Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
651 postów 4855 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

Moje komentarze

 • @Ryszard Opara 21:38:18
  Panie Ryszardzie, niech Pan ma na uwadze, że nasza ekipa świętuje do wieczora 13-go listopada, czyli do niedzieli jesteśmy przy pomniku Dmowskiego i pilnujemy Krzyża. Stwierdziliśmy, że w tym roku konstrukcja jest bardzo udana i że nie powinniśmy rozbierać jej po jednym wieczorze, lecz zaprezentujemy ją warszawiakom przez trzy doby. Jutro będzie drugi poczestunek pieczonym świniakiem od Witaszka. A w niedzielę trzeci - od Piotra Rydla - Prusa z Ziemi Lubawskiej. W niedzielę o 16-tej bedzie koncert Adama i Piotra Czeczetkowiczów.
  Panie Prezesie Kochany, nie ma co się zżymać na Rodaków, że dają się prowadzić na manowce. Nad Polakami pracują ekipy najlepszych kłamców i manipulatorów na świecie, od kilku wieków. I tak cud, że przetrwaliśmy jako tako, jako naród. Należy na to popatrzeć z filozoficznym spokojem, po lakarsku.
  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – Dzień żywych czy zmarłych?
 • KRZYŻ STOI
  Narodowcy na Placu Na Rozdrożu świętują przez cztery dni, do 13-go XI stoi na Placu 15-metrowy Krzyż, nawiązujący do Krzyża z Giewontu z roku 1901, podświetlony biało-czerwonymi lampkami. Żeby Polacy wiedzieli, skąd się w narodzie obudził Duch Niepodlełości.
  PREZYDENT RP ZŁOŻYŁ 11 LISTOPADA HOŁD ROMANOWI DMOWSKIEMU
 • KRZYŻ STOI
  Narodowcy na Placu Na Rozdrożu świętują przez cztery dni, do 13-go XI stoi na Placu 15-metrowy Krzyż, nawiązujący do Krzyża z Giewontu z roku 1901, podświetlony biało-czerwonymi lampkami. Żeby Polacy wiedzieli, skąd się w narodzie obudził Duch Niepodlełości.
  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – Dzień żywych czy zmarłych?
 • PREZYDENT RP ANDRZEJ DUDA PRZY POMNIKU DMOWSKIEGO 11 XI 2016 PLAC NA ROZDROŻU
  11 listopada 2016, godz. 08:00 - Pan Prezydent RP Andrzej Duda nawiedza pomnik Twórcy Niepodległości Polski w roku 1919 Romana Dmowskiego w Warszawie na Placu Na Rozdrożu. Witany jest przez Prezesa Stronnictwa Narodowego im. Dmowskiego Generała PDS Ludwika Wasiaka. Po złożeniu wiązanki przez Pana Prezydenta Stronnictwo Pracy wręcza mu statuetkę Dmowskiego wyrzeźbioną przez Bartłomieja Kurzeję, słynnego polskiego artystę rzeźbiarza, lecz próba pozostała nieskuteczną.
  Film zrealizowany dla TELEWIZJI NARODOWEJ przez Radosława Siedleckiego z Tłuszcza słynnym samsungiem z czerwoną klapką.

  https://www.youtube.com/watch?v=GeOjnGLjukg
  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – Dzień żywych czy zmarłych?
 • NACZELNIK PAŃSTWA OBECNY PRZY POMNIKU DMOWSKIEGO
  11 listopada 2016, godz. 11:15 - Pan Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński, brat prezydencki, lider podwójnie zwycięskiej partii nawiedza pomnik Twórcy Niepodległości Polski w roku 1919 Romana Dmowskiego w Warszawie na Placu Na Rozdrożu. Witany jest przez Prezesa Stronnictwa Narodowego im. Dmowskiego Generała PDS Ludwika Wasiaka. Po złożeniu wiązanki Eugeniusz Sendecki prosi Pana Naczelnika o krótką wypowiedź dla TELEWIZJI NARODOWEJ, lecz silne wzruszenie odbiera Jarosławowi Kaczyńskiemu mowę, nie dochodzi do porozumienia stron i ten odchodzi wraz ze świtą działaczy PiS. W tym momencie Stronnictwo Pracy pragnęło wręczyć Naczelnikowi statuetkę Dmowskiego wyrzeźbioną przez Bartłomieja Kurzeję, słynnego polskiego artystę rzeźbiarza, lecz próba pozostała nieskuteczną.
  Owego Święta stuetka Dmowskiego została wręczona Prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie.
  Film zrealizowany dla TELEWIZJI NARODOWEJ przez Radosława Siedleckiego z Tłuszcza słynnym samsungiem z czerwoną klapką.

  https://www.youtube.com/watch?v=CVPzOSFVjYk
  Obchody 11 Listopada w żydowskim anturażu
 • @stanislav 16:37:59 - PAN NIE POWINIEN SIĘ UCIEKAĆ DO...
  ...takich chwytów. Pan jesteś z Łodzi, a ja z Warszawy. Nie ma czego zazdrościć, naprawdę. Nam tu w Warszawie nie jest lekko. Pracujemy wytrwale nad tym, żebyście wy, tam na prowincji mieli jakiś punkt odniesienia w Stolicy. Doceńcie to, proszę Was, Prezesie Ziemiński.
  KANCELARIA PREZYDENTA RP POTWIERDZA OBECNOŚĆ PRZY DMOWSKIM
 • @matterhorn 18:04:51 - NO BA! A WIDZI PAN JAK SIĘ DIABŁY MOTAJĄ?
  Raz plują na Kościół Święty i Krzyż, że jest zły i że Polacy się powinni od Kościoła uwolnić, że Krzyża powinno nie być, udają że nie są Żydami, a innym razem stają w obronie tegoż Kościoła, udają troskę o Krzyż przed profanacją i Prosiaczek im nie smakuje. Ot, Diabły nasze NEonowe!
  Macie tu kaszy polskiej, żeby Was pokręciło!
  [w tym miejscu przerwał, żeby dołożyć Ninie-Anodinie, Mind-Servicowi, Stanislavowi i Rzeczpospolitakowi po bryłce kaszy starannie w smalcu zmoczonej]
  [na co Diabły owe zawyły i z piskiem schowały się najmroczniejszy zakamarek internetu]
  Dlaczego 11 listopad?
 • @stanislav 15:16:07 - UPRZEJMIE PROSZĘ O SPROSTOWANIE KŁAMSTWA
  W wypowiedzi Szanownego Pana pojawiło się stwierdzenie, które daleko wybiega poza sferę dyskusji, lecz jest publicznie głoszonym przez media elektroniczne oszczerstwem przeciwko Eugeniuszowi Sendeckiemu, obciążonym karą według kodeksu karnego i odpowiedzialnością cywilna według kodeksu cywilnego. Otóż w przypływie emocji (jak się domyslam, bo nie podejrzewam na razie Pana o złą wolę i świadome kłamstwo) pozwolił sobie Pan na oskarżenie mnie o "frymarczenie świętościami religijnymi i narodowymi". Nie mogę pozwolić na takie kłamstwo. Frymarczenie, czyli handel w celu uzyskania korzyści materialnych na pewno nie zachodzi w odniesieniu do mnie, ponieważ zgromadzenia i akcje, które mam zaszczyt organizować nie są dochodowe, opierają się na moich prywatnych środkach oraz na datkach zaufanych osób o podobnych poglądach, które paru szlachetnych ludzi na rzecz zgromadzenia ofiarowuje. Uprzejmie proszę o sprostowanie.

  ==========

  @Eugeniusz Sendecki 09:19:07 // Pan już nie tylko profanuje świętości religijne i narodowe, ale nimi frymarczy jak opasły opat odpustami, albo handlarz jasnogórski dewocjonaliami i zakąską dla pielgrzymów. Tenże jednak jest przynajmniej uczciwy, bo świadomie i otwarcie robi to dla celów komercyjnych i nie twierdzi, że pośredniczy w obcowaniu z Bogiem, Chrystusem , Matką Boską. Pan bardziej upodabnia się do elektryka Wałęsy, którego kłamstwa są tym większe, im większą matkę Boska wpina sobie w klapy garniturów. Widzę tutaj pewną paralelę do wielkości krzyża, który montuje pan pod Dmowskim. // nadużycie link skomentuj usuń // stanislav 08.11.2016 15:16:07
  10 LAT POMNIKA DMOWSKIEGO NA PLACU NA ROZDROŻU
 • PRAWDA O 11-TYM LISTOPADA...
  To jest fałszywa data, wpisana do kalendarza przez Wroga, żeby zataić prawdę jak to z tą polską Niepodległością było. Odzyskiwanie Niepodlełości to okres 18-tu lat; Wrogowi chodzi, żebyśmy tego nie rozumieli. A prawda jest dość prosta, proszę z uwagą się zapoznać;
  POCZĄTEK:
  Postawienie Krzyża na Giewoncie 25 VII 1901. Wtedy się obudził w narodzie Duch. Zaistniało wiele czynników dodatkowych, choćby taki, że - dzięki działalności Doktora Chałubińskiego z Warszawy nasi Przodkowie zaczęli gremialnie jeździć na wczasy do Zakopanego i było komu na ten Krzyż popatrzeć, a potem wrócić do swojego miasta powiatowego i wsi, i opowiedzieć o Nim. Innym czynnikiem istotnym było to, że natchnieni Duchem Niepodległości Polacy mieli gdzie się zapisywać i mieli organizację na którą warto było płacić, bo zaspokajała ona polityczne aspiracje polskie. Tą organizacją była ND-ecja Romana Dmowskiego. Dodatkową okolicznością istotną była fala nasiedleń przez Zaborców ludności żydowskiej i niemieckiej na terenach polskich. Był zatem wróg wewnętrzny, który denerwował i zachęcał do kontr-działania. No i okolicznoscią najistotniejszą był fakt, że pod zaborem rosyjskim na terenach polskich pojawił się dobrobyt. Polacy mieli kupę szmalu, mieli z czego dawać na politykę Panu Dmowskiemu. Czyli zaistniały dwa czynniki: wysokie morale, bodziec nacjonalistyczny i czynnik ekonomiczny.
  KONIEC;
  Zwieńczeniem odbudowy Niepodległości było podpisanie Traktatu Wersalskiego 28-go czerwca 1919. Jest to data ważniejsza niż zawieszenie militarnych działań wojennych 11-go listopada 1918, bo tak naprawdę Niemcy zawiesiły wtedy te działania po to, żeby utrzymać stan posiadania w Europie Środkowej, żeby nie dopuscić do powstania Polski. Tak naprawdę od 11-go listopada 1918 do 28-go czerwca 1919, przez prawie osiem miesięcy trwała wielka wojna dyplomatyczna i ekonomiczna. Wojna się zakończyła przegraną Niemiec, ale nie całkowitą ich klęską. Okazało się, że siły WASP-owskie nie są zainteresowane pokojem, lecz trwałym zniewolniem Słowian i wielu innych narodów świata. Polska na konferencji pokojwej w Wersalu grała razem z Cesarstwem Japonii, stała po stronie narodów słowiańskich przeciewko WASP-om. Niepodległość odzyskaliśmy 28-go czerwca, kiedy nasi Wrogowie pisemnie oświadczyli, że zgadzają się na istnienie naszego Państwa. Wróg się wije, żeby ten akt międzynarodowy zataić, umniejszyć, zapomnieć.
  DLATEGO należy właśnie 28 czerwca ustanowić Dniem Niepodległości. I my, narodowcy ten dzień już od dawna świętujemy. Masoni to wiedzą, więc w roku 1937-mym zaproponowali datę fałszywą, żeby naród ogłupiać. Potem przyszły dwie okupacje i Okragły Stół i ludzie się przyzwyczaili, i teraz nie mają glowy - jak to wszystko ogarnąć. Za to my, naroodwcy - bardz dobrze wiemy. Znaleźliśmy sie na rozdrożu. Na Placu Na Rozdrożu się pojawiamy, przy pomniku Dmowskiego i stawiamy Krzyż - taki jak na Giewoncie. Przy okazji wyszło, że są wśród narodowców mroczne siły, które młodzież polską od tego Rozdroża odciągają, Dmowskiego dezawuują, prawdę o Krzyżu zatajają, kulturę polską (prosiak nadziewany kaszą gryczaną to element naszej bogatej kulury kulinarnej!) wyśmiewają... W ten sposób się odkrywa Wróg. Onegdaj jakiś młodzieniec o urodzie żydowskiej, podający się za autonomicznego nacjonalistę rzucił się na mnie i zabronił mi przychodzenia pod pomnik Dmowskiego. Czyli wygrywamy informacyjną wojnę o pamięć. Wrogowi puszczają nerwy.
  Dlaczego 11 listopad?
 • @stanislav 01:36:45 - PAN NIE POWINIEN IŚĆ TĄ DROGĄ...
  Proszę, niech Pan nie opowiada nieprawdy, że profanujemy Krzyż wznosząc Go przy pomniku Dmowskiego. Monument stoi na terenie parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela i to jest bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności. Ryszard Walczak mi opowiedział, że właśnie proboszcz tej pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia. Wszystko się układa w logiczną całość. Dzięki Krzyżowi z Giewontu Dmowski dostał wsparcie od katolików polskich, dostał pieniądze na wielką działalność o skali międzynarodowej, dzięki tej parafii przy Placu Zbawiciela odzyskał Skarb Wiary Świętej. Nasza wygrana z Dmowskim i z Krzyżem, z Bogiem i z Kościołem. Jeżeli Pan interpretuje to, co nasza ekipa robi tak źle, tak nieprawidłowo, to znaczy - że jest Pan zamknięty na prawdę historyczną. Niech Pan zawróci z tej drogi niedowiarstwa i wrogości wobec Kościoła. Proszę Pana i - dobrze radzę. Niech Pan będzie taki jak Dmowski, pełen szacunku dla Wiary Świętej i Kościoła Matki Naszej. Idąc wbrew Bogu - strasznie się Pan ośmieszy i strasznie przegra.
  10 LAT POMNIKA DMOWSKIEGO NA PLACU NA ROZDROŻU
 • @lorenco 02:31:10 - MOŻNA :)
  Można i trzeba się porozumiewać i żyć w przyjaźni. Wojna to Zło. A Zlo należy zwyciężać Dobrem. Na Placu Na Rozdrożu wszystko się pięknie układa w logiczną calość. Dmowski jest obecny z Traktatem Wersalskim, Krzyż wskazuje drogę, Ksiądz Prałat prowadzi modlitwę, narodowcy częstują polską kuchnią, jest fajnie, wzniośle, swojsko, pobożnie. Jak trzeba.
  Ryszard Walczak mi opowiedział, że probosz pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia. Wszystko się układa w logiczną całość.
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO
 • @stanislav 00:56:56 - ZNA SIĘ PAN LEPIEJ OD PROFESORA?
  To jest dla mnie dziwne, że Pan będąc jedynie wybitnym humanistą - dezawuuje coś, na czym się Pan nie zna, czyli technologię przerobu węgla na ropę i gaz. Od tego są technicy i inżynierowie z Politechniki, żeby to robić. Profesor Wrzesiński na tym się zna, bo osobiście tę technologię opracował i wdraża. Obecnie PiS się żywo zainteresował tą innowacją, są ustalane ruchy gospodarcze, polscy górnicy, kolejarze i robotnicy dostaną pracę, powstanie coś na kształt COP-u w każdym województwie, bo taniej jest przytransportować węgiel koleją na miejsce i na miejscu przerabiać na ropę i gaz, niż inwestować w linie przesyłowe.
  Profesor Wrzesiński całym sercem popiera nasze świętowanie przy pomniku Dmowskiego, nawiązuje na do tradycji endeckich Stronnictwa Pracy przedwojennego, prowadzi poważne rozmowy z PiS-em w Sejmie i w Rządzie - popierajmy go. Skoro jesteśmy Polakami.
  10 LAT POMNIKA DMOWSKIEGO NA PLACU NA ROZDROŻU
 • @Ziut 18:21:15 - A I OWSZEM, A JAK NAJBARDZIEJ :)
  Są zaproszeni i są zawsze mile widziani. Dmowski był posłem do Dumy w Petersburgu i współpracował z Cesarstwem Japonii.
  Onegdaj na NEonie działał niejaki Mind Service. Bardzo się denerwował na to, że kiedyś zaprosiliśmy Ambasadora Rosji pod pomnik Dmowskiego. Ależ on nas wtedy oskarżał, obrażał, opluwał... No i już go nie ma. :)
  A my jesteśmy. I czekamy na Panów Ambasadorów. Cierpliwość matką sukcesu.
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO
 • A MY W WARSZAWIE... NA PLACU NA ROZDROŻU...
  10 XI 2016, w godzinach 10:00 - 18:00 - stawiamy Krzyż (15m wysoki, taki sam jak na Giewoncie). Żeby było wiadome - skąd Polakom wyrastają skrzydła, że Polska jest od Boga. Jak by ktoś chciał się dołączyć do naszych działań w realu - to zapraszam.
  :)
  Franciszek świętuje Halloween i rezygnuje z krzyża?
 • @Rzeczpospolita 11:29:45 - A WIDZI PAN. TAKIE CZASY PASKUDNE.
  Żeby Polska przetrwała władca polski swoich najlepszych synów wysyłała na dwór cesarski - jako zakładników, jako rodzaj trybutu. Stara tradycja. Wszystko się zgadza. Ksiądz Maj jest najlepszym synem polskiej ziemi i niestety - musiał spełniać swój patriotyczny i katolicki obowiązek bywając po cesarskich dworach. Ale się nie zepsuł, zachował Boga w sercu i polskość w głowie. Oto prawy kapłan polski.
  Dlatego Pan się powinien z Księdzem spotkać, jako forpoczta i prawa ręka Prezesa Ziemińskiego. A właśnie. Kiedy Pan Prezes Ziemiński planuje przyjechać pod pomnik? Bo my teog od niego oczekujemy. Cała patriotyczna Warszawa. Prezes Związku Słowiańskiego ostatnio się ciepło o Panu Prezesie wypowiadał.
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO
 • TOAST W X-TĄ ROCZNICĘ. ZAPRASZA PROFESOR WRZESIŃSKI.
  10-go listopada 2016, o godzinie 13:00 zostanie wzniesiony pod pomnikiem Dmowskiego toast dla upamiętnienia odsłonięcia i poświęcenia pomnika przez Księdza Jankowskiego. Zaprasza Profesor Wrzesiński, drugi Eugeniusz Kwiatkowski, dzielny polski naukowiec, który opatentował przetwarzanie polskiego węgla na ropę i gaz. Dzięki Wrzesińskiemu Polska uzyska niepodległość energetyczną i będzie eksporterem energii na całą Europę.
  Umawiamy się z wszystkimi narodowcami, że w tym roku gramy na Wrzesińskiego. On wręcza, on zaprasza, on wygłasza laudacje, on wznosi. Nim się zachwycamy, jemu klaszczemy, jego prezentujemy PiS-owi i elektoratowi - jako mocny nasz punkt. I zapewniam, że nie ma się czego wstydzić, bo to porządny polski patriota, narodowiec i kolega.
  Niech go zobaczą.
  10 LAT POMNIKA DMOWSKIEGO NA PLACU NA ROZDROŻU
 • @Rzeczpospolita 17:56:54 - ALEŻ PANIE DARIUSZU, TRZEBA MIEĆ ZDROWE PODEJŚCIE NACJONALISTYCZNE.
  Czego się Pan spodziewa po polskich księżach, którzy są zastraszani? Że się rzucą ginąć jak Ksiądz Popiełuszko? Bardzo dobrze, że się nie rzucają pod rozpędzony parowóz dziejów. Po prostu się nie spieszą do relikwiarza. Mądrzy ludzie.
  Skoro trend obowiązujący jest taki, że nacjonalizm jest zabroniony przez możnych tego świata - to się dostosowali. Księża to są ludzie mądrzy i spostrzegawczy, i stosujący dyplomację. Dziwię się, że Pan się tak przejmuje nowomową, której się księża podporządkowują. Takie czasy.
  +
  My w Warszawie mamy Prałata Maja, który jest na emeryturze i nic mu już nikt nie zrobi, z żadnej parafii nie wyrzuci, jest księdzem mądrym i ochoczo nam odprawi Mszę Świętą przy pomniku Dmowskiego, i kazanie wygłosi patriotyczne - o godzinie 10:00 w dniu 11-tym listopada 2016. Pan powinien przyjść, Księdza Prałata w dłoń kapłańską ucałować i nie zawracać sobie głowy nowomową. Nie ma to jak zdrowe, nacjonalistyczne podejście.
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO
 • @lorenco 17:35:24 - PANIE LORENCO...
  Pan chyba nie wie, że my własnie wracamy z miejsca, w którym Pan chciałby być i co do którego Pan nam zarzuca nieobecność. My bronimy Doktora Piskorskiego czynnie, razem byliśmy w Berlinie w lutym 2016 na Begidzie (akcji przeciwko imigrantom)
  ==========
  23 X 2016 - przed Sądem Najwyższym w Warszawie na Placu Krasińskich, nieopodal miasteczka protestu w obronie Zygmunta Miernika patrioci z NWP pod przywództwem i z inicjatywy Damiana Bieńko manifestują poparcie dla uwolnienia Mateusza Piskorskiego, szefa Partii Zmiana.
  Adam Czeczetkowicz rozwinął wątek szpiegostwa elit państwowych przeciwko narodowi polskiemu, a Eugeniusz Sendecki zwrócił uwagę na wątek pedofilski afery hakowej ujawniony przez Andrzeja Leppera i prawdopodobny związek z tym wątkiem masonerii WASP-owskiej i nekania Mateusza Piskorskiego, któremu Lepper sporo opowiedział o tajemnicach Służb Antypolskich...
  ==========
  https://www.youtube.com/watch?v=vclHfuMpRYY
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO
 • @Ziut 16:33:55 - NIE MA CO SIĘ MARTWIĆ.
  Budulec bambusowy jest po prostu najławiej dostępnym. Trzcina bambusowy to tani i mocny materiał. Co do konotacji kulturowych, to niestety zdarzały się w przeszłości ukrzyżowania na bambusowym Krzyżu chrześcijan w Azji. A zatem dla chrześcijan nie ma nic rażącego w takim rodzaju drzewa na konstrukcję.
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO
 • @Ziut 16:12:47 - ECH, TA NASZA NINA-ANODINA...
  Strasznie niezdecydowana. Raz, że Kościół be, a drugi raz - że trzeba się Kościoła słuchać. Bardzo trafnie Pan wyłowił plątanie się tej pani w wypowiedziach.
  A widzi Pan, jaką nasza Pani Ninanonimowa ma agresję na wspomnienie o Krzyżu? To jest ciekawe, co się w sercu tej osoby dzieje. Czyżby kolejny Zły Duch?
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej