Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4879 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

MAZOWIECKI PUBLICZNIE PRZYZNAWAŁ, ŻE KRZYŻ JEST ZNAKIEM SPRZECIWU WOBEC TEGO CO ONI ROBIĄ Z POLSKĄ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Dziękuję również tym z państwa, którzy przybyliście ze swoimi znakami sprzeciwu..." - I w tym momencie zrozumiał, że publicznie przyznał, że Krzyż jest ZNAKIEM SPRZECIWU przeciwko jego polityce. Zawahał się... potem zmienił temat.

W roku 1997-mym, gdy elity okrągłostołowe uchwaliły konstytucję wiodącą nas do utraty Niepodległości odbyło się referendum, do przyjęcia w którym nowej konstytucji zachęcali skołowany naród znani politycy. Jednym z nich był Premier Mazowiecki. Byłem na spotkaniu z nim w Lublinie. Przyszliśmy większą grupą sluchaczy Radio Maryja, przynieśliśmy ze soba Krzyże. Bylo nas około trzydziestu osób. Spotkanie trwało, było raczej nudne, Premier Mazowiecki mówił nieciekawie i rozwlekle. Raz tylko wystąpiła jedna z naszych koleżanek, bardzo emocjonalnie oskarżając Mazowieckiego o zdradę Narodu i walkę z Bogiem. Zaklaskali i wyśmiali ją lemigowie, którzy tłumnie przyszli również. Na koniec Mazowiecki, chcąc jak to on dać do zrozumienia, że jest "ponad podziałami" powiedział takie pełne pychy słowa:

"Dziękuję również tym z państwa, którzy przybyliście ze swoimi znakami sprzeciwu..." - I w tym momencie zrozumiał, że publicznie przyznał, że Krzyż jest ZNAKIEM SPRZECIWU przeciwko jego polityce. Zawahał się... potem zmienił temat.

Ten nieszczęśnik wiedział, że jest narzędziem działania przeciwko Bogu. Trochę się Boga chyba bał - bo dobrze pamiętam te jego zawahanie się wtedy. On miał pełną świadomość - w co brnie. Niestety.

Dzisiaj umarł i stoi przed obliczem Boga i Wszystkich Świętych Polaków, z Których dziełem (Polską!) walczyl, Których dzielo (Polskę!) upokorzył, pchnął w odmęty niewoli WASP-owskiej i sowieckiej. Dzisiaj Mazowiecki dołączył do Geremka, Kaczyńskiego, Życińskiego, Szaniawskiego...

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • @podlasie21 14:36:03
  Radosna to nowina dla Narodu Polskiego.
 • ALLA
  Nie zaslużył na żadne wspomnienie dzis jutro NIGDY
 • @latajace skrzypce 16:08:48 - ZASŁUŻYŁ NA UMIESZCZENIE OBOK TAKICH OSÓB JAK...
  ...Geremek, Wałęsa, Kuroń, Michnik, Kuratowska, Tusk, Szaniawski, Glemp, Życiński, Kaczyński, Rydzyk, Bertone...
  Taka jest obsada dramatu Współczesnej Polski. Jeśli nie zrozumiemy tego dramatu - to będzie tragedia. Ja się przyglądam starannie jak WASP-owcy na FF-rondzie i Rebelyi Mazowieckiego chwalą, prawdy w dniu śmierci napisać zabraniają... obrzydliwcy antypolscy!
  Na rebelya.pl niejaki "camino" założył wątek "Mazower Tango Down - to NIE jest wątas modlitewny" Zachował się strzępek informacji na googlu; [rebelya.pl/forum/watek/69035/?page=1‎
  8 godzin temu - Liczba postów: 13 - ‎Liczba autorów: 7
  "Dlaczego zamknięto mój poprzedni wpis o tym iż zszedł był spec od grubej kreski - dzięki któremu kaci z SB , PZPR - dzisiaj śmieją sie ze ..."]
  Podobnie jest na FF-rondzie. Robale wyłażą, oj wyłażą.
  CENZURUJĄ, HEHEHE! BOJĄ SIĘ, HEHEHE!
 • memento mori - święte słowa!
  wybory sfałszujesz
  wyborców zawiedzesz,
  oszukasz..
  władzę zdobędziesz
  za kraju sprzedanie
  kasę dostaniesz
  ale życia nie oszukasz
  http://www.youtube.com/watch?v=0hBWGZm99og
 • -------------ja SŁOWIANKA gorliwym katolikom -DEDYKUJĘ
  http://wyborcza.pl/1,91446,14857601,Bp_Polak__Mazowiecki_dawal_przyklad_jak_byc_katolikiem.html
 • @ninanonimowa 23:43:09 - NO NIEEE, JA PANIĄ BARDZO PROSZĘ.
  To jest niestosowne co Pani zrobiła. Cytować takie coś w takim miejscu w takim dniu? Wstyd!
 • @Eugeniusz Sendecki 23:52:44
  ------------------------- krzyż ------------------------
  ------------tylko pod tym znakiem Polak będzie Polakiem -------------pod jakim znakiem pochowają mazowieckiego ?
 • Wszyscy.
  Mówmy Prawdę!!!

  Nieznane fakty z życia Mazowieckiego. Tadeusz Mazowiecki swoją karierę zaczynał jako redaktor "Słowa Powszechnego", szkalując księży więzionych w ubeckich katowniach po wojnie. Pismo "Słowo Powszechne", którego - jako 25 latek - Tadeusz Mazowiecki został redaktorem naczelnym w 1953 roku wydawane było przez PAX i promowało współpracę środowisk katolickich z władzami PRL. Warto pamiętać, że było mocno krytykowane przez Episkopat Polski, który nigdy nie uznał "Słowa Powszechnego" za pismo katolickie.
  "Kariera jednego z najważniejszych twórców i pierwszego premiera III RP zaczęła się właśnie wtedy, gdy w ubeckich lochach ginęli żołnierze wyklęci i torturowano pasterzy Kościoła katolickiego. Właśnie wtedy Mazowiecki, z łaski władz obsadzony w roli koncesjonowanego katolika (jako 25-latek otrzymał w 1953 r. stanowisko redaktora naczelnego dziennika "Słowo Powszechne"), atakował z wygodnego redaktorskiego gabinetu aresztowanych i katowanych m.in. biskupa Czesława Kaczmarka, skazanego po 1,5 rocznym okrutnym śledztwie za "szpiegostwo na rzecz USA i Watykanu" - pisze Artur Dmochowski, niezależny działacz solidarnościowy. Oto co zapisał sam Tadeusz Mazowiecki na temat aresztowanego ks. bp. Czesława Kaczmarka: "Odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp. Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej" - pisał Mazowiecki dokładnie w tym samym dniu, w którym na ul. Miodowej aresztowano Prymasa Wyszyńskiego i rozpoczęła się gehenna biskupa Antoniego Baraniaka. Czy w momencie, gdy prominentni działacze i utrwalacze III RP (będącej de facto spadkobierczynią systemu PRL) wylewają hektolitry łez – a więc politycy i dziennikarze – będą w stanie przypomnieć rzetelną biografię zmarłego Tadeusza Mazowieckiego? Czy egzaltacje na temat jego "katolicyzmu" mają sens?
 • Wszyscy.
  Pytanie dlaczego nasz polski "kościół katolicki" godzi się na katolicki pogrzeb, no chyba tylko dlatego ze jego pobratymcy w sutannach go pochowają.....Boże dlaczego dopuszczasz nas katolików do takiego grzechu.....???? Módlmy się, aby Tadeusza święta POLSKA ziemia nie wypluła. Amen.
 • @Kula Lis 62 08:32:49
  Mazowiecki zapytany przez Giedrojcia dlaczego nie interweniuje przy niszczeniu dokumentów o historycznym znaczeniu odpowiedział w Paryżu w 1990 roku/trzeba dotrzymać umowy.
 • Wszyscy. Co Wy na to?
  Ulica T. Mazowieckiego w Białymstoku

  http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/spoleczenstwo/ulica-t-mazowieckiego-w-bialymstoku/12843197
 • @Kula Lis 62 08:50:38
  http://wzzw.wordpress.com/2013/09/16/%e2%98%9e-wladyslaw-bartoszewski-bartman-zyd-kolaborant-zdrajca-%e2%98%9a%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99/
 • @Eugeniusz Sendecki 16:45:44
  Mazowiecki nawet po śmierci szkodzi Polsce.Jego śmierć zakryje kompromitujące zdjęcie tusk-putin.W jednym z ostatnich wywiadów powiedział....że trzeba skończyć wreszcie z tym szaleństwem smoleńskim.
 • @Kula Lis 62 10:19:42 Żałoba z z gwiazdą Dawida w tle.
  Żałoba z z gwiazdą Dawida w tle. Ach, co za straszna rzecz, wszystkie Jewropejczyki są zdruzgotane tą wielką stratą. Więcej na ten temat znajdziesz tu: http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/10/28/na-lono-abrahama-przeniosl-sie-dzisiaj-icek-dikman/ oraz ciekaw komentarze.
 • @Eugeniusz Sendecki 23:52:44
  Wmawia się Polakom, że Mazowiecki to wielki autorytet moralny. Dla wielu, znających historię, tak nie jest. Jego gwiazda świeci fałszywym blaskiem. Ma swoją czarną kartę w historii. W latach 1948–1955 działał w Stowarzyszeniu PAX – zrzeszającym katolików gotowych do współpracy z komunistami. W szczytowym okresie stalinizmu wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi. W oficjalnych publikacjach poświęconych Mazowieckiemu pomijana jest napisana przez niego w 1952r. książka „Wróg pozostał ten sam”. Choć ukazała się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy, jest dziś skrzętnie przemilczana. Książka była elementem bezwzględnej komunistycznej kampanii wymierzonej w polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję. Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”. Gdy Sowieci i ich kolaboranci stosowali wobec podziemia niepodległościowego powszechny terror, Mazowiecki pisał w swojej książce, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest rezultatem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują takie ośrodki dywersji jak BBC, Głos Ameryki, czy Radio Wolna Europa. W 1953 będąc redaktorem naczelnym „Wrocławskiego Tygodnika Katolików” opublikował artykuł krytykujący działalność kieleckiego biskupa- antykomunisty- Czesława Kaczmarka. Jego proces pokazowy odbył się w okresie konfliktu episkopatu z władzami popierającymi księży patriotów czyli kolaborujących z władzą komunistyczną w powojennej Polsce. Proces miał skompromitować w oczach społeczeństwa episkopat i Watykan oraz stworzyć grunt pod aresztowanie Wyszyńskiego. Następnym krokiem komunistów w walce z Kościołem było właśnie pozbawienie wolności Prymasa, jakie nastąpiło w cztery dni po ogłoszeniu wyroku w procesie Kaczmarka. Jak zakończyła się ta historia ? Bp Kaczmarek trafił do więzienia na warszawskim Mokotowie, katowni MBP. Przez 2 lata i 8 miesięcy poprzedzających proces był w nieludzki sposób torturowany. Poddawano go wielogodzinnym przesłuchaniom, podczas których był bity i obrzucany obelgami. Dostawał także zastrzyki powodujące zmianę świadomości i utratę pamięci. 22 IX 1953 r. sąd skazał biskupa Kaczmarka na 12 lat więzienia. Wolność odzyskał w grudniu 1956 r. Zmarł w 1963r. W 1990 został uniewinniony. Funkcjonariusze UB, którzy przyczynili się do wyreżyserowania procesu zostali nagrodzeni odznaczeniami i nagrodami pieniężnymi: Złoty Krzyż Zasługi otrzymało 5 osób, Srebrny Krzyż Zasługi - 5, nagrody pieniężne - 33 osoby. Społeczeństwo dla „intelektualistów" pozostało motłochem. A Mazowieckiemu jego haniebna postawa nie przeszkodziła w tym, iż został uznany „autorytetem moralnym". A raczej dzięki temu nim został. Wszak warunkiem koniecznym zaliczenia w poczet „autorytetów moralnych " jest jedynie słuszna biografia, a w niej nie może zabraknąć elementu współpracy z komunistami. Mazowiecki wg Waldemara Łysiaka to jeden z czterech jeźdźców apokalipsy Polski. Są to : Kuroń, Lewartow vel Geremek, Dikman vel Mazowiecki i Szechter vel Michnik. Teraz pora na Aaaaadasia. To są nazwiska największych szkodników, twórców sprzedajnej i złodziejskiej III RP.
 • @Kula Lis 62 12:21:40
  „Warto wiedzieć: Fragmenty obszernego artykułu Tadeusza Mazowieckiego (ówczesnego redaktora naczelnego Wrocławskiego Tygodnika Katolickiego) po pokazowym procesie biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka skazanego przez sąd wojskowy na 12 lat więzienia. (...) Na rozprawie sądowej zanalizowana została przestępcza działalność oskarżonych jak i jej skutki. Wychowanie nacechowane podejrzliwością i wrogością wobec postępu społecznego, atmosfera środowiska społecznego rozniecająca lub choćby tylko podtrzymująca bezwzględną wrogość wobec osiągnięć społecznych Polski Ludowej, wpływy polityczne przychodzące z zewnątrz i wyrosła na tym wszystkim błędna postawa polityczna ks. bp. Kaczmarka, która doprowadziła go do kolizji z prawem – oto sumarycznie ujęte przyczyny działalności przestępczej oskarżonych. Doprowadziły one do czynów skierowanych przeciwko interesom własnego narodu. Doprowadziły ks. bp. Kaczmarka do działalności wrogiej wobec interesu narodowego i postępu społecznego w okresie przedwojennym, okupacyjnym i w Polsce Ludowej. Doprowadziły w szczególności nie tylko do postawy przeciwnej nowej rzeczywistości naszego kraju, nie tylko do podrywania zaufania w trwałość władzy ludowej i nowych stosunków społecznych w Polsce, ale i do uwikłania się we współpracę z ośrodkami wywiadu amerykańskiego, które pragnęłyby posługiwać się przedstawicielami duchowieństwa, jako narzędziem realizacji swych wrogich Polsce planów. (...) Dlatego więc nie tylko bolejemy, ale i odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp. Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej i kierowały w tej działalności jego postawą. Zadając sobie pytanie, jak się stało, że do tego dojść mogło, widzimy następujące wyjaśnienie. Ku działalności tej kierowało nastawienie wrogie wobec postępu społecznego, wrogie wobec przemian społecznych i broniące dotychczasowego kapitalistycznego ustroju. (..) W szczególności ważne jest wyraźne i stanowcze odcięcie się od tych usiłowań przez władzę kościelną w Polsce – Episkopat, na przeciwstawienie którego interesom naszego narodu i jego nowej drodze rozwojowej liczy wciąż imperializm amerykański (...). Bolesny dla sumień ludzi wierzących proces ks. bp. Kaczmarka dobiegł końca. Wyciągnięcie wniosków z jego przebiegu -jak już podkreślaliśmy -jest konieczne, aby podobna sytuacja nie miała nigdy więcej miejsca (...).”
 • Nienawiść
  Kto sieje nienawiść, ten zbiera...Szeol...Panie Sendecki, proszę zapamiętać te słowa. Proszę przestać machać krzyżem i wyrokować: kto jest godzien, kto nie, kto jest Polakiem, a kto nie, kto się Bogu podoba a kto nie. Odrobinę pokory... Bo, kto ... wojuje, ten od ... ginie.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:45:44
  Umarła niemota, miernota - odrzut pokomunistyczny.
  To, że ktoś umarł nie powinno oznaczać, że będzie się o nim w dniu jego śmierci mówić źle szczególnie wtedy, gdy człowiek ten był politykiem. O rządach Mazowieckiego najlepiej opowiada film BBC "Gruszki na wierzbie" zrealizowany przez Bartkowiaka w pierwszą rocznicę rządów solidarnościowych a tak naprawdę esbeckich, etc... Film ten pokazuje syf, chaos i bezprawie panujące w ówczesnej Polsce, która znalazła się pod rządami niemot i miernot z Solidarności z Mazowieckim na czele. Mazowiecki wsławił się przede wszystkim jednym: załatwił rodzinie jako jeden z pierwszych 2 mieszkania w Warszawie wykorzystując do tego celu stanowisko Premiera RP. Tym samym nakreślił nowe zasady, standardy i trendy realizowane przez następnych rządzących do dzisiaj. Odszedł człowiek, który dla mnie był miernotą, niemotą i nieudacznikiem i taka pamięć po nim pozostanie we mnie. Nie dorabiajmy więc ideologii do faktów wynosząc mierność na piedestały tylko dlatego, że ta niemota, miernota właśnie tylko umarła. Czyli zmarł Taadełe, został niestety jeszcze Władełe, i to jest niewesoła weść. Taadełe w młodości nie lubił AK, NSZ, a najbardziej to "band z lasu". Zapewne zapytają, Taadełe a coś ty tam Taadełe wyskrobał za "poezję" pro-radziecką w 1952r. do spółki z towarzyszem Potakiewiczem??? Taadełe odpowie, że radzieckim piórem "Pancernik Potiomkin" nie mógł nic innego napisać.
 • @Kula Lis 62 09:12:16 - NIECH SIĘ PAN ZDECYDUJE?
  KIEDY nie można negatywnie mówić o Zmarłym? W dniu śmierci, w dniu pogrzebu, w tydzień po śmierci, w miesiąc po śmierci, w rok po śmierci? Bo mnie, Polaka i katolika tresujecie jak głupią małpę a ja już wiem o co chodzi. JESTEŚCIE SOJUSZNIKAMI MAZOWIECKIEGO, chcecie zataić prawdę. Manipulujecie mną jak dzieckiem - myslicie że się uda Wam wykorzystać dziecinny lęk przed śmiercią, właściwy młokosom, ludom prymitywnym, jednostkom zaburzonym emocjonalnie. A właśnie prawda ma nas wyzwolić. Czyli - WY jesteście za zniewoleniem Polaków. Rycerze Okrągłego Stołu. Nie ma majestatu śmierci. Jest groza Sądu Ostatecznego, owszem. Lepiej dla Mazowieckiego jest że ktoś wykrzyczy prawdę o krzywdzie jaką zrobił Polsce wespół z esbekami (tj. Służbą Bezpieczeństwa, służbami bertonowskimi, Starszymi Braćmi). Może akurat przez to pranie brudów Miłosierny Bóg zamieni jemu karę piekielną na czyściec? Ja widzę w tym wielki sens, że ludzie publicznie mówią prawdę o antypolonizmie Mazowieckiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej