Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4860 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

SZARPALI ZAKRZEWSKIEGO I JEGO BANNER, ATAKOWALI KAMERĘ SENDECKIEGO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"ŁĄCZYMY SIĘ Z NASZYMI STARSZYMI BRAĆMI W BULU" - banner Sławomira Zakrzewskiego przemówił do tłumów podczas pogrzebu Premiera Mazowieckiego. Kilku mężczyzn usiłowało go porwać połamać drzewce. Wyrywali mi kamerę, ale się udało dużo sfilmować.

To bylo niedzielne przedpołudnie 3 listopada 2013, na Placu Zamkowym. Dzień żaloby narodowej ogloszonej przez Prezydenta Komorowskiego. Miał przechodzić kondukt pogrzebowy Tadeusza Mazowieckiego, tego premiera, który zabezpieczył interesy post-ubeków i Sowietów i dobił nasze, polskie narodowe interesy, które mogliśmy jakoś realizować pomimo władz komunistycznych, a czasamy za ich przyzwoleniem. Dzięki premierowaniu Mazowieckiego do wielkich zaszczytów w Polsce doszli nasi Starsi Bracia (jak ich Jan Paweł II określił). Sławomir Zakrzewski namalował banner o treści: "ŁĄCZYMY SIĘ Z NASZYMI STARSZYMI BRAĆMI W BULU" czym świadomie poruszył czułą strunę niby-spokoju społecznego w Warszawie. Warszawa to wiadomo - miasto SB. Co ciekawe (i znamienne chyba!) skrót "SB" pasuje do określeń: Służba Bezpieczeństwa, służby bertonowskie i Starsi Bracia. :). No i jak tak sobie grzecznieśmy stali i się łączyli ze Starszymi Braćmi (SB) w bólu (Pan Prezydent Komorowski pisze "w bulu") - zaczepilo nas kilka osób, szczegolnie jeden siwy mężczyzna o urodzie słowiańskiej zażywny, ktory wyszarpnął banner z dłoni Zakrzewskiego, drugi starszy w kaszkiecie o charakterystycznych suchych nie-słowiańskich rysach i w ciemnych okularach popchnął mnie i zaczął krzyczeć "No co?" - że niby to ja go popchnąłem, trzeci byl łysy i wyglądał jak rodzina tego drugiego - mial rysy charakterystyczne i niesłowianskie, podobny nos i oczy z kącikami skośnymi na boki, ten był mlodszy - około lat 30-tu i popychał oraz szarpał Zakrzewskiego, no i uderzał w moją kamerę dłonią. Włączyła się jeszcze pewna niska staruszka w kapelusiku i zaczęła wymyślac Zakrzewskiemu od esbeków i chwaliła się, że też jest Żydówką. Policjantki obecne na miejscu zdarzenia nieśmialo reagowały i były zaskoczone, jak widać na filmie. Szczęście, że nikomu nic się nie stało, swoją drogą.

Zwracam się do wszystkich atakujących banner Zakrzewskiego i moja kamerę - O OPAMIĘTANIE I DIALOG. Wkrótce Triduum Niepodległości (09-10-11 listopada 2013). Będziemy przy pomniku Dmowskiego. Proponuję spotkanie w duchu narodowo-demokratycznym właśnie przy pomniku Dmowskiego. Kto Polak, kto Żyd, kto dwunarodowiec - niech przyjdzie i spokojnie omówimy całą kwestię. Na spokojnie i kulturalnie. Tam, podczas pogrzebu trudno się było porozumieć. Chociaż ja osobiście uwazam - że Zakrzewski genialnie zagral na strunach narodowych i zmusil nas wszystkich do dialogu. Właśnie przyszedłem do mieszkania i wgrywam dwa filmy z zajścia. W sumie to jestem szczęśliwym że nie połamaliście mi kamery i że mnie nie poturbowaliście, bo Was było więcej tak jakby. :)

/-/ Eugeniusz Sendecki (tel. 601 787 407)

KOMENTARZE

 • Dzięki!
  Kilka słów prawdy od normalnych ludzi, przydało się w tamtym momencie, tym kroczącym w Bulu i Nadzieji na dalsze okradanie nas Polaków.
 • @fan-wolności 12:07:03 - BYŁO NAPRAWDĘ GORĄCO. ZAATAKOWALI NAS NIEZNANI SPRAWCY;
  Tutaj ma Pan akcję przeciwko Sławomirowi Zakrzewskiemu, jego bannerowi i mojej kamerze:
  https://www.youtube.com/watch?v=RVAaw1vWrTk
 • Krzyż...
  Niestety siostry z Lasek ochrzciły wszystkie ratowane dzieci żydowskie więc i pogrzeb chrześcijański i krzyż się przynależy każdemu z nich :( Miłosierdzie sióstr mści się na nas wszystkich.
 • Gość w czerwonej
  kurtce i z aparatem z tubusem fotografował tylko osoby poza konduktem.
 • @fan-wolności 13:21:39 - TO BY ZNACZYŁO, ŻE PODSKÓRNA WOJNA PRZECIWKO SYSTEMOWI WZBIERA...
  Sam nie wiem? Czy to dobrze? A może się jakoś dogadać? Na swoich warunkach? Na POLSKICH warunkach?
 • Panie Eugeniuszu,dobra robota.
  Na Pańskich nagraniach jak na dłoni,widać wyprane intelekty oglądaczy TVN-ów i innych merdiów głoszących wszem i wobec o zachowanie wolności słowa i wypowiedzi,jednak tylko tam, gdzie jest to wygodne dla nich.Pozdrawiam i życzę zdrowia.Bibrus.
 • @korwinista 13:11:35
  "Miłosierdzie i TOLERANCJA sióstr mści się na nas wszystkich."
 • @Marek Lipski 17:33:24 - NIECH PAN PO PROSTU PRZYJEDZIE, BĘDZIE PRZY POMNIKU...
  - mam prośbę, aby Pan przyniósł dziesięć kilo dobrej kiełbasy wieprzowej i trzy litry musztardy. tacki papierowe, talerzyki papierowe, sztućce, kubeczki styropianowe na herbatę i kawę. Same proste rzeczy.
  Mój telefon 601 787 407. :)
 • Ogólnie treść na transparencie przyzwoita.
  poza jednym słowem, które jest lapsusem Komorowskiego .
  Takie podśmiechujki podczas Ostatniej Posługi są nie na miejscu.

  Ale chyba nie to aż tak bardzo rozsierdziło tłumek...?
 • @fan-wolności 16:20:20
  BANDYTA, PERWERT, OSZUST wg ciebie nie ma wydźwięku negatywnego? hmm
  Przecież sam Kant (też Żyd) głosił, że „ przyczyną do myślenia są warunki materialne”. Zatem Kościół i Siostry Zakonne popełniły kardynalny błąd wierząc Kant'owi i mysląc, że pomaganie Żydom poprawi ich warunki materialne.
  Niestety, dwa-tysiące (2000) lat prześladowania Chrześcijan i ich dobrodziejstwa dostarczyło nam niezliczoną ilośc faktów, że tacy socjopaci jak Kant, Nietzsche, Marks, Moshe Dajan, Netanyahu, Waclaw Korbel, Marian Marzyński (ten od „Shtetl”), Mazowiecki, Ochab, Cyrankiewicz, Madeleine Albright, i im podobni przeżyli prześladowania dzieki pomocy Kościoła Katolickiego tylko po to, aby potem niszczyć ten Kościół!
  W czasie II-iej Wojny Światowej, ponad 20 milionów polskich Katolików zginęło z powodu walki ocaleńczej dla 5 milionów Żydów. Książka "The Pope’s Jews" ("Żydzi papieża"), ze szczegółami opisuje, jak z polecenia i z błogosławieństwem Piusa XII Kościół katolicki organizował kryjówki dla Żydów głównie w klasztorach, nie tylko na terenie Watykanu i Rzymu, ale w całej Europie. Papież osobiście nadzorował całą operację, podpisywał fałszywe dokumenty, wspomagał księży narażających życie podczas ratowania Żydów, z których niektórzy dostali nawet obywatelstwo Watykanu!
  Księża również dostali polecenie wystawiania fałszywych świadectw chrztu Żydom (jak Mazowiecki, Marzynski, Albright, itp.) ukrywającym się w Genui, Rzymie i innych krajach Europy. Na Węgrzech ponad 2 tysiące Żydów otrzymało fałszywe dokumenty watykańskie potwierdzające, że są katolikami. Dzięki sieci papieskich kontaktów także spora grupa niemieckich Żydów została uratowana i przewieziona do Rzymu. Księża Katoliccy otrzymali specjalne fundusze z Watykanu przeznaczone na jedzenie, ubrania i leki dla ukrywających się Żydow w Kościołach i zakonach. W samych tylko Włoszech w klasztorach i domach zakonnych ukrywało się ponad 4 tysiące Żydów. W jaki sposób Żydzi odwiedzieczają się za ta pomoc, widzimy do dzisiaj. Zażydowili urząd samego Papieża! (Ref. “W imieniu Boga?”, David Yallop).

  Niestety, semiccy socjopaci, którzy wyssali tylko pól mózgu z mlekiem matki, pracują na zasadach materializmu dialektycznego i pozbawieni są części spirytualnej, która psychologicznie odróżnia Żyda od Goja w sposób zasadniczy: Żyd atakuje celem zdobycia korzyści materialnych, a Goj toleruje i pomaga Żydowi przetrwać celem zaspokojenia swoich emocji spirytualnych, znanych jako naturalnie wrodzone dobrodziejstwo. Oj, jakie to słodkie do wykorzystania!
  W efekcie Żyd otrzymuje warunki, aby wyniszczać Gojów, i na tej bazie wnioskuję, że pomoc im się nie należy.
 • WPS PRODUCTION
  Paziem:
  (komentarz przeniesiony spod tekstu: “Zamach na działaczy narodowych greckiego Złotego Świtu”)

  Pan Eugeniusz Sendecki pomimo lat praktyki ciągle filmuje wydarzenia w taki sposób żeby niczego nie pokazać. Trzęsąca się kamera jak na wiejskim weselu ( w tych momentach kiedy ma całkowitą swobodę operatorską) to stało się znakiem rozpoznawczym pana Sendeckiego Telewizji Narodowej.

  Ruch Narodowy w wydaniu pana Sendeckiego i kolegów, to umyślnie wykreowana grupa “desperatów”, którzy przedstawiają wizerunek rodzimych Don Kiszotów, którzy sponiewierani przez system mają utrwalać w umysłach Polaków, że Ruch Narodowy to bezsilność, rzucanie się z motyką na słońce i wieczna porażka. Jest to zabieg zniechęcania do włączania się w polski ruch narodowy.

  Pan Sendecki to wytrawny socjotechniczny manipulant wytypowany przez siły, które rzekomo zwalcza, do ośmieszania Ruchu Narodowego.

  Do wyjaśnienia pozostaje rola Pana Sławomira Zakrzewskiego- czy to jedynie nieświadomy straceniec, czy też jedna z postaci “teatru narodowych cieni”?
  Interesująca była by tu zwłaszcza opinia pana Benedykta Ciesielskiego, który jak nikt inny zna to środowisko od dawna.

  Moje opinie mają charakter osobistych przekonań, opartych jednak na kilkuletniej obserwacji, a nawet pewnej próby współpracy ze Sławomirem Zakrzewskim i skupionym wokół niego gronem “katakumbowych narodowców i katolików” ( w okresie 2004-2005)

  więcej:

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/11/03/tadeusz-mazowiecki-odszedl-ale-reszta-jego-pobratymcow-niestety-zostala/
 • ----------------------- krzyż
  --------------rozumiesz teraz mnie Panie S. ? -przez katolików zostałam w sobotę / rozszarpana za słowa ! żyd okupant Polski / -a znałam ich całe życie -Mazowiecki na prowincji to POLAK / PATRIOTA i KATOLIK !!!!!!!!
 • ----------------------WAŻNE dla Polaków
  https://www.youtube.com/watch?v=NM5lay45o6s
 • @Ranger 22:06:00
  A tolerancja?
 • @fan-wolności 01:12:06 - ŻENUJACY BRAK ZNAJOMOŚCI UPODOBAŃ SENDECKIEGO :)
  Ja? Nie byłem zainteresowany incydentem z panienką? Szanowny Pan chyba mnie nie znasz. Ja heteryk jestem. :) Cuś mnie się wydaje - że to jakaś prowokacja jest. Pan mnie zachodzi z mańki - że ja robotą operacyjną nie jestem zainteresowany, a zaraz jakiś AOFI zacznie mnie publicznie wzywać, żebym ujawnił orientację - że rzekomo homosiem nie jestem. Ech!
  ==========
  Zdjęcie posłałem Panu Sendeckiemu (zdjęcie tej panienki i to robiącej mi zdjęcia zrobiłem bowiem i ja). Był rzekomo zainteresowany tym incydentem, ale przysłanej fotografii nie skomentował.
 • @fan-wolności @stanislav - TAKIE PRZYKRE RZECZY - SAM NIE WIEM - DEMENTOWAĆ, NIE DEMENTOWAĆ?
  Ech, Panowie Panowie... Jeden skromny działacz szczebla podstawowego ma taką moc? Mnie młody Giertych już w roku 1999 chciał tak właśnie wyeliminować. Młodszych kolegów podpuszczał - że Sendecki "kompromituje". Czternaście lat temu. O RN-ie nikomu się jeszcze nie śniło. Pluli na mnie z Tarantulą i się przykleiło. Cóż zrobić. Znoszę te przykrości mężnie, dla Polski. Przy okazji modlę się za moich Wrogów. Żeby ich cholera wzięła! Jak będziecie na mnie pluli - to się za Was też zacznę tak modlić.
  ==========
  [Pan Sendecki to wytrawny socjotechniczny manipulant wytypowany przez siły, które rzekomo zwalcza, do ośmieszania Ruchu Narodowego.]
  ==========
  A najbardziej mi się przykro zrobiło, że nie zauważyliście, że my z Zakrzewskim NAPRAWDĘ się naraziliśmy. Owi zdemaskowani przez nas agresorzy to byli ludzie gotowi nieźle nas poturbować. Oni zrobili sztuczny tłok, jeden z nich mnie popchnął z boku, trzy razy uderzyli w moją kamerę. Byliście kiedyś w takiej akcji? Uderzył ktoś kiedyś w sprzęt, za który SAMI zapłaciliście, Z WŁASNYCH pieniędzy? Przepychaliście się kiedyś przez tłum, który się kręci, zasłania, przemieszcza? Poniżacie mnie, dezawuujecie mój i całej mojej ekipy wysiłek - porównując do wiejskiego wesela. Tym samym dajecie wyraz swojej niewiedzy jak się robi telewizję w tłumie, ale i pogardy do ludu polskiego na wiejskich weselach się bawiącego. W dodatku plujecie na mnie anonimowo, zza pseudonimów. To upokarzające i niesłuszne, co robicie.
  ==========
  [Pan Eugeniusz Sendecki pomimo lat praktyki ciągle filmuje wydarzenia w taki sposób żeby niczego nie pokazać. Trzęsąca się kamera jak na wiejskim weselu ( w tych momentach kiedy ma całkowitą swobodę operatorską) to stało się znakiem rozpoznawczym pana Sendeckiego Telewizji Narodowej.]
 • A gdzie w tym wszystkim Jezus
  Nigdy nie byłem zwolennikiem Mazowieckiego nazywałem go katolikiem laickim postępowym (tyg powszechny) .Ale Bóg go będzie sądził nie ja.
  A takie akcje to zwykłe zdziczenie i chamstwo ogromne .Nie ma nic wspólnego z nauką KRK żeby komuś pogrzeb zakłócać nie ważne czy przyczyny są słuszne czy nie. Czy ktoś z was chce takich ekscesów jak bliskiego będzie chował?.
  Wstyd jeszcze katolicyzmem i Jezusem sobie buzie wycierają a w sercu demona mają
 • @Ranger 06:45:30
  Ja kompletnie się nie zgadzam z Panem mam inne poglądy.
  Ale w tej jednej sprawie się zgadzamy. Nigdy by nie przyszło mi jako katolikowi kogoś bić za inne poglądy a tym bardziej robić takie chamstwo gdy człowieka chowają.Bardziej pomodlić się za jego duszę . To jakieś zdziczenie .
 • @zwykły człowiek 07:42:47 - A ZATEM ZGADZA SIĘ PAN/PANI Z AOFI-M RANGER...
  To niedobrze. To znaczy, że Pan/Pani jest niedelikatny/a i nie rozumie co znaczy zwrócenie się do Starszych Braci w dniu pogrzebu Mazowieckiego przez PRAWDZIWYCH Polaków i połączenie się w osobie Prezydenta RP. Wyrazy zrozumienia ich sytuacji, która się teraz po śmierci Mazowieckiego będzie zmieniała - to bardzo ważna sprawa. Myśli Pan, że Starsi Bracia będą mieli lekko w Polsce? Oni będą mieli coraz mniej lekko. A nawet coraz ciężej. A narodowcy polscy grzecznie, taktownie, odważnie - łączą się w bólu i w Bulu.
  Podejrzewam, że Pan/Pani nie rozumieją tego genialnego niuansu z bannera Zakrzewskiego? Prawda? Mylę się?
  :)
  Oskarżanie Zakrzewskiego o zdziczenie to nieuczciwość. Zgadzając się ze złośliwym AOFI-m "Rangers", niszczącym TELEWIZJĘ NARODOWĄ - Pan/Pani wystawiają sobie jak najgorsze świadectwo. My mamy Rangera namierzonego. On z Kanady pisze. Jak ktoś wie co to znaczy Kanada - ten wszystko wie.
 • @Ranger 00:12:56
  Ale żeby w Polsce pogrzeb organizować w Niedzielę, i żeby klaskać w czasie przejścia konduktu pogrzebowego z martwym człowiekiem leżącym w trumnie?


  To karygodne. To jakaś nowa polska tradycja pogrzebowa?

  Ranger, Eichmann nie był gojem, to rabiniczny żyd, który mordował innych żydów i został za to osądzony w Izraelu i skazany za swoje mordy na śmierć.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:02:58
  Ale ci panowie na tym filmie w tych granatowych kurtkach wyglądają mi na jakiś pracowników służb.

  Nic nie rozumiem, Polacy w większości katolicy idą na pogrzeb i umarłemu klaszczą, a to wszystko czynią w Niedzielę?
 • @Ranger 16:29:44 - NA NIC SIĘ TO PANU NIE PRZYDA.
  My, Polacy będziemy prowadzili dialog ze Starszymi Braćmi tam gdzie się nam to będzie podobało, i Pan w naszym imieniu tego dialogu nie będzie prowadził. Pańskie drwienie z Posła Świtonia i Prezydenta Łukaszenki wiele o Panu powiedziały. Dobrze, że się Pan otworzył. Prawdę o swoim mrocznym wnętrzu odsłoniwszy.
 • Cała akcja była prowokacją podczas pogrzebu.
  Nie ma w tradycji kościoła naszej by przeszkadzać w pogrzebie. Żałoba nawet u wroga w czasie wojny była honorowana. Homer ( nie żyd tylko grecki pisarz) w Iliadzie opisał jak Grecy dali trzy dni królowi Priamowi na opłakanie pochowanie Hektora podczas oblężenia Troi. Takich przypadków jest wiele i w historii. Tradycja bezczeszczenia zwłok
  upokorzenie rodziny w żałobie była u plemion wschodnio stepowo azjatyckich np tatarzy, oraz plemion germańskich.

  Jak was czytam to wszędzie widzicie żyda ubeka zdrajcę pewnie i w kiosku ruchu też. Gdzie w tym wszystkim miłość bliźniego i nauka Jezusa oraz apostołów. Podajcie mi jedną encyklikę dokument watykański który sankcjonuje takie wybryki podczas pogrzebu.
  Może to rodzaj jakiegoś opętania skoro wam się wydaje że za każdym rogiem wszędzie żyd i zdrajca .Trzeba może z egzorcystą się spotkać lub z psychiatrą .Medycyna poszła do przodu teraz dużo ludzi zostaje uleczonych z paranoi urojeniowo maniakalnej
 • Tak sobie czytam te pierdy i przekomarzania z parszywieńkim "rangerem"
  i tak sobie myślę: co się dzieje z moim Narodem, że nawet nie zauważył, że sprofanowano dzwon Zygmunta na okoliczność tego stalinowca i szkodnika naszego Narodu.

  Nikt nie zauważył? Szkoda.
 • ------------NIGDY już - nie wejdę na stronę Pana S..
  -------obrzydliwy BYZNES - i nic więcej !!!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=MATFhG4qwzA
 • @zwykły człowiek 19:58:55 - PAN KŁAMIE, PAN KŁAMIE, PAN KŁAMIE.
  Anonimowy oficer frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "zwykły człowiek" publicznie nakłamał w sprawie bannera "ŁĄCZYMY SIĘ Z NASZYMI STARSZYMI BRAĆMI W BULU!" zrobionego przez Sławomira Zakrzewskiego na okoliczność pogrzebu Premiera Mazowieckiego. Na razie nie będę tej kwestii rozwijał, ale powiem, że ów AOFI kłamie w sposób niezwykle perfidny. Dobrze, że istniej NEon24.pl dzięki któremu możemy takie podłe, antypolskie w swoim działaniu osoby odnajdywać, identyfikować, ostrzegać przed nimi Polaków.
  Ktokolwiek by wiedział - kim jest, jakie ma powiązania ów AOFI "zwykły człowiek - proszę o kontakt na priva.
 • @Ranger 22:35:44
  Jeśli do mnie piszesz, analfabeto, to zdejmij czapkę i stań na baczność.
 • @
  Prowokowanie aresztowania na kilka dni przed 11 listopada nie wydaje się rozsądne. Chyba, że ryzyko nie istniało.
 • @gumis 13:03:14 - RYZYKO NIE ISTNIAŁO
  Stanie dwóch mężczyzn z bannerem nie obrażającym nikogo jest legalne. Mieliśmy kamerę, którą udokumentowałem fakty. Nielegalne było wydarcie bannera z ręki Zakrzewskiego, lżenie go i mnie, szturchanie, szarpanie za klapy płaszcza, grożenie złamaniem nosa, połamanie drzewca. Policjanci nie reagowali na nielegalne zachowanie ludzi, którzy źle przyjęli łączenie się ze Starszymi Braćmi w bólu i usiłowali zakłócić dialog polsko-żydowski. Tak właściwie - to ci ludzie zachowali się po antysemicku. My się łączymy w bólu, akcentujemy że Prezydent RP ma problem międzynarodowy do przeżycia, jesteśmy w prawie - a oni z mordą i z łapskami! Bardzo się brzydko zachowali. Nagannie. Skompromitowali Trzy Esbecje, tak wspierane za życia przez Zmarłego.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:20:17
  W porządku, ale można sobie wyobrazić, że służby będą przygotowane na "wszelką okoliczność" i mogą wykorzystać okazję. Zwłaszcza, że ludzi z mosadu pewnie tam mało nie było, a oni czuja się bezkarnie.
  Więc po co ryzyko na tydzień przed świętem, gdzie tak naprawdę wtedy należy zewrzeć szeregi? Nie rozumiem tego.

  Nie znam szczegółów odnośnie Pana/i o przezwisku"zwykły człowiek", ale odnośnie dnia pogrzebu miał sporo racji.
 • "Warszawa to wiadomo - miasto SB - czyżby?
  Co to za bzdury! Warszawa jest miastem Żydów, Mossadu, CIA i NSA a nie SB. Obudź się z amoku. Mazowiecki był Żydem. On działał dla banksterów i Izraela. A nie dla Moskwy. Nie zapominaj, że pełniący obowiązki Polaków i komunistów dygnitarze PZPR z Magdalenki to byli Żydzi. I dogadali się z Żydami z Solidarności. Postanowili Polskę oddać w łapska żydo-zachodu i narzucić Polsce złodziejski żydo-kapitalizm. Gdzie ty żyjesz, człowieku!!!???
  Obudź się!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej