Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
663 posty 4877 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

Wspominajac Układ z Dorotheenstrasse pomówimy o Teneryfie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po części oficjalnej poświęconej masońskiemu antypolskiemu Układowi pójdziemy do polskiego pubu "Przejście" na herbatę. Tam będzie można spokojnie porozmawiać, poruszyć tematy, o których nawet na Teneryfie strach było pomyśleć.

Jedna myśl mi nie daje spokoju. To było 1-go maja 2012 pod pomnikiem Dmowskiego, gdy filmowałem legalną demonstrację Autonomicznych Nacjonalistów. Wszystko filmował również Zbigniew Juźków i jeden z policjantów. Pewien agresywny osiłek o południowych rysach, ubrany w strój militarny usiłował wyrwać mi z dloni kamerę i lżył mnie, zabraniając filmowania. Stojący obok policjant - nie reagował. Podobnie nie zareagowali stojący obok liderzy Ruchu Narodowego (RN). Potem się okazało, że Marsz Niepodległości organizowany przez RN ma swoją Straż pilnującą porządku, ale do dzisiaj nie jest pewne i jasne - czy owa Straż jest uzbrojona w kamery?

Czy to jest zgodne z polską racją stanu? Na pewno NIE!

Druga myśl, wspomnienie - związane z Panem Kobylańskim i Teneryfą też mnie nurtuje. Pan Prezes zasygnalizował mi, że wśród niektórych Jego gości moja osoba i kamera budzą zdecydowany sprzeciw, wręcz wrogość. Bardzo mnie to zabolało i dało do myślenia. W czym tym ludziom (aspirującym do bycia osobami publicznymi) przeszkadzała prawda utrwalona na filmie i fotografii, do której potem będą mogli mieć dostęp Rodacy w Kraju? Szczególnie przykre było jak pewien młodzieniec spotkany na Teneryfie, początkowo przyjaźnie usposobiony, podszedł do mnie i zażyczył sobie abym nie publikował niczego z jego wizerunkiem. Była to gorzka lekcja jak naiwna jest polska mlodzież dzisiaj, jak daje sobą manipulować, jak naiwnie wierzy ludziom, którym ufać nie powinna i jak latwo ją ustawić w nieufności wobec ludzi, ktorych się winna słuchać i naśladować. Ci ludzie, którzy nastawili owego mlodzieńca wrogo przeciwko idei TELEWIZJI NARODOWEJ są odpowiedzialni za braki w monitoringu Marszu Niepodległości, za narażenie naiwnych Polaków na poważne niebezpieczeństwo, za straty wizerunkowe jakie my, polscy patrioci ponieśliśmy przez WKRĘCENIE NAS w spalenie tęczy na Placu Zbawiciela oraz budki wartowniczej i śmietnika pod rosyjską ambasadą.

Dzisiaj się okazuje, że serwis monitoringowy Marszom Niepodległości zapewniają przypadkowi, spontaniczni uczestnicy SPOZA ścisłego grona organizatorów. Społeczny wysiłek tych ludzi zapobiega prowokacjom, niestety nie wszystkim. Monitoring największej narodowej imprezy nie jest pełny. Ma niebezpieczne luki, które dają Wrogom możliwość wygrania z piękną narodową ideą. Właśnie te luki w monitorowaniu wszystkiego co się dzieje pozwalają dzisiaj nadymać propagandowo w duchu antypolskim spalenie tęczy na Placu Zbawiciela oraz strażniczej budki i śmietnika pod rosyjską ambasadą. No i właśnie tak sobie myślę - że jest w tym jakaś metoda, ustawienie, być może ustawka - żeby celowo zabezpieczać wśród mas polskich patriotów działania takich mlodzieńców jak ten, który mi usiłował wyrwać kamerę pod Dmowskim?

Czy pozwolimy, aby tacy młodzieńcy nami rządzili? Ja - na pewno NIE!

Dzisiaj społeczność narodowców zelektryzował kolejny tekst USOPAŁ okazujący niełaskę Robertowi Winnickiemu i obarczający go winą za ekscesy na Teneryfie. Tutaj nadmienię, że ja dużej części tych zachowań opisanych w tym tekście USOPAŁ-u nie znałem. A przecież co dzień (co noc) siedziałem przy laptopie do bladego świtu w hotelowym hallu na dole i konwertowałem filmy, przesyłałem je dla telewidzów TELEWIZJI NARODOWEJ. Owszem, widoczne było ożywione życie towarzyskie gości Pana Prezesa, jednak przy mnie Wszyscy Koledzy zachowywali się godnie. Być może bali się kamery?

W najbliższą niedzielę 24-go listopada 2013 o godzinie 17:00 na Placu Na Rozdrożu w Warszawie będziemy obchodzili 95-tą rocznicę Układu Z Dorotheenstrasse. Po części oficjalnej spotkania poświęconej Układowi pójdziemy do polskiego pubu "Przejście" na herbatę. Tam będzie można spokojnie porozmawiać, poruszyć tematy, o których nawet na Teneryfie strach było pomyśleć. Oczywiście - zabieramy ze sobą kamery. :)

Zapraszam Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów!

/-/ Egeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • @night rat 02:43:26 & @Gizmo 06:41:45 - NA TE I INNE PYTANIA ODPOWIEM PODCZAS SPOTKANIA W POLSKIM PUBIE "PRZEJŚCIE"
  Od razu zastrzegam, że osoby prowadzące działalność sprzeczną z polską racją stanu (PRS) zostaną potraktowane hm... odpowiednio. :)
 • @night rat 09:21:35
  Głupia uwaga i siląca sie na złośliwość.

  To prawda - Pan Doktor Sendecki wspomaga swoimi skromnymi środkami NEon24.pl jak tylko może.
  W przeciwieństwie do tzw. narodowców z RN, którzy tylko doili i korzystali z goscinności.
 • Zamiast siedzieć przy laptopie było wziąć kamerkę i filmować. Zgodnie z twoimi zaleceniami, żeby wszystko filmować.
  Wyraźnie przespałeś temat.
 • WSPOMNIELIŚMY UKŁAD Z DOROTHEENSTRASSE
  Zapraszam do obejrzenia filmu;
  https://www.youtube.com/watch?v=7barpHIrlqE
 • @fan-wolności 10:33:02 - ADAM JEST WIELCE ZASŁUŻONYM BOHATEREM NARODOWYM.
  A Pan? Anonimową osobą wylewającą swoją żółć przez internet.
  Adam usłyszał prawdę o Układzie Z Dorotheenstrasse, a Pan? Zdaje Pan sobie sprawę, że UzD jest kluczem do zrozumienia II-giej Wojny Światowej, Holokaustu, roli hitleryzmu i Radosława Sikorskiego z Małżonką?
  Pan nie zrozumiał, czy świadomie zaciemnia?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej