Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

KRZYSZTOF KAWĘCKI CENZURUJE W RADIO MARYJA UKŁAD Z DOROTHEENSTRASSE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Występując 1-go stycznia 2014 podczas popularnych "Rozmów Niedokończonych" w Radio Maryja w przeddzień rocznicy śmierci Romana Dmowskiego znany prawicowy publicysta ukrywa prawdę o dziele życia Prezesa - obaleniu Układu z Dorotheenstrasse. Dlaczego?

DLACZEGO DOKTOR KRZYSZTOF KAWĘCKI CENZURUJE PRAWDĘ O UKŁADZIE Z DOROTHEENSTRASSE W RADIO MARYJA? I TO JESZCZE W NOWOROCZNYCH "ROZMOWACH NIEDOKOŃCZONYCH"?

Układ z Dorotheenstrasse (1918) i Traktat Wersalski (1919) to w życiu Romana Dmowskiego fakt porownywalny do Grunwaldu (1410) w życiu Władysława Jagiełły. Zatajanie tych faktów w opowieści o dziejach polskich jest bezczelnoscią. Jest antypolonizmem. Nie można tego dłużej tolerować.
+
Co jest takiego dzisiaj w polskiej i katolickiej publicystyce, że Układ z Dorotheenstrasse jest zatajany? Czy mamy do czynienia z długimi rękami Kardynała Bertone współpracującego z masonerią? Czy to wpływ pani ambasador Suchockiej na radiofonię katolicką? Czy to sam generał redemptorystów zażyczył sobie, aby pewnych faktów na temat Dmowskiego nie poruszać? Kto dzisiaj naciska na Ojca Rydzyka i jego rozgłośnię - w antypolsim interesie?
+
Proszę o zapoznanie się z bogatą faktografię na temat Ukladu z Dorotheenstrasse - zamieszczoną w internecie przez pracowitą ekipę TELEWIZJI NARODOWEJ.
+
ZATAJENIE UKŁADU Z DOROTHEENSTRASSE TO FORMA ANTYPOLONIZMU.
Uklad z Dorotheenstrasse jest najważniejszym faktem historycznym opisanym w dziele Romana Dmowskiego "Polityka Polska i Odbudowanie Państwa Polskiego". Pan Prezes zawarł w tym dziele opis - jak masoneria w listopadzie A.D. 1918 wydała wyrok na Polskę i jak on i jego koledzy endecy się temu wyrokowi sprzeciwili i jak ten wyrok obalili - w roku 1919-tym. Kto nie zna prawdy o Układzie z Dorotheenstrasse ten kiep.
Jeśli jakiś publicysta w radio katolickim dla Polaków mówi o Dmowskim i cenzuruje prawdę o Układzie - ten dokonuje antypolskiego zamachu. Jeszcze gorzej, jeśli za swój występ bierze honorarium - wtedy winny jest nie tylko kłamstwa antypolskiego, ale i złodziejstwa. Najgorzej będzie, jeśli się okaże, że Doktor Kawęcki wziął honorarium za występ i kłamał na polecenie Ojców Redemptorystów - wtedy byłby winien i kłamstwa i płatnej zdrady, a Ojcowie - byli by winni ataku na polską świadomość narodową. Usprawiedliwieniem dla Ojców Redemtorystów było by, gdyby działali na rozkaz swojego Przełożonego, czyli Prowincjała, albo Generała. Wtedy za antypolonizm Kawęckiego współ-winę ponoszą owi Przełożeni.
W tym miejscu pragnę udzielić  b r a t e r s k i e g o   n a p o m n i e n i a   i   ostrzec przez wszelkim antypolonizmem każdego - z racji, że akt antypolonizmu jest aktem bardzo niebezpiecznym. Polska jest dziedzictwem Niepokalanej, której służą Zastępy Anielskie. Aniołowie Boży chętnie zrobią kuku każdemu, kto na polskość nastaje, kto polskość zdradza, kto polskość umniejsza.
Nie chciałbym być na miejscu Kaweckiego, jak przyjdzie Dzień Sądu i jak Aniołowie Boży na długiej linie zaczną go spuszczać do kadzi na samo dno Piekła, pełnej smrodliwej substancji siarczystej!

/-/ Eugeniusz Sendecki

Poniżej - link do całej audycji z udziałem Krzysztofa Kawęckiego 01 stycznia 2014 w Radio Maryja i TV TRWAM;

www.radiomaryja.pl/multimedia/jestem-polakiem-75-rocznica-smierci-romana-dmowskiego-cz-i/

Krzysztof Kawęcki jest działaczem Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka.

KOMENTARZE

 • Witam Pana, dobry wpis,
  w tej sprawie wydaje się, że Rydzyk został podstawiony pod ścianą i by zachować status-quo musiał pójść na ustępstwa, pytanie jak dalekie? Pozdrawiam.
 • HUMORYSTYCZNY WPIS Z FEJSBUKA;
  Berezicki Dawid [wpis sprzed chwili na fejsbooku]:
  - Kawecki był na odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie jak lata temu pracował w piwnicy u kol. Piotra Rydla w Norwegii dzierżąc w ręku łopatę. Inne stanowiska go przerastają.
  :)
 • @Bibrus 22:41:03 - OBAWIAM SIĘ, ŻE SĄ STRASZNE NACISKI - ŻEBY SIĘ SLUCHACZE W KL AUSCHWITZ NIE POJAWILI
  ...podczas obrad Knessetu - 27-go stycznia 2014. O ile wiem - obrady te są nielegalne. Są formą agresji obcego państwa na terytorium naszego, polskiego kraju. Spodziewam się, że teraz przez trzy tygodnie bądzie trwała intensywna akcja dezinformacyjna w Radio Maryja, Telewizji Trwam i w ogóle wszystkich mediach mainstreamowych - żeby uwagę polską odwrócić od tego problemu.
  Ja się oczywiście do KL Auschwitz wybieram i wszystkich proszę - o współudział.
 • Dlaczego Sendecki wykasowujesz swoje pełne jadu i nienawiści antyPolskie i antyKatolickie wpisy?
  Marzy ci się teraz hołd poddanczy Putinowi złożony jego ambasadorowi? To jest zdrada stanu!
 • @Mind Service 00:20:15 - NIEPRAWDA, TO NIE JEST ZDRADA STANU, LECZ SZCZERE POLSKIE ZAANGAŻOWANIE.
  Jak by Pan też był Polakiem - to by Pan się dołączył.
  Zaproszenie rosyjskiego ambasadora jest fajnym, oddolnym aktem suwerenności polskiej. Chcemy, żeby był i coś pozytywnego o Dmowskim powiedział. Że był porządnym polskim posłem do rosyjskiego parlamentu, że współtworzył dobre dla Polaków i Rosjan rządy, że popierał współpracę Słowian.
  Pragnę, żeby obecność rosyjskiego ambasadora była krokiem w kierunku pozytywnych kontaktów Polaków i Rosjan. Żeby nas nie reprezentował nikt, kto nie jest Polakiem.
 • @Marek Lipski 23:42:57
  Czy wy nie widzicie co ten Sendecki wyprawia? Obrona Krzyża Świętego w Oświęcimiu - jak najbardziej. Żydom nic do tego. Ale hołd okupantowi - za to Sendecki musi beknac!
 • @Mind Service 00:47:26
  Internet i Naród pamięta. Wspomnicie o tym, Sendecki, jak będziecie wybierali się na kolejną ciepłą posadkę
 • @Eugeniusz Sendecki 02:03:14
  Nieraz słyszałam w RM o Dorothenstrasse, u prof. Guza i chyba prof. Ryby.

  Histeryzujesz jak zwykle.
 • @night rat 01:45:24 - OWSZEM, ZATAJENIE UKŁADU Z DOROTHEENSTRASSE TO FORMA ANTYPOLONIZMU.
  Uklad z Dorotheenstrasse jest najważniejszym faktem historycznym opisanym w dziele Romana Dmowskiego "Polityka Polska i Odbudowanie Państwa Polskiego". Pan Prezes zawarł w tym dziele opis - jak masoneria w listopadzie A.D. 1918 wydała wyrok na Polskę i jak on i jego koledzy endecy się temu wyrokowi sprzeciwili i jak ten wyrok obalili - w roku 1919-tym. Kto nie zna prawdy o Układzie z Dorotheenstrasse ten kiep.
  Jeśli jakiś publicysta w radio katolickim dla Polaków mówi o Dmowskim i cenzuruje prawdę o Układzie - ten dokonuje antypolskiego zamachu. Jeszcze gorzej, jeśli za swój występ bierze honorarium - wtedy winny jest nie tylko kłamstwa antypolskiego, ale i złodziejstwa. Najgorzej będzie, jeśli się okaże, że Doktor Kawecki wziął honorarium za występ i kłamał na polecenie Ojców Redemptorystów - wtedy byłby winien kłamstwa i płatnej zdrady, a Ojcowie - byli by winni ataku na polską świadomość narodową. Usprawiedliwieniem dla Ojców Redemtorystów było by, gdyby działali na rozkaz swojego Przełożonego, czyli Prowincjała, albo Generała. Wtedy za antypolonizm Kaweckiego współ-winę ponoszą owi Przełożeni.
  W tym miejscu pragnę ostrzec przez wszelkim antypolonizmem każdego - z racji, że akt antypolonizmu jest aktem bardzo niebezpiecznym. Polska jest dziedzictwem Niepokalanej, której służą Zastępy Anielskie. Aniołowie Boży chętnie zrobią kuku każdemu, kto na polskość nastaje, kto polskość zdradza, kto polskość umniejsza.
  Nie chciałbym być na miejscu Kaweckiego, jak przyjdzie Dzień Sądu i jak Aniołowie Boży na długiej linie zaczną go spuszczać do kadzi na samo dno Piekła, pełnej smrodliwej substancji siarczystej!
 • @Katogoria 02:05:04 - IZO, OBAWIAM SIĘ, ŻE NIEPOTRZEBNIE ICH KRYJESZ, ALE PROSZĘ...
  podaj jakieś cytaty, publikacje, filmy ze spotkań zamieszczone w internecie, na YouTube...
  Pozdrawiam Noworocznie.
 • @Marek Lipski 01:41:46
  Zgadzam się, że każdy, który obraża na tym portalu Polskie Kobiety nie jest godzien nazywać się Polskim Patriotą. Jak i ci, którzy dyskredytuja politykę prorodzinna, którzy niszczą Polskie Matki, albo odmawiają Dzieciom Polskim leczenia. A są nawet tacy, którzy chcieliby zlikwidować bezpłatne leki. Jak tym wszystkim wytłumaczyć, że politycy wola się kłócić o jakieś układy sprzed dziesiątek lat zamiast zadbać o dobro obywateli? Czy umeczonym ludziom w Polsce i poniewieranym Polskim Dzieciom potrzebne są poddancze hołdy składane Putinowi zamiast minimalnej płacy na poziomie takim jak w UE?
 • @Mind Service 02:45:46 - PAN KLAMIE, I TO PODWÓJNIE NA MOJ TEMAT. JA SOBIE WYPRASZAM!
  Szanowny Pan pozwolił sobie kolejny raz oszukać polską opinię publiczną - i uczynił to dwa razy. Zasugerował Pan oszczerczo, że (1) się kłócę o Układ z Dorotheenstrasse zamiast dbać o dobro Polakow i że (2) składam hołdy Putinowi zamiast dbać o płace dla Polaków. Otóż jest Pan winien podwójnego oszczerstwa antypolskiego. Ręce mi opadły - jak można być tak bezczelnym, jak Pan musi nisko nas, Polaków oceniać, skoro Pan przyjmuje założenie, że panu TAKIE kłamstwa ujdą na sucho, że nikt ich nie zauważy. Jak Szanowny Pan to godzi z wartościami z domu matczynego wyniesionymi, to kłamstwo obelżywe i antypolskie? A Pana ojciec? Co by ojciec na takie kłamstwa powiedział?
  ==========
  "[...]wola się kłócić o jakieś układy sprzed dziesiątek lat zamiast zadbać o dobro obywateli? [...]poddancze hołdy składane Putinowi zamiast minimalnej płacy na poziomie takim jak w UE?" nadużycie link skomentuj usuń Mind Service 02.01.2014 02:45:46
 • @Eugeniusz Sendecki 05:07:08
  //z domu matczynego wyniesionymi, to kłamstwo obelżywe i antypolskie? A Pana ojciec?//

  - Powtórzę, mimo że usuwasz swoje obelgi i plugawe oszczerstwa. Jeżel posuwasz się nawet do obrażania moich Rodziców; dla mnie, Sendecki jesteś śmieciem.
 • @Mind Service 13:34:10
  TÓJ WODZUŚ 150 W KAPELUSZU O TO WALCZYŁ Z KWAŚNIEWSKIM I BUZKIEM NA MAJDANIE - WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA - PRECZ Z SYJONIZMEM

  Order Bandery „Dom Dawida”
  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

  I co jeszcze może wyjść z ożywionych trupów oprócz takie plugawego i drapieżnego potwora?

  Żyd Frotman (Tiahnybok)
  Żyd Frotman (Tiahnybok)

  Order Bandery „Dom Dawida”. I oto spotkały się dwie samotności. Wrośnięci w ziemię na kijowskim euromajdanie następcy Bandery i Szuchewycza otrzymali dawkę wsparcia moralnego z…Izraela.

  Podtrzymał duchowo ukraińskich „braci w intelekcie” tameczny „Dom Dawida”, to znaczy „Żydowski Ruch Narodowy Eretz-Israel”. Na stronie tej interesującej organizacji zamieszczony jest artykuł aktywisty „Domu Dawida”, Garika Mazora, zatytułowany:”Wsparcie Majdanu jako krok do odrodzenia syjonizmu”. W opinii Mazora „wydarzenia Majdanu i protesty społeczne, jak by nie wysilali się prorosyjscy imperialni krzykacze-propagandyści, stały się rzeczywistą, polityczną przeszkodą dla kremlowskiego szowinizmu będącego na drodze do zniszczenia narodowej niezależności ukraińskiego narodu i w rzeczywistości przekształcenia Ukrainy w satelitę (tak jest w tekście pismaka Mazora-aut.) Moskwy. Wydawałoby się, że kto z rozumnych ludzi może występować przeciwko narodowi, dążącemu do pełnego wyzwolenia od cudzoziemskiego wpływu i wiekowej okupacji. Tym nie mniej, tajnych i jawnych wrogów wrogów Ukraińcy mają wystarczająco dużo. Nie mniej niż żydzi…Rosyjskie Imperium upadło pod naporem wyzwoleńczych idei narodowych. Tak jak to było w 1917 roku tak i było w 1991 roku. Pomimo to tendencje imperialne znów tutaj zaczęły podnosić głowę. Imperializm rosyjski, jedyny w świecie, wielokrotnie odżywa. Dosłownie jak legendarny Wąż-Garynycz (tak jest w tekście-aut.), któremu na miejsce odciętej głowy w jednej chwili wyrasta nowa z językami płomieni. Ani jedno imperium w historii, oprócz rosyjskiego, po rozpadzie nie odrodziło się. I oto trzeba znowu stawiać opór wielokrotnie ożywianemu potworowi Frankensteina. I co jeszcze może wyjść z ożywionych trupów oprócz takie plugawego i drapieżnego potwora? Na Majdanie moskiewscy imperialni stratedzy natknęli się na bezkompromisowy opór światła i wolności. Właśnie Ukraina jest dziasiaj forpocztą oporu przed moskiewskim imperialnym szowinizmem. Majdan stał się symbolem ostatecznej desowietyzacji i ostatnią granicą broniącą Europę przed kremlowskimi ludożercami. Moralne zadanie wszystkich, którzy cenią zasady wolności, to wsparcie Majdanu. Na Ukrainie dzisiaj decyduje się przyszłość Europy. Siły nacjonalistyczne Ukrainy, partia Swoboda pod przywództwem Oliega Tiahnyboka, nie są osamotnione w swojej walce. Wspierane są one przez polityków europejskich i licznych amerykańskich przywódców. Nacjonalistyczne siły Izraela powinny wyrazić swoje otwarte poparcie dla Majdanu Oliega Tiahnyboka”.

  Niestety, myśliciel Mazor zapomniał wspomnieć o swoich współplemieńcach, pozabijanych po zniszczeniu Imperium Rosyjskiego w 1917 roku przez natchnionych ideą narodowej wolności petlurowców. A już o tym co by z nim i całym „Domem Dawida” zrobili bojownicy o wolność Ukrainy z szeregów dywizji SS „Galizien” gdyby ich imperialno-sowiecka Armia Czerwona nie rozbiła, Mazor myśleć nawet nie pragnie. Weterani SS „Galizien” muszą po prostu uznać Mazora, i wszystkie osobistości „Domu Dawida”, za swoich „synów pułku”, przynajmniej duchowych. Mogliby i pojechać do Izraela i o swoich „etapach wielkiej drogi” opowiedzieć w „Domu Dawida”. Mają oni o czym opowiadać…A izraelscy „bracia w intelekcie” może, po tym, zbiorą jeszcze pieniężną ofiarę na pomnik Bandery albo Szuchewycza. Olieg Tiahnybok, jeżeli kiedykolwiek dorwie się do władzy, powinien nagrodzić swoich izraelskich przyjaciół, ustanowionym jeszcze przy Juszczence, Orderem Bandery. A jak oni się zachwycą! Nieźle byłoby gdyby Tiahnybok, jako wierny druh syjonizmu, zrobił sobie obrzezanie, ale czy gotów on jest złożyć taką ofiarę na ołtarzu wierności syjonistycznym i banderowskim ideałom?

  Źródło: СЕГОДНЯ.РУ

  Za: http://3rm.info/42533-orden-bandery-domu-davida.html

  Data publikacji: 31.12.2013

  Przekład: RX
 • @Wrzodak Z. 14:25:43
  //Źródło: СЕГОДНЯ.РУ//

  - Bardzo wiarygodne źródło i takie "polskie".

  Jak to miło, że kolejny ruski agent sam potwierdza kim jest.
 • @Mind Service 14:50:02 - BACZ, ŻE MOWISZ DO POSŁA RZECZPOSPOLITEJ
  człowiecze!
  [miał rzec "...parchu" ale się wstrzymał, obawiając WASP-owskiej Policji Myśli]
 • @Mind Service 14:50:02
  Już te plewociny o ,,ruskich agentach" oraz o wsiowych są tak wsiowe, że aż wymiotne. Wysił się trochę, może coś nowego wymyślisz w tej swojej bermanowskiej łepetynie. Jesteś wraz z tym swoim wodzusiem przybłędą tu na tej ziemi, bękartem, widzisz Rosję przez odbyt świni i dlatego masz takie urojenia. Kilka razy dziennie ten pusty parchaty łeb wkładasz do odbytu brudnej swini i nie myślisz logicznie. Duszno ci tu, to wynocha z Polski, buduj syjonozm światowy z swoim wodzusiem i kwasem w usraelu a od nas wynocha.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:04:54
  //BACZ, ŻE MOWISZ DO POSŁA RZECZPOSPOLITEJ
  człowiecze!
  [miał rzec "...parchu"//

  - To juz przechodzi wszelkie granice.

  Proszę uprzejmie panie Pośle o podanie kontaktu do Komisji Etyki Polselskiej celem przekazania jej przeze mnie przykładów obrażania obywateli przez Eugeniusza Sendeckiego.
 • @Wrzodak Z. 15:15:22
  //wynocha z Polski//

  Ty mnie, Polaka wyrzucasz z Polski, ruski agencie?
 • @Mind Service 15:43:28
  Przybłęda taki jak ty, który jest tu gościem i nie potrafi uszanować włąsciciela domu, to trzeba go wywalić za próg. Jeżeli jesteś Polakiem, to bardziej szkodzisz Polsce jakbyś nim nie był. Co ty zrobiłeś dobrego dla mojego kraju, czy obroniłeś 1m2 Polskiej ziemi? Lansujesz tu partię i ludzi z tej parti, którzy sprzedawali Polskę, stawiają wyższość ,,cywilizacji zachodu" nad cywilizają łacińską, a więc dążą do likwidacji chrześcjaństwa. Ten kto jest oddany syjonizmowi, opowiada się po stronie diabła.
  Tak będziemy z wami jechać już niedługo, jak dojdziecie do koryta to znowu będziecie budować judeopolonie, wtedy ujawnicie się całkowicie i będzie można z wami jechać razem z peło, sld, palikotem.
 • @Wrzodak Z. 17:48:09
  Panie Zygmuncie, szkoda klawiatury...
 • @SpiritoLibero 18:11:42
  Wyjątkowy prowokator, wyrobił się będąc dziennikarzyną. Nie potrafi uszanować inny punkt widzenia. Perfidnie manipulują ludzmi ci pisowcy. Oni są gotowi zbudować wielką ukrainę banderowców kosztem terytorium Polski, aby dołożyć Ruskim, co za szkodnicy.
  W ogóle ich nie obchodzi prawdziwy okupant, który nas wywłaszcza z naszych owoców pracy, dla nich to by i swoje niepełnoletnie córki oddali aby zadowolić Kaczyńskiego, co za ich obłęd. Ja ich pamiętam, jak oczerniali Olszewskiego i walczyli za Wałęsą, wielu z nich było w 90 roku za Mazowieckim, dzisiaj są za Kaczyńskim. Nimi prawdziwi okupanci grają, a oni im służą, ponieważ boją się Rosjan, to tchórze. Żaden z nich nie potrafi stanąć twardo za Polską, wolą obcych i dla nich służyć. To motłoch komunityczny, w tym środowisku to aż się roi od byłych czerwonych, udających prawicowców, nie odrózniają dobra od zła.
 • ,,Nasi” w środowisku PIS
  @ Zygmunt Wrzodak

  Czy wedle Pana opinii wśród obecnych posłów lub senatorów klubu lub samorządowców Prawa i Sprawiedliwości są (że się tak wyrażę) ,,nasi” ?

  (to znaczy ci, którzy wedle Pana opinii tak naprawdę rozumieją charakter zagrożeń dla Polski – globalizm, USA, Izrael, neobanderowcy, itd.) ?

  Pytam o to dlatego, że z tego co pamiętam do ruchu narodowego zaliczył Pan chyba Mieczysława Rybę, który jak wiadomo jest obecnie radnym PiS w Lublinie.

  (aczkolwiek prawie na pewno nie jest członkiem tej partii)

  http://www.pislublin.pl/?page_id=26

  I jakie Pana zdaniem są konsekwencje dla Polski obecności tych ,,naszych” wśród obecnych posłów lub senatorów klubu lub samorządowców Prawa i Sprawiedliwości ? Jakie są plusy i minusy dla Polski ich obecności w tamtych strukturach ?
 • ------ ku pamięci Polacy !!! ku pamięci !!
  -Panie Wrzodak !! chrześcijaństwo nas ZGUBIŁO !!! nie rozumie tego jeszcze Pan ??

  http://odkrywcy.pl/kat,132794,page,4,title,Jak-krolewicz-polski-nie-zostal-carem-Wszechrusi,wid,15274169,wiadomosc.html?smg4sticaid=611f3c
 • @ninanonimowa 19:30:06
  http://kefir2010.wordpress.com/tag/historia/
 • @JurekE6 19:25:32
  1) wśród posłów, samorządowców z pisu jest znaczna część działaczy z przeszłością komunistyczną, OZI, mniejszością ukraińską, żydowską, ale przede wszystkim są to sosoby słabe politycznie, nie oczytane, bez wiedzy historycznej, ekonomicznej, czyli dla takiego Kaczyńskiego to raj do manipulowania nimi
  2) Słabi ludzie nie oczytani, są podatni za proste hasłowe rozwiązania, jak się nie ma wiedzy, to łatwo obca agentura NWO nimi manipuluje.
  Środowisko PiS-wskie nie polemizuje z PO na zasadach merytorycznych i nie punktuje ich w sposób inteligentny, tylko na zasadach ,,brzydki tusk", garbaty komorowski, albo straszy konkurencją, np: Rosją, Iranem, Irakiem tzn. chodzi mi o to, że oni namierzają wroga nie ważne czy on jest tym wrogiem, czy nie, ale ważne, żeby 10000 razy to powtórzyć to i tak ludzie kit kupią. PiS nie lansuje swojej koncepcji politycznej, tylko skupił się na krytyce, która to krytyka jest nudna i nie naruszająca ,,fundamentów rządowych polityków"
  3) Konsekwencją ich rządów będzie ,,obalanie Putina, Łukaszenki, Jakunowycza", a Polska będzie szła drogą wytyczoną przez okrągły stół i Loże Rzymską.
  4) Nie wiedziałęm, że M. Ryba jest w PiS, no chyba zwariował by należeć do internacjonalistycznej organizacji, która chce budować ,,cywilizację zachodu" kosztem łacińskiej.
  Proszę wziążć pod uwagę moje słowa: to nie PiS zdobędzie władzę, to PO odda włądzę. (jeżeli będą ustalenia takie banksterów)
  Było tak już w 2007 roku, PiS i przybudówki mając nawet 280 posłów oddało władzę PO, to nie PO wygrało, to PiS oddał włądzę.
  W Polsce nie zdobywa się władzy, władze się otrzymuje w ramach naprowadzonych ,,demokratycznych" wyborów.
 • @ninanonimowa 19:30:06
  Można prosić o konkretne propozycje rozwiązań dla Polski, bez haseł konkrety. Punkt po puntkcie, tak, żeby wyszły realne zmiany w Polsce
 • @Wrzodak Z. 21:40:47
  Dziękuję za odpowiedź.

  Prawo o Sprawiedliwość ,,poluje” na ludzi, którzy publicznie wyrażają, powiedzmy, przekonania katolickie i eurosceptyczne i stara się ich czymś ,,zachęcić” do tego, aby użyczyli swych nazwisk dla tej formacji. Te ,,zachęty” mogą być różne, niekoniecznie materialne (albo powiedzmy nie tylko materialne). Ludzie się różnie w tych sytuacjach zachowują. Różne mogą być też motywy ludzkich zachowań w tego typu sytuacjach. Zastanawia mnie natomiast taka jedna sprawa – skoro Mieczysław Ryba poszedł na współpracę z PiS w tym sensie, że jest członkiem klubu radnych PIS (bo prawie na pewno nie jest członkiem partii PIS) to znaczy, że musiał mieć jakieś argumenty. Powstaje pytanie: jakie...
 • @Mind Service 15:43:28
  http://www.youtube.com/watch?v=_SvQaQgE0vw
 • @ Zygmunt Wrzodak
  Mnie też osobiście zaskoczyła obecność prof. Mieczysława Ryby w gronie radnych klubu PiS w świetle tego jego artykulu

  ----------------------------------------------------------------

  ,,Gdybyśmy poważnie brali pod uwagę istnienie frakcji narodowej w PiS, należałoby zapytać o skuteczność jej działań.

  Skoro środowisko to wielokrotnie w imię rzekomo wyższego dobra (jedność partii) popierało różnorakie inicjatywy grup centrowych, zarządzających PiS (np. wojna w Iraku, Afganistanie, tarcza antyrakietowa itp.), powinno oczekiwać analogicznego poparcia całości (sic!) partii w kwestiach dla niej istotnych.

  Niewątpliwie do najbardziej ważnych dla obozu narodowo-katolickiego kwestii należy zaliczyć ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zakaz in vitro czy wreszcie obronę narodowej suwerenności wobec Unii Europejskiej.

  We wszystkich tych sprawach nie uzyskano realnego wsparcia. Świadczą o tym dobitnie zaprzepaszczenie poprawki konstytucyjnej o ochronie życia, ratyfikacja traktatu lizbońskiego czy wreszcie realne blokowanie projektu ustawy o in vitro.

  Wszystko to wskazuje na marginalną pozycję tzw. nurtu chrześcijańsko-narodowego w PiS. Na pytanie, czy jest to pozycja decyzyjna, czy raczej dekoracyjna, bez wahania można wskazać na odpowiedź numer dwa.

  Postawmy pytanie: jaka była do tej pory skuteczność tej frakcji? Którą z ważnych programowo i ideowo spraw udało się zrealizować, choćby wymuszając poparcie całej partii dla danego projektu? Ktoś powie: żadną, ale ważne są dobre chęci, objawiające się zapowiedzią przesłania "Lizbony" do Trybunału Konstytucyjnego post factum.

  Nie nam oceniać intencje (to należy do Pana Boga), my powinniśmy oceniać owoce działań polityków. Brak tych owoców (nawet pośrednich) jednoznacznie świadczy o wirtualnym wpływie obozu narodowego na współczesną politykę polską”

  (prof. Mieczysław Ryba, 28.10.2009, ,,Nasz Dziennik”)

  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091028&typ=my&id=my12.txt
 • @WSZYSCY - NO DOBRZE, ALE SKUPMY SIĘ NA TEMACIE...
  - Dlaczego prominentny polityk z partii Marka Jurka omija istotną prawdę? Występując w katolickiej rozgłośni, przedstawiającej się jako ostatnia nadzieja polskiej prawicy, jako rozgłośnia wierna Bogu, Matce Najświętszej i Kościołowi Katolickiemu?
  Dlaczego nikt nie zatelefonował i nie uzupełni, nie sprostował? Przecież bez wiedzy o Układzie z Dorotheenstrasse (1918), o nieudanym powstaniu antyrosyjskim w roku 1914, o masońskim antypolskim zamachu stanu planowanym na rok 1923-cim, a zrobionym w roku 1926-tym - NIE MA PODSTAW, żeby rozmawiać o poważnej polityce polskiej!
  Kto nas utrzymuje w ciemnocie politycznej?
 • Układ z Dorotheenstrasse
  Przyznam, że ja po raz pierwszy o Układzie z Dorotheenstrasse słyszałem od Przemysława Górnego (z tego pliku)

  http://www.youtube.com/watch?v=2h5azO9gb-w

  (od 5 minuty i 13 sekundy)

  wcześniej o tym nie słyszałem.

  -----------------------------------------

  Przeczytałem kiedyś natomiast coś jeszcze innego.

  (fragment artykułu docenta Olgierda Baehra)

  ,,Jeden z moich przyjaciół, Jan Łopuszański, który znał dobrze Gabriela Osuchowskiego, syna Antoniego (bliskiego współpracownika Romana Dmowskiego, członka Komitetu Narodowego w Lozannie i Paryżu), zwrócił się do niego z zapytaniem (wiedząc, że do swojej śmierci jego ojciec utrzymywał z Dmowskim bliskie kontakty, a pan Gabriel często w tych rozmowach uczestniczył i z pewnością znał różne ważne wypowiedzi oraz działania, które były nieznane nawet bliskim współpracownikom Dmowskiego, a które utkwiły mu w pamięci), czy mógłby mu przekazać któreś z wyjątkowo ważnych i ciekawych spraw, a które usłyszał od pana Romana.

  Po chwili namysłu pan Łopuszański otrzymał następującą wypowiedź dotyczącą traktatu wersalskiego, przekazaną przez Romana Dmowskiego ojcu pana Gabriela Osuchowskiego, który był tej rozmowy świadkiem:

  Natychmiast po podpisaniu traktatu wersalskiego – mówił Roman Dmowski – ogarnęła mnie straszliwa pycha, że ja z jednej strony szlachcic polski, a z drugiej strony syn robotnika brukarskiego z podwarszawskiego Targówka, po 123-letniej niewoli podpisałem traktat, który wskrzesił niepodległe państwo polskie.

  Z drugiej strony ogarniał mnie jednak straszliwy ból, ponieważ wiedziałem, że traktat wersalski został przez wielkie mocarstwa (przede wszystkim USA i Wielką Brytanię) tak skonstruowany, że wybuch II wojny światowej będzie nieunikniony”

  http://www.warsztatyidei.pl/docs/actum2.pdf

  (art.27-30)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej