Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4860 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

KŁAMSTWO OŚWIĘCIMSKIE (cz. 2)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z komunistyczną (stalinowską i antypolską) zasadą fałszowania rzeczywistości ulicę w bezpośredniej bliskości Oświęcimia-Brzezinki (Konzentrazionlager Auschwitz II) nazwano "ulicą Ofiar Faszyzmu".

To nie jest błaha sprawa. Ta nazwa powinna być zastąpiona przez "ulica Ofiar Nazizmu Niemieckiego", ponieważ ludobójstwo w Oświęcimiu było zrealizowane nie przez faszystów, lecz przez nazistów niemieckich (z języka niemieckiego - narodowych socialistów - "nazi"). I taki formalny wniosek o zmianę nazwy ulicy, z uzasadnieniem historycznym przedstawimy Radzie Miasta Oświęcimia - w dniu 27 stycznia 2014, w rocznicę przejęcia obozu przez wojsko sowieckie (1945). Tak się składa, że nie jestem Żydem, ale Polakiem i tę fałszywą nazwę uznaję za przejaw antypolonizmu, lecz jestem przekonany, że jest ona podobnie przejawem antysemityzmu. Dziwię się, że uczciwi Żydzi, wierni prawdzie historycznej milczą w tej sprawie. Mamy tutaj do czynienia z rzadkim przypadkiem okazania pogardy zarówno wobec Polaków, jak i Żydów mordowanych w Brzezince, a więc aktem antypolonizmu i antysemityzmu. Istnienie tej nazwy w roku 2014-tym nakazuje powątpiewać w to - czy rzeczywiście strona żydowska i rządowa dbają o prawdę historyczną w Oświęcimiu, jak o tym hałaśliwie zapewniają media mainstreamowe? Pamiętajmy, że z Auschwitz rugowane są patriotyczne, oddolne środowiska polskie, ktorych woli wyrazicielem jest Kazimierz Świtoń, broniący obecności Krzyża w tym strasznym miejscu.

Trudno było, jest i będzie się katolikom i judaistom zgodzić co do metody pamiętania i uczczenia ofiar nazistów w Oświęcimiu. Obie strony mają swoje ofiary, swój specyficzny sposób narracji, inaczej rozkładają akcenty i i naczej pojmują wiele zagadnień. Miejsce byłego niemieckiego NAZISTOWSKIEGO obozu koncentracyjnego i zagłady ma swój genius loci. Zmusza do odczucia bolesnych róznic mieczy róznymi cywilizacjami - tak jak Wzgórze Świątynne w Jerozolimie (obecnie meczet), czy była swiątynia chrześcijańska w Konstantynopolu (obecnie Istambuł, świątynia przerobiona na meczet). Nie da się zasypać tego oczywistego rozdzielenia żadnymi slodkimi słówkami. My w Oświęcimiu nie zrezygnujemy z Krzyża, Żydzi nie zrezygnują ze swojego rytualnego sprzeciwku wobec tego Znaku, strona rządowa (politycy) będą rozgrywali swoją grę polityczną. To są sprawy oczywiste - dla dorosłych ludzi. Natomiast w kwestii obarczenia winą faszystów za winy nazistów nie powinno być róznicy zdań. To jest kłamstwo oświęcimskie.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • 5*
  ////My w Oświęcimiu nie zrezygnujemy z Krzyża,

  Żydzi nie zrezygnują ze swojego

  rytualnego, rytualnego, rytualnego, rytualnego, rytualnego,rytualnego

  sprzeciwku wobec tego Znaku, ///

  Antychrystusowy zawszer jest pewny czy to jawny czy dyskredytujący się mimo podstępnego ukrycia np. w szeregach katolików w kościele czy w hierarchii kościoła.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej