Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
663 posty 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

ZDEMASKOWALI SIĘ. PRZEWIDYWAŁEM TO JUŻ WCZEŚNIEJ.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"(...) Dziś 45 milionów ludzi w kraju, skropionym obficie również naszą krwią, prosi zaledwie o Sprawiedliwość i Miłosierdzie. Dwie rzeczy, na których Pan zbudował ten świat. Czy mamy prawo im tego odmawiać?"

Dmowski twierdził, że w swojej pysze Żydzi się zawsze zdemaskują - że chodzi im o rządzenie Światem. No i mamy. W apelu niejakiego Witalija Nachmanowicza padają słowa, które nie pozostawiają zludzeń - że naprawdę coś złego się z tymi ludźmi stało, że uważają się za zbiorowego mesjasza "pasącego rózgą żelazną" narody ziemi. Oto te słowa:

"(...) Dziś 45 milionów ludzi w kraju, skropionym obficie również naszą krwią, prosi zaledwie o Sprawiedliwość i Miłosierdzie. Dwie rzeczy, na których Pan zbudował ten świat. Czy mamy prawo im tego odmawiać?"

Całość tekstu do przeanalizowania na stronach pro-WASP-owskich (Onet, tygodnik Powszechny), zamieszczę tutaj jedynie link, żeby nie narazić się na nekanie sądowe;

tygodnik.onet.pl/swiat/apel-do-zydow-calego-swiata/vcwed

WITALIJ NACHMANOWYCZ jest ukraińskim Żydem, historykiem, pracownikiem Muzeum Historii Miasta Kijowa, sekretarzem Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Babiego Jaru (w 1941 r. Niemcy zamordowali tam kilkadziesiąt tysięcy Żydów). Autor artykułów o historii Żydów, Holokauście, II wojnie światowej, judaizmie i problemach etnicznych Ukrainy. Ekspert Kongresu Społeczności Narodowych Ukrainy. Tekst ukazał się we lwowskim piśmie „Ji”.

Przypomnę o czymś, co sam wyczuwałem i wiedziałem od lat (opowiedział mi o tym kiedys mój ojciec i stryjowie), co w jakiś szczególny sposób, kolokwialnie, a może nawet wulgarnie powiedział Cejrowski na falach Radio Wnet (i katolickiego radio Warszawa) w programi Skowrońskiego 15-go czerwca 2011; jak zachęcał Polskę do współpracy wojskowej z Izraelem w rozbiorze Ukrainy. Dzisiaj dramat się rozgrywa przed naszymi oczyma. Giną Słowianie, przelewana jest krew bratnia...

W zaistniałej sytuacji pozostaje mi przypomnieć, że konieczne dla nas jest tworzenie swoich, autentycznie polskich organizacji paramilitarnych o ideowym profilu narodowo-demokratycznym. Przygotujmy się na najgorsze. Telefon do generała polskich drużyn strzeleckich: +48 601 361 962.

Mój tekst nie jest przeciwko Żydom. No, na pewno nie wnosi niczego odkrywczego w nasz dialog polsko-żydowski. To jest tekst o ludziach, którzy penetrują środowiska polskiej prawicy, ślizgają się na fali pro-WASP-owskich mediów, podszywają i brylują jako katolicy, korzystają z naiwności polskich księży katolickich i byli podprowadzani przez Służby Bertone...
Czy Ci Ludzie popierali powstanie polskich formacji zbrojnych z polską komendą, polskim duchem bojowym, niepodległych żadnej innej polityce niż nasza, narodowa?
Czy Ci Ludzie mówili kiedykolwiek prawdę o proroctwie Bartłomieja Kurzeji?
Czy Ci Ludzie postawili kiedykolwiek Krzyż na Żwirowisku, albo w innym Ważnym Miejscu? Opowiedzieli za Bogiem w debacie publicznej?

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Uważam, że histeryzujesz.
  Są Żydzi, którzy pragną tylko spokoju, on tylko apeluje o sprawiedliwość i miłosierdzie, ma prawo, jak i Polacy na Ukrainie. Dzielenie ludzi to paskudna metoda służb.
  To, że używa żydowskiej retoryki która nas drażni, to tylko dlatego, że nie zna innej, bo ich religia jej nie daje. Ich sposobem na przetrwanie jest diaspora, bo nie przyjęli chrześcijaństwa, które mówi, że nie ma żyda ani Greka. Nie nawrócimy ich siłą, ani strachem.

  Z drugiej strony ma rację, że Ukraina ma prawo do suwerenności. Po co Polska tam się pcha? Robi to bezinteresownie, czy tak samo jak Niemcy wietrzy tam rynki?

  Tylko wolny i suwerenny naród może zawierać pokojowe i sprawiedliwe sojusze z innymi narodami. Poczekajmy więc, zamiast piec tam swoją pieczeń.

  Jeszcze sami nie jesteśmy wolni, a już się pchamy pouczać innych. Ten owczy pęd do władzy, te polityczne nerwy , ta histeria są wstrętne.

  Popierajmy wolną Ukrainę.
 • @Katogoria 15:06:40 - PRZEANALIZUJ TEKST ŹRÓDŁOWY
  Tam naprawdę jest ciekawie napisane, warto sobie skopiować.
  Co do tworzenia polskich formacji paramilitarnych to potrzeba ludzi i pieniędzy. Właśnie dopisałem telefon do Generała Grudniewskiego do tekstu.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Tylko nie "demokratycznym", panie Eugeniuszu. Tylko nie "demokratycznym"! Ten "skropiony obficie również naszą krwią naród, prosi zaledwie o Sprawiedliwość i Miłosierdzie". A "Sprawiedliwość i Miłosierdzie" nie przyjdą z żydowskiego Zachodu, który dusi się w demokracji.
  Nowoczesny ideowy profil Gojów to Konstytucyjna Republika, która oficjalnie zablokuje Syjonizm i Syjonistów.

  http://zdzich.neon24.pl/post/104650,demokracja
 • @Eugeniusz Sendecki 15:24:20
  dobrze ,że pana przemyślenie zamykają się w granicach tego portalu
 • @Katogoria 15:06:40 Bojkot wyborów
  Nie sądzę żeby Sendecki histeryzował ale gdyby nawet tak miało być to lepiej dmuchać na zimne niż się poparzyć gorącym.To prawda że są Żydzi ,którzy pragną tylko spokoju ale z ich zdaniem nikt się nie liczy.Takim Żydem w Polsce jest przyjaciel niedawno zmarłego Bogdana Poręby,Bolesław Szenicer.Zawsze przy takich okazjach powtarzam że nie każdy Żyd jest zły i nie każdy Polak jest dobrym człowiekiem .Dobrzy Żydzi są zdominowani przez Chazarię Polecam książke Tatiany Graczowej pt ŚWIĘTA RUŚ PRZECIWKO CHAZARII.W Polsce dobrzy ludzie podporządkowali się po 89 partiom ,które w pogoni za władzą i pieniądzem ,demoralizują społeczeństwo i dzielą przy każdej nadarzającej się okazji.To jest ochydne ale nawet katastrofa pod Smoleńskiem oraz krzyż w, zostały wykorzystane do pogłębienia podziału w społeczeństwie Mam nadzieję że ludzie to kiedyś zrozumieją i zarówno politykom z partii mafii jak i hierarchom KK wystawią za to rachunek Partie należy zbojkotować podczas wyborów a kościołowi należy bezwzględnie zmniejszyć datki .TO MY NARÓD JESTEŚMY SUWERENEM . WŁADZA W RZECZYPOSPOLITEJ MUSI NALEŻEĆ DO NARODU Stefan Michał Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com  RomanK powiedział/a
  2014-02-18 (wtorek) @ 03:08:38
  ad 40…
  Wielki masowy Ruch Polakow moze sie tylko i wylacznie skupic wokol wielkiej masowej akcji!
  TYLKO i wylacznie -Odmowa Posluszenstwa, podporzadkowywania sie wladzy sprawia , ze TA WLADZA od tej chwili nie ma= ani JAK….ani KIM rzadzic. Oprawcom i Uzurpatorom Narod musi powiedzic Nie..a to objawi sie tylko i wylacznie pod postacia Wielkiego Bojkotu Farsy- jakimi sa od 1990 roku kazde jedne tzw, dla kpiny “wybory”!
  Prosze zauwazyc, ze tzw Sierpniowe Strajki, nie byly niczym innym tylko masowym Bojotem ,ktory przeorganizowano w to co bylo pod reka..mniejsza -czy to bylo spreparowane celowo przez sluzby – czy nie.
  Nauczeni doswiadczeniem wiemy- ze takie cos jest mozliwe!
  Wiemy tez ,ze Uklad Trzymajacy Wladze zgral ostatnie garnitury swoich pacynek!
  Nawolywanie do organizacji wokol wyborow jest aktem nie tyle infantylizu politycznego- czy idiotyzmem, ile daleko idacej wspolpracy z obecna wladza, gdyz opierajac sie na istniejacym Systemie i Ordynacji, kazda jedna akcja zakonczy sie tak -jak zaprojektowal ja system.
  Bojkot Powszechny..prowadzony na roznych plaszczyznach i formach..czy to dewocyjnych- czy laickich jest pewnego rodzaju plaszczyzna- na ktorej moze dojsc do zorganizowania sie narodu w masowy Ruch, laczacy wiele roznorodnych ugrupowan i formacji politycznych i spolecznych.O roznych orientacjach i denominacjach.
  Prosze pamietac ,ze Bojkot to Organizacja…!!!!! Ize Bojkot sam wyloni swoje elity i przywodcow!
  To Zorganizowana Swiadoma i Obywatelska Akcja Protestu przeciwko samowoli wladzy i uzurpatorskim antynarodowym Rzadom Xenokratow Jewropejskich!
  BOjkot ma doprowadzic do:
  Przywrocenia podmiotowosci suwerena Narodowi Polskiemu i przywrocenia mu zdolnosci decydowania o Wlasnym Losie!!!!!.
  Dokona sie tego poprzez:
  1Zadania Nowej Ordynacji wyborczej i wolnych ROWNYCH i bezposrednich wyborow!
  2. Wylonienia w takich wyborach wladz reprezentacyjnych i wiarygodnych a przedewszystkim ….Polskich!
  To wszystko!
  Dwa punkty to caly Program Bojkotu obecnego Bandycko Zlodziejskiego Ukladu Frymaczacego Polska i przyszloscia Polakow!
  Dwa postulaty..i nic wiecej! TO glowny cel Bojkotu! i jego organizacji Narodu Polskiego w struktury terytorialne i ogolnokrajowe! Ktore pozwola na wylonienie nowych kandydatow do wladz przedstawicielskich!
  Nowo wylonione Wladze same z delegacja Narodu Polskiego dokonaja korekty obowiazujacego Ustroju Politycznego Polski…poprawek Konstytucyjnych przywracajacych suwerennosc Polsce, i radykalna reforme Sadownictwa i Prokuratury! w pierwszej kolejnosci, Sady i sedziowie , palestra i prokuratury!
  W Polsce musza zostac te instytucje poddane radykalnej i ostrej lustracji w drodze wybieralnosci Sedziow i Prokuratorow..tak- jak jest w krajach demokratycznych i obywatelskich!
  Przywrocic nalezy w sadownictwie instytucje Wybieralnych Zaufanych Law Przysieglych Obywatelskich.
  Oraz innych postulatow, jakie wyloni nowy zorganizowany wg wlasnej woli Narod Polski.
  Z ktorych sam zglaszam powolanie instytucji Narodowego BVanku Polsiego z pelnym i wylacznym prawem emisji pieniadza ! Prokuratorii Generalnej i Instytucji Skarbu Narodowego,,jako organu dbajacego o majatek narodowy Polski i jako instytucji kasacyjnej praw i obowiazkow dot wlasnosci, przejmowania wlasnosci i kasacji ksiag wieczystych i wprowadzenia z powrotem do obrotu przez zakladanie nowych ksiag dot nieruchomosci w tym najwazniejszego obrotu ziemia oraz osobno prawami gorniczymi.
  Prosta i jasna jak slonce sprawa. Bojkot!
 • @Kodiak 15:42:24 pojebusie
  Pojebusie za takie słowa można i powinno się walić w mordę To tylko kwestia czasu kiedy ty dostaniesz to na co sobie zasłużyłeś Stefan Michał Dembowski .Podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem szczurze.
 • @puuuq 15:58:17 dobrze że TY poza portal nie wychodzisz
  Ty też nie wychodź poza portal .Wystarczy ze tutaj opluwasz.Kiedyś zabraknie ci śliny i się zatrzesz.Zobaczysz.Stefan Michał Dembowski Ps podpisz się szczurze z imienia i nazwiska i wyjdź z dziury.
 • @amadeusz2006 16:26:44
  i po co te emocje ?to ,że widzę sprawy inaczej nie znaczy ,że komuś szkodzę , a Ty nazywając mnie szczurem wykazałeś zupełny brak tolerancji i kultury ale żalu nie mam , aha , moje nazwisko nie gra tu żadnej roli bo jestem nikim ale jakiś tam rozsądek potrafię zachować
 • OKUTY
  Problem na Ukrainie,moim zdaniem polega na odradzaniu sie banderowcow,i ukrainskiego szowinizmu i nacjonalizmu.Prosze zobaczyc jak ukraincy swietowali we Lwowie 01 01 2014 urodziny Stiepana Bandery,krotko przed to pseldo rewolta.To rewolucja banderowcow.Oni wiedza ze unia ich nie chce wiedza ze sa dzicza euroazjatycka,oni nie chca do uni oni potomkowie mordercow polskich dzieci i starcow chca wladzy.Jesli jakis Polak to popiera to jest skonczonym kretynem.Jesli nie wie o ludobojstwie na Wolyniu i strasznym znecaniu sie nad bezbronnymi ludzmi,zachecam do przeczytania na ten temat.Kim my bysmy byli gdybysmy dzis popierali niemiecka rewolucje faszystowska,z pochodniami i naconalistycznymi chaslami,chyba skonczonymi idiotami.
 • a jakies propozycje?
  Bo jak na razie, to tylko czytam wielkie biadolenie.
  I co dla POLSKI z tego wszystkiego? O Polsce myślcie, nie o Żydach i Ukraińcach.
 • Przypominam o postępowaniu z trolami.
  Nie dyskutować, głodzić na śmierć.
  Szkodliwe kłamstwa prostować pod bez nawiązania.

  Admin może jeszcze usunąć wpisy.

  To wszystko.
  Nie ma innych skutecznych metod.
 • @AlexSailor 17:48:08
  Słusznie :)
  A admini jakby w końcu zrozumieli po co są. :D)))
 • @Muni 16:51:09
  Nareszcie ktoś normalny ...
  Na granicy mamy wojnę domową, być może światowy konflikt nas czeka,
  a tutaj biadolenie nad braćmi słowianami i szukanie żydowskiego spisku.
  Nawet mobilizacji ogłosić nie można, bo nam armię rozpieprzyli, zostaliśmy bezbronni... jak prawdziwi idioci...
 • KURWÓW GONIĆ ! Czyli męczeństwo lesbijstwa i pedalstwa
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,rosja?zobacz/soczi-kozacy-pobili-nahajami-pussy-riot-video
 • @puuuq 16:47:07 SZKODZISZ TYLKO TEGO NIE ROZUMIESZ
  Nazywam szczurami wszystkich tych którzy chowają się po dziurach i boja się podpisać z imienia i nazwiska.Jak to się zmieni to nastąpi kolejny etap,łączenie się Polaków przeciwko temu systemowi władzy nieludzkiej
 • DRODZY PANOWIE, ZASTANÓWCIE SIĘ
  Mój tekst nie jest przeciwko Żydom. No, na pewno nie wnosi niczego odkrywczego w nasz dialog polsko-żydowski. To jest tekst o ludziach, którzy penetrują środowiska polskiej prawicy, ślizgają się na fali pro-WASP-owskich mediów, podszywają i brylują jako katolicy, korzystają z naiwności polskich księży katolickich i byli podprowadzani przez Służby Bertone...
  Czy Ci Ludzie popierali powstanie polskich formacji zbrojnych z polską komendą, polskim duchem bojowym, niepodległych żadnej innej polityce niż nasza, narodowa?
  Czy Ci Ludzie mówili kiedykolwiek prawdę o proroctwie Bartłomieja Kurzeji?
  Czy Ci Ludzie postawili kiedykolwiek Krzyż na Żwirowisku, albo w innym Ważnym Miejscu? Opowiedzieli za Bogiem w debacie publicznej?
 • Przyjrzyjmy się kto stoi za rebeliantami.
  Obama, Unia Euro, Madonna, PO, PiS, .. - sami Syjoniści!
  "KURWÓW GONIĆ!"
 • @Amarant 20:43:59
  W radio i wczoraj i dzisiaj podano, że z magazynów wojskowych ludność cywilna pobiera broń i amunicję. We Lwowie miało być to 150 tys. sztuk broni. Magazyny później ponoć podpalono. Obyło się całkiem bez szturmu, przy hmm… obojętnej postawie pilnujących żołnierzy. Majdan odżegnuje się od użycia broni. To co, nieprawda (bo to z TOKu wieści) albo Majdan ma strategię wykraczającą poza Kijów. Albo jeszcze jakaś inna gra, wewnętrzna raczej. Część Berkutu już po stronie powstańców…Wojsko może wykonać “wewnętrzny zamach wyprzedzający” ale czy i komu władzę przekaże… To po co to udostępnianie magazynów ludności? Dzieje się chyba więcej niż widzimy i słyszymy.
 • @Amarant 20:43:59
  Tomasz Parol: Mail jaki przed chwilą otrzymałem z Ukrainy od Aleksieja (nazwisko znane redakcji), przytaczam bo jest arcyciekawy i chyba apropos:
  >>>
  Widzę, że dziennikarze nie znają się na niczym u was w TVP i wierzą wszystkiemu co wam pokaże opozycja . teraz wasz dziennikarz trzyma kule z AKMS 7,62X39 i wmawia ze to kula snajperska !!!! to jest kłamstwo albo nie wiedza bo snajperzy używają i na amunicje .
  dla czego nie pokażecie tego ? prawy sektor na majdanie z akms -47 http://www.savetubevideo.com/?v=YmOOn8UJWNE http://www.savetubevideo.com/?v=kl6RUgAMaiA#t=65 deputowany Ukrainy SERGIEJ PASZYŃSKI wywozi w swoim samochodzie z majdanu automatyczny karabin z tłumnikiem http://www.savetubevideo.com/?v=1pN3M-T3HOU na tym wideo jest pokazana 9-23 sekunda jak straly padają nie ze strony berkuta a ze strony majdanu czyli od tylu !!!! wiec to jest prowokacja !!! http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&.. Snipers target police Berkut in Independence Square
 • @amadeusz2006 16:24:04
  " Idziemy po ciebie"

  Kim ty jesteś błaźnie? Schizolem, czy małym napinaczem internetowym?
 • @Astra 18:11:13
  Niestety, chyba połowa świata blogerów, to hobbyści przekomicznych teorii i idiotycznych pomysłów. I cały czas o tych Sorosach, hasbarach, usraelu, duperelu, peerelu i kochanej Rosji...
  Albo troszkę nienormalni, albo w pracy, ja już sam nie wiem :)
 • "WITALIJ NACHMANOWYCZ jest ukraińskim Żydem"
  Jak świat światem, jak Rosja Rosją sowieci zawsze wysługiwali się Żydami do brudnej, podstępnej roboty.

  Tylko... czy Polacy zawsze muszą się nabierać na takie prostackie chwyty?
 • @Muni 22:23:21
  To hasbara nie istnieje?...
  Czyli ktoś mnie okłamał :(
 • @Eugeniusz Sendecki
  Mnie w całym kontekście bardzo zastanowiło stwierdzenie chyba Zalewskiego w czasie dysputy w TV, że powinniśmy wypracować jednolite stanowisko JAKO Polacy.

  To "jako" - istotnie wskazuje na rolę, jaka została nam przypisana.
 • @amadeusz2006 16:16:59
  zgadzam sie z Tobą, ze naszemu Kościołowi przydałoby się zmniejszenie datków a to w sumie jątrzenie. za komuny gdy wszyscy mieli pracę, mogli bezpłatnie szkolic swoje dzieci nawet na najdroższych kierunkach, gdy urlop prawie darmnowy wypoczynek był dla wszystkich, mieszkania z których nie eksmitowano, bo każdego było na nie stac, itd, itd... z ambony kościołów nie mówili: szanujcie to sobie, bo możecie to stracic, tylko wspomagali korowców w tym ich wichrzycielstwie. Teraz gdy kościoły pustoszeją, chyba powoli zaczyna im świtac w głowach co narobili. Chociaż w Radio Maryja nadal udają jakby nic z tego nie rozumieli. Tam nadal trwa okupacja CCCP i nadal walczą z komuną...
 • @Muni 22:23:21
  Nie wiem czy w ogóle dociera do niektórych groza sytuacji...
  Nasze granice płoną jak jasna cholera, za parę dni jak się olimpiada skończy, będzie interwencja Rosji... jak w banku to mają, a tutaj jakieś duperele, kto ich finansuje. Gówno mnie to obchodzi, kto. Powstrzymamy to? na pewno nie.
  No i jeszcze numer roku! to wszystko wina ... no kogo? taaak Kaczyńskiego, bo tam pojechał.
  Zamiast domagać się, chociażby na tych durnych portalach, właściwej reakcji rządu, wymóc na nich jakieś decyzje... przygotowania do być może najgorszych scenariuszy z naszym udziałem niestety, to tutaj brednie wypisują "przewidziałem to już wcześniej" ... o żydach, żwirowisku. Szlag może trafić!
  pozdrawiam :)
 • @Ptasznik z Trotylu 18:13:15
  BRAWO KOZACY!!!! OBY W POLSCE BYLI TACY KOZACY
 • @Astra 22:54:32
  Co sie Astra tak podniecasz? Czy ktoś za rozróby na Majdanie wini Kaczora? (ups...pana prezesa:) ?
  On jest jedynie zwykłym pionkiem w większej grze.

  " a tutaj jakieś duperele, kto ich finansuje. "
  To nie są duperele. Bo jak wiadomo kto płaci to wiadomo kto wymaga.
  I komu to się opłaca.
 • @SpiritoLibero 23:00:41
  Taaak, płaci, wymaga? komu się opłaca?
  Wiesz co? Ty to dopiero chyba zdanie zmienisz, jak ci jakiś rozpędzony ruski albo ukrainiec, nie zważając na granicę zapędzi się "niechcący" do Polski...kolbą w łeb przywali...
  Wtedy olśnienia doznasz:))))))))))))))))0
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:50:12
  A ściślej, jaka została przyznana Zaleskiemu.
 • @Astra 23:08:02
  Ja jestem od zawsze przeciwny mieszaniu sie w nie swoje sprawy.
  To ty się podniecałaś cały czas jak to Ukraińcy walczą o "wolność", mam ci przypomnieć?
  Ale nie przejmuj się, może ze względu na występ prezeska z Żoliborza na Majdanie rezuni nas oszczędzą...

  "Ty to dopiero chyba zdanie zmienisz,"
  A na jakie mam zmienić?
  Ja nie zmieniam tak często poglądów jak np trybeus. Ale on to co innego... On "niezależnie myślący" jest... :D))))))))))))
 • @Astra 23:08:02 - PROSZĘ NIE GROZIĆ NA MOIM BLOGU
  Tak nie można. Zwłaszcza takiej prawej i szlachetnej osobie jak Kolega Ruszkiewicz.
  Co prawda toleruję tutaj prowokacje intelektualne Amadeusza2006 przeciwko świńskim wpisom - ale to tylko dlatego, że naprawdę, działalność AOFI-ego "kodiak" vel "Ranger" vel "LudwikXXI" alias "Robin" to po prostu obrzydliwe nękanie antypolskie.
  Jakkolwiek - proszę się pochylić nad zagadnieniem istotnym. Stoimy przed wielkim wstrząsem na polskiej prawicy - to jest posypią się wkrótce struktury pro-WASP-owskie. Spadną korony luminarzy myśli prawicowej z głów wielu komediantów, oszustów i filutów anty-polskich, dys-polskich i a-polskich. Powinniśmy pracować wspólnie na rzecz zajęcia tego pustego miejsca przez wielkie postaci cywilizacji elity polskiej (CEP).
  Zastanówmy się - jak to zrobić?
 • @SpiritoLibero 23:14:20
  //To ty się podniecałaś cały czas jak to Ukraińcy walczą o "wolność", mam ci przypomnieć?//

  Nnno przypominaj, ciekawa jestem sama:)))) naprawdę.
  Ja sobie przypominam, że zawsze twierdziłam, że mam w d...pie Ukrainę i co tam sie dzieje... nno ale widać lepiej wiesz co na ten temat sądzę.
  A trybeus jest właśnie taki jak napisałam :))))
 • @Eugeniusz Sendecki 23:19:49
  hahhahha ja groże spiritowi, że go ruskie po łbie zdzielą ?
  Noo sorry pomidory, nie wiedziałam, że kolega taki strachliwy?

  //Powinniśmy pracować wspólnie na rzecz zajęcia tego pustego miejsca przez wielkie postaci cywilizacji elity polskiej (CEP).
  Zastanówmy się - jak to zrobić?//

  Chłopie, ja piszę, że wojenka może do nas zapukać, a Pan mi tu z cepem wyjeżdża? puste miejsce się śni?
  To chyba żart? jaja Pan sobie robisz?
  Luudzie, trzymajcie mnie !!!
 • @Katogoria 15:06:40
  A ja widzę obrończynię niszczycieli chrześcijaństwa, zabójców Chrystusa opętanych ideą "narodu wybranego" - panów świata. Nawet antysyjonistyczni żydzi katolicyzm traktują jak ideowego wroga. Naród i suwerenność to doktryny, którymi tak łatwo Pani manipuluje zależnie od potrzeby, czy mówi o doktrynie religii: //...chrześcijaństwa, które mówi, że nie ma żyda ani Greka...//, czy o pozareligijnej rzeczywistości (sic??): //...wolny i suwerenny naród może zawierać pokojowe i sprawiedliwe sojusze z innymi narodami...//. I jeśli Lach pragnie wspierać postbanderowską Ukrainę jako kolejny sztuczny twór państwowy, to nie jest Lachem, tylko sprzedajnym lub co gorsze głupim Lachem szkodzącym przeszłym, obecnym i przyszłym pokoleniom Polaków.

  Wybaczy Pani mój brak taktu, ale powiem podsumowując: dla mnie to schizofrenia albo agentura.
 • @Astra 23:20:20
  Jaki? "Niezależnie myślący"?
  Nie rób sobie ze mnie jaj o tak późnej godzinie, plisss.... Nie będę mógł spać ze śmiechu.
  Chociaż uczciwie muszę przyznać, że jego "niezależne" zmiany idą w dobrym kierunku. Obiecujący kogucik :)

  A tamto ci przypomnę, spoko. Wiesz, że ja "pamiętliwy" jestem, nie? :D)))
 • @Czartoryski 23:23:07
  Ja słyszałem że wierchuszkę sowietów można było rozpoznać po tym że lubili macę.
 • Zaczyna się nagonka.
  Dzisiaj, 20-tego lutego 2014, Waszyngtońska agencja AFP opublikowała tzw. wynik sondażu opinii publicznej Gallup'a, który wskazuje na tragiczny upadek popularności Rosji wśród Amerykanów. Nie podając powodów dla których Rosja niby cieszyła się dużą popularnością poprzednio (gdyż wcale nie była popularna), w/w (żydowska) agencja prasowa podaje przyczynę upadku tej nieznanej dotychczas popularności Rosji zwalając winę na Putina za jego krytykę gejów oraz kryzys polityczny na Ukrainie.
  Innymi słowami, zaczęło się programowanie mózgów Amerykanów w ten sam sposób, w jaki niedawno temu potraktowano Saddama Hussein'a i jego KATOLICKIEGO Ministra Spraw Zagranicznych Tariqa Aziz'a.
  Eskalacja, Panowie. Eskalacja!
 • @Zdzich 23:43:08
  A może Putin jest hetero?...
  A fe... :(
 • @Zdzich 23:43:08
  i co Zdzichu? Zapłaczesz się z faktu gównianej popularności Rosji w USA?
  Hej, mam pomysł! Niech postawią w Katyniu lunapark! To rozweseli ten ich smutny obraz...
 • @Astra 22:54:32
  Oni bredzą:) Spirito chyba leci na oparach, że tak powiem... Zaraz się jakiś Wrzodak pojawi z szaleństwem wielkoruskim, albo inna persona, najlepiej od kwestii "koronacji JHS na króla"... tu jest jak w pasztuńskim burdelu, tylko kozy brak... :)
  Szkoda, że mało normalnych, ale cóż, trzeba walczyć. Pozdrawiam.
 • @Muni 23:49:52
  Założę się, że pobiegniesz na wojenkę z Rosją za to, że nie jest popularna w USA.
 • NOMINACJE
  W związku z groźną sytuacją międzynarodową - mianuję gen. Grudniewskiego na stopień marszałka polnego a pułkownika Wasiaka na stopień generała brygady.

  Lek. med. Sendecki Eugeniusz przesunięty zostaje do prac pomocniczo-gospodarskich.

  Wykonać !
 • @Kodiak 19:30:46 słyszę widzę czuję
  Słyszałem słyszałem rozmawiam z panem Bogiem codziennie .Ale Pan Bóg nie ma mi za złe że narażam się aby tacy skundleni jak ty mgli kiedyś zostać wolnymi ludźmi w wolnej Polsce Opluwaj mnie skoro sprawia ci to przyjemność a gdy ci śliny zabraknie i się zatrzesz to na koniec opluj mnie żadkim gównem .To zapewne przyniesie ci ulgę Pan z tobą
 • @ratus 21:39:37 srasz w gacie?
  Przekonasz się jak przyjdzie na to czas.Spokojnie jeszcze jestem daleko ,jeszcze możesz sobie poszczekać kundlu.Jak już ci zabraknie śliny do opluwania to żeby się nie zatrzeć możesz opluć mnie żadkim gównem.To ci przyniesie ulgę ale tylko na chwilę
 • @Jan Paweł 22:54:11
  Teraz kiedy to od nas wiernych będzię zależało na co przeznaczymy nasze 1% z odpisów ,będziemy mieli możliwość wyrażenia swojego niezadowolenia wobec KK Wysłaliśmy w tej sprawie maile do wszystkich diecjezji w Polsce następna akcja będzie polegała na demonstracjach pod siedzibami biskupów Zdradzili nas w Magdalence i udają że nic się nie stało Jesteśmy gotowi IM przebaczyć pod warunkiem ze KK przejdzie na stronę Narodu.Nie może być tak że my im na tace a ONI z władzą się bratają poza naszymi plecami To jest niemoralne że Episkopat Polski(w ilu%)namawia wiernych aby szli na wybory do sejmu ,wiedząc ze te partie w sejmie są antynarodowe,antyobywatelskie i antypolskie .To jest niemoralne że namawiają nas wiernych do pójścia do urn wyborczych wiedząc ze ordynacja wyborcza jest partyjna i nie głosujemy na ludzi tylko na listy partyjne Wybory dokonują się ponad naszymi głowami z bogosławieństwem KK w Polsce .To trzeba zmienić
 • @Kodiak 02:39:34Skunksie boli cie co?
  Boli cię skunksie co?Zmieniasz niki jak pampersy ,pewnie już srasz w gacie.Spokojnie daleka jeszcze droga do ciebie ale masz rację,bądź już dzisiaj czujny Idziemy po ciebie.
 • @Kodiak 06:02:01
  No widzisz nareszcie zrozumiałeś ze twoja intyligencyja to do dupy jak papier toaletowy się nadaje .Czy ty się urodziłeś takim skurwysynem czy życie cię takim ukształtowało?
 • @amadeusz2006 05:16:05
  "To jest niemoralne że Episkopat Polski(w ilu%)namawia wiernych aby szli na wybory do sejmu ,wiedząc ze te partie w sejmie są antynarodowe, antyobywatelskie i antypolskie .
  Wybory dokonują się ponad naszymi głowami z błogosławieństwem KK w Polsce"

  >>> bo KK jest elementem "systemu" tak jak partyjki w Sejmie..
 • @Amarant 11:14:22
  Lista trupów jest wymowna i przekonywująca więc trudno by Ukraińcy wątpili w efekty polityki łagodnej presji pułkownika Putina. Widocznie umowa ukraińskiego KSG Agro z chińską XPCC– Xinjiang Production and Construction Corps– na sprzedaż ( dzierżawa przez 50 lat ) 3 milionów hektarów ziemi ukraińskiej nie przypadła Władimirowi do gustu.
 • @Amarant 11:14:22
  Nie będzie rozwałki tylko rozdrapka Ukrainy, Węgrzy i Rumuni też już gotowi iść po własny kawałek, miesiąc temu wydawało się to śmieszne. Wojska rosyjskie mogą wkroczyć z pomocą humanitarną etc. od strony Rosji i Białorusi. Oby nie Okręgu Kaliningradzkiego spiesząc np. z pomocą Polakom represjonowanym w okręgu lwowskim. Powód mniej istotny, jeżeli wejdą kto ich przepędzi? Może to urojenia i czarnowidztwo, oby…
  PS. A nasze wojska mają jakoś zmieniony stan gotowości w związku z sytuacją na Ukrainie? Rzeczywiście po zakończeniu Igrzysk w niedzielę może zacząć się dziać coś więcej niż Majdan. Czasu nie ma. Nawet nie wiem, czy łudzić się, że nasza armia zareaguje.
 • @Amarant 11:14:22
  Nie bez powodu twórca cywilizacyjnego podziału CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Julian Unszlicht w książce O POGROMY LUDU POLSKIEGO, wydanej w Krakowie 1912 rok, opisuje jak rodził się ANTYPOLONIZM komunistycznej partii. Panuje zmowa milczenia nad kolaboracją zbolszewizowanych żydów z sowietami w czasie okupacyjnego zniewolenia Polski w latach 1939-45!!! Dramat ludobójstwa na Wołyniu rozpoczyna się dopiero od kolaboracji Ukraińców z nazistami!!!
 • @Amarant 11:14:22
  Ukraina – podbój bez walki.

  Potulne rozbrojenie Ukrainy pod batutą Waszyngtonu.

  Na początek trzeba przypomnieć, że ZSRR był mocarstwem atomowym o sile: 222 jednostek przenoszenia strategicznej broni jądrowej, 176 międzykontynentalnych rakiet balistycznych, 46 ciężkich bombowców. Lata 1992-1996 charakteryzują się procesem likwidacji na Ukrainie obiektów z bronią jądrową. Weteran rakietowych wojsk przeznaczenia strategicznego, Nikołaj Michajłowicz Fiłatow, opowiada o udziale Amerykanów w zniszczeniu tarczy atomowej Ukrainy.

  W marcu 1993 roku jedną z najpotężniejszych dywizji rakietowo-jądrowych odwiedził Sekretarz Obrony USA, William Perry. Za zgodą prezydenta Ukrainy obejrzał on silosy rakietowe i doszedł do wniosku, że to co zobaczył, jest zdolne praktycznie do zniszczenia wszystkich miast USA. Ta dywizja, pierwomajskaja, miała na wyposażeniu 86 stanowisk silosów rakietowych, w jednym ataku jądrowym startowało, w czasie krótszym od jednej minuty, 86 rakiet RS-22, które przenosiły w jednym ataku 700 bojowych głowic jądrowych (każda głowica dziesiątki razy silniejsza od tych z Nagasaki i Hiroszimy).

  Dywizja była likwidowana na koszt amerykański, finanse szły wyłącznie na zniszczenie broni, do rozwiązania problemów mieszkaniowych, poza słowami, nie doszło. Sprzedano na złom niedokończony krążownik „Wariag”, który Chiny przebudowały na lotniskowiec. Drugi krążownik „Ukraina”, który nie pozwalano dokończyć przez 19 lat, pozbawiono nazwy i także sprzedano za kopiejki. Niedawno poinformowano o wysyłce do Rosji pozostałości jądrowych elementów, które były przechowywane w jednym z instytutów naukowych w Charkowie. Amerykański prezydent Obama osobiście podziękował za to Janukowyczowi.

  Nasz kraj wyzbył się także supernowoczesnych bombowców (TU-16o i TU-95 w Priłukach i Uzinie, TU-22M-3 w Połtawie). Na początku odmówiono ich sprzedaży Rosji ale później (ostatni raz w 2006 roku) trzeba było je pociąć w czym „pomogli” Amerykanie, tak długo pomagali dopóki pozyskiwali metale kolorowe i inne cenne elementy (wszystko wywieziono do USA). W 2006 roku, także pod kontrolą Amerykanów, zniszczono 1000 przenośnych rakietowych systemów obrony p-lot. Niszczenie resztek broni ukraińskiej trwa do dzisiaj. NATO domaga się zgody Ukrainy na pocięcie na złom i przetopienie w hutach ukraińskich czołgów.

  „Wcześniej był program zniszczenia operacyjno-taktycznych systemów SKAD, później utylizowano stałe paliwo rakietowe do rakiet strategicznych, teraz przyszła kolej na czołgi”-zauważył były dyrektor departamentu rozwoju i zakupów broni i sprzętu wojskowego Ministerstwa Obrony Ukrainy, Władimir Griek. Nie może nie zadziwiać stanowisko byłego dyrektora odpowiedniego departamentu. Jego całkowicie zadowala wyjaśnienie Amerykanów, że Ukrainie nie wolno ufać w kwestii handlu bronią.

  „Utylizacja nieopłacalna a zmodernizowany czołg można sprzedać. Tak więc jeżeli NATO gotowe jest dawać środki na złomowanie starych czołgów to trzeba się zgodzić”-mówi Griek. Były minister obrony A. Gricienko, 7 listopada 2011 roku powiedział, że „w wojskach lądowych nie ma dzisiaj ani jednego batalionu zdolnego do walki, w siłach powietrznych ani jednej eskadry o zdolności bojowej, a we flocie wojennej ani jednej formacji zdolnej do boju”. Pozostałości armii posłusznie wykonują bezpośrednie rozkazy nadchodzące z Waszyngtonu:

  -Ukraina była głównym dostawcą broni dla sił zbrojnych Gruzji w 2008 roku

  -ukraińskie załogi obsługiwały systemy gruzińskiej obrony p-lot, które zestrzeliwały rosyjskie samoloty

  -ukraińscy najemnicy brali udział w działaniach bojowych w Gruzji

  -ukraiński kontyngent wykonywał misje bojowe NATO w Afganistanie

  -kraj bierze udział w operacjach sił wielonarodowych NATO w Kosowie, w operacjach „Active Endeavour” na Morzu Śródziemnym, „Ocean Shield” w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

  Programy nauczania ukraińskich uczelni wojskowych także są ujednolicone z programami NATO. Ważne jest żeby zrozumieć, że nie ma w tym niczego dziwnego. Kierownictwo naszego kraju posłusznie wykonuje rozkazy. Armia okupowanego kraju zawsze walczy po stronie okupanta-tak zawsze było w historii.

  Źródło: www.ukrnod.org

  Za: http://ukrvedomosti.com.ua
 • @Amarant 11:14:22
  Bardziej się trzeba bać aby rozlanie się majdanu nie wyszło poza granice przewidywań Władimira Bukowskiego: http://gazetaobywatelska.info/news/show/1827 Zwróćcie uwagę, że tak na pozór zaciekli polityczni przeciwnicy w istotnych sprawach zawsze zaczynają gadać jednym głosem. W sprawie Ukrainy D. Tusk klaszcze J. Kaczyńskiemu, M. Jurek zaczyna gadać o “desowietyzacji”, a T. Terlikowski pisać agitki rewolucyjne. Podobnie było przy stępowaniu do NATO, Unii Europejskich czy wysyłaniu wojsk do Afganistanu. Na co dzień teatrzyk – rozrywka dla “ciemnego ludu”, a kiedy przychodzi co do czego, idziemy jednym frontem. Ku czemu Ukraina szła: Eskalacja przemocy była jedyną możliwą konsekwencją zachowania aktorów biorących udział w ukraińskim dramacie, który przedwczoraj nabrał prawdziwie tragicznego wymiaru. http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz%2Fku-czemu-ukraina-szla Na koniec hamletowskie pytanie:

  Kto rządzi oligarchia czy Janukowycz?

  Wiesz, jak skończył Kennedy?” – pyta w kłótni Janukowycza Rinat Achmetow, jeden z najbogatszych Ukraińców, doniecki oligarcha i sponsor Janukowycza i Parii Regionów.

  „Ty wiesz, jak skończył Chodorkowski?” – pyta w uniesieniu Janukowycz. „A ty wiesz, jak skończył Kennedy?” – odpowiada mu Achmetow. To zdaniem Zbigniewa Parafianowicza z „Dziennika Gazeta Prawna” świetnie oddaje naturę stosunków między ukraińską władzą a oligarchami. Według rozmówców Parafianowicza, obecny kryzys na Ukrainie może być efektem złamania przez Janukowycza reguł gry z wielkim biznesem. „Efekt nietrudno przewidzieć. Albo Janukowycz wsadzi takich jak Achmetow do kolonii karnej, albo tacy jak biznesmen pozbędą się niewygodnego patrona” – pisze dziennikarz.

  Oligarchowie mogą zająć ostre wobec prezydenta stanowiska. Mogą wyprowadzić swoich 80 deputowanych z Parii Regionów, a przez to pozbawić Janukowycza poparcia w parlamencie. Majątek Achmetowa wyceniany jest na 15 mld dolarów – takich oligarchów stać na opór.

  Nie wiadomo czy lojalność wobec prezydenta zachowają inni oligarchowie. Wiktor Pinczuk (majątek ok. 4 mld. dol.) lobbował za wejściem Ukrainy do UE. Tajemnicą jest też jak zachowa się Dmytro Firtasz, dziś działający w branży chemicznej, a w przeszłości będący właścicielem największej telewizji Inter.

  Ihor Kołomyjski, z pochodzenia żyd, który finansował antysemicką Swobodę. W swojej karierze stawiał zarówno na Juszczenkę, Tymoszenko jak i na Janukowycza. Co zrobi teraz – nie wiadomo.

  Janukowycz może być pewnym lojalności swojego syna, Ołeksandra Janukowycza, premiera Serhija Arbuzowa oraz szefa administracji Andrija Klujewa. Wszyscy obracają się w wielkim biznesie, wszyscy są wierni prezydentowi. „Kto kim kręci? Pies ogonem, czy ogon psem? W przypadku Ukrainy odpowiedź nie jest oczywista” – stwierdza Zbigniew Parafianowicz.
 • Wszyscy
  Maria Pyż: Zbyt wiele niewiadomych…

  Na początku chciałabym przywitać wszystkich Czytelników portalu NaszDziennik.pl ze Lwowa, czyli z miasta, gdzie toczy się fala strajków i demonstracji.

  Wszytko było we Lwowie w miarę spokojnie, aż do nocy 18 lutego. Wtedy było widać najbardziej brutalne sceny strajków, pobicia ludzi, niszczenia budynków i smród spalonych opon oraz widok płonących budynków i samochodów. Kolumny demonstrantów, oddziały Berkutu, strzały i unoszący się dym z sąsiednich budynków – obraz dzisiejszego państwa ukraińskiego. Anarchia i pełen brak zainteresowania zaistniałą sytuacją władzy – oto realny obrazek rzeczywistości.

  Biorąc pod uwagę tylko miasto Lwów – zniszczono i spalono 14 budyków – MSW, prokuratury, sądów, urzędów państwowych, 4 oddziały rejonowe milicji, z których skradziono 1200 jednostek broni palnej oraz wojskową część MSW. Pożary zgaszono dopiero nad ranem, a ostatni wymieniony budynek palił się do wieczora, ponieważ istaniało niebezpieczeństwo gaszenia pożaru przez wybuchające od czasu do czasu naboje w składzie broni przy ul. Stryjskiej. Najbardziej szkoda budynków MSW i prokuratury, ponieważ zabytkowych wnętrz i witraży już nikt nie odnowi.

  Jeśli chodzi o sytuację w mieście – burmistrz Lwowa A. Sadowy zachęca przedsiębiorstwa do wzmocnienia ochrony, a ludzi do zachowania zimnej krwi. Ale czy to realne? Kiedy w całym mieście żaden milicjant nie przyszedł do pracy, nie pracuje prokuratura czy sąd, nawet linia 102 (milicja), a państwo już wstrzymało wszelkie finansowanie? Chociaż z innej strony – wszystko logiczne. Lwowski milicjant nie ma gdzie pracować, a kijowski urzędnik nie może wypełniać swych funkcji w zajętym budynku. Ale czy ma to obchodzić obywatela? Każdy człowiek chce spokojnie pracować, nie bać się wyjść na ulicę i nie przeżywać, że jego mienie zostanie zniszczone.

  I nie chodzi tu o podtrzymanie jakiejkolwiek władzy. Napisany przeze mnie poprzedni artykuł wywołał burzę dyskusji. Od razu mówię – nie podtrzymuję władzy. Ani teraźniejszej, ani alternatywnej, którą nam proponują. Na miejsce teraźniejszej nie przyjdzie nikt lepszy, a dla mnie i każdego zwykłego obywatela od tego, kto siedzi na górze, nic się nie zmieni. Chcemy przedterminowych wyborów – myślę, że są realne, jeżeli już prezydent Janukowycz chce prowadzić rozmowy. Ale co dalej? Czy od razu dostaniemy pracę i europejską wypłatę? Wątpię. A tego właśnie chcemy, stojąc na Euromajdanie. Tu trzeba zmiany systemu i chociaż jednej mądrej głowy.

  Taki sam scenariusz jak we Lwowie odbywa się teraz w 10 województwach, czyli prawie połowie Ukrainy. Z tą różnicą, że naszego burmistrza nikt nie stawiał na kolana, nie bił, nie rzucał w niego jajami i nie przykuwał do sceny aby podał się do dymisji, tak jak to było w województwie czerniowieckim czy wołyńskim.

  Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację przyjęła lwowska obwodowa administracja i rada narodowa, która wymaga, aby wszystkie urzędy podporządkowały się jej zwierzchnictwu. Na czele tych dwóch oragnizacji stoi Petro Kołodij, deputowany partii Swoboda. Deklarowanym głównym zadaniem ww. rady jest utrzymanie porządku w województwie lwowskim, pomoc w odprawie aktywistów do Kijowa i zabezpieczenie kijowskiego Majdanu wszystkimi niezbędnymi rzeczami.

  Dwie trasy do Polski są zablokowane – nie ma dojazdu do Medyki i Korczowej. Z jakiego powodu, nie wiadomo. Trasę Kijów – Czop też zablokowano. Wszelkie podjazdy do Kijowa są zamknięte, a poruszanie się po stolicy jest mocno utrudnione.

  Według oficjalnej statystyki w Kijowie ok. 800 osób jest rannych i przebywa w szpitalach oraz 28 zabitych, w tym 10 pracowników MSW. Janukowycz obarcza winą opozycję, która wzywała ludzi do broni, a opozycja Janukowycza, który „ostro złamał prawa Ukraińców”. I tu kółko się zamyka. Wniosek? A nie ma. Jedni obarczają winą innych, czyli wszystko jak zawsze, a ludzie sami sobie rzepkę skrobią podczas rewolucji. I tak to wygląda.

  To, co się dzieje, nie obchodzi nikogo z rządzących. I obywatel jest nikomu niepotrzebny. MSW przygotowuje akcje antyterorystyczne, poszkodowanych jest 6 dziennikarzy, 342 bojówkarzy MSW przebywa w szpitalu, a 3 rannych nie ukończyło 18 lat. Oto oficjalna statystyka wydarzeń w Kijowie. I tu kończy się sens wszelkich protestów i akcji. Nic nie jest warte więcej niż życie ludzkie. Ten sam protestujący czy ten sam członek Berkutu był czyimś ojcem, bratem czy synem. A czy coś jest ważniejsze od życia ludzkiego?

  Księża różnych wyznań i różnej wiary modlą się w imię pokoju w centrum wydarzeń w Kijowie. Czy apogeum już nastpiło? Nie wiadomo. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Czy domówi się między sobą władza z opozycją? Nie wiadomo. Bardzo dużo niewiadomych w tej sytuacji. Gdzie są nazwiska przewodniczących oddających rozkazy? Gdzie są cyfry, które przedstawiają realne wydarzenia? Nie wiadomo. Kto z tego najbardziej skorzysta, bo że obywatel, mocno watpię. Jeszcze nie wiadomo. Na Ukrainie za zniszczenie cudzego mienia istnieje kryminalna odpowiedzialność, której jeszcze nikt nie odmienił. To tak do słowa dla tych, którzy myślą, że można bezkarnie coś ukraść, zniszczyć, spalić czy po prostu zabrać.

  W ciągu ostatnich miesięcy wyłonił się pośród Majdanu jeden bardzo niebezpieczny nurt – Prawy Sektor – grupujący w sobie nacjonalistyczne organizacje zachodniej Ukrainy.

  To oni oficjalnie uznali, że są głównymi inicjatorami zdobycia rządowych budynków w Kijowie. Czy ogranizacja zrzeszająca takie grupy jak „Patriota Ukrainy”, Socjal – Narodowe Stowarzyszenie, WZ „Tryzub” im. S. Bandery, kijowską organizację „Biały mołot”, UNA-UNSO i „Wolę” mogą być bezpieczne? Czy normalnym dążeniem do Europy są media http://banderivets.org.ua? A jest to oficjalna strona Prawego Sektoru, który niestety rozszerza swoją działalność. I kto jest głównym jego przewodniczącym, też nie wiadomo.

  Na razie poruszanie się po Lwowie jest niebezpieczne. Mogą rzucać kamieniami w samochód, mogą okraść na ulicy czy po prostu zagrodzić drogę lub spalić auto. Gorąca linia miasta Lwowa działa całodobowo. A czy mają sens jakiekolwiek skargi, jeśli urzędy nie pracują? Coraz więcej niewiadomych. I nie wiadomo, co dalej robić…

  Turyści obawiają się przyjeżdżać do Lwowa, rodzice boją się posyłać dzieci do szkoły, bo mer miasta radzi, aby nie wypuszczać je same na ulice, tylko odprowadzać, a w internecie coraz więcej listów i wezwań do broni.

  Życzę Państwu przede wszystkim spokoju. Będziemy dalej wspólnie śledzić wydarzenia na Ukrainie. Chciałoby się powiedzieć jakoś standartowo – mam nadzieję, że wszystko wróci do normy czy coś w tym stylu. Ale na razie – nie wiem, na co mieć nadzieję…  ________________________________

  Autorka jest redaktorem naczelnym Radia Lwów

  Maria Pyż, Lwów

  Aktualizacja 20 lutego 2014 (16:25)

  Ps. Z tego co piszę Pani Maria wynika, że obecnie Ukraina trochę przypomina polskie Bieszczady AD 1946, 1947, 1948. Gdzie raz rządziło LWP, raz UPA, a raz WIN. A najbiedniejszy w tym wszystkim był zwykły mieszkaniec. Oczywiście współczuje Pani Marii i Polakom żyjącym nie tylko we Lwowie, ale w całej Ukrainie.

  Proszę – oto co Germańce wyprawiaja na Ukrainie: W Kijowie walczy obca armia. Dzisiaj rzucono wyzwanie całemu światu ruskiemu. Szef parlamentu krymskiego mówi: w Kijowie działa pięciotysięczna zagraniczna armia. W centrum Kijowa działa zagraniczna armia złożona z 5 tysięcy, gotowych iść pod kule, bojowców, powiedział szef parlamentu Krymu, Władimir Konstantinow. Jego słowa cytuje agencja „Interfax”: „W centrum miasta jest faktycznie zagraniczna armia ze świetnie przeszkolonych, odważnych, dobrze opłacanych i liczba tej armii, według naszych danych, około 5 tysięcy ludzi”-powiedział Konstantinow. Przy tym, według niego, całkowita mobilizacja może sięgnąć 10 tysięcy ludzi, połowa z nich gotowa iść pod kule. Konstantinow powiedział także, że dzisiaj jest, faktycznie, rzucone wyzwanie całemu światu ruskiemu a Ukraina to jest, po prostu, etap w tej wojnie.
  Za: http://3rm.info/43615-segodnya-broshen-vyzov-vsemu-russkomu-miru-glava-parlamenta-kryma-v-kieve-deystvuet-pyatitysyachnaya-inostrannaya-armiya.html


  Ukraina ma kilkadziesiąt milionów obywateli… Ich wola jest decydująca. Będą chcieli Janukowycza to go sobie zostawią, będą chcieli opcję pro UE to sobie ich posadzą na tronie… Nam nic do tego.. Tyle co współczuć że giną ludzie i mieć żal za te środowiska na Majdanie które są Polsce nieprzychylne, ale to ICH państwo… Natomiast my mamy co robić u siebie w kraju i nie powinniśmy się angażować w coś czego na dzień dzisiejszy nikt nie jest pewien i nawet nie potrafi nazwać. Na Majdanie działają sobie co najmniej 3 stronnictwa… dlatego tzw. “opozycja” ktorą nazywam opcją niemiecką z ramienia UE (czyli herrr Kliczko i spółka) nie kontroluje w żaden sposób tego co się dzieje a wykorzystują tłum dla własnych korzyści http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/01/25/cynik9-czy-europie-grozi-wiosna-ludow-sytuacja-na-ukrainie-z-ustawa-o-bratniej-pomocy-w-tle/ Piłka jest i pozostanie po stronie Ukrainy oby wyszła z tego przyjaźnie nastawiona do Polski władza…

  PS. Wpychając tam swoje łapy polscy politycy postępują po pierwsze niemoralnie po drugie nierozważnie. Jeżeli bowiem sytuacja na Ukrainie rozwinie się niekorzystnie dla jej obywateli to współodpowiedzialność za “zły stan” spadnie również na tych obcych, którzy dokazywali na Majdanie, czyli również na nas – a to już konkretna pożywka dla wrogich Polsce środowisk nacjonalistycznych kultywujących tradycje UPA i Stiepana Bandery. Naszym politykom najlepiej by było “kury szczać prowadzać”. Banda kretynów, do tego bardzo kosztowna.
 • @Kula Lis 62 20:29:04
  A co tam u Owsiaka?
  pozdrawiam
 • @ratus 20:36:10
  Na razie cisza. Pzdr!
 • @ratus 20:36:10
  Powstańcy z Majdanu odrzucili "porozumienie Sikorskiego" z mordercą Janukowyczem. W chwili obecnej modlą się aby Pan Bóg zbawił Ukrainę - determinacja... plac pełen rozmodlonych ludzi. Kozacy do jutra chcą powiesić Janukowycza, oligarchów., było w TV, nasi mają też pietra, nowa Wiosna Ludów na horyzoncie.
 • @Amarant 11:14:22
  Oto przede wszystkim chodziło, Ukraińców to oni/une mają głęboko w dupie! Jewreje dopięli swego!!! Z ostatniej chwili. Parlament Ukrainy przyjął ustawę umożliwiającą uwolnienie chazarskiej złodziejki Julii Tymoszenko. Une wszędzie bezkarne. Wypuszczenie jej to przyzwolenie na podejmowanie różnych szkodliwych społecznie decyzji. Przyzwolenie na rozkradanie kraju. To jest osłonka dla innych polityków i gwarancja bezkarności. Zrobiła podobny numer z gazem, co Pawlak. Pzdr!
 • @Czartoryski 23:23:07:"a kim byli ci "sowieci"?"
  Panie "czartoryski".. oni byli czartami.. kto jak kto ale Pan powinien to wiedzieć.
 • @Kula Lis 62 20:56:53 - DAĆ SIĘ ZABIĆ ZA UWOLNIENIE JULII TYMOSZENKO... TO DOPIERO GŁUPOTA!
  Sorry, ale głupio to wygląda z boku.
 • SKUNDLONY NARÓD POLACY RUSZCIE DUPY
  Jak czytam to skomlenie skundlonego narodu że żydowskie MENDIA kłamią, że nas opluwają ,że żydostwo Polskę oplotło swoją pajęczyną całą gospodarkę,kulturę i politykę to zadaje sobie pytanie a ilu tych żydów w Polsce jest że nie możecie się im przeciwstawić ?Za sytuację w Polsce po 89 roku nie można obarczać wyłącznie samych Żydów .Bez udziału Polaków w zdradzie w Magdalence parafowanej przy tzw OKRĄGŁYM STOŁEM sami żydzi nie byli by w stanie dokonać tego geszeftu W tej haniebnej zdradzie Narodu brał udział również KK. To dlaczego nie piętnujecie w pierwszej kolejności Polaków ,którzy pomagali Żydom w sprzedawaniu Polski i interesu Narodu?Nie widziałem i nadal nie widzę masowych akcji pod redakcją gazety wyborczej na ul Czerskiej w Warszawie Czy w tym przedsiębiorstwie medialnym pracują naprawdę wyłącznie sami ŻYDZI?Nie ma tam Polaków ?Czy te ogłoszenia w gównianej to są ogłoszenia dawane przez samych Żydów?Jak przeglądam np nekrologi i ogłosznia o narodzinach dzieci to widzę tam przede wszystkim nazwiska polskie .To po co wspieracie żydowską gazetę Szechtera ?Po co wogóle kupujecie to żydowskie gówno które obsrywa Polaków i polskość ? Nie widzicie że sami działacie przeciwko własnym interesom ? Najłatwiej jest narzekać,biadolić ale trudniej jest coś zrobić Od lat podaję apel o zorganizowanie pikiety pod redakcja gównianej .Trzeba zaprotestować przeciwko atakom Szechtera na polski kościół,na polską kulturę, na polskość którą ta MENDA Żydowska opluwa i bezcześci I niech mnie jakiś żydowski SKURWYSYN PODA DO SĄDU Jak się chce być wolnym człowiekiem ,jak się chce żyć w wolnym kraju,jak się chce aby nasze dzieci i wnuki nie były parobkami żydowskimi TO NIE WYSTARCZY BIADOLIĆ TRZEBA RUSZYĆ DUPY Z PRZED KOMPUTERÓW To dlatego że mamy komputery,siedzimy wygodnie na fotelach i wyrażamy swoje oburzenie na żydowską niewolę Gdybyśmy ich nie mieli to tak jak robotnicy i młodzież w latach od 56 roku,protestowali byśmy pod siedzibami komitetów i budynków rządowych Wydaje nam się że pisząc i wyrażając swoje oburzenie ,spełniamy swój patriotyczny obowiązek wobec tych ,którzy za wolną Polskę oddawali swoje życie w powstaniach,w czasie wojen Pisząc na blogach internetowych,często pozakladanych przez naszych okupantów,powodujemy taką sytuacje że wrzód rośnie i boję się że kiedyś pęknie wojną POLSKO -POLSKA ,taką jaką światowe żydostwo wywołało na Ukrainie . Zastanówcie się dobrze państwo Polactwo( za ten zwrot Rafał Ziemkiewicz powinien dostać kopy w dupę, ogolić się go nie da bo chyba specjalnie strzyże się na łyso.Tak,opluwa was Ziemkiewicz, Majewski,Środa, Szczuka, Lis, Najsztub, Wojewódzki,Miecugow( dostał już po ryju), Alicja Cała, opluwa was żydowska wstrętna świnia Urban,opluwał papieża Polaka,i wielu wielu innych a WY co?UDAJECIE ŻE DESZCZE PADA Zamordowali nam księdza Jerzego Popiełuszkę a myśmy go nie pomścili Naród który nie jest w stanie zapewnić ochrony i życia swoich przywódców, a w razie ich likwidacji przez wroga,nie jest w stanie pomścić swoich bohaterów,TAKI NARÓD NIE JEST WART BYĆ NARODEM WOLNYM taki naród to Naród Niewolników Można więc stwierdzić że po 89 roku Polska która zadziwiła ŚWIAT, stała się NARODEM SKUNDLONYCH NIEWOLNIKÓW Ale czy tak ma już być ?Czy naprawdę tego chcemy?Myślę że nie ,myślę że Polacy czekają na znak od Boga, na cud Boży .A może Pan Bóg wysyłał nam już takie znaki a my nie potrafiliśmy ich odpowiednio odczytać?Nie mogę zrozumieć dlaczego moi RODACY CHODZĄ JESZCZE NA WYBORY czy naprawdę nie widzicie że te wybory to zwykła ustawka.Nie wiecie że ordynacja jest niezgodna z Konstytucją?Nawet w Konstytucji poszczególne jej artykuły zaprzeczają sobie nawzajem W art 4 jest zapisana władza dla Narodu .Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli oraz bezpośrednio Co to oznacza ?Przez przedstawicieli czyli przez posłów ale art 104 stanowi że posłowie nie odpowiadają przed swoimi wyborcami.To znaczy że w tym art jest zwykłe podłe żydowskie kłamstwo Konstytucję pisał Kwach Stolzman i spółka . Co się tyczy sprawowania władzy przez Naród bezposrednio to chodzi o referenda.Jak może Naród sprawować władzę w drodze referendum skoro referendum w Polsce nie jest obligatoryjne Przecież ostatnia batalia w sejmie o dzieci które chcą odebrać rodzicom i zmusić do pójścia do szkoły w wieku 6 lat,jest na to dobitnym dowodem W Polsce referenda powinny być obligatoryjne po zebraniu pewnej wspólnie ( przedstawiciele rządu i Narodu) ustalonej liczby podpisów .W Szwajcarii takie referenda odbywają się średnio co dwa miesiące.Można by było podawać setki przykładów na to jak mogło by być ale TO SIĘ SAMO NIE ZROBI Trzeba najpierw uwierzyć że może być inaczej a potem jeszcze CHCIEĆ CHCIEĆ To co , kto jest gotów ruszyć dupę i dołączyć do pikiety pod redakcja gównopodobnej?Od czegoś trzeba zacząć a to miejsce i cel są szczególne.Już dawno poszedł bym sam ale jak sam zacznę palić gównianą( mam na myśli samą gazetę nie redakcję) to albo nikt się o tym nie dowie albo żydowskie MENDIA ZROBIĄ ZE MNIE WARIATA a wy siedzący na dupach przed komputerami uwierzycie tym żydowskim MENDIOM Poczekam jeszcze trochę wszak czekam już długo i jak się nie ruszycie to ruszam w podróż dookoła świata Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci .Wasz rodak z USA,Polak z krwi i kości ,urodzony w Warszawie w 1954 roku,ochrzczony w parafii w podwarszawskim Legionowie , do 1993 roku zamieszkały w Polsce , rozumem w stanach a sercem w Polsce Stefan Michał Dembowski ,zastępca prezesa polonijnego Stowarzyszenia Demokracja USA w NY .Stowarzyszenia patriotów polskich,którzy nie mogą spokojnie przyglądać się na to co się w Polsce dzieje.Ps można do nas pisać poprzez stronę internetową www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Kodiak 16:13:33Będziesz wisiał na latarni ?????
  Kodiak przeczytaj sobie wywiad masona Marcina Króla w gównopodobnej z dn 8-9 luty gdzie Marcin Król w tytule podaje BYLIŚMY GŁUPI Musimy się ruszyć ,odzyskać ideę równości.Inaczej przyjdzie to COŚ i będziemy wisieć na latarniach To coś zbliża się już do granic Polski Nie boisz się że Sendecki,Grudniewski i Wasiak których opluwasz żadkim gównem ,szukają już dla ciebie latarni w odpowiednim miejscu?Pozdrawiam Stefan Dembowski Ja to robię wyłącznie z troski o ciebie palancie.
 • @Muni 16:51:09 SKUNDLONY NARÓD BIADOLI
  Jak czytam to skomlenie skundlonego narodu że żydowskie MENDIA kłamią, że nas opluwają ,że żydostwo Polskę oplotło swoją pajęczyną całą gospodarkę,kulturę i politykę to zadaje sobie pytanie a ilu tych żydów w Polsce jest że nie możecie się im przeciwstawić ?Za sytuację w Polsce po 89 roku nie można obarczać wyłącznie samych Żydów .Bez udziału Polaków w zdradzie w Magdalence parafowanej przy tzw OKRĄGŁYM STOŁEM sami żydzi nie byli by w stanie dokonać tego geszeftu W tej haniebnej zdradzie Narodu brał udział również KK. To dlaczego nie piętnujecie w pierwszej kolejności Polaków ,którzy pomagali Żydom w sprzedawaniu Polski i interesu Narodu?Nie widziałem i nadal nie widzę masowych akcji pod redakcją gazety wyborczej na ul Czerskiej w Warszawie Czy w tym przedsiębiorstwie medialnym pracują naprawdę wyłącznie sami ŻYDZI?Nie ma tam Polaków ?Czy te ogłoszenia w gównianej to są ogłoszenia dawane przez samych Żydów?Jak przeglądam np nekrologi i ogłosznia o narodzinach dzieci to widzę tam przede wszystkim nazwiska polskie .To po co wspieracie żydowską gazetę Szechtera ?Po co wogóle kupujecie to żydowskie gówno które obsrywa Polaków i polskość ? Nie widzicie że sami działacie przeciwko własnym interesom ? Najłatwiej jest narzekać,biadolić ale trudniej jest coś zrobić Od lat podaję apel o zorganizowanie pikiety pod redakcja gównianej .Trzeba zaprotestować przeciwko atakom Szechtera na polski kościół,na polską kulturę, na polskość którą ta MENDA Żydowska opluwa i bezcześci I niech mnie jakiś żydowski SKURWYSYN PODA DO SĄDU Jak się chce być wolnym człowiekiem ,jak się chce żyć w wolnym kraju,jak się chce aby nasze dzieci i wnuki nie były parobkami żydowskimi TO NIE WYSTARCZY BIADOLIĆ TRZEBA RUSZYĆ DUPY Z PRZED KOMPUTERÓW To dlatego że mamy komputery,siedzimy wygodnie na fotelach i wyrażamy swoje oburzenie na żydowską niewolę Gdybyśmy ich nie mieli to tak jak robotnicy i młodzież w latach od 56 roku,protestowali byśmy pod siedzibami komitetów i budynków rządowych Wydaje nam się że pisząc i wyrażając swoje oburzenie ,spełniamy swój patriotyczny obowiązek wobec tych ,którzy za wolną Polskę oddawali swoje życie w powstaniach,w czasie wojen Pisząc na blogach internetowych,często pozakladanych przez naszych okupantów,powodujemy taką sytuacje że wrzód rośnie i boję się że kiedyś pęknie wojną POLSKO -POLSKA ,taką jaką światowe żydostwo wywołało na Ukrainie . Zastanówcie się dobrze państwo Polactwo( za ten zwrot Rafał Ziemkiewicz powinien dostać kopy w dupę, ogolić się go nie da bo chyba specjalnie strzyże się na łyso.Tak,opluwa was Ziemkiewicz, Majewski,Środa, Szczuka, Lis, Najsztub, Wojewódzki,Miecugow( dostał już po ryju), Alicja Cała, opluwa was żydowska wstrętna świnia Urban,opluwał papieża Polaka,i wielu wielu innych a WY co?UDAJECIE ŻE DESZCZE PADA Zamordowali nam księdza Jerzego Popiełuszkę a myśmy go nie pomścili Naród który nie jest w stanie zapewnić ochrony i życia swoich przywódców, a w razie ich likwidacji przez wroga,nie jest w stanie pomścić swoich bohaterów,TAKI NARÓD NIE JEST WART BYĆ NARODEM WOLNYM taki naród to Naród Niewolników Można więc stwierdzić że po 89 roku Polska która zadziwiła ŚWIAT, stała się NARODEM SKUNDLONYCH NIEWOLNIKÓW Ale czy tak ma już być ?Czy naprawdę tego chcemy?Myślę że nie ,myślę że Polacy czekają na znak od Boga, na cud Boży .A może Pan Bóg wysyłał nam już takie znaki a my nie potrafiliśmy ich odpowiednio odczytać?Nie mogę zrozumieć dlaczego moi RODACY CHODZĄ JESZCZE NA WYBORY czy naprawdę nie widzicie że te wybory to zwykła ustawka.Nie wiecie że ordynacja jest niezgodna z Konstytucją?Nawet w Konstytucji poszczególne jej artykuły zaprzeczają sobie nawzajem W art 4 jest zapisana władza dla Narodu .Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli oraz bezpośrednio Co to oznacza ?Przez przedstawicieli czyli przez posłów ale art 104 stanowi że posłowie nie odpowiadają przed swoimi wyborcami.To znaczy że w tym art jest zwykłe podłe żydowskie kłamstwo Konstytucję pisał Kwach Stolzman i spółka . Co się tyczy sprawowania władzy przez Naród bezposrednio to chodzi o referenda.Jak może Naród sprawować władzę w drodze referendum skoro referendum w Polsce nie jest obligatoryjne Przecież ostatnia batalia w sejmie o dzieci które chcą odebrać rodzicom i zmusić do pójścia do szkoły w wieku 6 lat,jest na to dobitnym dowodem W Polsce referenda powinny być obligatoryjne po zebraniu pewnej wspólnie ( przedstawiciele rządu i Narodu) ustalonej liczby podpisów .W Szwajcarii takie referenda odbywają się średnio co dwa miesiące.Można by było podawać setki przykładów na to jak mogło by być ale TO SIĘ SAMO NIE ZROBI Trzeba najpierw uwierzyć że może być inaczej a potem jeszcze CHCIEĆ CHCIEĆ To co , kto jest gotów ruszyć dupę i dołączyć do pikiety pod redakcja gównopodobnej?Od czegoś trzeba zacząć a to miejsce i cel są szczególne.Już dawno poszedł bym sam ale jak sam zacznę palić gównianą( mam na myśli samą gazetę nie redakcję) to albo nikt się o tym nie dowie albo żydowskie MENDIA ZROBIĄ ZE MNIE WARIATA a wy siedzący na dupach przed komputerami uwierzycie tym żydowskim MENDIOM Poczekam jeszcze trochę wszak czekam już długo i jak się nie ruszycie to ruszam w podróż dookoła świata Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci .Wasz rodak z USA,Polak z krwi i kości ,urodzony w Warszawie w 1954 roku,ochrzczony w parafii w podwarszawskim Legionowie , do 1993 roku zamieszkały w Polsce , rozumem w stanach a sercem w Polsce Stefan Michał Dembowski ,zastępca prezesa polonijnego Stowarzyszenia Demokracja USA w NY .Stowarzyszenia patriotów polskich,którzy nie mogą spokojnie przyglądać się na to co się w Polsce dzieje.Ps można do nas pisać poprzez stronę internetową www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Kodiak 16:13:33
  Przepraszam w której poradni zdrowia psychicznego się leczysz???Podasz adres???Po przeczytaniu twoich opluwin mam ochotę się zbadać czy jeszcze jestem normalny Opluj mnie rzadkim gównem jak masz coś do mnie
 • @Kodiak 16:39:23 Idziemy po ciebie
  Nadaję z dachu Empire State Bilding w NY
 • @puuuq 16:47:07 lubisz przysrywać innym ??????????
  Uważaj żebyś się nie opluł tym gównem którym opluwasz Sendeckiego i innych Przeszkadza ci może krzyż,który Sendecki stawia?A co ty robisz dla Polski poza przysrywaniem innym na Neonie.Gdzie byłeś ostatnio widziany na jakiej pikiecie Udział w prezydenckim marszu 11 listopada się nie liczy.
 • @Muni 16:51:09
  Jak czytam to skomlenie skundlonego narodu że żydowskie MENDIA kłamią, że nas opluwają ,że żydostwo Polskę oplotło swoją pajęczyną całą gospodarkę,kulturę i politykę to zadaje sobie pytanie a ilu tych żydów w Polsce jest że nie możecie się im przeciwstawić ?Za sytuację w Polsce po 89 roku nie można obarczać wyłącznie samych Żydów .Bez udziału Polaków w zdradzie w Magdalence parafowanej przy tzw OKRĄGŁYM STOŁEM sami żydzi nie byli by w stanie dokonać tego geszeftu W tej haniebnej zdradzie Narodu brał udział również KK. To dlaczego nie piętnujecie w pierwszej kolejności Polaków ,którzy pomagali Żydom w sprzedawaniu Polski i interesu Narodu?Nie widziałem i nadal nie widzę masowych akcji pod redakcją gazety wyborczej na ul Czerskiej w Warszawie Czy w tym przedsiębiorstwie medialnym pracują naprawdę wyłącznie sami ŻYDZI?Nie ma tam Polaków ?Czy te ogłoszenia w gównianej to są ogłoszenia dawane przez samych Żydów?Jak przeglądam np nekrologi i ogłosznia o narodzinach dzieci to widzę tam przede wszystkim nazwiska polskie .To po co wspieracie żydowską gazetę Szechtera ?Po co wogóle kupujecie to żydowskie gówno które obsrywa Polaków i polskość ? Nie widzicie że sami działacie przeciwko własnym interesom ? Najłatwiej jest narzekać,biadolić ale trudniej jest coś zrobić Od lat podaję apel o zorganizowanie pikiety pod redakcja gównianej .Trzeba zaprotestować przeciwko atakom Szechtera na polski kościół,na polską kulturę, na polskość którą ta MENDA Żydowska opluwa i bezcześci I niech mnie jakiś żydowski SKURWYSYN PODA DO SĄDU Jak się chce być wolnym człowiekiem ,jak się chce żyć w wolnym kraju,jak się chce aby nasze dzieci i wnuki nie były parobkami żydowskimi TO NIE WYSTARCZY BIADOLIĆ TRZEBA RUSZYĆ DUPY Z PRZED KOMPUTERÓW To dlatego że mamy komputery,siedzimy wygodnie na fotelach i wyrażamy swoje oburzenie na żydowską niewolę Gdybyśmy ich nie mieli to tak jak robotnicy i młodzież w latach od 56 roku,protestowali byśmy pod siedzibami komitetów i budynków rządowych Wydaje nam się że pisząc i wyrażając swoje oburzenie ,spełniamy swój patriotyczny obowiązek wobec tych ,którzy za wolną Polskę oddawali swoje życie w powstaniach,w czasie wojen Pisząc na blogach internetowych,często pozakladanych przez naszych okupantów,powodujemy taką sytuacje że wrzód rośnie i boję się że kiedyś pęknie wojną POLSKO -POLSKA ,taką jaką światowe żydostwo wywołało na Ukrainie . Zastanówcie się dobrze państwo Polactwo( za ten zwrot Rafał Ziemkiewicz powinien dostać kopy w dupę, ogolić się go nie da bo chyba specjalnie strzyże się na łyso.Tak,opluwa was Ziemkiewicz, Majewski,Środa, Szczuka, Lis, Najsztub, Wojewódzki,Miecugow( dostał już po ryju), Alicja Cała, opluwa was żydowska wstrętna świnia Urban,opluwał papieża Polaka,i wielu wielu innych a WY co?UDAJECIE ŻE DESZCZE PADA Zamordowali nam księdza Jerzego Popiełuszkę a myśmy go nie pomścili Naród który nie jest w stanie zapewnić ochrony i życia swoich przywódców, a w razie ich likwidacji przez wroga,nie jest w stanie pomścić swoich bohaterów,TAKI NARÓD NIE JEST WART BYĆ NARODEM WOLNYM taki naród to Naród Niewolników Można więc stwierdzić że po 89 roku Polska która zadziwiła ŚWIAT, stała się NARODEM SKUNDLONYCH NIEWOLNIKÓW Ale czy tak ma już być ?Czy naprawdę tego chcemy?Myślę że nie ,myślę że Polacy czekają na znak od Boga, na cud Boży .A może Pan Bóg wysyłał nam już takie znaki a my nie potrafiliśmy ich odpowiednio odczytać?Nie mogę zrozumieć dlaczego moi RODACY CHODZĄ JESZCZE NA WYBORY czy naprawdę nie widzicie że te wybory to zwykła ustawka.Nie wiecie że ordynacja jest niezgodna z Konstytucją?Nawet w Konstytucji poszczególne jej artykuły zaprzeczają sobie nawzajem W art 4 jest zapisana władza dla Narodu .Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli oraz bezpośrednio Co to oznacza ?Przez przedstawicieli czyli przez posłów ale art 104 stanowi że posłowie nie odpowiadają przed swoimi wyborcami.To znaczy że w tym art jest zwykłe podłe żydowskie kłamstwo Konstytucję pisał Kwach Stolzman i spółka . Co się tyczy sprawowania władzy przez Naród bezposrednio to chodzi o referenda.Jak może Naród sprawować władzę w drodze referendum skoro referendum w Polsce nie jest obligatoryjne Przecież ostatnia batalia w sejmie o dzieci które chcą odebrać rodzicom i zmusić do pójścia do szkoły w wieku 6 lat,jest na to dobitnym dowodem W Polsce referenda powinny być obligatoryjne po zebraniu pewnej wspólnie ( przedstawiciele rządu i Narodu) ustalonej liczby podpisów .W Szwajcarii takie referenda odbywają się średnio co dwa miesiące.Można by było podawać setki przykładów na to jak mogło by być ale TO SIĘ SAMO NIE ZROBI Trzeba najpierw uwierzyć że może być inaczej a potem jeszcze CHCIEĆ CHCIEĆ To co , kto jest gotów ruszyć dupę i dołączyć do pikiety pod redakcja gównopodobnej?Od czegoś trzeba zacząć a to miejsce i cel są szczególne.Już dawno poszedł bym sam ale jak sam zacznę palić gównianą( mam na myśli samą gazetę nie redakcję) to albo nikt się o tym nie dowie albo żydowskie MENDIA ZROBIĄ ZE MNIE WARIATA a wy siedzący na dupach przed komputerami uwierzycie tym żydowskim MENDIOM Poczekam jeszcze trochę wszak czekam już długo i jak się nie ruszycie to ruszam w podróż dookoła świata Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci .Wasz rodak z USA,Polak z krwi i kości ,urodzony w Warszawie w 1954 roku,ochrzczony w parafii w podwarszawskim Legionowie , do 1993 roku zamieszkały w Polsce , rozumem w stanach a sercem w Polsce Stefan Michał Dembowski ,zastępca prezesa polonijnego Stowarzyszenia Demokracja USA w NY .Stowarzyszenia patriotów polskich,którzy nie mogą spokojnie przyglądać się na to co się w Polsce dzieje.Ps można do nas pisać poprzez stronę internetową www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @ratus 21:39:37 wkrutce się przekonasz
  zanim cię znajdziemy to się przygotuj i przeczytaj sobie wywiad twojego guru masona Marcina Króla w gównianej z dnia 8-9 Marcin Król taki mocny w latach 89-2013 teraz sra w pory Kup sobie pampersy.
 • @Czartoryski 23:23:07
  A kim jest konserwatystka ?chciał bym się tego dowiedzieć
 • @Kodiak 06:06:29 żebys się nie opluł gównem którym plujesz
  https://www.youtube.com/watch?v=3JH9U9pvqQ4
 • @ekoludek 08:25:26 Trzeba dawać mniej na tacę
  Nie mamy innego wyjścia,musimy zmniejszyć datki na tacę Ja im wrzucam kopertę z kartką na której jest napisane PRZEBACZAMY I PROSIMY O PRZEBACZENIE PRZEJDŹCIE BISKUPI NA STRONĘ NARODU
 • @Kodiak 12:49:44 mam cię ???????????????
  Mam nie reagować na twoje opluwanie?Daj mi czas zastanowię się ale masz sporo racji jest takie powiedzenie jak idziesz przez wieś to nie rzucaj kamieniem w każdego psa który na ciebie szczeka bo nie dojdziesz do końca wsi Może będę rzucał w co trzeciego i nie trafię w ciebie kundlu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej