Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
663 posty 4877 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

OBRONA PRZED TĘCZĄ LGBT NA PLACU ZBAWICiela w Warszawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dramat Polaków. Nie wzięli ze sobą Krzyża. Młodzież z biało-czerwoną flagą blokowała stawianie stalowej tęczy, czyli totemu LGBT na Placu Zbawiciela w Warszawie. Została usunięta przez służby mundurowe. Gdy dajemy sobie odebrać Krzyż, przegrywamy.

12 kwietnia 2014, godz. 12:05

Warszawa, Plac Zbawiciela. Przyszedłem zaalarmowany przez kolegę z Młodzieży Wszechpolskiej - że zwolennicy LGBT stawiają znowu swoją tęczę na Placu Zbawiciela. przyszedłem tam pospiesznie, wyrwany z panelu Ruchu Narodowego na temat obronnosci (film zaraz umieszczę na YT). Na Placu Zbawiciela byl już dźwig, który podnosił stalową konstrukcję tęczy LGBT. Była też już grupa mlodych ludzi. Wyglądali na dobrą polską mlodzież, chociaz byli ewidentnie spięci. Niestety owa młodzież nie miała ze sobą Krzyża. Miała owszem, ze sobą flagę polską, miała psa - owczarka niemieckiego, ale nie miała najskuteczniejszej obrony duchowej przed Złem - czyli Krzyża. Miałem w sercu przeczucie, że akcja obrony Warszawy przed tęczą LGBT się nie powiedzie...

Około godziny 15-tej mlodzi ludzie zostali usunięci i montaż tęczy LGBT był kontynuowany bez prseszkód. Ano cóż...

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • ?
  Panie Sendecki, pan ma żonę ?
 • @Hood 16:15:06 - OWSZEM, REALIZUJĘ SWOJE POWOŁANIE JAKO CZŁOWIEK ŻONATY.
  Bardzo fajna sprawa. :)
 • @Kodiak 16:11:35 - BARDZO DOBRE PYTANIE PAN ZADAŁ. OTÓŻ...
  Mój avatar pochodzi z roku 2009, gdy dzielnie w Lublinie żeśmy się przeciwstawiali promocji homoseksualizmu. Wtedy tam arcybiskupem był homoseksualista i katolicy lubelscy mieli bardzo trudną sytuację, bo się go bali - z tej racji, że był kumplem Kardynała Bertone. Księża nie chcieli organizować katolików polskich w Lublinie przeciwko pro-homoseksualnej akcji Amnesty International. Wtedy myśmy z Grzegorzem Wysokiem, Andrzejem Szadurą i Eleonorą Różańską twardo się przeciwstawili na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie propagandzie homoseksualnej. Wsparli nas wtedy panowie Tym, Żółty i Historyk Młodszy - ludzie znani i popularni w Lublinie.
  Są filmy na YouTube o tym. Ktoś mi zrobił fotografię i ja ją zachowałem, jako świadectwo naszej dzielnej postawy. To wielka sztuka nie zawieść wtedy, gdy zawiodą przywódcy...
 • @Eugeniusz Sendecki 16:31:17
  Panie Sendecki - pan uważa, że gdybym ja walczył, powiedzmy w AK, z hitleryzmem, to ja bym potem rozpowszechniał zdjęcie swojej gęby na tle swastyki ?

  To, że jest pan prymitywny, to wiadomo, ale, że aż tak głupi ??
 • @podlasie21 20:50:57
  Idź, synuś, śmieci wyrzucić.
  Przynajmniej zrobisz coś mądrego.
 • autor
  Krzysztof Bosak o ponownym ustawieniu gejowskiej tęczy na Placu Zbawiciela

  https://www.youtube.com/watch?v=k-fVSVmKrsU
 • @Hood 19:58:32
  Hood a ty jaką płec dla siebie wybrałeś? W Berlinie to podobno można już wybierac z ośmiu. Bo wygląda na to że masz jakieś z tym problemy
 • @Kodiak 16:11:35
  Kodiak, najlepszą obroną jest atak. Czy ta sprawa (Tęcza) w jakis sposób ciebie dotyczy, tzn profanowanie akurat takiego miejsca jak Pl. Zbawiciela, jest tym co jest ci potrzebne, do czegoś tam?
  "Kopanie drzewa jest bezpieczne, bo drzewo nie odda" cytując Bruce'a Lee.
  Widzisz teraz swoją słabośc?
  P.S. podpowiem ci, że nie jest to tak do końca. Nie słuchaj fałszywych proroków
 • @Jan Paweł 11:13:30
  Ja już mam wnuka i problemów z identyfikacją płciową nie miałem i nie mam.
  Dziękuję za troskę.
 • @Hood 19:58:32 - NIE UDA SIĘ WAM ZATAIĆ PRAWDY
  kto był arcybiskupem lubelskim. Jak jego postawa pro-homoseksualna wpłynęła na zachowanie ludu i kleru w Lublinie w roku 2009. Ile razy ludzie będą zastanawiali się nad moim avatarem - tyle razy tamta sprawa powróci. Z prawdą nie wygracie.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:11:47
  Proszę lepiej powiedzieć dlaczego zniknęła z neonu circ, co u niej ?
  Ostatnio miałem wrażenie, że nieco mądrzeje.

  - robin
 • @Hood 12:46:31 - NIE ZMIENIAJCIE TEMATU
  Nie uciekniecie od sprawy Życińskiego. To historyczna postać.
  A Nasza Droga Circ vel Circumstance vel Katogoria pisuje na ekspedyt.org.
  Wciąż przypisując mi, żem papkin, sowiet etc.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:03:31
  Dziękuję.

  Co do abp. Życińskiego - to był jeden z najmądrzejszych, polskich hierarchów.
 • @ewinia 23:17:31
  Znowu lansuje się Bosak, ale w oknie klubu (ciekawe co to za klub pół tajny i przez kogo opłacany) N44 wisiała przez wiele miesiecy flaga homosiów i mu nie przeszkadzała.
  Bosak jest ostatnim, który powinien wypowiadać się w sprawach moralnych, podejrzewam, że ma takie zadanie, bo sam nie wiadomo jakiej orientacji seksualnej jest.
 • @Kodiak 14:48:57
  We frontowym oknie kamienicy, w której mieszka Krzysztof Bosak, powiewa duża tęczowa flaga. Liderowi Ruchu Narodowego to nie przeszkadza. Przecież i tak wszyscy spotykają się w tych samych kawiarniach.

  Bosak twierdzi, że jest inwigilowany. – W dniu Marszu Niepodległości służby założyły mi pod domem obserwację – mówi.

  – Jasne – nie dowierzam.

  – Naprawdę. Przy bramie do mojej kamienicy cały dzień stał szary sedan z przyciemnianymi szybami, a w środku siedziało dwóch mężczyzn. Podszedłem do nich i spytałem, co obserwują: Ministerstwo Rolnictwa czy moje mieszkanie [Bosak mieszka w centrum Warszawy i gmach resortu rolnictwa widzi z okna].

  – I co odpowiedzieli?

  – Że nic, więc zapytałem, czy są z policji, czy ze służb. Usłyszałem, że nie mogą odpowiedzieć, co uznaję za potwierdzenie, że była to profesjonalna obserwacja.


  Rodzice czasem pomagają

  Krzysztof Bosak to jeden z liderów Ruchu Narodowego. Mimo swoich 31 lat preferuje młodzieżowy styl bycia. Nie ma stałej pracy, rozgrzebał trzy kierunki studiów i żadnego nie dokończył, a wynajmowane mieszkanie – to, które miało być pod obserwacją – dzieli z dwoma kolegami z Ruchu. Nie ma samochodu, po mieście jeździ na rowerze.


  Słuchając go, można doznać dysonansu poznawczego. Z jednej strony Bosak przedstawia się jako społeczny banita wyklęty przez opinię publiczną. A z drugiej – powszechnie wiadomo, że na co dzień czas upływa mu raczej beztrosko. Od imprezy do imprezy, od studenckiej debaty do piwa z kumplami. Od zebrania Ruchu do wypadu na kitesurfing lub snowboard.

  Umawiamy się na czwartek. Bosak ma niewiele ponad godzinę, bo musi napisać relację z marszu dla jednego z prawicowych portali, ma kilka zaproszeń do mediów, a wieczorem wybiera się na dyskusję o teologii narodu. W ogóle dużo się u niego dzieje. Kilka dni temu przemawiał na Marszu Niepodległości, brał udział w debacie na Uniwersytecie Warszawskim, a przed tygodniem był z francuskimi nacjonalistami w jednym ze studenckich klubów. Na placu Zbawiciela, uznawanym za najmodniejsze miejsce w Warszawie, też bawił się niedawno, znają go tam we wszystkich klubokawiarniach. Z kolei wakacje przehulał w popularnych barach nad Wisłą.

  Jak twierdzą jego znajomi, to, że Bosak jest imprezowy, to tylko pozory. Zazwyczaj wypija dwa piwa, pokręci się, pogada i grzecznie wraca do domu.

  Powiedziałbym wręcz, że bywa trochę upierdliwy. Ludzie się bawią, chcą się wyluzować, a on przychodzi i mendzi o polityce. Ze wszystkimi chce dyskutować. Kiedyś mnie to strasznie denerwowało, ale dziś myślę, że to w sumie dobrze o nim świadczy. Nigdy nie pajacował, nie zamawiał pięciu piw. Takiego syfu nikt mu nie wyciągnie – opowiada wieloletni kolega z Młodzieży Wszechpolskiej.

  – Z czego pan właściwie żyje? – pytam Bosaka.

  – Od niedawna jestem sekretarzem internetowego tygodnika idei „Nowa Konfederacja”. To taki part-time job.

  – Są z tego jakieś pieniądze?

  – Tak. Poza tym trochę pisuję do różnych periodyków, za co też mi czasami płacą. Ale ogólnie nie opływam w luksusy – przyznaje Bosak, który – trzeba przyznać – prezentuje się niezgorzej: markowy zegarek, porządna koszula, dobry sweter. Na biednego studenta ze stancji raczej nie wygląda.

  – A rodzice nie pomagają?

  – Czasem pomagają.

  Jak słyszę od byłych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, Bosak pochodzi z dobrze sytuowanej rodziny. Jego ojciec prowadzi w Zielonej Górze firmę poligraficzną Artcolor. Zrobiło się o niej głośno w 2007 roku, gdy „Polityka” napisała, że firma Bosaka seniora wykonuje zlecenia dla Ligi Polskich Rodzin, czyli partii juniora. W każdym razie interes podobno prosperuje nieźle i dofinansowanie syna działającego w Warszawie nie stanowi kłopotu dla państwa Bosaków, zresztą całkowicie podzielających jego polityczne zapatrywania. Mama jest tak zaangażowana, że wspiera datkami nie tylko syna, lecz także cały Ruch.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:03:31
  List otwarty do Pana Krzysztofa Bosaka prezesa Fundacji Europa Media.

  Akcja „Pomoc dla Renaty" zakończyła się już dawno. Niejeden z Was pamięta jakie były początki, jak wiele czasu zajęło nam szukanie fundacji, która pozwoliłaby otworzyć dla mnie subkonto. Czas był bardzo ważny, ale wiedzieliśmy również, że nie może być to przypadkowa instytucja, bo środki jakie musieliśmy zebrać były przecież ogromne - 100 tys. euro. Każdy obawiałby się powierzyć taką sumę fundacji o wątpliwej reputacji. Między innymi dlatego nasz wybór padł na Fundację Europa Media, której prezesem jest Krzysztof Bosak, były polityk znany z działalności w Lidze Polskich Rodzin, działacz Młodzieży Wszechpolskiej ale przede wszystkim aktywny, młody człowiek, który - wydawałoby się - będzie właściwie dbać o zgromadzone przez ludzi pieniądze. Były one przecież przeznaczone na konkretny cel. Za udostępnienie konta i pomoc w akcji oddaliśmy fundacji Europa Media 1% zgromadzonych środków - dużo - ale było to naszym zdaniem uczciwe, mieliśmy również przez to jakby psychiczny komfort, że wszystkie sprawy związane z naszą umową załatwiane będą właściwie.

  O ile w czasie prowadzenia akcji pomocowej współpraca z Panem Bosakiem przebiegała pomyślnie, tak po udanejoperacji i po zakończeniu zbiórki sytuacja z niewiadomych mi przyczyn zmieniła się o 180 stopni. Oczekiwanie na zwrot środków za leki czy rehabilitację trwało pierw kilka, potem kilkanaście tygodni... W moim telefonie oraz na skrzynce mailowej trzymam dziesiątki upomnień, próśb i wezwań do zwrotu środków. Ciągłe proszenie i upominanie się opieniądze, które według umowy przeznaczone są na pokrycie kosztów mojego leczenia i rehabilitacji stało się dla mnie do tego stopnia upokarzające i uciążliwe, że postanowiłam zakończyć współpracę z Fundacją Europa Media, o czym poinformowałam Pana Bosaka w maju 2012 roku.

  Ponieważ trzy miesiące bezskutecznie czekałam na jakąkolwiek reakcję ze strony Fundacji, swoją prośbę ponowiłam we wrześniu 2012r. wysyłając Panu Bosakowi oficjalne Rozwiąznie umowy użyczenia konta, wyrażając jako beneficjent tej umowy chęć rozliczenia się i przeniesienia moich pozostałych po operacji środków do stowarzyszenia „Dać Nadzieję" (które również pomagało mi w chorobie i udostępniało mi konto potrzebne do gromadzenia dobrowolnych datków w ramach 1%).

  Do dziś zmagam się z uporem i opieszałością pana Bosaka, który nie tylko nie poinformował nas -beneficjentów umowy użyczenia konta o finansowych kłopotach Fundacji Europa Media, ale i nie chce ostatecznie rozliczyć się z pozostałych na koncie środków. Podejmowane próby ugodowego załatwienia sprawy nigdy nie doczekały szczęśliwego finału, ciągłe mrzonki Pana Prezesa o braku czasu przestały już dawno być wiarygodne. Wysyłane drogą elektroniczną wezwania do zwrotu środków i zastosowania się do woli beneficjentów w terminie 14 dni nie robią najwyraźniej na Panu Bosaku wrażenia, listy polecone wysyłane na prywatny adres zamieszkania wracają jak bumerang... - widocznie należy on do tej grupy osób, które otoczone odpowiednią obsługą prawną wiedzą, że żaden wymiar sprawiedliwości go nie dosięgnie.

  Może i tak. Ja jednak na pewno nie będę biernie przyglądać się jak Pan Bosak spłaca sobie długi Fundacji Europa Media środkami przeznaczonymi na moje leczenie i na pewno nie będę milczeć! Wiem, że Fundacja ma kłopoty, jej siedziba dawno zniknęła już z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, ale wiem również ile wysiłku kosztowała moich przyjaciół i rodzinę zbiórka pieniędzy na przeszczep. W życiu nie zostawię tej sprawy! Będę drążyć ją dopóty, dopóki pozostałe po mojej operacji środki nie trafią zgodnie z wolą beneficjentów na udostępnione mi subkonto w Stowarzyszeniu Dać Nadzieję, gdzie będę mogła korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem!

  Tak więc Panie Prezesie Fundacji Europa Media, wiceszefie Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej, działaczu Młodzieży Wszechpolskiej czy też działaczu Ruchu Narodowego - nie wiem jak właściwie do Pana się zwracać - przykro mi, że mimo wielokrotnych deklaracji wybrał Pan rozwiązanie tak głupie i boleśnie proste, niestety zmusza mnie Pan do upublicznienia sprawy bezprawnego dysponowania środkami przeznaczonymi na moje leczenie i oświadczam, że z całą wyuczoną w czasie choroby cierpliwością i konsekwencją będę walczyć o ich zwrot.

  Renata Jędrak

  źródło: pomocdlarenaty.pl

  ps. Bosak to pupil Barbary i Romana Giertychów, duma ich rozpierała ja brał udział w lewackiej szopce pt; ,,taniec zgwiazdami" w tvn.

  Bosak prowadzi pasożytniczy tryb życia, podszywa się pod RN, ale wspołpracuje z liberałami, pcha się do plityki i takim ludziom RN chce poświęcić swój los. Porządek najpierw trzeba zrobić u siebie, odsiać plewy od ziarna, ponieważ dalsze powierzanie spraw narodowych Bosakowi, skończy się tak jak postąpił Giertych.
  zw

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej