Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
663 posty 4877 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

KRZYŻ POWRACA DO KORONY projekt artystyczny LS I TN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bogusław Niedźwiecki - polski snycerz i medalier inspiruje przyszłe pokolenia Polaków - do wierności Tradycji. Orzeł z Koroną i Krzyż w Koronie - to jest naturalny porządek Rzeczypospolitej. 2-go maja 2014 artysta przemówił do narodu.

Krzyż chce powrócić do Korony - tak należy interpretować Bożą odpowiedź na nieszczęścia, które nas spotykają od masońskiego zamachu stanu (1926) do dnia dzisiejszego. To jest sens pojawienia się Znaku Krzyża Świętego w dniu narodowej tragedii 10 kwietnia 2010. Współcześni prorocy, artyści wyczuwający bicia serca narodu podpowiadają nam dzisiaj - jak zrozumieć Boga i Świat, jak odczytać Znaki Czasu. Krzyż w Koronie Orła Białego jest tym właśnie ZNAKIEM.

Film pani o pseudonimie "Ewinia1" z YouTube:

Na filmie widać jak polscy blogerzy z Lasu Smoleńskiego: carcajou, habor i inni współpracują z polskim artystą Bogusławem Niedźwieckim. Podczas happenigu Edward Snopek - Obrońca Krzyża śpiewał pieśni patriotyczne i grał na gitarze.

KOMENTARZE

 • --------- ja będę optować za PIRAMIDAMI
  http://www.youtube.com/watch?v=Y4uhF08vIEo
 • @ninanonimowa 16:10:26 - NO WIDZICIE PAŃŚTWO. PANI "NINANONIMOWA" SOBIE OPTUJE.
  Jest demokracja i każdy optuje za czym chce. Ale czemu zakłóca nam Długi Weekend?
 • @Eugeniusz Sendecki 07:11:39
  Na filmie i zdjęciach u Ewinii ( notka po prawej niziutko )można zobaczyć jak wielką radość mieli uczestnicy tych warsztatów twórczych. Młodzi ludzie nauczyli się nowej techniki wyrazu artystycznego, sprawiło to im radość , nie wierzyli że mogą sami coś dla siebie stworzyć - i to jest piękne ! o to nam chodziło. Pani z Francji ( 75 % Polka ) już nawiązała kontakt z nami odezwała się ( e- mail ) z Paryża z pięknym podziękowaniem za te wspólne działania, wyśle zdjęcia nowych Orłów które sama stworzy.
  Pan Bogusław Niedźwiecki jest wspaniały ! Warto zrobić o nim film jako o człowieku, jest znakomitym twórcą .
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Eugeniusz Sendecki 07:11:39
  Umówiliśmy się z uczestnikami tego spotkania na 28 czerwca (sobota) , przyniosą wycyzelowane swoje prace które tu zapoczątkowali , wystąpią już jako nasi asystenci i będą uczyć innych.
  dlaczego ta data ? ponieważ 25 czerwca wypada 719 rocznica pojawienia się wizerunku Orła Białego jako godła Polski.
  Heraldyczny znak orła białego z koroną na czerwonym polu tarczy pojawił się na ceremonii koronacyjnej władcy Wielkopolski Przemysła II 25 czerwca 1295 r. w Gnieźnie (rys.1), który zaakceptował zestawienie barw wyrytych na grobowcu Henryka Probusa księcia wrocławskiego. Przemysł II sprawił sobie pieczęć majestatyczną, na której z jednej strony przedstawiony był siedzący król na tronie z insygniami władzy, a na drugiej wielki Orzeł Biały w koronie na czerwonym polu tarczy z obiegającym wokół napisem „Bóg przywrócił Polakom zwycięskie znaki”. W ten sposób Orzeł Biały w koronie stał się herbem Królestwa Polskiego przyjęty przez wszystkich królów polskich. Przyozdabiano nim szaty królewskie, broń osobistą i chorągwie. Jednocześnie godło eksponowano podczas najważniejszych ceremonii, stanowiąc ich najcenniejszą oprawę, a więc podczas uroczystości koronacyjnych, elekcyjnych, elekcji królów, przyjazdów dostojników zaprzyjaźnionych państw, zawierania traktatów pokojowych, obrad sejmowych, orszaków weselnych, pogrzebów. Był też obecny na polu walki.
  Spotykamy się w najbliższą tej daty sobotę , wdniu 28 CZERWCA 2014 w tym samym miejscu . Będą to przygotowania do obchodów 720 rocznicy wypadajacej 25 czerwca 2015 r.
  Pozdrawiam serdecznie
 • Jest to bardzo cenna inicjatywa...
  Powrót Krzyża do Korony (napisałem dużymi literami, bo ma to wymiar nie tylko symboliczny) i odcięcie się od wszystkich masońskich symboli w polskiej symbolice narodowej, jest bardzo ważnym odniesieniem całej Polski do Pierwszego Przykazania Boskiego. Kiedyś właśnie od niszczenia tych odniesień zaczął się upadek Rzeczpospolitej. Najwyższy już czas, by to wszystko odwrócic, bo wydaje się że nasze pokolenie jest już chyba ostatnim które ma jeszcze świdomośc narodową.
 • W nawiązaniu do mojego poprzedniego wpisu.
  Telewizja Narodowa ma w swojej symbolice Krzyż. Normalny Krzyż o normalnych proporcjach. Natomiast zwrócmy uwagę na satanistyczne użycie Krzyża w logo zespołu Dżem. Krzyż jest tam satanistycznie odwrócony. Ile dramatów i tragedii w tym zespole juz się stało, cały dramat i tragedia Ryszarda Riedla, potem wypadek i śmierc pianisty tego zespołu. Czy nie ma tu jakiejś analogii do satanizowania kiedyś Polskiej Symboliki Narodowej i związanych z tym losów Rzeczpospolitej?
  Myślę że znawcy tematu mogliby tu napisac całe elaboraty o powiązaniach symboliki z losami ludzi i całych narodów.
 • @Eugeniusz Sendecki 07:11:39
  .
  Polskiej demokracji jeszcze nie ma. Więc, dobrze, że ninanonimowa, zwraca szczególną uwagę na geometrię, która towarzyszy nam codziennie w rozwoju. Nauka matematyki to nie masoneria a korona polskiego orła białego jest otwarta. Dlaczego ją Szanowny Pan, spłaszcza symbolem krzyża męczeństwa? Krzyż, jest bardzo szanowany od wieków na sztandarach wielu narodów, jest znakiem matematycznego dodawania energii ludzi do centrum, jednocześnie jest symbolem pokazującym ludowi sposób łączenia narodu z kompletem woli całego społeczeństwa w danym kraju.

  Pozdrawiam organizatorów dobrego projektu.
 • @goodness 10:40:14
  --gdyby tu chodziło o krzyż tylko

  Niewątpliwym jest fakt ,że kościół katolicki doprowadził Polskę do upadku -jest NAJWIĘKSZYM WROGIEM Polski i Narodu polskiego

  -ten rzekomo dobry projekt w rachunku ciągnionym -PODZIELI Polaków jak wcześniej krzyż na Krakowskim Przedmieściu

  Nie może być tak !! że ktoś uzurpuje sobie prawo do patriotyzmu -jednocześnie montuje SZATAŃSKI PLAN -skłócania narodu -dramatycznie i tak skłóconego

  tylko DUREŃ nie zdaje sobie z tego sprawy chyba ,że jest się AGENTEM lub KARIEROWICZEM,który za wszelką cenę próbuje zaistnieć politycznie

  --co o autorze ! jego zamiarach ! -może powiedzieć ten filmik ? JAKI ON MIAŁ CEL ?? komu miał się przysłużyć ?

  ---ŻE OŚMIESZYŁ !!! ideę narodową TO FAKT !! - ja tu widzę DYWERSJĘ a nie !! patriotyczne działanie

  http://www.youtube.com/watch?v=6d0lF6NKUlg
 • @ninanonimowa 11:31:01
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/31/rzecz-o-katolickim-fanatyzmie-i-antypoganskiej-propagandzie/
 • @goodness 10:40:14
  Krzyż Chrześcijański jest przede wszystkim symbolem Zbawienia w Chrystusie. Sprowadzanie Krzyża tylko i wyłącznie do symbolu męczeństwa i nadawanie mu jakiejś okultystycznej mocy dodawania energii, i demokracji czyli tej woli całego społeczeństwa, jest tutaj jakimś nieporozumieniem. To nie tędy droga. Krzyż nie jest symbolem demokracji:-) niech pan tutaj nie ściemnia. Człowiek ma wolną wolę, może sobie demokratycznie uprawiac nawet pornografię ale Zbawienie jest tylko w Chrystusie czego symbolem jest właśnie Krzyż. A to że Krzyż ma swoją moc, widac w czasie egzorcyzmów. Niestety, mamy obecnie na nowo pełne średniowiecze. Jak widac, ludzie bawią się w jakieś tam okultyzmy, czary i inne satanizmy, więc znowu (tak jak w średniowieczu) księża-egzorcyści mają pełne ręce roboty.
  Ludzie nie mąćcie w głowach innym róznymi satanizmami, bo bierzecie za to odpowiedzialnośc. Porozmawiajcie o tych swoich poczynaniach z jakimś własnie księdzem egzorcystą. Może to właśnie wam uświadomi jak niebezpiecznie się bawicie.
 • @Jan Paweł 13:46:51
  Pan jest zwolennikiem, świętej trójki, a ja świętej czwórki występującej w technice. Wolność poglądów i niedyskryminację, gwarantuje każdemu człowiekowi, przeważnie każda konstytucja. Straszenie egzorcystą z pana strony jest podłym czynem kwalifikującym się potępieniu. Nie zamierzam popełniać samobójstwa, ani zgonu w wypadku drogowym. Po 3 maja 2014 r. jest modne hasło prezydenta 3 RP, „nie ma wolności bez nowoczesności” .
 • @goodness 16:06:38
  obawiam się że jest pan na jakichś prochach, które także powodują u "kuracjuszy" tzw odmienne stany świadomości. A to także jest okultyzm, przed którym przestrzegam kogo tylko mogę.
 • @ninanonimowa 11:31:01
  - Gdyby tu chodziło o krzyż., …… Na murowanym płocie cmentarza w Warszawie jest napisane „ TRUDNO SIĘ DZIWIĆ SYSTEMOWI, KTÓRY SIĘ DZIEJE WBREW ROZUMOWI”

  Ciągłe chybianie celu, bez stosowania przyrządów, trudno nazywać
  przypadkiem.

  http://wynalazki.slomniki.pl/index.php/o-joomla/54-l/352-laska-jakuba.html
 • OMG !
  Panie Sendecki, Pan na głowę upadł ?
  Co za scenografię tam Pan stworzył ??
  Krzyż połączony z kolorowymi balonikami ?
  Symbol męki Pańskiej z balonikami ?


  Pora umierać, Pani Sendecki... Ciekawe, co Pan jeszcze wymyśli ?
 • @Jan Paweł 16:37:38
  obawiam się że jest pan na jakichś prochach, które także powodują u "kuracjuszy" tzw odmienne stany świadomości. Chyba, że udowodni ktoś, że system trójkowy prezentuje dokładniejszy krzyż od krzyża systemu czwórkowego.
 • @goodness 19:40:58
  -- czy Panu Sądeckiemu chodzi o pańskie rozumienie funkcji krzyża ?? i w tym celu skłóca Polaków ?

  / nawet nie chodzi o sam krzyż ale o zniewalanie nim ! OKRADANIE pod jego znakiem NARODU POLSKIEGO !! przez złodziejskie watykańskie podnóżki /
 • @ninanonimowa 22:16:11
  Do wyznaczania prawidłowego kierunku rozwoju gospodarczego Polski, połamaną, laską Jakuba, cz fałszywym krzyżem drogi nie wyznaczysz. Chyba, że celowo ktoś, kogoś chce wprowadzić w błąd, lub na manowce albo pułapki, to zamienia lub uszkadza konstrukcję krzyża.

  Na podstawie badań archeologicznych stwierdzono, że w czasach Jezusa Rzymianie używali trzech rodzajów krzyży. Pierwszy z nich współcześnie określany jako krzyż łaciński zwany był crux immissa lub capitata, z powodu górniej krótszej części, która tworzyła jakby głowę. Następny był krzyż commissa, w kształcie litery T (tau). Jest to jedyny krzyż, który miał tylko trzy ramiona, a więc był bez tzw. „głowy”. Trzeci, nieczęsto używany, to krzyż decussata lub „ukośny”, który powszechnie nazywa się „krzyżem św. Andrzeja”. Przy ukrzyżowaniu Chrystusa prawdopodobnie został użyty krzyż immissa. W krzyżu należy wyróżnić dwie części: pionowy pal zwany staticulum, wysokości około 1,8 – 2,4 m, wkopywany w ziemię oraz poprzeczną belkę patibulum długości 1,5 – 1,8 m. Pionowy pal nie był zupełnie gładki. Mniej więcej w połowie jego wysokości wystawał sęk lub kołek, zwany po łacinie sedile. Ukrzyżowany opierał się nam nim, gdyż niemożliwe byłoby utrzymanie ciężaru całego ciała jedynie na czterech gwoździach wbijanych w ciało.

  http://www.kslp.vti.pl/konferencje/kara-smierci.html
 • @Hood 16:56:30
  ale... pełny odlot ... gratuluję
  i pytam a po czym to ?

  Lecz człowieku swoje frustracje bo może być już tylko gorzej.
  Pozdrawiam serdecznie
 • orły
  cały fotoreportaż pod linkiem
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/108693,fotoreportaz-z-warsztatow-orly-czekaja-na-odkrycie

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej