Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4862 komentarze

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

MAJDAN POLSKI! Społeczna Inicjatywa Obywatelska (SIO).

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstało czarne miasteczko. Inicjatywa się nazywa „SIO” – Społeczna Inicjatywa Obywatelska. Nazwa nawiązuje do sprzeciwu wobec Władzy. W czarnym miasteczku zorganizowanym na wzór obozu wojennego panuje wojskowy porządek.

Trwa protest przeciwko Władzom pod przywództwem Mikołaja Rajzera. Przed Sejmem RP przy ulicy Wiejskiej w Warszawie powstało czarne miasteczko. Inicjatywa się nazywa „SIO” – Społeczna Inicjatywa Obywatelska. Nazwa nawiązuje do sprzeciwu wobec Władzy i chęci przegonienia jej z urzędów. Byłem tam wczoraj 10 maja 2014 z kamerą i sfilmowałem jak działacze SIO naradzają się pod namiotem czarnego miasteczka.

SIO zaprasza na debatę w sobotę (od godziny 17-ej) i w niedzielę (od godziny 15:00).

W sprawach szczegółowych proszę się porozumiewać z organizatorem - Mikołajem Rajzerem.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Jesli mamy mieć system wielopartyjny ...
  Brzmi jak sformowanie rzeczywistej II-iej partii.
  Brawo!
 • Fajnie...
  Ostro ryzykowna dla wykonawcy akcja, ale brawo jak to ktoś napisał.. można by nawet wybaczyć ten krzyż, w końcu z reguły wojny zaczynało się kiedyś od ołtarza..
 • @Zdzich 17:40:53
  Z tym paleniem to polska przeginka, ale cóż.. TAcy są palacze.. Innych chyba nie ma.
 • Jestem zawiedziony
  Wprawdzie gościu przebrał sie za kupę liści, ale gadał z sensem, składnie i wiedział o co mu chodzi. A gdzie tradycja TELEWIZJI NARODOWEJ? Gdzie pieczony Wasiak i prosiak z ryngrafem na piersi? Czy jakoś tak...
  pozdrawiam
 • @ratus 19:14:41
  ..jakoś tak.... język Ci się plącze. Piłeś nie jedz, nie piłeś? wypij !
  Czy jakoś tak...
  Pozdrawiam serdecznie
 • Czytelniku, czy wiesz jak zwiększyć siłę swego głosu?
  Czytelniku, czy wiesz jak zwiększyć siłę swego głosu?
  Wystarczy namówić innych na głosowanie na „korwina” a będziesz miał nawet kilkanaście głosów!
  Proste? To zadziałaj i przekaż ten „patent” innym.
  Szczęść Boże
 • NIestety....
  czarno to widzę. Za dużo wojska, mundurów itd (źle się kojarzy w kontekście tego co dzieje się na Ukrainie), za dużo prowizorki, brak jasnego programu, stworzonego przez patriotyczne, narodowe, branżowe (ekonomia, politologia, socjologia, historia itd) autorytety, brak w ogóle takiego zaplecza (kilku zapalonych działaczy nie wystarczy). Wg mnie jest to inicjatywa źle przygotowana i nie wiadomo czy nie nastawiona na stworzenie polskiego Majdanu z jego wszystkimi konsekwencjami. Brak tzw politycznej przejrzystości i profesjonalizmu. Można miec tylko nadzieję, że Polacy nie są w gorącej wodzie kąpani i nie dają się instrumentalnie wciągnąc w jakieś przypadkowe emocje. Wg mnie nie tędy droga. Poza tym, Ruch Oburzonych ze swoim przywódcą o ile się nie mylę został tutaj na Neonie już kiedyś odkryty jako nie za bardzo wiarygodny.
  Wszystko razem, niestety sprawia wrażenie prowizorki, nie wiadomo dokąd prowadzącej.
 • @ratus 19:14:41
  ratus z tym przebraniem się za kupę liści, to Ci wyszło bezbłędnie:-) gratuluję:-)
 • @Jan Paweł 20:47:09 - NAJWAŻNIEJSZE, ŻE POLACY MAJĄ KAMERY
  I bardzo proszę - żeby Państwo przychodzili ze swoimi kamerami i własnymi źródłami światła (lampy ledowe). Tam jest sporo drzew, teren jest trudny, zakrzaczony. O snajpera łatwo. Żebyśmy nie wyszli na tym polskim majdanie jak bracia Ukraińcy i Rosjanie na Ukrainie.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:51:29
  Sejm i teren przed sejmem jest dla ludzi o samodzielnym myśleniu. Też źle kojarzę wojskowy zbiorowy porządek, bo takie działanie z czyjegoś rozkazu już było za Piłsudskiego i na Placu Niebiańskiego Spokoju w Pekinie.
 • Panie Eugeniuszu
  na tym portal bloguja tylko agency Moskwy
 • @zak 10:41:28 - PROSZĘ ZATEM POZDROWIĆ...
  wszystkich agentów moskiewskich. Ode mnie, czyli od agenta warszawskiego. Nie ma to jak kontakty między ciekawymi ludźmi.
  ==========
  Panie Eugeniuszu // na tym portal bloguja tylko agency Moskwy // nadużycie link skomentuj usuń // zak 12.05.2014 10:41:28
 • Ile kosztowały te wszystkie namioty?
  Ja zachęcam, aby Polacy nie włączali się w tą akcję. To wygląda chwilami tak mało słowiańsko. Tak koczowniczo, że tak powiem. Wysłuchaliśmy najważniejsze postulaty od człowieka z tatuażem na plecach. Czy my mówimy o tym samym Kraju i o problemach tego samego Narodu? Mam wątpliwości. Jestem przekonany, że jest to ogłupiająca, rozprowadzająca i destabilizująca inicjatywa obcych służb specjalnych. Pani porucznik, co to w ogóle ma być? Co za banderowiec , psia krew, wymyślił tę nazwę "Majdan Polski"? Ile kosztowały te namioty? Macie problem, kłopoty kadrowe. Za pieniądze nie da się kupić i postawić za liderów ludzi o nie budzącym wątpliwości wyglądzie, zachowaniu, języku, z dobrym politycznym dorobkiem. SIO z polskiej sceny politycznej. Nie zawracajcie Polakom głowy. Tę hucpę rozezna średnio rozgarnięty w polityce adept i mam nadzieję, że nie uzyska ona większego zainteresowania.
 • @Ruch Narodowy 06:06:56 - TAKI NAMIOT...
  Namiot 3x3m kosztuje od 300 do tysiąca złotych. Nazwa "czarne miasteczko" jest oczywista, chodzi o czarny kolor namiotów dla podkreślenia powagi sytuacji. Co do użycia zwrotu "majdan polski" to jest moja myśl autorska. Tak zatytułowałem filmy, żeby udramatyzować narrację.
  Co do uwag technicznych i merytorycznych - to impreza pod Sejmem na charakter narodowo-demokratyczny. Jest przewodniczący zgromadzenia i należy się do niego zgłaszać i mądrze doradzać, co też uczyniłem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej