Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
663 posty 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

MAJDAN POLSKI! Społeczna Inicjatywa Obywatelska (SIO).

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstało czarne miasteczko. Inicjatywa się nazywa „SIO” – Społeczna Inicjatywa Obywatelska. Nazwa nawiązuje do sprzeciwu wobec Władzy. W czarnym miasteczku zorganizowanym na wzór obozu wojennego panuje wojskowy porządek.

Trwa protest przeciwko Władzom pod przywództwem Mikołaja Rajzera. Przed Sejmem RP przy ulicy Wiejskiej w Warszawie powstało czarne miasteczko. Inicjatywa się nazywa „SIO” – Społeczna Inicjatywa Obywatelska. Nazwa nawiązuje do sprzeciwu wobec Władzy i chęci przegonienia jej z urzędów. Byłem tam wczoraj 10 maja 2014 z kamerą i sfilmowałem jak działacze SIO naradzają się pod namiotem czarnego miasteczka.

SIO zaprasza na debatę w sobotę (od godziny 17-ej) i w niedzielę (od godziny 15:00).

W sprawach szczegółowych proszę się porozumiewać z organizatorem - Mikołajem Rajzerem.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Jesli mamy mieć system wielopartyjny ...
  Brzmi jak sformowanie rzeczywistej II-iej partii.
  Brawo!
 • Fajnie...
  Ostro ryzykowna dla wykonawcy akcja, ale brawo jak to ktoś napisał.. można by nawet wybaczyć ten krzyż, w końcu z reguły wojny zaczynało się kiedyś od ołtarza..
 • @Zdzich 17:40:53
  Z tym paleniem to polska przeginka, ale cóż.. TAcy są palacze.. Innych chyba nie ma.
 • Jestem zawiedziony
  Wprawdzie gościu przebrał sie za kupę liści, ale gadał z sensem, składnie i wiedział o co mu chodzi. A gdzie tradycja TELEWIZJI NARODOWEJ? Gdzie pieczony Wasiak i prosiak z ryngrafem na piersi? Czy jakoś tak...
  pozdrawiam
 • @ratus 19:14:41
  ..jakoś tak.... język Ci się plącze. Piłeś nie jedz, nie piłeś? wypij !
  Czy jakoś tak...
  Pozdrawiam serdecznie
 • Czytelniku, czy wiesz jak zwiększyć siłę swego głosu?
  Czytelniku, czy wiesz jak zwiększyć siłę swego głosu?
  Wystarczy namówić innych na głosowanie na „korwina” a będziesz miał nawet kilkanaście głosów!
  Proste? To zadziałaj i przekaż ten „patent” innym.
  Szczęść Boże
 • NIestety....
  czarno to widzę. Za dużo wojska, mundurów itd (źle się kojarzy w kontekście tego co dzieje się na Ukrainie), za dużo prowizorki, brak jasnego programu, stworzonego przez patriotyczne, narodowe, branżowe (ekonomia, politologia, socjologia, historia itd) autorytety, brak w ogóle takiego zaplecza (kilku zapalonych działaczy nie wystarczy). Wg mnie jest to inicjatywa źle przygotowana i nie wiadomo czy nie nastawiona na stworzenie polskiego Majdanu z jego wszystkimi konsekwencjami. Brak tzw politycznej przejrzystości i profesjonalizmu. Można miec tylko nadzieję, że Polacy nie są w gorącej wodzie kąpani i nie dają się instrumentalnie wciągnąc w jakieś przypadkowe emocje. Wg mnie nie tędy droga. Poza tym, Ruch Oburzonych ze swoim przywódcą o ile się nie mylę został tutaj na Neonie już kiedyś odkryty jako nie za bardzo wiarygodny.
  Wszystko razem, niestety sprawia wrażenie prowizorki, nie wiadomo dokąd prowadzącej.
 • @ratus 19:14:41
  ratus z tym przebraniem się za kupę liści, to Ci wyszło bezbłędnie:-) gratuluję:-)
 • @Jan Paweł 20:47:09 - NAJWAŻNIEJSZE, ŻE POLACY MAJĄ KAMERY
  I bardzo proszę - żeby Państwo przychodzili ze swoimi kamerami i własnymi źródłami światła (lampy ledowe). Tam jest sporo drzew, teren jest trudny, zakrzaczony. O snajpera łatwo. Żebyśmy nie wyszli na tym polskim majdanie jak bracia Ukraińcy i Rosjanie na Ukrainie.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:51:29
  Sejm i teren przed sejmem jest dla ludzi o samodzielnym myśleniu. Też źle kojarzę wojskowy zbiorowy porządek, bo takie działanie z czyjegoś rozkazu już było za Piłsudskiego i na Placu Niebiańskiego Spokoju w Pekinie.
 • Panie Eugeniuszu
  na tym portal bloguja tylko agency Moskwy
 • @zak 10:41:28 - PROSZĘ ZATEM POZDROWIĆ...
  wszystkich agentów moskiewskich. Ode mnie, czyli od agenta warszawskiego. Nie ma to jak kontakty między ciekawymi ludźmi.
  ==========
  Panie Eugeniuszu // na tym portal bloguja tylko agency Moskwy // nadużycie link skomentuj usuń // zak 12.05.2014 10:41:28
 • Ile kosztowały te wszystkie namioty?
  Ja zachęcam, aby Polacy nie włączali się w tą akcję. To wygląda chwilami tak mało słowiańsko. Tak koczowniczo, że tak powiem. Wysłuchaliśmy najważniejsze postulaty od człowieka z tatuażem na plecach. Czy my mówimy o tym samym Kraju i o problemach tego samego Narodu? Mam wątpliwości. Jestem przekonany, że jest to ogłupiająca, rozprowadzająca i destabilizująca inicjatywa obcych służb specjalnych. Pani porucznik, co to w ogóle ma być? Co za banderowiec , psia krew, wymyślił tę nazwę "Majdan Polski"? Ile kosztowały te namioty? Macie problem, kłopoty kadrowe. Za pieniądze nie da się kupić i postawić za liderów ludzi o nie budzącym wątpliwości wyglądzie, zachowaniu, języku, z dobrym politycznym dorobkiem. SIO z polskiej sceny politycznej. Nie zawracajcie Polakom głowy. Tę hucpę rozezna średnio rozgarnięty w polityce adept i mam nadzieję, że nie uzyska ona większego zainteresowania.
 • @Ruch Narodowy 06:06:56 - TAKI NAMIOT...
  Namiot 3x3m kosztuje od 300 do tysiąca złotych. Nazwa "czarne miasteczko" jest oczywista, chodzi o czarny kolor namiotów dla podkreślenia powagi sytuacji. Co do użycia zwrotu "majdan polski" to jest moja myśl autorska. Tak zatytułowałem filmy, żeby udramatyzować narrację.
  Co do uwag technicznych i merytorycznych - to impreza pod Sejmem na charakter narodowo-demokratyczny. Jest przewodniczący zgromadzenia i należy się do niego zgłaszać i mądrze doradzać, co też uczyniłem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej