Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4879 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

CO Z UKRAINY WYWIOZŁY BIAŁE CIĘŻARÓWKI?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hałaśliwa reklama robiona "białemu konwojowi z pomocą humanitarną" przez WASP-owskie media jak zwykle fałszem była. Propagandą ukrywającą współpracę Putina i WASP-ów na rzecz nierozprzestrzeniania zaawansowanej technologicznie broni.

TELEWIZJA NARODOWA, ani NEon24.pl, ani żadne inne nasze, autentycznie polskie media nie zostały zaproszone do obserwowania konwoju z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej poszkodowanej w wojnie narodowo-wyzwoleńczej na wschodzie Ukrainy. To nie było w porządku ze strony Kremla, po tym jak zapraszaliśmy Ambasadora Rosji pod pomnik Dmowskiego. Putin ma złych doradców - zacząłem się obawiać. A potem zacząłem się zastanawiać - o co w tym wszystkim chodzi? A może Prezydent Putin gra z WASP-ami na rzecz zniewolenia Słowian?

Jakkolwiek z racji, że jestem Polakim i najbliższa mi jest sytuacja Polaków na Ukrainie, którzy zostali poszkodowani tam już dawno, a przez ostatnią wojnę domową - są poszkodowani jeszcze bardziej - to owszem, za oczywisty akt sprawiedliwości dziejowej i historycznej uważam autonomię, separację, czy nawet - calkowitą niepodległość Rosjan ukraińskich. Jest bardzo duża różnica etniczna, religijna, polityczna i gospodarcza między tamtym krajem, a resztą Ukrainy - i rosyjski separatyzm na Ukrainie jest dla elementarnie uczciwych ludzi zrozumiały. Ciekawostką jest to, że separatyzm rosyjski tam - nie musi oznaczać przyłączenia do Rosji - a to z tego powodu, poniewać zachodzi poważna różnica cywilizacyjna miedzy Rosjanami Donbasu, Ługańska i Reszty Rosji. Rosjanie ukraińscy są bizantyńczykami, a Reszta Rosji - jest uporządkowana wedlug cywilizacji turańskiej. Obrońcom Ługańska bliżej do Greków, Rumunów i Ukraińców, niż do Rosjan z Rosji. Pomyślmy - co się stanie, gdy bogaty bizantyjski wschodnioukraiński region zamieszkały przez Rosjan bizantńskich wejdzie w skład Wielkiej Rosji? Ja stawiam zlote ruble przeciwko orzechom - że dojdzie do konfliktu cywilizacyjnego, być może nawet zbrojnego. Bizantyńczycy, aczkolwiek nie tak jak łacinnicy - są mimo wszystko chrześcijanami. Lubią władzę, ale nie absolutną. Putin popełniłby błąd włączając te rejony do Rosji uprzednio nie zniewoliwszy ich w sposób ekonomiczny i duchowy.

No, Krym - to i owszem, jest zasiedlony głównie przez rosyjskich emerytów i biznesmenów (eufemistyczna nazwa esbeka rosyjskiego robiącego w gospodarce) z Centralnej Rosji, ludzi turańskich, ludzi Putina, ludzi Kremla, dla których chrześcijaństwo nie jest tak ważne, jak dla robotników rosyjskojęzycznych i chłopów rosyjskich ze Wschodniej Ukrainy. Na Krymie cywilizacyjnej różnicy wobec Rosji nie ma. Panuje tam turańszczyzna absolutna. Jak w Moskiwie. Krym to taki rosyjski Sopot, w którym ton nadają esbeccy emeryci ze stolicy i ich wnuki. Pełno na Krymie ważniaków z Moskwy. Cisną się na drogach dojazdowych jak nie przymierzając turyści na drodze z Władysławowa do Jastarni. Mieszkańcy Krymu dobrze wiedzą kto jest ich panem i żadne chrześcijańskie marzenia im do głów nie strzelą. Nie pomogą na przykład chrześcijanom irackim, albo syryjskim w zbrojnym oporze przeciwko wariatom, obcinającym glowy w imię Allaha, uzbrojonym przez Nie-Wiadomo-Kogo. No, chyba - że na rozkaz Putina. A, to co innego. Ale tak sami z siebie - to już na pewno nie. I dlatego Krym nie budzi zastrzeżeń WASP-ów. Jest już zaklepany dla Rosji.

Ze Wschodnią Ukrainą jest inaczej. Co jest źródłem siły Rosjan wschodnioukraińskich, oprócz Boga, oczywiście? Ano źródłem ich siły jest przemysł ciężki tamtego regionu. Skomplikowane urządzenia o wysokiej technologii, które są w stanie wyprodukować śmiertelną broń. Pozostawienie takiej technologii w rękach chrześcijan (co prawda nie katolików, ale zawsze chrześcijan!) niezaleznych od Moskwy jest niebezpieczne w punktu widzenia WASP-ów i innych wielkich graczy światowych. Gdyby nowopowstałe państwo Rosjan Wschodnioukraińskich przysłało parę skrzyń z żelastwem Panu Generałowi PDS Grudniewskiemu, albo Panu Pulkownikowi PDS Strzeżkowi, gdyby silnie uzbrojone polskie drużyny strzeleckie stanęły przed domami i ambasadami zbrodniarzy WASP-owskich i sowieckich i ot, na przykład rozliczyło ich za rzeź w Ruandzie, albo w Gazie, albo w Iraku, albo nawet w Wujku - to by się zrobiło nerwowo w Europie. A przecież Wszystkim zależy aby proces zniewalania narodów chrześcijańskich szedł spokojnie, bez większej nerwacji, prawda? Ano właśnie. Czyli dopuścić do pozostawienia na terenach wschodnioukraińskich technologii zbrojeniowej - nie można. Nikamu nie lzja! I po to właśnie potrzebny był konwój z pomocą humanitarną. Żeby opróżnionymi ciężarówkami WYWIEŹĆ CO TRZEBA. Ciekawe - co Putin otrzymał/otrzyma w zamian?

Chyba nikt nie wątpi - że TAKA transakcja odbyć się mogła była na mocy solidnych porozumień między Putinem a WASP-ami. Spodziewam się teraz szybkiego zawarcia pokoju na Wschodniej Ukrainie, powstania tam malego biednego rosyjskojęzycznego państwa targanego dylematem bezrobocia, powoli wchlanianego przez Rosję, na koniec częściowo POKOJOWO przyłączonego do Rosji, a częściowo - do Ukrainy. Z dominującą pozycją WASP-owskiego kapitału nie tykającego rurociągów rosyjskich. W razie czego się jakiś plebiscyt zmajstruje. Dalej - spodziewam się eskalacji glupich, antyrosyjskich (i antypolskich, niestety) działań w Pribaltyce. Takich, że zainterweniuje Unia Europejska i nada Rosjanom Pribałtyjskich Rjespublik specjalną autonomię. Wszystko zakończy się wesołym oberkiem. Niestety, Polacy Litewscy będą stali w kącie i w tym oberku udziału nie wezmą. Autonomii polskiej na Litwie nie będzie. Za pięć lat się okaże, że najżyczliwiej Polacy są traktowani na... Białorusi. Smutne to wszystko dla Polaka...

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Po co ruskim muzeum?
  Rosja poszła mocno do przodu z rozwojem techniki, a Ukraina pozostała w miejscu. Dlatego z Ukrainy nikt niczego nie wywoził, co potwierdzili ukraińscy celnicy. Rosjanom muzealne maszyny ukraińskie nie są do niczego potrzebne.

  Technologię stosowaną w ukraińskich fabrykach Rosjanie znają, bo to oni ją opracowali, ale to wszystko ma obecnie wartość muzealną. 25 lat w technice to kilka epok.

  Sendecki pisze oczywiste bzdury, z głupoty, albo na zamówienie.
 • ----------- coś dla Waść
  http://www.youtube.com/watch?v=1ew77TStxGY#t=148
 • @jazmig 10:49:38
  Mam wrażenie ,że komentarz jest na zamówienie albo od serca stronniczy
 • WPS
  Panie Sendecki,

  sili się pan na geopolityka, a wychodzi z tego kabaret. Zapraszanie pana "narodowej telewizji" do monitorowania poczynań Putina w Donbasie, to już nawet nie megalomania, ale schizofrenia. Te tzw. drużyny strzeleckie pod dowództwem "generałów" i "pułkowników" z waszego urojonego nadania, bez większego ryzyka można by załadować na jedną z 297 ciężarówek białego konwoju. Wtedy byłaby jedna korzyść- wywieziono by grono mitomanów i pseudonarodowców na wczasy, z dala od spraw polskich.
 • HOMO SOVIETICUS, Kałmucy i prof. KONECZNY, cywilizacja na wesoło
  Z racji, że jestem Schwarz i najbliższa mi jest sytuacja Polaków na Ukrainie to powiem tak - Rosjanie ukraińscy są Homo Sovieticus, a reszta Rosji - jest uporządkowana wedlug cywilizacji profesora Konecznego, gdzie fantastyka w bibliotece jest na II podłodze.
 • @jazmig 10:49:38
  Rosjanie sa kompletnie uzaleznieni od Ukraincow w lotnictwie, to Ukraina robi silniki i bardzo wazne komponenty do samolotow i helikopterow.
 • MOŻE w tym tygodniu wizyta dyplomatyczna i komentarz rur-majstra Michałowskiego ?
  Gdyż Rado Siedleckiego fajnie się słucha to jednak potrzeba trochę z innej beczki takiej audycji w TN-ie.
 • Następnie
  Bardzo wyważone te grafiki. Proporcjonalne.
 • Dyskretny urok polityki pana inzyniera Niepostrzezka
  Pan palownik inzynier Niepostrzezek z Polskiego Korpusu Bezpieczenstwa imienia batki Aliaksandra to nawet umie wyklepac paciorek pod dyktando pana Eugeniusza, Niepostrzezek udowodnil to przy wiezieniu na Mokotowie, takie tam hocki klocki w intencji pana Ministra Wyscigow Konnych, specjalisty od uprawy kapusty za dotacje Unii Europejskiej.

  Yo mama, ziemianin na 102 z tego ministra Rafala Gawronskiego.
 • @stanislav 16:46:41 - NIE POWINIEN PAN OBRAŻAĆ I NAŚMIEWAĆ SIĘ Z POLAKÓW
  Proszę o zachowywanie się bardziej salonowe, mniej knajackie. Wysiłek oddolny patriotów buduje państwo i obronność. Pański wpis odbiera ducha walki. Proszę zaprzestać.
  Dziwne zachowanie się WASP-owskich mediów w sprawie konwoju jest faktem. Bardzo interesowały się jego wjazdem na Ukrainę, a jakoś dziwnie milczały na temat jego wyjazdu. Czy widział Pan audycję Maxa Kolonko na ten temat? A Tomasza Lisa? Może - Stokrotki? A widzi Pan.
  Prawd się nie da ukryć.
  ==========
  WPS // Panie Sendecki, // sili się pan na geopolityka, a wychodzi z tego kabaret. Zapraszanie pana "narodowej telewizji" do monitorowania poczynań Putina w Donbasie, to już nawet nie megalomania, ale schizofrenia. Te tzw. drużyny strzeleckie pod dowództwem "generałów" i "pułkowników" z waszego urojonego nadania, bez większego ryzyka można by załadować na jedną z 297 ciężarówek białego konwoju. Wtedy byłaby jedna korzyść- wywieziono by grono mitomanów i pseudonarodowców na wczasy, z dala od spraw polskich. // nadużycie link skomentuj usuń // stanislav 24.08.2014 16:46:41
 • @KPina 12:47:10 - DZIĘKI ZA SŁOWO WSPARCIA
  Czasem człowiekowi potrzeba jest, żeby ktoś go wsparł. Choćby dobrym słowem.
  Dziękuję.
 • @Schwarz 19:46:50 Postaraj się pomyśleć
  Jeżeli Rosjanie są uzależnieni od dostaw z Ukrainy, to jaki jest sens niszczyć fabryki, które dla nich pracują?
 • @Eugeniusz Sendecki 15:41:40 Proszę nie pisać bzdur
  Jeżeli pisze pan oczywiste bzdury, to pański wysiłek jest bezwartościowy.

  Powtarzania andronów ukraińskiej bezpieki nie jest objawem patriotyzmu, lecz głupoty lub zdrady.
 • @jazmig 17:12:57
  Jaki jest sens ze sie wypowiadasz skoro nawet nie znasz geografii ekonomicznej Ukrainy.

  Wlasnie na Ukrainie jest to co potrzebne jest Rosjanom. Nie tylko Antonow, silniki helikopterowe czy komponenty do Suchoj.

  W tej chwili praktycznie jedyna fabryka rosyjska ktora robi specjalistyczny serwis dla calej armii jest tylko w Petersburgu.
 • @night rat 19:33:37
  co to znaczy: "POtencjalnie kolejne"??? i jak rzekome włączenie Putina do NWO ma się do wystrugania junty kijowskiej oraz wcześniejszego wrobienia Moskwy w Zamach Smoleński??? - tak wrobienia, bo zlikwidować Kaczyńskiego to mógłby wszędzie indziej, a nie wtedy gdy pasowało to Bronkowi i jego aszkeNAZIolskiemu stronnictwu ;)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej