Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
661 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI NA FOTOGRAFII TOMASZA GUTRY (CZ. 1)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fotograf, który robił zdjęcia był sam. Nie zabrał ze sobą źródła światła, nie miał małego napisu "TYGODNK SOLIDARNOŚĆ". Starszy siwy człowiek. Miał szczęście, że nie oberwał cegłówką, że nie umarł zagazowany. Zachował się jak większość. Niemądrze.

Ale przynajmniej zostały z tej jego pracy owoce - czyli fotografie; Ktokolwiek rozpozna twarze, miejsca, kontekst - proszę o wpisywanie się. Fotografie mają numery - dla lepszego rozróżnienia;
Właśnie siedzimy z Tomaszem Gutry w wietnamskim barze na Pruszkowskiej i się dowiedziałem, że jego redakcja kupiła wyczesaną kamerę. I że ta kamera leżała niewykorzystana, kiedy przez Warszawę szedł TAKI marsz... Wyjąłem z torby moją kamerę za tysiąc dwieście zlotych i mu pokazałem. Grzecznie wytłumaczyłem, jaką moc ma ekipa uzbrojona w kilka kamer, z ledowym źródłem światła, z logo redakcji na tyczce. Prędko policzyliśmy, ile moich kamer można było kupić za tę jedną, która leżała niewykorzystana. Jakby byli mądrzy - to dzisiaj na stronie internetowej TYGODNIKA SOLIDARNOŚĆ z filmami i fotografiami z marszu panowałby ruch niebywały. Że jeśli się nie nauczą tego co mu mówię i dalej nie będą się umieli zachować na masowych demonstracjach narodowych - to wymrą naturalną śmiercią człowieka z epoki kamienia łupanego. I nikt nie zauważy ich pogrzebu.
No dobra. Dosyc tego jechania po solidaruchach. Pochylmy się nad fotografiami:
1

2.

3.

4.

5.

6.

7.

z wyrazami szacunku
/-/
Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

  • @
    Piękne zdjęcia, bardzo profesjonalnie zrobione ! ciekawie się zapowiada ta kolekcja, zróbmy wystawę zdjęć z Marszu pokażmy jego piękne radosne oblicze a nie tylko "zadymy" !

    Serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej