Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

ENEJ WON! NIE DRAŻNIJCIE POLSKICH UCZUĆ NARODOWYCH!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zespół o nazwie raniącej polską pamięć historyczną, właśnie pseudonim "Enej" miał ludobójca ukraiński z OUN-UPA, morderca Polaków, degenerat rozłupujący głowy swoim ofiarom za pomocą młota. Był ukraińskim lekarzem o nazwisku Petro Olijnyk.

 

 

 

09 grudnia 2014 - w klubie "Stodoła" na ul. Batorego odbywa się koncert zespołu polsko-ukraińskiego "Enej". Zespół o nazwie raniącej polską pamięć historyczną, właśnie pseudonim "Enej" miał ludobójca ukraiński z OUN-UPA, morderca Polaków, degenerat rozłupujący głowy swoim ofiarom za pomocą młota. Był ukraińskim lekarzem o nazwisku Petro Olijnyk.
Przed Klubem "Stodoła" w Warszawie przy ul. Batorego zebrali się polscy patrioci, którym przewodzi Sławomir Andrzej Zakrzewski - aby zaprotestować przeciwko antypolonizmowi i uświadomić polską mlodzież o co chodzi w tym pozorowanym dialogu polsko-ukraiśskim opartym na kłamstwie historycznym. Że jest to robota niemiecka, WASP-owska i sowiecka przeciwko współpracy narodów słowiańskich.

/-/ Eugeniusz Sendecki

 

PS.

Uwaga Redakcji NEon24.pl

Petro Olijnyk - Enej

Petro Fedorowycz Olijnyk ps. Enej, "Roman", "Serhij" (ur. 9 lipca 1909 w Mołodyńcz 17 lutego 1946 koło Rudników na Wołyniu) – ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu.

Służył w Wojsku Polskim, w czasie studiów wstąpił do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Z zawodu był lekarzem.

W 1941 był członkiem grup marszowych, w 1942 był obwodowym przewodniczącym OUN w obwodzie dniepropietrowskim. W 1943 był organizatorem oddziałów UPA w rejonie Równego i Krzemieńca, oraz dowódcą Okręgu Wojskowego (WO) UPA Bohun. W latach 1944–1945 był przewodniczącym OUN na Wschodnią Ukrainę, w latach 1945–1946 organizacyjnym referentem OUN Zachodniej Ukrainy.

Według wspomnień świadków Enej był znany z bezwzględności i okrucieństwa; m.in. własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom.

Zginął 17 lutego 1946 r. na Wołyniu w walce z NKWD.

 

PS.2

Członkowie zespołu to Ukraińcy i grają niezłą muzę.

Tylko czemu takiego  "bohatyra" sobie wybrali?

A czemu nie np.Taras (od poety ukraińskiego Tarasa Szewczenki?)

Gratulujemy włodarzom "polskich" mediów za promocję takich zespołów.

Po Grossach i Pokłosiach mamy teraz BanderBand.

Wstyd!

 

 

KOMENTARZE

 • @Eugeniusz Sendecki
  No pasaran fascistas . Ave. https://www.youtube.com/watch?v=F5JSOntAyys
 • @Netwalker 22:09:18
  Ave brachu ,przecież gonimy .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=vncMexJwkPw
 • @ninanonimowa 22:19:04
  Jeszcze jedna twoja głupawka ,czy jak wolisz brak równowagi pomiędzy górą ,a dołem .To niestety ciebie wytnę .Przykro mi .:(
 • @Netwalker 22:38:01
  Ave.https://www.youtube.com/watch?v=7AMxQhKhrig
 • Popieram!!!!
  plujący Polakom w twarz (z estrady), Enej... WON!!!!
 • @ninanonimowa 22:19:04
  ninka...

  Nie atakuj Pana Doktora Sendeckiego bo to dobry człowiek.
  Jeśli mi też nie wierzysz to jak tu żyć? No sama powiedz?...

  Zapraszam Cię do naszego Towarzystwa a sama zobaczysz, że jesteśmy dobrymi Polakami.
  Co mam Ci więcej Ninka powiedzieć?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:25:54
  Niech spróbuje. :))) Nie zdążysz .Ave.
 • @
  PĘDZIĆ REZUNÓW!!!
 • DOktorze...
  Nie wiem, jaka muzyke graja te chlopoki..dlaczego sie nazwali Enej...ale watp[ie czy wczesniej wiedzieli o Eneju Bandrowcu..bo on nie dzialal na ziemiach Zakierzonii- jak nazywali ziemie ,z ktorych wysiedlano Lemkow i Bojkow, czyli ich dziadkow...w ramach Akcji Wisla. On dzialal na Wolyniu..i nie byl znany do mmentu- jak ktos wyciagnal to skojarzenie....wlasnei z zespolem.
  Enej -to skrot od dosc popularnego imienia nadawanego przez Prawoslawnych i Unitow od Eneasz...imie biblijen, tak sam,o jak Daniel, Zachariasz, NIkodem,czy Teodozja i Teodor..Izydor.....czy inne...
 • @RomanKa 02:02:05
  Nie pierdol, wiedzieli dokładnie. I nie ściemniaj, Roman.

  Teraz mamy delikatną sytuację z Ukraińcami a tu nagle "Enej" a ty mówisz o "skrócie do prawosławnych".
  Ok. Za to zwykle jest ban ale niech się inni opowiedzą... (sic!)
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:49:26
  Co Ty powiesz?...
 • @Netwalker 23:06:02
  "Co ci się nie podoba w tym co napisał Pan Sendeki?"

  - Bedąc wielkim fanem Eugeniusza Sendeckiego, zastanawiam się nad ty, o co wty jego negowaniu "jakiegoś tam pojednania" polsko -ukraińskiego chodzi. - Bo przecież, jak by się uprzeć, to każdy Ukrainiec to "banderowiaec"?

  Panie Eugeniuszu, a co Pan myśli o "jakimś tam pojednaniu" polsko -ukraińskim? / Czy coś takiego jest możliwe?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:56:54
  Wolałbym bimber, ale nie mam aparatury.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:06:19
  Aparatura?
  Potrafię skonstruować w warunkach domowych:)
 • @Frat boy 06:27:41
  "Bo Enej to też główny bohater "Eneidy" - książki jednego z ojców ukraińskiej literatury, Iwana Kotlarewskiego. Napisano ją 150 lat przed rzezią wołyńską."
  Jeżeli taki bandyta przyjmuje pseudonim od bohatera w/w książki to znaczy że się utożsamia z tą postacią. Czy to był pozytywny bohater ? Może Pan/Pani coś więcej o tej postaci napisac?

  Pozdrawiam serdecznie
 • @chabor 10:03:52
  Pani Haniu,
  Ja też mogę przywdziać antyczne pseudonimy i od dziś mogę się nazywać w necie Atylla.
  A Pani przecież wie, że jestem normalnym facetem, który lubi wszystkich.

  Ale jak będzie trzeba to będę jak Atylla...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:21:03
  Celowo zapytałam bo zacytowana książka nie ma takiego bohatera, ten wpis to mydlenie oczu.

  "Eneida Iwana Kotlarewskiego to pierwszy wielkich rozmiarów utwór poetycki w ukraińskim języku ludowym. Kotlarewski wykształcił język i formę, zebrał spory zasób rymów i błysnął takim zasobem obserwacji, humoru, dowcipu, satyry, że rodacy jego zerwali ostatecznie ze starosłowiańszczyzną, ze scholastyką, ze sztucznym akademickim językiem, a poszli za nim.
  Eneida - to burleskowo traktowany obraz życia na Ukrainie w drugiej połowie XVIII wieku, ze wszystkimi jego wadami i niedomaganiami, z całą śmiesznością i grozą wpływów obcych, rosyjskich. Gdzie niegdzie tylko przegląda wspomnienie czasów dawnych. "

  Tak więc:
  plujący Polakom w twarz (z estrady), Enej... WON!!!!

  Jeśli idzie o zmianę pseudo ...to proszę nie idź tą drogą, znam co najmniej 2 Jarków, każdy z nich jest inny , popatrz na dzisiejszą okładkę tyg POLITYKA jaki sympatyczny Twój imiennik.. i te okulary w sam raz na 13 grudnia !

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:55:44
  Panie Jaroslawie .. ja z Polskich Kmieci..nie fornali..ale- jak panu wygodnie, lepiej pan rozumie .... moge przejsc na fornalski:-))))
  Urodzilem sie i wychowalem wsrod parobkow i Rusinow...zatem znam i jezyk i byczaje i to- co my nazywamy kultura... a pan uwaza:-))
  CO macie do zarzucenia temu zespolowi oprocz "niewlasciwej nazwy"???
  Wlasnie i posluchalem pierwszy raz w zyciu ich piosenek na Utubie...i rzepola- jak setki im podobnych..i wyja te same glupoty...
  Niech mi ktos powie co sie mu nei podoba...
  Wg mnie cala ta muzyka to..nieporozumienie, ale bic grajaka za to ze zle gra?????
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:21:03
  Użyję tego samego języka. Nie pierdol, że lubisz wszystkich. Jednym włazisz w dupę, a innych starasz się ośmieszyć. Właśnie przez takich jak ty wchodzę tutaj od prawie dwóch lat bardzo rzadko
 • ------- uprzejmie informuję - że !
  -- jestem wycięta :))

  Ps. zgłaszam potrzebę dla Sendeckiego ! -potrzebny NOWY nośny temat !! -wszak rejwach sprzyja karierze .
 • @Bogdan 17:20:32 - PANIE BOGDANIE... PROSZĘ PANA
  Niech Pan się wzniesie. Pański wpis rani i nic nie wnosi. Niechże się Pan jakoś... uwzniośli. Żeby nie zgrzytało niemile.
 • @ninanonimowa 17:44:39 - JA PANA/PANI NIE WYCINAŁEM
  To Admin nie wytrzymał i wykasował Pana/Pani intelektualne produkty.
  Ja Go rozumiem, ponieważ chciał mi oszczędzić przykrości. Chociaż z drugiej strony lepiej by zrobił jakby Pana/Pani nie wyciął. Bo i tak Pan/Pani znowu coś chlapnie, tak żeby się przylepiło...
 • @Eugeniusz Sendecki 21:38:15
  Na neonie.24 między innymi przez takich jak Spirito zazgrzytało niemile już dawno temu, przez co wielu świetnych blogerów przestało się tutaj uwznioślać i poszło sobie gdzie indziej. Widać to Panu nie przeszkadza.
 • @Bogdan 07:22:07 - DOBRA ROBOTA PANA REDAKTORA RUSZKIEWICZA VEL SPIRITOLIBERO
  Oceniam zdecydowanie pozytywnie skutki działalności Pana Redaktora Jarosława Ruszkiewicza. Wiele razy interweniował tam, gdzie ludzie kłamali, pisali oszczerstwa, manipulowali antypolsko, kradli własność intelektualną. Bez jego pracy portal NEon24.pl byłby o wiele gorszy. A tak - jest o wiele lepszy.
  Owszem, odnotowałem fakt, że sporo naiwnych polskich blogerów pisuje na forach pro-WASP-owskich, sowieckich, bertonowskich i/lub gestapowskich. Ano cóż, taka jest konsekwencja wolności słowa w internecie. Nie można wziąć pały i zrobić porządku z agenturami...
  Nie wiem, o których ludziach pisze Pan słowy: "wielu świetnych blogerów". O ile wiem, Pan Ruszkiewicz nigdy nie usunął żadnego "świetnego blogera", lecz po prostu można powiedzieć - że "wyrywał chwasty" na "polu zdrowej polskiej informacji". Wyrażając rzecz poetycko.
  Cześć i chwała temu bohaterowi narodowemu!
 • ENEJ na bok.. Scena dla RP Oi!
  RP Oi! jest zasluzonym zespolem na scenie oi (the Gits, BTM, BHP, Analogs, Ramzes, Baranki Boze) oraz posrod panteonu zespolow tozsamosciowych, jak Irydion, Nordica, Hortynica, Bastion, Tormentia, Sztorm 68, Szwadron98, Obled, Odwet, Salut, czy nawet legendarne Honor, Konkwista88, Legion, i wiele wiele innych, skoncentrujmy sie na tych propozycjach bo sa naprawde godne uwagi wsrod gniotow pokroju Enej, Gorniak, Steczkowska itp.. Czy ktos jeszcze pamieta takich 'idoli' jak M. Brodka, Sz. Wydra, A. Janosz to sa wlasnie tak samo jak chloptasie z Enej zwyciezcy reality show. Mysle ze moga sie bardziej odwolywac faktycznie do poezji niz do zwyrodnialego chazarskiego bandyty Olejnika, jednak skad ten sukces? Moze zyry (jury) odniolo sie wlasnie do banderowskiego zbrodniarza, jestem sklonny predzej w to uwierzyc Enej to zwykle ukrainskie (ale i polskie) chloptasie zabiedzone i zdegenerowane materialistyczne komercyjne pacynki ktore graja w mysl zasady "ja panu wszystko wyspiewam" z jakiejs PRLowskiej komedii. Sluchajcie szczerych i rzetelnych artystow ktorym bardziej na waszym zainteresowaniu zalezy a nie tylko na pieniadzach. (posluchajcie tych zespolow ktore wymienilem a zycie w RP stanie sie lepsze)
 • @Eugeniusz Sendecki 10:45:44
  Dzięki za szczere partyjne słowa. Przynajmniej Pan się jasno określił.
  "Cześć i chwała temu bohaterowi narodowemu!"

  Niech żyje, niech żyje, niech żyje. Cześć i chwała bratniemu narodowi rosyjskiemu w jego słusznej walce z ukraińskimi banderowcami i faszystami, na której czele stoi Pański bohater narodowy.

  "Bez jego pracy portal NEon24.pl byłby o wiele gorszy. A tak - jest o wiele lepszy".
  Po wyrwaniu chwastów neon.24 jest teraz lepszy od czego? Może lepszy od dawnego Nowego Ekranu Łażącego Łazarza? O czym Pan pisze? Żal to wszystko czytać.
 • @night rat 19:18:28
  należało by się jeszcze zastanowić czy ten bandzior olejnik przypadkiem też nie zaczytał się w parafrazie Wergiliusza jako pierwszy przybierając przydomek enej
  Nie ma czym się podniecać znam z internetu znacznie więcej solidniejszych zespołów niż enej którym nie udało się wybić bo nie przeszły bar mitvach w telawizji masowego rażenia, co nas Polaków obchodzi "ukraińska alternatywa" zważywszy szczególnie, że zaznacza ukraińską odrębność od Polski?
  nie ma tu zadnego dialogu, jest mdła komercyjna papka bez polotu i finezji, jedna z wielu pozycji między tarkanem, dj bobo, "ela ela ela la morena" a "co mieli psa mieli e-sondę"
  np ja nie rozumiem jak można kotłować piosenkę kalafiornijskiego Roda Stewarta "czy kiedykolwiek widziałeś deszcz" jak u nas więcej pada niż nie pada
  to wszystko się nijak kupy nie trzyma tak jak szeroko pojęta ukraińska alternatywa w polskojezycznym reżimowym reality show
  ..ew. próba narzucania wzorców otumanionej młodzieży poprzez pop-kulturę
  http://youtu.be/0uSnMTTKWuo
 • ciekawostka
  zastanawiam się jaki był cel wspólnego projektu banderowskiego eneja z uchodzącym za 'ruskiego agenta' donatanem
  pt.
  słowiańska brać lubi dużo jeść pić i spać, mężczyźni sa leniwi i nie mają chazarowie zbyt duzego z nich pożytku za to słowianki sa bardzo chętne do wymiany materiału genetycznego
  tu rzeczywiście może być dialog (sił medialnych - antypolskich)
 • @WandalVeni 21:57:19
  Kasa misiu ,kasa .Ave.
 • Pytanie.
  Panie Eugeniuszu, a roboty kardynała Bertone nie było tam widać?
 • @Repsol 00:09:52
  to że donatan i enej lubią kasę to proste jak drut
  jest jeszcze drugie dno, i to mnie bardziej interesuje
  kto jest mecenasem i jakie ma intencje

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej