Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

DRUGI DZIEŃ W AUSCHWITZ. ŻWIROWISKO.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trwają nasze przygotowania do rocznicy wyzwolenia obozu. Kiedyś symbolem Auschwitz była brama z napisem "ARBEIT MACHT FREI", teraz jest nim brama kolejowa do Birkenau, a w przyszłości...

25 stycznia 2015, niedziela rano. Trwają nasze przygotowania do rocznicy wyzwolenia obozu. Kiedyś symbolem Auschwitz była brama z napisem "ARBEIT MACHT FREI", teraz jest nim brama kolejowa do Birkenau, a w przyszłości będzie Maksymilian Maria Kolbe i Krzyż na Żwirowisku. Dlatego go tam stawiamy, ten Krzyż z Giewontu i sprzed pałacu prezydenckiego.
Oto film z ranka tej niedzieli. Spadło dużo śniegu. Radzio Siedlecki rabie drewno. Kupiłem całą paletę w pobliskiej Castoramie. Za 196 złotych. Dzielnie rąbie nasz Radzio kochany. Jarek Ruszkiewicz surowo napomina Radzia, żeby stał na rozstawionych nogach, żeby siekiera w stopę nie trafiła. A w ogóle to Kolega Ruszkiewicz prosi, żeby do niego nie mówić per Jarosław, bo się mu z Kaczyńskim kojarzy i się jemu przykro robi.
Kazimierz Świtoń zanim umarł spotkał się ze Świętym Maksymilianem Kolbe w tym strasznym miejscu i sporo nam zdążył opowiedzieć. Są filmy TELEWIZJI NARODOWEJ na ten temat - jak się wypowiada na zjeździe USOPAŁ w Urugwaju u Jana Kobylańskiego. Będziemy o tym mówić w dniu 27 stycznia 2015. Żeby dać świadectwo prawdzie. Nie powinno być kłamstw oświęcimskich w tym miejscu.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • WŁADYSŁAW WIDÓREK ZAKUPIŁ PALIWO DO GENERATORA ŻEBY KRZYŻ NA TORACH DO AUSCHWITZ ZAPŁONĄŁ
  25 stycznia 2015, około godziny 15-tej - jesteśmy na Żwirowisku. Kończymy prace przy wznoszeniu Krzyża. Jest już 3/5 pionowej belki, jest część szczytowa i prawie cała belka poprzeczna.
  Właśnie przyjechał Władysław Widórek i zakupił paliwo do generatora prądu - żeby przez najbliższy czas paliły się lampki oświetlające Krzyż.
  Radzio Siedlecki starannie układa drewno na opał. Żebyśmy mieli ciepło.
  Pada śnieg.
  https://www.youtube.com/watch?v=EzvibKlJUvE
 • @herbu Grabie 19:15:02 - PANIE DOKTORZE, PAN POWINIEN DOKONAĆ ABSORPCJI INFORMACJI...
  Otóż Zakrzewski akurat sprawę Krzyża w KL Auschwitz popiera. Jakby mógł, to by był tutaj z nami, ale ma inne obowiązki. W innych sprawach mamy odmienne zdania, na przykład w sprawie wyborów prezydenckich i wystawiania pewnych osób.
  Po dokonaniu absorpcji powyżej ewaluowanych informacji - proszę o ewaporowanie jej w środowisku celem dyz-eskalacji dezinformacji anty-sendeckiej.
 • Znów wstydu Polsce przyniesiesz, Genek
  Pierwsze krzyże na Ziemi Oświęcimskiej stawiał nasz król kochany, Kazimierz Sprawiedliwy. Ta ziemia śląska, która wielu dobrych patriotów i bohaterów wydała, (wtem sporo moich ludzi, połowa stanu u nas to hanysy) była poświęcona od pradawna. Na Warszawie jeszcze Pusza Kampinowska rosła i żubry w Wiśle zady swe moczyły, gdy w oświęcimskich świątyniach wierni od wieków już Pana Boga wielbili.

  Krzyży tam, na Śląsku, pod dostatkiem, a gdyby ci tak kiedy woda święcona przypadkiem wyszła, Genek, a ty byś akurat w Oświęcimiu bawił, to możesz śmiało garść czarnoziemu dłonią gdziekolwiek dobyć, i tak samo jak wody użyć, taką samą moc będzie miała. Takie tam stężenie Sacrum na mieście, że wódka i piwsko wietrzeje, wszelkie używki cielesne i grzech moc swą tracą, nogi się nie pocą, ladacznice od rzemiosła swego odstępują. A od czasu męczeńskiej śmierci Świętego Maksymiliana to często zastępy aniołów na rogatkach widać, jak miasta pilnują. Twój krzyż, Genek, nie jest tam wcale potrzebny.

  Ale jedno mógłbyś załatwić, gdy już chcesz koniecznie krzyżem machać, Genek. Otóż, gdy kacapska armia do Auszwicu wkraczała, by więźniarki dupczyć i ukraść, co tam na poniemieckich magazynach zostało, na dalekiej Syberii milion więźniów w gułagach dogorywało. Workuta wtenczas swój rush hour przeżywała, tysiące rodaków naszych tam zamęczono. Na syberyjskiej tundrze krzyża nie uświadczysz, Genek, krew ino i niepogrzebione kości naszych braci do dziś tam pod śniegiem na zonie błyskają. Tam, na pogańskiej ziemi wrażej, tam byś swój krzyż postawił, Genek.
 • @Pan podporucznik 22:35:11 - ZNOWU SIĘ MIJACIE Z PRAWDĄ, ANONIMOWA OSOBO
  Dezawuując słuszne działania elitarnej grupy o eklektycznym światopoglądzie ewaporujecie najgorszą tradycję poniżania antypolskiego. Coś mi się widzi, że plamicie mundur polski. Co prawda wirtualnie, ale - plamicie. A mundur polski nie jest do plamienia, ale do noszenia z szacunkiem.
  Wy sobie możecie pisać na NEonie.24 prawie wszystko. Pan Admin dużo zniesie. Wasze anonimowe komentarze są po prostu durnowate i pasują do fali mierzwy płynącej korytem internetu. Bardzo ładnie pasują, mnie to nie przeszkadza. Natomiast nie mogę pozwolić na profanowanie polskiego stopnia wojskowego. Nazwijcie się praporszczik, adept masoński, lejtnant, sturmfuhrer, ale - nie nadużywajcie czcigodnej nazwy polskiej. Proszę Was. Bardzo mi przykro.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej