Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4860 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

TRZECI DZIEŃ W AUSWICHTZ 26-01-2015 ŻWIROWISKO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kończymy prace przy wznoszeniu Krzyża, marzniemy na mrozie, przeżywamy to miejsce, tamtą ponurą totalitarną rzeczywistość.

Dzisiaj z Mirosławem Chandrałą i Jarkiem Ruszkiewiczem pilnowalismy w nocy i trochę zmarzliśmy. Wkrótce relacja filmowa.

Wielka prośba - o linkowanie i zapraszanie na wydarzenie na fejsbuku;
WYZWOLENIE KL AUSCHWITZ - PRZY KRZYŻU NA ŻWIROWISKU

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • jak się zachowają goście uroczystości i zwykli ludzie
  wobec zaproszonych na uroczystości banderowców?

  Dobrze, że w zaproszeniach pominięto neonazistów. Chociaż jakiś może się trafić.
 • @interesariusz z PL 10:48:06 - SZCZEGÓŁY JUTRZEJSZE CIEKAWE
  My się na uroczystości zorganizowane przez WASP-ów nie wybieramy. Będziemy przy Krzyżu na Żwirowisku. Na uroczystości tzw. oficjalne wybiera się z naszej ekipy Radzio Siedlecki z Krzyżem - tym małym, z kwadratową podstawą.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:56:13
  GDZIE JEST ORZEŁ ???
 • Co przeżuwacie, Genek?
  ..."tamtą ponurą totalitarną rzeczywistość"? A to i o naszej, współczesnej totalitarnej nie zapomnijcie. Zresztą, ona sama wam się przypomni, gdy was tam ze żwirowiska przepędzą, gdy już tylko autobusy z rzydami przyjadą.

  I popatrz się, Genek, jak to jest niesprawiedliwie na tym padole. Na kołymskim Workutłagu to jeszcze zimniej niż u was dzisiej w nocy było, bolszewiki swój łagier dopiero w roku pańskim pięćdziesiątym siódmym wyzwolić raczyli. Ile to tam naszych rodaków poległo, Genek. Krzyży nie mają ani jednego, mogiły ani pamięci pośród żywych. Jakbyś tak, Genek, mniej medialnie działał, a bardziej konkretnie, to byśta wraz ze Szpirytusem akcję zrobili i krzyże na Syberyjskich Gułagach postawili. Ino nie zapomnij wpierwej dobrze komórki naładować, przy minus 60 szybko bateria siada.
 • WŁAŚNIE PRZYJECHAŁA STRAŻ MIEJSKA I NAS WYLEGITYMOWAŁA
  Zaprosiliśmy na jutrzejsze wydarzenie przy Krzyżu.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:21:51
  W ubiegłoroczna zimę straż miejska w Warszawie rozwoziła do zziębniętych ludzi gorącą zupę. Taką mieli powinność. Wam to jednak nie grozi , w takim miejscu tylko Was legitymują , to smutne. Jesteście bardzo dzielni żeby w tak gorącym miejscu trwać i marznąć. Ale gdyby tak "Pan Podporucznik" wojskowym zwyczajem wyczaił Wam kocioł gorącej wojskowej grochówki ...z odpowiednią wkładką mięsną... to moglibyście poza strażą miejską wielu innych gości uraczyć, byłoby Wam cieplej.
  Ściskam Was Wszystkich Gorąco !
 • @night rat 18:45:18
  Masz rację, to było przejęcie obozu przez sowietów a nie wyzwolenie.
  Jutro poruszę ten temat przed kamerą.
 • @night rat 18:45:18
  Panie night, o wyzwoleniu w przypadu nadejścia krasnoarmiejców mówi się na tem upadającym portalu głównie w kontekście wyzwolenia z okowów własności, na ten przykład z biżuterii, a zwłaszcza z zegarków naręcznych.

  U Genka i Filipa na ichnich blogach owo "wyzwolenie" zdefiniowane jest zresztą w sposób płynny, fazzilogiczny. Kobiety z tamtych ponurych czasów mogą więc mówić o wyzwoleniu z monogamicznych związków oraz z ciężaru cnoty, a wiele z nich o wyzwoleniu z ciężaru doczesnego żywota w ogóle. Niejeden został wyzwolony z ostatniej nadziei, gdy go w kibitkę wsadzili i prosto z Auszwica w Sybir pojechał, złoto wygrzebywać i kanał Wołga-Don budować. "Wyzwolenie Oświęcimia" to taka figura retoryczna jest, podług której kacapskie agenty się wzajem rozpoznają, jak rzydy po kichawie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej