Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4862 komentarze

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

CZWARTY DZIEŃ W AUSCHWITZ 24-01-2015 ŻWIROWISKO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i jesteśmy w Oświęcimiu już czwartą dobę. Replika Krzyża z Giewontu już stoi i płonie. Dopadło nas zmęczenie po postawieniu konstrukcji. W nocy przy Krzyżu czuwał syn Kazimierza Świtonia. Przyszło pismo od Jana Kobylańskiego z wyrazami uznania...

Jest 03:45 kiedy to piszę. Wiozę Redaktora Ruszkiewicza z kwatery na Żwirowisko. Zmienia Świtonia. Ryszard Świtoń strasznie się wzruszył wczoraj jak Krzyż zapłonął, boimy się, żeby nia zamarzł. Siedzą z Chandrałą przy ognisku nakryci kocami, ale jakby się zapomnieli i zamarzli - to by było niekorzystne dla Sprawy.
Wczoraj przy kolacji zapoznalismy się z bardzo ciepłym pismem z Biura USOPAŁ i to nam dodało otuchy. Pisma nie opublikuję, bo ma charakter prywatny, ale radością się podzielę.
Dzisiaj w planach mamy zrobienie filmów o Janie Kobylańskim (więźniu obozów hitlerowskich), o Kazimierzy Świtoniu i Bohdanie Porębie.
Mecenas Dulewicz opowie o tym w jaki sposób przeżył pewien więzień pracujący w krematorium.

Naszą pracę przy Krzyzu w KL Auschwitz dedykujemy Panu Prezsowi Janowi Kobylańskiemu - również więźniowi niemieckich obozów koncentracyjnych.
:)
Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • A transparenty i hasła w obronie polskich lasów i przeciw złodziejskiej reprywatyzacji są?
  .
  Bo okazało się, że Ci co się będą pchać do tego obozu chcą nas okraść najzwyczajniej w świecie robiąc to rękoma swoich agentów wpływu, wpływając na stanowienie prawa w Polsce! Przy tej aferze, "afera Rywina" to "pikuś"! - Pozwolimy im na to? http://nichcik.neon24.pl/post/118196,wiadomo-czego-od-polski-zadaja-zydzi-dostana

  Panie Sendecki, liczę na Pana patriotyczne nastawienie. Niech Pan zmówi kilka zdrowasiek pod tą repliką. Pan Bóg łaskawy, nie będzie grymasił, że ten krzyż to nie oryginał, tylko atrapa.
 • Trzymajcie się
  Wspieram was duchowo w Waszym proteście. Łatwo siedzieć w ciepłym domu przy komputerze i klepać w klawiaturę rady zbawiające Polskę. Poświęcenia wymaga być przy krzyżu na mrozie, oczekując nieznanego.
  Trzymajcie się.
  Marek L.
 • @lmark 10:30:54 - KAŻDE DOBRE SŁOWO - ŚWIĘTE SŁOWO!
  Bardzo dziękuję za dobre słowo. Przekażę Kolegom.
 • Ku-klux-klan?
  ,,(...)strasznie się wzruszył wczoraj jak Krzyż zapłonął,''-O ile mi wiadomo , płąnące krzyże zawsze były nieodłącznym elementem masońskich pajaców z Ku-klux-klanu w Stanach Zjednoczonych. Nie piszę tej uwagi by się z Pana pośmiać , Panie doktorze, bo uważam generalnie waszą postawę za mocno budującą , chodzi mi jedynie o to by na przyszłość dobierał Pan jak najstaranniej każde słowo a nie dawał swoim wrogom okazji do złośliwych uwag i głupich żartów.
 • Także bardzo serdecznie pozdrawiam...
  Myślę, że ta Wasza Pokuta z całą pewnością jest TAM widoczna. Pokuta, bo ta Wasza praca, wyrzeczenia a przy tym świadectwo Wiary są z całą pewnością tą Pokutą i Modlitwą o która prosi nas Polaków nasza Matka Boska Królowa Polski. Szkoda tylko, że tak mało ludzi jest tam u Was a mogłyby być pełnione tam modlitewne dyżury. Kto ma czas, kto akurat jest w pobliżu, mógłby podejść i włączyć się do np Modlitwy Różańcowej, chociaż na jedną dziesiątkę Różańca. Myślę, że mogłyby podjeżdżać grupy modlitewne z poszczególnych parafii, czy uczestnicy Krucjaty Różańcowej. Warto by było o tej akcji powiadomić pobliskie parafie (bo myślę, ze poza blogerami, to nie za dużo ludzi wie o tej akcji), by księża w kościołach ogłaszali o Modlitwach Różańcowych przy Krzyżu i to jeszcze jakim Krzyżu! Serdecznie pozdrawiam
 • @e-misjonarz 13:49:58
  i po co to akurat tutaj wpisałeś? Jak już to trzeba było uzupełnić o morderstwa, gwałty itd popełnione przez np przez niemieckich, ukrainskich żołnierzy. A tak w ogóle to nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej