Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

CZWARTY DZIEŃ W AUSCHWITZ 24-01-2015 ŻWIROWISKO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i jesteśmy w Oświęcimiu już czwartą dobę. Replika Krzyża z Giewontu już stoi i płonie. Dopadło nas zmęczenie po postawieniu konstrukcji. W nocy przy Krzyżu czuwał syn Kazimierza Świtonia. Przyszło pismo od Jana Kobylańskiego z wyrazami uznania...

Jest 03:45 kiedy to piszę. Wiozę Redaktora Ruszkiewicza z kwatery na Żwirowisko. Zmienia Świtonia. Ryszard Świtoń strasznie się wzruszył wczoraj jak Krzyż zapłonął, boimy się, żeby nia zamarzł. Siedzą z Chandrałą przy ognisku nakryci kocami, ale jakby się zapomnieli i zamarzli - to by było niekorzystne dla Sprawy.
Wczoraj przy kolacji zapoznalismy się z bardzo ciepłym pismem z Biura USOPAŁ i to nam dodało otuchy. Pisma nie opublikuję, bo ma charakter prywatny, ale radością się podzielę.
Dzisiaj w planach mamy zrobienie filmów o Janie Kobylańskim (więźniu obozów hitlerowskich), o Kazimierzy Świtoniu i Bohdanie Porębie.
Mecenas Dulewicz opowie o tym w jaki sposób przeżył pewien więzień pracujący w krematorium.

Naszą pracę przy Krzyzu w KL Auschwitz dedykujemy Panu Prezsowi Janowi Kobylańskiemu - również więźniowi niemieckich obozów koncentracyjnych.
:)
Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • A transparenty i hasła w obronie polskich lasów i przeciw złodziejskiej reprywatyzacji są?
  .
  Bo okazało się, że Ci co się będą pchać do tego obozu chcą nas okraść najzwyczajniej w świecie robiąc to rękoma swoich agentów wpływu, wpływając na stanowienie prawa w Polsce! Przy tej aferze, "afera Rywina" to "pikuś"! - Pozwolimy im na to? http://nichcik.neon24.pl/post/118196,wiadomo-czego-od-polski-zadaja-zydzi-dostana

  Panie Sendecki, liczę na Pana patriotyczne nastawienie. Niech Pan zmówi kilka zdrowasiek pod tą repliką. Pan Bóg łaskawy, nie będzie grymasił, że ten krzyż to nie oryginał, tylko atrapa.
 • Trzymajcie się
  Wspieram was duchowo w Waszym proteście. Łatwo siedzieć w ciepłym domu przy komputerze i klepać w klawiaturę rady zbawiające Polskę. Poświęcenia wymaga być przy krzyżu na mrozie, oczekując nieznanego.
  Trzymajcie się.
  Marek L.
 • @lmark 10:30:54 - KAŻDE DOBRE SŁOWO - ŚWIĘTE SŁOWO!
  Bardzo dziękuję za dobre słowo. Przekażę Kolegom.
 • Ku-klux-klan?
  ,,(...)strasznie się wzruszył wczoraj jak Krzyż zapłonął,''-O ile mi wiadomo , płąnące krzyże zawsze były nieodłącznym elementem masońskich pajaców z Ku-klux-klanu w Stanach Zjednoczonych. Nie piszę tej uwagi by się z Pana pośmiać , Panie doktorze, bo uważam generalnie waszą postawę za mocno budującą , chodzi mi jedynie o to by na przyszłość dobierał Pan jak najstaranniej każde słowo a nie dawał swoim wrogom okazji do złośliwych uwag i głupich żartów.
 • Także bardzo serdecznie pozdrawiam...
  Myślę, że ta Wasza Pokuta z całą pewnością jest TAM widoczna. Pokuta, bo ta Wasza praca, wyrzeczenia a przy tym świadectwo Wiary są z całą pewnością tą Pokutą i Modlitwą o która prosi nas Polaków nasza Matka Boska Królowa Polski. Szkoda tylko, że tak mało ludzi jest tam u Was a mogłyby być pełnione tam modlitewne dyżury. Kto ma czas, kto akurat jest w pobliżu, mógłby podejść i włączyć się do np Modlitwy Różańcowej, chociaż na jedną dziesiątkę Różańca. Myślę, że mogłyby podjeżdżać grupy modlitewne z poszczególnych parafii, czy uczestnicy Krucjaty Różańcowej. Warto by było o tej akcji powiadomić pobliskie parafie (bo myślę, ze poza blogerami, to nie za dużo ludzi wie o tej akcji), by księża w kościołach ogłaszali o Modlitwach Różańcowych przy Krzyżu i to jeszcze jakim Krzyżu! Serdecznie pozdrawiam
 • @e-misjonarz 13:49:58
  i po co to akurat tutaj wpisałeś? Jak już to trzeba było uzupełnić o morderstwa, gwałty itd popełnione przez np przez niemieckich, ukrainskich żołnierzy. A tak w ogóle to nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej