Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
663 posty 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

DLACZEGO KORWIN?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UPR i KNP. W tamtych formacjach dawał się zauwazyć wysoki odsetek młodych buź semickich. I dlatego teraz zrozumiałem - czemu JKM założył trzecią formację, w której na prowadzenie i na stopień średni wprowadził autentycznych Polaków.

Jak widziałem JKM-a któremu znowu ukradli sukces wyborczy - to mi się zrobiło go wielki żal. Nie wiem, czy to ktoś spostrzegł, ale jest taki moment w jednym z moich filmów, na którym widać smutek, żal i zmęczenie na twarzy JKM-a.
I był jeszcze jeden moment, kiedy powiodłem kamerą po sali. Spostrzegłem tłum młodych ludzi, o twarzach szczerych, swojskich i słowiańskich, pełnych nadziei. Poczułem klimat jak sam byłem młody, w gronie innych młodych Polaków.
I wtedy coś mi mignęło przed oczyma. UPR i KNP. W tamtych formacjach dawał się zauwazyć wysoki odsetek młodych buź semickich. I dlatego teraz zrozumiałem - czemu JKM założył trzecią formację, w której na prowadzenie i na stopień średni wprowadził autentycznych Polaków. I wtedy właśnie się przekonałem po raz kolejny, że JKM to nasz czlowiek, endecki.
I teraz widzimy, że ZNOWU na tę formację jest atak. Wrogowie się boją, że się gdzieś zbierze duża grupa Polaków, Polaków mądrych, młodych, radosnych, o licach jasnych, szlachetnych i chrzescijańskich.
Szczególną otuchą napawa mnie liczna obecność młodych i ladnych kobiet w tym gronie. Partia KORWIN jest, jak sądzę najlepszą narodową z partii na dzień dzisiejszy.
Z serca im błogosławię. Ano zobaczymy jak się zachowają w różnych chwilach w przyszłości. Przyszłość rysuje się niepokojąco... Bez Boga sobie nie poradzimy. Polska to duchowość i materia. Dla mnie największym wstrząsem była rocznica Traktatu Wersalskiego przed rokiem. Nie przyszedł pod pomnik Dmowskiego prawie nikt. To jest miara - jak bardzo naszą Polskę wyludnili Wrogowie, jak bardzo ogłupili - nawet tych nielicznych narodowców. Moje serce krwawiło z bólu w ten dzień - że tak silny jest Wróg, a my - tacy słabi, tacy ogłupiali. Cała nadzieja w tych nielicznych grupach polskich zbierających się na marginesie politycznym, poza mainstreamem, no i w Bogu, i Jego Krzyżu. Dzisiaj Andrzej Hadacz kolejny raz negocjuje z Prezydentem powrót Krzyża do Korony...

==========
Jakby ktoś chciał wziąć udział w negocjacjach z Panem Prezydentem Komorowskim, z udziałem Pana Andrzeja Hadacza i piszącego te słowa - w sprawie powrotu Krzyża do Korony - to proszę o pilny kontakt (tel. 601787407). Zbiórka i wyjazd o 18-tej w zielonym miasteczku (ZM).
/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ciekawe czy szanowny Autor nie zmieni zdania, gdy Korwin założy kolejną czwartą partię, gdy ta obecna zechce się przyłączyć do Kukiza a Korwin będzie w tym przeszkadzał.
 • @ Autor
  Autor pracował w izbie wytrzeźwień.
  Niestety, udzieliły mu się zwyczaje jego klientów. Sam tęgo żłopie - stąd te głupoty.
  Trudno uwierzyć, żeby E.Sendecki w tak głupi sposób prowadził agenturalną działalność, choć po 20% wyniku Kukiza wszystko jest możliwe.
 • @Rzeczpospolita 12:16:57 - BARDZO DZIĘKUJĘ PANU, ŻE PAN SIĘ ZACHOWAŁ TYM RAZEM POWAŻNIE
  Pański komentarz jest zwięzły, nie jest to taka kobyła, jak ostatnio. Tym razem nie zamulił Pan wątku. Nie odnoszę się do treści, ale do formy. Finezyjną formą mnie Pan wręcz zachwycił. Uwierzyłem, że jest Pan inteligentnym człowiekiem, prawdziwym Polakiem. Doceniam Pański autentycznie słowiański dowcip.
  :)
  Co do treści, to merytorycznie Panu dziękuję za oczyszczenie mnie z zarzutu o agenturalność. Bardzo Panu dziękuję.
  Bardzo mi przykro. Sendecki.
 • @programista 10:15:48 - MODLĘ SIĘ O TO, ŻEBYŚMY UTWORZYLI WIELKĄ FORMACJĘ...
  ...autentycznie polską. Z Kukizem WŁĄCZNIE.
  Dla dobra wspólnego.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:39:12
  Ta wielka formacja właśnie się tworzy - ale będzie zapewne z wyłączeniem Korwina. Korwin odchodzi w cień.
  http://wpolityce.pl/polityka/244163-wipler-dystansuje-sie-od-jkm-i-mruga-do-kukiza-nie-wiedzialem-ze-jkm-zaatakuje-jow-ami-podczas-debaty
 • @programista 13:47:51 - JAKBY CO TO JĄ POPIERAM I CHCĘ ZROBIĆ PORZĄDEK W POLSKIEJ MEDYCYNIE
  Wprowadzenie kamer, kopiowanie dokumentacji medycznej, zakaz numerowania ołówkiem.
  Polecam haslo "afera ołówkowa".
 • @programista 13:47:51
  Myślę, że się mylisz z tym tworzeniem się wielkiej formacji.
  Przyciągnięcie tzw. elektoratu protestu nie ma nic wspólnego z tworzeniem formacji.
  Łatwo (relatywnie) jest przyciągnąć ludzi hasłem "jesteśmy przeciw", ale trudniej tym hasłem takie poparcie utrzymać.
  Mieliśmy Tymińskiego, Leppera, Palikota, wcześniej można by zaliczyć Wałęsę a teraz Kukiza.
  Wszystkich ich łączy sprzeciw (wobec różnych rzeczy, ale sprzeciw) oraz brak jakichkolwiek idei.
  To co może trwale spoić jakiś ruch i utworzyć formację są idee.
  Przez pewien czas wystarczy być przeciw, rzucać puste hasła, ale potem trzeba coś zaproponować.

  Korwin proponuje idee wolnego rynku, która nie jest "chwytliwa" i póki co nie ma szans pozyskanie więcej niż 5% dla tej idei.
  To jest związane z ogromem propagandy i zakłamaniem tej idei. Korwin jest jedynym, który ją konsekwentnie i skutecznie (jak na możliwości) odkłamuje. Dlatego procencik po procenciku powiększa ten twardy elektorat skupiony wokół idei.

  Natomiast Kukiz nie ma żadnej idei, która za nim stoi.
  Nie ma nic tym ludziom do zaproponowania oprócz sprzeciwu i protestu.
  Nie da się protestować w nieskończoność, bo wraz ze zdobyciem pewnego poziomu poparcia trzeba powiedzieć co dalej.
  Co powie Kukiz? A właściwie, co będą mówić kandydaci na posłów startujący z jego list?

  Ewentualnie zaczną kłaść nacisk na ideę "oddania władzy w ręce ludu".

  Ale ludzie tylko na pozór chcą mieć taką władzę.
  Ludzie chcą władzy rozkazania; "niech ktoś coś zrobi żeby było dobrze", a nie chcą władzy podejmowania konkretnych decyzji i brania za nie odpowiedzialności.
 • @imran 18:19:05
  Bardzo bym chciał przyjemnie się rozczarować, ale wolę być przygotowany na wariant pesymistyczny.

  Masz rację, Kukiz żadnej idei nie ma, ma tylko hasła sprzeciwu. Jednak właśnie to jest jest zaletą dla tworzenia takiej wielkiej formacji - nie ma w niej bowiem żadnych sporów o konkrety i wszyscy dobrze się w niej czują. Zwolennicy nie muszą się zbytnio intelektualnie wysilać. Dodatkowo wielu politycznych karierowiczów przystanie do tej formacji bo są w niej duże szanse na poselskie fotele, a dla nich taki brak programu to idealna sytuacja. A że powtórzy drogę Palikota - takie życie.

  Korwin natomiast moim zdaniem chce złapać dwie a nawet trzy sroki za ogon - z jednej strony głosząc program skoncentrowany na hasłach wolnego rynku a z drugiej strony pozycjonuje się na lidera sprzeciwu wobec systemu, dodatkowo zaś ekscentrycznym zachowaniem chce zdobyć popularność.
  Efektem tego jest brak programu przejścia z obecnej sytuacji w stronę wolnego rynku - bo to co prezentuje we wszelkiego rodzaju wywiadach i wystąpieniach to także hasła, a nie konkretne zadania do realizacji w obecnej sytuacji. Likwidacja PIT to właśnie takie hasło.

  Kukiz zaś skoncentrował się na dokładnie jednej sprawie i w perspektywie następnych wyborów na pewno uzyska bardzo duże poparcie.
 • @andrzej461 19:18:00
  Nie wariat tylko cwaniak,dymiący w zad tych wszystkich,którzy mu wierzą,a wierzą tylko tacy co życia nie znają bo nigdy ich to życie po dupie nie sprało,czyli młodzi i naiwni,takich najłatwiej ogłupić...
 • bardzo mi przykro
  http://m.natemat.pl/6d9edbef7a29d0fceb617cb5fd7a2929,640,0,0,0.jpg
  Konrad BERKOWICZ
  Baruchovitz to główny człowiek kampanii JKM i partii KORWiN

  "UPR i KNP. W tamtych formacjach dawał się zauwazyć wysoki odsetek młodych buź semickich. I dlatego teraz zrozumiałem - czemu JKM założył trzecią formację, w której na prowadzenie i na stopień średni wprowadził autentycznych Polaków."

  ^^
  wierutna BZDURA

  ..
  jaki jest sens budować potęgę na przegnitym fundamencie
  strata czasu, pieniędzy

  to droga w przepaść
 • @programista 19:25:35
  Nie bardzo rozumiem ten tok rozumowania.
  Najpierw napisałeś, z nutką wyrzutu, że Korwin może się odłączyć od Wiplera i założyć kolejną partię, nie chcąc się przyłączyć do Kukiza, a potem przyznałeś mi, że nawet jeżeli ta partia Kukiza wejdzie do sejmu, to znaczy wejdą różnego rodzaju karierowicze, to podzielą los partii Palikota.
  Bo tak zawsze kończą partie oparte wyłącznie na sprzeciwie i pustych hasłach.

  To ja nie rozumiem jaki w tym zarzut do JKM?

  Jeżeli nabierze przekonania, że ta "wielka" formacja będzie właśnie taka i że najprawdopodobniej podzieli los Palikota, to po co miałby do niej przystępować?
  W tej chwili widać, że ten "żelazny" ideowy elektorat Korwina, wzrasta, było 2-3% a teraz, jak się wydaje nawet 4-5% więc jest realna szansa wejść do sejmu z formacją małą, ale ideową, która losu Palikota i innych bezideowców nie podzieli.

  Natomiast jeżeli uzna, że Kukiz chce budować razem z nim formację, może mniejszą ale opartą o idee a nie tylko protest i puste hasła w stylu JOWów, to się porozumieją.
 • @imran 20:38:35
  Był to właściwie zakamuflowany zarzut w stosunku do Autora, przeciwko insynuacjom pod adresem ludzi którzy próbowali wcześniej współpracować z Korwinem.
  A do Korwina zarzut mam taki, że idea którą głosi jest dla niego mniej ważna niż osobiste ambicje bycia zawsze liderem choćby za cenę zniszczenia tego co zbudował. Tym właśnie sposobem sam głoszoną przez siebie ideę deprecjonuje.
  Przystąpienie zaś do takiej bezideowej formacji dałoby choć szansę na zaszczepienie w niej swojej własnej idei - za cenę rezygnacji z osobistego przywództwa.
 • @programista 21:44:26
  > osobiste ambicje bycia zawsze liderem choćby za cenę zniszczenia
  > tego co zbudował.

  To nieprawda. Było kilka razy w UPR tak, że Korwin przestawał być prezesem UPR i jej nie niszczył, pozostawał wiernym i wspierającym członkiem UPR. Ale to nic nie zmieniało, więc wracał na stanowisko prezesa. Aż w końcu UPR opuścił, a nie zniszczył. KNP też nie zniszczył, tylko opuścił. A poprzednie formacje przekształcał, a nie niszczył.

  Teraz mamy działającą i UPR, i KNP, i KORWiN i wszystkie uczestniczyły w wyborach prezydenckich (UPR w sojuszu z RN wystawiło Kowalskiego, a KNP Wilka). Korwin nigdy żadnego złego słowa o nich nie powiedział, nie atakował ich i nie krytykował. Nie niszczył.

  Więc zarzut, że Korwin niszczył to co budował jest po prostu nieuczciwy i nieprawdziwy. Korwin ma oczywiście osobiste ambicje bycia liderem, ale nie pali za sobą mostów i niczego nie niszczy. Nigdy nie atakuje tych, którzy się na jego formacjach wychowali, mimo, że niektórzy go atakują.
 • @GPS 02:59:33
  Niszczył zaufanie wyborców do każdej z tych formacji, do siebie samego, a przede wszystkim do idei które głosi.
  Niszczył ostentacyjnym brakiem umiejętności współpracy nawet z ludźmi którzy go popierają. A liberalizm opiera się właśnie na tym, że współpraca jest korzystna dla każdego. Zatem gdy ktoś mieni się być zwolennikiem liberalizmu i nie widzi korzyści ze współpracy to staje się niewiarygodny, bo pokazuje że liberalizm jest nic nie warty.
  (Liberalizm w rozumieniu Hayeka).
 • @programista 13:47:51
  bzdura póki co. radzę nie czerpać wiedzy u Karnowskich, czy Sakiewicza.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej