Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

JKM W JURACIE O REFERENDUM I KUKIZIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Korwin gra na osłabienie Kukiza i zmuszenie go do współpracy. Może się przeliczyć, bo po referendum będzie tylko dwie doby na ułożenie list. Zanosi się na odejście od narodowej demokracji jeszcze bardziej ku totalitaryzmowi stalinowsko-masońskiemu.

06 sierpnia 2015 - w Juracie na deptaku Janusz Korwin Mikke spotyka się z wczasowiczami polskimi. Ten ponad 70-cioletni, świetnie się trzymający polityk i publicysta nie był by sobą, gdyby go tam nie było, nad Polskim Morzem. Zjawiamy się tam z Czerwonym Korsarzem z Pomorskiej Telewizji Narodowej (PTVN, Sławomir Ziembiński, Gdańsk). To jest finisz objazdu Korwina po północnej rubieży Kraju, w sezonie urlopowym wypoczywa tam żelazny elektorat Parti KORWiN - ludzie zamożni, z głową na karku, gotowi załosować na pro-kapitalistyczną listę JKM-a. Zadaję politykowi pytanie o referendum - jak głosować i czy KORWiN poprze Kukiza? W referendum KORWiN sugeruje nie brać udziału, a szanse na sukces Kukiza oszacowuje jako bardzo małe. Co to oświadczenie oznacza? Podczas wieczoru wyborczego po pierwszej rundzie wyborów prezydenckich JKM oświadczał, że ufa Kukizowi, a teraz jego życzliwość dlań - SŁABNIE. Korwin bagatelizuje sens referendum, liczy na przegraną JOW-ów, czyli przegraną muzyka z Dolnego Śląska. Wiadome już nam jest - że Kukiz nie jest lojalny wobec JKM-a, że były próby uderzania w struktury partyjne, wezwania do zdrady adresowane do starych i młodych działaczy pana z muchą (akurat w Juracie JKM bez muchy, co jest ewenementem). No i teraz Prezes JKM liczy na to, że po referendum Kukizowi rura zmięknie i stworzą wspólną listę...

Mój komentarz; 
Kalkulacja jest owszem, rozumna. Jednak 
jej slabym punktem jest czynnik czasu. Bo referendum się kończy wieczorem 6-go września 2015, a rejestracja list do Sejmu - o północy z 8-go na 9-ty września. Nie będzie czasu na ułożenie wspólnych list Kukiza i JKM-a, zebranie pod nimi podpisów, wizyty w okręgowych komisjach wyborczych aby listy zarejestrować. Prezes JKM zapewne się przeliczy, się obawiam. Nie uda mu się dogadać z Kukizem. Zanosi się na dramatyczne chwile...

Najgorsze jest to, że my - porządni działacze, prawdziwi Polacy, zasłużeni dla sprawy narodowej będziemy tasowani według widzimisię Prezesa z Józefowa i Mistrza z Wrocławia. Wielu z nas nie wytrzymają nerwy, wielu z nas - pęknie emocjonalnie. Krzywda ludzka - to jest najkrótsze okreslenie tego co nas czeka przy układaniu list. Jest to tryumf masonerii, nazistów i sowietów nad Polską - ta niby demokracja cała. Totalitarny i głupi System.
Tylko Polski żal... i ludzi...

Tutaj - film z historyczną wypowiedzią JKM-a:

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • -Na zdjęciu powyżej widzimy,
  że Kabareciarze lubią wymieniać doświadczenia. :) (Kabaret pod muchą z kabaretem czerwonego pomponka)
 • @moher 00:21:28
  Albo odwrotnie , ważne że się kręci .Pzdr. Dla Autora 5 * . Potrafi dowalić do pieca.
 • jak zwykle...
  prezesowi jak zwykle najlepiej wychodzi bełkot :))

  a czerwony pirat pewnie ledwo co po skonsumowaniu śledzia w śmietanie :))...śmietana jeszcze dostała...

  ..kiedy do was dotrze, że Kukiz to wentyl bezpieczeństwa Platformy ???
 • @
  To zestawienie dat najdobitniej wskazuje, że pomysł z referendum był genialny. Dzięki temu skład jakościowy Sejmu pozostanie bez zmian, a przegrani liderzy nie pozostawią suchej nitki na społeczeństwie, które nie dorosło.... Tymczasem ,to Wy - liderzy jesteście gamoniami, a społeczeństwo można winić o tyle, o ile prawdziwe jest powiedzenie, że każdy naród ma takich przywódców na jakich zasługuje. Kiedy wreszcie , Ci którzy chcą przewodzić zmianom, zrozumieją, że ci, którzy uwłaszczyli się na polskim majątku, to nie banda idiotów, ale spryciarze najwyższej klasy. Że trzeba analizować każdy ich ruch i dostosowywać własną strategię. Tymczasem większość opozycyjnych liderów w momencie odniesienia pierwszego sukcesu staje się , jak strzała wypuszczona z łuku ( zdeterminowany kierunek i dynamika).
  To jeszcze nie ta jesień Panowie, szkoda czasu , by się nad nią zastanawiać i analizować, kto wentylem, a kto dziurą po gwoździu.
 • @Mariusz G. 09:02:29
  Tutaj nie ma żadnych "opozycyjnych liderów", tu mamy cały czas do czynienia z najmitami Układu.
  Kukiz jest ewidentnie podłączony pod układ na Dolnym Śląsku, czyli tych z ludzi Schetyny, którzy jako "niezależni samorządowcy", trzymani są poza PO.
  Skład komitetu poparcia Kukiza w wyborach prezydenckich powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.
  Ze Schetyną łączy go zażyła znajomość, jeszcze z czasów studiów.
  Sam Kukiz niejednokrotnie dawał się poznać jako osoba, która jest do kupienia, o ile w grę wchodzi odpowiednia kasa.
  Vide - jego występ na Majdanie, po którym stwierdził, że powodem jego występu tamże, była odpowiednia suma na jego koncie.
  To aż nadto, żeby wyrobić sobie odpowiednie zdanie o tym tzw. anty-systemowcu.
  A Korwin? Ile partii i partyjek musi jeszcze rozbić, aby do najbardziej zacietrzewionych korwinizmem głów dotarło, że jego zadaniem jest, po pierwsze - utylizowanie głosów wyborców popierających liberalizm, po drugie - ośmieszanie tej idei wśród niezdecydowanych, poprzez kontrowersyjne wypowiedzi, w których założenia liberalizmu sprowadza się do absurdu.
  Trzeba w końcu zrozumieć, że nie ma żadnych cudownych recept i reprezentację idei narodowej w Parlamencie może zapewnić dopiero oddolna, mozolna praca.
 • @ Autor
  Kukiz jest był instrumentem potrzebnym dla zatrzymania ruchu związanego z JKM. Gdyby tego instrumentu nie użyto JKM uzyskałby kilkanaście procent i stałby się naturalnym liderem antysystemowym.
  JKM mając doświadczenie polityczne, możliwości tworzenia struktur itd.. byłby zbyt groźny dla systemu, dlatego wypromowano marionetkę Kukiza, który wiadomo było, że nic nie będzie w stanie zrobić dalej, w żaden sposób nie zbuduje struktur niezbędnych do dalszej działalności i łatwo się będzie go pozbyć.


  Natomiast JOWy są niekorzystne zarówno dla partyjnych przywódców jak i dla antysystemowców.
  Z jednej strony spowodowałyby, że partyjni liderzy nie mogliby wystawiać na jedynki kogo im się podoba lecz wybierać najlepszych, dających największe szanse.
  To dla nich nie jest sytuacja wygodna. Dlatego będą się starali do tego nie dopuścić.
  Ale to nie jest droga do zmiany systemu!!!!
  To, że lepszej jakości posłowie mogliby realizować programy PO czy PIS czy SLD - dalszego uzależniania Polski od Unii Europejskiej i budowania eurosocjalizmu, nie jest tym, co miałby popierać JKM i ludzie związani z partią KORWIN, tylko dlatego żeby utrzeć nosa liderom systemu.

  Jest oczywiste, że JOWy zablokowałyby skutecznie możliwość wejścia do sejmu kogokolwiek, kto jest eurosocjalizmowi przeciwny.

  Korwin nie może popierać mechanizmu który co prawda nie jest korzystny dla partyjnych kacyków, którzy straciliby część władzy, ale wprowadzony tylko utrwaliłby obecny pro europejski, pro socjalistyczny, anty-wolnorynkowy kierunek

  Tak, że moim zdaniem jakaś kalkkulacja na wessanie Kukiza nie jest podstawowym powodem działań anty-jowowskich prowadzonych przez JKM
 • Kukiz!
  G Braun podobno antysemita według Kukiza, reszty nie trzeba tłumaczyć .
 • @alek.san 11:08:03
  Akurat w tym sformułowaniu nie tylko i nie do końca miałem na myśli Kukiza.
  Ta moja wypowiedź to po części emocjonalne pokłosie niedawnej (ostatniej zresztą) obecności na pewnym blogu.
 • @Mariusz G. 14:02:01
  Współczuję, doradzam szyderczy uśmiech, a na koniec krótkie, staropolskie - ciao wam w ciao.
  Pozdrawiam.
 • ogólnie
  Daje sie zauważyć "niszczenie" Kukiza. Obśmiewanie.

  Cały problem, że to Kukiz nie dorósł do roli (o ile nie jest wentylem systemu).
  Nie stworzył programu zmian - nawet w zarysie.
  To, że podpada narodowcom (ND), to akurat nie jest źle, bo na ND nie da się odbudować Polski. Nie byłaby to Rzeczpospolita

  I o to chodzi.

  jedyną opcją, która może pobudzić społeczeństwo do aktywności - to idea Rzeczypospolitej. Bez tego - to tylko przepychanki.
 • @Mariusz G. 14:02:01
  podajże linę do tego blogu...rozrywki nigdy za wiele :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:40:44
  ..przecież Kukiz sam się "niszczy", jeśli otrzymał te 20 procent, tologiczne jest, że powinien ten ogień podsycać, ale niestety przyświecały "promocji Kukiza" widocznie inne cele o których sie pewnie na jesieni dowiemy, a może wczesniej...

  to zdumiewające, żeby głosować na faceta, który nie ma swojego programu wyborczego...tylko te JOW-y...Bronco Bull też pokochał później JOW-y :)))więc wypalił się chłopina sam
 • @trybeus 15:42:05
  Ubawu to raczej z tego nie będzie. Chodzi o to, ze przez lata myślałem , ze gdyby w 91-szym w Polakach zwyciężyła przyzwoitość i poczucie sprawiedliwości, a wiec Tymiński wygrałby z Wałęsą, to byłoby znacznie lepiej. Po ostatniej wizycie " u Stana" zrozumiałem, ze to nie miało prawa się udać, tak, jak i teraz , z resztą. Niestety wszystko wskazuje na to, że możemy siąść wygodnie w fotelach i czekać na gospodarczą i społeczna katastrofę, bo dopiero po tym przyda się nasza energia.
  A tak z innej beczki:
  Czy to nie smutne i zastanawiające, że dwa najpiękniejsze wiersze o Ojczyźnie-Polsce napisali dwaj Żydzi: Tuwim i Hemar. (Janie z Czarnolasu , przepraszam, ale muszę być szczery)
 • @Mariusz G. 17:52:40Czy to nie smutne i zastanawiające, że dwa najpiękniejsze wiersze o Ojczyźnie-Polsce napisali dwaj Żydzi:
  - Smutne jest, że nie zna się własnej literatury. -Czyżby według zasady: - Cudze chwalicie, swego nie znacie? (Poza tym Ci dwaj czuli się, a więc i byli Polakami, bo w polskiej kulturze byli zanurzeni.) -A tu masz dwa przykłady z krwi i kości; Moja Ojczyzna


  Kto mi powiada, że moja ojczyzna
  Pola, zieloność, okopy
  Chaty i kwiaty, i sioła - niech wyzna
  Że - to jej stopy.

  Dziecka - nikt z ramion matki nie odbiera
  Pacholę - do kolan jej sięga
  Syn - piersi dorósł i ramię podpiera
  To - praw mych księga

  Ojczyzna moja nie stąd wstawa czołem
  Ja ciałem zza Eufratu
  A duchem sponad Chaosu się wziąłem
  Czynsz płacę światu

  Naród mię żaden nie zbawił ni stworzył
  Wieczność pamiętam przed wiekiem
  Klucz Dawidowy usta mi otworzył
  Rzym nazwał człekiem

  Ojczyzny mojej stopy okrwawione
  Włosami otrzeć na piasku
  Padam: lecz znam jej i twarz i koronę
  Słońca słońc blasku

  Dziadowie moi nie znali też innej
  Ja nóg jej ręką tykałem
  Sandału rzemień nieraz na nich gminy
  Ucałowałem

  Niechże nie uczą mię, gdzie ma ojczyzna
  Bo pola, sioła, okopy
  I krew, i ciało, i ta jego blizna
  To ślad - lub - stopy


  a to znają chyba wszyscy:

  „Hymn do miłości ojczyzny”


  Święta miłości kochanej ojczyzny,
  Czują cię tylko umysły poczciwe!
  Dla ciebie zjadłe smakują trucizny
  Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.

  Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny
  Gnieździsz w umyśle rozkosze prawdziwe,
  Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
  Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.
  Ignacy Krasicki
 • @Mariusz G. 17:52:40 - Znasz tego? -Zginął w Powstaniu mając 22 lata.- Pisał pięknie, życiem potwierdził.
  Ojczyzna To Kraj Dzieciństwa,
  Miejsce Urodzenia,
  To Jest Ta Mała Najbliższa
  Ojczyzna.
  Miasto, Miasteczko, Wieś,
  Ulica, Dom, Podwórko,
  Pierwsza Miłość,
  Las Na Horyzoncie,
  Groby.
  W Dzieciństwie Poznaje Się
  Kwiaty, Zioła, Zboża,
  Zwierzęta,
  Pola, Łąki,
  Słowa, Owoce.
  Ojczyzna Się Śmieje.
  Na Początku Ojczyzna
  Jest Blisko,
  Na Wyciagnięcie Ręki.
  Dopiero Później Rośnie,
  Krwawi,
  Boli.

  Krzysztof Kamil Baczyński - Elegia o... (chłopcu polskim)
 • @Mariusz G. 17:52:40— Kto ty jesteś?
  Katechizm polskiego dziecka.
  Maria Konopnicka.
  □ □

  — Kto ty jesteś?
  — Polak mały.
  — Jaki znak twój?
  — Orzeł biały.
  — Gdzie ty mieszkasz?
  — Między swemi.
  — W jakim kraju?
  — W polskiej ziemi.
  — Czem ta ziemia?
  — Mą Ojczyzną.
  — Czem zdobyta?
  — Krwią i blizną.
  — Czy ją kochasz?
  — Kocham szczerze.
  — A w co wierzysz?
  — W Polskę wierzę.
  — Coś ty dla niej?
  — Wdzięczne dziécię.
  — Coś jej winien?
  — Oddać życie.

  Zmiana pierwszej strofki dla dziewczątek:

  — Kto ty jesteś?
  — Polka mała.
  — Jaki znak twój?
  — Lilja biała.
  i t. d.
 • @Mariusz G. 17:52:40
  -Te nie są piękne? :)))
 • @moher 19:09:12
  Może i są - kwestia gustu, ale, czy równają się z tym:

  Chmury nad nami rozpal w łunę,
  Uderz nam w serca złotym dzwonem,
  Otwórz nam Polskę, jak piorunem
  Otwierasz niebo zachmurzone.
  Daj nam uprzątnąć dom ojczysty
  Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych
  Jak z grzechów naszych, win przeklętych.
  Niech będzie biedny, ale czysty
  Nasz dom z cmentarza podźwignięty.
  Ziemi, gdy z martwych się obudzi
  I brzask wolności ją ozłoci,
  Daj rządy mądrych, dobrych ludzi,
  Mocnych w mądrości i dobroci.
  ...
  Piorunem ruń, gdy w imię sławy
  Pyszałek chwyci broń do ręki,
  Nie dopuść, żeby miecz nieprawy
  Miał za rękojeść krzyż Twej męki.
  Niech się wypełni dobra wola
  Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły,
  Przywróć nam chleb z polskiego pola,
  Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
  Lecz nade wszystko - słowom naszym,
  Zmienionym chytrze przez krętaczy,
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  Niech prawo zawsze prawo znaczy,
  A sprawiedliwość - sprawiedliwość.
  Niech więcej Twego brzmi imienia
  W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
  Głupcom odejmij dar marzenia,
  A sny szlachetnych ucieleśnij.
  Spraw, byśmy błogosławić mogli
  Pożar, co zniszczył nas dobytek,
  Jeśli oczyszczającym ogniem
  Będzie dla naszych dusz nadgnitych.
  Każda niech Polska będzie wielka:
  Synom jej ducha czy jej ciała
  Daj wielkość serc, gdy będzie wielka,
  I wielkość serc, gdy będzie małą.


  albo:
  Nie sprowadzaj nas cudem na Ojczyzny łono,
  Ni przyjaźnią angielską, ni łaską anielską.
  Jeśli chcesz nam przywrócić ziemię rodzicielską,
  Nie wracaj darowanej. Przywróć zasłużoną.

  Nasza to wielka wina, żeśmy z Twoich cudów
  Nic się nie nauczyli. Na łaski bezbrzeżne
  Liczyliśmy, tak pewni, jakby nam należne,
  Aby nas wyręczały z Jej należnych trudów.

  Za bardzośmy Ojczyznę kochali świętami.
  Za bardzośmy wierzyli, że zawsze nad Wisłą
  Cud będzie czekał na nas i gromy wytrysną
  Z niebieskiej maginockiej linii ponad nami.

  I co dzień szliśmy w pobok Niej - tak jak przechodzień
  Mija drzewo, a Boga w drzewie nie pamięta.
  A Ojczyzna codziennie przecież była święta,
  A Ona właśnie była tym cudem na co dzień.

  Spraw, by wstała o własny wielki trud oparta,
  Biała z naszego żaru, z naszej krwi czerwona,
  By drogo kosztowała, drogo zapłacona,
  Żebyśmy już wiedzieli, jak wiele jest warta.
  By już na zawsze była w każdej naszej trosce
  I już w każdej czułości, w lęku i rozpaczy,
  By wnuk, zrodzon w wolności, wiedział, co to znaczy
  Być wolnym, być u siebie - Być Polakiem w Polsce
 • @Mariusz G. 21:25:50Może i są - kwestia gustu, ale, czy równają się z tym://
  Być wolnym, być u siebie - Być Polakiem w Polsce/// - No, piękne. - Rzecz gustu. -Widocznie masz wyrafinowany smak. To się chwali. -Ale przecież widzę, że to pisał Polak. -Ze może nie geno-typowy to nieważne, jeśli się szczerze nim czuł. -Wracając jeszcze raz co do gustu... -Dałem Ci Pierwsze z brzegu na chybcika, ale znam wiele innych.- Tylko,proszę wybacz, nie mam czasu ich szukać, ale myślę że z tak wyrafinowanym smakiem sam znajdzie, jeśli tylko trochę poszpera. -W dzisiejszym czasie internet bardzo w tym pomaga. -No, chyba że chcesz tu coś innego udowodnić (np, że Polacy są gen-etycznie upośledzeni, lub też mają, jak to określił jeden z naszych sell-e-brytów "niską świadomość narodową), no to już inna sprawa.
 • @Mariusz G. 21:25:50 //Nie sprowadzaj nas cudem na Ojczyzny łono,//
  -No i jak to było z tym sprowadzaniem u Hemara? -Kiedyś czytałem, lecz pamięć zawodna. -Też poszperam. Pzdr. :)))
 • tęp muchy
  przenoszą groźne choroby
  syfilis, kapitalizm, liberalizm

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej