Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

STAWIAMY W OŚWIĘCIMIU NA ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA KRZYŻ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Historyczna rola Ojca Maksymiliana Kolbe i objawień Matki Bożej w dziejach Polski bardzo dużo dla nas znaczy, chcemy o tym mówić, chcemy aby temat zaistniał w polskiej przestrzeni publicznej i medialnej.

Zapraszamy do wspólnych szczegolnych ćwiczeń duchowych w dniach 13, 14 i 15 sierpnia 2015. Można się z nami wybrać do Oświęcimia w te dni - wyjeżdżamy z Warszawy, mamy jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 12-go sierpnia w nocy.

 W środę 13-go sierpnia 2015 od godziny 06:00 rano konstruujemy na Żwirowisku 15-metrowy Krzyż (replikę Krzyża z Giewontu). Krzyż ma być gotowy około godziny 18:00 wieczorem. W ten sposób oddamy hołd Świętemu (73-cia rocznica śmierci) i upamiętnimy ważne wydarzeniem jakim była zwycięska walka o zachowanie Krzyża Papieskiego na Żwirowisku. W tym roku szczególnie będziemy pamiętać o Św. Pam. Kazimierzu Świtoniu - obrońcy Krzyża (umarł 4-go grudnia 2014).
Nasza praca na Żwirowisku 13-go sierpnia będzie również nawiązaniem i upamiętnieniem objawień Matki Bożej w Fatimie, których rola jest tak bardzo ważna w ostrzeżeniu i uratowaniu Świata przed zagładą z rąk masonów i komunistów w wieku XX-tym i obecnym. Po wzniesieniu Krzyża zapraszam na wykład o roli Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w uratowaniu Polski i Świata przed rzezią masońską i komunistyczną w roku 1923-cim. Ze śmiercią Ojca Maksymiliana wiąże się tajemnicza historia przekazana nam przez Kazimierza Świtonia, o której poinformujemy zebranych na miejscu.
14-go sierpnia, w święto Ojca Maksymiliana - spodziewamy się uczestniczyć we Mszy Świętej na terenie obozu w celi śmierci Świętego, a 15-go sierpnia jest Święto Matki Bożej Wniebowziętej i Krolowej Polski - planujemy zdązyć wieczorem na Jasną Górę na Nieszpory.

Historyczna rola Ojca Maksymiliana Kolbe i objawień Matki Bożej w dziejach Polski bardzo dużo dla nas znaczy, chcemy o tym mówić, chcemy aby temat zaistniał w polskiej przestrzeni publicznej i medialnej.

Promuj wydarzenie na fejsbuku.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Uważam, że jest to...
  Bardzo cenna dla naszej Ojczyzny inicjatywa.
  Pozdrawiam
 • Panie Doktorze Sendecki,
  Pan może sobie jechać do Auszwic. A ja jadę do Oświęcimia.
  Jak to jest blisko to może dostąpię zaszczytu spotkania Pana Doktora... :P

  Modlę się za Pana na okoliczność Poleczki 3...
  (Listę niezbędnych przedmiotów już przygotowałem a Pan wie, że jestem znawcą...)
 • ...dowiaduje się o polskich obozach !
  https://www.youtube.com/watch?v=Vujv5IwrR7U
 • @Witkacy 10:18:41
  Zobaczyłem (a rzadko to robię...)
  I muszę cię zganić.
 • To jest Bardzo cenna inicjatywa.
  -Niech wam Pan Bóg błogosławi. -trzeba Światu przypominać, że największy Święty XX wieku To Polak zamęczony w Oświęcimiu. -Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13). -To słowa Pana Jezusa. -A on oddał swe życie za człowieka którego nawet nie znał. - Trzeba też pamiętać, że w tym samym dniu zginął Ksiądz Ignacy Skorupko, który Krzyżem poderwał Polską młodzież pod Ossowem i stał się cud nad Wisłą. -Dzięki niech będą przenajświętszej Panience, która w wigilię swego Święta za ich poświęcenie wyprosiła u Pana zwycięstwo dla narodu, który ją wybrał na Opiekunkę i Królową i że możemy to zwycięstwo świętować. -Prośmy naszą Królową o dalszą opiekę i modlitwę za nas do Trójcy Świętej! - SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Drogi Gieniu
  Nie sprawozdałeś spotkania ze służbami!!!

  Czy ten wyjazd - to nakaz ekspiacyjny?

  Widzę, że Jarek R. już sobie przygotował 3 poleczki na wyjazd.

  Oj, będzie się działo - lecąc klasykiem...
 • @ Eugeniusz Sendecki
  Niech Bóg błogosławi Waszą inicjatywę i odwagę!

  Ile osób w grupie organizacyjnej? Wesprzę finansowo. Proszę na prywa.
 • @Zdzich 18:46:25
  Faktycznie, odwagi trzeba, żeby w ten upał być na Żwirowisku.

  Chociaż... Jak byliśmy pierwszy raz to było -20 stopni. Następnego roku trochę cieplej ale ciągle poniżej zera. Damy radę :)

  A wolne datki do Pana Doktora Sendeckiego, każda pomoc mile widziana i Bóg zapłać :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:48:55
  39C to rzeczywiście cieplutko. Zupełnie jak w Las Vegas lub Arizonie (zapytaj Cejrowskiego). I całe szczęście, że fala przesuwa się w stronę Ukrainy. Dogrzeje im, ale jak tak spojrzeć globalnie na mapę, to wygląda dość podejrzanie. A smugi chemiczne pojawiły się tam ostatnio?

  Jeśli chodzi o dr-a Sendeckiego, to przydałby się bezpośredni adres i nr telefonu do niego. No, chyba że jest bardzo nieśmiały. :)

  PS: Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Motocykliści Rajdu Katyńskiegio dołączyliby do Was. Spobujcie wysłać do nich błyskawiczne zaproszenie.
 • @nocny gryzoń 20:09:26 - PROSZĘ WAS, NIE HEJTUJCIE. DZISIAJ WIELKIEGO ŚWIĘTEGO WSPOMINAMY...
  https://www.youtube.com/watch?v=DoyZQRa9nkU

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej