Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4862 komentarze

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

STAWIAMY W OŚWIĘCIMIU NA ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA KRZYŻ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Historyczna rola Ojca Maksymiliana Kolbe i objawień Matki Bożej w dziejach Polski bardzo dużo dla nas znaczy, chcemy o tym mówić, chcemy aby temat zaistniał w polskiej przestrzeni publicznej i medialnej.

Zapraszamy do wspólnych szczegolnych ćwiczeń duchowych w dniach 13, 14 i 15 sierpnia 2015. Można się z nami wybrać do Oświęcimia w te dni - wyjeżdżamy z Warszawy, mamy jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 12-go sierpnia w nocy.

 W środę 13-go sierpnia 2015 od godziny 06:00 rano konstruujemy na Żwirowisku 15-metrowy Krzyż (replikę Krzyża z Giewontu). Krzyż ma być gotowy około godziny 18:00 wieczorem. W ten sposób oddamy hołd Świętemu (73-cia rocznica śmierci) i upamiętnimy ważne wydarzeniem jakim była zwycięska walka o zachowanie Krzyża Papieskiego na Żwirowisku. W tym roku szczególnie będziemy pamiętać o Św. Pam. Kazimierzu Świtoniu - obrońcy Krzyża (umarł 4-go grudnia 2014).
Nasza praca na Żwirowisku 13-go sierpnia będzie również nawiązaniem i upamiętnieniem objawień Matki Bożej w Fatimie, których rola jest tak bardzo ważna w ostrzeżeniu i uratowaniu Świata przed zagładą z rąk masonów i komunistów w wieku XX-tym i obecnym. Po wzniesieniu Krzyża zapraszam na wykład o roli Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w uratowaniu Polski i Świata przed rzezią masońską i komunistyczną w roku 1923-cim. Ze śmiercią Ojca Maksymiliana wiąże się tajemnicza historia przekazana nam przez Kazimierza Świtonia, o której poinformujemy zebranych na miejscu.
14-go sierpnia, w święto Ojca Maksymiliana - spodziewamy się uczestniczyć we Mszy Świętej na terenie obozu w celi śmierci Świętego, a 15-go sierpnia jest Święto Matki Bożej Wniebowziętej i Krolowej Polski - planujemy zdązyć wieczorem na Jasną Górę na Nieszpory.

Historyczna rola Ojca Maksymiliana Kolbe i objawień Matki Bożej w dziejach Polski bardzo dużo dla nas znaczy, chcemy o tym mówić, chcemy aby temat zaistniał w polskiej przestrzeni publicznej i medialnej.

Promuj wydarzenie na fejsbuku.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Uważam, że jest to...
  Bardzo cenna dla naszej Ojczyzny inicjatywa.
  Pozdrawiam
 • Panie Doktorze Sendecki,
  Pan może sobie jechać do Auszwic. A ja jadę do Oświęcimia.
  Jak to jest blisko to może dostąpię zaszczytu spotkania Pana Doktora... :P

  Modlę się za Pana na okoliczność Poleczki 3...
  (Listę niezbędnych przedmiotów już przygotowałem a Pan wie, że jestem znawcą...)
 • ...dowiaduje się o polskich obozach !
  https://www.youtube.com/watch?v=Vujv5IwrR7U
 • @Witkacy 10:18:41
  Zobaczyłem (a rzadko to robię...)
  I muszę cię zganić.
 • To jest Bardzo cenna inicjatywa.
  -Niech wam Pan Bóg błogosławi. -trzeba Światu przypominać, że największy Święty XX wieku To Polak zamęczony w Oświęcimiu. -Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13). -To słowa Pana Jezusa. -A on oddał swe życie za człowieka którego nawet nie znał. - Trzeba też pamiętać, że w tym samym dniu zginął Ksiądz Ignacy Skorupko, który Krzyżem poderwał Polską młodzież pod Ossowem i stał się cud nad Wisłą. -Dzięki niech będą przenajświętszej Panience, która w wigilię swego Święta za ich poświęcenie wyprosiła u Pana zwycięstwo dla narodu, który ją wybrał na Opiekunkę i Królową i że możemy to zwycięstwo świętować. -Prośmy naszą Królową o dalszą opiekę i modlitwę za nas do Trójcy Świętej! - SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Drogi Gieniu
  Nie sprawozdałeś spotkania ze służbami!!!

  Czy ten wyjazd - to nakaz ekspiacyjny?

  Widzę, że Jarek R. już sobie przygotował 3 poleczki na wyjazd.

  Oj, będzie się działo - lecąc klasykiem...
 • @ Eugeniusz Sendecki
  Niech Bóg błogosławi Waszą inicjatywę i odwagę!

  Ile osób w grupie organizacyjnej? Wesprzę finansowo. Proszę na prywa.
 • @Zdzich 18:46:25
  Faktycznie, odwagi trzeba, żeby w ten upał być na Żwirowisku.

  Chociaż... Jak byliśmy pierwszy raz to było -20 stopni. Następnego roku trochę cieplej ale ciągle poniżej zera. Damy radę :)

  A wolne datki do Pana Doktora Sendeckiego, każda pomoc mile widziana i Bóg zapłać :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:48:55
  39C to rzeczywiście cieplutko. Zupełnie jak w Las Vegas lub Arizonie (zapytaj Cejrowskiego). I całe szczęście, że fala przesuwa się w stronę Ukrainy. Dogrzeje im, ale jak tak spojrzeć globalnie na mapę, to wygląda dość podejrzanie. A smugi chemiczne pojawiły się tam ostatnio?

  Jeśli chodzi o dr-a Sendeckiego, to przydałby się bezpośredni adres i nr telefonu do niego. No, chyba że jest bardzo nieśmiały. :)

  PS: Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Motocykliści Rajdu Katyńskiegio dołączyliby do Was. Spobujcie wysłać do nich błyskawiczne zaproszenie.
 • @nocny gryzoń 20:09:26 - PROSZĘ WAS, NIE HEJTUJCIE. DZISIAJ WIELKIEGO ŚWIĘTEGO WSPOMINAMY...
  https://www.youtube.com/watch?v=DoyZQRa9nkU

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej