Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

DIALOG CYWILIZACJI POLSKIEJ; KURZEJA I CZECZETKOWICZ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezniszczalna narracja cywilizacji polskiej (CP). W pracowni słynnego rzeźbiarza polskiego Bartłomiej Kurzeja i Adam Czeczetkowicz kontynuują debatę polityczną sprzed wyborów prezydenckich. Rotmistrz Pilecki przygląda się im ze swojego popiersia.

Najpierw, w maju 2015 dwaj wybitni narodowcy spotkali się przed drugą rundą wyborów prezydenckich i się okazało, że mają odmienne zdania. Do spotkania doszło przed pałacem prezydenckim, w miejscu gdzie stał Krzyż. Jest to miejsce szczególne do prowadzenia debaty, dodające powagi, budzące wiele skojarzeń emocjonalnych. Czeczetkowicz w maju 2015 na złość Platformie sugerował głosowanie na Dudę. Ujawnił, że nie lubi również KORWiN-a za brzydkie wyrażanie się o nim w roku 2013-tym. Kurzeja wyraził zaniepokojenie, że młode zło (pro-amerykański i ukrywający pro-WASP-owskość za parawanem ostentacyjnej katolickości Duda) będzie jeszcze gorsze od zła starego, już rozpoznanego (pro-rosyjski i pro-niemiecki Komorowski ukrywający się za parawanem nowoczesności). Spotkanie skończyło się bez ustalenia wspólnego stanowiska, Panowie się jednak nie pobili, chociaz sytuacja stawała się napięta.
Później Duda wygrał w drugiej rundzie - czyli wyborcy wskazali na rację Czeczetkowicza. Kurzeja nie głosował wcale, oddał pole PiS-owskiemu kandydatowi o przeszłości z Unii Wolności, nie głosując na kandydata PO z taką samą przeszlością. Był maj, wiosna.
Na tamtej debacie Kurzeja zaprezentował statuetkę Dmowskiego, uroczy gadżet cywilizacji polskiej.

No a teraz spotykamy się w pracowni artysty rzeźbiarza Bartłomeja Kurzeji jesienią, na gruncie mniej neutralnym, na którym trzeba uważać aby nie zrobić gospodarzowi przykrości. Czeczetkowicz jednak trwa nadal na grucie zapiekłego anty-KORWiN-izmu i pro-PiS-izmu. Pozostaje głuchy na doniesienia, że Duda wziął za doradcę Balickiego, tego zięcia Eugeniusza Szyra, dyrektora i ministra, współodpowiedzialnego za aferę ołówkową (fałszowanie dokumentacji medycznej z wielką krzywdą dla Sendeckiego). Manifestuje zadowolenie, że Duda wygrał. Pozostaje głuchy na ostrzeżenia że PiS jest pro-WASP-owski. Bartłomiej kwituje uśmieszkiem awanse czynione PiS-owi przez Adama.

Na koniec rozmówcy podają sobie ręce, bardzo kulturalnie emanują polską cywilizacją (odmianą cywilizacji łacińśkiej, najkulturalniejszą na świecie).

W pracowni są jeszcze inni, niemi ale jakże wymowni uczestnicy debaty. Głowa Rotmistrza Pileckiego 60-centymetrowej wysokosci i 18-centymetrowy Dmowski.
Pilecki by na nich nie głosował, Pilecki by strzelał - pada cięta riposta z ust Kurzeji jak pytam o postawę Witolda Pileciego dzisiaj, w Polsce po-okrągłosotołowej, masońskiej i esbeckiej. Czeczetkowicz natomiast udaje, że nie wie - czy Pilecki by strzelał, czy nie strzelał.

Mistrz Kurzeja cieszy sie jak dziecko pokazując przed kamerą swoje rzeźby. Jak matka ciesząca się dokonaniami dziecka. Promienieje. Emocje rejestruje kamera TELEWIZJI NARODOWEJ, powstaje film zawierający niebywały bagaż polskiej duchowości.

Mam nadzieję, że wystarczjąco zainteresowałem obejrzeniem pięknej politycznej debaty cywilizacyjnej (cywilizacja polska, CP) w tym materiale TELEWIZJI NARODOWEJ. Zapraszam przed telewizory zatem. Oto debata Kurzeji i Czeczetkowicza - prosto z pracowni Mistrza Bartłomieja. Kręcone w noc listopadową 07/08 XI 2015:

/-/ Eugeniusz Sendecki

==========
Autor jest polskim i katolickim lekarzem, wprowadził monitoring w warszawskiej izbie wytrzeźwień, przez co zablokował okradanie pacjentów Kolskiej i sprowadził na siebie gniew warszawskich ubeków. Brał udział w akcji na rzecz wykopania Bronisława Geremka z Powazek Wojskowych, za co przesladuje go warszawska masoneria, która sfingowała mu procesy cywilne i karne w akcie zemsty. Podczas procesów ujawnił systemowe fałszowanie dokumentacji medycznej (zalecenie numerowania dokumentacji medycznej miękkim ołówkiem wydane przez archiwum pańśtwowe, wbrew rozporządzeniu ministra). Sendecki ujawnia prawdę o Martinie Gertichu, Układzie z Dorotheenstrasse i ocaleniu Polski przez Eligiusza Niewiadomskiego przed masońską zagładą. Przewodniczy zespołowi d/s slużby zdrowia Stronnictwa Pracy (Profesora Wrzesińskiego, Mecenasa Truksy i Grażyny Wasilewskiej-Miernickiej). Działa w zespole organizującym imprezy przy pomniku Dmowskiego.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Panie Eugeniuszu,
  nacjonalizm w myśleniu o własnym państwie cechuje racjonalizm polityczny i racjonalizm ekonomiczny.
  Pan tym filmem dokumentuje polityczne dyletanctwo, a nie jakikolwiek racjonalizm.
  Jeśli Pan to rozumie, to powstaje pytanie o cel pańskiej działalności jako filmowego dokumentalisty (?).
  Jeśli natomiast Pan tego nie rozumie, to powinien Pan wykreślić ze swojego szyldu przymiotnik "narodowy" i pozostać przy przymiotniku "katolicki". Chyba, że przymiotnik "narodowy" nie odnosi się do polskiego narodu, wtedy winien Pan uzupełnić całość o właściwy rzeczownik odnoszący się do określonej z nacji - i będzie git.

  Do ostatniej sugestii upoważnia mnie pańskie uwielbienie dla "Niezniszczalnej narracji cywilizacji polskiej (CP)", która w zamyśle jej autora musi być mieszaniną polsko-żydowską i dopiero taka da zaczyn do tworzenia się narodu.
  Proszę to rozważyć w wolnym czasie.
 • @Rzeczpospolita 11:22:51
  Ale o Leszku Millerze ciekawie Michalkiewicz powiedział. Ten człowiek od zawsze pełnił szkodliwą rolę po lewej stronie. To on blokował aktywność polityczną patriotycznej lewicy po 1989 r.
 • Kulisy transformacji ustrojowej - wykład Stanisława Michalkiewicza
  https://youtu.be/ihke2LAkp1Y

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej