Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
661 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

PREZYDENT DUDA ODDAJE HOŁD DMOWSKIEMU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Byliśmy tego świadkami licznym gronem obecnych przy pomniku patriotycznych serc. Prezydent przybył około 14-tej. BOR-owcy wiązankę dowieźli z kilkuminutowym opóźnieniem. Prezydent nie zdenerwował się, lecz opanował sytuację...

Około 11-tej podszedł do mnie policjant i poinformował mnie zakłopotany, że Kancelaria Prezydenta chce abyśmy usunęli miecze Chrobrego - Szczerbce przytwierdzone do cokołu pomnika i napis "STRONNICTWO NARODOWE" przewieszony przez pierś postaci na pomniku. W imieniu zebranych zaoponowałem i powiedziałem, że nie wierze, że to jest zgodne z intencjami Prezydenta Dudy w takim dniu. Wraz z Ludwikiem Wasiakiem odpowiedzieliśmy fiunkcjonariuszowi, że my tego napisu i tych Szczerbców nie usuniemy i że niech Kancelaria sama to zrobi. Zapowiedziałem, że osobiście sfilmuję i umieszczę na YouTube film jak to robią i że będę protestował. Że to jest nieslychane, taka prośba. Policjant odszedł zdenerwowany.

Natychmiast pełni oburzenia nakręciliśmy wypowiedź o sytuacji, umieściliśmy film na YouTube;

Jakąś godzinę później, a może około godziny 11:30 zatrzymał się koło naszego zgromadzenia radiowóz na sygnale, podszedłem do niego i zapytałem policjanta - czy coś wie? Odpowiedział, że na razie trwają pertraktacje w Kancelarii Prezydenckiej - czy Prezydent Duda w ogóle ma tutaj być.

O godzinie 12:50 przyszedł kapitan z dwoma żołnierzami, których ustawił przy pomniku, żeby zabezpieczali obecność Pana Prezydenta. Znaczyło to, że jednak Pan Prezydent będzie. Czyli pertraktacje zakończyły się decyzją na korzyść Dmowskiego.

O godzinie 14:00 Pan Prezydent się pojawił. Niestety bez wiązanki. Wysiadł z limuzyny i czekał osamotniony, oczekując na wiązankę. Czas biegł i sytuacja stała się nieco niezręczna. Wiązanki nie było. Zakłopotany Andrzej Duda znalazł wyjście z sytuacji, zaczął się witać ze zgromadzonymi przy pomniku. Zrobiło się serdecznie, ciepło. Ludwik Wasiak i poczet sztandarowy wykonali salut sztandarem Stronnictwa Narodowego z roku 1935-go. Radzio Siedlecki filmował swoim słynnym telefunkenem z pomarańczową klapką. Generał Putkowski zameldował Polskie Drużyny Strzeleckie.

Wiązanki wciąż nie było, więc poprosiłem Pana Andrzeja o wygłoszenie okolicznościowego przemówienia przed oddaniem hołdu Dmowskiemu. Głowa państwa okazała kunszt krasomówczy. Mówił nieco w stylu Lecha Kaczyńskiego, z łatwością poruszając emocjonalne struny serc naszych. Bardzo poprawnie wymienił wszystkich kreatorów Polskiej Niepodległości, Dmowskiego wymieniając jako jednego z najważniejszych. O Piłsudskim powiedział, że "się najwięcej o nim mówiło". To jest bardzo ciekawe stwierdzenie, zwlaszcza, ze padło z ust byłego działacza masońskiej Unii Wolnosci. Kto wie, czy niejwazniejsze odniesienie się polskiego prezydenta do sprawy Dmowskiego w ogóle.

Podczas przemówienia BOR-owcy przywieźli wiązankę. Prezydent wziął ją, kiedy zakończył przemowę, złożył pod pomnikiem, poprawił szarfę, przeżegnał się po katolicku na koniec. Jakkolwiek bardzo jestem przeciwny ludziom z Unii Wolności, to przyznam, że odczułem coś w rodzju dumy i zadowolenia. Proszę Kolegów ze Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej o wybaczenia mi tej szczerej emocjonalnej reakcji.

Prezydent odchodził i wtedy zgromadzeni pospieszyli do niego robić pamiątkowe fotografie, tzw. "selfie". Andrzej Duda osobiście zrobił sobie fotografię slynnym telefunkenem Radzia Siedleckiego, ponieważ ten nie umiał zrobić selfie.
- Młody człowieku, tak się robi selfie, rzekł do pokraśniałego ze szczęścia Radzia, który podał swojego telefunkena panu Prezydentowi.
Szczęście Radzia popsuło nieco to, że BOR-owcy wykręcili mu rękę, zaniepokojeni tym, że blisko stoi przy prezydencie, a nawet go dotyka (prawie niczym Hadacz Komorowskiego swego czasu).

Tutaj: selfie z Radziem Siedleckim wykonane przez Prezydenta Dudę;

No i tak to było. Bardzo udana narodowa impreza listopadowa.
Z powodu wiatru nie udało się aż do godziny 18:50 postawić repliki Krzyża z Giewontu. Obok pomnika stał za to caly czas drewniany Krzyż, ten który postawiliśmy pod kamienicą na Jerozolimskich, kiedy zamordowali Andrzeja Leppera. Zbigniew Skatulski grał na akordeonie. Generał Grudniewski awansował Ludwika Wasiaka na generała brygady PDS. Witaszkowie Ojciec i Syn (Zbigniew i Sławomir) o godzinie 18:56 wjechali z pieczonym świanikiem, którego o godzinie 19:19 zaczął kroić młody Damian Bieńko. Z Panią Prezeską Wasilewską-Miernicką ze Stronnictwa Pracy wyrażamy ubolewanie, że Pan Prezydent nie był obecny o godzinie 19:19, kiedy zaczęliśmy krojenie świniaka. Również Damian Bieńko wyrażał mocnymi słowy żal, że ani Prezydent, ani Prezydentowa nie chcieli być z nami akurat w tym momencie.
A ja akurat mam zal, że Prezydentowi nikt z Kancelarii nie doradził być z nami podczas podnoszenia repliki Krzyża z Giewontu. Uważam ten moment za najcenniejszy, najgłębiej ujmujący prawdę o Polskiej Niepodległości.

Ano cóż - do zobaczenia za rok, Panie Prezydencie...

Tutaj - film Sierżanta Lawiny ukazujący nasze spotkanie z Prezydentem przy pomniku Dmowskiego 11-11-2015:

 /-/ Eugeniusz Sendecki

==========
Autor jest polskim i katolickim lekarzem, wprowadził monitoring w warszawskiej izbie wytrzeźwień, przez co zablokował okradanie pacjentów Kolskiej i sprowadził na siebie gniew warszawskich ubeków nierozumiejących, że dzieje się rewolucja informacyjna. Brał udział w akcji na rzecz wykopania Bronisława Geremka z Powazek Wojskowych, za co przesladuje go warszawska masoneria, która sfingowała mu procesy cywilne i karne w akcie zemsty. Podczas procesów ujawnił systemowe fałszowanie dokumentacji medycznej (zalecenie numerowania dokumentacji medycznej miękkim ołówkiem wydane przez archiwum państwowe, wbrew rozporządzeniu ministra). Sendecki ujawnia prawdę o Martinie Gertichu, Układzie z Dorotheenstrasse i ocaleniu Polski przez Eligiusza Niewiadomskiego przed masońską zagładą. Przewodniczy zespołowi d/s slużby zdrowia Stronnictwa Pracy (Profesora Wrzesińskiego, Mecenasa Truksy i Grażyny Wasilewskiej-Miernickiej). Działa w zespole organizującym imprezy przy pomniku Dmowskiego.

KOMENTARZE

 • Link do filmu
  https://www.youtube.com/watch?v=KQKhTlSjIoY
 • _ _ _
  Fajnie napisany reportaż.
 • -Widzę, że Doktor zmądrzał, bo nie sprowadził pod pomnik agenta tajnej misji do Watykanu, gej-paradnisia, sell-e bryty Hadacza.
  -Bardzo ładne zachowanie się, i reportaż na przyzwoitym poziomie. -Oby tak dalej. -Wreszcie widać, , że z Pana Doktora prawdziwy patriota i tak jak Ojcowie niepodległości mimo różnicy poglądów, przyświeca mu jednoczący skłóconych Polaków jeden cel: -Dobro ojczystego domu. -Brawo! -Oby tak dalej..., tylko zgoda "buduje". -:))) SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Zachod pokazał nam swoje prawdziwe oblicze ,czas na zmiany
  Jestem przekonany ze podobnie jak stosunek Dmowskiego do Rosji który w naszym wschodnim sasiedzie widział siłe zdolna do wsparcia polskiej suwerennosci [ Dmowski ,, Rosja,Niemcy a Sprawa Polska ,,1905r] ,tak tez obecny prezydent pan Duda , naprawi to wszystko co zepsuto w ostatnim okresie w relacjach polsko -rosyjskich pod wpływem nacisku sił zachodu. I krok po kroku bedziemy w stanie jako narod odzyskac utraconą po transformacji ustrojowej wzgledna suwerennosc [bo niema w istocie calkowicie suwerennych panstw] ,przestajac byc skrajnym przykladem koloni zachodu. [ art ,,Rosja najwieksza grabiez XXw,,] Nie jest to łatwa droga bo mozliwosci nacisku zachodu sa przeogromne lacznie ze spowodowaniem celowej zapasci gospodarczej jednak w kategoriach dlugofalowej perspektywy jest to jedyna opcja jaka jest dla polski korzystna. Polska niema po prostu innej alternatywy,fakty pokazuja to jednoznacznie...... Panie prezydencie jeden z najwiekszych wizjonerow ostatniej doby w Rosji widział silłe zdolna uczynic swiat lepszym [Edgar Cayce o Rosji i USA] , niedobre było by Polska stała na boku toczacego sie procesu powrotu do normalnosci ,,oddajmy glos Edgarowi Cayce.......................................................................................................................................................................................................................
  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.
 • @lLOWPORO. Radykalizm to zly wybór.
  Szczególnie w kwestiach relacji miedzyludzkich. Tak sie zlozyło ze dlugi ciag procesow migracyjnych i spolecznych doprowadził do tego ze w pewnym momencie Zydzi jako grupa narodowosciowa do Polski przybyła i tu zaistniała . W wiekach wczesniejszych tez tu byli,niejednokrotnie czyniac zla sprawe dla Polski i jej mieszkanców [Stanislaw Staszic ],jednak takie generalizowanie i sprowadzanie calej zydowskiej spolecznosci nie jest wlasciwe,z punktu widzenia chrzescijanstwa jest jego zaprzeczeniem, poniewarz nawet Stary Testament nakazuje czynienie dobra przechodnią nie mowiac o nauce Jezusa z Nazaretu która idzie jeszcze dalej. .W samym spoleczenstwie żydowskim doszlo do wielu wypaczen Judaizmu które przejeła czesc zydowskiej spolecznosci jako wykładnie swoich dzialan i postaw,jest to jednak wypaczenie i odejscie od prawdy przekazanej zydą w depozyt dlatego urzywajac slowa żyd powinnismy pamietac ze sa i tacy zydzi jak np zrzeszeni w Naturei Karta ktorzy nie sposztrzegaja innych jako gojow. Skoro Bóg mówi ,,Was wybrałem ze wszystkich narodow Ziemi,, to znaczy ze wyznaczył im jakas role do wykonania na pewno nie beda to srodowiska Michnikow ,Geremkow ,Rockefelerow i innych im podobnych ktorzy nawet nie sa religijnymi zydami tylko sa grupami interesów polaczone wspolna pseudo ideą daleka odistoty prawdziwego zydostwa[ do tego obarczona nalecialoscia wschodnich synkretyzmow obcych judaizmowi] .Skoro wiec tak zostało postanowione w,, niebie ,, nie mozna tego zmienic. Trzeba isc droga prawdy i srodowiska czyniace nieprawosc w legalny sposob odsuwac od mozliwosci decydowania ,na pewno pomysly usuwania zydow z polski to zly i szkodliwy wymysł . nalezy tworzyc prawo i jednakowe standardy odpowiedzialnosci dla wszystkich . A wtedyi prawi zydzi tacy jak np Julian Unszlich beda wnoscic swój wklad w budowanie wspólnej pomyslnosci.
 • @ Eugeniusz Sendecki
  GRATULACJE(!) za zorganizowanie tego wydarzenia, które odbiło się echem po całym świecie. Udało się Panu połączyć wielu sceptyków pod szyldem "STRONNICTWO NARODOWE". To wielki sukces personalny, oraz Stronnictwa i TV Narodowej. (A gdzie był Opara?)
  Postaram się, aby "towarzystwo przyjaciół Zdzicha" dołożyło się finansowo przy następnej okazji.
 • @Zdzich 17:33:23 - AAAA, Z GÓRY DZIĘKUJĘ :)
  Bardzo dobrze, że w Chicago się organizujecie.
  Prezes Ryszard Opara był wieczorem i przyprowadził swoich znajomych. Zawsze przychodzi na imprezę przy pomniku. Pomagał osobiście przyczepiać obejmami instalację świetlną (ledy z fleszem) do konstrukcji Krzyża. Bo właśnie wieczorem, około 18:00 silny wiatr zelżał i można było bezpiecznie Krzyż postawić.
  ===========
  Panie Zdzichu Kochany, Pan pozdrowi Towarzystwo z Chicago. Pan Towarzystwu powie, że my naród im nigdy tego nie zapomnimy.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki 17:53:42
  No i co Pan teraz zrobi, po uścisku dłoni z byłym kapciowym L.Kaczyńskiego?
  Wypada przez co najmniej tydzień tej dłoni nie myć.

  Czyli katolik z katolikiem zawsze do ładu dojdą. I katolik Zdzich złożył Panu gratulacje, bo lepsza Polska żydowska niż narodowa polska - i temu właśnie patronuje Kościół od zawsze sygnując to krzyżem.
 • @Rzeczpospolita 18:06:51 - PAN NIEDOKŁADNIE OGLADA TELEWIZJĘ NARODOWĄ
  Niech Pan obejrzy i zauważy - co powiedział Damian Bieńko podczas krojenia świniaka. Serce rośnie, że mamy jeszcze taką młodzież.
  Miłego oglądania.
  :)
 • @jan 13:32:34
  Napisałeś dwa dobre komentarze, warte zastanowienia. Rzeczywiście radykalizm to bardzo zły doradca w tym naszym, jakże skomplikowanym i uwikłanym świecie. Geopolityka jest jak partia szachów i słowo "szach" wcale nie oznacza jeszcze tak upragnionego "mata".
 • @Eugeniusz Sendecki 18:12:41
  Poproszę o link do wspomnianej wypowiedzi.
 • @Rzeczpospolita 18:06:51
  Masz chore urojenia, chłopie. Katolik Zdzich złozył gratulacje ... i dlatego "lepsza Polska żydowska niż narodowa polska"?
  To brzmi tak samo jak "Kukliński zdradził Polskę, ponieważ zdradził plany ZSRR".
  Twoja głowa jest tak znierównoważona, że dzięki Tobie ziemia kręci się wokół słońca!
  Oto, do czego doprowadza ateizm.
 • @Rzeczpospolita 19:11:11 - DAMIAN BIEŃKO KROI ŚWINIAKA
  Oto przyszłość Polski:
  https://www.youtube.com/watch?v=6puoz1poZsU
 • Eugeniusz Sendecki MASOŃSKIE GESTY PRAWEJ DŁONI NA SERCU
  Niech Pan wreszcie WRESZCIE publicznie zdemaskuje ten gest i napiętnuje. Bo albo nie wiedzą co czynia albo .... i wiedzą :)
  Pisałem do Pana już o tym kilka razy. Prosze nie czekać aż to sie rozpleni. Są na filmie i pan to promuje i firmuje.
 • @andrzejw 20:41:57 - KONKRETY POPROSZĘ
  Gdzie, kiedy? Na którym filmie promowałem i firmowałem?
 • @Rzeczpospolita 18:06:51 "Czyli katolik z katolikiem zawsze do ładu dojdą."
  -To wspaniale! -Pan Jezus Ci przeszkadza? -Nie tylko Tobie... Twoim kolegom też. -Cóż, widocznie na ziemi nie ma na to rady... -Shalom:((( https://youtu.be/NdhnEvaSKBU
 • @jan 10:16:45 -Oczywiście.
  -Rosja rządzona przez Rosjan może być naszym najlepszym partnerem. (Jak ktoś zna historię, to wie, że Rosją zawsze rządzą obce "elity", a Rosjanie służyli tylko za mięso armatnie. (Jedno trzeba przyznać, że będąc pod obcym jarzmem, jednocześnie poszerzali swój kraj, czy to pod dowództwem von Dybitscha (rzeź Pragi) czy księcia Wirtemberskiego, (zięcia Izabelli Czartoryskiej, który na czele rosyjskich oddziałów rabował jej ukochane Puławy ( Arkadia), czy też Cesarzowa Katarzyna ze Szczecina, czy generał von Freitag, budowniczy Groźnego, stolicy Czeczenii, Jermołow, opiewany zdobywca Kaukazu (jak piszą, z porządnej rodziny angielskiej "gentry", czyli szlachty, czy wreszcie Gruzin Stalin ze swoją bandą rzezimieszków "internacjonalistów"...- i tak można bez końca, bo nto tylko kilka przykładów... :(((
 • @moher 02:18:08
  Ty rzeczywiście jesteś moher, co samo w sobie nie byłoby jeszcze takie złe, ale ciebie przeżarły mole, zwłaszcza nadgryzły mocno to, co skryte pod moherową czapeczką.
 • @Eugeniusz Sendecki 20:34:20
  Fajny chłopak - żeby tylko jego narodowej postawy nie zepsuł Kościół.
 • @Rzeczpospolita 11:47:35 -A Tobie
  co się stało, co Cię zaślepiło, że tak zaciekle walczysz z Panem Bogiem? -Żal mi Ciebie, bo jeśli łuski nie spadną z Twoich oczu, to źle skończysz... :(((
 • @moher 14:31:05 - PAN KOSIUR JEST BARDZO ZAANGAŻOWANY
  Tak bardzo się angazuje w dzieło wyzwolenia Polski, że chce nas wyzwolić również od wszelkich wpływów Kościoła Świętego Matki Naszej. I w tym przesadza. Ja co prawda owszem, dość wcześnie zauważyłem błędy polityki watykańskiej względem Polski, od dawna się domagałem dymisji Kardynała Bertone i Ojca Wojciecha Giertycha (są współodpowiedzialni za aferę charamsową i inne) i wielu myśli, że walczę z Kościołem. A to jest nieprawda. Natomiast Pan Kosiur tak mocno się oburza na krzyżactwo (agenturę syjonistyczną) że pozwala sobie atakować i Kościół Święty, i Krzyż. Popełnia wielki błąd. A to wszystko z przesadnej miłości do Polski.
 • @LOWPORO 17:37:54 - O, I TO JEST NARESZCIE WŁAŚCIWY KOMENTARZ
  Panie Maria Bejda i Teresa Wojda mają skłonność do zamieszczania komentarzy długich, rozwlekłych, wręcz przeładowanych treścią. A tu, proszę - nareszcie komentarz jest nieprzeładowany, prawie idealny. Brawo!
 • Eugeniusz Sendecki CO POKAZUJE ZDJĘCIE POCZATKOWE ?
  KTO MILCZY BIERZE W TYM UDZIAŁ
 • Eugeniusz Sendecki ILU MASONÓW ?....
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Y_-9s9zqnog

  Wzywam Pana publicznie do zdemaskowania tego gestu,
  a nie do cieszenia się selfie z Dudą.
  Dziekuję
 • @andrzejw 19:59:03 - WY SIĘ CZEPIACIE POSŁA CURYŁO?
  Domyslam się, że chodzi Wam o gest położenia prawej dłoni na piersi wykonany przez Posła Curyłę? Proszę, zauwazyć, że jednak tutaj Pan Poseł nie do końca masoński gest wykonuje, bo nie trzyma kciuka pod katem 90 stopni, lecz pod katem 45 stopni. Albo nie doćwiczył przed lustrem jak należy, albo trzyma nieświadomie, bez podtekstu masońskiego. No i Poseł Curyło nie przyszedł pod pomnik w dyplomatce, w spodniach w kant i w butach wizytowych, lecz w okryciu wierzchnim sportowym, luzackim, niezbyt starannym. Kciuk nie tak, kurtka niestaranna, dżinsy i adidasy na pewno ujmuja rytuałowi masonerii WASP-owskiej. I za to należy być Posłowi Curyło wdzięcznym, Drogi Panie Andrzeju. Za polskie, szlacheckie podejście.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:50:33pozwala sobie atakować i Kościół Święty, i Krzyż. Popełnia wielki błąd."
  - To są słowa godne Katolika, człowieka który wie, że Kościół założył Pan Jezus. . -Wszyscy popełniamy błędy, bo wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale naszym fundamentem jest Prawda, bo nasz Kościół na niej jest osadzony, bo fundatorem jego z woli Ojca jest sam Pan Jezus, a Opiekunem Duch Święty. - " Szukajcie, a znajdziecie", a "Prawda was wyzwoli". -To jest najważniejsze. -Szczere dążenie do poznania prawdy, i nie uleganie podszeptom "władcy tego świata", szatana" -Serdecznie pozdrawiam i SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @moher 21:02:02 - BÓG ZAPŁAĆ
  Za dobre słowo i całkoształt. Pan stoi po dobrej stronie i słusznie broni Pan Dobra przeciwko działaniom Złego.
  +
 • @Eugeniusz Sendecki 18:12:41
  Panie Eu-Geniuszu, ... genialna notka. / Jestem zdziwiony, i zaskoczony zachowaniem Pana, ... i Prezydenta Dydy!

  - Chyba nam się prawica jednoczy "na Amen". (:
 • @Eugeniusz Sendecki 22:08:20
  Panie Eu-Geniuszu, pozwoliłem sobie na przedruk Pańskiej notki, ... niech Naród wie, jakiego ma Prezydenta, ... i Telewizję Narodową (:

  Prezydent Duda oddał hołd Romanowi Dmowskiemu: Sensacyjne wydarzenie z obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada

  VIDEO -Sensacyjne wydarzenie z obchodów Święta Niepodległości - VIDEO

  Link >> http://zonacezara.blogspot.com/2015/11/prezydent-duda-odda-hod-romanowi.html
 • @moher 02:53:58
  "Rosja rządzona przez Rosjan może być naszym najlepszym partnerem. (Jak ktoś zna historię, to wie, że Rosją zawsze rządzą obce "elity", a Rosjanie służyli tylko za mięso armatnie."

  - POLECAM "PARADOKSY HISTORII >>> https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/uszkujnik-pdf.pdf

  ... a jak ktoś jest piśmienny po angielsku to tu znajdzie bardzo ciekawą książkę, >>> http://zonacezara.blogspot.com/2015/10/czy-rosja-zniszczy-izrael-dokonujac.html

  ... przy okazji dowiadując się co nieco o Ukrainie.
 • @
  https://www.youtube.com/watch?v=NfSFZnlFpRY&feature=youtu.be
 • @Zdzich 19:05:09
  Amen, ... Panie Zdzich, ... Amen!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej