Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

POLSKA ODPOWIEDŹ NA CHANUKĘ PREZYDENTOSTWA DUDÓW 2015

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielu myślało, że kolejny polski prezydent co prawda mający żonę o żydowskich korzeniach tym razem od tej tradycji odstąpi, żeby usatysfakcjonować elektorat katolicki. Jednak ma się dzisiaj stać inaczej.

Pan Prezydent z Małżonką dzisiaj (środa 09 XII 2015) o godzinie 18:00 zapalą lampkę na żydowskim świeczniku w pałacu prezydenckim. Wielu czekało na ten moment z czystymi intencjami na szczery dialog katolicko-judaistyczny i polsko-żydowski, wielu myślało, że kolejny polski prezydent co prawda mający żonę o żydowskich korzeniach tym razem od tej tradycji prezydenckiej odstąpi, żeby usatysfakcjonować elektorat katolicki. Jednak ma się dzisiaj stać inaczej.
Dzisiaj odpowiedzią Polaków na to co się dzieje wokół Prezydenta Dudy (gra interesów WASP-owskich i innych) jest przychodzenie pod pałac prezydencki z Krzyżem. Grupka najtwardszych zwolenników wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej (zamachu warszawskiego?) z roku 2010-go spotyka się codziennie wieczorem pod pałacem, ale nie jest nagłaśniana w mediach katolickich i prawicowych. Jest raczej wstydliwie omijana. Praktyka otaczania głowy państwa publiczną modlitwą jest raczej jeszcze niepopularna.
Gdyby ktoś chciał dzisiaj przyjść z Krzyżem o godzinie 18:00 pod pałac prezydencki - proszę o pilny kontakt. Tel. +48 601 787 407, mail endecki@wp.pl.

/-/ Eugeniusz Sendecki

==========
Autor jest polskim i katolickim lekarzem po Akademii Medycznej w Lublinie, wprowadził monitoring w warszawskiej izbie wytrzeźwień (2004), przez co zablokował okradanie pacjentów Kolskiej i sprowadził na siebie gniew warszawskich ubeków nierozumiejących, że dzieje się rewolucja informacyjna.
 Założyciel i twórca TELEWIZJI NARODOWEJ (od roku 2007). Brał udział w akcji na rzecz wykopania Bronisława Geremka z Powązek Wojskowych (2008), za co przesladuje go warszawska masoneria i ubecja, która sfingowała mu procesy cywilne i karne w akcie zemsty. Ujawnił malwersacje pieniędzy publicznych na styku ZUS i NFZ ("afera EKUZ", rok 2012). Podczas procesów przypadkowo natknął sie i ujawnił systemowe fałszowanie dokumentacji medycznej ("afera ołówkowa" - zalecenie numerowania dokumentacji medycznej miękkim ołówkiem wydane przez dyrektora Szpitala Wolskiego i przez archiwum państwowe, wbrew rozporządzeniu ministra). Złożył wniosek do Prezydenta Andrzeja Dudy o usunięcie Marka Balickiego z grona doradców prezydenckich (2015). Ujawnia prawdę o Martinie Gertichu, Układzie z Dorotheenstrasse i ocaleniu Polski przez Eligiusza Niewiadomskiego przed masońską zagładą. Przewodniczy zespołowi d/s slużby zdrowia Stronnictwa Pracy (Profesora Wrzesińskiego, Mecenasa Truksy i Grażyny Wasilewskiej-Miernickiej). Działa w zespole organizującym imprezy przy pomniku Dmowskiego.

KOMENTARZE

 • --- to mówisz Pan ,że jest was dwóch katolików -jeden z hostią drugi z krzyżem
  --- obaj słudzy żydoskiej religii.
  https://www.youtube.com/watch?v=pCaaAq4e2RI
 • @ninanonimowa 06:56:33
  Duda potwierdza deklarowaną dwuetniczność swego rządu i oddaje hołd idei współgospodarzenia nad Wisłą z do spółki z aszkeNAZIolami :((( najwyraźniej (na razie) są naciski na oficjalne podkreślanie faktu wspólnego gospodarzenia w kraju zwanym III.RP ale chyba tylko dlatego, że... jeszcze jest ich zbyt mało aby mieli wyłączność i by mogli budować dla tubylców getta tak jak w Palestynie :(((
 • Ratuje Hostię i pali menorę
  Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek (albo odwrotnie).
 • ...
  Po czynach w materii twardej go oceniam, na razie jest nie najgorzej.
  Co czyni w sferze swojego ducha obserwuję czujnie ale bez większych emocji.
 • Nic nowego
  Podkreśla ,że władza nadal jest z nadania chazara-mongoła.
  Ajwaj/alleluja i do przodu.
 • tubylec to potencjalny wrog
  Jak byl Majdan to gojom wmowili palenie swieczek w oknach. Widocznie nie chca bezczescic swieta i dac gojom zapalac chanuke, jak znam zycie to polowa tubylcow by to zrobila.
 • ...
  ...co na to Hadacz ?
 • "narod żydowski" jest tworem mitologiczno kabalistycznym gdyż nie znaleziono dowodów ucieczki z Egiptu lub istnienia krola Salom
  Bóg skorzystał łaskawie ze starotestamentowej hagady o funkcjach kabaly i objawil eWANGELIĘ ORAZ PRAWO INTERPRETACJI wedlug I Przykazania Dekalogu i po tym ostatnio jako ponimiecko popolsko posowieckam mniejszość unarodowil się naród nowohebrajczyków lub wyznawców nadzieki na korzystanie z pasożytnictwa talmudycznej rasy głownie dzięki grupom trzymającym władzę w USA, krajach UE i poZSRR. Trudno mowić o "dialogu polsko judaistycznym" tak jak trudno było mowić o sojuszu z Reichem Hitlera lub ZSRR Stalina a nawet miedzy bykiem a poarowozem
 • @
  Chora umysłowo "NINANONIMOWA" nie jest w stanie przeżyc ani dnia, aby nie opluć Polaków/ Katolików.
  Za swoją chorobę oskarża .. "Watykan".
 • @Oficer Prowadzący 18:04:57
  Judaizm to nie nasza religia. Katolicy nie obchodza takiego swieta. Przynajmniej ja o czyms takim nie slyszalem.Wiara nie jest do uprawiania polityki i robienia komus dobrze.
 • @Oficer Prowadzący 18:50:36 - PAN JEZUS OBCHODZIŁ CHANUKĘ?
  Trzeba by było to sprawdzić. Ja osobiście w to wątpię. W Ewangeliach nic na ten temat nie ma.
  Sięgnijmy zatem do materiałów źródłowych. :)
  I przeprowadźmy staranną analizę porównawczą.
 • @Oficer Prowadzący 18:04:57
  tyle, że dzisiejsi palący smutne ogarki chanukowe to przebierańcy, więc nie ma związku...powinni je palić raczej Palestyńczycy...a czy zgasiłeś już świeczkę ?
 • @Oficer Prowadzący 18:50:36
  Nie ma naszej wspólnej religii. Oni wierzą w innego Boga.
 • @Oficer Prowadzący 18:50:36
  Twoja argumentacja jest bałamutna. Stary Testament należy do naszej religii - katolicyzmu, ale nie w dowolnej interpretacji, tylko w świetle katolickiej tradycji i katolickiego nauczania. To w świetle tego, a zwłaszcza świetle Nowego Testamentu czyta się Stary Testament. W praktyce, to Stary Testament jest użyteczny dla wyjaśniania pewnych spraw z Nowego Testamentu i tyle.

  Nowy Testament nie znosi Prawa Starego Testamentu, ale go wypełnia. To tyle, co koniec judaizmu, a chrześcijanie zostają Nowym Izraelem.
  Zaczyna się nowa tradycja. Chanuka nie jest świętem religijnym. (Pozostaje tylko izraelskim świętem państwowo-religijnym).
  O ile według Starego Testamentu sprawiedliwy był wyjątkiem (Sodoma miała nie być zniszczona, gdyby znalazło się w niej 10 sprawiedliwych), to już dla żyjących według Nowego Testamentu to sprawiedliwość jest normalnością, a nie wypełnianie Prawa Starego Testamentu.

  To ma wielkie konsekwencje, bo przez to te dwie religie są zupełnie nieprzystające.
  Dokładnie to trzeba by być katolikiem, żeby móc żyć uczciwie po żydowsku, ale nie da się żyć po katolicku pozostając tradycyjnym żydem.
  Inaczej mówiąc sytuacja kiedy nasze religie byśmy wymieszali przemocą czy terrorem i kazali ludziom budować jedność, musiała by oznaczać likwidację katolicyzmu - i to na drodze ludobójczej.

  Stąd i możemy żyć w pokoju i przyjaźni z Żydami, ale tylko w najwyższym poszanowaniu swojej odrębności i tożsamości.
  Nadto Polska przestrzeń życia publicznego (a więc i cały ład polityczny) musi być oparta o system wartości typowy dla cywilizacji łacińskiej, nie zaś cywilizacji żydowskiej. To oznacza przede wszystkim wyższość sprawiedliwości nad prawodawstwem i praworządnością.

  W związku z powyższym taki na pozór drobny gest zapalenia świeczek okazuje się nie tylko gestem wiernopoddańczym dla faktycznych posowieckich okupantów Polski, ale już wyrazem zgody na ludobójstwo Polaków, na likwidację Polski, na zmierzch naszej religii.
 • @miarka 19:51:43
  Tak właśnie jest, nie ma wspólnej religii i nie będzie . Oni wierzą w innego Boga. My mamy sześć prawd wiary i jest to dla nas kompas wiary .
  Przy celebrowaniu takich świąt, już pierwsza prawda naszej wiary krzyczy.

  pozdr:)
 • @Oficer Prowadzący 19:50:12
  To nie jest kwesta podobieństwa religii, ale wiary.
 • @Oficer Prowadzący 20:11:56
  no comment .

  pozdr:)
 • @Oficer Prowadzący 20:02:10
  Mówisz "gesty wobec innowierców" i "współpraca"?

  Gesty wielkopańskie - hojność wobec biednych, słabych i prześladowanych?
  On musi być bardzo bogaty, skoro jeszcze uważa że stać go, żeby ich wspierać. No bo przecież uczciwość nie pozwoliłaby mu robić gesty na nasz koszt :-)

  Zostaje "współpraca".
  To by nawet mogło mieć sens i to nawet nie tylko jako związek taktyczny dla realizacji wspólnych celów politycznych,
  ale i strategiczny, w ramach wspólnych celów i idei, a więc i wspólnego systemu wartości rozumianego cywilizacyjnie.
  Niestety cywilizacja łacińska i żydowska są nieprzystawalne, nie do pogodzenia, niezdolne do tworzenia wspólnoty na poziomie wartości a zwłaszcza jednakowo rozumianego pokoju i jednakowo rozumianych świętości.

  Zostaje "współpraca" jako związek taktyczny dla realizacji wspólnych celów politycznych ".
  Pytanie zasadnicze to jakie to cele - czy "pro-", czy "anty-".
  Jeżeli "pro-", a więc w dobrej sprawie, to można rozmawiać. A więc i w pełnej jawności. A więc jaka to sprawa?
  Jeżeli "anty-" to najpierw zasada "nieprzyjaciele naszych nieprzyjaciół jeszcze muszą być naszymi przyjaciółmi. A więc od jak dawna i jak wierna jest nasza przyjaźń, czy wszelkie zaszłe zbrodnie, zdrady ... zostały wyjaśnione, zadośćuczynione i przebaczone?

  W ogóle współpraca zakłada pełne poszanowanie tożsamości i odmienności, wejście w sprawiedliwy związek partnerski, a nie inne rozumienie wartości, inne ustawienie ich hierarchii, a nawet znaczeń słów.
  - To wszystko wskazuje, że o żadnym równouprawnieniu nie ma mowy, zaś tolerancja będzie możliwa tylko na zasadzie kontaktów "dobry człowiek"-"dobry człowiek", bo już nawet zasady polityczne musimy mieć inne, skoro polityka to działanie dla dobra wspólnego, zaś dobro wspólne musi być jednakowo rozumiane, a więc i w ramach wspólnego systemu wartości (te zaś mamy zdecydowanie odmienne).

  Jedno bezdyskusyjne, to współpraca na poziomie dobrych ludzi z obu stron. Ale i tu trzeba uważać.
  Żyd to dobry człowiek, i jak najbardziej tak należy go taktować w relacjach indywidualnych.
  Co innego, kiedy zostanie przestępcą, (faktycznie przestaje być i człowiekiem (w znaczeniu zdolności do uczestnictwa w ludzkich społecznościach) – do czasu nawrócenia, naprawienia win i odzyskania zaufania społeczności) – wtedy nie ma już mowy o jego dobroci, czy np. żydowskości (chyba że obciążająco w stosunku do tytułu “żyda dobrego człowieka” którym jeszcze by się chciał oszukańczo posługiwać).
  Podobnie kiedy stanie się nielojalnym względem Narodu Polskiego obywatelem Polski (faktycznie przestaje być obywatelem, a kiedy dotyczy to obywatela narodowości polskiej, również Polakiem), obciążająco z tytułu posługiwania się fałszywą tożsamością.

  Tu więc zasadniczym jest pytanie: o których dokładnie Żydów chodzi. Bo kiedy nie ma uczciwych relacji indywidualnych, a grupa jest, to i trzeba domniemywać, że to zorganizowana grupa przestępcza :-(
 • @Oficer Prowadzący 19:45:28
  Człowieku, otwórz oczy. L.Kaczyński w Izraelu mówi, że póki w Polsce będzie rządził PO-PiS póty interesy izraela będą zabezpieczone. Każdy z "naszych" prezydentów brał udział w Chanuce, L.Kaczyński daje z kasy Warszawy 40 mln na Muzeum Pollin, jeszcze większe wsparcie daje rząd J.Kaczyńskiego. L,Kaczynski wbudowuje kamień węgielny pod to muzeum. PiS-Duda zanim został wybrany na kandydata na prezydenta w styczniu tego roku odbywa spotkania podczas wyjazdowego posiedzenia na Kazimierzu w Krakowie. Zdejmij różowe okulary. Bo trzeba być ślepym by nie widzieć, że dla naszych rządzących to ważniejsze święto niż Wielkanoc.
 • @Oficer Prowadzący 19:38:29 - TO JEST KWESTIA TRESURY
  Obawiam się, że nie mieliśmy do czynienia ze szczerym katolicko-judaistycznym dialogiem, ale jakąś formą tresury, za którą stoi Soros, Rotszyld, albo sam diabeł. Nie miał bym nic przeciwko temu, że Pani Prezydentowa z racji na swoje korzenie zapaliła tę świecę chanukową. Duda mógłby przy tym w pozie pełnej godności stać i asystować. Pudełko zapałek podawać. A potem ucałować Panią Agatę w obie śliczne pucki. Było by to fajne, dobrze przez Polaków przyjęte.
  A tak - to odnioslem przykre wrażenie, że Pan Prezydent został przez kogoś zmuszony do wygibasów, że to nie było z serca, lecz owocem tresury i zastraszania. Przykry widok dla Polaka patrioty. Bo ja widzę za tą chanuką Sorosa, Rotszylda i wszelkie inne zło.
  Musimy się bardzo dużo modlić za Pana Prezydenta. Żeby rozgonił zgraję niedobrych doradców ze swojego otoczenia.
 • @Oficer Prowadzący 21:40:47
  A to wszystko co opisałem to pewnie przypadki. PO-PiS to ta sama formacja tylko ludzie trochę inni. Oczywiście szanuję święta żydowskie, prawosławne dla katolika nawet je szanującego nie jest to powód by je obchodzić. Bo dlaczego nie obchodzić w Pałacu Namiestnikowskim np Ramadanu?Katolickość PiS to tylko jedno z haseł wyborczych. PiS udaje katolików, PO udaje liberałów a PO-PiS udaje Polaków. PiS realizuje politykę Izraela i USA na terenach Polski, zaś PO realizuje politykę UE i zachodnich konsorcjów. I taka jest prawda. Oczywiście, że lobbing Żydowski ma ogromną siłę i operuje ogromnym majątkiem. Ale zachowanie PO-PiSu nie w tego wynika.
 • @Oficer Prowadzący 18:04:57
  https://youtu.be/KyKWUpSMegE
 • DUDA dzisiaj, zapalając świecę na święto chanuka:
  "Chciałbym, aby płomień chanukowych świec, wyrażający nadzieję jaśniał nad całą Rzeczpospolitą" ( !! )

  źródło: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2015-12-09/andrzej-duda-zapalil-swiatelko-chanuka/
 • @Zawisza Niebieski 22:06:16
  Katolickość PiS to tylko jedno z haseł wyborczych. PiS udaje katolików, PO udaje liberałów a PO-PiS udaje Polaków. PiS realizuje politykę Izraela i USA na terenach Polski, zaś PO realizuje politykę UE i zachodnich konsorcjów. I taka jest prawda.

  >> racja.
 • @Oficer Prowadzący 22:27:09
  Niestety tak jest, popatrz na wiele dziwnych głosowań PiS, jeśli popatrzysz na to przez ten pryzmat głosowania przestają być dziwne. Jeśli chodzi o sprawy żydowskie PiS i PO nie raz nagle głosowały ręka w rękę.
 • @Oficer Prowadzący 18:50:36
  Jezus Chrystus (nie-Żyd, i nie-Goj) zerwał ze Starym Testamentem i dał nam Nowy.
  Szczegóły tutaj: http://zdzich.neon24.pl/post/103648,stary-i-nowy-testament.
 • @Zdzich 06:42:43
  owszem, Chanuka to obrzęd głęboko nazistowski - podobnie jak większość wypaczonych interpretacji Starego Testamentu... Chanuka to święto szowinistycznej zemsty i ludobójstwa, które porównać można np. do stawiania pomników armii czerwonej w Netanii: http://gonetanya.com/?p=1316&lang=en
  tam aszkeNAZIole czczą swoje sukcesy bolszewickie i dominację podczas mega-masakry Chrześcijan
 • @Oficer Prowadzący 18:04:57
  To jest historia czy tam haddaga żydowska a nie polska. W temacie chanukowym stoję na gruncie katolicyzmu, który nie uznaje tych wydarzeń za godnych świąt. Prezydent u muzułmanów był w meczecie, a nie zapraszał ich do Pałacu. Zgodnie ze swoją podejrzliwością uważam, że w meczecie był ze względów politycznych a nie innych, a to z powodu tzw. uchodzców muzułmanów, którzy nb obchodzą Tatarów tyle, co zeszłoroczny śnieg. Ciekawam czy w ramach rewizyty na święta Bożego Narodzenia zaproszą go do Synagogi Nożyków z opłatkiem.
 • @Oficer Prowadzący 20:02:10
  "tworzy klimat do jakiejś współpracy". Jakiej? Ks.prof.Chrostowski zrezygnował z przewodniczenia w komisji pojednania między katolikami i żydami przy KEP, bo doszedł do wniosku, że nie może być mowy o pojednaniu, kiedy druga strona uparcie trwa przy swoim. Na youtube są prezentowane jego wypowiedzi. Według ichniego nauczania bliżni to Żyd (wierzący czy błądzący), według chrześcijańskiego -każdy będący w potrzebie. Nawet praktykującym żydom nie zależy na "współpracy", bo to grozi rozmyciem się żydowskości. Nauczanie Talmudu jest bezwzględne dla nieżydów, a jak goj zechce "współpracować", to w konsekwencji dostanie po łbie.
 • @miarka 21:05:00
  Tu więc zasadniczym jest pytanie: o których dokładnie Żydów chodzi. Bo kiedy nie ma uczciwych relacji indywidualnych, a grupa jest, to i trzeba domniemywać, że to zorganizowana grupa przestępcza :-(

  Jak czytałam Talmud to zastanawiałam się, czy to nie kodeks mafijny.
 • @Oficer Prowadzący 15:04:58
  "Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego''.

  Czyli to kładzie kres klasycznemu judaizmowi, bo na jego straży stali "uczeni w Piśmie i faryzeusze".
  Niebo staje się otwarte tylko dla sprawiedliwych i ze sprawiedliwości wyprowadzających prawodawstwo.

  To za Jezusem Gandhi powiedział:
  „Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa.”

  "Nawet kary śmierci nie ma (oficjalnie), co podważa sprawiedliwość. Wahadło poszło w drugą stronę".

  Tak, sprawiedliwość i tutaj musi być przywrócona. Obecny stan tworzy patologię bezkarności zbrodniarzy. Patologię motywowaną prawodawstwem...

  "Fundamentem chrześcijaństwa jest miłość".

  To nie jest ścisłe. Musi być jednoznaczne określenie, że miłość wzajemna ("Nowe przykazanie wam daję, abyście się nawzajem miłowali").
  Musi też być wpisana w relację miłości do Boga, Rodziców, Ojczyzny i nienawiść do zła ("Kto nie ma w nienawiści...").
  Wreszcie musi być jasne, że miłość jest tylko elementem sprawiedliwości i to sprawiedliwość jest tym właściwym fundamentem chrześcijaństwa. Miłość jest najwyższym wyróżnieniem drugiej osoby, wymagają służby, ofiary, walki, pracy, wyrzeczeń i przebaczania, ale w ramach sprawiedliwości, nigdy wbrew.
  Dzisiejsze lewackie definicje miłości są "do kosza". Weźmy takie traktowanie przebaczenia jako zapomnienie o zdarzeniu. Nie, to nie przebaczenie - w przebaczeniu pamięć pozostaje - to sprawiedliwość musi być przywrócona, a w szczególności wyrządzona krzywda naprawiona, choćby i pokrzywdzony włączył się w jej przywracanie, kiedy krzywdziciel nie daje rady, choć chce.
 • @Zorion 19:34:59
  w tego samego..w tego samego.. i tu jest problem, ale nie ich, ale Wasz :(
 • @Oficer Prowadzący 19:38:29
  no i dzieci też.. to oczywiste..
 • @Oficer Prowadzący 15:52:42
  "Kluczowa w NT jest miłość i miłosierdzie. Sam Bóg złożył ofiarę z siebie".

  Cały czas chodzi tu o sprawiedliwość.
  Sam Bóg złożył ofiarę z siebie (jako ofiarę motywowaną miłością) właśnie po to, żeby pokazać iż sprawiedliwość musi być przywracana, nawet kosztem ofiary z siebie Osoby dotkniętej związaną z grzechem niesprawiedliwością. Osoby, która w tym przypadku bierze na siebie zadośćuczynienie za wyrządzoną niesprawiedliwość i winę za grzech, który był jej przyczyną, a nawet karę (zgodnie z tą zasadą Jezus ofiarował swoje życie, bo "karą za grzech jest śmierć").

  Miłosierdzie, które tu przywołujesz, to też element przywracania sprawiedliwości - bo ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa jest związany sakrament pokuty i pojednania (spowiedzi inaczej mówiąc) - właśnie po to, by grzesznicy, którzy go dostąpią mogli wracać do grona sprawiedliwych (normalnych chrześcijan).

  Podkreślę, bo wydaje mi się, że wielu tego nie rozumie i miesza - miłosierdziem Bożym było tu samo ustanowienie sakramentu pokuty i pojednania, co służyło sprawiedliwości na przyszłość, miłością zaś wzięcie na siebie przez Jezusa kary za grzechy odpuszczone co zadośćuczyni sprawiedliwości i ją przywraca.
 • @Zdzich 06:42:43
  Kosmita jak nic..
 • @Oficer Prowadzący 15:04:58
  Skoro postanowiłeś nauczać nas miłości do barbarzyńców Środkowego Wschodu, nie mów, ze "nic nie rozumiemy". Rozumiemy wszystko, a zwłaszcza Ciebie.

  1. Jezus Chrystus pojawił się jak zapowiadano w S.T. i został przez Żydów skazany na ukrzyżowanie jak zapowiadano w S.T. Do tego, wypieprzył S.T. na śmieci i zastapił go N.T. - Nowym Przymierzem.
  Proroctwo się wypełniło! To wszystko.

  2. Piszesz, że "barbarzyństwo, okrucieństwo, stanowiło w dawnych czasach normalne procedury, było zgodne z ówczesnymi standardami". A dzisiaj? Zobacz co Żydzi robią z Palestyńczykami!
  http://zdzich.neon24.pl/post/24415,nieludzkie-bestialstwo
  Mord rytualny jak był, tak i jest dzisiaj stosowany przez Zydów. Ich natura nie zmieniła się ani na jotę;

  3. "Fundamentem chrześcijaństwa jest miłość." TAK! Ale nie miłość do bandytów i morderców, pomimo że "nawet kary śmierci nie ma". Tolerancja (przynajmniej moja) ma swoje granice.
 • @All
  Starli się pod tym postem dwaj inteligentni (potrafię inteligencję dostrzec) zadaniowcy (to też widzę), Zawisza vs Oficer, i co z tego wyszło?

  Dostali rozkaz: "Koniec", można pięknie różnić się, ale, czasem nie można..

  Czy wiecie, że bojówkarz lewicowy i prawicowy ma tego samego płatnika?

  Tu jest tak samo.. obnażyli się..
 • @wk..ny 16:48:32
  Dlatego tłumaczę Oficerowi Prowadzącemu, że nie ma "lewicy i prawicy", lub coś w rodzaju "neo-" itp. Są tylko Żydzi vs Goje.

  A ""Co dobre dla Żydów, to nie jest dobre dla Gojów" - jak mówi Brother Nathanael Kapner (www.youtube.com/watch?v=3_-Q9pi9rSY)
 • @Oficer Prowadzący 17:00:06
  "Tylko umówmy się, że nie zarzucamy sobie you know, agentury, zadaniowania , nie zniekształcamy nicków itp. bezpodstawnych pierdół. Czyli, że jesteśmy dorośli. Ok?"
  Czy zastosujesz to do siebie?
  Daj przykład bez nauczania "co chrześcijanin może mówić". Przez małe "c"!!
 • @Oficer Prowadzący 17:00:06
  To, że mam Cię za inteligentnego, ba, nawet mądrego (Opus Dei czy tam inni Jezuici głupców przecież nie przyjmują), nie zmienia faktu żeś zadaniowany Lodzik.. sorry Winnetu.. z prawdą nie wygrasz..

  Podstawy były, Spiryt wyrzucał Cię wielokrotnie, aż go wyrzucili..
  Ty jesteś, a Jarka nie ma.. to zasługuje na notkę, ja w gównie nie babram się z zasady, ale może ktoś po za mną na NE widzi to co ja i skleci kilka zdań.. mam nadzieję..

  Widzisz Lodzik, odpracowujesz tu pokutę albo robisz za srebniki, jest jeszcze opcja że jesteś zindoktrynowanym hmmm.. piątym stopniem??

  Ja Cię lubię, trochę nawet szanuję, ale jak ktoś głupoty pisze to jest moim wrogiem, mam nadzieję, że rozumiesz..

  Nie pozdrawiam,
  wszy na noc i karaluchy pod poduchy!
  (o ile zadaniwcy w ogóle śpią :)))
 • @Oficer Prowadzący 16:48:07
  "Dobrze, ale Chrystus nie wprowadził nowego przykazania sprawiedliwości, tylko nowe przykazanie miłości, jako najważniejsze. Na to jest położony akcent, co nie umniejsza sprawiedliwości".

  Nie umniejsza, bo sprawiedliwość została wywyższona inaczej.
  Rozpoczynając swoje nauczanie, w Kazaniu na Górze Jezus powiedział:
  "3 «Błogosławieni ubodzy w duchu3, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
  7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
  9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków4, którzy byli przed wami".

  Czyż ta ranga sprawiedliwości jaką jest błogosławieństwo nie czyni z niej przykazania?
  A fakt, że jest wśród najważniejszych błogosławieństw wymieniana dwukrotnie?

  "Motywacja Boga też ma żródło w miłości (aby nie musiał być sprawiedliwy)..."

  Co to ma znaczyć? Bo co, bo byłby złym? To sprawiedliwość Boża może być czymś złym?

  Przecież żadna kara, jeżeli jest sprawiedliwa, nie jest zła. Tak samo nagroda! Jak wskutek sprawiedliwej kary boli, to ma boleć.

  Sprawiedliwość to stan od którego zaczyna się normalność, ludzka normalność, bo jeśli chodzi o Boga, to On jest zawsze sprawiedliwy.
 • @miarka 17:29:04
  Czy uważasz, że chłosta jest sprawiedliwa?
  http://spartakus.neon24.pl/post/121115,czy-gps-zasluguje-na-chloste

  czy może sprawiedliwe było by odstrzelić delikwenta??

  Ja wychowany w doktrynie chrześcijańskiej "nie zabijaj" popełniłem powyższy tekst, ale mam wątpliwości, bo delikwenta chłosta nic nie nauczy, a będzie dalej sączył truciznę.. ba, propagując wolność banuje "prawdę"

  P.S.
  Ja tam na Królestwo Niebieskie nie zasługuję, ale nie chcę tam znaleźć się..
  Wieczności pośród harf i śpiewów na chmurkach nie zniósłbym, wolę zabalować w piekle i do kotła iść, chociaż mam nadzieję, że w piekle zostanę doceniony i chociaż kapo z widłami w rękach zostanę :))
 • @Oficer Prowadzący 17:25:30
  Chyba mówisz o MI 0.. o czym nikt nie mówi..
  (podstawa królestwa oparta na AmonRa i okultyzmie)
  ale na to masz za mało gwiazdek na szarfie..
  Wysypałeś się, myślisz nadal, że jestem głupszy od Ciebie..
  myśl tak nadal, to lepiej dla mnie.. jezdem goopi i nic nie znaczę, a zadaniowca widzę z daleka.. taka karma?
 • @Oficer Prowadzący 17:48:38
  "Sprawiedliwość to oddanie każdemu, co mu się należy. Miłość to znacznie więcej. Ale nie spierajmy się już."

  Może jeszcze parę słów.
  Zgoda, że "Sprawiedliwość to oddanie każdemu, co mu się należy", ale nie, że "Miłość to znacznie więcej".
  To fakt, że miłość jako wartość ma więcej wymiarów - np. cnoty ludzkiej, czy morale wspólnotowego, a nie tylko elementu sprawiedliwości, ale nie można powiedzieć, że to więcej, tylko że inaczej, albo "w innym wymiarze" - tu jednak mówimy o sprawiedliwości, a sprawiedliwość jest terminem, dla którego miłość jest częścią składową.

  Gdybym miał ODDAWAĆ więcej, jak się komuś należy, to bym płacił jakiś haracz, jakąś lichwę, jakieś niesprawiedliwe wymuszenie... Nie wchodzi tu więc w rachubę RELACJA ODDAWANIA.

  Wchodzi natomiast w rachubę relacja dawania, czyli ofiary (wtedy daję coś ekstra od siebie), albo relacja udzielenia łaski - np miłości (udzielam ze swego (ale zachowując nad tym kontrolę, wspomagam, np wiedzą, radą, współpracuję - jeśli łaska (na moich warunkach) zostanie przyjęta.

  Motywem tej łaski (świadomej i dobrowolnej) jest działanie dla dobra tej osoby, jest podnoszenie tej osoby w dobru, a w pierwszym rzędzie w jej staniu się osobą sprawiedliwą.

  Wspomnę jeszcze Rz 13,8-10:
  "Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa".

  To też podkreśla, że skoro sprawiedliwość to więcej jak prawo, to i więcej jak miłość, bo ona dopiero wypełnia prawo (jest podstawą ludzkiej normalności, gdy sprawiedliwość to już normalność).

  A za piosenkę dziękuję i pozdrawiam.
 • @wk..ny 17:51:46
  "... mam wątpliwości, bo delikwenta chłosta nic nie nauczy ..."

  Jak tak, to jest niesprawiedliwa. Kara sprawiedliwa uczy sprawiedliwego postępowania i uwalnia od poczucia winy, a więc i przywraca równowagę na przyszłość.

  Nie zawsze trzeba kary. Dawniej często stosowano "pogadanki umoralniajace" (niektóre dzieciaki wolały lanie).

  :-)
 • @wercia 15:12:10
  Bingo!
 • @miarka 19:25:13
  zbanował mnie, więc pole pogadanek zostało wyczerpane..

  ino sznur ostał się..
 • @Oficer Prowadzący 20:54:30
  "''Tak Bóg umiłował świat'' oznacza żródło motywacji Bożej".

  Zgoda

  "'' Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił'', czyli postąpił sprawiedliwie, według grzechów świata".

  Źle to rozumiesz. Bo czyż : '' Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił'', nie znaczy, iż osądził go według litery Prawa?

  "aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne''- Tu już nawet nie ma wymogu sprawiedliwości, tylko wiary."

  Niezupełnie. Wiara, tak zresztą jak i nadzieja, czy miłość to nie słowa, czy nawet nakierowania ducha, ale przede wszystkim czyny, które ją wyrażają. Wszystkie trzy zresztą znajdują się w grupie cnót, które składają się na sprawiedliwość relacji indywidualnych - jak jest wymóg sprawiedliwości, to i wiary.

  O uczynkach jest jeszcze dalej:
  "17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. 18 Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. 19 A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu». "

  "Miłość przeważa sprawiedliwość. Gdyby nie miłość, mielibyśmy zamiast ewangelii - talmud, czyli system prawa odmierzającego sprawiedliwość'.

  Powyżej cytowałem"Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa".
  Z tego tylko wynika że miłość przewyższa prawo.
  Natomiast z tym, że systemem prawa można odmierzać sprawiedliwość to się nie zgadzam. Systemem sprawiedliwości prawo, to tak, ale w drugą stronę, to już trzeba całkiem innych kryteriów.

  "W winnicy pańskiej każdy robotnik dostaje tę samą zapłatę, niezależnie od tego, czy pracuje cały dzień, czy godzinę. Bo miłość przeważa nad sprawiedliwością".

  Akurat miłość tu nie gra roli, tylko umowa. Każdy podejmując swoją pracę umawiał się na swoją zapłatę i ją otrzymał. To, ile otrzymali inni nie powinno go interesować. Zapłata sprawiedliwa to zapłata zgodna z umową jeżeli była ona zawarta świadomie i dobrowolnie. A była.
  Świadomie i dobrowolnie - jak z grzechem. To bardzo ważne zestawienie.
  Zgodnie z umową=sprawiedliwie

  "Może to na dziś wystarczy?:)))"

  Ok. Do jutra.
 • @wk..ny 21:29:30
  "zbanował mnie, więc pole pogadanek zostało wyczerpane..

  ino sznur ostał się."

  Spokojnie, Ty już jesteś wolny. Teraz problem umoralniania go to problem niezbanowanych :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej