Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4860 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

WIELKANOC KOD-U POD URM-EM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Wielkanoc rok temu pod URM-em, siedzibą Premier Ewy Kopacz protestowali rolnicy i narodowcy - w obronie polskiej ziemi. Mszę Wielkanocną odprawiał katolicki ksiądz. W Wielkanoc w tym roku pod URM-em siedzibą premier Beaty Szydło protestuje KOD...

Daje się zauważyć nerwowość wśród zgromadzonych - na widok kamery TELEWIZJI NARODOWEJ oraz Krzyża i statuetki Dmowskiego niesionej przez Radosława Siedleckiego z Tłuszcza. Wcześniej, kiedy zajrzeliśmy pod pomarańczowy namiot rozmawialiśmy z KOD-owcami nie-nerwowo i atmosfera była przyjazna, ale wtedy rozmawialiśmy z niewiastami tam się krzątającymi, które miały urodę słowiańską.

Bartłomiej Kurzeja zauważył, że brunet, z którym rozmawialiśmy na początku filmu to ten sam mężczyzna, który przyniósł Krzyż z puszek po piwie Lech pod pałac prezydencki. Akurat ten mężczyzna rozmawiał w sposób przyzwoity i narodowo-demokratyczny, wskazując na konieczność wypowiedzenia się w referendum istotnej większości - jeżeli chodzi o rozwiązanie kwestii Trybunału Konstytucyjnego. Pozytywnie zareagował na pomysł referendum i nie przeciwstawiał się obecności Radosława z Krzyżem.

Zupełnie inaczej zareagował na naszą tam obecność rosły mężczyzna w bejsbolówce. Wbrew zasadom konstytucyjnym i prawnym zażądał od nas akredytacji, czyli specjalnego pisemnego zezwolenia na filmowanie. Wtórowała mu niewiasta o zdecydowanie południowej urodzie, która zarzuciła mi niewiarygodność, ponieważ moja legitymacja NEonu24 straciła ważność w dniu 31 grudnia 2015. Co ciekawe, owe osoby występujące w imieniu KOD-u nie miały żadnych identyfikatorów, nie przedstawiły się. Jest to sprzeczne z zasadą podstawową demokracji, czyli zasadą przejrzystości, dostępu do informacji.
Co ciekawe - KOD-owcy dali nam dwa egzemplarze Konstytucji RP, w której jest zapis o jawności życia publicznego.
Tak to było pod pomarańczowym namiotem KOD, czyli w tej cześci, kóra ostatnim razem zaprezentowała wobec nas postawę przyjazną...

Tutaj: film TELEWIZJI NARODOWEJ o tym naszym spotkaniu z KOD-em w Wielki Piątek - 25 marca 2016.

KOD-owcy nie przwidują Mszy Świętej pod URM-em dla protestujących i sympatyków, zupełnie inaczej niż to było rok temu, kiedy rolnicy i narodowcy organizowali Msze Święte co niedzielę, a już szczególnie w Wielkanoc.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • @Eugeniusz Sendecki 14:58:48
  Patrzyłem na reportaż ze zdziwieniem. - KOD-ziarze zachowywali się jakby Pan odprawiał egzorcyzmy, .... a Oni bali się święconej wody. (:
 • @Eugeniusz Sendecki 14:58:48 / odtwarzam Ziut 14:51:01
  "Diabli nie śpią!" - A słyszeliście numer! KOD-ziarze napisali list do biskupa! - Czort! - Jak się jutro dowiem, że rabin chce zostać papieżem, to powiem, że świat zwariował. - Choć i tak już chyba wariuje. >>> 10.04.16 służby USA i MOSSAD mogą nam zrobić smoleńską szopkę, czy zrobią? >>> https://ziut.neon24.pl/post/130573,czy-10-04-16-sluzby-usa-i-mossad-zrobia-nam-smolenska-szopke

  ... przez pomyłkę skasowałem.
 • @Ziut 15:01:35 - ŚCIŚLEJ... TO RADOSŁAW SIEDLECKI EGZORCYZMOWAŁ KOD...
  ...za pomocą Krzyża. Krzyż Pana Naszego Jezusa Chrystusa ma Wielką Moc. Mnie zaskoczyła grzeczna i przyjazna postawa tego KOD-owca, który się okazał tym samym, który przyniósł Krzyż z puszek po piwie po pałac prezydencki w roku 2010-tym. Facet mówił bardzo rozsądnie i się nie bał kamery, nie był nerwowy.
  Dlatego nie rozpoznałem w nim tamtego od Krzyża z puszek po piwie Lech. Bartłomiej Kurzej, który spotkał się z nim bezpośrednio wtedy - znał go lepiej i ma lepszą pamięć do twarzy, więc go rozpoznał. Wiadomo - artysta-rzeźbiarz i na kształt wrażliwszą percepcję mający.
 • @Ziut 15:08:21 - TUTAJ JEST PIES POGRZEBANY...
  Właśnie - o to się toczy gra. Czy się Polacy spostrzegą? A prawda jest tak łatwo dostępna. Wystarczyło przyjść pod URM i spostrzec ważne szczegóły. Wyganianie nas przez KOD-owców ma ważny aspekt dez-informacyjny i informacyjny. Padają oczywiste pytania: kto? za ile? skąd? dlaczego?
 • @Eugeniusz Sendecki 15:09:14
  "Facet mówił bardzo rozsądnie i się nie bał kamery, nie był nerwowy.
  Dlatego nie rozpoznałem w nim tamtego od Krzyża z puszek po piwie Lech. Bartłomiej Kurzej, który spotkał się z nim bezpośrednio wtedy - znał go lepiej i ma lepszą pamięć do twarzy, więc go rozpoznał."

  - "Diabli", ... i tajne służby różne przybierają oblicza, nawet "rozsądne" / ... żeby dusze zwieść!
 • @Ziut 15:12:16 - SWOJA DROGĄ...
  Kim on jest? Skąd się wziął? Kto to może wiedzieć?
  Nikt się nie bierze znikąd. Zawsze jest jakiś rodowód.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:51:02
  Kim on jest? Skąd się wziął? - Zawsze jest jakiś rodowód.

  - To ten "od Krzyża z puszek po piwie Lech", ... to symptomatyczne, jeśli nie bluźniercze. - NALEŻY ZAUWAŻYĆ.

  >>> https://www.youtube.com/watch?v=d5qEAjYquBc

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej