Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4872 komentarze

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

POKÓJ ŚWIATOWY. ZAPRASZAMY WOJSKOWE BAZY CHIŃSKIE DO POLSKI.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Minister jest cichym orędownikiem obecności chińskiej w Polsce, nie tylko na polu gospodarczym, ale i militarnym - taką opinię usłyszałem od osoby ze środowiska zbliżonego do Jana Kobylańskiego, nieformalnego króla Polaków na Uchodźstwie.

16 maja 2016 - Radosław Siedlecki idzie z odsieczą Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi, atakowanemu przez establishment KOD-owski odsunięty demokratycznie od wpływu na przetargi na sprzęt dla polskiej armii.
Siedlecki porusza trudny temat grożącej Polsce wojny z Rosją. Okazuje zaufanie Antoniemu Macierewiczowi - że ten takiej wojny wcale nie chce.
Jako rozwiązanie zagrożenia wojną i pomysł na pokój światowy Radosław Siedlecki, rodzimy celebryta polski z Tłuszcza wskazuje na zaproszenie misji wojskowej Armii Chińskiej do Polski.
TELEWIZJA NARODOWA będzie relacjonowała pikiety Radosława Siedleckiego przez ministerstwami obrony narodowej i spraw zagranicznych na rzecz chińskich baz wojskowych w Polsce.
Jako pierwsi o tych działaniach dowiedzą się blogerzy www.NEon24.pl - portalu od lat przyjaznego idei TELEWIZJI NARODOWEJ.

Podobna sytuacja (mozliwość uratowania pokoju przez wejście do gry mocarstwa z Dalekiego Wschodu) już raz miała miejsce - przed II Wojną Światową (1939). Obecną rolę Chin pełniło wtedy inne mocarstwo - Japonia. Dla Polski i świata ratunkiem było przypłynięcie wielotysięczej armii japońskiej przez Gdynię i zaszachowanie Sowietów dążących wraz z masonerią WASP-owską do wzniecenia wojny i podzielenia się globem. Lider polskich patriotów Roman Dmowski był agentem japońskim i posiadał klucz do zaproszenia Japończyków, kórzy bardzo jemu ufali i nie mieli w Europie innych osób zaufanych takiego formatu jak Dmowski. Wróg jednak był szybszy i działał bezwzględnie. Pan Roman za to, że dążył do odwrócenia pozogi wojennej i obecności wojskowych baz japońskich w Polsce - został zamordowany przez WASP-owskich masonów (02 I 1939). Ciekawe, jaki los spotka celebrytę polskiego z Tłuszcza za to, że podaje rozwiązanie problemu zagrożenia kolejną wojną światową?

Film TELEWIZJI NARODOWEJ z wypowiedzią Radosława Siedleckiego;

 

Fotografia główna: Ministar Macierewicz i wojskowi - fotografia i tekst z portalu pro-PiS-owskiej Telewizji Republika oraz fotografia Radem i statuetką Lecha Kaczyńskiego z 10-go kwietnia 2016 sprzed pałacu prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu  Warszawie.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Ciekawe, jaki los spotka celebrytę polskiego
  http://i.imgur.com/mYBLJOQ.jpg
 • @Husky 08:21:07 - CELEBRYCI TELEWIZJI NARODOWEJ...
  Pan Andrzej wybiera się do Brukseli. Nawiedzić Pana Donalda. Zamierzał pojawić się 4-go czerwca na KOD-paradzie, ale bardzo jemu to odradzałem.
  A Pan Radosław zostaje w Kraju. Orędować za chińskimi bazami wojskowymi i w ten sposób wspierać Pana Macierewicza.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:28:11
  // Pan Andrzej wybiera się do Brukseli //
  A za co ?
  Kto sponsoruje ten wyjazd
  Ambasada Izraela ?
  8-))
 • Chodzą słuchy( z obozu Narodowców) że
  ma powstać u nas baza marynarki wojennej potęgi morskiej jaką jest niewątpliwie Monaco

  http://www.fly4free.pl/wp-content/gallery/najmniejsze_kraje/2-monaco_erica-ashleson.jpg
 • @Husky 08:45:57 - PAN NIE JEST ZA POKOJEM ŚWIATOWYM
  Nie chce Pan zaprosić dzielnych doradców chińskich - żeby wspierali nas w walce z terroryzmem? Żeby pomogli nam strzec polskiego nieba? Żeby patrzyli na ręce naszym kochanym sojusznikom z USA i sąsiadom z Kaliningradu?
  A - czemu to? Co Pana powstrzymuje?
  W roku 1939-tym zapomnieliśmy sie oprzeć na dzielnych wojskach Cesarza Japonii. Rządząca Polską sitwa WASP-owska doprowadziła Kraj do rozbioru. Otruli człowieka, który znał japoński i mógł telegraficznie i telefonicznie wezwać pomoc w kilka godzin. Pierwsz transport żołnierzy przybył by do Gdyni w pięć tygodni, bo - jak się domyślamy, Marynarka Anglii zablokowala by Kanał Sueski i Gibraltar, musieli by płynąć wokół Przylądka Dobrej Nadziei...
 • @Husky 08:21:07
  to nie jest celebryta polski tylko celebryta sendecki.
 • @Henryk Kreuz 11:28:12 - PANIE HENRYKU?
  A Pan? Nie widzi Pan sensu działań na rzecz obecnosci baz chińskich w Kraju Naszem? Dziwne... Przecież to proste. Wprowadzenie kolejnego gracza przeciwko Czterem Imperiom grającym w Polsce - to czysty zysk dla naszego udręczonego Ludu.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki 12:25:19
  A na temat takich krajów jak Indonezja czy Malezja co Szanowny Pan myśli?
 • chciałbym przypomnieć
  że japonia była sojusznikiem 3 rzeszy. za czasów II rp dostałby pan po mordzie za sugerowanie komukolwiek że polska armia nie jest w stanie obronić kraju. nie, no ja wiem że wg dobrej zmiany itp 1 września '39 hitler wysłał swoje wojska aby bronić polski przed sowiecką inwazją tylko że polacy opacznie to zrozumieli i zaczęli naparzać do pokojowych sił adolfa. dodam tylko że 16 września '39 marszałek żukow i jego chłopcy, chwacko rozprawili się z armią japońską pod chałchin-goł a w zasadzie zakończyli rozprawę - efektem tego było to że japończycy przestali marzyć o syberyjskich zasobach.
 • @czerwony baron 13:43:39 - OPTYMISTYCZNIE...
  Dzisiaj akurat pod tym względem jest o wiele lepiej;
  ==========
  za czasów II rp dostałby pan po mordzie za sugerowanie komukolwiek że polska armia nie jest w stanie obronić kraju.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:45:30
  Ok. Panie Doktorze.
  Jestem za obecnością Chińczyków nawet w ilości połowy aktualnej populacji, czyli ok 1/2 mld.
  Warunek - przychodzą pieszo i tylko przez Rosję 8-)))

  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201601/1452702039_iyqhaa_600.jpg
 • @Eugeniusz Sendecki 16:45:30
  Ano tak .Pozdrawiam. :)))
 • @Husky 17:19:04
  Po co jątrzysz ?. http://media.wplm.pl/pictures/pictures/2014/08/29/597/336/brics-2012-06-19-size-598.jpg
 • @Repsol 17:28:44
  To tylko na potrzeby "polemiki" z Panem Doktorem 8-)))
  Ave
 • Inicjatywa ciekawa. Telewizja Narodowa jeszcze przed wyborami informowała nas o dwubiegunowej koncepcji A. Macierewicza
  Jest tu jedna poważna wątpliwość. Państwo które wpuszcza na swoje terytorium obce wojska zawsze traci na suwerenności. Podobnie jak Dżibuti nad Zatoką Adeńską, gdzie jest baza wojsk USA a planowana jest militarna baza Chin Ludowych. Czy nie lepiej byłoby gdyby Polska o neutralnym statusie sama kontrolowała własne terytorium. A bronić nas przed wojną mogą zagraniczne inwestycje gospodarcze. I nie mówię tu o złodziejskiej prywatyzacji. Chodzi np o plan ChRL wobec nowego jedwabnego szlaku, jego końcowe kolejowe porty towarowe planowane w Łodzi i Kutnie.
 • @PontoSarmata 17:48:14
  "Dwubiegunowej koncepcji A. Macierewicza" No pewnie takiej . :))))) https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiMs5-gwuHMAhXoIJoKHYNTDFMQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.onet.pl%2Fkraj%2F20-letni-edmund-janniger-doradca-macierewicza-w-mon-kim-jest%2Fp556es&psig=AFQjCNHPTJTCpldFaTLvSqW5qj9-ijfdVA&ust=1463588013365681
 • @PontoSarmata 17:48:14 - OCZYWIŚCIE, ŻE MA PAN RACJĘ
  Jednak Chiny są przypadkiem szczególnym. Przepowiednia mówi, że żółta rasa zaleje świat. A geopolityczne podejście podpowiada - że pokój jest lepszy od wojny, szczególnie w Środkowej Europie. Lepiej nie bagatelizować tych przesłanek.
  Nam, Polakom powinno zależeć na pokoju, utrzymaniu status quo, dobrobycie obywateli narodowości polskiej i przyjaźni z nie-Polakami. Lepiej mieć kilka baz chińskich w Polsce, wolny handel z Chinami, naukę chińskiego w paru gimnazjach w miastach wojewódzkich w Polsce, naukę polskiego w takiej samej ilości miast chińskich, fajne kontakty i kolorowe zdjęcia z wakacji w Chinach niż nie mieć. Ziemia się teraz zrobiła maleńka, Chiny sa naszym sąsiadem "o dwie miedze" - dzięki Kolei Transsyberyjskiej, zbudowanej przez polskich inżynierów "za cara".
  Przodkowie nasi chcą żebyśmy byli w Chinach lubiani, żeby ich starania miały sens ponad-czasowy.
 • @ Autor
  Za wpis daję 5*

  Muszę przyznać, że sam uważam, że obce wojska zawsze likwidują suwerenność danego państwa. I tu każdemu kto tak twierdzi przyznam rację. Ale czy w Polsce można zlikwidować suwerenność? Nie mamy wojska, OT, banków, waluty, przemysłu, handlu, prawo jest w 90% stanowione w Brukseli.... Smutne, ale prawdziwe. Zatem moim zdaniem obecność wojsk chińskich wiele nie pogorszy naszego położenia, a może je nawet poprawić. Powody:
  - Na pewno będą się starali chronić swoją infrastrukturę związane z Jedwabnym Szlakiem.
  - Mogą też być hamulcem dla wojsk USA, FR i resztówki wojsk RP gdyby chciały coś nawywijać.
  - Z uwagi na współpracę Rosji, Chin i Węgier może się także wzmocnić pozycja Grupy Wyszehradzkiej.
  - Jedwabny Szlak i baza mogą też być wstępem do grupy.... BRICS. A stąd już bliżej do suwerenności monetarnej. WOW!

  Skoro już z powodu uskuteczniania "bycia członkiem" UE i NATO nie mamy szans na suwerennosć i NEUTRALNOŚĆ to może chociaż NEUTRALIZACJA wrogów (dająca szanse na zwiększenie suwerenności) jest dobrym pomysłem...

  Pozdrawiam
 • @PontoSarmata 17:48:14
  "A bronić nas przed wojną mogą zagraniczne inwestycje gospodarcze. I nie mówię tu o złodziejskiej prywatyzacji. Chodzi np o plan ChRL wobec nowego jedwabnego szlaku, jego końcowe kolejowe porty towarowe planowane w Łodzi i Kutnie."

  Myślę, że nie wziął Pan pod uwagę operacji false flag w czym od prowokacji gliwickiej, Lusitanii itd dość mocno udziela się Zachód. O Gladio i 9/11 nie wspominając. Pozostawienie przez Chińczyków infrastruktury tak kluczowej dla ich gospodarki na terytorium okupowanym przez NATO i banksterów aż się prosi o jakąś prowokację. Wina będzie zrzucona na "zielone ludziki" i "polskich" "pijanych generałów". Relacje Rosja - Chiny ulegną pogorszeniu, pretekst do osaczenia Rosji i nałożenia dalszych sankcji będzie dostarczony, okupacja Polski zintensyfikowana itd....
  Chińska baza może to znacząco utrudnić. Czy Pana zdaniem się mylę? Czy może nie wziąłem czegoś pod uwagę?

  Uprzejmie pozdrawiam.
 • @AgnieszkaS 22:08:22
  "W Chinach 30 milionów młodych mężczyzn...."

  Zaraz, zaraz.... proponuję się tak bardzo nie rozpędzać ;-) Mówimy/piszemy o jednej, może dwóch bazach. To fakt. I nie w duchu kolejnej okupacji, ale w duchu pohamowania zapędów waspowsko-banksterskich na wojenkę z Rosją na polskim terytorium.

  Ja wiem, że za mundurem panny... itd. I stąd to chodzi Pani po głowie. No ale żeby aż 30 mln? ;-) Winszuję, winszuję ;-)

  Serdeczności :-)
 • @Eugeniusz Sendecki 18:31:21
  To bardzo ciekawe co Pan napisał. Także wkład naszych rodaków w budowę kolei transsyberyjskiej. Carską Rosję i radziecką również tłumaczy trochę fakt, że bez bata kolonizacja Dalekiego Wschodu nie byłaby możliwa. Inną sprawą jest eksterminacja Słowian w czasach stalinowskich. Dziś już wiemy komu na tym najbardziej zależało. Z punktu widzenia Rosji rozbiory I RP nie były najrozsądniejszym poprowadzeniem spraw w środkowej Europie. Najbardziej skorzystał na tym żywioł niemiecki. To on inspirował Polaków do powstań, które w konsekwencji osłabiły polskość naszych kresów. Już wcześniej staliśmy się pionkiem w ich grze.
 • @Jasiek 22:10:32
  Zgadzam się, że bezpieczeństwo jest bardzo ważne przy przedsięwzięciach jak np. towarowe dworce kolejowe. Eksplozja w Tiencinie z ub. roku też jest podejrzana. Prowokacje są możliwe. Ale na całym jedwabnym szlaku, niekoniecznie u nas. Nie krytykuję pomysłu chińskich baz w Polsce. Dostrzegam też wiele korzyści dla Polaków.

  Obecność wojskowa innego kraju często wiąże się z sojuszem militarnym. Załóżmy, iż w Polsce będą bazy NATO (np USA i RFN) oraz ChRL. Na Pacyfiku dochodzi do wojny między dwoma supermocarstwami. Mam już w głowie dziesiątki scenariuszy jak to się może skończyć dla Polski. I to nawet przy rozsądnych rządach w naszym kraju.
 • @PontoSarmata - DZIĘKI ZA WSPARCIE ROZSĄDNEGO PROGRAMU...
  ...zbliżenia wojskowego z Chinami. Właśnie... ja piszę o zdrowej współpracy międzynarodowej, a od razu jestem oskarżany o sprowadzenie 30-tu milionów wyposzczonych chińskich mlodzieńców, którzy się ustawią w kolejce do polskich dziewczyn. To jest nadużycie. Dwie - trzy bazy zabezpieczające nas przed ewentualnym konfliktem USA-Kaliningrad to jest dla Polski błogosławieństwo. Bardzo się do tego nadaje Elbląg, który po przekopaniu Mierzei Wiślanej i zaproszeniu doń floty białoruskiej bardzo ładnie by się rozrósł. Łukaszenka ma doświadczenie w negocjacjach z Dalekim Wschodem, bo kupił rakiety od Korei Północnej i wskoczył jednym susem do klubu państw istotnych. Trzeba się szybko ustawić w kierunku życziwym dla Białorusów i Chińczyków. Warto wesprzeć również wyjście z izolacji Koreańczyków Północnych i proces sensownego zjednoczenia Korei.
  Trzeba robić ludzką politykę, żeby nam się dobrze żyło, żeby było fajnie.
  Bo jak jest fajnie to jest dobrze.
  Panu Bogu się to spodoba i da błogosławieństwo, zobaczy Pan.
 • @Eugeniusz Sendecki 06:39:39
  a Pan co nowego zaczął palić - pytam bo chciałbym mieć takie wizje za tanie pieniądze, - a ten tekst o dawaniu po mordzie każdemu kto nie wierzy że II RP jest w stanie się obronić - totalny odlot od rzeczywistości, tak więc życząc Panu powrotu do rzeczywistości ufam że upubliczni Pan sposób taniego się od niej uwolnienia czego sobie życzę !
 • @PontoSarmata 23:57:26
  "Mam już w głowie dziesiątki scenariuszy jak to się może skończyć dla Polski. I to nawet przy rozsądnych rządach w naszym kraju."

  Tak. Ma Pan rację. Taki rozwój wypadków jest bardzo prawdopodobny. Konflikt światowy na wielką skalę będzie oznaczał zaangażowanie się także baz z terenu Polski.
  Jednak ja jestem zdania, że obecność Chińczyków będzie w tej części świata stabilizowała sytuację w sensie geopolitycznym. Natomiast jeśli już dojdzie do konfliktu to i tak będąc między Rosją i Niemcami oraz mając u siebie bazy NATO/USA staniemy się poligonem. Obecność Chin jednak moim zdaniem zmniejsza to ryzyko.
  W sensie ekonomicznym natomiast pozostawienie przez Chińczyków infrastruktury kluczowej dla ich gospodarki w takim miejscu aż prosi się o prowokację. Głównie ze strony USA, UK, RFN. Rosji jakoś bym się obawiał mniej. Polska takim prowokacjom na pewno nie będzie w stanie zapobiec. Baza wojskowa i wywiad wojskowy Chin to już natomiast gracz z zupełnie innej ligi. Środki zabezpieczenia to pewnie też inna liga.

  Aspekt gospodarczy współpracy z Chinami również na podstawie przykładów z Afryki wygląda korzystniej niż sławny niewidzialny "offset" w wykonaniu USA.

  A że suwerenności i tak nie mamy (no chyba, że ktoś wierzy w bajki) to i tracić już nie ma co.... :-(

  Ps.
  Kusi mnie ten BRICS....

  Ukłony
 • @Drab61 14:04:36
  O biciu w mordę to nie ja napisałem, lecz anonimowy oficer frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "czerwony baron". Pan się myli, jeszcze Pan jest gotó zaaresztować nie tego kogo potrzeba. Pan jest z ABW-ery?
  ==========
  chciałbym przypomnieć // że japonia była sojusznikiem 3 rzeszy. za czasów II rp dostałby pan po mordzie za sugerowanie komukolwiek że polska armia nie jest w stanie obronić kraju. nie, no ja wiem że wg dobrej zmiany itp 1 września '39 hitler wysłał swoje wojska aby bronić polski przed sowiecką inwazją tylko że polacy opacznie to zrozumieli i zaczęli naparzać do pokojowych sił adolfa. dodam tylko że 16 września '39 marszałek żukow i jego chłopcy, chwacko rozprawili się z armią japońską pod chałchin-goł a w zasadzie zakończyli rozprawę - efektem tego było to że japończycy przestali marzyć o syberyjskich zasobach. // nadużycie link skomentuj usuń // czerwony baron 17.05.2016 13:43:39

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej