Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
661 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

97-MA ROCZNICA TRAKTATU WERSALSKIEGO ZAPROSZENIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Onegdaj warszawsie służby miejskie utrudniły do Dmowskiego dostęp, wykopując wykop ziemny, nazwany przez Zakrzewskiego i Kurzeję "dziurą Hanny Gronkiewicz Waltz", powstało domniemanie, że za tą złosliwą akcją stał Ambasador Izraela David Peleg.

ZAPROSZENIE
Po 123 latach niewoli 28.06.1919r. Polska powróciła na mapy Europy i  Świata. Właśnie tego dnia Mocarstwa zostały zmuszone uznać Niepodległość Polski podpisując w Wersalu międzynarodowy traktat dyplomatyczny. Z okazji 97 rocznicy podpisania TRAKTATU WERSALSKIEGO zapraszamy na doroczne spotkanie patriotyczne na Placu na Rozdrożu w Warszawie, by oddać  cześć  naszym Przodkom – wspominając Ich Zwycięstwo. Spotykamy się przy pomniku Romana Dmowskiego, który trzyma w ręku TRAKTAT WERSALSKI. Jest to jedyne bodajże pomnikowe wyobrażenie Traktatu w Polsce i chyba jedno z niewielu w świecie w ogóle.
Czekamy z mikrofonem i kamerą 28.06.2106r.w godz. 11:00 – 22:00. Zaś o godz.  19:19  zapraszamy na staropolskiego, pieczonego wieprzka.
[w podpisie - STRONNICTWO PRACY i TELEWIZJA NARODOWA].


Takie zaproszenie wystosowano do Naczelnika Państwa, Prezydenta RP i Pani Premier. Nie są znane jeszcze godziny, w których stawią się na Placu Na Rozdrożu, ale my jako organizatorzy będziemy ich oczekiwali cały czas.
 
Przewiduje się tego dnia spory ruch pod pomnikiem, gdyż nieopodal pikietują KOD-owcy, wielokrotnie nawiedzani przez Radzia Siedleckiego, który im okazywał statuetkę Romana Dmowskiego wyrzeźbioną przez Bartlomieja Kurzeję. Wielu KOD-owców się wtedy zarzekalo, że popierają demokrację, w tym i narodową demokrację. A zatem mogę się tlumnie stawić.Pod pomnik Dmowskiego przed dwoma laty Premier Roman Giertych przyprowadził Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Onegdaj Służby Miejskie pomnik zasłoniły i utrudniły doń dostęp, wykopując wykop ziemny, nazwany przez Zakrzewskiego i Kurzeję "dziurą Hanny Gronkiewicz Waltz", powstało domniemanie, że za tą złosliwą akcją przeciwko Dmowskiemu stał Ambasador Izraela David Peleg.
 
Pod względem formalnym zgromadzenie jest zgloszone od godziny 08:00 do 22:00. Przewiduje się obecność wielku organizacji i postaci politycznych, swoją obecność na poczęstunku zapowiedział Premier Gabriel Janowski, Prezes Wojciech Bardoński, Profesor Zbigniew Wrzesiński, Przewodniczący NWP Damian Bieńko, Generałowie Jan Grudniewski i Ludwik Wasiak, Posłowie Marian Curyło i Zbigniew Witaszek z Synem Sławomirem.
 
Impreza tego dnia jest szczególna dla blogerów NEon24.pl gdyż są to urodziny Ryszarda Opary, głównego sponsora, własciciela i założyciela portalu.
 
/-/ Eugeniusz Sendecki
 
Tutaj: film z zaproszeniem od Posła Curyło i TELEWIZJI NARODOWEJ;

KOMENTARZE

 • KSIĘDZU MIĘDLAROWI ZADEDYKUJEMY KRZYŻ PRZY POMNIKU DMOWSKIEGO
  Zapraszamy w dniach 26-28 czerwca 2016 pod pomnik Dmowskiego w Warszawie. Jak co roku postawimy tam 15-tometrowy Krzyż Z Giewontu - replikę tego znad Zakopanego. Krzyża, który rozbudził polskie uczucia narodowe na początku wieku XX-go, i który doprowadził do zwycięstwa polskiej dyplomacji w roku 1919-tym, czyli do podpisania Traktatu Wersalskiego. I specjalnie dedykujemy ten Krzyż - Znak Zwycięstwa Księdzu Międlarowi, dzielnemu kapłanowi szykanowanemu za polskość. Taki ksiądz to skarb. Prośmy Boga o następnych. Żeby polski ksiądz nie kojarzył się z Charamsą ani z Życińskim, tylko z Kolbem, Krąpcem, Wojtyłą i Międlarem.
  + Amen!

  https://www.facebook.com/events/1710251859214748/
 • Autor!
  Polityka polityką mamy ją na co dzień .
  Dziś tradycji zacząć czas!
  Noc Świętojańska ! Szukamy kwiatu paproci który spełni nasze marzenia.
 • Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
  //Impreza tego dnia jest szczególna dla blogerów NEon24.pl gdyż są to urodziny Ryszarda Opary, głównego sponsora, własciciela i założyciela portalu.//

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Pana R.Opary
  Zdrowia.

  Pana zdrowie :

  http://curiousmindbox.com/wp-content/uploads/2016/02/hot.jpg

  ps.
  Panie doktorze Sendecki a czy Endrju H. bedzie tez na imprezie 8-))
 • @Husky 23:16:47 - CZYŻ MOŻE BYĆ UDANA IMPREZA W WARSZAWIE BEZ PANA ANDRZEJA?
  Sam Pan widzi. To jest retoryczne pytanie. Ten polski celebryta jest świadectwem - gdzie obecnie stoi Sprawa Polska.
 • ze względu na obowiązki rodzinne oraz zawodowe nie przyjadę
  ale sercem jestem z Wami - Szczęść Boże Wielkiej Polsce :)))
 • ku pamięci ;)
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/06/fc1979e1999c84d0a7ef03145472357f140.jpg
 • @Eugeniusz Sendecki 01:32:11
  Panie Eugeniuszu, na pewno może! / Proszę dać Hadasiowi na lody, ... i wolne. - Film "skrytykowałem" pod YT, ... tutaj dam ważny cytat:

  1918 Rok: Żydzi przygotowali swoje delegacje na obrady zbliżającej się Konferencji Pokojowej w Paryżu, i zdecydowani byli uzyskać na niej zwycięstwo nad Polską. Jeszcze przed przyjazdem delegacji polskiej do Paryża, w dniu 11.XI.1918 r. przedstawiciela Polski w Paryżu hrabiego Ksawerego Orłowskiego odwiedził Żyd francuski Maurycy Rotshield i zagroził:

  "Jeśli na Kongresie oficjalnym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej będzie ten były od miasta Warszawy, członek Dumy Państwowej Rosyjskiej, który zyskał wszechświatowy rozgłos jako zajadły antysemita (chodziło o Romana Dmowskiego),to cały Izrael i on sam, będą uważali taką nominację za policzek wymierzony w twarz całego ich narodu, i stosownie do tego postąpią.

  Hrabia Orłowski powinien wiedzieć, że wpływy żydowskie na postanowienia Kongresu są bardzo wielkie. Niech wie z góry, i uprzedzi kogo należy, że kiedy Polska będzie reprezentowana przez tego pana, to Izrael zastąpi drogę ku wszystkim jej celom, a one są nam znane (...).

  Wy nas znajdziecie na drodze do Gdańska, na drodze do Śląska Pruskiego i Cieszyńskiego, na drodze do Lwowa, na drodze do Wilna, i na drodze wszelkich waszych projektów finansowych. Niech pan hrabia to wie, i stosownie do tego postąpi." Andrzej Leszek Szcześniak "JUDEOPOLONIA" str.24

  ... i Polacy się nie zlękli. / W Paryżu pojawił się świetnie przygotowany Roman Dmowski, ... https://www.youtube.com/watch?v=GcTiBxPViAg
 • Roman Dmowski Myśli nowoczesnego Polaka Cz 1 Audiobook PL Całość
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=Rv5yYUdX954
 • @Ziut 09:15:54 - CZYŻ TO NIE PIEKNIE, ŻE NASZ RYSZARD MA URODZINY TEGO SAMEGO DNIA?
  Myslę, że to jest dobry znak. Z optymizmem spoglądam w przyszłość zatem.
 • @Eugeniusz Sendecki 09:30:22
  Tak! Pod pomnik Dmowskiego powinien się Pan udać z "naszym Ryszardem" właśnie. / Ten Pana klip tak pięknie zabrzmiał, że też zebrało mi się dzisiaj na "melancholię" > http://ziut.neon24.pl/post/132370,jak-slowo-w-biblii-prawda-przeliczona

  "NASZ ZBLIŻA SIĘ CZAS!"

  13.05.2012

  Mene , takel , fares מנא ,מנא, תקל, ופרסין

  Jak słowo w Biblii, prawda przeliczona.
  Na nic było, powstanie “Świątynia Salomona"!
  Wiedzą już Oni i wiedzą już wszyscy .
  Na nic był podstęp, knowania i zdrada!
  “To Pan z Krakowa serc umysłami włada”.
  Choć carem jak “Jan bez Ziemi”, Dymitr jest,
  Polska przetrwała silniejsza, "przyjęła chrzest"!

  Nasz zbliża się czas!,
  Pozbierajmy zbezczeszczone kielichy,
  Oświetlmy labirynt, odbudujmy “Świątynię Salomona”!
  Pokażmy wszystkim, że Polska trwa i jest, niezwyciężona!
  Wskażmy miejsce, wskażmy drogę i cel...
  Niech Europa prawdą, nie siłą zjednoczona,
  wzniesie budowlę , wspólny dom.

  Pod Boskim spojrzeniem “Okiem Opatrzności”,
  Europa może powstać godna swej wielkości.
  Prawdą sprawiedliwa, zrozumieniem scalona.
  Odrzucić powinna piramidę i "skarby Tutenchamona"


  Pozdr. (:
 • @Ziut 10:39:48 - PANIE KOLEGO?
  Ja wszystko rozumiem, ale czemu po hebrajsku? Nie może Pan zaoszczędzić nam, niewinnym blogerom polskim cierpienia? Dlaczego Pan ONYCH reklamuje? ICHNI alfabet na polskim blogu Pan zamieszcza? Bardzo mi przykro.
  [zasmucony poszedł oglądać mecz]
 • @Eugeniusz Sendecki 14:49:18
  Mane, tekel, fares (hebr. מנא, תקל, ופרסין) – według przekazu biblijnego przepowiednia, napisana tajemniczą ręką, która pojawić się miała na ścianie pałacu babilońskiego władcy Baltazara podczas wydanej przez niego uczty. Według Tekstu Masoreckiego tekst wypisany na ścianie składa się z czterech słów, które w zależności od przekładu brzmią: mene, mene, tekel, ufarsin[1], natomiast starożytne przekłady nie powtarzają słowa mene[2]. Zdarzenie to jest opisane w biblijnej księdze Daniela, w której podana jest także interpretacja tajemniczych słów. W polskiej tradycji językowej frazę tę oddaje się zazwyczaj jako „policzone, zważone, podzielone" lub „policzone, zważone, rozdzielone". Zasadniczy sens tych słów sprowadzał się do przepowiedni szybkiego upadku Babilonu i śmierci króla Baltazara.
 • @Ziut 16:08:24 - JA WSZYSTKO ROZUMIEM
  Ale - po co żeście nam tu zepsuli dobre humory podczas meczu pisząc w antykatolickim języku? Przez Wasze bazgroły żeśmy stracili bramkę ze Szwajcary. Bardzo mi przykro.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:57:04
  - Przez moje bazgroły? / Jeśli Pan wszystko rozumie, to proszę wyjaśnić. (:

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej