Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

FALANGA U RAJZERA W PARKU SKARYSZEWSKIM PRZECIWKO NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityczne środowisko Bartosza Bekiera, które ongiś wyewoluowało ze starego ONR-u oprotostowało warszawski szczyt NATO w Parku Skaryszewskim. Falangę wsparła Pobudka Grzegorza Brauna. Adam Czeczetkowicz sfilmował rzecz i publikuje na YouTube.

Ambitny syn dyplomatów* Bartosz Bekier nie odpuszcza i atakuje NATO, wykorzystując bardzo ładnie zorganizowane przez Mikołaja Rajzera zgromadzenie w Parku Skaryszewskim. Bekiera wspiera Rafał Mossakowski (ten co ostatnio nie dał mikrofonu naszemu blogerowi "stanislavowi" vel Stanisławowi Ziemińskiemu z Łodzi (WPS)) - z partii Pobudka Grzegorza Brauna ale Grzegorz Braun nie był obecny. prawdopodobnie chodziło o efekt optyczny, bo było wiadomo, że ludzi będzie mało, żeby nie było że słynny reżyser nie stoi na czele narodu. Był za to Dariusz Jaworowski vel Sumienie Narodu (tak publikuje na YouTube) który opracowuje medialnie Grzegorza Brauna i konkuruje z Janem Bodakowskim, który się ostatnio fatalnie wyłożył atakując Wojciecha Olszańskiego. Samego Wojciecha Olsząńskiego też nie było w Parku Skaryszewskim, a szkoda.

Ciekawe, że Kolega Bartosz nie pojawił się na demonstracji Partii Zmiana, która o tej samej porze zorganizowała zgromadzenie anty-NATO-wskie pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym. A dotychczas uchodził za wielkiego sojusznika Mateusza Piskorskiego, szefa Zmiany niewinnie uwięzionego w odwecie za piękną szczerą prorosyjsość.
Można się spodziewać, że jak Mateusz Piskorski wyjdzie z więzienia (no, chyba że mu przedłużą o kolejne trzy miesiące, albo go zabiją) - to zjednoczy narodowców o orientacji wschodniej i się zacznie przetasowanie, że hej. Może w przypływie dobrej woli, lub z rozpędu - ujawni listę płac tych kolegów z MW, którzy za średniego Giertycha robili ankiety za 2-3 tysiaki od ankiety? Albo ujawni jak się przepompowały pieniądzedo Rol-Hatu? To by było zbawienne dla ruchu narodowego. Nie tylko tego z małych liter.

 Właśnie dzwonił Adam Czeczetkowicz i mi o tym opowiedział. Adam miał być na demonstracji Zmiany, nawet miał tam przemawiać, ale przez pomyłkę, zasugerowany filmem TELEWIZJI NARODOWEJ z wczoraj poszedł do Parku Skaryszewskiego. Spotkał tam starego muzyka ultranacjonalistycznego z zespołu SZTORM'68 i jest bardzo szczęśliwy. Oto film Adama Czeczetkowicza:

/-/ Eugeniusz Sendecki

==========

* Wczesniejsza wersja była, że rodzice Bartosza Bekiera byli "dyplomatami PRL-owskimi". Taka wersja obiła mi się o uszy w środowisku narodowców, ale była to wersja nieprawdziwa, bo nieścisła. Bartosz Bekier sprostował, że jego rodzice owszem, podjęli pracę w dyplomacji w roku 1991-wszym, czyli na fali przemian po-okrąglostołowych. Dlatego nanoszę poprawkę. Ponadto się dowiedziałem od samego Kolegi Bekiera, że Jego Rodzice i Dziadkowie z obydwu stron są Polakmi i katolikami oraz, że Pradziadek był w I-wszej Brygadzie Piłsudskiego i był odznaczony Krzyżem Legionowym, w XX-Leciu Międzywojennym bral udział w zjazdach piłsudczykowskich, a potem za PRL-u był szykanowany.

KOMENTARZE

 • NIE DLA UE I NATO!
  Jutro bedzie wywiad z SZTORM 68
 • @Adam Czeczetkowicz 21:53:54 - BRAWO ADAM!
  Bardzo dobrze, że wszystko filmujesz. To jest najwazniejsze. Super wypadłeś.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:57:09
  09.07.2016 20:19 / Ładna pogoda, w Warszawie nie pada
  >> http://wyborcza.pl/1,75248,20376498,szczyt-nato-w-warszawie-pikieta-szyitow-w-parku-skaruszewskim.html

  - Chazarstwo z Afganistanu jeszcze tam jest?
 • .
  http://m.neon24.pl/69962199ae83f2434f1d05979015e26e,0,0.jpg
  .
  http://m.neon24.pl/6d0e94e629b1be964c414d2c190ab51a,0,0.jpg
 • To znaczy, że muszą w więźniu zabić Mateusza Piskorskiego
  aby ruchy narodowe i patriotyczne się zjednoczyły? Pewnie źle zrozumiałem, proszę o przybliżenie, wytłumaczenie tego urywka jakoś jaśniej:

  "Można się spodziewać, że jak Mateusz Piskorski wyjdzie z więzienia (no, chyba że mu przedłużą o kolejne trzy miesiące, albo go zabiją) - to zjednoczy narodowców o orientacji wschodniej i się zacznie przetasowanie, że hej. Może w przypływie dobrej woli, lub z rozpędu - ujawni listę płac tych kolegów z MW, którzy za średniego Giertycha robili ankiety za 2-3 tysiaki od ankiety? Albo ujawni jak się przepompowały pieniądzedo Rol-Hatu? To by było zbawienne dla ruchu narodowego. Nie tylko tego z małych liter."
 • WPS
  Najzabawniejszy jest ten "raper patriotyczny" przypoominający posturą Hermana Göringa, Rafał mossadowski vel Mossadowski, co to specjalizuje się w okrzykach, albo w udawaniu głuchego-jak przed Sejmem 7 lipca 2016 :))) Zabrakło tylko Grzegorza od Braunów, ale w szabas to normalne:)))
 • @stanislav 22:32:44 - PANIE DOKTORZE KOCHANY...
  Niech Pan już tak nie rozpacza, że Mossakowski nie dał Panu mikrofonu wtedy pod Sejmem. Nie dał, bo mógł nie dać. Wśród narodowców wiadomo - panuje ostra walka i zazwyczaj narodowiec ma jedną swoją organizację i kilka nie-swoich, z którymi jest w ostrym konflikcie. Mossakowski zapewne miał Pana zanotowanego jako osobę, której się nie daje mikrofonu - jeszcze w roku 2013-tym, kiedy wszechpolacy giertychowcy przemalowali się na Ruch Narodowy i epatowali naiwnych co to oni za siła, i wygonili Pana z kongresu eR-eNu. A potem wyszło, że cała ta ich siła to jest li i jedynie - poza. Że pozują. Pozerzy.
  Ja od samego początku zauważyłem, że ONE nie chcą przychodzić pod pomnik Dmowskiego poczestować się kawałeczkiem wieprzowinki. No, ale Pan Doktor - też nie chcą, więc ja powziąłem podejrzenie, że jesteście siebie warci. Ja wszystko rozumiem, ze Łódź, że daleko, że dojazd kosztuje etc. Ale Pan Doktor mógł był przynajmniej jakieś krótkie ubolewanko wystosowac - że nie mógł, ale chciał, że wieprzowinka - cacy. A Pan - że nie cacy wieprzowinka, pozwolił sobie na publiczne oskarżenie, że świniaczek to profanacja jakaś. Mnie niewinnego tak oskarżać? Ładnie to tak oskarżać? O profanację oskarżać najczystszą polską imprezę nacjonalistyczną? Panie Ziemiński - to jest bardzo be co Pan robi! Mossakowski be, ale Ziemiński - też be!
  Sam Pan Doktor widzi. To wszystko to nie jest taka łatwa sprawa. Tu trzeba wiele mądrości i cierpliwości. Tu trzeba być jak Poręba. Wytrwale znosić bujanie na zakrętach.
 • @Eugeniusz Sendecki 07:33:28
  I kogo tu sponsorować.
  Jest was łącznie pewnie tuzin a haratacie się jak przekupki na bazarze Różyckiego. I to wszystko w trosce o przyszłość Polski
  Żenada
 • @Husky 08:17:05 - E TAM, AUSTRYJACKIE GADANIE
  Pan i tak nigdy nikogo nie sponsorował. Żadnego Polaka przez całe swoje życie. Pan jest nie nasz. Pan nie rozumie, albo raczej "nie rozumie". Znaczy - rżnie głupa.
  Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Zawsze.
  Armia czołga się na brzuchu.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:22:51
  //Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi//
  O pieniądze - co ?
  Ok.
  Panie Doktorze Sendecki jestem gotów wesprzeć działalność takich organizacji.Więc proszę podać mi nr.konta bankowego fundacji "Bez Kitu"
  A może jako fundacja zarejestrowana ma swój wpis w KRS i swoją stronę internetową.
  Czym ona się zajmuje i jakie cele sobie obrała. Daje kasę (gotówką) jeśli odpowie Pan na moje pytania.
  Wierzę głęboko w Pana uczciwość więc - tylko "bez kitu" proszę.
 • @Husky 08:38:27 - TELEFON DO PANA MIKOŁAJA RAJZERA
  Proszę pozdrowić i powiedzieć, że to ode mnie Pan ma ten numer:
  +48 884 884 362
  Jakkolwiek Pan się mi nie przedstawił i swoje podejrzenia pskudne co do Pana owszem, mam. Wietrzę WASP-owską prowokację.
  - Niuch, niuch!
  [niucha nosem swym, nosem endeckim, na prowokację WASP-owską szczególnie wyczulonym]
 • @Eugeniusz Sendecki 07:33:28
  No to się Panu dostało! Zamiast ,,krótkiego ubolewanka" oskarżenie, że świniaczek to profanacja! Świniaczek to najlepsze mięsko, sama słodycz, a profanacja dla tych, co pejsy za uszy chowają i dla wszystkich innych obrzezańców.
 • @Husky 08:38:27
  Józio, nie masz kogo sponsorować, to zasponsoruj Mariana, jeśli jesteś taki dobroczyńca.
 • @Lotna 09:46:30 - PANI MNIE NAJLEPIEJ ROZUMIE
  Panie i Panowie! Oto dzielna blogerka polska - Lotna! Brawo!
  [aplauz!]
 • @Eugeniusz Sendecki 09:13:39
  // Wietrzę WASP-owską prowokację.
  - Niuch, niuch! //

  Miało być bez kitu. Nie ma możliwości wpłaty na numer......telefonu.
  Tak czy siak - chęci były ale się zbyły.
  Fundacja "Bez Kitu" okazała się być wielkim kitem.Gdyż nigdy takowa nie istniała a wymyślona była na potrzeby jednoosobowej pikiety.
  Inną sprawą jest że ten gość (potomek dyplomatów) dość niedyplomatyczny język używa.
  - Niuch, niuch! [niucha nosem swym nosem realista, na prowokacje WPS i Zmiane szczególnie wyczulonym]
  Mimo wszystko dzięki za dobre serce i powodzenia.
 • @Eugeniusz Sendecki 07:33:28
  Panie Sendecki,

  a propos wątku finansowego, tak chętnie, niemal rytualnie przez pana podnoszonego.Wszystko kosztuje. Nawet kilkuminutowa rozmowa telefoniczna z panem, rankiem 8 lipca, to także koszt w ramach abonamentu telefonicznego.
  Pomimo, że była wczesna godzina, przed 8 rano, i byłem w trakcie śniadania, które składało się z ulubionej przeze mnie jajecznicy z wiejskich jajek na pysznym, wędzonym boczku, to niemal nie zwróciłem kiedy zaproponował mi pan 100 zł w ramach zwrotu kosztów za przyjazd w dniu 9 lipca na hucpę z udziałem Telewizji Narodowej pod hasłem "narodowcy protestują przeciwko opieszałości Sejmu współpracującemu z banderowcami w związku z ludobójstwem ON-UPA".

  100 złotych, to kawał grosza, ale ja, jak potrzebuje pieniędzy, to korzystam ze słynnej recepty prezydenta Bolka-Wałęsy i idę do kolektury Lotto i wypełniam kupon, i akie mam szczęście, że niemal zawsze wygrywam. No może nie jest to szczęście tak wielkie jak prezydenta Bolka, który tym sposobem utrzymywał rodzinę wielodzietną w czasach tzw. "komuny".

  Pana finansowa "propozycja" natchnęła mnie jednak pewną myślą.

  Otóż powinien pan za tę stówe kupić żywca wieprzowego od polskiego rolnika ( w aktualnych cenach skupu byłoby to 40 kg, a więc spory prosiaczek) i z tak przygotowanym surowcem udać się pod pomnik Bohaterów Getta Warszawskiego i tam w swoim stylu celebrować grilla "patriotycznego". Sam jestem ciekaw, czy cierpliwość żydowskich bojówek w stolicy bedzie większa, czy tez mniejsza niż narodowego buta polskiego, który wymierzy tak zapracowanego przez pana "narodowe" hucpiarstwo soczystego kopniaka w opasłe i nie majace umiaru dupsko ?!
 • @Husky 12:11:33
  Jak widać narodowcy gardzą srebrnikami od ludzi twego pokroju.
  Wy uważacie,że żaden pieniądz nie śmierdzi ale jak pokazali narodowcy śmierdzi i to bardzo.
 • @Husky 12:11:33
  Ach, zapomniałem o tobie - alaskański czworonogu, w kontekście prosiakowych propozycji patriotycznych EUgeniusza Sendeckiego.

  A zatem kiedy tenże, wspomniany hucpiarz pomnikowy,rozłoży się z patriotycznym grillem pod Pomnikiem Powstania w Gettcie Warszawskim, i zacznie konsumować pieczonego prosiaka ( choć nie wiem czy zdąży przed sanacyjną akcją syjonistycznych bojówek spod znaku np. Krytyki Politycznej, wprawionych do walk ulicznych z okazji Marszu Niepodległości), to nie omieszkaj okazji jaka się trafi i wzorem alaskańskich czworonogów ustaw się po tłusta kosteczkę, którą może wspaniałomyślny EUgeniusz rzuci i na pożarcie. Choć nie wiem czy kostaka niekoszerna przejdzie ci przez gardło, ale jak głód do dupska ci się dobierze, to w kąt rzucisz te , jak mawia mój znajomy z Chicago( niepowtarzalny E.Maciejczyk), wytrzepane z koszernego penisa ( moderuję tu. bo p. Edward używa bardziej soczystego określenia meskiego narządu) przesądy i bajki :))

  A poza tym na rozrzutność EUgeniusza od pomnikowego grillowania bym za bardzo nie liczył, gdyż tenże raczej sam nastawiony jest na tłuste kosteczki, dla których gotów był nawet lecieć za ocean do prezesa Kobylańskiego, albo conajmniej na Kanary. Tamże ów hucpiarski "kronikarz narodowy" znaną technika trzesącej się ręki utrwalał "pielgrzymowanie narodowe" Wyruchu Narodowego ( Winnicki, Bosak i inni) do krynicy finansowej pana prezesa J.Kobylańskiego. Z jakim skutkiem? - historia milczy, ale pewne przecieki daja pogląd o sprawie ;)))
 • @stanislav 16:13:20 - PANIE STACHU...
  Pan musi być bardzo zdenerwowany, skoro musi Pan pisać takie rzeczy mnie, porządnemu czlowiekowi. W sumie to powinienem się obrazić, ale ja słynę z anielskiej cierpliwości. Niech Pan sobie przejrzy na spokojnie, co Pan napisał i przemyśli. Chętnie przyjmę Pańskie przeprosiny. Dla dobra Polski.
  Bardzo mi przykro.
 • @matterhorn 14:04:52 - NIKT TU NICZYM NIE GARDZI. PRAWDA JEST PONURA.
  Ten osobnik pozuje na donatora i dobrodzieja, a nic nigdy nikomu z nas nie dał, ani nie chciał nawet dać. Rznie głupa, że się nie może dodzwonić do Mikołaja, że mu piórko u spódnicy przeszkadza. To wszystko poza i hucpa.
  Jak się daje, to się odsłania personalia, daje się poznać, wchodzi w relacje międzyludzkie. AOFI Husky pragnie uchodzić za patriotę, ale patriotą polskim nie jest. Od patriotów i patriotyzmu polskiego się trzyma jak najdalej. Taka jego nać.
 • @stanislav 12:38:38
  Tak właśnie, powinien pan dołożyć się do ,,grilla patriotycznego". Francuzi popijają swoim tradycyjnym winem grille patriotyczne wbrew tej hałastrze, która jest rozmodloną na ich ulicach, a Polacy mogą jeść wieprzowinkę wbrew tym 40 tysiącom aktywnych agentów Mossadu w Polsce, którzy chcą Ją dla siebie.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:26:06
  //Ten osobnik pozuje na donatora i dobrodzieja, a nic nigdy nikomu z nas nie dał, ani nie chciał nawet dać. Rznie głupa, że się nie może dodzwonić do Mikołaja, że mu piórko u spódnicy przeszkadza. To wszystko poza i hucpa.//

  A w jakim to celu to ja mam dzwonić do jakiegoś Mikołaja. Czy to dzień św.Mikołaja i robi się zamówienia na prezenty.
  Jednym słowem - dobry i prawdziwy patriota to ten co daje pieniądze - a niby komu ??

  ps.
  Wiem panie Doktorze E.Sendecki że zarówno pan jak i ten prezes WPS macie sporo już krzyżyków na karku.
  Czy taka dyplomatyczna konwersacja pomiędzy Wami przystoi tym PRAWDZIWYM niczym nieskalanym PATRIOTOM.
  Szanuję Was obu ale czy szanują inni po tym co tu czytają.
  Wątpię.
  Pozdrawiam
  AOFI Husky
 • @Husky 19:36:44 - KIEDY POLACY ROZMAWIAJĄ
  No widzi Pan. Jest owszem, różnica zdań między prawdziwymi Polakami. Ale to nie to samo co między Polakami a Panem.
  Doktor Ziemiński to Polak z Łodzi, a Sendecki - to też Polak, ale z całkiem inego miasta. A Pan? Skąd? Z jakiego szteteła?
  [przyparł go do muru, aż nieszczęsnemu Husky'emu się pod mycką zagotowało]
 • Autor!
  Gdzie dwóch polaków tam trzy zdania !
  Normal!
  Ile blogów tyle zdań. A inne kraje tak nie maja dziwne?
 • @Lotna 18:53:38
  Szanowna Pani,

  wszystko oczywiście jest kwestia konwenansu, ale jak mam ochotę na schabowego i piwko, to znam inne, bardziej odpowiednie miejsca niż opodal pomnika R.Dmowskiego.

  Wiem, że niektóre nacje, czy grupy etniczne urządzają pikniki na grobach swych bliskich ( Cyganie, Meksykanie), ale ja w tym polskim obyczajem nie gustuję.

  Szacunek do pewnych osób, bądź symboli obowiązuje. Przynajmniej mnie tak wychowano, ale nie wiem kto wychowywał i w jakiej tradycji p. E.Sendeckiego, i przyznam, że mało mnie to obchodzi, ale obchodzi mnie kogo i co ten pan "narodowiec" chce ośmieszać i tylko z tych powodów uważam, że winien zaprzestać tej jarmarcznej hucpy opodal pomnika wielkiego Polaka.

  I dlatego nie widzę powodu żeby p. Sendeckiemu było przykro, ale wiem, że powinno być mu wstyd. Jeśli to uczucie jest oczywiście w katalogu jego "uczuć patriotycznych".
 • @Adam Czeczetkowicz 20:27:42
  Panie magistrze.
  Nie wiem kim był Pana promotor pracy magisterskiej, mam nadzieję że nie Kwaśniewski lub inny znany "magister".
  Pana wpisy na własnym blogu ,ale i w komentarzach, świadczą jak dziś zdezawuował się tyt.magistra. Kto panu takowy przydzielił 8-))
  W jednym czterowyrazowym zdaniu pięć byków ortograficznych i stylistycznych o tym świadczy.
  To tak na marginesie.

  Jeśli chodzi o to czy jestem słowny czy nie, to podaj gościu tu i teraz konto tej fundacji "Bez Kitu" a zobaczysz że w ciągu kilku minut przeleje jakąś darowiznę. Może w szeklach 8-)))
  Nie robice z siebie....
  naciągaczy ok.
 • @Eugeniusz Sendecki 20:29:16
  Faktycznie kosmiczny komentarz, pełen odlot
  Właśnie wraz z Czeczetkowiczem minęliście już Plutona a przed Wami mgławica Oriona.
  Miłej podróży
 • @Husky 21:20:23
  Ciekawe jak przelejesz w ciągu kilku minut? Skąd wiesz w jakim banku konto ma fundacja? W Polsce z banku do tego samego banku przelew idzie w ciągu kilku minut, natomiast do innego banku to kwestia doby. A z zagranicy? Nie ma takiej możliwości aby przelew nastąpił w ciągu kilku minut, trwa to np. przez PayPal dobę do trzech.
  Zatem jesteś idiotą czy nie?
  Zastanów się.
 • @lorenco 23:06:05
  //Skąd wiesz w jakim banku konto ma fundacja? //

  Barani łbie ,
  ja nie przeleje żadnych pieniędzy bo ta fundacja"Bez kitu" to kit.
  Nie ma czegoś takiego. I czytaj , czytaj zielony ludziku co tu piszemy a nie wsadzaj nos w d....
  Paszoł
 • @Husky 23:36:54
  Oj, nerwy Ci puściły?
  Gospodarz tej notki mnie nie wyprasza a Ty bezczelnie wyganiasz mnie spod nie Twojego artykułu? I co to znaczy:" czytaj zielony ludziku co tu piszemy a nie wsadzaj nos w d...." Ilu Was tu jest idiotów?
 • @Husky 19:36:44
  A no jak się deklaruje że się wpłaci to się wpłaca! A nie zwala na numer telefonu i św.Mikołaja. Czy jesteś agenciną od trzech boleści . Tego nie wiem ale wiem że jesteś niesłowny i niewarty uwagi fałszywy gość! A pfuj....!!!!!!
  "Pluję na twą marność, psie!" jak śpiewa Polska "ARKONA"

  https://www.youtube.com/watch?v=RmvQMGgAeiU

  Ja dodam psie Husky.....!
 • @lorenco 00:52:55 - PROSZĘ NIE ŁAMAĆ ZASAD POLSKIEJ GOŚCINNOŚCI
  Bardzo dobrze rozumiem Pański słuszny gniew. Jednak proszę się miarkować. Ten osobnik jest gotów wezwać europejskie gestapo i donieść na nas wszystkich. O ile już tego nie uczynił
  - Co, Husky? Donosi cie na nas mailem, czy esemesem, a?
  [trąca czubkiem buta przyłapanego na donoszeniu ADL-owca]
 • @Eugeniusz Sendecki 02:56:24
  Polska gościnność - już ta gościnność dawno mi minęła i Teściową trzymam na bezpieczną odległość bo podburza moją Małżonkę, że ten, co z nią wcześniej chodził to teraz ma sklep budowlany i ma willę i mercedesa.
  A my mieszkanie w bloku, forda i działkę w ROD:)
 • @Eugeniusz Sendecki 02:56:24
  // Ten osobnik jest gotów wezwać europejskie gestapo i donieść na nas wszystkich. O ile już tego nie uczynił - Co, Husky? Donosi cie na nas mailem, czy esemesem, a? //

  - JA MAM PYTANIE DO PANA EUGENIUSZA

  Czy to środowisko, które "wyewoluowało ze starego ONR-u [i]oprotostowało warszawski szczyt NATO w Parku Skaryszewskim", które jak rozumiem pokazane jest na zdjęciu #1, to to samo samego środowiska, które pokazano na zdjęciu #2"?

  - Pytam, bo wygląda mi na to, jakby zdjęcie #2 przedstawiało marsz KOD

  .
  #1 > http://m.neon24.pl/65d91ff417664ef343052b0c55e9af9e,0,0.jpg

  #2 > http://m.neon24.pl/896c26748d30b40154b1d286dbb8ab22,0,0.jpg
 • @stanislav 20:33:23
  Owszem, szacunek do pamięci i symboli obowiązuje, ale pomnik na placu to nie to samo co pomnik na cmentarzu, jak pan sugeruje. Nie popadajmy w przesadę z tym patriotycznym patosem, bo teren wokół pomnika wielkiego Polaka nie jest żadną świętością.

  ,,Hucpa" jest wyrazem zapożyczonym z hebrajskiego, znaczącym ,,bezczelność i arogancja". ,,Jarmarczny" to ,,pozbawiony dobrego smaku", z czym bym polemizowała, jeśli rozumieć smak dosłownie, zważywszy na serwowaną świninkę. Pominąwszy, że nie bardzo rozumiem, jak hucpa może się kojarzyć z jarmarkiem, bo jarmark był zawsze pod kościołem, nie pod synagogą, mowa o ,,bezczelności i arogancji" poprzez urządzanie pikniku w stosunku do kogo? Pomnika, symbolu, czy jakiejś grupy ludzi, dla których wieprzowina stanowi tabu?
 • @Lotna 15:13:00 - BARDZO DZIĘKUJĘ ZA SŁOWO PRAWDY
  Co roku narodowcy się spotykają nad grobem Dmowskiego (2-go stycznia, w samo południe) i potem idziemy do pobliskiej restauracji przy cmentarzu, gdzie spożywamy obiad. Taką mamy tradycję narodową w Warszawie. Ma to charakter przyjacielskiego spotkania, o charakterze funeralnym, poważnym.
  Natomiast świętowanie Niepodległości na Placu Na Rozdrożu, gdzie stoi pomnik - ma charakter festynu, jest imprezą głośną, fajną. Częstowanie się świniakiem jest ostentacyjne, wręcz "na złość" tym, którzy wieprzowiny nie jedzą. Wiadomo komu.
  Żeby być ścisłym co do spraw technicznych - nie jest tak, że świniak spoczywa na pomniku podczas naszej imprezy. Było by to oczywistym nietaktem, ocierało by się o profanację, ewentualnie o obcy tradycji polskiej i katolickiej zwyczaj kładzenia jedzenia na grobach, kiedy się wspomina zmarłych. Taki zwyczaj istnieje wśród Słowian Wschodnich, jest śladem po prastarych zwyczajach i jest bardzo piękny, mnie się osobiście bardzo podoba, ale ja tak nie robię, bo to by było nie po polsku. Kłóciło by się z katolicką tradycją narodu polskiego.
  Po polsku, kulturalnie i pięknie jest zorganizować poczęstunek na trawniku obok pomnika, a własciwie za pomnikiem, nieco w głębi - ku gmachowi CBA. Tam jest przestrzeń gdzie luźno się zmieści ze dwieście osób. Pracujemy nad tym, żeby wydarzeniu nadać charakter elegancki, o wymiarze dyplomatycznym, kulruralnym i politycznym. Stoją tam duże drzewa, w cieniu których można się bawić i częstować, jest to szczególnie istotne w czerwcu, w letni upał.
  Dodatkowa przestrzeń - to jest brukowany kostką kwadrat wokół pomnika oraz wyłożony płytami kawał placu przed pomnikiem - to miejsce dla jakiegoś tysiąca osób łącznie. Przestrzeń przed pomnikiem jest nieocieniona, narazona na szum aut, dłuższe przebywanie tam za dnia jest nieco nieprzyjemne. Przed pomnikiem można i się organizuje - wiece, przemowy, składanie wiązanek, uroczystości o randze manifestacji oficjalnej.
  Natomiast poczestunek świniakiem ma raczej charakter dyskretny, jest to impreza o charakterze rautu dyplomatycznego, o której się potem mówi. Ja się w ogóle dziwię Ministerstwu Spraw Zagranicznych, że nie podjęło tematu, ponieważ Dmowski był ministrem SZ RP przecież i aż się prosi, żeby temat ciągnąć w tym kierunku właśnie.
  Dotąd w MSZ unosi się trupi smród antypolonizmu ala Geremek, wrogiego Dmowskiemu, ja taki smród czuję. Dlatego udwracają się tyłem do Dmowskiego.
  Sytuacja się bardzo zmienia nocą, kiedy zapala się Krzyż Z Giewontu stojący koło pomnika. Piętnastometrowa konstrukcja nadaje miejscu świetny, uroczysty i patriotyczny wymiar - właśnie kiedy zapada zmrok. Wtedy nikt nie ma wątpliwości, że uczestniczy w wydarzeniu monumentalnym, o na pewno wyższej randze niż elegancki raut w piękną rocznicę.
  Nie mogę się posiąść ze zdumienia, jak doktor Ziemiński może i śmie - nie rozumieć całej sprawy i kontekstu?
 • @Eugeniusz Sendecki 19:43:28
  // Natomiast poczestunek świniakiem ma raczej charakter dyskretny, jest to impreza o charakterze rautu dyplomatycznego, o której się potem mówi. //

  - Ma Pan absolutną rację.

  @romanwers 21:26:06 Endrju H. właśnie świniaka dosiadł >> https://youtu.be/8_62JvPl76Y ... Husky 29.06.2016 21:57:39


  ZIUT@Husky 21:57:39 - Toć to przecie pastowana swinia! - Ziut 29.06.2016 22:39:28

  Źródło YouTube: Eugeniusz Sendecki "MONIKA JARUZELSKA POD POMNIKIEM DMOWSKIEGO / http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/132438,monika-jaruzelska-na-swiniaku-pod-pomnikiem-dmowskiego

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej