Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

NASZ PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NA MSZY ŚWIĘTEJ W JURACIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najpierw Ksiądz Rektor z ambony to ogłosił, że Pan Andrzej z Agatą przyjechali. Ludzie poruszeni, zaczęli się rozglądać, a jak Go zobaczyli - pokazywali sobie palcami jak Kmicica w kościele w Upicie, kiedy z Oleńką się pojawił i był rehablilitowany.

Ten Ksiądz Rektor szykowany jest na biskupa, bo całkiem niestary, wygląda raczej nie-słowiańsko (wygląd słowiański przeszkadza w awansach - wiemy to na przykładzie Księdza Wielgusa i jest to czysty rasizm Służb Watykanskich, za który współ-odpowiada Giertych, ten dominikanin z Krakowa) i się wypowiedzieć umie, jak by się radia słuchało. Podczas kazania zacytował wiersz Księdza Pasierba o miłości, oczekiwaniu i starych kobietach. Już się bałem, że ten wiersz będzie w złym duchu Życińskiego, arcybiskupa co to go Służby Watykańskie zlikwidowały za wiele akcji przeciwko katolikom polskim, albo w złym duchu Oszajcy, który święty zakon jezuicki zdradził, kiedy się jemu od kłamst na temat Holokaustu pomieszało i który na Ojca Świętego ręke podnosi - żeby abdykował po ośmiu latach. Ale nie, ten wiersz Księdza Pasierba się okazał wierny prawdzie o miłości, pasował do tematu głównego, czyli do Ewangelii na ten dzień - to jest do słów Pana Jezusa, żebyśmy się nie bali ("...nie bój się, mała trzódko"). Nie tylko kazanie, ale i modlitwę Ksiądz Rektor poprowadził bardzo dobrze, wcale wiernym nie przeszkadzał w dialogu z Bogiem i Maryją. Bo u nas w Juracie Pan Bóg przebywa w centralnym miejscu w sejfie o kształcie złotej kuli, a Maryja jest w ikonie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kula i ikona są na najważniejszym miejscu - za ołtarzem, wysoko umocowane na ścianie. Ołtarz natomiast jest nie-teologiczny, ponieważ jest posadowiony na fali, a przynajmniej na rzeźbie usiłującej być spienioną falą, co jest zaprzeczeniem teologii katolickiej, według której ołtarz opiera się na podstawie solidnej - to jest na relikwii jakiegoś świętego, zatwierdzonego przez Urząd Kościelny, ze jest świętym naprawdę. Fala pod ołtarzem burzy stałość, wprowadza niepotrzebny element niepewnosci - że niby fala piekielna bije w Kościół i ołtarz za chwilę przewróci! Tak samo chrzcielnica w naszym kościele - zamiast być posadowiona na postumencie solidnym, jest posadowiona na trzech drewnianych slupach, niby rzekomo przedstawiających trzy bryzgi fali, albo trzy słupy wody tryskającej. Ewidentny zamach na teologię.

Za to nasz Ksiądz Proboszcz, jak to proboszcz, okrągły na twarzy i jowialny, z głosem basowym, ewidentnie Słowianin - ten nie mógł sobie darować, żeby nie wygłosić dlugich ogłoszń parafialnych, a podczas tych ogłoszeń - żeby nie wyeksponować tematu finansowego. Zaczął emocjonalnie trząchać i doić parafian, i turystów polskich przyjezdnych do Juraty, czym wzbudził zrozumiałą radość. Ludzie się poczuli jak w Zlotym Czasie Średniowiecza, kiedy Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio - właśnie dzięki takim proboszczom ciułającym każdy grosz na biednych, na chorych, na kościoły, zwycięskie wojny i wszystko co Polskę na szczyty europejskie wyniosło. No i Ksiądz Proboszcz najpierw zadał zagadkę - kiedy kobieta może z mężczyzny zrobić milionera? A wtedy, jak wcześniej był miliarderem, hehehe! Ksiądz Proboszcz śmiał się zupełnie jak Zagłoba i nieco przypomina Św.Pam. Ojca Krąpca jak byl mlody. Potem były i inne kawały o tematyce finansowej, o wrzucaniu złotówki na tacę, o złodziejach (bardzo na czasie!) i takie tam. Ksiądz Proboszcz ogłosił również, że Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ma 71-wsze urodziny wkrótce i wezwał do modlitwy w intencji arcypasterza. Wspomniał o Edycie Stein, czyli Teresie Benedykcie, Żydówce wrocławskiej, która przyjęła Wiarę Świętą i przez nazistów została zagazowana a Auschwitz. Zgodnie z tajnymi dyrektywami bertonowców-giertychowców ze Służb Watykańskich, niestety Ksiądz Proboszcz nie wspomniał w swoich ogłoszeniach parafialnych o przypadającym na ten tydzień święcie Maksymiliana Marii Kolbego - polskiego świętego męczennika, słynnego antysemity przedwojennego na całą Polskę i Japonię, który oddał życie za innego więźnia w Auschwitz*. Przemowę swoją Ksiądz Proboszcz przedłużał niemiłosiernie, wiedział skubaniec, że wszyscy czekają na końcowe błogosławieństwo - żeby sobie zrobić fotografię z Panem Prezydentem. Ano taki to jest ten nasz Duszpasterz. Podejście pedagogiczne.

A Nasz Pan Prezydent na Mszy Świetej zachowywał się bardzo porządnie. Głośno wraz z ludem wypowiadał słowa modlitw, dzielnie śpiewał wszystkie zwrotki, w tym Apel Jasnogórski cały na stojąco, kazania Księdza Rektora i ogłoszeń parafialnych Księdza Proboszcza wysluchał z uwagą, na teksty o finansach pokiwał z uznaniem głową, do Komunii Świętej podszedł wraz z Panią Prezydentową Agatą, a przy wyjsciu ze świątyni zatrzymał się, Księdzu Proboszczowi z szacunkiem dłoń uscisnął i przystąpił do sesji fotograficznej, na którą czekalismy my, tłum katolików polskich. Podczas sesji Pani Prezydentowa Agata dzielnie podawała małe dzieci do sfotografowania, czym całkowicie zjednała sobie przychylność zgromadzonych.

Oto film TELEWIZJI NARODOWEJ o tym wydarzeniu; 07 VIII 2016 - po Mszy Świętej w kościele parafialnym w Juracie na Półwyspie Helskim, Prezydent RP wraz z Małżonką robią sobie pamiątkową fotografię z katolikami wychodzącymi z niedzielnego nabożeństwa. Obywatel, który został oszukany przez banki (zwany przez WASP-owskie media dla zatajenia istoty problemu "frankowiczem") żali się Prezydentowi na swój los.


https://www.youtube.com/watch?v=dN5yTY4TEIY

/-/ Eugeniusz Sendecki
(na czas wakacji parafianin parafii w Juracie)

==========
* Tym ocenzurowaniem Świętego Maksymilia zarówno Ksiądz Rektor jak i Ksiądz Proboszcz zapewnili sobie szybkie awanse w doczesnej hierarchii Koscioła Świętego Matki Naszej, chwilowo przez pro-WASp-owskie siły opanowanej, ale niestety - przedłużyli sobie męki czyśćcowe o jakieś lat pięśćset. O ile do tego czyśćca w ogóle trafią.

KOMENTARZE

 • no i po co Pan nagłaśnia, ten...
  kolejny gest pod publikę? Jeden z wielu, taki sam jak ten z Hostią.
  Modlę się za tego księdza i Prezydenta, by nie był to wtedy zwykły zaplanowany wcześniej knif a tylko i wyłącznie przypadek.
  Oby nie była to Wielka Profanacja, bo wtedy My Polacy, musielibyśmy za tych ludzi podjąć wielką narodową ekspiację za znieważenie Pana Jezusa, który realnie w tej właśnie Postaci (pewnie nie tylko w Tej) przychodzi na każdą Mszę Św.
 • Aha...
  dałem 1*
 • @Jan Paweł 09:39:56 - OKAZUJE PAN WYBITNIE NIEZROZUMIENIE DLA SPRAWY POLSKIEJ
  Obecność Pana Andrzeja wsród nas tego dnia - to jest uśmiech od Opatrzności. Pani Agata zaciągnęła Go zimą na chanukę w pałacu prezydenckim, a On Ją, jakby w odpowiedzi - na Mszę Świętą do kościoła w Juracie. Czyli nasi górą!
 • Modlenie ma przyszłość czy PRZESZŁOŚĆ?
  Modla sie ludziska od 2 tysięcy lat. Wiara ta taka euforia. Jak się pomodlę to wszystko co zrobiłem odpadnie ode mnie. Tak jak kąpiel w wannie z olejksami etc. Mamy pokaz IDIOTYZMU I DEFETYZMU Maliniaka. Jestem ... lecz mnie nie ma ... jestem (podpisuję ustawy) i uciekam. Po diabła nam takie COŚ jak Maliniak.
 • Autor
  Panie Eugeniuszu - naszą nadzieję powinniśmy raczej pokładać nie w PAD (i - a zwłaszcza) małżonce Kornhauser - tylko w tym, że Stary Kaczor wprost nie może na rzeczonego patrzeć. Reakcja pawiem jest wstrzymywana chyba tylko przez dobre żoliborskie wychowanie.

  Stary Kaczor ma do rozliczenia śmierć brata, rodziny, wielu przyjaciół - a PAD, o czym może zapomnieliśmy gładko wydał co miał (raczej NIE miał) do wydania 10.04. roku pamiętnego. Wtedy to przyschło.
  Jak zwykle za późno zorientowano się, że PAD realizuje interesy nie te co trzeba. Tu się kłania legendarna już nieumiejętność właściwego doboru ludzi przez obu braci.
  Jednak wydaje się, że się w końcu zorientowano - i odtąd od prowadzenia polityki jest rząd i Prezes - a PAD ma nie przeszkadzać. I tylko trzeba go pilnować, by zanadto nie urósł we wpływy.

  Reasumując: jeżeli ktokolwiek DZIŚ jest w stanie poprowadzić ten kraj w dobrą stronę, to Stary Kaczor i Pani Szydło. Nikt inny, nawet Pańscy koledzy.
  Pan Duda, to , moim zdaniem bolesny wypadek przy pracy. Taki Kazik Marcinkiewicz bis

  taka to, Panie Gieniu ta polityka, swoją drogą trochę dziwi ten Pański bezkrytyczny zachwyt - .... u tak wytrawnego gracza....
 • @Andrzej Tokarski 13:24:29 - NO PAAANIE ANDRZEJU?
  Pan woli Naczelnika Państwa od Pezydenta RP? Toż to zamach na konstytucyjny porządek jest chyba?
 • Oooo! Jurata
  Czyżby to ta atrakcyjna parafia o którą podobno ostro walczyli kapłani w całej Polsce?
 • @Eugeniusz Sendecki 13:58:22
  w obecnym układzie sił wolę. Sam namawiałem do głosowania na PAD, bo to oczywiście lepszy prezydent niż ten poprzedni (jak to dobrze, że zapomniałem już jego nazwiska) - ale jego uwikłania mnie naprawdę niepokoją.

  Na całe szczęście Stary Kaczor ma bardzo silne motywy osobiste i są one zbieżne z interesem Państwa
 • @Andrzej Tokarski 15:06:21
  // Przemowę swoją Ksiądz Proboszcz przedłużał niemiłosiernie, wiedział skubaniec, że wszyscy czekają na końcowe błogosławieństwo - żeby sobie zrobić fotografię z Panem Prezydentem. Ano taki to jest ten nasz Duszpasterz. Podejście pedagogiczne. //

  - "nasz Duszpasterz"? / TO WASZMOŚĆ JAKĄŚ DACZĘ OBOK TEJ PREZYDENCKIEJ NA JURACIE MASZ, CZY TO RACZEJ PLACÓWKA NASŁUCHOWA?

  * A notka pięknie napisana. Waszmość autorem czy ten jegomość z Juraty? (:
 • @Ziut 15:17:37
  autorem Pan Eugeniusz gdzież mnie, nieborakowi stawać w szranki...
 • @ireneusz 13:01:35
  Wiara w w Jezusa Chrystusa nie jest zniewoleniem, wręcz przeciwnie.
  Wszystko na tej Ziemi pochodzi od Pana Boga (oprócz grzechu, którzy jest dziełem szatana) a więc i władza tu na Ziemi nad nami sprawowana jest w imieniu Pana Boga. Dopóki nasi (i nie tylko ) nasi władcy tak to pojmowali, to np Polska była krainą mlekiem i miodem płynącą.
  Ludwik XiV sprzeniewierzył się temu posłaniu, dostawał przesłania by się nawrócił, ale... spostrzegł się dopiero gdy już było za późno, gdy już Rewolucja pukała do jego drzwi.
  Z tym nie ma żartów. Nie można służyć dwom Panom...
 • @Eugeniusz Sendecki 10:13:55
  Panie Eugeniuszu, jeżeli ten gest miałby symbolizować nawrócenie Pana Prezydenta (zresztą nie mnie Go nawracać) to Chwała Panu Bogu, więc...
  pozostańmy przy nadziei.
 • @Andrzej Tokarski 16:35:24
  ALEZ TAK, NIE NA NIEGO KLIKNĄŁEM / SORRY
 • @Eugeniusz Sendecki 13:58:22
  // Przemowę swoją Ksiądz Proboszcz przedłużał niemiłosiernie, wiedział skubaniec, że wszyscy czekają na końcowe błogosławieństwo - żeby sobie zrobić fotografię z Panem Prezydentem. Ano taki to jest ten nasz Duszpasterz. Podejście pedagogiczne. //

  - "nasz Duszpasterz"? / TO WASZMOŚĆ JAKĄŚ DACZĘ OBOK TEJ PREZYDENCKIEJ NA JURACIE MASZ, CZY TO RACZEJ PLACÓWKA NASŁUCHOWA?

  * A notka pięknie napisana. Waszmość autorem czy ten jegomość z Juraty? (:
 • @herbu Grabie 20:24:43
  Odbywa tournée po Bliskim Wschodzie
  objazd służbowy 8-)))
 • @herbu Grabie 20:24:43 - PAN ANDRZEJ MA ZAKAZ WYSTĘPOWANIA
  Moja rodzima organizacja - Narodowa Wolna Polska w fejsbukowym oświadczeniu lidera Damiana Bieńko wydała Panu Andrzejowi Hadaczowi zakaz występowania w TELEWIZJI NARODOWEJ. Ma zakaz - razem z Radziem Siedleckim.
 • @Husky 20:43:25 - MAM DO PANA SERDECZNĄ PROŚBĘ...
  Nie wtrącajcie się w nasze polskie sprawy. Siedźcie na swoim Bliskim Wschodzie, studnie Arabom zasypujcie, ichnie małe dzieci do więzień wsadzajcie etc. U siebie. Nie u nas.
 • Hierarchia kościoła katolickiego
  .
  odgrywała i odgrywa (Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 ) ważną rolę

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Usmiech

  w instalacji i umocnieniu demokracji

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  patrz w tym linku też „Cel systemu”.

  Należy zwrócić uwagę na to, że przestępczość zorganizowana też, jak wielkie jest jej znaczenie można znaleźć

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/putin-w-siedzibie-onz-polityka-swiatowa-jest-zdomi,0,2079306,184792242,czytaj.html

  Zresztą nie można sobie wyobrazić, że n.p. we Włoszech kościół mógłby zrezygnować ze współpracy tak ważnych tam sił społecznych.

  Kolejny wystąp mendialny pana prezydenta, nie powinien nam zaciemnić istoty.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej