Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4879 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

REDUTA ORDONA ZAWŁASZCZONA ABY POWSTAŁA ENKLAWA MUZUŁMAŃSKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas zgromadzenia rozmawiałem z Patrycją Mąką, prezeską Stowarzyszenia Szczęśliwice, która mi pokazała mapy z Redutą. Wynika z nich, że Władze Samorządowe świadomie wywłaszczyły naród polski na rzecz napierającej na Europę inwazji arabskiej.

 20 VIII 2016 - manifestacja Stowarzyszenia Szczęśliwice w obronie Reduty Ordona. Polski patriota Adrian Witas z Żyrardowa przewodniczy zgromadzeniu. Mieszkaniec ulicy Na Bateryjce Włodzimierz Paczesny opowiada o nieprawidłowościach jakich dopuszczają się Władze przeciwko polskiemu stanowi posiadania. Zgromadzenie wspiera Klub Narodowej Demokracji (Wojciech Bardoński - prezes) oraz Andrzej Łukawski, działacz kresowy. Pan Łukawski filmuje sprawę swoim sprzętem.
Polacy domagają się zburzenia nielegalnego meczetu, wybudowanego na pozostałościach Reduty. Zgromadzenie legalne, ochraniane przez policję.
Podczas zgromadzenia rozmawiałem z Patrycją Mąką, prezeską Stowarzyszenia Szczęśliwice, która mi pokazała mapy z Redutą. Wynika z nich, że Władze Samorządowe świadomie wywłaszczyły naród polski na rzecz napierającej na Europę inwazji arabskiej.
+
(tutaj; notatka z roku 2015;)
Aleksander Jabłonowski poczas zgromadzenia pod Kolumną Zygmunta w dniu 28 IV 2015 powiedział ciekawą rzecz - że obecna nasza wojna obronna w Warszawie będzie się toczyła ZNOWU w miejscu, gdzie w roku 1831-ym Podporucznik Julian Ordon wysadził w powietrze nawałę żołnierzy rosyjskich. Masa sołdatów prawosławnych zginęła w reducie na warszawskiej Ochocie od gigantycznego wybuchu-pułapki, kiedy się wycofali Polacy. Dzisiaj w tym miejscu Bisurmanie postawili meczet i szykują się do postawienia bisurmańskiej dzielnicy mieszkaniowej. Zachodzi podejrzenie, że poszły gigantyczne łapówki z Arabii do kieszeni polityków warszawskich - żeby teren Polsce odebrać i zrobić tam stolicę Kalifatu w Polsce. Kolega Jabłonowski wzywa do obrony tego miejsca polskiego, wtóruje jemu Damian Bieńko, obrońca Reduty Ordona z organizacji młodziezowej Narodowa Wolna Polska. Sprawę wspiera działacz samorządowy Arkadiusz Czak.

Tutaj: film TELEWIZJI NARODOWEJ z wydarzenia;

/-/ Eugeniusz Sendecki

 

KOMENTARZE

 • BARDZO DOBRZE ŻE PAN O TYM PISZE
  "20 VIII 2016 - manifestacja Stowarzyszenia Szczęśliwice w obronie Reduty Ordona. Polski patriota Adrian Witas z Żyrardowa przewodniczy zgromadzeniu. Mieszkaniec ulicy Na Bateryjce Włodzimierz Paczesny opowiada o nieprawidłowościach jakich dopuszczają się Władze przeciwko polskiemu stanowi posiadania."

  TEŻ MIAŁEM O TYM ISAĆ, ALE DOSTAŁEM LIST OD PUŁKOWNIKA "ZE SMOLEŃSKA"
  >> http://ziut.neon24.pl/post/133360,pisucki-ps-ziut-plk-szelag-chca-aby-znow-spadl-tupolew

  Sprawa Reduty Ordona wiąże się z "NIEWYBACZALNYM BŁĘDEM PiS", który w ustawie obrocie polską ziemią rolną zezwolił na "wyjątek", ... w którym zezwolił na nabywanie polskiej ziemi tzw. wspólnotom wyznaniowym. / w PiS są krety od czarciej roboty / To też trzeba nagłaśniać.

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT NA PRZYKŁADZIE KILKUDZIESIĘCIU HEKTARÓW OBOZU TREBLINKA >> http://ziut.neon24.pl/post/131541,skandal-pis-chce-przekazac-treblinke-zydokomunie

  Czołem wielkiej Polsce! :D
 • @ YT / Jest to zaczątek koloni?
  >>> To trzeba zrobić "parapetówę" i poświęcić, ... najlepiej podczas pikniku z prosiakiem zarżniętym na miejscu.

  Zaraz wszystkie muzułmany stwierdzą, że to nie ich, tylko nas Polaków "Reduta Ordona 2016" / Innego wyjścia na nich nie ma, prosiakami i wieprzową krwią się strasznie brzydzą. :D
 • @Ziut 02:22:25 - WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE TO WASP-Y SPROWADZAJĄ NAM MUZUŁMANÓW
  Właśnie temu zagadnieniu jest poświęcony mój najpopularniejszy* pod względem oglądalności (ponad milion) film spod kolumny Zygmunta, kiedy głośno opowiedziałem się za odsunięciem masonów i ubeków WASP-owskich od władzy, od dostępu do publicznych pieniędzy. Wrogowie podsumowują ten film - że "Sendecki wrzeszczy na niewinne imigranckie dziecko". A prawda jest inna. Na tym filmie Sendecki odkrywa ZASADĘ ludobójstwa na białych chrześcijanach realizowanego przez Wrogów UKRYWAJĄCYCH SIĘ;
  https://www.youtube.com/watch?v=InTIQoZGtjM
  Liczę na to, Drogi Panie Ziucie, że Pan się opowie za takim właśnie ujęciem tematu. Bo odnoszę przykre wrażenie, że w Panu jest również jakiś osad pro-WASP-owski. Że Pan judzi anty-muzułmańsko, bez zagłebiania się w wiedzę - kto tych terrorystów do Europy nasyła. I bardzo zdecydowanie chcę, żeby się Szanowny Pan z tego osadu oczyścił. Proponuję na początek pilnie skontaktować się z Nieodżałowanym Redaktorem Ruszkiewiczem, który na temacie się zna i podpowie Szanownemu Panu stosowną lekturę.
  ==========
  * film bez uzgodnienia ze mną został zamieszczony na YT przez anonimowego internautę "Gajowy Wacław Marucha" i ma na dzień dzisiejszy 1 227 516 wejść u niego oraz 142 381 wyświetleń u mnie (profil "EugeniuszSendecki71"), co daje mu pierwszeńśtwo przed filmem o ataku pogaństwa podczas procesji Bożego Ciała na Ursynowie (1 262 573 wyświetlenia na dzień dzisiejszy).
 • bohater Adamah Itzkiewitza (bywalca paryskich synagog). WASPowski mason!
  Był jednym z czworga dzieci Karola Franciszka Ordona (1780-1848), rewizora komory celnej w Warszawie i Małgorzaty z Naimskich (zm. 1829[3]), _______________ewangelików________.
  ....
  Od 1833 przebywał w Dreźnie, następnie osiadł w Szkocji. Około 1840 wstąpił do ____________________wolnomularstwa______________ angielskiego, a w październiku 1847 do polskiej loży narodowej w Londynie. Związał się z Towarzystwem Demokratycznym Polskim. W 1848 wyjechał do Mediolanu, chcąc wstąpić do legionu Mickiewicza. Źle przyjęty, ostatecznie znalazł się w Legii Lombardzkiej.
 • to teraz będzie reduta Mahmeta
  i oby stanęła ością w gardle światowym parchom
  ps ile do końca tyranii HGW
 • @WandalVeni 09:56:29
  Niemcy chyba zaczynają "brać sprawy w swoje ręce":
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Pozar-osrodka-dla-uchodzcow-w-niemieckim-Goessweinstein,wid,18473169,wiadomosc.html

  Ruscy w Murmańsku posłali do szpitala (i deportacji) 80 rozrabiających kolorowych.

  Ciekawie zapowiada się też "Unio Corso" vs kolorowi.

  A Bułgarzy, pamiętając "dobrodziejstwa" Imperium Otomańskiego, postępują tak (cywile i milicja), że kolorowi WOLĄ ryzykować morzem...
 • @Eugeniusz Sendecki 09:03:45
  WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE TO WASP-Y SPROWADZAJĄ NAM MUZUŁMANÓW
  Właśnie temu zagadnieniu jest poświęcony mój najpopularniejszy* pod względem oglądalności (ponad milion) film spod kolumny Zygmunta, kiedy głośno opowiedziałem się za odsunięciem masonów i ubeków WASP-owskich od władzy, od dostępu do publicznych pieniędzy. Wrogowie podsumowują ten film - że "Sendecki wrzeszczy na niewinne imigranckie dziecko". A prawda jest inna. Na tym filmie Sendecki odkrywa ZASADĘ ludobójstwa na białych chrześcijanach realizowanego przez Wrogów UKRYWAJĄCYCH SIĘ;
  https://www.youtube.com/watch?v=InTIQoZGtjM

  Panie Eugeniuszu proszę mnie uświadomić, ... co to są te WASP-Y, bo do dzisiaj nie wiem, to jedno. /// A odnośnie "Wrogowie podsumowują ten film - że "Sendecki wrzeszczy na niewinne imigranckie dziecko". A prawda jest inna. Na tym filmie Sendecki odkrywa ZASADĘ ludobójstwa na białych chrześcijanach realizowanego przez Wrogów UKRYWAJĄCYCH SIĘ;"

  - To ma Pan chyba na myśli < Ludobójstwo kulturowe / ludobójstwo etniczne > KTÓRE PRZEPROWADZANE JEST OD JAKIEGOŚ CZASU NA TUBYLCZYCH LUDACH EUROPY, ... W TYM W POLSCE, którym była konkwista zapoczątkowana przez odkrycie Ameryki przez krzysztofa Kolumba, przeprowadzona w sposób najbardziej dramatyczny na szczepach Indian Amerykańskich Ameryki Północnej, byłych mieszkańcach USA i Kanady. >>> Nanowszym przykładem jest "konkwista Palestyny" przez europejskich Żydów, ... choć tam Palestyńczycy, pomimo cierpień, dzięki nadzwyczajnej dzietności, hyba wygrają tę wojnę - Zapowiadany jest "koniec Izraela", co chyba jest początkiem naszych polskich problemów

  < Ludobójstwo kulturowe / ludobójstwo etniczne / Definicja> https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_kulturowe

  Ludobójstwo kulturowe; ludobójstwo etniczne[1] (ang. ethnocide) – planowe[2] niszczenie odrębności kulturowej i etnicznej (narodowej) grupy. Ma na celu rozbicie tkanki społecznej i rodzinnej[3], a także zmuszenie ludzi do porzucenia własnej kultury[2] (wierzeń, języka, sztuki) i sposobu życia oraz przyjęcia innej tożsamości. Zachodzi najczęściej w sytuacji konfliktu między grupami[4], gdzie grupa dominująca (reprezentowana np. przez władze państwowe[2]) uniemożliwia rozwój kulturowy słabszej grupy i łamie prawa człowieka w imię interesów politycznych, ideologicznych bądź ekonomicznych. Działania te prowadzą w efekcie do zaniku grupy etniczej i asymilacji jej członków do społeczeństwa dominującego. Arjun Appadurai uważa, że ludobójstwo kulturowe jest konsekwencją dążenia narodu do "czystości etnicznej"[5]. Ludobójstwo kulturowe jest potępiane przez UNESCO[1]. Zazwyczaj proces ludobójstwa kulturowego przebiega bez fizycznej likwidacji członków grupy[4].

  WARTO PRZECZYTAĆ WERSJĘ ANGIELSKĄ BO JEST O WIELE OBSZERNIEJSZA
  >> https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_genocide

  Usage[edit]

  As early as 1944, lawyer Raphael Lemkin distinguished a cultural component to genocide, which since then has become known as "cultural genocide".[3] The term has since acquired rhetorical value as a phrase that is used to protest against the destruction of cultural heritage. It is also often misused as a catchphrase to condemn any destruction the speaker disapproves of, without regard for the criterion of intent to destroy an affected group as such.

  Proposed usage[edit]

  The drafters of the 1948 Genocide Convention considered the use of the term, but dropped it from their consideration.[4][5][6] The legal definition of genocide is unspecific about the exact way in which genocide is committed, only stating that it is destruction with the intent to destroy a racial, religious, ethnic or national group as such.[7]

  Article 7 of a 1994 draft of the United Nations Declaration on the Rights of Indigenous Peoples used the phrase "cultural genocide" but did not define what it meant.[8] The complete article in the draft read as follows:

  Indigenous peoples have the collective and individual right not to be subjected to ethnocide and cultural genocide, including prevention of and redress for:
  (a) Any action which has the aim or effect of depriving them of their integrity as distinct peoples, or of their cultural values or ethnic identities;
  (b) Any action which has the aim or effect of dispossessing them of their lands, territories or resources;
  (c) Any form of population transfer which has the aim or effect of violating or undermining any of their rights;
  (d) Any form of assimilation or integration by other cultures or ways of life imposed on them by legislative, administrative or other measures;
  (e) Any form of propaganda directed against them.
  This wording only appeared in a draft. The United Nations Declaration on the Rights of Indigenous Peoples was adopted by the United Nations General Assembly during its 62nd session at UN Headquarters in New York City on 13 September 2007, but only mentions "genocide, or any other act of violence" in Article 7 (the only reference to genocide in the document). The concept of "ethnocide" and "cultural genocide" was removed in the version adopted by the General Assembly, but the sub-points noted above from the draft were retained (with slightly expanded wording) in Article 8 that speaks to "the right not to be subject to forced assimilation".[9]

  In practice[edit]

  It involves the eradication and destruction of cultural artifacts, such as books, artworks, and structures, and the suppression of cultural activities that do not conform to the destroyer's notion of what is appropriate. Motives may include the religious (e.g., iconoclasm), as part of a campaign of ethnic cleansing to remove the evidence of a people from a locale or history, as part of an effort to implement a Year Zero, in which the past and its associated culture is deleted and history is "reset", the suppression of an indigenous culture by invaders and colonisers, along with many other potential reasons.
 • takie cosik o islamie
  warto obejrzeć.

  https://youtu.be/z4cwM67_07E
 • ZNAKI OSTRZEGAWCZE DLA "ICHNYCH PRZYBŁĘDÓW"
  .
  http://m.neon24.pl/d7a9349a2282da337bc54348504333d5,0,0.jpg
  .
  "Zróbmy 11 Listopada"

  25.05.2014

  Tu Polska! STOP! - "Orle Gniazdo",
  do wszystkich swoich "Orlątek"!
  Przy urnie - głosami - wolą naszą ,
  "zamach" robimy majowy!
  Większości wprowadzamy porządek!
  Jak Rada Regencyjna, w 1918
  "Piłsudskiemu" oddajemy władzę!

  Zróbmy 11 Listopada!
  W "bitwie na głosy", krzykiem:"Hurrra!",
  z Warszawy pogońmy tych,
  co "w ruskiej stoją budzie",
  i pruskim kłaniają się panom.

  Wielu jest patriotów,
  co dają przykłady:
  Piłsudski i Dmowski!
  I jak Prawdziwy Polak
  zatroskani mieszkańcy Warszawy!
  Słuchajmy! Bierzmy przykłady,
  bo każdy z nich, to człowiek prawy!

  W Polsce, za wzór do wzięcia,
  dwóch mamy patriotów.
  Za ich ideałem, jak za ułanem,
  za którym "panny szły sznurem".
  Tak my Polacy, za nimi,
  wszyscy razem stańmy murem.

  11 Listopada jak Piłsudski,
  w Warszawie robimy porządek!
  Dowód w kieszeń! Trampki na nogi!
  Do urn zawsze spieszcie młodzi Polacy!
  Nigdy nie kończmy "bitwy na głosy"!
  Zawsze urn kibice! Do urn Warszawiacy!

  Do urn biegnijcie Warszawskie Orlęta,
  Orlęta Poznania! Orlęta Gdańska!
  Orlęta Wrzeszcza i Łodzi!
  Do urn Polskie Orlęta!
  Zawsze walczcie, bo Polska,
  to Wasza "Ziemia Święta"!

  Czas byśmy jak Chrobry, który
  szczerbcem w Złotą Bramę Kijowa,
  byśmy zawsze jak on, pięścią,
  wołając "Dość!", uderzyli,
  w bramę Warszawy, Poznania,
  Gdańska, Bydgoszczy, Wrzeszcza i Łodzi!

  W wyborach wygrywać muszą Polacy,
  bo jeśli nie, władzę zdobędą tacy,
  co Chrobrego chcą oddać ziemię
  niemieckim kanclerzom,
  i "ichnym przybłędom".
  .
  http://m.neon24.pl/8e3546a9bf37d4fab9666496480fdae5,0,0.jpg
 • @czerwony baron 15:54:37
  Wyprawy Krzyżowe - Półksiężyc i Krzyż - Trzecia Krucjata Lektor PL
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=4kcE4uMMIug
 • To SKANDAL!!!!
  Tam powinna być cała Polska. To jest kpina z polskiej historii! To jest jawna kpina z nas Polaków. Ktoś wyraźnie niszczy naszą Wielką Historię (przez duże H, bo tą niezakłamaną).
  W ogóle wielkim skandalem jest reprywatyzacja Warszawy. Jaka reprywatyzacja? czego? Tego?
  https://www.youtube.com/watch?v=uBbiFkbbqVo
  Cała Warszawa została zrównana z ziemią i po wojnie została odbudowana przez całą Polskę, przez pokolenie Pana Albina Siwaka.
  Tutaj Pan Siwak mówi o tym:
  https://www.youtube.com/watch?v=Tt6NRpKJBe8
  Warszawa jest naszą Polaków Stolicą i nie wolno nam jej odbudowana przez nas nikomu oddawać, za żadne pieniądze. Jeżeli zaś zostały popełnione jakieś nadużycia, to winni temu powinni być ścigani z całą mocą prawa.
  WARSZAWĘ POWINNA BRONIĆ CAŁA POLSKĄ, SKORO CAŁA POLSKA BUDOWAŁA SWOJĄ STOLICĘ.
 • @Jan Paweł 16:45:09
  Poza tym, budowanie dzielnic obcych kultur, jest obce naszej kulturze narodu jednorodnego religijnie, kulturowo itd. W Polsce nie było wojen religijnych tak jak np w Irlandii. Sztuczna ingerencja w ten porządek, jest sabotażem w ten ład z intencjami w dłuższej perspektywie, na stworzenie poważnych zagrożeń związanych z wymieszaniem kultur, takich jakie można właśnie zaobserwować w krajach które już wcześniej postanowiły "ubogacać się kulturowo. Obejrzyjmy skutki tego "ubogacania":
  https://www.youtube.com/watch?v=0YNR55-qyQw
 • NA REDUCIE TAJNIAKI RODEM Z PRL
  Teraz, gdy ważą się losy Reduty Ordona - jej „być, albo nie być”, uaktywnił się główny wróg uratowania Szańca 54 przed apartamentowcami - tow. Witold Zakrzewski. Pluje na prawo i lewo jadem nienawiści antypolskiej tak, że nawet ekrany komputerów „wołają o pomstę do nieba”. Dlaczego to robi? Bo chce pokazać całej Polsce, że to on, a nie kto inny rozwali Redutę i, wspierając zagranicznych deweloperów, doprowadzi do postawienia tam osiedla apartamentowców, by - być może - przy okazji, móc przenieść się ze swojego mieszkanka do ewentualnego przyszłego ekskluzywnego osiedla. W walce ze społecznikami współpracuje z aktualną Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - Barbarą Jezierską, która przez 9 miesięcy piastowania stanowiska nawet nie kiwnęła palcem, by ratować Redutę. A teraz, pod jej rządami, może być za późno. Dziwne? Niestety, prawdziwe.
  W swoich haniebnych wypowiedziach w internecie, nie odpowiadając na postawione mu zarzuty, Zakrzewski wprost przyznaje, że notorycznie nagrywa w magnetofonie wszystkie rozmowy np. społeczników w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wiceministrem w sprawie losów Reduty. Przy okazji dał wówczas popis nietaktu pouczając wiceministra, a tym samym szkodząc idei ratowania Reduty. Potem, przed gmachem resortu, brutalnie wespół z Barbarą Jezierską, (wówczas na emeryturze), zażądali natychmiastowego rozwiązania Komitetu Zachowania Reduty Ordona. Szanowni internauci - sami wyciągnijcie wnioski z takiego postępowania tego egzotycznego duetu.
  Również Zakrzewski nagrywał wypowiedzi na sesji rady dzielnicy Ochota w sprawie Reduty. Groził wiceburmistrzowi, Radzie, obrażał i wyzywał społeczników zapowiadając rozprawy sądowe jeśli nie odstąpią od obrony Reduty (na szczęście również istnieją oficjalne, urzędowe nagrania sesji).
  Na spotkaniu w kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, także pouczał ministra w kancelarii i ubliżył społecznikom, że wręczyli bez jego wiedzy ministrowi dokumentację dotyczącą Szańca 54 oraz, że poprosili o zainteresowanie Pana Prezydenta losem Reduty (co stało się faktem - świadczy o tym złożony wieniec pod pomnikiem społecznym na Reducie). Potem zagroził, że posiada nagranie z dyskusji i może je wykorzystać przeciw społecznikom. Coś absurdalnego!!!
  No cóż. Czas najwyższy aby odpowiednie służby naszego kraju zainteresowały się i prześwietliły de facto tajną i dwuznaczną działalność Zakrzewskiego, zachowującego się jak tajniak rodem z PRL, infiltrujący także najwyższe władze państwowe. Pod pretekstem dostępu do tzw. informacji publicznej Zakrzewski może gromadzić nawet poufne dane np. ministerstw, co nieopatrznie ujawnia na swojej stronie facebooka. Jego działalność daleko wykracza poza ramy, mówiąc oględnie, normalności. Czy organizacje polskich prawników, a za prawnika podaje się Zakrzewski, nie widzą w jego postępowaniu odstępstwa od norm prawnych?
  Przykro, że ten człowiek wspomagany przez Barbarę Jezierską - obecną Mazowiecką Wojewódzką Konserwator Zabytków, próbuje w ramach „bezinteresownej zawiści” (Melchior Wańkowicz, wspaniały pisarz, nazwał to „kundlizmem”), niszczyć w polskim społeczeństwie chlubny wizerunek Reduty Ordona, patriotyczny wysiłek polskiego żołnierza oraz ideę Dobrej Zmiany reprezentowaną po wyborach parlamentarnych przez nowe władze państwowe.
  Parafrazując znane powiedzenie Katona Starszego (z okresu starożytnego Rzymu): POZA TYM UWAŻAMY, ŻE JEZIERSKA I ZAKRZEWSKI MUSZĄ ZNIKNĄĆ (z przestrzeni państwowo-publicznej).
  Stowarzyszenie Reduta Ordona - członek Komitetu Zachowania Reduty Ordona

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1102179576539818&id=481242798633502&substory_index=0
 • JAK RADNI STOŁECZNI PiS ZDRADZILI REDUTĘ
  Reduta Ordona, zdawało się wszystkim, że jest uratowana. Niestety, jej los nadal wisi na przysłowiowym włosku ze wskazaniem na porażkę. A to za sprawą sesji Rady Warszawy 16 bm. Jeden z wiceprezydentów Pani Gronkiewicz-Waltz już na wstępie zaproponował pośpiech, bo o godz. 21 jest mecz piłkarski w Paryżu, co zostało przyjęte zgodnym chórem rządzącej PO i opozycyjnego PIS. Jednym z ostatnich punktów sesji była kwestia przyjęcia proponowanego przez PO/Ratusz podziału obszaru w Planie Miejscowego Zagospodarowania Terenu Szczęśliwic (Reduty) na dwie części: I - pod jak najszybszą zabudowę apartamentowcami, II - teren właściwej Reduty, której sprytnie przyszła funkcja nie została określona tj. czy zagwarantowane ma być upamiętnienie, czy jednak tam też mogą stanąć apartamentowce.
  Zebrana na widowni publiczność - obrońcy Reduty liczyli, że mecz nie przeszkodzi Reducie. Zakładali, że radni zwłaszcza PIS, którzy mieli zabierać głos w dyskusji nad projektem PO, staną na wysokości zadania. Tymczasem prowadząca sesję sprytnie rzuciła w eter jakiś numer porządku obrad znany tylko radnym. Publiczność nie miała w ręku porządku obrad tym bardziej, iż był on „krojony” pod termin meczu w trakcie sesji. Prowadząca spytała, czy kluby chcą zabrać głos, czy ktoś indywidualnie chce wypowiedzieć się. Nikt nie podniósł ręki. Błyskawicznie zarządzono glosowanie. Projekt PO wsparło PIS. Dopiero po głosowaniu publiczność zorientowała się, że jednogłośnie radni stołeczni nowej koalicji PO-PIS przegłosowali bezsensowny projekt podziału Reduty.
  Gdyby doszło na sesji do dyskusji wypłynęłyby na jaw mankamenty arbitralnego, bezsensownego podziału terenu w „Planie Zagospodarowania”. Otóż poprzedni Woj. Konserwator Zabytków wpisując Redutę Ordona do rejestru zabytków z wadami prawnym, kto wie czy nie uczynił tego celowo dając tzw. pocałunek śmieci. Teraz wpis do rejestru jest oprotestowywany przez wszystkich - zwolenników budowy apartamentowców, a także obrońców Reduty, przede wszystkim zaś przez prywatnych właścicieli działek i zagranicznych deweloperów. Zatem głosowanie radnych stołecznych nad bezsensownym projektem przed uprawomocnieniem się wpisu Reduty do rejestru zabytków, a co za tym idzie przed ostatecznym określeniem granic ewentualnych przyszłych obu stref - było celowym, bezprawnym nadużyciem. Granicę południową Reduty Ordona arbitralnie wyznaczono w projekcie podziału wzdłuż furtek i bram wejściowych do posesji po nieparzystej stronie Na Bateryjce - tym samym absurdalnie „odcinając” mieszkańców od dostępu do ulicy, która w całości znalazła się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków.
  Szkoda, że nie przyjęto lansowanej od lat przez Stowarzyszenie Reduta Ordona propozycji przeniesienia granicy ochrony Reduty Ordona przynajmniej na tylną - południową linię działek po nieparzystej stronie ulicy Na Bateryjce (włączają całe posesje do strefy ochronnej). Wówczas nie byłoby problemu dla części mieszkańców tej błotnistej 3-metrowej szerokości tzw. ulicy. A tak problem istnieje dodatkowo zwielokrotniony faktem ukrywania przez decydentów wyników wykopalisk archeologicznych z 2011 r. właśnie po nieparzystej stronie ulicy. Znaleziono tam fragmenty umocnień i liczne artefakty z okresu Insurekcji Kościuszkowskiej - z 1794 r. (obrona Warszawy). I wreszcie - jak można przyjąć absurdalny podział terenu bez uprzednich wykopalisk archeologicznych na tyłach wspomnianych posesji, by definitywnie ustalić, gdzie faktycznie przebiega wał Reduty, fosa, wilcze doły oraz przedpole bitewne. Dopiero wówczas - po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków - można przystąpić do dzielenia „tortu apartamentowców”.
  Pośpiech wskazany jest wyłącznie przy łapaniu pcheł, a nie przy tak ważnej dla Polaków sprawie. A co będzie jeśli koparki zaczną brutalnie (jak to miało już miejsce) wydobywać kości żołnierzy na części terenu pod apartamentowce? Wtedy znów powtórzy się sytuacja z meczetem postawionym „na kościach”, na Reducie, protestami społecznymi, wstrzymaniem inwestycji, zaskarżaniem decyzji, medialną burzą i ... kolejnymi zmianami we wpisie do rejestru zabytków. A cała ta „zabawa” radnych odbędzie się na koszt warszawskiego podatnika.
  Szanowni Radni PO-PIS, albo jesteście bezradni (zainteresowani tylko grą w... piłkę), albo bardzo sprytni. Niby zostawiliście Redutę Ordona „w spokoju”, ale bez żadnych gwarancji, że i tutaj nie wjadą koparki i betoniarki w przypadku pozytywnych decyzji dla deweloperów skarżących wpis do rejestru zabytków. Dlaczego konstruując budżet Warszawy na 2016 nie wpisaliście oczywistej potrzeby wyasygnowania odpowiedniej kwoty na wykup działek na Reducie od prywatnych właścicieli i zagranicznych właścicieli-deweloperów? Tylko wtedy można REALNIE bronić Reduty przed apartamentowcami. A wiecie dobrze, że bez wykupu - ochrona Reduty jest palcem na wodzie pisana. Chyba, że Wam właśnie o to chodzi, by odżyło znane powiedzenie: Wasze są tyko ulice, ale nasze kamienice.
  Ciekawe, jaki jest stosunek Szanownego Pana Jarosława Kaczyńskiego, szefa partii, szanującego naszą historię i tradycję, rodowitego Warszawiaka - syna Powstańca Warszawskiego 1944 r. - do postawy stołecznych radnych PIS i ich bezkrytycznego głosowania pod dyktando PO w sprawie braku szacunku dla miejsc pamięci narodowej, jakim jest niewątpliwie sławna Reduta Ordona?
  Stowarzyszenie Reduta Ordona
 • Czapa dla tego co pozwolił na budowe meczetu !
  Dopóki tacy jak ten co pozwolił na budowę meczetu, tacy jak twórca "Pokłosia", "Idy" - nie dostaną czapy - dopóty takie akty ewidentnej zdrady będą się powtarzać.
 • @libero 00:23:49
  DOKŁADNIE,
  bo teraz czego się taki (nie) boi?
  Roku odsiadki za np milion "wziątku"?

  Przywrócenie "KS" dla ZDRAJCÓW Polski i Polaków powinno być jednym z priorytetów.
 • @Jan Paweł 16:45:09
  W takiej atmosferze, cała Polską budowała swoją Stolicę :
  https://www.youtube.com/watch?v=sMg5Uxb1eYk
  A potem ta cała Polska (no, może już nie cała) tak się wyśmiewała z tego potężnego dorobku, wypracowanego ciężkim wysiłkiem.
  https://www.youtube.com/watch?v=jeGL2K4JN0g
  Cała Polska budowała swoją stolicę i całą Polskę, jak widać, niestety także po to, by ci co się potem z tego wyśmiewali w tych wybudowanych domach zamieszkali w tych wybudowanych szkołach za darmo wykształcili się w tych wybudowanych nowych pięknych przychodniach i szpitalach za darmo leczyli się itd, itp...
  Czy wy bezmózgowi durnie widzieliście kiedyś spracowane ręce budowlańca? jego poorane od słońca, mrozu, deszczu twarze?
  Tak te pokolenia solidarnościowe, ale i dzisiejsze dziękują tamtym pokoleniom, za ten ich ciężki trud, tą i wyjątkowo ofiarną pracę przy odbudowie naszej Ojczyzny.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej