Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

10 LAT POMNIKA DMOWSKIEGO NA PLACU NA ROZDROŻU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ryszard Walczak, przewodniczący pracom komitetu budowy pomnika zaprasza 10-go XI 2016 na godzinę 13-tą. Minie dokładnie dekada od uroczystego odslonięcia monumentu.

To był historyczny układ piłsudczyków i narodowców warszawskich. W roku 2006-tym obie formacje były reprezentowane w radzie miasta i ułożyły się, że powstaną dwa pomniki: pomnik - muzeum Powstania Warszawskiego i pomnik Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu. Układ został dotrzymany, oba pomniki stoją i wdrukowują w świadomość społeczną dorobek historyczny obu formacji, są pożytkowane dla współczesnych politycznych akcji.

Plac Na Rozdrożu jest obecnie przygotowywany do gruntownej przebudowy, i - zgodnie z zaleceniem izraelskiego ambasadora Davida Pelega - dla pomnika Dmowskiego miejsca ma na nowym placu nie być. Jest to analogiczne z planowaną przez WASP-ów warszawskich likwidacją Ronda Dmowskiego koło Metra Centrum. Walka o duszę Polaków ma taką własnie formę w temacie Dmowskiego*. Zlikwidować!

Strona nacjonalistyczna (polska) się nie poddaje, lecz aby dotrzeć do serc - wskazuje na niezwykle istotną rolę Pana Romana w utrzymaniu chrześcijaństwa w Polsce i na niezwykła pomoc, jaką Pan Roman otrzymał od Boga. Obok pomnika stawiany jest Krzyż z Giewontu (replika tego z roku 1901-go). Był taki moment w dziejach Ligi Narodowej kiedy kończyły się pieniądze skradzione masońskiej oszukańczej Lidze Polskiej przez Popławskiego, Dmowskiego i Balickiego, i kiedy przyszło działalność narodową zawiesić. Wtedy zainterweniowała Opatrzność. Dzielni ludzie postawili Krzyż na Giewoncie, w narodzie pojawił się niezwykły entuzjazm dla sprawy narodowej, patrioci zaczęli wstępować do Ligi Narodowej i... płacić. Do Dmowskiego i Kolegów popłynęły wielkie pieniądze. To dało narodowcom moc w walce i w dyplomacji podczas Wielkiej Wojny. I tak Polska powstała. To jest ten właśnie czas. Od postawienia Krzyża na Giewoncie w roku 1901 do podpisania Traktatu Wersalskiego w roku 1919. Dzisiaj się obie te sprawy spotykają. Na pomniku Dmowski trzyma rulon z Traktatem, a obok pomnika stoi Krzyż. Kopia Tego Krzyza.

Ryszard Walczak, przewodniczący historycznego komitetu budowy pomnika zaprasza 10-go XI 2016 na godzinę 13-tą. Minie dokładnie dekada od uroczystego odslonięcia monumentu. W tym samym dniu ekipa TELEWIZJI NARODOWEJ będzie konstruowała Krzyż. Prace przy Konstrukcji są niezwykłym przezyciem, nie tylko artystycznym**, ale i duchowym, religijnym. Pod Tym Znakiem stajemy się wolni, mądrzy, piękni...

/-/ Eugeniusz Sendecki

==========

*Tutaj się pojawia kontekst analogiczny współcześnie do tamtych czasów. Opowiedzenie się po stronie Krzyża ma charakter narodowego oporu Polaków wobec najazdu bisurmańskiego sterowanego przez WASP-owskiego Sorosa.

**Konstrukcja Krzyża jest zaakceptowana i inspirowana wskazówkami słynnego polskiego artysty rzeźbiarza Bartłomieja Kurzeji

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "10 LAT POMNIKA DMOWSKIEGO NA PLACU NA ROZDROŻU"

  Niech stoi.

  5*
 • WAŻNA INFORMACJA. PREZYDENT RP BĘDZIE. WRĘCZYMY MU STATUETKĘ.
  Prezydent Duda ma złożyć wiązankę pod pomnikiem Dmowskiego o godzinie 08:00 rano 11 XI 2016.
  A my wręczymy Prezydentowi statuetkę Romana Dmowskiego wyrzeźbioną przez Bartłomieja Kurzeję. Od narodowców.
 • Szacunek
  Proszę przyjąć wyrazy szacunku w tym dziele od polskiego nacjonalisty ...
 • @ Autor
  Panie Eugeniuszu,
  skąd pochodzi informacja o usunięciu pomnika R.Dmowskiego z placu po jego remoncie?
 • @Rzeczpospolita 12:07:24
  Warszawa – miasto pod tymczasowym żydowskim zarządem - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/12/01/warszawa-miasto-pod-tymczasowym-zydowskim-zarzadem/
 • TOAST W X-TĄ ROCZNICĘ. ZAPRASZA PROFESOR WRZESIŃSKI.
  10-go listopada 2016, o godzinie 13:00 zostanie wzniesiony pod pomnikiem Dmowskiego toast dla upamiętnienia odsłonięcia i poświęcenia pomnika przez Księdza Jankowskiego. Zaprasza Profesor Wrzesiński, drugi Eugeniusz Kwiatkowski, dzielny polski naukowiec, który opatentował przetwarzanie polskiego węgla na ropę i gaz. Dzięki Wrzesińskiemu Polska uzyska niepodległość energetyczną i będzie eksporterem energii na całą Europę.
  Umawiamy się z wszystkimi narodowcami, że w tym roku gramy na Wrzesińskiego. On wręcza, on zaprasza, on wygłasza laudacje, on wznosi. Nim się zachwycamy, jemu klaszczemy, jego prezentujemy PiS-owi i elektoratowi - jako mocny nasz punkt. I zapewniam, że nie ma się czego wstydzić, bo to porządny polski patriota, narodowiec i kolega.
  Niech go zobaczą.
 • @Eugeniusz Sendecki 14:39:46
  " Dzięki Wrzesińskiemu Polska uzyska niepodległość energetyczną i będzie eksporterem energii na całą Europę."

  Pan, panie Eugeniuszu ma prawdziwy talent do widowiskowego...hucpiarskiego pustosłowia i absurdu, któremu stara pan nadać walor rzeczywistości. Być może ma to nawet pewien urok...jak opowieść Dołegi-Mostowicza o karierze Nikodema Dyzmy
 • @Eugeniusz Sendecki 14:39:46
  Widzę także niezykłą konsekwencję pana Eugeniusza w profanacji zarówno krzyża, jak i osoby Dmowskiego.

  Pałaszowanie świniaka, jako kulminacja "spektaklu narodowego" - tego nawet Żyd Mrożek by się nie powstydził. Przyznam, że z równym fajerwerkiem wyobraźni teatralno-dramatycznej, o cechach swego rodzaju " orgiastycznego szczytowania narodowego"( a w istocie drwiny z idei narodowej) spotkałem się chyba tylko w powieściach St.I.Witkiewicza ( prześmiewczych wobec heroizacji i mitologizacji marszałka Piłsudskiego) .

  Sądzę, że kandydatura p. E.Sendeckiego winna być zgłoszona niezwłocznie przez aktyw PDS do jakiegoś państwoweggo konkursu teatralnego, w kategorii wydarzenie roku 2016. Sądzę nawet, że uściśnięcie dłoni( koniecznie z towarzyszącym temu salutowaniem i strzeleniem obcasami przez pułkownika Ludwika Wasiaka) innej "osobowości polityczno-teatralnej" - prezydentowi A.Dudzie, zbliży nieuchronnie p. Eugeniusza do tego celu.
  Jeśli mogę coś doradzić, to sadzę, że wielce pomocne byłoby zaprosznie pod pomnik R.Dmowskiego, być może nawet do wspólnego pałaszowania świniaka - ministra Glińskiego (nie wiem tylko co na względy koszerności?, ale ponoć współcześni, postępowi rabini mogą dla ważnych względów narodowych uchylić restrykcyjność dietetyczną i pozwolić na pałaszowanie świniny) ?

  A zatem panie Eugeniuszu proszę poszerzyć program biesiadowania pod krzyżem i Dmowskim!
 • @stanislav 00:56:56 - ZNA SIĘ PAN LEPIEJ OD PROFESORA?
  To jest dla mnie dziwne, że Pan będąc jedynie wybitnym humanistą - dezawuuje coś, na czym się Pan nie zna, czyli technologię przerobu węgla na ropę i gaz. Od tego są technicy i inżynierowie z Politechniki, żeby to robić. Profesor Wrzesiński na tym się zna, bo osobiście tę technologię opracował i wdraża. Obecnie PiS się żywo zainteresował tą innowacją, są ustalane ruchy gospodarcze, polscy górnicy, kolejarze i robotnicy dostaną pracę, powstanie coś na kształt COP-u w każdym województwie, bo taniej jest przytransportować węgiel koleją na miejsce i na miejscu przerabiać na ropę i gaz, niż inwestować w linie przesyłowe.
  Profesor Wrzesiński całym sercem popiera nasze świętowanie przy pomniku Dmowskiego, nawiązuje na do tradycji endeckich Stronnictwa Pracy przedwojennego, prowadzi poważne rozmowy z PiS-em w Sejmie i w Rządzie - popierajmy go. Skoro jesteśmy Polakami.
 • @stanislav 01:36:45 - PAN NIE POWINIEN IŚĆ TĄ DROGĄ...
  Proszę, niech Pan nie opowiada nieprawdy, że profanujemy Krzyż wznosząc Go przy pomniku Dmowskiego. Monument stoi na terenie parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela i to jest bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności. Ryszard Walczak mi opowiedział, że właśnie proboszcz tej pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia. Wszystko się układa w logiczną całość. Dzięki Krzyżowi z Giewontu Dmowski dostał wsparcie od katolików polskich, dostał pieniądze na wielką działalność o skali międzynarodowej, dzięki tej parafii przy Placu Zbawiciela odzyskał Skarb Wiary Świętej. Nasza wygrana z Dmowskim i z Krzyżem, z Bogiem i z Kościołem. Jeżeli Pan interpretuje to, co nasza ekipa robi tak źle, tak nieprawidłowo, to znaczy - że jest Pan zamknięty na prawdę historyczną. Niech Pan zawróci z tej drogi niedowiarstwa i wrogości wobec Kościoła. Proszę Pana i - dobrze radzę. Niech Pan będzie taki jak Dmowski, pełen szacunku dla Wiary Świętej i Kościoła Matki Naszej. Idąc wbrew Bogu - strasznie się Pan ośmieszy i strasznie przegra.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:59:11
  Panie Eugeniusz, mnie jako "humanistę", jak pan to nazwał eufemistycznie, nic nie zwalnia, - podobnie jak pana, lekarza, a więc jak sądzę także"humanistę" - od dyscypliny intelektualnej i wymogów logiki. Biorąc to pod uwagę stwierdzam, że to pan nie wie o czym pisze ( nieświadomość nie zwalnia od grzechu zwłaszcza jeśli jest efektem zaniedbania pracy nad sobą lub udawanym "mankamentem" wskutek zaprzedaniu się kłamstwu lub dezinformacji?).

  Jak chce pan kreować p.prof. Wrzesińskiego na zbawcę polskiej energetyki w o parciu o technologie węglowe ( np. zgazowywanie węgla np. w złożu, a więc bez potrzeby wożenia go po całym kraju- sic!), to proszę o więcej skromności i prawdy.

  Polecam chociażby:


  http://www.ichpw.pl/zgazowanie-wegla-i-biomasy/

  http://journals.bg.agh.edu.pl/GORNICTWO/2007-02/GG_2007_2_05.pdf

  http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2654/pieklo-na-ziemi-%E2%80%93-podziemne-zgazowanie-wegla

  http://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Polskie-technologie-zgazowania-wegla-atrakcyjne-ekonomicznie-1579.html
 • @Eugeniusz Sendecki 09:19:07
  Pan już nie tylko profanuje świętości religijne i narodowe, ale nimi frymarczy jak opasły opat odpustami, albo handlarz jasnogórski dewocjonaliami i zakąską dla pielgrzymów. Tenże jednak jest przynajmniej uczciwy, bo świadomie i otwarcie robi to dla celów komercyjnych i nie twierdzi, że pośredniczy w obcowaniu z Bogiem, Chrystusem , Matką Boską. Pan bardziej upodabnia się do elektryka Wałęsy, którego kłamstwa są tym większe, im większą matkę Boska wpina sobie w klapy garniturów. Widzę tutaj pewną paralelę do wielkości krzyża, który montuje pan pod Dmowskim.
 • @stanislav 15:16:07 - UPRZEJMIE PROSZĘ O SPROSTOWANIE KŁAMSTWA
  W wypowiedzi Szanownego Pana pojawiło się stwierdzenie, które daleko wybiega poza sferę dyskusji, lecz jest publicznie głoszonym przez media elektroniczne oszczerstwem przeciwko Eugeniuszowi Sendeckiemu, obciążonym karą według kodeksu karnego i odpowiedzialnością cywilna według kodeksu cywilnego. Otóż w przypływie emocji (jak się domyslam, bo nie podejrzewam na razie Pana o złą wolę i świadome kłamstwo) pozwolił sobie Pan na oskarżenie mnie o "frymarczenie świętościami religijnymi i narodowymi". Nie mogę pozwolić na takie kłamstwo. Frymarczenie, czyli handel w celu uzyskania korzyści materialnych na pewno nie zachodzi w odniesieniu do mnie, ponieważ zgromadzenia i akcje, które mam zaszczyt organizować nie są dochodowe, opierają się na moich prywatnych środkach oraz na datkach zaufanych osób o podobnych poglądach, które paru szlachetnych ludzi na rzecz zgromadzenia ofiarowuje. Uprzejmie proszę o sprostowanie.

  ==========

  @Eugeniusz Sendecki 09:19:07 // Pan już nie tylko profanuje świętości religijne i narodowe, ale nimi frymarczy jak opasły opat odpustami, albo handlarz jasnogórski dewocjonaliami i zakąską dla pielgrzymów. Tenże jednak jest przynajmniej uczciwy, bo świadomie i otwarcie robi to dla celów komercyjnych i nie twierdzi, że pośredniczy w obcowaniu z Bogiem, Chrystusem , Matką Boską. Pan bardziej upodabnia się do elektryka Wałęsy, którego kłamstwa są tym większe, im większą matkę Boska wpina sobie w klapy garniturów. Widzę tutaj pewną paralelę do wielkości krzyża, który montuje pan pod Dmowskim. // nadużycie link skomentuj usuń // stanislav 08.11.2016 15:16:07

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej