Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4872 komentarze

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgromadzenie trwa cztery dni. Zaproszeni są wszyscy narodowcy, każda organizacja. Prośba o zgłaszanie obecności - kto ma być i kiedy. Niech nas zobaczą. Istnieje mozliwość wyeksponowania swojego bannera i logo organizacyjnego.

10 XI 2016

10:00 - 18:00 - stawiamy Krzyż (15m wysoki, taki jak na Giewoncie)

13:00 - toast w 10-tą rocznicę odsłonięcia pomnika.  Obecność na toaście zapowiedział Ryszard Opara, właściciel i redaktor naczelny portalu NEon24.pl (kiedyś nowyekran.pl).

18:00 - modlitwa Anioł Pański (po postawieniu Krzyża)
             -prezentacja Profesora Wrzesińskiego,
             drugiego Eugeniusza Kwiatkowskiego
             i jego pomysłu uniezależnienia Polski
             od amerykańskiego gazu łupkowego
             oraz od rosyjskiego gazu i ropy. 

21:00 - modlitwa Apel Jasnogórski

11 XI 2016

08:00 - wizyta Prezydenta RP. Wręczamy statuetkę Dmowskiego Panu Prezydentowi - wykonaną przez Bartłomieja Kurzeję.  Wręczenie i laudacja - Pan Profesor Zbigniew Wrzesiński.

10:00 - Msza Święta (celebruje Ksiądz Prałat Józef Maj). Po Mszy będzie można się spotkać z Ryszardem Walczakiem, Bogusławem Kowalskim, Henrykiem Klatą i innymi nestorami ruchu narodowego.

11:15 - 18:00 - wręczamy statuetkę Dmowskiego wykonaną przez Bartłomieja Kurzeję Pani Premier Beacie Szydło i Panu Naczelnikowi Państwa Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wręczenie i laudacja - Pan Profesor Zbigniew Wrzesiński

12:00 - młodzież młodzież narodowa udaje się na Marsz Niepodległości i wraca na poczestunek świniakiem. Słowo do młodzieży przed wymarszem wygłosi Prezes SND Ludwik WASIAK

13:00 -  Obecność pod pomnikiem o tej godzinie zapowiedział Ryszard Opara, właściciel i redaktor naczelny portalu NEon24.pl (kiedyś nowyekran.pl).

19:19 - poczęstunek pieczonym wieprzkiem nadzianym kaszą gryczaną - wykonanie Zbigniew i Sławomir WITASZEK, politycy i restauratorzy polscy.

21:00 - capstrzyk pod komendą Generała PDS Jana G. GRUDNIEWSKIEGO.
             

12 XI 2016

08:00-22-00 - prezentacja politycznych aspektów pamięci o Ludobójstwie na Polakach na Wołyniu – Mecenas Włodzimierz RYNKOWSKI, prezes Związku Słowiańskiego.

15:00 - wystapienia Ambasadorów Rosji i Japonii z odniesieniami historycznymi do Dmowskiego i jego współpracy z Reprezentowanymi Państwami.

godz.19:19 - poczęstunek pieczonym wieprzkiem nadzianym kaszą gryczaną- wykonanie Zbigniew i Sławomir WITASZEK, politycy i restauratorzy polscy.

13 XI 2016

11:00 - laudacja dla Piotra Rydla i Bogdana Kulasa odznaczonych statuetką Dmowskiego

12:00 - poczęstunek pieczonym wieprzkiem nadzianym kaszą gryczaną. (fundatorPiotr Rydel - potomek Prusów z Ziemi Lubawskiej)

16:00 - koncert zespołu "R.P.Oi!" Adama i Piotra Czeczetkowiczów oraz zespołów "FALANGA" i "PIWNICA". Ta część zgromadzenia odbywa się po auspicjami Obozu Wielkiej Polski (OWP) i KRONIKI NARODOWEJ. Konferansjerką zajmie się Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski (Związek Jaszczurczy).

22:00 - zakończenie zgromadzenia, jak pomogą czynnik izewnętrzne - Krzyż z Giewontu zostanie przeniesiony pod Sąd Najwyższy.

===========

Kontakt z organizatorami:

Grażyna Wasilewska-Miernicka: 518 545 978
Eugeniusz Sendecki: 601 787 407, endecki@wp.pl

KOMENTARZE

 • @ godz.10:00 - 18:00 - stawiamy Krzyż (15m wysoki, taki jak na Giewoncie)
  - Ten sam "bambus", który brylował w TVN-ie, gdy z okna ich redakcji mówiono że na Marszu padały faszystowskie hasła BÓG - HONOR - OJCZYZNA?

  Ważna notka na temat 11 Listopada >> http://ziut.neon24.pl/post/134848,warszawskie-orleta-11-11-mozemy-obalic-system

  Czy TELEWIZJA NARODOWA Popiera pan apel o zmianę "Ordynacji wyborczej" Panie Sendecki?
 • @Ziut 15:49:38 - KONSTRUKCJA UDOSKONALONA. ORDYNACJA - JOOW.
  Dokupujemy sporo nowych bambusowych tyczek. Krzyż będzie podobny do oryginału z Giewontu. Do białych światełek dołączamy czerwone, będzie lepiej widoczny za dnia.
  +
  Co do ordynacji - nasz człowiek, Wojciech Bardoński z Ciechanowa opracował ordynację zgodną z Konstytucją, czyli Jeden Ogólnopolski Okręg Wyborczy (JOOW).
 • --- odbieram Panu PRAWO !! do reprezentowania Polaków !.
  --- msze i krzyże stawiaj i rób Pan w swoim ogródku !.

  LECHIA / Polska będzie WOLNA od tych gadżetów !! i takich Polaków jak Pan !.----------------TAK się stanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ps. ZAPOMNIAŁ Waść o tych słowach !!
  "Gdybym miał 150 mln rubli miałbym w dupie Watykan"

  Roman Dmowski w rozmowie z Wańkowiczem
 • @ninanonimowa 15:58:48
  // Ps. ZAPOMNIAŁ Waść o tych słowach !! "Gdybym miał 150 mln rubli miałbym w dupie Watykan" - Roman Dmowski w rozmowie z Wańkowiczem. //

  - CO ZA CZASY, NINA WYPOMINA DMOWSKIEMU BRAK WIARY W KOŚCIÓŁ!

  Św. Paweł / 1 Kor 6: 9-10 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was".
 • A TO TO, ... CO TO?
  "12:00 - młodzież narodowa udaje się na Marsz Niepodległości i wraca na poczestunek świniakiem."? https://youtu.be/8_62JvPl76Y

  To nie wystarczy już że "MONIKA JARUZELSKA [była] NA ŚWINIAKU POD POMNIKIEM DMOWSKIEGO" >> http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/132438,monika-jaruzelska-na-swiniaku-pod-pomnikiem-dmowskiego

  ... cosikś mi to tym pieczonym świniakiem i kaszą zalatuje. / Zapowiada się zabawa na całego :D
  .
  http://m.neon24.pl/643ca7af80d93759e96add145b0b3d1b,0,0.jpg
 • @Eugeniusz Sendecki 15:58:10
  // Co do ordynacji - nasz człowiek, Wojciech Bardoński z Ciechanowa opracował ordynację zgodną z Konstytucją, czyli Jeden Ogólnopolski Okręg Wyborczy (JOOW). //

  - ALE TO NIE ZAŁATWIA PROBLEMU JEŚLI SĘDZIOWIE LICZĄ GŁOSY

  Wczytał się Pan w przedstawiony przeze mnie temat?
 • @Ziut 16:12:47 - ECH, TA NASZA NINA-ANODINA...
  Strasznie niezdecydowana. Raz, że Kościół be, a drugi raz - że trzeba się Kościoła słuchać. Bardzo trafnie Pan wyłowił plątanie się tej pani w wypowiedziach.
  A widzi Pan, jaką nasza Pani Ninanonimowa ma agresję na wspomnienie o Krzyżu? To jest ciekawe, co się w sercu tej osoby dzieje. Czyżby kolejny Zły Duch?
 • @Eugeniusz Sendecki 16:19:05
  Św. Paweł / "niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? ... A takimi byli niektórzy z was"

  - PANIE EUGENIUSZU, JA PODEJRZEWAM, ŻE MY TU WŁAŚNIE NA PANA BLOGU CODU NAWRÓCENIA SIĘ NINY DOŚWIADCZAMY

  ... skoro ona Dmowskiemu brak wiary w Kościół wypomina?
 • @Eugeniusz Sendecki 15:58:10
  // Dokupujemy sporo nowych bambusowych tyczek. Krzyż będzie podobny do oryginału z Giewontu. Do białych światełek dołączamy czerwone, będzie lepiej widoczny za dnia. //

  - MARTWI MNIE ABY TROCHĘ, ŻE TO KRZYŻ Z BAMBUSA. A NIE ZE STALI

  Może z tym "bambusem" to tak, jak te strużyny z jaskini na Giewoncie?
  >> https://www.youtube.com/watch?v=fDDhOrPATnQ
 • Giewont - historia krzyża.
  .
  >> https://www.youtube.com/watch?v=wOWBk0LsIBs
 • @Ziut 16:33:55 - NIE MA CO SIĘ MARTWIĆ.
  Budulec bambusowy jest po prostu najławiej dostępnym. Trzcina bambusowy to tani i mocny materiał. Co do konotacji kulturowych, to niestety zdarzały się w przeszłości ukrzyżowania na bambusowym Krzyżu chrześcijan w Azji. A zatem dla chrześcijan nie ma nic rażącego w takim rodzaju drzewa na konstrukcję.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:39:44
  // Co do konotacji kulturowych, ... [o] bambusowym Krzyżu , ... dla chrześcijan nie ma nic rażącego w takim rodzaju drzewa na konstrukcję. //

  - NIE WIEM CO ODPOWIEDZIEĆ

  ... bambusowy krzyż, to bambusowy krzyż. / lekki / Oby nie okazał się, ... jak nawrócenie Niny :D
 • --ZCHN syjonistyczna partia--korzenie Pana Sendeckiego !! -ZGUBA Polski !!
  http://zchn.waw.pl/historia.html

  Ps. w Wiedniu widziałam żydów POŁYKAJĄCYCH wieprzowe golonki ze szczeciną !!.
 • @ninanonimowa 17:27:27
  // w Wiedniu widziałam żydów POŁYKAJĄCYCH wieprzowe golonki ze szczeciną !!. //

  - To dopiero konotacja :D https://youtu.be/8_62JvPl76Y
 • @Eugeniusz Sendecki 16:39:44
  A może byście zdobyli się na odwagę i zaczęli bronić Polaka i katolika dr-a Mateusza Piskorskiego? Żeby wypuścili go z aresztu?
  Powtarzam POLAKA! Byłby z Was jakiś pożytek!
  Nie ma w programie jakieś pikiety lub choćby baneru: Uwolnić więźnia politycznego Mateusza Piskorskiego?
  A przecież... tu podaję tekst z FB partii Zmiana:

  Zmiana
  22 godz. ·
  Drodzy przyjaciele,
  Już we wtorek rano odbędzie się kolejne (utajnione oczywiście) posiedzenie sądu ws. przedłużenia aresztu dla naszego Przewodniczącego, dr. Mateusza Piskorskiego.
  Minęło pół roku "śledztwa" podczas którego zabrano nam m.in. dokumenty członków partii, nośniki danych, a nawet... biurowy router.
  Sześć miesięcy wezwań i przesłuchań, szantaży i... nakłaniań do zalogowania się na facebooka, wszystko oczywiście na życzenie oddziału CIA we Wschodniej Flance NATO.
  Nie mamy złudzeń. Mateuszowi Piskorskiemu zapewne na życzenie "nadpremiera" areszt zostanie przedłużony. Kto wie, może nawet kiedyś "znajdą się" dowody mimo iż nasz lider nie miał nawet... możliwości dokonania zarzucanych mu czynów.
  Będąc pozbawionymi nadziei na jakąkolwiek niepodległościową refleksję ze strony rządzących jak i parlamentarnej opozycji - chcemy Was tylko prosić o pomoc w dotarciu do jak najszerszej grupy ludzi, np. udostępniając ten post o Więźniu Politycznym IV RP.
  Walka trwa!
  https://www.facebook.com/partia.zmiana/?fref=ts
 • Panie Eugeniuszu, jakiś czas temu pytałem kiedy Pan się zdeklaruje: jest Pan żydo-katolikiem, czy narodowcem?
  I nie mogę doczekać się wyczerpującej odpowiedzi.

  Stawia Pan krzyż przy Dmowskim, idzie na mszę itd., w intencji narodowej.

  A przecież pańscy pasterze jasno stwierdzają:
  nacjonalizm jest herezją, jest zaprzeczeniem patriotyzmu.
  Antysemityzm jest grzechem - a więc nie wolno walczyć z żydowskim okupantem.

  Zrobi Pan sobie jeszcze krzywdę tym karkołomnym szpagatem.
 • @lorenco 17:35:24 - PANIE LORENCO...
  Pan chyba nie wie, że my własnie wracamy z miejsca, w którym Pan chciałby być i co do którego Pan nam zarzuca nieobecność. My bronimy Doktora Piskorskiego czynnie, razem byliśmy w Berlinie w lutym 2016 na Begidzie (akcji przeciwko imigrantom)
  ==========
  23 X 2016 - przed Sądem Najwyższym w Warszawie na Placu Krasińskich, nieopodal miasteczka protestu w obronie Zygmunta Miernika patrioci z NWP pod przywództwem i z inicjatywy Damiana Bieńko manifestują poparcie dla uwolnienia Mateusza Piskorskiego, szefa Partii Zmiana.
  Adam Czeczetkowicz rozwinął wątek szpiegostwa elit państwowych przeciwko narodowi polskiemu, a Eugeniusz Sendecki zwrócił uwagę na wątek pedofilski afery hakowej ujawniony przez Andrzeja Leppera i prawdopodobny związek z tym wątkiem masonerii WASP-owskiej i nekania Mateusza Piskorskiego, któremu Lepper sporo opowiedział o tajemnicach Służb Antypolskich...
  ==========
  https://www.youtube.com/watch?v=vclHfuMpRYY
 • @Rzeczpospolita 17:56:54 - ALEŻ PANIE DARIUSZU, TRZEBA MIEĆ ZDROWE PODEJŚCIE NACJONALISTYCZNE.
  Czego się Pan spodziewa po polskich księżach, którzy są zastraszani? Że się rzucą ginąć jak Ksiądz Popiełuszko? Bardzo dobrze, że się nie rzucają pod rozpędzony parowóz dziejów. Po prostu się nie spieszą do relikwiarza. Mądrzy ludzie.
  Skoro trend obowiązujący jest taki, że nacjonalizm jest zabroniony przez możnych tego świata - to się dostosowali. Księża to są ludzie mądrzy i spostrzegawczy, i stosujący dyplomację. Dziwię się, że Pan się tak przejmuje nowomową, której się księża podporządkowują. Takie czasy.
  +
  My w Warszawie mamy Prałata Maja, który jest na emeryturze i nic mu już nikt nie zrobi, z żadnej parafii nie wyrzuci, jest księdzem mądrym i ochoczo nam odprawi Mszę Świętą przy pomniku Dmowskiego, i kazanie wygłosi patriotyczne - o godzinie 10:00 w dniu 11-tym listopada 2016. Pan powinien przyjść, Księdza Prałata w dłoń kapłańską ucałować i nie zawracać sobie głowy nowomową. Nie ma to jak zdrowe, nacjonalistyczne podejście.
 • @ninanonimowa 17:27:27
  Co do ZCHN to się zgadzam z Panią. Typowa koszerno-konserwatywna partia, a na pewno jej prezes, Wiesław Chrzanowski miał takie poglądy. To on jest protoplastą tych wszystkich "ruchów narodowych", gloryfikujących Mosdorfa ratującego żydów.

  Polsce jest potrzebna partia w rodzaju Złotego Świtu, czy jakiegoś narodowego socjalizmu. Endecja się nie nadaje na dziś bo jak sama nazwa wskazuje odwołują się oni do demokracji, a jak wiadomo Jezus Chrystus umarł na krzyżu w wyniku demokratycznych procedur. No i w imię demokracji najechano Syrię, Libię i Afganistan.

  I sami endecy dali plamę podczas II WŚ bo jakoś nie słyszałem, aby się sprzeciwiali ratowaniu żydów.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:57:44
  Pisał Pan tylko o Panu Mierniku, nie pochwalił się Pan, że broniliście Mateusza Piskorskiego. Zwracam honor.
  Jednak na Marszu Niepodległości banery w sprawie uwolnienia Mateusza Piskorskiego powinny być i to wielkie.
 • Czołem Wielkiej Polsce!
  Prezes Stronnictwa Narodowego im. Dmowskiego Romana Ludwik Wasiak z pocztem sztandarowym będzie obecny w południe 10.11.16. Jest to olbrzymie Święto Narodowe, które powinni uczcić wszyscy Narodowcy. Z Narodowym pozdrowieniem, Prezes
 • @Eugeniusz Sendecki 18:15:50
  // Nie ma to jak zdrowe, nacjonalistyczne podejście. //

  - I ten emerytowany ksiądz Maj zgodził się przyjść na jakieś "nacjonalistyczne" spotkanie, czy na patriotyczną imprezę. / Trzeba używać polskiej, a nie lewackiej nomenklatury Panie Eugeniuszu, ... bo jeśli się będzie używać lewackiej, to wielu się zacznie zastanawiać, czy nie wycofać poparcia dla tej "golonki z sierścią" pod Pomnikiem Dmowskiego".

  - "Nacjonalistyczne podejście", kojarzy się z podejściem hitlerowskim, ... od NSDAP Nacjonalistycznej Partii Niemiec, a na takie nikt zapewne pod pomnik nie przyjdzie
 • @Eugeniusz Sendecki 18:15:50
  Obawiam się, że niewiele Pan wie o katolickiej filozofii personalizmu (m.in. o.M.Krąpiec ma tu spory wkład - a tak przy okazji flirtował z masonerią), która stoi nie tylko w opozycji do nacjonalizmu, ale przede wszystkim do państwa jako organizmu społeczo-politycznego narodu - idealnie więc wpisuje się w syjonistyczną, żydowską globalizację.

  Ciekawe jest to pańskie spostrzeżenie o zastraszonych pasterzach. Niemniej dziwi, że pasterze mniej boją się Boga, o którym uczą i pouczają owieczki, a bardziej boją się zastraszających. A może rzecz jest bardziej prozaiczna i nie o zastraszanie chodzi a o kasę: pasterze dostają po prostu kasę. Popierają przecież depopulację (encyklika "Laudato si").

  Zdrowe, nacjonalistyczne podejście nakazuje eliminować wszelkie przeszkody na drodze odbudowy i rozwoju narodowego państwa, a nie nawoływać do uczestnictwa w pseudonarodowej hucpie z wrogami państwa i narodu, którzy lansują religijne brednie o wybraństwie żydowskiego narodu (to wielka szkodliwość dla Polaków).

  Tak szczerze mówiąc, to zastanawiam się jakiego narodu jest pański nacjonalizm, skoro usiłuje Pan wkomponować weń żydowską religię (?).
 • @Eugeniusz Sendecki 18:15:50 - oto pański prałat Maj (współpracował z żydowskim kołem poselskim Znak)
  Ksiądz prałat Józef Maj – z płk Ryszardem Kuklińskim w tle - wyróżniony przez Senat Stanów Zjednoczonych - http://wpolityce.pl/polityka/166182-ksiadz-pralat-jozef-maj-z-plk-ryszardem-kuklinskim-w-tle-wyrozniony-przez-senat-stanow-zjednoczonych
 • @Rzeczpospolita 11:29:45 - A WIDZI PAN. TAKIE CZASY PASKUDNE.
  Żeby Polska przetrwała władca polski swoich najlepszych synów wysyłała na dwór cesarski - jako zakładników, jako rodzaj trybutu. Stara tradycja. Wszystko się zgadza. Ksiądz Maj jest najlepszym synem polskiej ziemi i niestety - musiał spełniać swój patriotyczny i katolicki obowiązek bywając po cesarskich dworach. Ale się nie zepsuł, zachował Boga w sercu i polskość w głowie. Oto prawy kapłan polski.
  Dlatego Pan się powinien z Księdzem spotkać, jako forpoczta i prawa ręka Prezesa Ziemińskiego. A właśnie. Kiedy Pan Prezes Ziemiński planuje przyjechać pod pomnik? Bo my teog od niego oczekujemy. Cała patriotyczna Warszawa. Prezes Związku Słowiańskiego ostatnio się ciepło o Panu Prezesie wypowiadał.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:03:33
  12 XI 2016 15:00 - wystapienia Ambasadorów Rosji i Japonii
  z odniesieniami historycznymi do Dmowskiego
  i jego współpracy z Reprezentowanymi Państwami.

  TERAZ ZAUWAŻYŁEM! / TO TAM AMBASADOROWIE OBCYCH MOCARSTW BĘDĄ? - NAPRAWDĘ?
 • @Ziut 18:21:15 - A I OWSZEM, A JAK NAJBARDZIEJ :)
  Są zaproszeni i są zawsze mile widziani. Dmowski był posłem do Dumy w Petersburgu i współpracował z Cesarstwem Japonii.
  Onegdaj na NEonie działał niejaki Mind Service. Bardzo się denerwował na to, że kiedyś zaprosiliśmy Ambasadora Rosji pod pomnik Dmowskiego. Ależ on nas wtedy oskarżał, obrażał, opluwał... No i już go nie ma. :)
  A my jesteśmy. I czekamy na Panów Ambasadorów. Cierpliwość matką sukcesu.
 • @Eugeniusz Sendecki 19:27:53
  ---- ile osób pisze pod nazwiskiem Sendecki ???.
 • @Ziut 18:21:15
  Dlaczego piszesz "obcych mocarstw"?
  Te mocarstwa są nasze, Ziemian:)
 • @Eugeniusz Sendecki 19:27:53
  Bardzo ładnie, że zaprosiliście przedstawicieli krajów związanych z działalnością wielkiego polskiego patrioty Romana Dmowskiego.
  To jest też jakiś symbol, ponieważ Japonia z Rosją powoli dogadują się o Kuryle.
  Zatem można się dogadać? Można.
 • @lorenco 02:31:10 - MOŻNA :)
  Można i trzeba się porozumiewać i żyć w przyjaźni. Wojna to Zło. A Zlo należy zwyciężać Dobrem. Na Placu Na Rozdrożu wszystko się pięknie układa w logiczną calość. Dmowski jest obecny z Traktatem Wersalskim, Krzyż wskazuje drogę, Ksiądz Prałat prowadzi modlitwę, narodowcy częstują polską kuchnią, jest fajnie, wzniośle, swojsko, pobożnie. Jak trzeba.
  Ryszard Walczak mi opowiedział, że probosz pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia. Wszystko się układa w logiczną całość.
 • @Eugeniusz Sendecki 19:27:53
  // Są zaproszeni i są zawsze mile widziani. Dmowski był posłem do Dumy w Petersburgu i współpracował z Cesarstwem Japonii. //

  - A PAN JAK ZAWSZE "DAJE DO PIECA"! / JA PYTAŁEM CZY BĘDĄ, A PAN ODPOWIADA , ŻE SĄ ZAPROSZENI. UFFF!

  W programie pisze "15:00 - [będą] wystapienia Ambasadorów Rosji i Japonii"

  - WIĘC JAK JEST, ... TE WYSTĄPIENIA NAPRAWDE BĘDĄ, CZY TO NIC PEWNEGO?
 • @Eugeniusz Sendecki 09:09:46
  No proszę: "Ryszard Walczak mi opowiedział, że probosz pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia. Wszystko się układa w logiczną całość."

  ... TO NINA RAWDĘ PISAŁA, ... ŻE DMOWSKI PRZEZ MOMENT WIERZYŁ BARDZIEJ W ROSYJSKIE RÓBLE? :D
 • WPS
  Pozwalam sobie przekleić fragmenty dyskusji z panem z innego wątku, który spadł ze strony pierwszej:

  @Eugeniusz Sendecki 14:39:46
  Widzę także niezykłą konsekwencję pana Eugeniusza w profanacji zarówno krzyża, jak i osoby Dmowskiego.

  Pałaszowanie świniaka, jako kulminacja "spektaklu narodowego" - tego nawet Żyd Mrożek by się nie powstydził. Przyznam, że z równym fajerwerkiem wyobraźni teatralno-dramatycznej, o cechach swego rodzaju " orgiastycznego szczytowania narodowego"( a w istocie drwiny z idei narodowej) spotkałem się chyba tylko w powieściach St.I.Witkiewicza ( prześmiewczych wobec heroizacji i mitologizacji marszałka Piłsudskiego) .

  Sądzę, że kandydatura p. E.Sendeckiego winna być zgłoszona niezwłocznie przez aktyw PDS do jakiegoś państwowego konkursu teatralnego, w kategorii wydarzenie roku 2016. Sądzę nawet, że uściśnięcie dłoni( koniecznie z towarzyszącym temu salutowaniem i strzeleniem obcasami przez pułkownika Ludwika Wasiaka) innej "osobowości polityczno-teatralnej" - prezydentowi A.Dudzie, zbliży nieuchronnie p. Eugeniusza do tego celu.
  Jeśli mogę coś doradzić, to sadzę, że wielce pomocne byłoby zaproszenie pod pomnik R.Dmowskiego, być może nawet do wspólnego pałaszowania świniaka - ministra Glińskiego (nie wiem tylko co na to względy koszerności?, ale ponoć współcześni, postępowi rabini mogą dla ważnych względów narodowych uchylić restrykcyjność dietetyczną i pozwolić na pałaszowanie świniny) ?

  A zatem panie Eugeniuszu proszę poszerzyć program biesiadowania pod krzyżem i Dmowskim!

  stanislav 08.11.2016 01:36:45


  @stanislav 01:36:45 - PAN NIE POWINIEN IŚĆ TĄ DROGĄ...
  Proszę, niech Pan nie opowiada nieprawdy, że profanujemy Krzyż wznosząc Go przy pomniku Dmowskiego. Monument stoi na terenie parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela i to jest bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności. Ryszard Walczak mi opowiedział, że właśnie proboszcz tej pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia. Wszystko się układa w logiczną całość. Dzięki Krzyżowi z Giewontu Dmowski dostał wsparcie od katolików polskich, dostał pieniądze na wielką działalność o skali międzynarodowej, dzięki tej parafii przy Placu Zbawiciela odzyskał Skarb Wiary Świętej. Nasza wygrana z Dmowskim i z Krzyżem, z Bogiem i z Kościołem. Jeżeli Pan interpretuje to, co nasza ekipa robi tak źle, tak nieprawidłowo, to znaczy - że jest Pan zamknięty na prawdę historyczną. Niech Pan zawróci z tej drogi niedowiarstwa i wrogości wobec Kościoła. Proszę Pana i - dobrze radzę. Niech Pan będzie taki jak Dmowski, pełen szacunku dla Wiary Świętej i Kościoła Matki Naszej. Idąc wbrew Bogu - strasznie się Pan ośmieszy i strasznie przegra.

  Eugeniusz Sendecki 08.11.2016 09:19:07

  @Eugeniusz Sendecki 09:19:07  Pan już nie tylko profanuje świętości religijne i narodowe, ale nimi frymarczy, jak opasły opat odpustami, albo handlarz jasnogórski dewocjonaliami i zakąską dla pielgrzymów. Tenże jednak jest przynajmniej uczciwy, bo świadomie i otwarcie robi to dla celów komercyjnych i nie twierdzi, że pośredniczy w obcowaniu z Bogiem, Chrystusem , Matką Boską. Pan bardziej upodabnia się do elektryka Wałęsy, którego kłamstwa są tym większe, im większą Matkę Boska wpina sobie w klapy garniturów. Widzę tutaj pewną paralelę do wielkości krzyża, który montuje pan pod Dmowskim.

  stanislav 08.11.2016 15:16:0

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej