Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4872 komentarze

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

KANCELARIA PREZYDENTA RP POTWIERDZA OBECNOŚĆ PRZY DMOWSKIM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent RP Andrzej Duda na Placu Na Rozdrożu 11 listopada 2016 złoży wiązankę przy pomniku Romana Dmowskiego. Profesor Wrzesiński, prezes Stronnictwa Pracy wręczy Prezydentowi statuetkę twórcy Niepodległości wyrzeźbioną przez Bartłomieja Kurzeję.

Profesor Zbigniew Wrzesiński jest twórcą systemu przetwarzania polskiego węgla na ropę i gaz. Swoim pomysłem synergii jądrowo-węglowej wspiera program gospodarczy wicepremiera Morawieckiego. Obecnie trwają uzgodnienia na szczeblu rządowym dotyczące wprowadzenia sytemu Wrzesińskiego do gospodarki narodowej.

Statuetka Dmowskiego dla Prezydenta RP wyrzeźbiona przez slynnego polskiego artystę rzeźbiarza Bartłomieja Kurzeję z Nowego Targu została ufundowana przez TELEWIZJĘ NARODOWĄ - inicjatywę medialną endeków nadającą od roku 2007-go.

Po wizycie Prezydenta, który udaje się do Świątyni Opatrzności Bożej na dalsze uroczystości, narodowcy zapraszają na godzinę 10:00 na Mszę Świętą, którą przy pomniku odprawi Ksiądz Prałat Józef Maj. Monument stoi na terenie parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela i to jest znaczący zbieg okoliczności. Ryszard Walczak, przewodniczący historycznego komitetu budowy pomnika opowiada, że właśnie proboszcz pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia.

Wieczorem 11-go i 12-go listopada o godzinie 19:19 zapraszamy na narodowy poczęstunek.

Pełne informacje o uroczystościach przy pomniku Dmowskiego - TUTAJ - na facebooku

oraz TUTAJ - program uroczystości - na NEon24.pl

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • No to, Panie Sendecki ...
  W zeszłym roku zapoczątkował Pan "tradycję pod Dmowskim", że Prezydenci RP się zjawiają, .... https://youtu.be/8_62JvPl76Y :D

  - Warto lobbować. / A Monika Jaruzelska też będzie?
 • Zapomniałem pogratulować sukcesu
  Gratulacje! Gratulacje! Red. Nichcik się w grobie przewraca z wrażenia. / Co się na tym świecie wyprawia. / Trzeba też Trampa zaprosić!
 • WPS
  Pozwalam sobie przekleić fragmenty dyskusji z panem z innego wątku, który spadł ze strony pierwszej:

  @Eugeniusz Sendecki 14:39:46
  Widzę także niezwykłą konsekwencję pana Eugeniusza w profanacji zarówno krzyża, jak i osoby Dmowskiego.

  Pałaszowanie świniaka, jako kulminacja "spektaklu narodowego" - tego nawet Żyd Mrożek by się nie powstydził. Przyznam, że z równym fajerwerkiem wyobraźni teatralno-dramatycznej, o cechach swego rodzaju " orgiastycznego szczytowania narodowego"( a w istocie drwiny z idei narodowej) spotkałem się chyba tylko w powieściach St.I.Witkiewicza ( prześmiewczych wobec heroizacji i mitologizacji marszałka Piłsudskiego) .

  Sądzę, że kandydatura p. E.Sendeckiego winna być zgłoszona niezwłocznie przez aktyw PDS do jakiegoś państwowego konkursu teatralnego, w kategorii wydarzenie roku 2016. Sądzę nawet, że uściśnięcie dłoni( koniecznie z towarzyszącym temu salutowaniem i strzeleniem obcasami przez pułkownika Ludwika Wasiaka) innej "osobowości polityczno-teatralnej" - prezydentowi A.Dudzie, zbliży nieuchronnie p. Eugeniusza do tego celu.

  Jeśli mogę coś doradzić, to sądzę, że wielce pomocne byłoby zaproszenie pod pomnik R.Dmowskiego, być może nawet do wspólnego pałaszowania świniaka - ministra Glińskiego (nie wiem tylko co na to względy koszerności?, ale ponoć współcześni, postępowi rabini mogą dla ważnych względów narodowych uchylić restrykcyjność dietetyczną i pozwolić na pałaszowanie świniny) ?

  A zatem panie Eugeniuszu proszę poszerzyć program biesiadowania pod krzyżem i Dmowskim!

  stanislav 08.11.2016 01:36:45


  @stanislav 01:36:45 - PAN NIE POWINIEN IŚĆ TĄ DROGĄ...
  Proszę, niech Pan nie opowiada nieprawdy, że profanujemy Krzyż wznosząc Go przy pomniku Dmowskiego. Monument stoi na terenie parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela i to jest bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności. Ryszard Walczak mi opowiedział, że właśnie proboszcz tej pobliskiej parafi p.w. Najświętszego Zbawiciela był tym polskim księdzem, który doprowadził Dmowskiego do Wiary Świętej po okresie zwątpienia. Wszystko się układa w logiczną całość. Dzięki Krzyżowi z Giewontu Dmowski dostał wsparcie od katolików polskich, dostał pieniądze na wielką działalność o skali międzynarodowej, dzięki tej parafii przy Placu Zbawiciela odzyskał Skarb Wiary Świętej. Nasza wygrana z Dmowskim i z Krzyżem, z Bogiem i z Kościołem. Jeżeli Pan interpretuje to, co nasza ekipa robi tak źle, tak nieprawidłowo, to znaczy - że jest Pan zamknięty na prawdę historyczną. Niech Pan zawróci z tej drogi niedowiarstwa i wrogości wobec Kościoła. Proszę Pana i - dobrze radzę. Niech Pan będzie taki jak Dmowski, pełen szacunku dla Wiary Świętej i Kościoła Matki Naszej. Idąc wbrew Bogu - strasznie się Pan ośmieszy i strasznie przegra.

  Eugeniusz Sendecki 08.11.2016 09:19:07

  @Eugeniusz Sendecki 09:19:07  Pan już nie tylko profanuje świętości religijne i narodowe, ale nimi frymarczy, jak opasły opat odpustami, albo handlarz jasnogórski dewocjonaliami i zakąską dla pielgrzymów. Tenże jednak jest przynajmniej uczciwy, bo świadomie i otwarcie robi to dla celów komercyjnych i nie twierdzi, że pośredniczy w obcowaniu z Bogiem, Chrystusem , Matką Boską. Pan bardziej upodabnia się do elektryka Wałęsy, którego kłamstwa są tym większe, im większą Matkę Boską wpina sobie w klapy garniturów. Widzę tutaj pewną paralelę do wielkości krzyża, który montuje pan pod Dmowskim.

  stanislav 08.11.2016 15:16:0

  stanislav 08.11.2016 15:25:43


  za: http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/134851,cztery-dni-swieta-niepodleglosci-2016-pomnik-dmowskiego


  Po zakończonych dzisiaj nad ranem czasu polskiego wyborach prezydenckich w USA radził bym zaprosić także w ramach utrwalania przyjaźni polsko-amerykańskiej także ambasadora USA w RP , pana Paula W. Jones'a ostatecznie r.Dmowski podróżował też do skupisk polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych upowszechniając nie tylko myśl narodową, ale i powodując bardzo liczny napływ emigrantów polskich do Wojska Polskiego oraz powodując niezwykłą ofiarność materialną emigrantów polskich ( na co obecnie pewnie nie można już liczyć w takiej skali.

  Panie Eugeniuszu pan po prostu spełnić może niechcący rolę ( jakże chwalebną!) pośrednika w normalizacji stosunków polsko-rosyjsko-amerykańsko-japońskich.

  I pomysśeć, ile to może dobrego zrobić jedna świnia, pardon "pieczony prosiak" ?!
 • @stanislav 16:37:59 - PAN NIE POWINIEN SIĘ UCIEKAĆ DO...
  ...takich chwytów. Pan jesteś z Łodzi, a ja z Warszawy. Nie ma czego zazdrościć, naprawdę. Nam tu w Warszawie nie jest lekko. Pracujemy wytrwale nad tym, żebyście wy, tam na prowincji mieli jakiś punkt odniesienia w Stolicy. Doceńcie to, proszę Was, Prezesie Ziemiński.
 • @stanislav 16:37:59
  I pomysśeć, ile to może dobrego zrobić jedna świnia, pardon "pieczony prosiak" ?! No takie teksty to komentować szkoda .
 • @Eugeniusz Sendecki 19:34:54
  Panie Eugeniuszu, proszę się nie przejmować "stanislav'em", ... mało wie , dużo gada. / Niech no Pan lepiej wytłumaczy co konkretnie oznacza ten tytuł,, ... i fragment notki:

  "KANCELARIA PREZYDENTA RP POTWIERDZA OBECNOŚĆ PRZY DMOWSKIM / Prezydent RP Andrzej Duda na Placu Na Rozdrożu 11 listopada 2016 złoży wiązankę przy pomniku Romana Dmowskiego."

  - Czy to oznacza, że Prezydenta zaproszono, i odpisali, że będzie, ... czy napisali że będzie, ... i macie, wiecie, na ten czas "zniknąć". :D Pytam, bo w zeszłym roku, coś podobnego miało miejsce, tylko wytrwaliście, i dobrze wyszło. - Najlepiej, gdyby Pan przedstawił, skan tego historycznego dokumentu / zawiadomienia że Prezydnt będzie / do wglądu.
 • Kolejne bardzo miłe zaskoczenie, po...
  zapowiedzi udziału w uroczystościach Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla.
  My Polacy liczymy na to, że są to szczere gesty, bo na tym szczeblu to już z Panam Bogiem nie ma żartów, DLA NAS WSZYSTKICH. TU NIE MA ŻADNYCH KOMPROMISÓW...
  Dlatego wspierajmy te działania modlitwą, najlpiej codziennym Różańcem, zgodnie z tym o co prosiła nas wszystkich Matka Boska w Swoich objawieniach w Garandabal (i nie tylko).
  Zachęcam zresztą wszystkich do obejrzenia filmu o tych bardzo ważnych Objawieniach:
  https://www.youtube.com/watch?v=1pP8o35NwaI&t=1s
 • Panie Eugeniuszu...
  Proszę się nie przejmować głupimi wpisami. Robi Pan dobrą robotę, bo tworzy Pan tym swoimi akcjami (stawianiem Krzyża itd) tą BAZĘ do narodowej modlitwy. Więc chwała (z małej litery, bo z dużej to tylko Panu Bogu) Panu Prezydentowi, że będzie na tej uroczystości.
 • @Eugeniusz Sendecki 19:34:54
  Słuchajcie , wy tam "słoiki" w Warszawie ( bo jeśli się nie myle pan rodzinnie, to chyba z Tomaszowa Lubelskiego, aj waj swoją drogą, to cudowny stetl, jak z piosenek Osieckiej), my tu na prowincji w Łodzi mamy swój punkt widzenia na teatrzyki polityczne . Te cymesy z pieczoną świnką my bardzo lubimy, ale najbardziej z piwem, bo Łodź, to miasto czterech kultur :)))
 • Szanowny Panie Eugeniuszu...
  Nie zapominajmy w naszych modlitwach o... Edwardzie Gierku, którego z całą pewnością możemy postawić w jednym szeregu z Romanem Dmowskim.
  Polecam jego prorocze słowa:
  http://obrazki.elektroda.pl/9191592600_1478740938.jpg
 • @stanislav 09:14:33
  Panie Stanisławie, proszę mi wierzyć, szczera modlitwa Do Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej, także za pośrednictwem Jego wszystkich Świętych, ma swoją Moc.
  Ja wierzę, że obojętne jest, kto SZCZERZE do Pana Boga się modli: niedawny jeszcze muzułmanin, buddysta, żyd, ateista czy katolik, modlitwa wszystkich ma tą samą moc.
  Zachęcam do spróbowania. Jestem przekonany, że Pana modlitwa w intencjach zgodnych z Wolą Pana Boga zostanie wysłuchana. A chyba nie ma nikt wątpliwości, że niepodległość Królestwa Matki Boskiej Królowej Polski i za niedługo Królestwa Jezusa Chrystusa Króla Polski, jest zgodna z wolą Pana Boga o ile wszystkie stany przyjmą Jego Nauki jako własne.
  Miejmy więc nadzieję, że Pan Bóg pobłogosławi nam Polakom w tym Wielkim Dziele jaką niewątpliwie jest niedaleka już Intronizacja Jezusa Chrystusa.
 • @stanislav 09:14:33
  Panie Stanislavie... jak Pan zapewne widzi, Włochy rozpadają się na pół, media donoszą o takich zjawiskach w innych miejscach na całej Ziemi, np w Japonii. Jak wiemy (od zapytanego Jezusa Chrystusa) Potop był na Ziemi (całkowite zalanie lądów) na 4027 lat przed tym gdy o to Pana Jezusa zapytano...
  Czyli już raz Ziemia dostała nauczkę (a raczej naukę) za swoją rozpustę i rozpasanie.
  Wiemy także (z Objawień) że możemy odwrócić Gniew Pana Boga modlitwą, pokutą i zadośćuczynieniem...
  Intronizacja, hamowana, wyszydzana, wyśmiewana, przekształcana w różne akty mniejszej rangi, może być tym momentem zwrotnym w historii Polski i świata. To my, możemy odwrócić ten wydaje się już nieuchronny los Ziemi, to z polskiej ziemi ma wyjść ta Iskra.
  NIE PRZESZKADZAJMY JEJ...
  Wręcz przeciwnie DOŁĄCZAJMY SIĘ DO TEJ WIELKIEJ NARODOWEJ MODLITWY, POKUTY I ZADOŚĆUCZYNIENIA, DO PANA BOGA W TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, TAKŻE ZA POŚREDNICTWEM JEGO ŚWIĘTYCH...
  Panie Stanislavie, Pan może bardzo wiele, bo jest Pan blisko ośrodków decyzyjnych i opiniotwórczych w Pana organizacjach...
  Proszę Pana o refleksję o Pana odpowiedzialności.
  Pozdrawiam,
  Z Panem Bogiem
 • @Jan Paweł 09:37:46
  Szanowny panie ( księże?), po owocach tych modlitw Polaków przez ostatnie 50 lat wynika, że albo Polacy nie modlą się szczerze, albo Pan Bóg nie za bardzo lubi Polaków?!

  Czy nie uczciwsze, bardziej moralne i efektywniesze jest wziąc się do roboty narodowej i wywalić na margines wszelkich pośrednikw...zarówno w "rozmowa" z Bogiem, jak i z naszymi rzeczywistymi sojusznikami i przyjaciółmi kulturowymi, politycznymi i biznesowymi ?!

  I niech już pan da spokój Bogu z tym "zajmowaniem się" Polakami, a Polakom wytchnienie od ciągłych modlitw do ściany!
 • @stanislav 13:10:30
  Z Objawień wiemy, że Pan Bóg wybrał sobie naród polski, ponieważ jego na przestrzeni wieków przedstawiciele, byli bardzo pobożni i mieli szczególną miłość do Matki Bożej. Być może dlatego jeszcze, mimo usilnych wysiłków okupanta, jako naród trwamy. Pewnie także z tego powodu, na razie nie mamy tutaj zalewu Islamu.
  Z Objawień tych także wiemy, że Pan Bóg upomina nas już po raz kolejny za nasze grzechy. Polecam:
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=105s
  Jak długo jeszcze my Polacy możemy liczyć na wyrozumiałość Pana Boga?...
  Szanowny Panie Stanislavie, ja także chciałbym widzieć w tym wszystkim, prostą logikę przyczyny i skutku...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej