Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4879 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

UMARŁ JAN KOBYLAŃSKI, KRÓL POLAKÓW NA UCHODŹSTWIE...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po Edwardzie Moskalu był tym Polakiem na Uchodźstwie, który przeciwstawił się W.A.S.P.-owskiemu Złu zniewalającemu Świat, a szczególnie Nasz Naród. W swoich rezydencjach w Urugwaju i na Teneryfie integrował polską elitę...

Właśnie się dowiedziałem od jednego ze współpracowników, że Pan Prezes nie żyje...

Lider narodowców - Ludwik Wasiak, Prezes Stronnictwa Narodowego (im. D.R.) poznał Jana Kobylańskiego na imprezie w Radio Maryja. Był w mundurze SN, co go bardzo jednoznacznie określało. W takim samym mundurze przed wojną chodził Ojciec Jana Kobylańskiego. Tak się poznali. Pan Jan podszedł i zagadał. Uradowało się serce polskie, że wśród agentury kłębiącej się wokół Ojca Rydzyka są nasi, niekłamani polscy działacze endeccy. Zaprosił Ludwika Wasiaka do Urugwaju, wtajemniczył w swoje sprawy światowe i został wtajemniczony w sprawy endeckie bieżące, krajowe. I tak się pokochali. A dzisiaj Pan Jan nie żyje już...

Widziałem kiedyś Dwór Króla Polskiego. Nie, nie cały i nie przez cały czas. Widziałem fragment, przez moment. Widziałem jak polska elita garnie się do Pana Króla, jak wyraża swoje dążenia i pomysły, jak się porządkuje. Niezwykły widok. Zachwycający. Widziałem Króla dzielącego się z Polakami swoim dorobkiem, myślą i polityczną intuicją. Wyciągnąłem kamerę i co mogłem sfilmowałem, żeby była pamiątka. Żeby Lud w Polsce i rozsiany po całym świecie widział i wiedział - co znaczy mieć Pana, Króla...


Widziałem Króla wymierzającego sprawiedliwość Wrogom Ojczyzny... tutaj mam na myśli procesy jakie Pan Jan Kobylański wytoczył antypolakom w Warszawie. Obserwowałem je i miałem radość w sercu. Uśmiecham się dzisiaj na samą myśl.

A dzisiaj się dowiedziałem, że Pan Prezes nie żyje. Umarł...

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Zgon Pierwszego Polaka po JPII.
  Cz.W.P S.p Jan Kobylanski prezes USOPAL byl nie tylko milionerem,ale wielkim patriota ktory 15 lat temu mowil prawde Narodowi Polskiemu jaka nacja rzadzi.Robil wszystko zeby temu przeciwdzialac.Sponsorowal i zapraszal do Urugwaju i na Teneryfe nie tylko poslow i senatorow RP ale rownierz Ojca Rydzyka, prezesa SND Ludwika Wasiaka, a potem Gen.Grudniewskiego dokt Sendeckiego ,prezesa LOS Wojciecha Podjackiego i wielu innych.Kiedy naruszono JEGO dobre imie walczyl o godnosc przed sadami pozywajac rownierz m/in Michnika.Nie mogl wygrac bo mimo swojej wysokiej pozycji w biznesie byl za slaby.Dzis wiemy ze "ta potezna sila"w Kraju poradzi sobie z kazdym no chyba zeby NAROD POLSKI przejrzy i sie zjednoczy bo NAROD zjednoczony jest NIEZWYCIEZONY.Czesc Jego Pamieci
 • @general RO 00:18:48
  https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXBvYY
 • Po Edwardzie Moskalu był tym Polakiem na Uchodźstwie....
  To obraza dla Jana Kobylanskiego wspominac przy nim postac Edwarda Moskala. Kim byl Edward Moskal: demokrata, szef firmy ubezpieczeniowej o nazwie Polish National Alliance ( Zwiazek Narodowy Polski). Ta firma ubezpieczeniowa ani nie jest polska, ani narodowa ani zadnym zwiazkiem. Sprzedaja polisy ubezpieczeniowe na wypadek smierci.Ta polisa pokrywa czesciowo koszty trumny i pogrzebu. Nie ubezpieczaja aut ani domow ani niczego wiecej. Dzialalnosc promocyjna tej firmy polega na podszywaniu sie pod polski patriotyzm, wiez narodowa, wspolnote emigracyjna. W praktyce sa to coroczne zabawy z polskimi dziecmi tanczacymi krakowiaczka, przemowa prezesa, 4 miesa( wieprzowina, swinina, schabowy, kura) polska muzyka, wodka przy barze. Za darmo to nie jest, bilety trzeba kupic, polisy tez trzeba kupic ale spelnienie patriotyczne jest. PNA organizuje tez Mikolaja dla dzieci co maja wykupiona polise na trumne. Prezenty to zeszyt do kolorowania, pomarancza, jablko, czekoladki, cukierki. Dzialanosc polityczna PNA rowna sie zeru. Od 1880 PNA zgromadzilo $304 805 343 i zarzad wyplaca sobie pensje odpowiednie.
 • @staszek kieliszek 01:53:19
  https://www.pna-znp.org/about.html
 • @staszek kieliszek 01:53:19 - PANIE STASZKU...
  Ale Pan Moskal nie dlatego był wielki i dorównywał Naszemu Panu Prezesowi, że był równy pod względem majątku. Ja się nie wypowiem, czy porównywanie ma sens. Pan Kobylański działał gospodarczo na gruncie chyba dla Polaka katolika endeka łatwiejszym, bo w Ameryce Łacińskiej - wśród E.L.I.C. (european latinoamerican italian-led catolics), a Pan Moskal wśród W.A.S.P.-ów, czyli w samym mateczniku i bastionie tego Zła.
  Chodzi o to, że Pan Moskal był pierwszą osobą publiczną reprezentującą Polonię - która powiedziała NIE! roszczeniom hochsztaplerów holokaustowych. Został za to straszliwie ukarany - skazany na śmierć cywilną, na zapomnienie i wzgardę wśród Ciemnego Ludu. Ja się obawiam, że Pan właśnie prezentuje taką wzgardę, takie WASP-owskie poniżanie Pana Moskala - być może będąc zwykłym prostym Polakiem, naiwnie dającym wiarę WASP-owskiej propagandzie, inspiracji, podpowiedzi i prowadzeniu. Niech Pan NIGDY WIĘCEJ nie poniża Pana Moskala, proszę Pana. Za to co dla nas, Polaków zrobił - należy się Moskalowi szacunek. Po tym się poznaje klasę człowieka - że potrafi być wdzięczny.
  Polonia w USA budziła nadzieję, że się zorganizuje w centralne światowe polskie lobby, ale się tak nie stało. Takim ośrodkiem lobbingu polskiego stała się organizacja Pana Kobylańskiego, czyli USOPAŁ. On to sponsorował i prowadził. Po endecku. Mądrze. Jak Pan Bóg przykazał. I za to bądźmy Jemu Zmarłemu wdzięczni. Nie po to umarł, żebyśmy dezawuowali polskich patriotów, lecz abyśmy podziękowali Bogu i Królowej Naszej za wielką łaskę, która przez Niego dla Polaków się wydarzyła, łaskę Pana Króla...
  Bo wszelka władza pochodzi od Boga. Jedna - jest słuszną karą i bolesnym przypomnieniem, że jesteśmy słabi i zależni. Ale jest inna władza, prawdziwie polska, narodowa. I taka władza jest piękna, mądra, dla biednej polskiej duszy jest kagankiem, latarnią dobrą drogę wskazującą. I taki był Nasz Pan Prezes. I obyśmy jeszcze takich wodzów mieli.
  +Amen
 • @Eugeniusz Sendecki 04:11:06
  Moskalowi zdarzylo sie napisac czy wypowiedziec kilka madrych slow bo sytuacja go do tego zmusila. Bez wiekszego znaczenia.To nie byl polityk ale rachmistrz.Nie mial zadnego programu politycznego czy ambicji politycznych. Dlaczego Polonia uwazala go za przywodce do dzis nie moge zrozumiec. Mialem okazje rozmawiac z gosciem kilka razy pijac koniaki ale nie bylo o czym rozmawiac. Z notorycznego miasta Chicago bylo wowczas znane nazwisko Dan Rostenkowski kongresman, tez demokrata. Nazwisko polskie nosil a pozytek dla Poloni z niego byl zaden. Byl chicagowskim oszustem i przesiedzial w wiezieniu 1 1/2 roku. Polonia w USA nie miala i nie ma zadnych przedstawicieli wartych slowa. Mielismy "Polaka" Brzezinskiego tuz kolo glownego zlobu i co? Nic.
 • @staszek kieliszek 06:28:51
  Brzezińskiego? Polaka?
 • @Eugeniusz Sendecki 04:11:06
  ,,Bo wszelka władza pochodzi od Boga" a wszelka brednia pochodzi od Pawła. Panem tego świata jest szatan. Póki Bóg nie położy kresu jego panowania.
  Przypominanie nie daje żadnych efektów panie Sendecki, bo jesteście otwarci na człowieka, a zamknięci na Boga.
  Kiedyś wypalił pan, chyba chciał zacytować Biblię z pamięci, że ludzi trzeba się bać, bo tak Bóg kazał. Ja panu wtedy umieściłem właściwy fragment, a tam dokładnie na odwrót o 180st było: Boga trzeba się bać, nie ludzi. I taka wasza katolicka nauka, która prowadzi na manowce. Usunął pan wtedy wpis i swój i mój. To było na YT.
  Jesteście niereformowalni, aż Bóg nie położy kresu macierzy nierządnic a na was nie zaczną spadać plagi za wszystkie jej wszeteczeństwa.
  Bardzo mi przykro.
 • @staszek kieliszek 01:53:19
  No i? Moskal to był ostatni lider Polonii amerykańskiej, który potrafi robić akcje o dużym zasięgu. A ty się czepiasz jego interesów.
  A czemu interesy śp. Moskala miałyby być gorsze od interesów śp. Kobylańskiego? Ten drugi pracował na giełdzie metali, zajmował się handlem.
  Wyszła u ciebie zawiść i małostkowość. Zamiast się cieszyć, że zagranicą powstał jakiś polski kapitał, to wbijanie szpilki.
 • @staszek kieliszek 06:28:51
  Tutaj nie masz racji. Ja mam sporą rodzinę w USA. I często bywali w opozycji wobec Moskala, ale w razie zagrożeń zewnętrznych sie jednoczyli.Bo Moskal posiadał to coś, co wyróżnia przywódców.
  A że popierał Demokratów? Demokraci po prostu byli przyjaźniejsi w XX wieku wobec emigrantów. I tyle. Żadna ideologia, tylko pragmatyzm. Republikanie zaś, nic dla Polaków nie zrobili, lansowali tylko swoją egenturę, jak Kukliński.
  A Brzeziński był politykiem amerykańskim. Mylisz pojęcia, bo jego funckja miała służyć calym US, a nie Polakom. Moskal zaś był liderem Polonii. Teraz już nie ma nikogo.
 • @staszek kieliszek 06:28:51
  "Mialem okazje rozmawiac z gosciem kilka razy pijac koniaki ale nie bylo o czym rozmawiac."

  To równie dobrze może świadczyć o Panu ;-(
  Proszę uważać, co Pan pisze.
 • @Jan Paweł 07:24:22
  "Brzezińskiego? Polaka?"

  Cudzysłowu Pan nie zauważył?
 • @Wican 09:09:49
  "Republikanie zaś, nic dla Polaków nie zrobili..."

  Przecież Ronald Reagan to "największy przyjaciel Polski" ;-(
  Ach, jak on pięknie tę świeczkę zapalił. I to byłoby chyba na tyle z tej dobroci.

  Pozdro!
 • @ Autor
  Niech mu ziemia lekką będzie.

  5*
 • @Jasiek 10:39:25
  Tak go lansują. A czy chcemy, czy nie, to w USA bardziej moglibyśmy liczyć na lewicowców starej daty niż na republikanów, którzy wszystko na dolary czy tam szekle przeliczają.
 • R.I.P.
  Wielu po tamtej stronie nie pamięta o Ojczyżnie, uważając sukces i dolara za jedyny sens.
  Jan Kobylański był przykładem całkiem odmiennej postawy.


  [*] [*] [*] [*] [*]

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej