Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4860 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

Stanął Krzyż przed Sejmem 8-go listopada 2011

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

obecnosc Krzyza w przestrzeni publicznej - stały element polskosci

8-go listopada 2011 od godziny 8-mej rano przed Sejmem na Wiejskiej w Warszawie byliśmy z Janem Strzeżkiem i postawiliśmy Krzyż. To byl dzien inauguracji pracy Sejmu nowej kadencji. Okolo 9-tej pojawili się Janusz Zielińśki z Józefem Obrębskim i prowadzili pikietę przy dziale przepustek. Koło 10-tej przyszedl Slawomir Zakrzewski z Bartlomiejem Kurzeja żeby przeprowadzic happening - palenie czarnego kota. Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się Ojciec Jerzy Garda i pikieta spod KRRiTV, domagajaca się przyznania częstotliwosci dla Radio Maryja i TV TRWAM.

W komentarzach - linki do materiałów filmowych zrealizowanych dla TELEWIZJI NARODOWEJ.

KOMENTARZE

 • 08 listopada 2011, godz. 09:01
  08 listopada 2011, godz. 09:01 - jestesmy przed Sejmem i postawilismy tam Krzyz. Jest dzien inauguracji pracy sejmu nowej kadencji. Dowiedzielismy sie, ze poslowie pod przywodztwem Janusza Palikota chca usuniecia Krzyza z sali posiedzen polskiego parlamentu. Chcemy wesprzec tych poslow polskich, ktorzy opowiedza sie za pozostawieniem Krzyza w Sejmie.
  https://www.youtube.com/watch?v=bghXCnfYJxQ
 • 8 listopada 2011, godz. 09:01
  Warszawa, 8 listopada 2011, godz. 09:01 - przed Sejmem spotykam Pana Filpa Asare-Bediako, ktory prowadzi na cyfrowej platformie Polsatu niezalezna internetowa "telewizja.tv". Zamieniamy kilka slów.
  https://www.youtube.com/watch?v=qPkwhCUlXKY
 • @Nathanel - poprawka i uzupełnienie
  Szanowny Panie. Modlitwa była. Był Ksiądz Garda i przewodniczył modlitwie. Zaraz wgram kolejne filmy, na których jest to pokazane. Był również Zakrzewski i Kurzeja - owszem. I palili czarnego kota w ramach happeningu artystycznego. To też sfilmowaliśmy.
 • @"postawiliśmy Krzyż..żeby przeprowadzic happening - palenie czarnego kota"
  Żenada i kompromitacja.. kolejna.. Telewizja co śmie mienić się "narodową" kompromituje idee narodowe i patriotyczne.

  Zaproście jeszcze Grudniewskiego co zwie się "generałem", Porębę, Świtonia i resztę komuszego towarzystwa.. pod Krzyż na herbatę.
 • @konserwatystka - ponowne wytłumaczenie, poprawka i uzupełnienie
  Palenie czarnych świec i czarnego kota przed Sejmem to autorski pomysł Bartłomieja Kurzeji, nawiązujący i obrazujący satanistyczne i kabalistyczne obrzędy odprawiane przez kręgi wolnomularskie przeciwko chrześcijanom. Przyznam, że byłem zszokowany i się zastanawiałem - czy warto się w taką rzecz angażować. Bartlomiej Kurzeja ze Sławomirem Zakrzewskim przeraźliwie miaucząc (ciekawe - co na to liga obrony zwierząt?) dokonali nadpalenia kukły kota polanej czarną stearyną na skwerze za skrzyżowaniem ulicy Matejki i Wiejskiej. Było to w oddaleniu - jakieś 150 metrów od działu przepustek, przy którym stał Krzyż i pikieta Janusza Zielińkiego i jakieś 50 metrów od pikiety obrońców Radio Maryja przed KRRiTV, którzy również stali z mniejszymi Krzyżami i bannerami o treściach radio-maryja-obronnych w języku polskim i angielskim. Poza tym między pikietą Zielińskiego i obrońców Radio Maryja pikietowała samodzielnie kobieta w obronie dzieci poczętych. Zapewniam, że na pewno nie doszło do profanacji, lecz do funkcjonowania obok siebie kilku pikiet i wydarzeń o charakterze politycznym, gospodarczym i religijnym.
  Po prostu ludzie wyrażają swoje poglądy jak umieją. Ja zawsze podpowiadam, żeby je wypowiadali stanowczo, ale - w granicach prawa i rzetelnie. Znaczy - bez przekłamań.
  Czego i Pani życzę.
  #
  Właśnie wgrywam film o tym, jak zaczepiamy biało-czerwoną szarfę na Krzyżu - podobnie jak przed pałacem prezydenckim.
 • godz. 09:27 0 zawieszamy biało-czerwoną szarfę na Krzyżu przed działem przepustek
  Już jest kolejny film - jak zawieszamy biało-czerwoną szarfę na Krzyżu przed działem przepustek. Było to około godziny 09:27.
  Zapewniam, że nie doszło do profanacji. Ludzie zachowywali się godnie, rzetelnie.
  https://www.youtube.com/watch?v=99djdT4I9ks
 • @Nathanel
  Bartłomiej Kurzeja. Proszę dobrze zapamiętać - to jest autor, pomysłodawca i wykonawca happeningu z paleniem czarnego kota.
  Ja się nazywam Sendecki. Eugeniusz Sendecki. Ten bez brody. Sen-de-cki. jakby co to ja jeszcze parę razy powtórzę - żeby Pan zapamiętał, że ja nie jestem szefem Kurzeji. Jesteśmy samodzielni i odpowiadamy za swoje przedsięwzięcia. Ja z Janem Strzeżkiem przyniosłem Krzyż i stałem z nim pod działem przepustek. 150 metrów (albo i więcej) od happeningu Kurzeji. Obwiniając mnie o palenie kota naraża się Pan o zarzut umyślnego kłamstwa rozsiewanego drogą elektroniczną. Niech Pan zaprzestanie.
 • Nie byli, nie widzieli...
  jednak pomawiające komentarze wpisali.
  Zastanawiające jest dlaczego nikt z knessejmu nie wyszedł do obrońców Krzyża ?
  Widocznie koalicja Komorowski-Palikot pragnie osłabić czujność Polaków na ich symbole Narodowe.
  Tego dnia było kilka manifestacji na Wiejskiej.
 • @Gawronski Rafzen
  Dokładnie. Naliczyłem pięć plus jedna - razem sześć:
  1) pikieta przy Krzyżu (prym wiódł Janusz Zieliński i Józef Obrębski - z udziałem modlitewnym Ojca Gardy) - przy dziale przepustek - od ósmej do 15:30;
  2) pikieta obrońców Radio Maryja spod KRRiTV (udział Ojca Gardy, który prowadził tam też modlitwę) - od dziesiątej do 13:30;
  3) jednoosobowa pikieta pani z planszami w obronie dzieci poczętych (i innych sprawach) - godz. 10:00 - 14:00;
  4) pikieta kilku mężczyzn przeciwko projektowi Chopin i PKO BP (wymaga dalszych uzupełnień, bo nie mam pełnych informacji o co chodziło) - godz. 09:30 - 13:30;
  5) happening - palenie czarnego kota przez Kurzeję - godz. 12:30 - 13:30.
  #
  Ponadto nieopodal, przy placu Trzech Krzyży pikietował Pan Kękuś przeciwko bankowi, który go nieprawnie wyrzucił z pracy. Takie jest prawdziwe świadectwo o tym dniu listopadowym.
 • @Nathanel
  Za komentarz jak najbardziej - szczerze dziękuję. Co do robienia czegoś pod moim szyldem - to Kurzeja palenie czarnych świec i czarnego kota zrobił razem z Zakrzewskim pod SWOIM imiennym szyldem, naprawdę. Był to rozpaczliwy chyba nieco gest oporu wobec satanizmu, sam nie wiem - czy akurat potrzebny? Ale to się już stało i - jak się okazuje - ma istotne plusy dla Polskiej Sprawy.
  #
  Ja na Pana nie napadam, tylko się ustosunkowuję. Co do zarzutów, ktore może Pan do mnie mieć - to niech się Pan nie krepuje i je publikuje, prawdopodobnie z wieloma się zgodzę i obiecam poprawę.
  :)
  Natomiast w tym wątku opisuję wszystko, co się wydarzyło 8-go listopada pod polskim sejmem, a Krzyż był tam sprawą najważniejszą. I słusznie. Działania artystyczne Kurzeji i Zakrzewskiego owszem - wpisują się w narodowo-demokratyczny charakter wszystkiego co się dzieje w Polsce i co się akurat tego dnia wydarzyło przed Sejmem. Przypisywanie jednak Sendeckiemu roli osoby odpowiedzialnej za wszystko jest nadużyciem. Endecja to spontaniczne działania wielu Polaków, czasem działających w opozycji, niezależnie od siebie, lub po prostu w postawie konkurencji. I tak było wczoraj na Wiejskiej. No naprawdę!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej