Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4862 komentarze

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

Niech Kaczyński odda hołd Dmowskiemu! Herbata narodowa 12-go i 13-go grudnia 2011.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Damy do myślenia i poczęstujemy herbatą pod willą generała Jaruzelskiego i na marszu premiera Kaczyńskiego. Na tle politycznego sporu o przywództwo polskiej prawicy narodowcy warszawscy wtrącają swoje trzy grosze. Czy lider PiS odda hołd Dmowskiemu?

12-go grudnia 2011 jak co roku będziemy pod generalską willą przy ulicy Ikara 4. Tradycją jest, że zbiera się tam naiwna polska młodzież wieczorem i nocą, w rocznicę nocy w którą wprowadzono stan wojenny. Młódź nasza niewinna i niemądra jest podbechtywana przez wyjadaczy do wznoszenia okrzyków, zdzierania gardeł na zimnie, narażaną będąc na zagrypienie i poszturchowanie przez funkcjonariuszy policji i strazy miejskiej.

Już trzeci rok nie pozwalamy na taki obrót sprawy i troszcząc się o przyszłość narodu czestujemy tam gorącą herbatą. I tego roku też tam będziemy.

Proszę młodych Polaków w związku z powyższym wybierając się pod willę Jaruzelskiego zapewnić swoje mamy, żeby się nie niepokoiły. Narodowi demokraci czuwają, żeby się nikomu krzywda nie stała w zakresie zdartego wyziębnietego gardła.

Oto historyczny materiał TELEWIZJI NARODOWEJ z roku 2009-go z ulicy Ikara; plenerowe studio telewizyjne w którym częstujemy gorącą herbatą z cukrem;

Pojawia się zagadnienie technicznie - jak się zachować w związku z akcją PiS-u Jarosława Kaczyńskiego i zwołaniem "Marszu Niepodległości i Solidarności" na godzinę 18-tą w dniu 13-tym grudnia 2011, który bedzie się zaczynal na Placu Trzech Krzyży i kończył pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, a przechodzic będzie przez Plac na Rozdrozu na korym stoi Pan Roman Dmowski? Postanowiliśmy z Bartłomiejem Kurzeją, że herbata narodowa BĘDZIE SERWOWANA w istotnym punkcie na trasie tej demonstracji, to jest właśnie pod pomnikiem Romana Dmowskiego, jak to mamy w zwyczaju. Ciekawe, jak PiS-owcy się zachowają, przecież wiadoma jest rola narodowej demokracji w polityce państwowej? Czy Premier Kaczyński zdobędzie się na publiczne wystapienie przy monumencie Romana Dmowskiego tym razem? Bylo by to oczywiste, gdyby się pozbył masońskich wątków ideologicznych wpajanych ongiś działaczom solidarnościowym. A zatem 13-go grudnia 2011 lider PiS-u bedzie poddany próbie. Oczywiscie my - po Marszu Niepodleglości i Suwerennosci zapraszamy wszystkich uczestników na herbatę narodową, przy której przedyskutujemy i skomentujemy zachowanie Jarosława Kaczyńskiego - jakiekolwiek by ono nie było.

Na filmie poniżej - akcja z herbatą narodową pod pomnikiem Dmowskiego z 2-go stycznia 2008; Na filmie jest pokazany oparty o pomnik Pana Romana słynny portret połamany przez faszyzujące bojowki lewackie podczas Marszu Niepodlełgósci 11-go Listopada w roku 2010-tym; widzimy również jak Henryk Krakowiak ofiarnie wspiera materialnie ideę polskich spotkań i przyjaznego świętowania;

Herbatę przy pomniku Dmowskiego 13-go grudnia 2011 serwowac będziemy do godz. 22-giej.

KOMENTARZE

 • Panie Eugeniuszu no chyba się jakoś dogadacie?;-)
  ''Obciachu'' nie narobicie Polakom?
  PAMIĘTAJMY! Polak z Polakiem zawsze się dogada:-)
  Możemy się różnić, ale zawsze mamy te wspólne wartości które nas łączą a nie dzielą. Powinniśmy skupiać się na tych wartościach...


  Nie wiem czy Pan pamięta, ale pierwszy z Prezydentów Polski, który wspomniał osiągnięcia Romana Dmowskiego w dniu 11 listopada był
  śp Lech Kaczyński...

  A czy Jarosław Kaczyński odda hołd Dmowskiemu, to tego to ja nie wiem:)

  Pozdrawiam:) ...
 • @Aleksander
  Słuchałem dzisiaj rano (7 grudnia 2011) w radio TOK FM wiceszefa PiS-u Mariusza Kamińskiego. O oddaniu przez PiS hołdu Dmowskiego wyrażał się enigmatycznie. Zasmuciłem się. Ano cóż, mimo wszystko jego też zapraszamy na herbatę.
 • @
  Wy panowie "endecy" to endecją macie tyle wspólnego, co dziadzio Tuska z AK.
  Doskonale wpisujecie się w ubecką destrukcję Polski.
  Zapewniam was, że się trochę spóźniliście, bowiem próżne te wszystkie wasze "herbatki" podczas gdy Polski już nie ma.
  Pozostały wam portrety Dmowskiego (połamane zresztą) i herbatka.
  No i oczywiście utyskiwania na Kaczyńskiego.
  Nie na Tuska i jego komików, ale właśnie na Kaczyńskiego.
  To takie narodowe.
  Żenada.
 • Czy chodzi nam o duchy przeszłości czy o Polskę dzisiejszą, naszą????
  Wy od Dmowskiego, ja Państwa szanuję i proszę o szanowanie tych co wierzą w Piłsudskiego.
  Marsz 13 Grudnia br. nie jest gloryfikowaniem DUCCHÓW Piłsudskiego czy Dmowskiego - jest protestem przeciw utracie suwerenności Polski.

  Zamach w Smoleńsku odslonił jakim my jesteśmy słabym państwem.

  Marsz 13 Grudnia br. - jest protestem przeciw Sikorskiemu i rządowi i im podobnym, bo to co powiedzial Sikorski brzmi jak odezwa WRON u z 13.12.8r
 • @sowa13 - a wie Pan że właśnie Dmowski byl poprzednikiem Sikorskiego?
  W II-giej Rzplitej nasz Pan Roman był ministrem spraw zagranicznych. Wskazanie WŁAŚNIE na Dmowskiego, który był genialnym polskim dyplomatą jest akurat w kontekście Marszu Marszu Niepodległości i Solidarności JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANE. Niech się Radek Sikorski uczy.
 • @sowa13 - a czy słyszał Pan o układzie z Dorotheenstrasse?
  To co powiedział w Berlinie Sikorski to brzmi bardziej jak Układ z Dorotheenstrasse, niz WRON. Bardzo mi przykro.
 • A co Pan na to? Czy tak mają wyglądać relacje między prawicą w Polsce?
  "Za zdradę kula w łeb" Narodowcy grożą Jarosławowi Kaczyńskiemu?
  cytuje..
  dalej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10774654,Narodowcy_przed_13_grudnia_groza_Jaroslawowi_Kaczynskiemu_.html


  Fakt, że to GADZINÓWKA , która tylko zaciera ręce gdy jest okazja na głębsze podziały Polaków a tym bardziej jeśli chodzi o środowiska prawicowe.

  Ktoś bardzo chce aby PRAWICA BYŁA SŁABA w Polsce...
  Jak widzę wszystko idzie w tym kierunku, aby tak było...
  Przecież o tym będą dzisiaj wszędzie trąbić ...
  Bo jakiś GŁUPIEC chciał być mądrzejszy od innych ...

  Wszystko zepsują ....

  A dajmy na to, że coś by się stało złego Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu

  Gdzie pójdą pierwsze podejrzenia? Na kogo ....
  Na Polską Prawicę ...

  Czuć, jakąś akcje szytą grubymi nićmi ....

  Oby Polacy umieli sięgnąć po rozum do głowy... do swoich serc...
  Oby się umieli połączyć w chwili ciężkiej dla Polski ...

  Pozdrawiam:)
 • @Eugeniusz Sendecki
  najpierw sprostowanie : jestem kobietą, emerytowaną bibliotekarką, moich obowiązkach pracowniczych było : czytać , dużo czytać!

  Jeśli dla Pana nie jest sprawą najważniejszą Polska Racja Stanu,
  czyli to co teraz z nami sie dzieje, lecz tylko całemu światu chcecie udawadniać jak Dmowski zostal pokrzywdzony w 1918r, Dmowski, któremu było bliżej zawsze do Rosji, powiem tak : daleko mi do Pilsudskiego czy do Dmowskiego do ....nie wiem kto tam walczył tuż po 1918r - mnie interesuje TERAZ POLSKA i o nią zawalczmy w referendum po 15 grudnia br., jeśli nasz parlament będzie parł za totalnym poddaństwem wobec Niemiec!!!
  Wiemy, że europejskim siłom politycznym w 1918r nie w smak było odradzanie się państwa polskiego. / a czy teraz patrzą życzliwuie na naszego orzełka na koszulkach sportowców, na nasze swięta narodowe i nasze ich gloryfikowanie?
  Masońskie rządy były i moze i dalej są.
  Więc walczmy by nasz rząd nie pozwalał ministrowi oświaty rugować ze szkół historię, zmniejszając godziny lekcji historii i wyrzucając z podręczników najważniejsze daty.
 • @sowa13 - polski interes narodowy, owszem - jak najbardziej.
  Miło mi Panią poznać. Proszę się zanurzyć w dorobku literackim Pana Dmowskiego i napełnić polskością intelektualną. Bardzo dobrze robi na dyskusje polityczne. I Panią też uratuje przed egzaltacją.
  Pani się bardzo ładnie przyznała, że nie wie kto walczył tuż po 1918-tym i za to Panią cenię. Szczerość jest podstawą porozumienia.
  Za to, że mówiłem i pisałem prawdę o masońskich rządach zostałem onegdaj wyrzucony z ZChN-u przez Andrzejewskiego i Białopiotrowicza. W 1989-tym to było. Mam taką kombatancką kartę w życiorysie, owszem.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki
  TAK... Jak została sprawa zamknięta, to czemu ludzie z prawicy pozwalają na pisanie takich treści na swoich forach internetowych?

  Komu to służy? Komu?

  Nam Polakom z ''prawicy''?

  Byłem na marszu 11 listopada w Warszawie. Nie jestem ''radykalnym prawicowcem''
  Uważam się za ''umiarkowanego'' ...
  Cenię sobie naszą kulturę, tradycję .... Uważam, że jeśli ''prawica'' jeszcze bardziej się podzieli, to zniknie jeszcze szybciej niż sobie to wyobrażacie ...

  To jest śmieszne, ta cała retoryka.... Kogo zasługa?, że tyle ludzi wzięło udział w Marszu Niepodległości 11 listopada...

  Nie brałem udziału w tym marszu dla żadnego polityka w kraju, ale tylko dlatego że chciałem świętować w ten sposób Dzień Niepodległości.
  Uważałem, że warto jednak uczestniczyć w nim ...

  Wziąłem udział w marszu, lecz nie znaczy to że ze wszystkimi tam się zgadzałem ''programowo'' ....

  Umiałem znaleźć jednak te ''punkty'' które nas łączą, nie dzielą ....

  Widzę, że ''prawica w Polsce'' to umie ''małe sukcesy'' rozdrobnić i rozmydlić na drobne ... Niestety ...

  Pozdrawiam:)
 • @Eugeniusz Sendecki
  Panie Sendecki, nie ropamiętujmy swoich krzywd , w latach 70-90 każdy coś zrobił dobrego dla Ojczyzny a mimo to został skrzywdzony.
  Zostawmy hołdy! Dmowski i Piłsudski mają pomniki. Zrobiłi tyle dobrego dla naszej wolności i bierzmy przykład z nich, bo dla nich ojczyzna była najważniejsza.
  Nie o hołdy tu idzie, przed kim mamy czapkować...czapkować mogę przed Bogiem.
  Zostawmy nienawiść do Kaczyńskich. To nic dobrego nie wróży dla Polski takie nasze dopraszanie się o hołd czy obrażanie kogoś ..., ale...
  Ale co zrobić by po 15 grudnia br., jeśli nasz parlament będzie parł do totalnego poddania się UE, : !!! właśnie mamy rządać referendum!
  O tym rozmyślajmy, a nie o hołdach kto komu je mam złożyć.
 • @Aleksander - proroctwo Bartłomieja Kurzeji jednoznacznie sprawę naświetliło...
  ...a po 10-tym kwietnia 2010 sprawa została ZAMKNIĘTA. Bardzo mi przykro.
  Proszę się zapoznać z filmami TELEWIZJI NARODOWEJ, na których Sławomir Zakrzewski, Janusz Zieliński i Bartłomiej Kurzeja opowiadają o próbie powstrzymania Lecha Kaczyńskiego przed podpisaniem Traktatu Lizbońskiego - już w roku 2008-mym w kwietniu i jak przed pałacem Prezydenckim, w miejscu gdzie stawiamy dzisiaj Krzyż - Bartłomiej Kurzeja dwukrotnie wypowiada proroctwo o tym, że król poniesie śmierć za zdradę.
  To są fakty. Proszę sięgnąć do internetu i się zadumać nad Mocą Opatrzności w dziejach naszej Ojczyzny.
 • @sowa13 - narody tracąc pamięć tracą życie. Pamiętać to znaczy - być. Mysleć. A potem - działać.
  Jeśli ci, co krzywdzili nasz naród nas przeproszą - to jest możliwe przebaczenie. A jeśli ktoś niszczył Polskość i teraz kłamie, że nie niszczył - to BARDZO ŹLE.
 • @Eugeniusz Sendecki
  nie będę z Panem już prowadzić dialogu, to bezcelowe, Pan pisze polskość z dużej litery a Naród z małej. Jak jest hierarchia Pańskich wartości?
  Zacietrzewiony miłośnik Dmowskiego i tyle, lekceważący i prześmiewczy wobec innych, którym polityka Piłsudskiego jest bliższa.
  Pan nie chce nas zobaczć jako Nród - wielowarstwowo.
  Pamięć możemy ochronić m.in. poprzez właściwe nauczanie historii w szkole... zawalczmy o to, by ministerstwo oświaty Tuskowe nie cięło podręczników i godzin lekcji historii.
  Energię zostawiać w durnych komentarzach do siebie.
  żegnam
 • @Aleksander
  wreszcie zajrzalam do zalączonych linków i jestem przerażona.

  Nie przypuszczam, żeby Narodowcy uknuli taki spisek.
  To jest kolejna prowokacja, by wciągnąć Narodowców w matnię, nie udało się ich złoić na Pl. Konstytucji 11.11.11 to podpuszczają na Kaczyńskiego.
  Narodowcy są mądrymi ludźmi nie dadzą się sprowokować!!!!

  Hej! chłopaki, Panie Sendecki, wypijmy tę herbatkę na biwaku.
  13 grudnia idźmy, tam gdzie chcemy wszak jest tyle imprez w Warszawie i w calej Polsce.
  Protestujmy pokojowo i nie dajmy odebrać sobie polskiej suwerenności, Nie będziemy wasalami i dal wschodu i dla zachodu! Hej!
 • @Aleksander
  Panie Aleksandrze, piszę do Pana tylko dlatego że wierzę że jest Pan naiwny nie wróg Polski i mówię panu że dzięki takim ludziom oszukanym jak ja L Kaczyński został prezydentem, ten koszmar śni mi się po nocach bo lepiej było pozostać w domu niż brać udział w tamtej komedii
 • A nalezny honor oddany Romanowi Dmowskiemu wyobrazam sobie tak...
  ...podczas Marszu Niepodległosci i Solidarności lider PiS zatrzymuje się przed pomnikiem Dmowskiego, działacze PiS-u składają kwiaty, Premier Kaczyński poprawia szarfę, lekko skłania glowę, wygłasza okolicznosciowe przemówienie, aplauz zebranych, dalsze kontynuowanie Marszu.
  #
  A po marszu i wiecu przy Piłsudskim wracając do miasta - prezes Jarosław Kaczyński nawiedza jeszcze raz plenerowe studio TELEWIZJI NARODOWEJ na Placu Na Rozdrożu, siadamy przy herbacie, przyjazna rozmowa transmitowana na żywo przez internet, owacje, przyjaźń, muzyka, spiew Polaków, płonące pochodnie.
  No - czy nie piękne? A widzi Pan. Bardzo w porządku pomysł. Aż dziw, że nikt z doradców tego Prezesowi nie podpowiedział. Trzeba tylko nieco wysiłku i ładnie wszystko zaaranżować.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Czy pan zna sens Marszu Niepodległości i Solidarnośći ?
  - on nie dla duchów przeszłości, to o naszą suwerenną, niepodległą Ojczyznę, i żeby Tuski oraz inni nie podpisywali zmian w Traktacie Lizbońskim, by Sikorski uzgadniał stanowisko z rządem, a nie klepał jak odezę WRONy ?

  Bohaterom historii składano hołd 11.11.11
  Pańskie pomysly nadają się u cioci na imieninach.
 • @Eugeniusz Sendecki
  wróciłam, żeby powiedzieć: przed chwilą w TVP Pani Katarzyna Łaniewska, Pan Kaczyński i Pan Zawisza przekazali meritum Marszu.
  Proszę się wsłuchać, będą powtorki i zapraszamy.
 • @sowa13 - przez wskazanie przy pomniku Dmowskiego JAKI POWINIEN BYĆ polski minister spraw zagranicznych...
  ...jest sprawą jak najbardziej współczesną. Trasa MNiS wiedzie przez Plac Na Rozdrożu. A zatem - wszystko gra! Niech Pani dotrze do któregoś z doradców Pana Jarosława i przekaże mój pomysł. To jest Pani obywatelski obowiązek.
 • antynarodowy Kaczyński.
  a Jaro Kaczyński będzie świętował traktat lizboński, jako drugi zdrajca po Jaruzelskim. Mam nadzieję że narodowcy wypomną to temu parszywemu zdrajcy! Też się przejdę, ale będę po prawej stronie barykady, tej narodowej, nie socjalistycznej i kaczej.
 • @podróżnik i Sendecki
  jesteście chorymi ludźmi!!! nie powiem kretami, czy ubekami ale jestesie s-ny!
  żegnam na amen
 • @sowa13
  podpisanie traktatu jest normalne? dla mnie to największa zdrada Ojczyzny!
 • Szanowna Pani @sowa13 - ja nie jestem s-synem. Jestem niespotukanie spokojnym, życzliwym i łagodnym człowiekiem.
  :)
  Serdecznie Panią zapraszam 12-go i 13-go grudnia - herbatą poczęstuję, gotowaną kiełbaską wieprzową i chlebkiem.
  No, niech się Pani nie dąsa i przyjdzie.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Proszę o ustalenie czy ś.p. Lech Kaczyński jako Prezydent Warszawy dał chociaż 1 zł na budowę pomnika Romana Dmowskiego. Proszę też o podanie kwoty jaką przeznaczył na budowę muzeum Żydów Polskich. I wszystko jasne.
 • @Ryszard Milewski
  Bardzo dobre pytanie! No jasne, że to trzeba ustalić dokładnie.
  Pamiętam, że pomnik stanął, gdy LPR był w koalicji z PiS-em w Warszawie. Był z naszej (LPR-owskiej) strony częścią umowy koalicyjnej.
 • Trwa akcja poparcia dla referendum w sprawie wyjścia Polski z UE !
  Wojciech Cejrowski ,,Polska powinna wyjść z UE"

  http://www.radioram.pl/img//articles/1234353245-366.jpg

  ,,Przed referendum unijnym zachęcałem rodaków, by głosowali na ,,nie”

  Teraz zachęcam, by Unię rozwalać od środka i by z niej wystąpić

  Wcale nie muszę mieć racji, ale jeśli mnie moja Ojczyzna obchodzi, to powinienem swoje racje zgłaszać do publicznej debaty.

  Nie powinienem siedzieć cicho."

  Wojciech Cejrowski *

  http://www.klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=330:wywiad-z-wc&catid=22:aktualnoci

  * Wojciech Daniel Cejrowski (ur. 27 czerwca 1964 w Elblągu) – polski dziennikarz, satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, publicysta katolicki, kierownik artystyczny biblioteki Poznaj Świat.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Cejrowski


  Trwa akcja poparcia dla referendum w sprawie wyjścia Polski z UE !

  http://www.orestesklosowicz.pl/wp-content/uploads/2011/05/flaga_polska_x2.jpg

  Uwaga !

  Na portalu internetowym http://www.petycjeonline.pl/

  pojawiła się petycja w sprawie zorganizowania referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej !

  Jeżeli ktoś chce, może się podpisać

  http://www.petycjeonline.pl/petycja/referendum-w-sprawie-wystapienia-polski-z-ue/461/3feebeb2388b910c265469ea1c18a416
 • @JurekE6 - przy wszystkich zastrzezeniach jakie porzadni ludzie mają do Wojciecha Cejrowskiego...
  ...popieram polską narodową akcję na przeciwko dominacji WASP-ów w Europie.
  Proszę się zapoznać z materiałem TELEWIZJI NARODOWEJ o Wojciechu Cejrowskim;
  http://www.youtube.com/watch?v=0nLDr7VP6xU

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej