Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4860 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

polskie lobby obrony pacjentów (1) starania o przejrzystość procedur medycznych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zatrzymajmy okradanie polskich pacjentów jak to zrobiliśmy w izbie wytrzeźwień na Kolskiej w Warszawie! Masowe pobieranie europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) wymusi wypłacenie pieniędzy NFZ-etowi przez polskie władze.

(temat w opracowaniu. proszę tu zaglądać i się dowiadywać)

W sobotę 14-go stycznia 2012 zapraszamy na godz. 10:00 przed gmach NFZprzy ulicy Chałubińskiego 8 w Warszawie,gdzie są wydawane EKUZ. Będzie realizowany program telewizyjny dlaTELEWIZJI NARODOWEJ, w kórym zostaną omówione szczegóły społecznej akcji wymuszenia od Rządzących pieniędzy polskich pacjentów.

Każdy się będzie mógł wypowiedzieć. Proszę o przyniesienie ze sobą swojej karty EKUZ.

Nasza uparta walka o dobro polskiego pacjenta trwa już wiele lat - tutaj jest film archiwalny sprzed trzech lat (2008), gdy domagalismy się wprowadzenia kamer w placówkach medycznych;

Na powyżej zamieszczonym filmie - 11-go stycznia 2008 w samo południe - nasze lobby przed Ministerstwem Zdrowia. Zaraz podpiszemy się pod petycją - wnioskiem do Ministra Zdrowia w/s wprowadzenia przejrzystości prcedur medycznych, monitorowanych w tani, dostępny sposób. Pełny tekst wniosku - na filmie. Wprowadzenie w newralgicznych punktach polskich szpitalach kamer - tak jak zrobiliśmy w roku 2004-tym w izbie wytrzeźwień w Warszawie (Kolska) będzie rewolucyjnym momentem w historii krajowej medycyny.

KOMENTARZE

 • To nie takie proste
  Bardzo proszę nie wpisywać się w medialne manipulacje. Nie jest głównym problemem sprawdzanie, czy pacjent jest ubezpieczony. Media przemilczają najgorszy problem, mianowicie zakres refundacji leków.

  Dany lek mający wskazania kliniczne w wielu różnych chorobach, refundowany jest np. tylko w jednej, albo tylko do jakiegoś wieku pacjenta, albo tylko do np. 2 tyg. po zachorowaniu i tym podobne absurdy.
  Mniej więcej obcięto refundację w ok. połowie wskazań medycznych.
  Powstają tysiące kombinacji kiedy dany lek jest refundowany, a kiedy nie i lekarze mają niby tę wiedzę posiąść nie wiadomo skąd.
  NFZ z firmami farmaceutycznymi dogaduje się w zaciszu gabinetów co będzie refundowane, a co nie.

  Że nie wspomnę o tym, że np. insuliny nie będzie mógł wypisać internista, tylko diabetolog lub endokrynolog.
  Po leki kardiologiczne będzie trzeba się zapisywać w kilkumiesięczne kolejki do kardiologów.

  Tak więc cała ustawa nadaje się do kosza i nie załatwi sprawy, jak się niektórym wydaje prosty system informatyczny do sprawdzania uprawnień ubezpieczonych.

  Pozdrawiam
 • @Eugeniusz Sendecki
  Ze względu na to, że z powodu zaistniałej sytuacji, najbardziej i najliczniej poszkodowane są "babcie i dziadkowie", którzy nawet nie mają pojęcia o tym jak funkcjonuje Internet a tym bardziej nigdy nie dowiedzieliby się o Pańskiej akcji, proponuję by Pan ułożył treść ulotki skierowanej do wszystkich pacjentów, z wytłumaczeniem, co daje EKUZ, także jako dowód aktualności ubezpieczenia i z dokładną instrukcją jak EKUZ otrzymać, by NFZ nie mógł odmówić - z naciskiem, jakie ułatwienia da posługiwanie się tym dokumentem, gdy będzie trzeba uzyskać receptę od lekarza a później ją zrealizować.
  A wszystko dużym drukiem i czytelnie - do starszych, tylko takie przemawiają! Format - wedle uznania. Ważne, by była do dyspozycji jednolita treść ulotki. Jeśli uda się, by można było ściągnąć całość wraz z formą graficzną, to dobrze. A jeśli nie, to każdy chętny będzie mógł sam taką treść obrobić i wydrukować ulotki przynajmniej w kilkudziesięciu egzemplarzach i przy okazji bytności w przychodniach, szpitalach, innych miejscach je pozostawić ...

  https://normalny.nowyekran.pl/post/47714,rzad-chce-przechytrzyc-lekarzy-aptekarzy-i-pacjentow#comment_342258

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Lekarz nawet mając dowód ubezpieczenia i znając poziom refundacji będzie musiał przystawić pieczątkę "Do decyzji NFZ" właśnie z powodu braku dostępu do tych kilkunastu tysięcy wariantów zakresu refundacji leków.
 • @Maria Kowalska - chodzi o całą prawdę - również tę prawdę o drugiej pieczątkę, przystawianej do dokumentacji pacjenta...
  ...o treści "brak możliwości weryfikacji uprawnień pacjenta do leków refundowanych". Kwestia ubezpieczenia zdrowotnego i refundacji leków to dwie strony medalu. My powinniśmy poznać całą prawdę o mechanizmach okradania naszych pacjentów. Ja poruszam sprawę okradania na poziomie ubezpieczenia zdrowotnego (malwersacji pieniędzy ubezpieczonych), ale wcale nie zaprzeczam, że nadużycia są również na poziomie refundacji. Wyzwolić nas może tylko poznanie całej prawdy. Masowe, tłumne nawiedzanie NFZ po EKUZ doprowadzi do przesilenia finansowego, gdyż za każdą wydaną EKUZ musi następować przepływ naszych pieniędzy z ZUS do NFZ. Takie są ustalenia międzynarodowe. Uruchommy ten przepływ kapitału i pilnujmy swoich polskich interesów!
 • @Maria Kowalska
  "Lekarz nawet mając dowód ubezpieczenia i znając poziom refundacji będzie musiał przystawić pieczątkę "Do decyzji NFZ" ..."

  Wiadomo, że tak właśnie jest:
  https://normalny.nowyekran.pl/post/46455,rzecznik-praw-pacjenta-przeciwko-pacjentom-lekarzom-i-aptekarzom

  Po prostu należy zwrócić uwagę na fakt, że słowo"refundacja" jednocześnie odnosi się zarówno do refundacji z tytułu posiadania aktualnego ubezpieczenia, jak i do przyporządkowania do poszczególnych poziomów refundacyjnych zgodnie z (chorymi) pomysłami kretynów/oszustów (kiedyś nazywano ich urzędnikami) z ministerstwa zdrowia - I wtedy nie ma problemu z interpretacją treści pieczątki: "Refundacja do decyzji NFZ". Aptekarze dotąd, świadomie pomijali obecność tej pieczątki, jednak uświadomili sobie wreszcie, że rząd chce ich oszukać i naciągnąć na ogromne kwoty ...

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek & @Maria Kowalska
  Mówmy ludziom o ubezpieczeniach zdrowotnych. Domagajmy się imiennych poświadczeń od NFZ-etu. Nie dajmy się oszukać, że takie poświadczenia można będzie wydawać dopiero za sześć miesięcy. Domagajmy się już, teraz, natychmiast, na wczoraj! Racja jest po naszej stronie!
 • EKUZ
  "Karta EKUZ wydana osobom, które mają zarejestrowany formularz E106, E109, E121 lub odpowiadający im dokument przenośny S1 w innym państwie członkowskim, uprawnia do rzeczowych świadczeń zdrowotnych podczas pobytów turystycznych poza państwem członkowskim zamieszkania i państwem właściwym."

  "Osoby posiadające EKUZ są uprawnione do świadczeń zdrowotnych, które okażą się niezbędne z medycznego punktu widzenia w ich czasie pobytu na terytorium innego państwa członkowskiego, uwzględniając charakter świadczeń i przewidywany czas trwania pobytu. Każdorazowo zakres niezbędnych dla danej osoby świadczeń ustala lekarz. "

  chciałbym by było inaczej, ale wygląda na to że EKUZ można użyć w kazdym kraju UE poza własnym!

  źródło:
  https://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6
 • @Maria Kowalska
  Popieram. Celem jest ukrycie braku środków i zwalenie winy na lekarzy.
  P.S. Nie dajmy się skłócić z farmaceutami mimo jawnej kolaboracji z rządem prezesa ich samorządu.
 • NAJPIERW SPRAWDZIĆ POTEM PISAĆ I GŁOSIĆ GŁUPSTWA !!!
  W KÓŁKO POWTARZA PAN, "ŻE EKUZ JEST DOKUMENTEM POTWIERDZAJĄCYM BYCIE UBEZPIECZONYM NA TERENIE POLSKI.

  TO SZKODLIWE KŁAMSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  NIECH PAN PRZECZYTA TĘ INFORMACJĘ:

  https://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6&artnr=1815

  CYTUJĘ:

  "Uwaga: EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach członkowskich. "

  NIECHŻE PAN WRESZCIE PRZESTANIE OPOWIADAĆ TE KŁAMLIWE BREDNIE I SZKODZIĆ PACJENTOM I SYSTEMOWI OCHRONY ZDROWIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Autor
  Ten cały system, to brednia. Biurokratyczna brednia, kosztująca setki milionów, jeśli nie miliardy złotych.

  A ja się pytam, czy nieubezpieczony Polak ma prawo być nieleczony? Na jakiej podstawie?

  I dlaczego taki skomplikowany, kosztowny, paranoiczny, groźny dla pacjentów system dostępu do refundacji leków?
 • @Rebeliantka - ten cały SYSTEM to jest nasza narodowa rzeczywistość...
  ...i mnie też się chce nieraz płakać. Dopóki społeczeństwo będzie bagatelizowało sprawę ubezpieczeń zdrowotnych (przyjęcie założenia, że "jakoś to będzie") - będzie bolało. Ja proponuję uczciwe podejście - i do naszych urzędników, i do naszych pieniędzy, i do zabezpieczeń elektronicznych. Cierpliwie działając uczynimy wiele.
  :)
  Niech się Pani Rebeliantka przyłączy do PLOP.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej