Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

polskie lobby obrony pacjentów (2) Michał Łakomski proponuje składać wnioski formalne do NFZ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lobbysta polski Michał Łakomski popiera masowe odbieranie europejskich kart ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) od Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) i proponuje jeszcze jeden legalny sposób weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego.

Są mozliwe legalne dzialania i my je zrealizujemy. Dla Polski. Dla siebie samych. Bo Polska to MY!

14 stycznia 2012, godz. 10:48 - polskie lobby obrony pacjentów przed gmachem NFZ przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie. Lobbysta polski Michał Łakomski - znany w Warszawie z niekonwencjonalnych działań na rzecz praworządności i egzekwowania praw obywatelskich odniósł się do pomysłu masowego odbierania EKUZ i dopowiedział jeszcze jeden pomysł na weryfikowanie ubezpieczenia zdrowotnego (odbieranie od NFZ poświadczeń ubezpieczenia wystawianych jako odpowiedź na formalne wnioski ubezpieczonych - polskich pacjentów).

Eugeniusz Sendecki - apeluje do lekarzy polskich o życzliwe traktowanie osób angażujących się w społeczną akcję polskiego lobby obrony pacjentów na rzecz realizacji weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego obowiązującej lekarzy ustawowo od 1-go stycznia 2012.

Działacze polskiego lobby obrony pacjentów - winni być przyjmowani przez dobrych lekarzy, rozumiejących sytuację bez kolejki!

W niedzielę 22-go stycznia 2012 o godzinie 12:00 polskie lobbyobrony pacjentów zaprasza na realizację kolejnego materiału filmowego TELEWIZJI NARODOWEJ- w tym samym miejscu w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 8, przed gmachem NFZ-etu. Prosimy o zebranie się w tym miejscu w grupach nie większych niż 14-to osobowe, o wypowiadanie się przed kamerami, o zabranie własnych kamer i dyktafonów, o samodzielne filmowanie wszystkiego. Prawda nas wyzwoli!

:)

Są mozliwe legalne dzialania i my je zrealizujemy. Dla Polski. Dla siebie samych. Bo Polska to MY!

KOMENTARZE

 • Pan się myli
  Twierdzi Pan, że od 1.01.2012 nałożono na nas obowiązek weryfikacji ubezpieczenia w NFZ. Czy może Pan podać podstawę prawną?

  Tak się złożyło, że zadałem sobie trud i sprawdziłem właśnie jaki dokument potwierdzający objęcie pacjenta ubezpieczeniem zdrowotnym wymagany jest w warszawskich, podlaskich i warmińsko-mazurskich placówkach ochrony zdrowia...

  Otóż w przypadku pracownika jest to książeczka ubezpieczenia poświadczona przez pracodawcę, zaś w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą - dowód wpłaty do ZUS składki zdrowotnej... (może być wydruk z internetu)...

  Jednak jeśli jakiś upierdliwy lekarz się uprze, pacjent może przedstawić w ZOZ druk RMUA (wydawany przez pracodawcę obligatoryjnie od 2012 raz do roku, zaś na wyraźne żądanie pracownika raz na miesiąc, czyli jak do 31.12.2011.
  Druk RMUA stanowi WYSTARCZAJĄCY dowód ubezpieczenia pracownika...

  Podstawa prawna: Ustawa z dnia 16 września 2011 roku o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. z 2011 nr 232 poz. 1378)
  Ustawa z dnia 13 października 1998 roku o systemie ubezpieczeń społecznych (tekst jedn. Dz. U z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 z późn. zm.)...

  Wydaje się zatem, że po raz kolejny wywołuje Pan burzę w szklance wody i tworzy problem tam gdzie go nie ma... starając się jak zwykle ugrać na tym coś dla siebie...

  Co więcej stara się Pan przez niewiedzę i niekompetencję lub co gorsza CELOWO, doprowadzić do OBSTRUKCJI I PARALIŻU STRUKTUR NFZ, których wydolność i tak pozostawia wiele do życzenia...

  Pytanie: KTO NA TYM UCIERPI?

  Odpowiedź: PACJENCI !!!

  CZYLI MY WSZYSCY !!!

  i pomyśleć, że to wszystko dla pięciu minut wątpliwej popularności...
  To straszne...
 • CD Pan się myli
  Wygląda na to, że pacjent jest ubezpieczony kiedy składka zostanie wpłacona do ZUS...
  a dowodem tego jest właśnie dowód wpłaty lub poświadczenie dokonania wpłaty przez pracodawcę w formie druku RMUA..
  i nie powinno pacjenta interesować czy ZUS przekazał te pieniądze NFZ-owi, czy też może wybudował sobie za nie kolejny pałac, albo kupił od kolegów ze studiów Pana Pawlaka tysiące przestarzałych do niczego niezdatnych komputerów... (jak to drzewiej bywało)...
 • @Prawda nas wyzwoli - cieszę się, że Pan/Pani cytuje ustawę.
  Chciałbym żeby Pan/Pani znalazł również fragment prawa obowiązującego od 1-go stycznia 2012, które zobowiązuje lekarzy (pod sankcją osobistej odpowiedzialności finansowej) do weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego i zacytował.
  Będę wdzięczny za pomoc. Wszyscy na tym skorzystamy.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Panie Sendecki to Pan jest lekarzem i Pan twierdzi, że takie "prawo" obowiązuje lekarzy...

  Zaś wykoślawiony tani chwyt erystyczny który Pan zastosował, nazywa się chwytem amerykańskim (tfu - WASP-owskim), polegającym na "przeniesieniu ciężaru dowodu".

  Stwierdził Pan publicznie, że placówki ochrony zdrowia wymagają od pacjentów zaświadczeń z NFZ, które to stwierdzenie ja obaliłem podając obowiązujące postawy prawne i powołując się na weryfikację tego twierdzenia w podlaskich, warmińsko-mazurskich i warszawskich placówkach.

  Pan zaś wymaga ode mnie znalezienia nieistniejącego dowodu na pańską nieprawdziwą teorię.

  Czy z Panem wszystko w porządku?

  Obawiam się, że na propagowaniu Pańskich nieprawdziwych informacji nikt nie skorzysta, no może poza Panem.
 • Żeby byłóa jasność
  Lekarz czy rejestratorka weryfikuje uprawnienia pacjenta do "nieodpłatnej" wizyty lekarskiej poprzez sprawdzenie:
  1. W przypadku pracownika: aktualny wpis w książeczce ubezpieczenia (o ile pracodawca taką udostępnia) lub aktualny, wystawiony przez pracodawcę druk RMUA.
  2. W przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą: aktualny dowód wpłaty składki zdrowotnej do ZUS.
  3. W przypadku dziecka lub innego członka rodziny objętego ubezpieczeniem: ZUS P ZCNA - zgłoszenie danych o członkach rodziny do celów ubezpieczenia zdrowotnego.

  Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ NIE SĄ I NIE MOGĄ BYĆ WYMAGALNE JAKIEKOLWIEK ZAŚWIADCZENIA Z NFZ !!!

  Jeśli zechciałby Pan samodzielnie wprowadzić takie wymaganie (jako praktykujący lekarz), powinien Pan wiedzieć, że ZŁAMIE PAN OBOWIĄZUJĄCE PRAWO.
 • @Prawda nas wyzwoli - właśnie - że NIE WERYFIKUJE. Ryzykujemy, że dokumenty są sfałszowane i nie mamy mozliwosci ich...
  ...zweryfikowania. I tutaj leży pies pogrzebany. Mamy świadomość, że RMUA, dowody wplaty i/lub poswiadczenia z Urzędu Pracy mogą być sfałszowane. NFZ i ZUS nie dają nam narzędzia weryfikacji.
  Jeśli pacjent wyłudzi od nas świadczenie przedstawiając fałszywy dowód wpłaty - to my zapłacimy NFZ-etowi prawdziwe pieniądze.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Jak dotąd nie był Pan w stanie podać podstawy prawnej, na jakiej miałoby się tak dziać.

  Idąc za Pańską karkołomną "logiką" można stwierdzić, że wszelkie dokumenty mogą być sfałszowane, również zaświadczenia z NFZ i dokument EKUZ.

  Dlaczego zatem nawołuje Pan do obstrukcji NFZ poprzez żądanie odeń dokumentów, które również mogą być sfałszowane?
  To nie zrozumiałe i nielogiczne.

  Ponadto Pan jako lekarz nie ma obowiązku weryfikacji autentyczności dokumentów potwierdzających przystąpienie do ubezpieczenia zdrowotnego, bo nie jest Pan kryminologiem czy grafologiem.

  Do Pańskich obowiązków (a raczej obowiązków rejestratorek) należy sprawdzenie czy pacjent legitymuje się dokumentami uprawniającymi do "nieodpłatnej" wizyty. W drodze wyjątku można przyjąć nawet pisemne oświadczenie pacjenta, że jest ubezpieczony. Wymagany wtedy jest dowód osobisty, który również może być sfałszowany.

  Do dodatkowych obowiązków należy również powiadomienie organów ścigania w przypadku stwierdzenia, że dokument przedstawiony przez pacjenta nosi wyraźne cechy dokumentu sfałszowanego.

  Jednak doświadczenie życiowe i zdrowy rozsądek pozwalają przyjąć, iż dokumenty nie będą raczej fałszowane, ze względu na zagrożenie wysokimi karami więzienia przestępstw przeciw dokumentom.

  Nadal czekam na przedstawienie przez Pana podstaw prawnych Pańskich twierdzeń, które uważam za fałszywe i upraszam o prowadzenie dyskusji na poziomie właściwym osobom dorosłym.
 • @Prawda nas wyzwoli - to nie jest karkołomna logika, lecz po prostu prawda.
  Ludzie obecnie tracą pracę, mają kłopoty z pieniedzmi, często nie są ubezpieczeni i mają ewidentną oczywistą pokusę - SFAŁSZOWANIA dowodu wpłaty, RMUA i/lub zaświadczenia z urzędu o tym, że urząd wpłacił pieniądze na NFZ do ZUS-u. Fałszowanie dowodu wpłaty to jest kilkanascie minut pracy przy kolorowej drukarce i xerokopiarce. A w grę wchodzą leki bardzo drogie i zapłacenie za nie jest bolesnym ciosem finansowym. Jakby Pan miał dziecko chore na padaczkę i nie miał pieniędzy - nie dokonałby Pan nielegalnego działania, aby lek uzyskać? A widzi Pan. Dokonałby Pan i to jest smutna rzeczywistość. To jest logiczne. I nie przejmowałby się Pan, że kontroler NFZ-etu ściągnie pieniądze z niewinnego oszukanego lekarza. A może by się Pan i przejmował, ale nie miałby Pan wyjścia w tej kradzieży.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Odbiega Pan uporczywie od tematu.
  W filmie twierdzi Pan, że (cytuję) "od 1.01.2012 musimy legitymować się zaświadczeniami NFZ".

  JEST TO KŁAMSTWEM !!!

  Prosiłem Pana o wskazanie podstawy prawnej - NIE JEST PAN W STANIE TEGO ZROBIĆ !!! BO TAKA NIE ISTNIEJE !!!

  I JEST TO JEDYNIE PAŃSKA KONFABULACJA !!!

  Opowiada pan dyrdymały na każdy temat, aby tylko nie odpowiedzieć na moje proste jak drut pytanie.

  W filmie twierdzi Pan też, że tylko EKUZ, lub zaświadczenie z NFZ jest dobrym potwierdzeniem bycia ubezpieczonym, by w dyskusji stwierdzić, że inne zaświadczenia można sfałszować.

  A EKUZ lub zaświadczenia z NFZ nie można sfałszować???
  Więc po co Pan namawia do występowania o nie???

  Ponadto już Panu pisałem, że twierdzenie jakoby lekarz miał być obciążony za fakt niewykrycia przestępstwa fałszerstwa dokumentów JEST ABSURDALNE I WYSSANE Z PALCA !!!

  NIECHŻE PAN PRZESTANIE WYPISYWAĆ TE OPOWIEŚCI NIE NA TEMAT, TYLKO WRESZCIE ZROBI TO O CO PANA PROSZĘ OD PIERWSZEGO ZDANIA TEJ "DYSKUSJI"...

  ...T.j. WSKAŻE PODSTAWĘ PRAWNĄ LUB ŹRÓDŁO INFORMACJI NA JAKIEJ BUDUJE PAN TĘ CAŁĄ SWOJĄ ABSURDALNĄ NARRACJĘ !!!

  Ja panu podałem stan prawny na dziś wskazując podstawy prawne.
  Jak widać nie zadał Pan sobie trudu żeby chociaż tam zajrzeć, tylko nadal fantazjuje, skacze po tematach, aby uniknąć odpowiedzi na proste pytania.

  Co jeszcze jest Pan w stanie z siebie zrobić aby uporczywie tkwić w swoich kłamstwach?
 • DOŚĆ TYCH SZKODLIWYCH BREDNI !!! PROSZĘ PRZESTAĆ KŁAMAĆ !!!
  W KÓŁKO POWTARZA PAN, "ŻE EKUZ JEST DOKUMENTEM POTWIERDZAJĄCYM BYCIE UBEZPIECZONYM NA TERENIE POLSKI.

  TO SZKODLIWE KŁAMSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  NIECH PAN PRZECZYTA TĘ INFORMACJĘ:

  http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6&artnr=1815

  CYTUJĘ:

  "Uwaga: EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach członkowskich. "

  NIECHŻE PAN WRESZCIE PRZESTANIE OPOWIADAĆ TE KŁAMLIWE BREDNIE I SZKODZIĆ PACJENTOM I SYSTEMOWI OCHRONY ZDROWIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Prawda nas wyzwoli - a wie Pan, że karta EKUZ ma numer?
  Naprawdę. Sprawdzilem. Dwudziestocyfrowy ciąg cyfr.
  To jest bardzo przydatne - zadzwonić do NFZ-etu i się zapytać urzędnika, czy potwierdzi, że posiadacz owej karty z takim-to-a-takim numerem jest ubezpieczony, czy nie? Bo jeśli potwierdzi - to oznacza, że ów pacjent jest ubezpieczony. I to jest bardzo dobra metoda weryfikacji ubezpieczenia. W ten sposób JESTEŚMY W DOMU!
  :)
  No? Czyż nie genialnie proste?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej