Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

polskie lobby obrony pacjentów (3) przejrzystość narodowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

JEST consensus! Obywatel Polak i nie-Polak, obywatel z ubecji, czy esbecji, obywatel nacjonalista i patriota, obywatel mason lub Żyd, obywatel ultralewak i ultraprawicowiec, umiarkowani i mający politykę totalnie gdzieś... WSZYSCY chcemy jednego!

Jesteśmy zmęczeni polityką. Przyglądamy się licznym nieprawidłowościom naszego (naszego? czyje-ż ono tak naprawdę?) państwa i... przyzwalamy na nie. Przykro do tego się przyznać, ale kiedyś będzie trzeba. Im prędzej tym lepiej.

Jest jadnak sfera polskiej medycyny / opieki zdrowotnej / ubezpieczeń zdrowotnych - w której jakoś głupio i wstyd - przymykac dalej oczy na ewidentne, śmiertelnie groźne dla nas wszystkich Zło. Zwłaszcza, że rozwiązanie jest proste. Chodzi o to, by składki na NFZ, które odprowadzamy za pośrednictwem ZUS-u - trafiały tam bez przeszkód. Krążą ponure dez-informacje o przeszkodach, czyli o nielegalnym wpłacaniu sobie na lokaty tych naszych pieniędzy z"chorobowego" przez nieuczciwych pracodawców, przez niektórych urzedników z ZUS-u i/lub urzedów pracy. Ja tym wieściom daję wiarę. Myślę czasem, że Pani Kanclerz Merkel w to jest zamieszana i bardzo mnie to podejrzliwe myslenie martwi. Nie chodzi mi jednak o ściganie i ukaranie ludzi, którzy byli dotąd taki proceder by uprawiali. Ano trudno. Jeśli się już nawet to wydarzało - a niech im bedzie na zdrowie! Niech się udławią naszą krzywdą! Jednak - chodzi nam, uczciwym ludziom o to, żeby tak WYMUSIĆ obieg naszych składek - żeby nikt ich nie tknął. No bo co innego łupienie skóry nam wszystkim przez urzedników na sprawach materialnych. Jesteśmy gotowi na to przyzwolić, licząc że my też komuś skórę złupimy. Aż wstyd o tym pisać, ale to jest patologia, w której żyjemy, poruszamy się, jesteśmy... Ale już sprawa wyjęcia spod tej patologii naszych pieniędzy na leczenie - dojrzewa do kategorycznego rozwiązania. System weryfikacji - czy nasza składka trafia do NFZ-etu - powinien działać od dzisiaj. Natychmiast! I my ten system wprowadzimy. Złapiemy naszych (naszych? czyi oni tak naprawdę są?) urzędników za guzik i tak im będziemy tłumaczyć, taki na nich nacisk wywierać - że wymusimy w tej sprawie ustepstwo!

P o l s k i e     l o b b y    o b r o n y     p a c j e n t ó w   - zaprasza w niedzielę 22-go stycznia 2012 na godzinę 12:00 przed gmach Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie. Prosimy o przybycie zainteresowanych współpracą ukierunkowaną na legalne wyegzekwowanie od urzędników państwowych i samorządowych uczciwych działań na rzecz weryfikacji polskich ubezpieczeń zdrowotnych. Omówimy sprawę, wysluchamy relacji naszego lobbysty Michała Łakomskiego i poznamy postać naszego prezesa inżyniera Jana Strzeżka. Prezes Jan Strzeżek jest tym dobrym czlowiekiem, który naszych pieniędzy będzie dobrze strzegł.

Telefon kontaktowy; 601 787 407, mail;endecki@wp.pl

KOMENTARZE

 • Kolejny pokaz pokrętnej "logiki" doktora Sendeckiego.
  Doktorze Pan chyba nie uważał na lekcjach w szkole podstawowej i średniej, kiedy uczono podstaw logiki...

  Powyżej widzimy kolejny Pański "wywód" który oparty jest na niepewnych, czy wręcz fałszywych przesłankach, prowadzący do kategorycznych wniosków.

  Cytuję:

  "Krążą ponure dez-informacje o przeszkodach, czyli o nielegalnym wpłacaniu sobie na lokaty tych naszych pieniędzy z "chorobowego" przez nieuczciwych pracodawców, przez niektórych urzedników z ZUS-u i/lub urzędów pracy." oraz "Ja tym wieściom daję wiarę."

  =>

  "że z całą pewnością jesteśmy okradani"
  bowiem: "powstrzymamy OKRADANIE POLSKICH PACJENTÓW"

  Zatem z "ponurych dez-informacji" (NIEPEWNYCH), którym "daje Pan jednak wiarę" (NA WIARĘ), wyciąga Pan kategoryczny wniosek, "że z całą pewnością jesteśmy okradani"...

  CZY PAN JEST POWAŻNY ???

  Jeśli taką "logiką" kieruje się Pan przy diagnozowaniu pacjentów, to ja od razu informuję, że z tego co tu napisałem wcale nie wynika, że mam wszawicę lub tasiemca...

  Ja jedynie tak z umiłowania prawdy, która nas wyzwoli...
 • Komu doktor Sendecki daje wiarę?
  Z wrodzonej uczciwości muszę przyznać, że nie dziwi mnie to, iż "daje Pan wiarę ponurym dez-informacjiom o przeszkodach, czyli o nielegalnym wpłacaniu sobie na lokaty tych naszych pieniędzy z"chorobowego" przez nieuczciwych pracodawców, przez niektórych urzedników z ZUS-u i/lub urzędów pracy."

  A nie dziwi mnie to, bowiem to Pan sam jest autorem i źródłem tych "ponurych dezinformacji", jak zgrabnie je Pan zechciał nazwać.
  (Jeśli Pan nie wierzy to proszę obejrzeć swój film i poczytać swoje teksty.)

  Jeszce by tylko tego brakowało żeby sam Pan sobie nie wierzył...
 • @Prawda nas wyzwoli - mam dla Pana dobrą wiadomość. Wkrótce nagramy dla Marka Podleckiego...
  ...materiał, który będzie odpowiedzią na wiele z Pańskich cennych i słusznych uwag.
  Na razie na ten materiał "monitora polskiego";
  http://www.youtube.com/watch?v=MBj6DLAeF8k
  jest bardzo dużo wejść i toczy się istotna dyskusja. Dzieje się to dzięki wysiłkowi ludzi spoza main-streamu. I to jest niezwykłe. Wolna Polska!
 • @Eugeniusz Sendecki
  Nie dość, że KONFABULUJE pan o "FINANSOWANIU Z ZUS CZY NFZ PRZYGOTOWAŃ DO WOJNY Z IRANEM, ZAMIESZANIU WE PRZEPŁYWY FINANSOWE MIĘDZY TYMI INSTYTUCJAMI ANGELI MERKEL I O SŁUŻBACH BERTONE", TO MYLI PAN PRYNCYPIA.

  Miarą Pańskiej skrajnej NIEKOMPETENCJI jest NIEUSTANNE MYLENIE UBEZPIECZENIA CHOROBOWEGO ZE ZDROWOTNYM I NIE ODRÓŻNIANIE ICH.

  W rozmowie tej twierdzi Pan, że "WERYFIKUJE NEGATYWNIE UPRAWNIENIA WSZYSTKICH PACJENTÓW (z jednym wyjątkiem)", co jeśli Pan po raz kolejny nie KŁAMIE, oznacza, że BEZPODSTAWNIE ODSYŁA PAN CHORYCH Z KWITKIEM, POMIMO, ŻE PRZEDSTAWILI DOWODY WPŁAT SKŁADEK UBEZPIECZENIOWYCH DO ZUS, CO W POLSKIM SYSTEMIE PRAWNYM I ZDROWOTNYM JEST DOWODEM BYCIA UBEZPIECZONYM.

  ZATEM (O ILE TO NIE KOLEJNE PAŃSKIE FANTAZJE) CHORZY SĄ PRZEZ PANA I PAŃSKĄ HUCPĘ PSEUDO-POLITYCZNĄ, (OBLICZONĄ NA PIĘĆ MINUT "POPULARNOŚCI") P O Z B A W I E N I NALEŻNEJ IM OPIEKI MEDYCZNEJ !!!

  TO JUŻ JEST POWAŻNA GRANDA !!!

  MAM NADZIEJĘ, ŻE ODPOWIE PAN KARNIE ZA TAKIE ŁAMANIE PRAWA I NARAŻANIE ZDROWIA I ŻYCIA PACJENTÓW !!!

  Choć szczerze mówiąc podejrzewam, że wywinie się Pan jako osoba, która sama potrzebuje pomocy lekarskiej...

  Wklejam Panu link do ustawy refundacyjnej, która to, jak może Pan przeczytać w punkcie 8 reguluje obowiązki lekarzy.

  http://www.warszawa.oia.org.pl/attachments/3083_D2011122069601%20ustawa%20refundacyjna.pdf

  Jeśli znajdzie Pan fragment, który wedle Pana TAM JEST, i potwierdza Pańskie słowa, umyję Panu samochód.

  I jeszcze jedno: Kto Panu powiedział, że policja weryfikuje w komputerze, czy przez radio ubezpieczenie OC, a nie posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdu, ilość punktów karnych, fakt nie bycia poszukiwanym oraz zaewidencjonowanie pojazdu w tzw ewidencji pojazdów????

  Proszę nie wierzyć tak bezgranicznie w słowa tej osoby, bo będzie Pan zimą chodził japonkach...
 • Dość tych szmkodliwych bredni Panie Sendecki !!!
  W KÓŁKO POWTARZA PAN, "ŻE EKUZ JEST DOKUMENTEM POTWIERDZAJĄCYM BYCIE UBEZPIECZONYM NA TERENIE POLSKI.

  TO SZKODLIWE KŁAMSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  NIECH PAN PRZECZYTA TĘ INFORMACJĘ:

  http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6&artnr=1815

  CYTUJĘ:

  "Uwaga: EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach członkowskich. "

  NIECHŻE PAN WRESZCIE PRZESTANIE OPOWIADAĆ TE KŁAMLIWE BREDNIE I SZKODZIĆ PACJENTOM I SYSTEMOWI OCHRONY ZDROWIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Prawda nas wyzwoli - o właśnie. Jest użyty zwrot "osoba ubezpieczona w NFZ". Bardzo Panu/Pani dziękuję...
  ...za przywołanie tego tekstu prawnego. Występuje rozróżnienie pomiędzy "prawo do świadczeń", a "bycie ubezpieczonym w NFZ", prawda? Szlachetna Osobo grożąca mi konsekwencjami karnymi? Czy Osoba zauważa to? Dziękuję, mi też jest miło Osobę poznać.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki
  Pan ma poważne trudności z czytaniem ze zrozumieniem.

  NIE "GROŻĘ PANU KONSEKWENCJAMI PRAWNYMI" jak Pan we właściwy dla siebie sposób fantazjuje, lecz "WYRAŻAM NADZIEJĘ, ŻE ODPOWIE PAN KARNIE ZA TAKIE ŁAMANIE PRAWA I NARAŻANIE ZDROWIA I ŻYCIA PACJENTÓW" (mając na myśli odsyłanie z kwitkiem pacjentów uprawnionych do "nieodpłatnych" świadczeń medycznych, i akceptowanie dokumentów, które w Polsce nie uprawniają do tego. Również uporczywe wprowadzanie pacjentów w błąd.)

  Twierdzi Pan że "Występuje rozróżnienie pomiędzy "prawo do świadczeń", a "bycie ubezpieczonym w NFZ"" - zgadzam się, tylko jaki to ma związek z tym co napisałem i wpływ na prawdziwość mojej wypowiedzi, skoro jest to fragment uwagi o tym, że "osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach członkowskich"...

  Czy gdyby zapis ten miał treść: "osoba uprawniona do świadczeń w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach członkowskich" ZMIENIŁOBY TO FAKT, ŻE WPROWADZA PAN PACJENTÓW W BŁĄD, OKŁAMUJĄC ICH?

  Jest tak, bowiem osoba ubezpieczona w NFZ (czyli taka, która celem uzyskania świadczeń medycznych w Polsce legitymuje się dokumentem RMUA lub dowodem wpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne)- (nie mylić z chorobowym), zaś w innych krajach UE dokumentem EKUZ, JEST WŁAŚNIE "OSOBĄ UPRAWNIONĄ DO ŚWIADCZEŃ".

  Niech Pan najpierw poczyta, a potem się wypowiada.

  I proszę przestać kręcić, bo nie zmieni Pan faktu, ŻE Z SOBIE TYLKO ZNANYCH POWODÓW OSZUKUJE PAN PACJENTÓW I CZYTELNIKÓW TEGO PORTALU !!!
 • @Prawda nas wyzwoli - a wie Pan, że karta EKUZ ma numer? Dwudziestocyfrowy ciąg cyfr.
  To jest bardzo przydatne - zadzwonić do NFZ-etu i się zapytać urzędnika, czy potwierdzi, że posiadacz owej karty z takim-to-a-takim numerem jest ubezpieczony, czy nie? Bo jeśli potwierdzi - to oznacza, że ów pacjent jest ubezpieczony. I to jest bardzo dobra metoda weryfikacji ubezpieczenia. W ten sposób JESTEŚMY W DOMU!
  :)
  No? Czyż nie genialnie proste?
 • @Eugeniusz Sendecki
  Niestety to debilnie kretyńskie !!!
  Słyszał Pan o ustawie o ochronie danych osobowych?
  Jeśli uzyska Pan taką informację telefonicznie będę mył Panu samochód do końca życia i trzepał dywany.

  Poza tym czy zmienia to fakt, że EKUZ NIE POTWIERDZA PRAWA DO KORZYSTANIA Z USŁUG MEDYCZNYCH W POLSCE?

  Widzę, że Pan prędzej da się pokroić na plasterki, niż przyzna do błędów.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Pan naprawdę jest lekarzem???
  Bo zachowuje i przekomarza się Pan jak przedszkolak.
 • @Prawda nas wyzwoli - a czy Pan/Pani słyszał/słyszała o metodach weryfikacji informacji finansowej?
  A widzi Pan/Pani. No to ja opowiem. Dzwoni się do NFZ-etu, podaj 20-tocyfrowy numer z karty EKUZ i zadaje się zapytanie;
  - Czy potwierdzacie, że dana osoba figuruje w Waszej bazie danych jako ubezpieczona, czy jako nieubezpieczona?
  No? Czyż nie jest to genialnie proste? A widzi Pan/Pani.
  W związku z powyższym zapraszam Pana/Panią na godz. 12:00 w dniu 22-gim stycznia 2012 na Chałubińskiego 8 w Warszawie, ażeby się Pan/Pani wypowiedział/wypowiedziała z uznaniem o moim patencie merytoryczno-finansowym. Proszę zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Niestety nie ma Pan racji. To są dane wrażliwe. Takiej informacji nie można uzyskać telefonicznie, choćby nie wiem jak Pan chciał.
 • PLOP SIĘ SPOTYKA I DZIAŁA
  #
  W najbliższą niedzielę 12-go lutego 2012 o godzinie 16:00 polskie lobby obrony pacjentów spotyka się przed siedzibą NFZ przy ul, Chałubińskiego 8 w Warszawie. Omówimy dalsze działania.
  Swoją obecność zapowiedzieli Bartłomiej Kurzeja i Elżbieta Chlebowska.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej