Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

Jan Bodakowski* atakowany za prawdę o Drugiej RP i sanacji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sanacja i przedwojenne zniewolenie masońskie wciąż jest obiektem manipulacji agentów WASP-owskich. Znowu na tym tle iskrzy w polskojęzycznych elitach związanych z prawicą i wyznaniem rzymsko-katolickim. Chodzi o to, żeby się Polacy nie zorientowali.

Od kiedy Eugeniusz Sendecki został wyrzucony** z forum Frondy wydawać się mogło, że temat WASP-owskiego i masońskiego zniewolenia Drugiej RP został skutecznie tam zablokowany. A jednak Jan Bodakowski* jedną lapidarną wypowiedzią przywołał te sprawy przyrównując na FF-orum rządy Drugiej RP i Obecnej.

A było to tak;

Anonimowa osoba o pseudonimie "Embraerdwa" zainicjowała 5-go lutego 2012 o godz. 07:40 wątek "porównanie XX lecia międzywojennego i POstkomuny"

http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/78728

w którym naszkicowała banalne porównanie. Swoją drogą - dziwna jest poranna niedzielna pora tego wpisu. Ciekawe, kto się zajmuje mieszaniem na forach w niedzielny poranek? Kim naprawdę jest "Embraerdwa"? Oczywiście jak w większości tego typu watków chodziło zapewne li tylko o intelektualną gimnastykę, wprowadzenie świadomości nielicznej gromadki uczestników forum Frondy w tory czystej historiozofii. Od tego są przecież fora internetowe. Jednak Jan Bodakowski czterema zdaniami celnie dokanał owego porównania; oto jego wpis z godz. 13:44;

"sanacja też niszczyła Polskę wystarczy poczytać o tym co się działo prywata, nepotyzm, korupcja, ceznura, pijar z tym że wtedy była alternatywa - endecja a dziś jej nie ma "

Krótkie, nokautujące wyrażenie sedna sprawy. Bodakowski zachował się jak rzymski mówca, lapidarnie wypowiadający prawdę o calej epoce.

No i odezwały się nożyce. przeciwko Bodakowskiemu wystapił anonimowy oficer frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "Siemoniak ". O godzinie 14:11 brutelnie zaatakował Bodakowskiego w wątku "Embraerdwa", z pasją wyzywając się na nim tak;

"Zdecydowanie przesadzasz, nawet kłamiesz pan, panie Janku. Rzucasz oskarżenia bez pokrycia. Wspomnienia ludzi, którzy żyli w tamtych czasach są zupełnie inne, więc pana oszczerstwa są zarzutami bez pokrycia. Dlatego protesuję. Łapownik trafi się w najlepszej rodzinie, ale wszelkie nadużycia przeciw państwu w służbie cywilnej, bądź w wojsku były surowo karane, a nie zamiatane pod dywan, jak teraz. Zdarzało się, że jeśli złapano złodzieja, aferzystę, ten honorowo strzelał sobie w łeb. Ludzie w II RP cenili odzyskaną niepodległość i suwerenność kraju, i generalnie poza komuchami pracowali dla jego dobra. A pan po prostu łże jak bura suka."

 AOFI "Siemoniak " nie spoczął na tym zelżeniu Jana Bodakowskiego i przypuścił nowy atak, zakładając jeszcze tego samego dnia o godzinie 15:04 wątek zatytulowany bezczelnie i złośliwie "Muszę sprostować kłamstwa Jana Bodakowskiego, który historii uczy się chyba z Dołęgi Mostowicza,"

http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/78734

"Siemoniak " znęca się nad Bodakowskim, odsłaniając swoje emocjonalne zaangazowanie w sprawę tymi słowy;

"...zamiast z wartościowych źródeł historycznych. Raz po raz oskarża przedwojenną Sanację o niepopełnione winy, obarczając ustrój II RP o nepotyzm, korupcję i złodziejstwo, co jest jawną nieprawdą, manipulacją i kłamstwem.

Istniej mnóstwo źródeł, jak skromnie, wręcz po spartańsku żył marszałek Piłsudski i tego samego wymagał od swoich podwładnych. Żeby zawstydzić pana Bodakowskiego wspomnę tylko, że absolwenci np. szkoły Grudziądzkiej, oficerowie Wojska Polskiego kupowali rząd koński, siodło, czy buty za własne pieniądze, co powodowało, że przez pierwszy rok służby chodzili praktycznie bez wynagrodzenia. Za uszkodzoną lancę, karabin, pistolet, czy czegokolwiek innego ze sprzętu wojskowego oficerowie i żołnierze mieli obowiązek straty pokrywać sami.

Święta pułkowe związane z rocznicami powstania, czy patronów organizowane były ze składek oficerskich, i na ich koszt zapraszano władze miejskie, rodziny i innych gości zewnętrznych. W takich warunkach osoba, która dopuściła się przestępstwa była surowo karana, wydalana z wojska, a często takie osoby dotknięte społeczenym ostracyzmem popełniały samobójstwo.

Nie inaczej było w służbie cywilnej, czyli wśród urzędników państwowych.

Pan Jan naoglądał się "Kariery Nikodema Dyzmy", która przedstawia obraz Sanacji w karykaturalnym świetle, i myśli że pozjadał wszystkie rozumy.

Wstydź się pan, panie Janku, odejdź i nie grzesz więcej."

Zaangazowanemu "Siemioniakowi" idą w sukurs inni AOFI o pseudonimach "Ściana " piszący z błędami ortograficznymi, "Eden " rzucający argumentami finansowymi za sanacją, "BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w " wydal z siebie nawet wypowiedź, że sanacja mniej kradła i niszczyla armię polską od rządów narodowych sprzed zamachu majowego. Inną postawę przyjęli AOFI "Elrond" i "GCCG " którzy zaprezentowali rzeczowe stanowisko, przywołując nie-sanacyjną politykę zagraniczną i mizerę współczesnego wojska polskiego pod rządami Platformy. Jednak ich postawa nie przypadła do gustu "Siemioniaka", który pozwolił sobie na wycieczki emocjonalne do Powstania Warszawskiego i zarzuty anty-UPR-owskie.

Postawa AOFI-ego "Siemoniak" jest charakterystyczna dla tych, którzy chcą utrwalenia wśród naiwnych Polaków niewiedzy i mitologizowania Drugiej RP. Siemioniak uprawia oczernianie Dołęgi-Mostowicza, który zdemaskował masońskie (WASP-owskie) konotacje sanacji. Dlaczego tak czyni? Dopuszczam założenie, że robi to na zlecenie WASP-owskiej agentury, której zależy na o-czarowaniu Polaków szeroko rozumianym Zachodem, na utrwaleniu niewiedzy i zawirowania intelektualnego w temacie - jak Polacy utracili swoje państwo przez masoński zamach stanu i celowe działanie masonerii, która wystawiła nas na pożercie przez Hitlera i Stalina, gdyż istnienie Polski wśród plejady innych suwerennych państw po-wersalskich Środkowej Europy oraz Japonii jako światowego mocarstwa doprowadziło by do zakończenia dominacji WASP-ów już w latach 60-tych XX-go wieku. Oj, coś mnie się widzi, że "Siemoniak " to niezły ptaszek i chyba figura! Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że był może doradcą, albo conajmniej asystentem któregoś z wojewodów PiS-owskich? Oczywiście dopuszczam również wariant, że jest li tylko parobkiem polskim, szczerze zafascynowanym Zachodem, oszukanym i błądzącym?

Ponuro mi brzmi złowieszcze wzywanie Jana Bodakowskiego przez tego Pana "Siemoniak" do "odejścia". Co to ma znaczyć? Czy nie jest to zatajona groźba karalna? Czy jest to jakiś szantaż? A może - danie do zrozumienia, że mamy do czynienia z rzeczywistą władzą na FF-orum?

Jan Bodakowski widocznie nie zrażony atakiem Siemioniaka w innym wątku na FF-orum zamieszcza niewinną, grzeczną i uładzoną recenzję książki "Czas Próby. Wywiad II RP w przededniu II wojny światowej" Piotra Kołakowskiego. Znaczy - jeszcze go nie wyrzucili. Uff!

http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/78735

_________________________ 

*Jan Bodakowski, ongiś pracownik słynnej księgarni "Antyk" w podziemiach Koscioła Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim w Warszawie. Księgarnię usunięto w związku z rozpowszechnianiem polskiej patriotycznej literatury niepodobającej się WASP-om. Pikieter. Brał udzial 10-go października 2009 w pikiecie przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu i był świadkiem proroctwa Bartlomieja Kurzeji. Wielokrotnie niestety negatywnie się wypowiadał o TELEWIZJI NARODOWEJ. Brunet, oczy piwne.

**Wyrzucanie Sendeckiego z forum Fronda.pl - wydarzało się parę razy, aż w końcu wyrzucili mnie definitywnie. Zawsze na FF-orum wypowiadałem się w slusznej sprawie, czystą polszczyzną, bez obrażania, ale konsekwentnie reprezentując myślenie polskie. AOFI z FF-orum zaaranżowali wobec mnie aferę limerykową, wielokrotnie lżyli, rzucali oszczerstwa, a w końcu zdemaskowali się i widząc, że mój przykład jest dla polskich gojów zaraźliwy założyli drugie, niby konkurencyjne forum Rebelya, na które takich jak ja po prostu nie wpuszczają.

KOMENTARZE

 • Polska międzywojenna tzw II Rp
  .
  .....była częścią planu władzy światowej. Plan miał na celu podział świata
  na dwie kontrolowane strony zimnowojenne. Zaś przebieg ówczesnych
  20 lat rządów, był przygotowaniem terenu rozpoczęcia II Wojny Światowej. Dlatego zagłębienia się w tę rzeczywistość pokazuje odgórne utrzymywanie Polski międzywojennej w planowej słabości, gdzie działania gospodarcze były pozorowaniem rozwoju, zaś propaganda czyniła wszystko aby nie był tego widać.

  Tu przeskoczę do współczesności. Otóż ciekawym argumentem potwierdzającym, że II RP była częścią akcji władzy światowej, jest fakt że i tak za "komuny" jak i dzisiaj jest blokowane badanie, pod tym kątem, tego fragmentu historii.

  Po prostu, czasy się zmieniają (są zmieniane) a władza pozostaje ta sama
  i dba o swoje interesy dzisiaj tak samo jak kiedyś.

  Mam też wrażenie, poparte długim intenetowym doświadczeniem, że za
  wyczyny Embraerdwa, Ściany, Edena, Siemoniaka i innych temu podobnych, płacimy z naszych podatków. Pamiętajmy że stosowny minister przemilczał pytanie o Departament Plotki w ABW.
 • ES
  Przyznaję, że nie jestem nadmiernie zaangażowany w temat rozróżniania, czy rządzi nami żydokomuna, czy WASP i masoneria

  Dlaczego?
  Bo każdy system władzy jest tylko pianą dla życia społeczeństwa. Wnika i zmienia społeczeństwo tylko w długim okresie. To czas 3 pokoleń.

  Z perspektywy 20-lecia międzywojennego liczyła się pamięć o odzyskaniu niepodległości, odbudowa gospodarki i scalenie ziem Rzeczypospolitej w jeden organizm.

  Wpływy masońskie były, acz ograniczone i te wpływy ujawniły się po śmierci Piłsudskiego. Ale czas oddziaływania był za krótki na istotne zmiany społeczne.

  Ma Pan rację w zaznaczeniu, że istniała endecja - jako odrębna siła.
  Tyle, że trzeba dodać, że istniały też elity polskie - ziemiaństwo. Warstwa mająca tradycje w utrzymywaniu polskości i, co ważne, niezależne źródła utrzymania.

  Obecnie mamy inną sytuację.
  Nie ma siły, jaką była endecja i nie ma elit polskich.
  Są obce elity zajmujące newralgiczne stanowiska w aparacie władzy i są "elity katolickie" czyli kler.

  Moim zdaniem - nie jest konstruktywnym dywagowanie o zaszłościach w tym kontekście, jak w notce; celem powinno być stworzenie nowych polskich elit. Elit Ducha Polskiego.
  Tylko wtedy będzie istniała siła, która może przeciwstawić się tym rozszarpującym Polskę na kawałki - katolickie, masońskie, żydowskie, czy carskie, albo niemieckie.

  Każda z tych opcji twierdzi, że jedynie ona ma wizję Polski.
  Owszem - jako łupu.

  Dlatego tę notkę oceniam negatywnie. Bo nie prowadzi do poszukiwania rozwiązania, a jedynie jątrzy.
  A potrzeba idei, która połączy Polaków we wspólnotę, gdzie dobro Ojczyzny będzie współgrało z możliwościami rozwoju (materialnego i duchowego) jednostek.
 • @Antoni1 11:58:35 No właśnie. BRAWO BODAKOWSKI!
  :)
  Fajnie im tam bobu zadał. Dzielny chłop!
 • :)
  Panie Eugeniuszu, ja już czasem nie mam siły walczyć z tym sanacyjnym kłamstwem, który w dzisiejszej Polsce wyolbrzymia dokonania Pułkowników, masonerii, żydostwa i komunistów i samego niezwyciężonego marszałka Polski, który nigdy nigdzie nie walczył, ale prowadził cały naród na Kowno a potem jego spadkobiercy na cerkwie ukraińskie, no chyba, że walczył pod pierzyną u swojej kochanki, a tak tępił Polaków, ale podejrzewam, że za 30 lat Polacy znowu będą wychwalali rządy PO i PiS-u oraz SLD, do tego potrzeba jednak wojny, zaborów, zsyłek, bo wtedy jawi się nam Polakom nawet taka Polska, która była przecież ułomna i zła, jako coś wspaniałego, doskonałego i niedoścignionego.

  Bo kto pamięta o takich ludziach jak Doboszyński, Rybarski, Kossak-Szczucka czy Popławski i o tych setkach tysiącach ludzi - Polakach, którzy wtedy już po przewrocie majowym próbowali funkcjonować i odtwarzać polskie imperium poprzez polską cywilizację, a robili to pod groźbą aresztowań, uwięzienia i często w konspiracji.

  Ale cóż się dziwić, jeżeli marszałek Piłsudski o swoich rodakach wypowiadał się, że to k..wy, złodzieje, polactwo, że trzeba z tymi bandytami zrobić porządek, wszystkich pozamykać, tak jak dzisiaj niektórzy Polacy o innych piszą i mówią polactwo, lemingi, a drudzy mohery i filce, nie ma się czemu dziwić, jeżeli niektórzy politycy odwołują się do idei Wielkiej Polski i przy okazji wychwalają Piłsudskiego i jego sanację, a drudzy w tym czasie odwołują się do żołnierzy wyklętych, którzy w większości przypadków byli ideologicznymi przeciwnikami Piłsudskiego i jego sanacji, którzy w tejże musieli często ukrywać się i działa jak pod zaborem w konspiracji. Taka była ta sanacja pełna niesprawiedliwości, kumoterstwa, masonerii, okultyzmu, rautów, szybkich karier, ale była i druga strona SN, OWP, ONR, Falanga.

  Ja już dawno Piłsudskiego porównałem do Jaruzelskiego, a jego sanację do tego, co wyprawia teraz w Polsce PO, SLD, PSL i PiS, te wszystkie partie robią to naprzemiennie. Do tego towarzystwa obecnie doszedł ruch Palikota oraz JPN, Kurski i Ziobro ze swoimi ludźmi.

  Ta cała fronda to z daleka pachnie masonerią, żydostwem i sekciarstwem oraz judaistyczną schizmą, która mieni nam się jako judeochrześcijaństwo. Pan Jan Bodakowski wydaje się wychodzi z letargu i z tego zachwytu, który miał do tych ludzi, niestety obawiam się, że już wkrótce będzie musiał się pożegnać z tamtym portalem, a szkoda.

  Bo przecież myśl narodową trzeba wszędzie krzewić i rozpowszechniać, nawet w nieprzychylnym dla nas towarzystwie i środowiskach - na wrogiej ziemi, bo przecież trzeba nieść dobrą nowinę pośród bisurmany i judaistów. :)))

  Pozdrawiam panie Eugeniuszu.
 • @Paweł Tonderski 13:39:30 - Panie Pawle! ODWAGI!
  :)
  Należy się trzymać razem i wspólnie robić mądre rzeczy. Ja proponuję popracować nad aferą EKUZ. Nic tak dobrze nie robi na stosunki wewnątrzspołeczne jak uczciwe traktowanie swoich pieniędzy na leczenie. Wyłączmy najpierw spod patologicznego zarządzania forsę, którą wpłacamy na NFZ. Potem przyjdą inne okazje i jakoś to będzie. Polska będzie!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej