Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4879 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

ZABIŁ 400 KOMUNISTÓW AGENTÓW GESTAPO. REWOLWER "PORAWY"...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

AK-owcy wykonywali na nich wyroki śmierci rewolwerem nagant Stefana Matuszczyka pseudonim "Porawa". Antypolska współpraca podczas okupacji komunistów z gestapo (tajną policją niemiecką) powraca jak senny koszmar.

..Witold Michałowski prezentuje rewolwer swojego tescia, którym AK-owcy zlikwidowali 400-tu konfidentów w czasie wojny. Stefan "Porawa" Matuszczyk, oficer AK-owskiego kontrwywiadu to kawał historii! Przekazał zięciowi prawdę historyczną o naszych prześladowcach i wiedze - gdzie zakopał boń. Po latach Witold Michalowski wykopał spod wskazanej przez teścia jabłonki zawiniatko z rewolwerem typu nagant i z dumą prezentuje telewidzom TELEWIZJI NARODOWEJ. Ech, ten otwór wylotowy lufy wiele mógłby nam dzisiaj opowiedzieć - o tym jak nasi żołnierze bronili Ojczyzny i wymierzali Sprawiedliość! Niestety, wielu konfidentów gestapo zostało przewerbowanych do służb sowieckich okupujących Polskę i sprawiedliwości dzięki Stalinowi uniknęło. Dylemat odpowiedzialności imiennej uprzywilejowanych przez Stalina potomków tych ludzi odbija się dzisiaj czkwaką historyczną, kompromituje IPN, historyków i duchowieństwo krajowe. Kolejny niezałatwiony element naszej współczesności zakorzenionej w przeszlości.

NAGANT OFICERA KONTRWYWIADU AK STEFANA PORAWY MATUSZCZYKA POKAZUJE WITOLD MICHAŁOWSKI

.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Eeeeech...
  Gdzie dziś chłopcy z tamtych lat.........wracajcie!! Pzdr
 • Ciekawe przemyślenia...
  :-)
 • wyczyścić , naoliwić i niech czeka
  może się jeszcze przyda
 • Autor
  I jeszcze jedno co przeoczyłem we wpisie literówka, nie pisze się NAGAN a NAGANT I to tyle reszta to po prostu złoto, ja swój już naoliwiłem ;) Pzdr
 • @lancelot 13:25:06
  http://en.wikipedia.org/wiki/File:MWP_Nagant.JPG

  A oto on w całej krasie
 • @lancelot 13:25:06
  słowniki dopuszczają bez T i całe życie mówiłem nagan, nagany. Ciekawe...
 • Powrot tamtych lat
  Panstwo nasze jest POd okupacja. Czas stworzyc Panstwo Podziemne wraz ze wszystkimi sluzbami, sadownictwem, policja i wojskiem i zaczac prostowac nasze drogi.
 • @autor
  zasada numer jeden: nie celuje się z broni, nawet nie nabitej, do człowieka.
  (oczywiście poza sytuacją gdy to jest konieczne).

  tutaj wykazaliście się nieznajomością tej zasady. ja rozumiem, że to było dla celów reportażu, odrobinka dramatyzmu ...
 • @lancelot 13:25:06
  ale powszechnie mówi się "nagan"
 • @Pirx 18:38:00
  napisał:
  "zasada numer jeden: nie celuje się z broni, nawet nie nabitej, do człowieka"

  Zasada bardzo ważna.

  Lecz na tych zdjęciach było widać, że jest to broń po wielu przejściach... A więc mocno przeżarta rdzą i bez wielu istotnych elementów — czyli całkowicie niezdatna do użytku...
 • @Andy-aandy 19:53:09
  OK
  odruch powinien pozostać.
 • Panie Sendecki.. kogo Pan tu znów propaguje?????
  Taaak.. ciekawy gość z tego Matuszczyka... niby zabijał tych komunistów a w prlu zrobił całkiem niezłą karierę. W czasie gdy bohaterowie AK umierali w katowniach sowieckich .. on .. ten Matuszczyk robił karierę na szczeblach zarezerwowanych dla sprzedawczyków prlowskich.

  "Po wojnie pracował najpierw jako dyrektor handlowy fabryki "Metal" w Warszawie. W lipcu 1949 r. został redaktorem działu sportowego i lektorem Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie. Kierownikiem organizacyjnym Biura Wydawnictw Zagranicznych został w grudniu 1950 r. Potem pracował jako sekretarz redakcji "Żyjmy Dłużej", inspektor Spółdzielni "Gromada" oraz redaktor w "Agpolu". Był także prezesem Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Zmarł 9 grudnia 1979 r. w Warszawie."

  I co.. mało Panu tych sowieciarzy w rodzaju Porębów, Grudniewskich, Wileckich..?
 • @konserwatystka 22:24:43 - Pani anonimowy wpis daje wyraz dziwnej frustracji i niezrozumieniu...
  ...że TAKA jest dzisiaj Polska. Nie mamy lepszych polskich reżyserów i specjalistów od wojskowości czy energetyki gazowej. Ja na przykład chętnie bym zrobił wywiad z Panią. Ale Pani nie chce. Ukrywa się i spoza anonimowego węgła strzyka jadem na moje i moich polskich rozmówców wypowiedzi. W wojnie informacyjnej, która się toczy w internecie USTAWIA SIĘ Pani po stronie antypolskiej? Dlaczego? Skąd w Pani tyle nienawiści i niezrozumienia? Dlaczego Pani nie jest po naszej (polskiej!) stronie?
 • @Marqus 11:58:34
  I do dziela!
 • @Donpedro 06:14:14 - Panie Kolego Donpedro, mam maleńską prośbę do Pana. Prośbuńkę wręcz!
  Otóż - niech Pan nawiąże na privie kontakt z anonimowym oficerem frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "konserwatystka ". Niech się Pan dowie - czemu on/ona taka przeciwko mnie? Osoba o takim samym nicku wiele razy dezawuowała mnie na elitarnym forum Stanisława Michalkiewicza (FSM). Po zbadaniu sprawy - proszę się zgłosić i omówimy - co dalej robić z tym AOFI?
 • @Eugeniusz Sendecki 06:08:32
  Panie Eugeniuszu, pana strona nie jest w żadnym razie, polską stroną.
  Pana "bohaterowie" mają przeszłość sowiecką i wie.. Pan ja mam taki cel aby to zakłamanie obnażać.
 • @konserwatystka 20:41:11 - no, ale co ja mam zrobić, że mam sowiecką przeszłość? Mojego Ojca...
  ...Św. Pam. Dominika Sendeckiego (1918-1982) przemocą sowieci wcielili do 419 batalionu naprawczego czołgów Armii Czerwonej w roku 1940-tym. Bo myśmy mieli młyn w Niesuchojeżach nad Turią, który nam Sowieci upaństwowili. Oczywiście Mój Tato jak tylko mógł najszybciej - dał się wziąć w roku 1942-gim do niewoli Niemcom i z tej niewoli był uciekł po pół roku, aby wstąpić do 27-mej Dywizji Wołyńskiej AK. Walczył w tej dywizji aż do zagarnięcia jej do niewoli pod Lubartowem w lipcu/sierpniu 1944 przez Armię Czerwoną. Uciekł wtedy do Tyszowiec i żył sobie spokojnie, budując Polskę Ludową jak umiał najlepiej. Skończył studia w Gdańsku na Polibudzie, został nauczycielem, uczył polską młodzież. Święty człowiek! I wcale nie był sowieciarzem! Nigdy nie zdradził Polski!
 • @Eugeniusz Sendecki 15:59:50
  No widzi Pan, Panie Eugeniuszu.. trzeba brać przykład z przodka i promować Polaków z taką przeszłością.. a nie sowieciarzy i kłamców jak grudniewski, poręba, wilecki.. i ten bogacz z Teneryfy.

  Wie Pan, że Polonia z Argentyny to Kobylańskiego nie poważa.. nicanic.
  Wiem bo mi mówili potomkowie krewniaka z NSZ. Wtedy a było to 2 lata temu nie wierzyłam im.. ale "po owocach poznacie" i poznałam.

  Proszę się nawrócić na Prawdę.. warto.
 • Mógłbym choć dotknąć to cudo?
  Przeczyściłbym profesjonalnie ten pistolet, naoliwił dobrą oliwą, ucałował z namaszczeniem. Przyda się ta broń jeszcze, Tusek i Komor ciągle dychają jeszcze i szkodzą.
 • @Pan podporucznik 22:15:19
  Też bym chętnie dotkną spustu tego ustrojstwa celując w dupę (a potem w głowę - w dupę dlatego że to u niego główna podstawa egzystencji a resztki mózgu służą do tego by dzielić Polaków) kaczyńskiego jarka.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej