Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

ZABIŁ 400 KOMUNISTÓW AGENTÓW GESTAPO. REWOLWER "PORAWY"...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

AK-owcy wykonywali na nich wyroki śmierci rewolwerem nagant Stefana Matuszczyka pseudonim "Porawa". Antypolska współpraca podczas okupacji komunistów z gestapo (tajną policją niemiecką) powraca jak senny koszmar.

..Witold Michałowski prezentuje rewolwer swojego tescia, którym AK-owcy zlikwidowali 400-tu konfidentów w czasie wojny. Stefan "Porawa" Matuszczyk, oficer AK-owskiego kontrwywiadu to kawał historii! Przekazał zięciowi prawdę historyczną o naszych prześladowcach i wiedze - gdzie zakopał boń. Po latach Witold Michalowski wykopał spod wskazanej przez teścia jabłonki zawiniatko z rewolwerem typu nagant i z dumą prezentuje telewidzom TELEWIZJI NARODOWEJ. Ech, ten otwór wylotowy lufy wiele mógłby nam dzisiaj opowiedzieć - o tym jak nasi żołnierze bronili Ojczyzny i wymierzali Sprawiedliość! Niestety, wielu konfidentów gestapo zostało przewerbowanych do służb sowieckich okupujących Polskę i sprawiedliwości dzięki Stalinowi uniknęło. Dylemat odpowiedzialności imiennej uprzywilejowanych przez Stalina potomków tych ludzi odbija się dzisiaj czkwaką historyczną, kompromituje IPN, historyków i duchowieństwo krajowe. Kolejny niezałatwiony element naszej współczesności zakorzenionej w przeszlości.

NAGANT OFICERA KONTRWYWIADU AK STEFANA PORAWY MATUSZCZYKA POKAZUJE WITOLD MICHAŁOWSKI

.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Eeeeech...
  Gdzie dziś chłopcy z tamtych lat.........wracajcie!! Pzdr
 • Ciekawe przemyślenia...
  :-)
 • wyczyścić , naoliwić i niech czeka
  może się jeszcze przyda
 • Autor
  I jeszcze jedno co przeoczyłem we wpisie literówka, nie pisze się NAGAN a NAGANT I to tyle reszta to po prostu złoto, ja swój już naoliwiłem ;) Pzdr
 • @lancelot 13:25:06
  http://en.wikipedia.org/wiki/File:MWP_Nagant.JPG

  A oto on w całej krasie
 • @lancelot 13:25:06
  słowniki dopuszczają bez T i całe życie mówiłem nagan, nagany. Ciekawe...
 • Powrot tamtych lat
  Panstwo nasze jest POd okupacja. Czas stworzyc Panstwo Podziemne wraz ze wszystkimi sluzbami, sadownictwem, policja i wojskiem i zaczac prostowac nasze drogi.
 • @autor
  zasada numer jeden: nie celuje się z broni, nawet nie nabitej, do człowieka.
  (oczywiście poza sytuacją gdy to jest konieczne).

  tutaj wykazaliście się nieznajomością tej zasady. ja rozumiem, że to było dla celów reportażu, odrobinka dramatyzmu ...
 • @lancelot 13:25:06
  ale powszechnie mówi się "nagan"
 • @Pirx 18:38:00
  napisał:
  "zasada numer jeden: nie celuje się z broni, nawet nie nabitej, do człowieka"

  Zasada bardzo ważna.

  Lecz na tych zdjęciach było widać, że jest to broń po wielu przejściach... A więc mocno przeżarta rdzą i bez wielu istotnych elementów — czyli całkowicie niezdatna do użytku...
 • @Andy-aandy 19:53:09
  OK
  odruch powinien pozostać.
 • Panie Sendecki.. kogo Pan tu znów propaguje?????
  Taaak.. ciekawy gość z tego Matuszczyka... niby zabijał tych komunistów a w prlu zrobił całkiem niezłą karierę. W czasie gdy bohaterowie AK umierali w katowniach sowieckich .. on .. ten Matuszczyk robił karierę na szczeblach zarezerwowanych dla sprzedawczyków prlowskich.

  "Po wojnie pracował najpierw jako dyrektor handlowy fabryki "Metal" w Warszawie. W lipcu 1949 r. został redaktorem działu sportowego i lektorem Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie. Kierownikiem organizacyjnym Biura Wydawnictw Zagranicznych został w grudniu 1950 r. Potem pracował jako sekretarz redakcji "Żyjmy Dłużej", inspektor Spółdzielni "Gromada" oraz redaktor w "Agpolu". Był także prezesem Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Zmarł 9 grudnia 1979 r. w Warszawie."

  I co.. mało Panu tych sowieciarzy w rodzaju Porębów, Grudniewskich, Wileckich..?
 • @konserwatystka 22:24:43 - Pani anonimowy wpis daje wyraz dziwnej frustracji i niezrozumieniu...
  ...że TAKA jest dzisiaj Polska. Nie mamy lepszych polskich reżyserów i specjalistów od wojskowości czy energetyki gazowej. Ja na przykład chętnie bym zrobił wywiad z Panią. Ale Pani nie chce. Ukrywa się i spoza anonimowego węgła strzyka jadem na moje i moich polskich rozmówców wypowiedzi. W wojnie informacyjnej, która się toczy w internecie USTAWIA SIĘ Pani po stronie antypolskiej? Dlaczego? Skąd w Pani tyle nienawiści i niezrozumienia? Dlaczego Pani nie jest po naszej (polskiej!) stronie?
 • @Marqus 11:58:34
  I do dziela!
 • @Donpedro 06:14:14 - Panie Kolego Donpedro, mam maleńską prośbę do Pana. Prośbuńkę wręcz!
  Otóż - niech Pan nawiąże na privie kontakt z anonimowym oficerem frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "konserwatystka ". Niech się Pan dowie - czemu on/ona taka przeciwko mnie? Osoba o takim samym nicku wiele razy dezawuowała mnie na elitarnym forum Stanisława Michalkiewicza (FSM). Po zbadaniu sprawy - proszę się zgłosić i omówimy - co dalej robić z tym AOFI?
 • @Eugeniusz Sendecki 06:08:32
  Panie Eugeniuszu, pana strona nie jest w żadnym razie, polską stroną.
  Pana "bohaterowie" mają przeszłość sowiecką i wie.. Pan ja mam taki cel aby to zakłamanie obnażać.
 • @konserwatystka 20:41:11 - no, ale co ja mam zrobić, że mam sowiecką przeszłość? Mojego Ojca...
  ...Św. Pam. Dominika Sendeckiego (1918-1982) przemocą sowieci wcielili do 419 batalionu naprawczego czołgów Armii Czerwonej w roku 1940-tym. Bo myśmy mieli młyn w Niesuchojeżach nad Turią, który nam Sowieci upaństwowili. Oczywiście Mój Tato jak tylko mógł najszybciej - dał się wziąć w roku 1942-gim do niewoli Niemcom i z tej niewoli był uciekł po pół roku, aby wstąpić do 27-mej Dywizji Wołyńskiej AK. Walczył w tej dywizji aż do zagarnięcia jej do niewoli pod Lubartowem w lipcu/sierpniu 1944 przez Armię Czerwoną. Uciekł wtedy do Tyszowiec i żył sobie spokojnie, budując Polskę Ludową jak umiał najlepiej. Skończył studia w Gdańsku na Polibudzie, został nauczycielem, uczył polską młodzież. Święty człowiek! I wcale nie był sowieciarzem! Nigdy nie zdradził Polski!
 • @Eugeniusz Sendecki 15:59:50
  No widzi Pan, Panie Eugeniuszu.. trzeba brać przykład z przodka i promować Polaków z taką przeszłością.. a nie sowieciarzy i kłamców jak grudniewski, poręba, wilecki.. i ten bogacz z Teneryfy.

  Wie Pan, że Polonia z Argentyny to Kobylańskiego nie poważa.. nicanic.
  Wiem bo mi mówili potomkowie krewniaka z NSZ. Wtedy a było to 2 lata temu nie wierzyłam im.. ale "po owocach poznacie" i poznałam.

  Proszę się nawrócić na Prawdę.. warto.
 • Mógłbym choć dotknąć to cudo?
  Przeczyściłbym profesjonalnie ten pistolet, naoliwił dobrą oliwą, ucałował z namaszczeniem. Przyda się ta broń jeszcze, Tusek i Komor ciągle dychają jeszcze i szkodzą.
 • @Pan podporucznik 22:15:19
  Też bym chętnie dotkną spustu tego ustrojstwa celując w dupę (a potem w głowę - w dupę dlatego że to u niego główna podstawa egzystencji a resztki mózgu służą do tego by dzielić Polaków) kaczyńskiego jarka.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej