Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
661 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

NAJLEPSZĄ OBRONĄ JANA KOBYLAŃSKIEGO JESTEŚMY... MY, POLACY!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikodem Dyzma polskiej dyplomacji, który był agentem w PRL-u, tak w Kanadzie jak i w innych miejscach. Jego ojciec był wysokim oficerem bolszewickiego i polskiego wywiadu. Schnepf wielokrotnie rzucał oszczerstwa na Prezesa Jana Kobylańskiego (...)

W niedzielę 27-go maja 2012 od godziny 17:00 przed pomnikiem Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie przy wizytkach na Krakowskim Przedmieściu inicjujemy akcję społeczną na rzecz odwolania Ryszarda Schnepfa z funkcji polskiego ambasadora w USA. Proszę o kontakt przez skypa (eugeniusz.sendecki), mail (endecki@wp.pl), telefon (+48 601 787 407).

Oświadczenie USOPAŁ, Montevideo, 25.05.2012

Szanowni Państwo,
Otrzymaliśmy informację, że na najbliższy poniedziałek 28 maja 2012 planowany jest, przez antypolskie elementy, duży atak na tegoroczne XVII Walne Zebranie USOPAŁ, które miało miejsce na Teneryfie oraz na organizacje polskie, które w tym ważnym wydarzeniu uczestniczyły. Atak przygotowywany przez prasę Michnikowską i podobną jej bandę antypolaków, wrogich tradycji i historii Polski i przywiązaniu Narodu Polskiego do wiary katolickiej.
To są podłe ataki skierowane przeciwko wielkiemu Patriocie Prezesowi Janowi Kobylańskiemu, działalności i organizacjom przez niego prowadzonym, ale także przeciwko wszystkim organizacjom i osobom, które w tym spotkaniu brały udział, i które usilnie dążą do zmiany sytuacji w kraju, usunięcia ludzi wrogich naszej Ojczyźnie, antypolaków, żydokomuny, która od lat niszczy i okupuje kraj. Dążą do zmiany rządu, który jest jak te trzy małpy: nic nie słyszy, nic nie widzi, nic nie mówi!!
Mamy nadzieję, że Naród się obudzi, zrozumie i wyzwoli z tej okupacji. W kraju prawie nie ma polskiej prasy, mediów, jesteśmy totalnie zniewoleni. Bo brak środków komunikacji, to brak wolności- szerzy się kłamliwe informacje, oszczerstwa i oszukuje Naród, który ślepo wierzy zapominając o historii i o tym, że w rządzie jest wielu antypolaków, którzy blokują wyzwolenie Polski z tej okupacji!
Prosimy o publikowanie tej informacji i poinformowanie jak największej rzeszy odbiorców.
Redakcja USOPAŁ

Informacje USOPAŁ, Montevideo, 25.05.2012

Szanowni Państwo,
Otrzymaliśmy dziś wiele wiadomości pocztą elektroniczną, na ich podstawie mieliśmy również telefony od kilku osób. Jedna z osób zainteresowanych, zwróciła się z bardzo trafnym zapytaniem, które chcielibyśmy Państwu przytoczyć: dlaczego w Polsce nie zbiera się podpisów i nie zaczyna się dochodzeń w sprawie agentów i oszustów jak Ryszard Schnepf – Nikodem Dyzma polskiej dyplomacji, który był agentem w PRL-u, tak w Kanadzie jak i w innych miejscach. Jego ojciec był wysokim oficerem bolszewickiego i polskiego wywiadu. Schnepf wielokrotnie rzucał oszczerstwa na Prezesa Jana Kobylańskiego, którego oszukał na sprzedaży auta jako ambasador.
Dziś mamy do czynienia z parodią. Człowiek o antypolskiej przeszłości, ambasador w Hiszpanii, teraz zostaje mianowany ambasadorem w Waszyngtonie. To jest wstyd dla Narodu Polskiego, że coś takiego ma miejsce. Nie można zapominać, że Schnepf na Uniwersytecie Warszawskim był ważnym członkiem żydowskiego komunistycznego Związku Studentów. To jest nieprawdopodobne, że tacy ludzie dzisiaj są w rządzie, parlamencie! Działacze organizacji komunistycznych i szpiegowskich, z przeszłością wrogą Narodowi Polskiemu są głównymi decydentami w sprawie polskiej! Takim egzemplarzem jest właśnie Ryszard Schnepf.
Osoba, która z nami się skontaktowała pyta, dlaczego w Polsce nie zbiera się podpisów w tej sprawie, jak i przeciwko tym, którzy oszukali Naród przy Okrągłym Stole, i jest to publicznie wiadome. Proponujemy, aby tego się podjąć i mówimy o tym publicznie. Nie można przecież zapominać, że 80% tych, którzy decydowali przy Okrągłym Stole to była żydokomuna, ze zmienionymi nazwiskami i dzisiaj nadal nami rządzą!
Najwyższy czas, żeby zrobić z tym porządek, generalną kontrolę i usunąć wrogich naszemu Państwu ludzi.
My nie wiemy czy Wałęsa był czy nie był tajnym współpracownikiem SB, ale o Ryszardzie Schnepfie wiedzą wszyscy i jest to fakt. Proponujemy, aby takie działania podejmować, takie listy zrobić i ratować naszą Ojczyznę.
Osoba, która do nas zadzwoniła poinformowała o artykule, który ukazał się w niemieckim Bild Zeitung „Gerichtsurteil: Keine deutschen Namen für Ausländer”, czyli „Żadnych niemieckich nazwisk dla cudzoziemców”. Nawiązuje on do wyroku sądowego, wydanego w Göttingen, który jest doskonałym przykładem, jak w innych państwach bronią się przed „przefarbowanymi lisami”, że obcokrajowcy nie mogą przyjmować niemieckich nazwisk i nie jest dopuszczalna zmiana imion i nazwisk na niemiecko brzmiące (Az.: 4 A 18/11).
Fakt ten jeszcze bardziej unaocznia głupotę Polaków, którzy nie wyciągają konsekwencji i wniosków z tego, że żydokomuna przygotowana jako agenci w różnych częściach świata, w bezczelny sposób zmieniała i zmienia swoje nazwiska, żeby w ten sposób jeszcze bardziej szkodzić Narodowi Polskiemu.
Zwracamy uwagę, że jak chce się znać PRAWDĘ o Schnepfie i całej tej bandzie antypolaków, wystarczy przeczytać nasze publikacje:
1.”Piętnastolecie działalności Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej”
2.”Dziesięciolecie działalności Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej”
3.”Potępiany za patriotyzm” Prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak
4.Publikacja o rozprawach sądowych Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego oraz wszystkie artykuły, które były publikowane na całym świecie, o nieprawdopodobnym procesie przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki, gdzie po 6 latach orzeczono przedawnienie sprawy, oraz nie lepszym procesie wytoczonym Radkowi Sikorskiemu za oszczerstwa przeciwko Prezesowi Janowi Kobylańskiemu.
Tak wygląda sądownictwo w Polsce. A rząd jest jak te trzy małpy: nic nie słyszy, nic nie widzi i nic nie mówi!
Prosimy o publikowanie tego oświadczenia i informowanie o istniejącej sytuacji w naszej Ojczyźnie, która znajduje się w tragicznej sytuacji!
Leonor Adami
Dyrektor USOPAŁ

KOMENTARZE

 • ---przywiązani do wiary katolickiej tzn.do Watykanu !!!!!!!
  ----jak krowy do ziemi --MY POLACY !! NIE !!! jesteśmy już krowami na sznurku --NIE BĘDZIEMY BRONIĆ !!!!! ZDRAJCY !!!! przy OKRĄGŁYM STOLE !!!! KOŚCIOŁA !!!! -----Bóg TAK !!!! niewola watykańska --NIE !!!
 • ---PRAWDZIWE OBLICZE !!!!!!! watykańczyków
  Żyjemy w Polsce i Polska będzie albo katolicka,albo Jej nie będzie wcale...

  RJCHK 23.05.2012 21:58:42
 • SPOKOJNIE, KOLEDZY...
  ...zastanówmy się wspólnie - jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom Pana Prezesa, nieoficjalnego polskiego króla na uchodźstwie. Zbieranie podpisów na rzecz zdymisjonowania ambasadora Ryszarda Schnepfa jest jak najbardziej słuszną inicjatywą. Zróbmy to. Przygotujmy tekst petycji do premiera, kopię zachowujmy sobie, a drugą - wysyłajmy do USOPAŁ. Ja się podejmuję zbierania kopii dla Pana Jana.
 • @Eugeniusz Sendecki
  "Zbieranie podpisów na rzecz zdymisjonowania ambasadora Ryszarda Schnepfa jest jak najbardziej słuszną inicjatywą."

  Twardo w obronie Schnepfa staną zakłamani bolszewicy: Bartoszewski, Sikorski ... Pierwsze decyzje Tuska w 2007 roku dotyczyły zmian personalnych w dyplomacji - na polecenie Bartoszewskiego spowodował, by jak najszybciej powróciły na stanowiska wszelkie komunistyczne szuje!

  "Delay in Polish restitution likely after resignation of minister19 May, 2006:

  ... w obecnej chwili trwają negocjacje pomiędzy polskim rządem a Komisją Roszczeniową, która chce uzyskać od Polski pieniądze. Warto w tym miejscu wyjaśnić, czym jest owa Komisja Roszczeniowa. Otóż jej pełna angielska nazwa brzmi Conference on Jewish Material Claims Against Germany. Jest to organizacja, która uznaje sama siebie za "legalnego spadkobiercę żydowskiego majątku w Niemczech, co do którego nie było roszczeń". Ponieważ jednak organizacja ta wycisnęła już z Niemiec chyba wszystko, co się dało, zajęła się obecnie innymi krajami. Jej wpływowi uległy niedawno Węgry, kolejny kraj na liście to najwyraźniej Polska.

  Komunikat jasno wskazuje, że nie można już mieć najmniejszej wątpliwości, że polski rząd dał się wpuścić w układy z przemysłem Holokaustu. I co więcej, z góry można przewidzieć, jak te układy się skończą. Będą awantury, oskarżenia o antysemityzm, na końcu najprawdopodobniej wypłata kasy z budżetu.

  Z komunikatu dowiadujemy się, jak te "negocjacje" wyglądają i komu zawdzięczamy wpuszczenie polskich władz w taki kanał. Otóż w minionym tygodniu polski premier miał się spotkać z "przywódcami Komisji Roszczeniowej". Spotkanie to jednak zostało odwołane. Autor komunikatu zdaje się wiązać odwołanie tego spotkania z dymisją Ryszarda Schnepfa. Schnepf poległ w pałacowych rozgrywkach prawdopodobnie z zupełnie innego powodu, jednak z komunikatu wynika, że to on właśnie miał być gwarantem doprowadzenia do szybkiego uzyskania zgody co do "odszkodowań". Co więcej, powyższy tekst jasno wskazuje, że istnieje już jakiś projekt ustawy w tej sprawie, który "wymaga pilnego wprowadzenia i ulepszenia".

  Ciekawa jest wzmianka zawarta w komunikacie, mająca zapewne wyjaśnić, dlaczego odszkodowaniami zajmował się szczególnie gorliwie właśnie minister Schnepf. Otóż, jak wskazuje WJC, zależność jest prosta - ojciec Schnepfa był "głową polskiej społeczności żydowskiej w czasach komunizmu". Wynika z tego, że Schnepf też jest co najmniej rodzinnie zaangażowany w ten temat i stąd jego skłonność do uległości w tej sprawie i w ogóle zapał do jej prowadzenia. Krótko mówiąc, komunikat WJC wprost sugeruje, że Schnepf był zaangażowany w negocjacje z przyczyn osobistych, a właściwie - po prostu rasowych. Prowadzona przez niego, w imieniu premiera RP, polityka zagraniczna nie była więc powodowana jedynie interesem RP, lecz także motywami osobistymi, w tym konkretnie przypadku rasowymi.

  Taka informacja wyjaśnia zresztą wcześniejsze zachowania Schnepfa. Otóż przez wiele lat był on ambasadorem w wielu krajach Ameryki Południowej. O jego misji właściwie nie byłoby specjalnie słychać, gdyby nie zażarta walka z polskim działaczem polonijnym z Urugwaju - Janem Kobylańskim, którego niejasną przeszłość ujawnił. Można wręcz odnieść wrażenie, że niczym innym ambasador Schnepf jako przedstawiciel RP w Ameryce Południowej się nie zajmował.

  Za sprawą Schnepfa Kobylańskiemu przypięto łatkę "klinicznego antysemity", a nawet "faszysty".

  W kampanii przeciw Kobylańskiemu brała udział "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", a nawet żona Schnepfa, prezenterka telewizyjnych "Wiadomości" Dorota Wysocka-Schnepf. Co ciekawe, polskie media
  jakoś nie dostrzegły rodzinnego charakteru tych ataków.

  W świetle nowych informacji można dojść do wniosku, że wojna Schnepfa z Kobylańskim miała przynajmniej w części charakter osobisty (Kobylański uważał Schnepfa za Żyda, a Schnepf Kobylańskiego za hitlerowca, więc siłą rzeczy doszło do konfliktu), a nie miała wiele wspólnego z polską dyplomacją czy interesami państwa polskiego.

  W świetle powyższych faktów trzeba postawić następujące pytania, na które musi wreszcie jasno odpowiedzieć polski rząd:

  1. Jaki jest rzeczywisty stan zaangażowania negocjacji z przemysłem
  holocaustowym. Jakie i kiedy odszkodowania grożą Polsce i kto miałby je
  wypłacić?

  2. Jaki jest skład polskiej komisji zajmującej się tymi negocjacjami i czy jego członkowie mają związki z mniejszością żydowską?

  3. Czy w polskich strukturach odpowiedzialnych za politykę zagraniczną istnieją jakieś organy kontrolne, które uniemożliwiałyby poszczególnym dyplomatom działania powodowane jakimiś własnymi osobistymi usytuowaniami?

  Pytania te publicznie kierujemy do rzecznika polskiego rządu."

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,41942547,42522866,Re_Eks_doradca_premiera_8211_Ryszard_Schnepf_.html

  Jest sześć lat później a pytania nadal aktualne ...

  Pozdrawiam
 • ------- krótko !!!
  --DLACZEGO !!!!!! do tej pory !! żydów nie OSKARŻONO o ZBRODNIE NA NARODZIE POLSKIM !!!--------- U.B . ---------NIE !!! utworzono odpowiednika- przedsiębiorstwa holokaust !!!! NIE !!! zrobiono INWENTARYZACJI !!! zbrodni NIE !! bolszewików / nazistów a ŻYDÓW !! / NIEMCÓW na Narodzie polskim ---GDZIE jest DOKUMENTACJA iż rząd PRL ---SPŁACIŁ !!!! żydostwo
  ---------Schnepf / sędzia / nazwisko znane po wojnie w woj.opolskim -NYSA / GRODKÓW !!!!
 • Lista podejrzanych nazwisk jest znacznie dłuższa
  "---------Schnepf / sędzia / nazwisko znane po wojnie w woj.opolskim -NYSA / GRODKÓW !!!!"

  "... opinia Gugały jest dla mnie tyle samo warta co opinia Michnika. Nie wiem, czy Kobylański "szmelcował" czy nie, ale wiem, że cała amerykańska Polonia stoi za nim. I wiem, że był cacy, do momentu, gdy olał władze PRL-bic. Olał - bo ci, co rzekomo Polskę tam w świecie reprezentują, to tak naprawdę reprezentują tylko siebie i swoją antynarodową kamarylę. Polacy, poczytajcie trochę informacji na serwerach z Chicago, Toronto i podobnych.
  Poczytajcie, co tam piszą o pracy naszych ambasad i konsulatów. O tumiwisiźmie urzędasów z prl-owsko sld-owskiego partyjnego nadania. Polecam szczególnie otwarty list śp. Edwarda Moskala, niekwestionowanego przywódcy całej amerykańskiej Polonii, sprzed roku bodajże. Pisze on do min.Cimoszenki (cytat z pamięci): "Panie ministrze Cimoszewicz. Niech pan łaskawie nie wtrąca się tu do naszych spraw. Niech pan łaskawie zajmie się swoją pracą, bo jest pan tylko mianowanym urzędnikiem, i nikim innym. Niech pan wreszcie zmusi swoich urzędników tu, w konsulatach, do roboty. Bo jak polscy studenci mieli problemy z pracą - to konsulowie im nie pomogli, pomógł i Kongres Polonii Amer." i tak dalej. Poczytajcie również, że wg tamtejszej opinii Polonii, polonusi mogliby inwestować po 10 miliardów dol. rocznie. Mogliby - lecz nie chcą.Przecież standardy w tym kraju, tu u nas, są gorsze niż w każdym kraju u Murzynów! Czy temu jest winien Kobylański? Czy temu jest winien Rydzyk? albo ks.Jankowski? Czy
  oni są winni tej korupcji? A co do szmalcowania, raz jeszcze powtarzam, nie wiem, wołałbym oczywiście by był niewinny, natomiast wiem, wiem na pewno, że nie zostali również ukarani ci, co "szmalcowali" Polaków. Służyli sowietom na łapkach, zamykając, wysyłając, mordując i torturując. Ilu z nich zostało skazanych? Byli wśród nich Żydzi - cała masa Żydów, byli Polacy byli i Rosjanie. Byli tez antysemici - tacy jak np Diomko-Moczar. I kto z nich został ukarany? NIKT, może tylko ze dwie płotki ... I czemuż to Wybiórcza nie drąży tematu pana Stefana Michnika, pani Wolińskiej, czemuż to napisanie o rodzinach
  Michnika, Borowskiego i kilku innych nazywane jest NATYCHMIAST antysemityzmem!
  No więc ja jestem antysemitą, bo o zbrodniach Bermana, Różańskiego, Romkowskiego będę głośno mówił. I zapytam o interesy Modzelewskich, Borowskich, Michników i tak dalej. I będę mówił, że święty Jacek Kuroń był po prostu trockistą i zwykłym pijakiem, a co po nim zostało? zupka dla bezrobotnych! Oto rechot historii!"

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,21990187,22052054,spojrzyj_na_pysk_tej_cioty_nizej_na_zdjeciu.html
 • @ninanonimowa 13:59:48
  czytam twoje komentarze i widze ze z katolicyzmem nie masz nic wspolnego, przestan strzepic i mieszac ludziom w glowach prowokatorko.
 • ---FAWLEY COURT --wrzuć w google
  Ratujmy Polskie Dziedzictwo Fawley Court przed sprzedażą! Ta piękna, zabytkowa posiadłość położona nad Tamizą w Henley-on-Thames, pomiędzy Londynem a Oxfordem, nabyta została przez Ks. Józefa Jarzębowskiego, Marianina, w 1953 r. Na jej kupno datki składała Polska Emigracja Niepodleglościowa z całego świata. Niezamożni wówczas Polacy, gromadzili potrzebne fundusze oddając z trudem zarobione przysłowiowe wdowie grosze, aby powstało gimnazjum dla polskich chłopców. Zbierali wszyscy, parafie, organizacje, gazety, harcerze, szkoły sobotnie i kółka różańcowe. Wielu poświęcało swój czas pomagając przy pracach remontowych. Na czele apeli stanali polscy generałowie: K. Sosnkowski, J. Haller, B. Duch, Wł. Anders, B. Maczek. W Fawley Court odbywały się uroczystości świąt narodowych i religijnych. Tu był ich kawałek Polski. Z czasem O. Jarzębowski założył też w Fawley Court muzeum historii polskiej. Powstało ono w większości z darów i depozytów Polaków. Książę Stanisław Radziwiłł ufundował kościół pod wezwaniem NMP i Św. Anny. Ziemię pod kościół pobłogosławił kard. Karol Wojtyła. Fawley Court był centrum polskiego życia emigracyjnego. Po zamknięciu szkoły w 1986 r. księża Marianie przekształcili Fawley Court w ośrodek rekolekcyjno-konferencyjny i Dom Pielgrzyma im. Jana Pawła II. Kościół stał się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Fawley Court nadal spełniał rolę ośrodka polskiej emigracji. Służył Polskiej Misji Katolickiej, wszystkim Polakom i polskim organizacjom emigracyjnym. Organizowano zjazdy, konferencje i spotkania. Harcerze urządzali biwaki, szkoły sobotnie - pikniki. Bez powiadomienia społeczności polskiej w 2007 roku księża Marianie zlikwidowali muzeum, a zbiory wywieźli do Lichenia. W kwietniu 2007 roku ogłosili zamiar sprzedaży Fawley Court. Pomimo licznych protestów, petycji, próśb oraz prób nawiązania rozmów ze strony społeczeństwa emigracyjnego, księża pozostają nieugięci w swojej decyzji. Obecnie, kiedy mieszka na Wyspach Brytyjskich blisko 2 mln Polaków i kiedy rodzi się w Anglii 35-40 tyś. rocznie polskich dzieci, ośrodek ten jest bezwzględnie potrzebny diasporze polskiej zgodnie z intencjami i ideałami, które przyświecały jego zalożycielowi Ks. Jarzębowskiemu i tym, którzy go współtworzyli,aby Fawley Court służył polskiej młodzieży. O. Józef Jarzębowski zgodnie z życzeniem jest pochowany w fawleyowskim parku. Ci, którzy pomagali O. Józefowi w organizowaniu szkoły i wspierali Fawley Court przez cały czas finansowo są oburzeni i nie mogą się pogodzić z decyzją sprzedaży, desakralizacji kościoła i ekshumacji grobów: ks. Jarzębowskiego,księcia Radziwiłła i pochowanych w kolumbarium. size="3"> Społeczność polska uważa, iż choć Marianie wpisani są jako właściciele do ksiąg wieczystych, to figurują tam jako reprezentanci polskiej diaspory i nie mają prawa wbrew jej woli sprzedawać tej ikony polskości jaką jest Fawley Court. Fawley Court, jego historia i znaczenie jest wielkim osiągnięciem Emigracji Niepodległościowej po II wojnie światowej, dlatego też przynależy on do społeczności polskiej i powinien jej nadal służyć. Na ów cel składały się pokolenia Polaków Emigracji Żołniersko-Niepodległościowej.
 • @ninanonimowa 23:33:25 - Bardzo dobrze, że Pani przypomniała o Fawley Court.
  Zawsze trzeba przypominać o polskim dziedzictwie narodowym. Dziękuję.
 • --- o NIKCZEMNOŚCI księży i ZDRADZIE NARODOWEJ !!!
  --- nie wspomni Pan ???
 • @ninanonimowa 08:23:37
  A ma Pani jakieś pieniądze na utrzymanie tej polskiej placówki? Bo bez pieniędzy nijak się nie można wydostać z nędzy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej