Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
658 postów 4860 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

KOCZOWNICY DOŚĆ SZCZUCIA NAS NA ROSJAN!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaintrygowało mnie, że Zbigniew Grzymski bardzo nie lubi środowiska narodowo-demokratycznego z Warszawy. Pozwolił sobie nawet na inwektywy: "nachalnie propagujący bezwarunkową miłość do rosji i sowietów". Dlaczego?

W latach 2000-2008 w Warszawie wspólpracowałem ze środowiskiem narodowo-demokratycznym obracającym się wokół Sławomira Zakrzewskiego i koła przyjaciół Maria Maryja na Bielanach. Owe środowisko dalo początek partii politycznej "Ruch Suwerenność Narodu Polskiego". Przez długi czas napracowałem się, aby moim kolegom wytłumaczyć i nauczyć - jak się działa w sferze publicznej, jak się pikietuje, korzystając z przestrzeni wolności. Mamy na swoim koncie wiele pikiet, akcji informacyjnych - w tym obejmującą cały Kraj akcję propagandową przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej. Od kilku lat Sławomir Zakrzewski robi swoją partię, a ja TELEWIZJĘ NARODOWĄ, co zresztą doprowadza do szeregu nieporozumień. Ja jednak jestem Zakrzewskiemu i calemu jego środowisku, w tym Pani Doktor Marii Wiśniowskiej - bardzo wdzięczny za pomoc, którą mi wyświadczyli podczas mojego procesu w sprawie izby wytrzeźwień na Kolskiej.

Zaintrygowało mnie, że bloger NowegoEkranu Zbigniew Grzymski z Łodzi pozwala sobie pisać nieprawdę o tym środowisku. Grzymskiemu szczególnie się nie podobała akcja Zakrzewskiego z bannerem "KOCZOWNICY DOŚĆ SZCZUCIA NAS NA ROSJĘ" - zrobiona podczas Euro 2012. Grzymski w dniu 16 sierpnia 2012 na blogu "ewinia" Pan Grzymski napisał tak; "Ci z banerem "KOCZOWNICY DOŚĆ SZCZUCIA NAS NA ROSJAN!" to nie są polscy patrioci ale pracownicy gniazda czerwonej zarazy - czyli nie zlustrowanego Uniwersytetu Warszawskiego - od lat nachalnie propagujący bezwarunkową miłość do rosji i sowietów". odpowiedziałem mu tak; "Pan jest pewien? Ja z tym środowiskiem współpracowałem w latach 2000-2008 i ani jedna osoba z tego środowiska nie pracowała na UW. Środowisko to powstało wokół koła przyjaciół Radia Maryja na Bielanach (parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego). Lider maturę zrobił dopiero niedawno - jako osoba dorosła, bo nie miał czasu - tak ostro cały czas działał - wywodzi się ze środowiska oazowego. To są ludzie bardzo religijni, wyznania rzymsko-katolickiego, oddani sprawie narodowej polskiej. Proszę o zweryfikowanie swojego wpisu." Zamieszczam ten swój wpis tutaj dla odnotowania tej sprawy przez polską opinię publiczną. Jeżli ktoś popiera inwektywy Pana Grzymskiego - to ja bardzo proszę o pilny kontakt i wymianę informacji.

A tymczasem mam przed sobą świetny film Zbigniewa Juźków - opowiadający jak to było. Sławomir Zakrzewski i Jerzy Zieliński mówią na filmie przy pomniku Kardynała Wyszyńskiego;

(Opublikowane w dniu 14 cze 2012 przez użytkownika ):

W dniu 14 czerwca 2012 roku w Warszawie, na skwerze księdza Jana Twardowskiego, przy pomniku księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, grupa Polaków ocenia dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w dniu 12 czerwca 2012 roku w dniu, w którym odbywał się mecz piłki nożnej w ramach mistrzostw Europy pomiędzy drużynami Polski i Rosji.
Na początku filmu wypowiada się pan Jerzy Marian Zieliński, działacz katolicko-narodowy, który już w dniu 30 maja 2012 roku wyrażał obawy, co do możliwości zorganizowania prowokacji antypolskiej na wielką skalę w dniu wyżej wspomnianego meczu.
Tą wcześniejsza wypowiedź można obejrzeć na filmie, który jest dostępny pod adresem:

Pan Jerzy Marian Zieliński ocenia wydarzenia, które się rozegrały na ulicach Warszawy w dniu 12 czerwca 2012 roku, podczas przemarszu kibiców drużyny rosyjskiej w kierunku Stadionu Narodowego.
Następnie wypowiada się pan Sławomir Andrzej Zakrzewski z Ruchu Suwerenność Narodu Polskiego, który brał osobiście udział w dramatycznych wydarzeniach w dniu 12 czerwca 2012, podczas których grupy agresywnych młodych ludzi, udających patriotycznie nastawionych kibiców drużyny polskiej brutalnie atakowały uczestników marszu kibiców rosyjskich.
Pan Zakrzewski został zaatakowany przez młodych agresorów, porwano mu ubranie, znieważano go i zniszczono transparent, treść którego brzmiała następująco: KOCZOWNICY DOŚĆ SZCZUCIA NAS NA ROSJAN!
Krótki filmik ukazujący ten protest znajduje się pod adresem:

Film się nie wyświetla z jakichś nieznanych mi powodów - więc podaję jego adres; //www.youtube.com/watch?v=i-2HpzFTWT8

i tytuł: "Slawomir Zakrzewski - Lud koczowniczy - zamieszki przed meczem Polska - Rosja EURO 2012 Warszawa"

oraz pseudonim autora na YouTube;

Celem obecności pana Zakrzewskiego w tym miejscu, było apelowanie do Polaków, aby zachowali się godnie i nie dawali posłuchu podżegaczom do wystąpień o charakterze bandycko-chuligańskim.
Pan Sławomir Andrzej Zakrzewski ocenia, skąd się biorą przyczyny narastania atmosfery rozniecania nienawiści między narodami polskim i rosyjskim i wskazuje na określone środowiska obecne na arenie polskiej polityki, które do tego się przyczyniają.
Na filmie widzimy też pana Edmunda, który również był świadkiem wydarzeń w Warszawie w dniu 12 czerwca 2012 roku, oraz pana Roberta.

(opis zamieszczony na YT przez Zbigniewa Juźków)

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Oczywiście warto układać się z Rosjanami,
  warunkiem niepodważalnym jest,aby było to nie na kolanach,ale na zasadach partnerskich.Czy Putin jest gotowy na taką współpracę,nie wiem?
  Znam zwykłych Rosjan i wiem,że są w porządku.Trudno będzie bez prawdy o Smoleńsku budować partnerskie stosunki z Rosją,już to próbowano robić na siłę z Ukrainą,efekty są katastrofą dla prawdy pojednawczej między Ukrainą a Polską.
 • Szanowny Panie
  Mnie wydaje się że tow. "grzymski" szczerze nienawidzi Polaków.
  Istotą działań Narodowców (tych rzeczywistych, nie farbowańców których i dziś jest pełen wysyp) była praca na rzecz poprawy doli Narodu Polskiego. Wiązała się z tym realna i trzeźwa ocena sytuacji geopolitycznej, próba pojednania Polaków z tymi, którzy naszymi "genetycznymi wrogami" wcale nie są, oraz sprzeciw wobec awantur mogących Polski Żywioł unicestwić.
  Różni "prawdziwe patryjoty" itp wyznawcy sekt żydaelickich, judejczycy z PiS, hasbary i NWO chcą to zniszczyć, dlatego plują jadem. Proszę czytać ich wpisy, co ich zdradza: bezkrytyczne uwielbienie dla PiS, judei, ameryki i wrogość wobec Rosji.
 • A KIM SA CI "KOCZOWNICY"?
  Czy slowo "koczownicy" z transparentu "KOCZOWNICY DOŚĆ SZCZUCIA NAS NA ROSJAN!" oznacza Solidarnych2010, w tym Ewe Stankiewicz?

  To, jak rozumiem, do nich pan Zakrzewski kierowal wiadomosc z niesionego przez siebie transparentu?

  Panie Sendecki, twierdzi tez pan, ze "w dniu 12 czerwca 2012 ... grupy agresywnych młodych ludzi, udających patriotycznie nastawionych kibiców drużyny polskiej brutalnie atakowały uczestników marszu kibiców rosyjskich."

  Jakies dowody w tej sprawie, w tym na to, ze jacys mlodzi ludzie udawali wtedy patriotycznie nastawionych polskich kibicow?

  Panie Sendecki, czy twierdzi pan, ze 12 czerwca Polacy bez powodu, bez zaczepek i prowokacji, atakowali spokojnie i pokojowo maszerujacych Rosjan?
 • @Pan Marky 15:00:17
  Mhm... ciekawe... a zatem twierdzi Pan, że bojówkarze, rzucający butelkami w kibiców rosyjskich, którzy NIE NIEŚLI emblematów sierpa i młota - byli inspirowani przez Panią Ewę... oj, to by był bardzo ciekawy wątek w obywatelskim i dziennikarskim śledztwie, które prowadzimy. Bardzo Panu dziękuje za tę informację - proszę o pilny kontakt. Pańskie informacje będą kluczowe dla sprawy.
 • @rip LunarBird CLH 14:41:57
  Cytuje:
  To skrajnie wulgarny prawicowy fanatyk i troll

  - pan się nie pomylił ?
  cóż takiego w gżdzińskim prawicowego
 • @Eugeniusz Sendecki 15:47:34 CZY NIE KLAMIE PAN, PANIE SENDECKI :)
  RE: a zatem twierdzi Pan, że bojówkarze, rzucający butelkami w kibiców rosyjskich, którzy NIE NIEŚLI emblematów sierpa i młota - byli inspirowani przez Panią Ewę...

  --- Panie Sendecki, gdzie ja rzekomo twierdze, ze panscy rzekomi "bojowkarze rzucajacy butelkami w kibicow rosyjskich ... byli inspirowani przez pania Ewe"?

  Niech pan wskaze moj konkretny wpis, itp., gdzie ja rzekomo tak twierdze.

  RE: Bardzo Panu dziękuje za tę informację

  --- Za jaka konkretnie informacje mi pan dziekuje?

  Czy pan nie klamie i prowokuje, panie Sendecki?

  Czy inne informacje ktore pan tu podaje sa rownie "wiarygodne" jak ta, ze ja rzekomo twierdze, ze pani Ewa inspirowala rzekomych chuliganow?

  Uzywa pan wyrazenia "obywatelskie i dziennikarskie śledztwo."
  Czy ma pan na mysli "sledztwo" a la Trybuna Ludu i Zolnierz Wolnosci?
 • @Eugeniusz Sendecki 15:47:34 PANIE SENDECKI WIEC KOGO OZNACZAJA CI "KOCZOWNICY"?
  Panie Sendecki, wiec KOGO konkretnie oznacza slowo "koczownicy" w tytule panskiego wpisu?

  Czy oznacza ono Solidarnych2010, w tym pania Ewe Stankiewicz?

  Czy potrafi pan odpowiedziec na to pytanie? Czy je pan w ogole rozumie?
 • @Pan Marky 16:49:49
  Pan Sendecki ma rację. Wogóle wszelkie szczucie narodów na siebie jest domeną pewnej grupy osób, które w pożodze wojennej, nienawiści i chaosie doskonale sie odnajdują od wieków całych.

  Problem tkwi w tym, że to zło nie wywodzi się z Rosji, chociaż dotknęło ją równiez podobnie jak Polskę i inne narody. Pan Gzymski coraz bardziej jawi mi się jako celowy dezinformator na usługach systemu, a cała reszta nieświadomych mu przyklaskuje.

  Niektórzy komunizm, socjalizm i inne tego typu dziwolągi kojarzą jedynie z Rosją, choć autorami byli ludzie nie mający z Rosją nic wspólnego. To samo tyczy sie Afganistanu itd, itp.

  Tymczasem ten znienawidzony przez nich komunizm trwa nieprzerwanie w Rosji i w Polsce, a nawet rozszerzył się na inne kraje, które dotychczas jawiły się jako oaza demokracji i kapitalizmu.

  Tymczasem ten pozorny kapitalizm i demokracja, to identyczna utopia jak komunizm, z tym, że pod innym szyldem. Kapitalizm jest zarezerwowany dla wąskiej grupy koczowników, będących na usługach systemu światowego i nie związanych tradycją, kulturą, a przede wszystkim tożsamością z żadnym z narodów.

  Grupa trzymająca władzę od stuleci stopniowo acz konsekwentnie zmierza do swojego celu, powoli likwidując państwa narodowe, ubezwłasnawalniając je niejako wraz z ich obywatelami, którym narzuca się coraz większe jarzmo niewoli całkiem dla niektórych jeszcze niewidocznej. A nie widzą jej Ci, którzy widzieć nie chcą, bądź nie natchnięci zostali Duchem Świętym, Duchem Prawdy, aby rozpoznać znaki czasu.

  Tymczasem jeżeli złoży się wszystkie puzzle od religii począwszy a na polityce skończywszy, widać bardzo ostro w co grają i do czego zmierzają kreatorzy światowego rządu i jak powolutku wykorzystując zawieruchy wojenne i niesnaski z sąsiadami, budują swoją pajęczą sieć niewidzialnego dla większości rządu cieni, którzy coraz bardziej centralizują władzę, dzieląc cały ziemski glob na coraz większe regiony.

  Już nie wystarcza Eurokołchoż, teraz jest na czasie strefa Euroazjatycka. Przestrzeń imperium powiększa swoje macki i ogłu[pia narody, które w tyglu malutkiej polityki, nie widżą całej strategii cwaniaków u żłoba. Ale my ludzie inteligentni nie damy się zwieść, bo widzimy wszystko aż nadto ostro. Tego ostrego widzenia obawaił się Brzeziński, wiec kupują frajerów dla zaciemniania faktów i historii.

  Komunizm w swoich typowych dla niego mechanizmach został genialnie przetestowany na Rosji, krajach Rosji podległych i na Chinach i teraz siła przesuwa się za sprawą cwaniaków u władzy w kierunku Chin, jako, że te schematy komunistycznych rządów w Chianch najpełniej się skrystalizowały i umocniły. Dlatego na bazie wzorca chińskiego od strony politycznej, cwaniaki będa budować strukturę władzy światowej.

  Tam teraz jak na sraczkę jeżdżą Rotschildy i Rockeffelery, tam robią interesy i stamtąd niszczą oazę wolności za jaką uchodziła Ameryka, którą teraz chcą zniszczyć i zniewolić.

  Ale Gzymski zatrzymał się w swoim myśleniu na etapie "Komuny" i oczywiście całego zła dopatruje się w Ruskich. Jego obudzenie świadomosci nie obejmuje, bo ma zbetonowany na maksa umysł.
 • @Pan Marky 16:55:39
  O ile wiem polskie słowo "koczownik" użyte na bannerze jest uprzejmym, nie-antysemickim określeniem warstwy pasożytującej na nas, biednych i uczciwych Polakach.
  Odsyłam Pana do wypowiedzi Sławomira Andrzeja Zakrzewskiego, który banner ANTY-KOCZOWNICZY namalował i który go trzymał w owe dramatyczne dni Euro2012. Niech się Pan uwaznie zapozna z wypowiedzią zarejestrowaną przez Zbigniewa Juźków w dniu 12-tym czerwca 2012.
  Inna sprawa to fakt, że Pan Grzymski twierdzi, że środowisko Zakrzewskiego wywodzi się z niezweryfikowanego środowiska Uniwersytetu Warszawskiego, a ja mam zupełnie inna wiedzę na ten temat.
  A w ogóle - to o co Panu chodzi? Że Ewa Stankiewicz współpracuje z WASP-ami? Ja tego nie wiem. Mam nadzieję, że wie co robi? Do działalności Ewy Stankiewicz mam takie same pretensje co i do Sławomira Zakrzewskiego - unikają jak ognia w swoich wypowiedziach tematu proroctwa Bartłomieja Kurzeji. I to jest bardzo dziwne - że cenzurują temat człowieka, który przepowiedział dwa razy "śmierć króla za zdradę narodu" na pierwszej części dziedzińca pałacu prezydenckiego - tam gdzie stoi Krzyż. Podobnie - Pani Ewa nie chce powiedzieć prawdy, że Krzyż został przyniesiony w półtorej godziny po katastrofie - około 10:30 w dniu 10-tym kwietnia przez Witolda Grzywacza i że nie był to substytut pomnika, ale wyraz szczerej polskiej troski i modlitwy za Polskę.
  A zatem - owszem, mam zarzut nierzetelności dziennikarskiej wobec Pani Ewy - w przypadku zatajenia prawdy o Bartłomieju Kurzeji i Witoldzie Grzywaczu. Proszę to przekazać Pani Ewie - niech sięgnie do dorobku TELEWIZJI NARODOWEJ i się zapozna z prawdą.
 • AUTOR
  Panie Eugeniuszu szkoda Pana czasu a przede wszystkim nerwów na takiego przygłupa jak jakiś debil Gzymski.

  Zresztą jak sam Pan widzi po komentarzach zdecydowana większość blogerów i czytelników NE ma go za jełopa i chama (ja również)

  Ma swój świat i swoją gwardię a raczej kółko wzajemnej adoracji wspólnych skrzywień psychicznych typu VAL, NIElot, ZIBIgoglezmamachWarszawski, ..... i jak widzę Marky i sobie w tym własnym wyimaginowanym światku żyją.
  I niech sobie w nim żyją dopóki tylko wirtualnie szczekają i gryzą własne klawiatury.

  Za cenzurą absolutnie nie jestem ale za banowaniem czystych skrajnych fanatyków, głupków i zadymiarzy dlaczego by dla dobra innych userów nie, więc u siebie zawsze szybko może Pan zrobić z lekka porządek.
  Pozdrawiam
 • @ALIK 17:26:29
  RE: Za cenzurą absolutnie nie jestem ale za banowaniem

  --- A czy banowanie to nie cenzura?

  Znaczy, ze nie jestes za cenzura, ale jestes za cenzura?

  Oto lewackie "myslenie" i obluda.
  :)
 • AUTOR
  A jeśli chodzi o samo szczucie to jest to czysta prawda.

  Ja pochodzę i żyję na terenach mocno wschodnich gdzie praktycznie co druga rodzina ma część familii po stronie Rosyjskiej, Białoruskiej czy Litewskiej i na odwrót. Różne były tego historie te odleglejsze ale i te teraźniejsze jak oczywiście międzynarodowe weselicha.
  I tutaj (poza częścią Litwinów) po obydwu stronach granic Polski nikt z Polaków nie ma żadnych animozji do Rosjan czy Białorusinów i na odwrót - natomiast czym innym jest już stosunek do Państwa Rosyjskiego (federacji) jako ich przedstawicieli rządowych czy prezydenta (lecz tutaj często Ci Rosjanie czy Białorusini mają takie samo bądź podobne zdanie)

  I komu jak komu ale dla mnie i innych mieszkańców terenów w sumie przygranicznych nikt nie powie jakie są stosunki z często rodzinami po drugiej stronie granicy.

  To bzdety i propaganda pompowana i rozdymana dla podsycenia oczekiwanego przez zainteresowane strony skutku - i tak jest od lat.

  Więc raz jeszcze powiem aby takich tłumoków jak Gzymski i spółka nawet Pan nie czytał bo szkoda czasu i naprodukowanego w nim dwutlenku węgla.
  Pozdrawiam
 • @rip LunarBird CLH 14:41:57
  "Radzę wywalać go na kopach gdy się tylko na waszym blogu pojawi."

  Zgadzam się z Pana opinią co do Gzymskiego, on już dawno jest spalony na Nowym Ekranie, bo myslacy przejrzeli jego strategię.

  Jednak ja go u siebie nie blokuję, przeciwnie daje mu sie wyżyć, aby bardziej odslonił swoje dwulicowe oblicze. Albo troll albo zbetonowana czaszka.
 • @Pan Marky 17:33:39
  " (...) Moskwa caly czas, nieprzerwanie od lat 70-ych XVIII wieku, traktuje Polske jak swoja wlasnosc (...)"

  A mnie się wydaje, że to gebelsy traktują nas ostatnio jak swoją własność.
  Z kim tworzymy jedno państwo? Z ruskimi, czy z gebelsami?
  Z kim mamy unię celną? Z ruskimi, czy gebelsami?
  Jaką walutę obiecaliśmy przyjąć? Euro, czy ruble?
  Kto nam zlikwidował przemysł stoczniowy? Gebelsy via Bruksela, czy ruski?
  W czyim ręku są w Polsce prasa i banki? W ruskim, czy gebelsim?
  Móglbym dalej, ale mi się nie chce. Za to Ty, kolego, otwórz oczy.
  pozdrawiam
 • @Pan Marky 17:36:10
  "Za cenzurą absolutnie nie jestem ale za banowaniem czystych skrajnych fanatyków, głupków i zadymiarzy dlaczego by dla dobra innych userów nie"

  cenzura = usuwanie niewygodnych wpisów, niepasujących do własnej wizji czy światopoglądu, dowodów podważających własne teorie czy interpretacje itd. itp

  Banowanie za skrajny fanatyzm przechodzący w totalną głupotę a tym bardziej chamstwo = porządkowanie bloga/a zarazem szacunek dla innych userów

  Panie Marky już nie raz mówiłem że nie potrafisz ani czytać ani rozumieć, więc odpuść sobie bo Twoje miliony powtarzających się kretyńskich pytań ani nie są śmieszne ani nikogo nie interesują.
  Był kiedyś program "100 pytań do..." to trzeba było sobie w nim brać udział a teraz nie zaśmiecaj ludziom blogów.
  Starałeś się o miano blogera to pisz coś własnego i tam we własnych tematach rób sobie śmietniki.

  A tak poza tym na miejscu administracji NE odebrałbym Ci kolorek czerwony bo nic za nim u Ciebie nie idzie poza wyimaginowanym wygórowanym ego wprowadzającym nowych czytelników NE w błąd poprzez traktowanie Ciebie jako blogera czyli kogoś kto ma coś sensownego do powiedzenia.
  Adios
 • @Eugeniusz Sendecki 17:24:02
  RE: O ile wiem polskie słowo "koczownik" użyte na bannerze jest uprzejmym, nie-antysemickim określeniem warstwy pasożytującej na nas, biednych i uczciwych Polakach.

  --- Aha, czyli, ze nie macie na mysli tych ludzi z namiotem na Krakowskim Przedmiesciu? Bo ktos twierdzil, ze niektorzy tak ich w Warszawie nazywaja.

  Hm, wiec twierdzicie ze to niby Zydzi "szczuja" Polakow na Moskali? Jakies fakty w tej sprawie?

  RE: A w ogóle - to o co Panu chodzi? Że Ewa Stankiewicz współpracuje z WASP-ami? Ja tego nie wiem.

  --- Panie Sendecki, gdzie ja niby stwierdzilem, ze p. Stankiewicz wspolpracuje z WASP-ami? :)
 • @ratus 17:48:59
  RE: A mnie się wydaje, że to gebelsy traktują nas ostatnio jak swoją własność

  --- Nie byloby to w sprzecznosci z tym, co napisalem o Moskwie. W przeszlosci Niemcy i Moskwa zgodnie dzielili sie wplywami w Polsce. Wydaje sie, ze teraz jest podobnie.
 • @Pan Marky 17:52:31
  Szanowny Panie
  Mam wrażenie, że Pan chce SCHOWAĆ agresywnych rzucających butelkami "bandziorków" z opowieści Sławomira Zakrzewskiego pod spódnicą Pani Ewuni naszej niewinnej, kochanieńkiej, naszej duszeńki?
  Wiele razy bywałem na Krakowskim i wiem, że sporo tam jest ludzi nie-polskich, o charakterystycznych rysach i zachowaniach koczowniczych. Są na moich filmach, bo ja filmuję wszystkich, nie stosując cenzury. Dla mnie pierwsza część dziedzińca pałacu prezydenckiego jest niezwykle ważnym miejscem spotkań o charakterze narodowo-demokratycznym. Tutaj się różnię z Zakrzewskim, który tego miejsca nie rozumie i nie odczytuje w ten sposób, a mnie nazywa brzydko - że jestem z "sekty smoleńskiej" i kwestionuje moją narodową demokratyczność. Bardzo mnie tymi swoimi epitetami rani, ale ogólnie - dobre zeń jest chłopisko.
  Ja Panu mówię - Pan się powinien ujawnić, zwrócić do Zakrzewskiego o szczerą rozmowę, pokajać, do polskości prawdziwej się nawrócić... bez nerwów, spokojnie, po katolicku.
 • @ratus 17:48:59
  @Pan Marky 17:33:39
  ..... Za to Ty, kolego, otwórz oczy......"

  No to teraz Panie RATUS pojechał Pan ostro po bandzie :D :D :D :D

  Marky, Gzymski i spółka miałaby otworzyć oczy? HAAAAAAAAAAAA
  Plus za dobry kawał.

  A oczu i tak nie mogą otworzyć
  - bo po pierwsze będą ich strasznie piokły gdyż od dawna bądź nigdy ich nie używali
  - po drugie od razu zapchają się kałem bo mają je w d...e :D :D)
  - no a po trzecie mogą nie przeżyć tego szoku który by zobaczyli i zrozumieli w jakiej nieświadomości dotąd żyli
  (chociaż tutaj też jest kwestia sporna czy potrafią wyciągać własne wnioski z tego co sami zobaczą :D :D )

  Ale kawal był spoko
 • @ALIK 17:50:35
  RE: Banowanie za skrajny fanatyzm przechodzący w totalną głupotę a tym bardziej chamstwo = porządkowanie bloga/a zarazem szacunek dla innych userów

  --- Co znaczy wyrazenie "skrajny fanatyzm przechodzacy w totalna glupote"? Co znaczy wyrazenie "chamstwo"? Uwazaj, bo moze zgodnie z definicjami tych wyrazen nalezaloby tez banowac ciebie. Milo by ci bylo, gdyby to ciebie zabanowano?

  Banowanie to niedopuszczanie do upublicznienia okreslonych wypowiedzi. Inaczej, ceznurowanie tych wypowiedzi. Inaczej pozbawianie kogos wolnosci wypowiedzi.

  Nikt kto cenzuruje innych nie ma dobrych intencji.

  To z powodu braku w Polsce powszechnej wolnosci wypowiedzi Polska jest w stanie upadku.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:02:02
  RE: Mam wrażenie, że Pan chce SCHOWAĆ agresywnych rzucających butelkami "bandziorków" z opowieści Sławomira Zakrzewskiego pod spódnicą Pani Ewuni naszej niewinnej, kochanieńkiej, naszej duszeńki?

  --- Panie Sendecki, w zwiazku z konkretnie czym w moim zachowaniu ma pan to nieprzyzwoite wrazenie?

  Wiec pani Ewa Stankiewicz to m.in. pana niewinna, kochanienka, duszenka? W takiej jest pan z nia zazylosci? Jakos w to watpie.
  :)
 • @Pan Marky 17:59:18
  Proponuję dwa zadanka intelektualne.
  - Nałóż na mapę i RP mapę Europy z grudnia 1939, a potem obecną mapę. I jak? Widać strefy wpływów?
  - a teraz nałóż mapę gebelsich podbojów z 1940 r na obecną mapę Unii Europejskiej. I jak? Kto naprawdę wygrał wojnę?

  Gebelsy już nie muszą się dzielić z ruskimi niczym na terenie III RP, bo mają wszystko. Kaczy bon mot o "kondominium" jest zatem bredzeniem.
  pozdrawiam
 • @ALIK 18:02:38
  Hm, twoje wyzwiska i oszczerstwa to kolejny dowod na to, ze wsrod zwolennikow idei milosci do Moskwy sa psychopaci. Kompromitujesz tez nimi pana Sendeckiego.
 • @Pan Marky & ALIK
  Zostawcie banowanie lancelotowi.
  pozdrawiam
 • @Pan Marky 18:09:19
  Szanowny Panie
  Z Panią Ewą znamy się spod pałacu prezydenckiego. Byliśmy razem w szpitalu na Solcu jak pobito jednego z obrońców Krzyża. Nawet się raz wypowiedziała przed moją kamerą - potwierdziła, że jest przekonana do tego co robi, że nie żałuje swojej pracy i czasu poświęconego dla zarejestrowania tego co się dzieje przy Krzyżu. Cytuje z pamięci - filmy są dostępne w internecie. Znamy się i się sobie grzecznie kłaniamy.
  Rola Pani Ewy w nagłośnieniu Krzyża na Krakowskim Przedmieściu jest w ogóle - trudna do przecenienia. Moje pretensje o zatajenie przez Ewę Stankiewicz prawdy o Kurzeji i Grzywaczu być może są adresowane wyżej - do Jana Pospieszalskiego, albo i jeszcze wyżej - do kogoś ze Służb Bertone, nadzorujących sprawy przy Krzyżu? Kto wie?
 • @Eugeniusz Sendecki 18:02:02
  Panie Sendecki, mysle ze pana zrozumialem.

  Mysle, ze w pewnych punktach blednie pana ocenilem. Wycofuje odpowiednie wpisy.

  Jednoczesnie mam nadzieje, ze zdaje pan sobie sprawe czym jest Moskwa w stosunku do nas, i ze nie jest pan bezkrytycznym rusofilem.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:20:09
  Teraz pana jeszcze lepiej rozumiem.

  Pozdrowienia.
 • @ratus 18:11:42
  RE: Proponuję dwa zadanka intelektualne.

  --- To dumnie brzmi. :)

  Znaczy, ze twierdzisz, ze Moskwa lepsza niz "gebelsy"?
 • @Pan Marky 18:24:34
  Dzięki za zrozumienie. Warto będzie na bieżąco omawiać gdzie i kiedy Sławomir Zakrzewski planuje pikiety. Zawsze jest tam ciekawie i sporo rzeczy się ludzie dowiadują. Zakrzewskiego od zawsze mam za najlepszego trybuna ludowego stolicy. I to nie są żadne żarty. W Warszawie wykształcił się niezwykły, oddolny nurt okazywania swoich uczuć i myśli polskich przez Polaków. Przez wiele lat pracowałem nad tym, żeby grupa moich przyjaciół nieustępliwie, wytrwale i spontanicznie reagowała zawsze tam, gdzie się coś dzieje. Doprowadziliśmy do tego, że warszawscy policjanci i straż miejska reagują na nazwisko Zakrzewski pozytywnie - gdyż zawsze polscy narodowcy trzymają się zasad prawa podczas swoich pikiet.
  To jest niezwykle ważna sprawa - gdy mamy na uwadze Święto Niepodległości. Ja ze swojej strony zadbam, wraz z przyjaciółmi o to, by naszym centralnym punktem uroczystości był Krzyż przed pałacem prezydenckim i przy pomniku Dmowskiego. I bardzo Pana proszę o kontakt na priva pomoc.
 • @Pan Marky 18:30:07
  Nie twierdzę, że moskale są lepsi od gebelsów. Po prostu w Polsce AD. 2012 mniej mogą.
  pozdrawiam
  PS.
  Generalnie twierdzę za Kniaziem Michaiłem (z prawicy.net), że Rosja to jeden wielki obóz wojskowy. Doświadczenia oczywiście moje, a kopyrajt kniaziowski, bo nikt trafniej nie określił rosyjskiej duszy.
  pozdrawiam
 • @autor
  Rosjanie są słowiańskim narodem? Proszę ....

  Jeśli chodzi o politykę RP to popieram taką inicjatywę, ponieważ należy szukać, z każdym sąsiadem dobrych stosunków.

  Niestety dzień protestu był bardzo niefortunny. Sama sytuacja jaką pan opisał z atakiem na tych ludzi świadczy o niefortunności terminu tej manifestacji. Doprowadziło to do nieporozumienia i ataku.

  "podczas których grupy agresywnych młodych ludzi, udających patriotycznie nastawionych kibiców drużyny polskiej brutalnie atakowały uczestników marszu kibiców rosyjskich."
  Myślę, iż nie należy ferować takich sądów bez znajomości ulicy. Jedni są od myślenia inni od walczenia. Środowiska kibicowskie i nie tylko odebrały przemarsz jako plucie w twarz i zareagowały. Jeśli gość przychodzi do twojego domu i pluje na podłogę, to nie jesteś dla niego gościnny.
  Wiem, że przez niefortunność rosjan (główne ich siły szły na przodzie marszu zamiast w tyle) oberwało wielu tzw pikników. Ale głównym celem byli rosjanie z komunistycznymi i imperialistycznymi flagami i innymi dodatkami. Na stadion udało im się wnieść flagę FR z napisem "ANTIPOLSKA" jak i flagę ZSRR.
  Jednak należy pamiętać, iż to nie były zorganizowane ataki. Każdy robił to co chciał. Dodatkowo należy przypomnieć, że w tym dniu na ulicach Warszawy działało ponad 900 tajniaków wyposażonych nawet w pałki teleskopowe.
  Takie walki między pewnymi środowiskami nie mają wpływu na prowadzenie polityki państwa. Bardziej należy kierować je w stronę "polityków" i mediów.
 • @frasobliwy 19:22:57 - Ano, właśnie! Czekałem na ten głos.
  Bardzo słusznie Pan zauważa i wprowadza pojęcia "znajomość ulicy", "środowiska kibicowskie" i "pewne środowiska" oraz "ponad 900 tajniaków wyposażonych nawet w pałki teleskopowe". To daje prawdziwy obraz nie-demokratycznych i bezprawnych działań w te dni. Kto na tym stracił? Stracił na tym wizerunek Polski i Polaków!
  Dla mnie to był zły dzień - bo Polacy nie przyszli uzbrojeni w kamery. Niestety - świadomość większości tam obecnych jest niska. I to jest zły prognostyk przed Świętem Niepodległości. Skoro ludzie nie umieją, nie rozumieją, nie mają świadomości - że w bezbronnym tłumie, bez kamer są jak dzieci we mgle - to ja czarno widzę wszystkie polskie imprezy.
  Dla mnie Zakrzewski zachował się nieroztropnie idąc tam bez conajmniej dwu naraz włączonych kamer. Najlepiej - trzech. Jerzy Zieliński, który jest starszy i mądrzejszy - roztropnie nie przyszedł w ogóle. Potem przepraszał - ale niesłusznie. Zakrzewski został uratowany przez ludzi z tłumu, którzy spontanicznie filmowali akcję. Gdyby nie ta użytkowniczka internetu "UlaWerkowska" - 28-mioletni użytkownik internetu z Wielkiej Brytanni Zakrzewski mógłby zostać zabity, pobity, ktoś mógłby był zostać dźgnięty nożem i dwóch fałszywych świadków zeznało by w sądzie - że to Zakrzewski dźgnął... i by się chłopina nie wybronił. Zakrzewski powinien Pani Uli Werkowskiej być wdzięczny do końca życia!
 • --------------------PRECZ z KOCZOWNIKAMI
  --- tylko --Anodina z wyrazem twarzy GADA - i Ci niedouczeni polscy -MŁODZI PIĘKNI PILOCI z pijanym Generałem .....................
 • Panie Eugeniuszu...
  Pan Grzymski wydaje się mi być chory.
  Często atakował mnie w moich postach ale nigdy nie miał argumentów
  a tylko wyłącznie inwektywy.
  Taki to on po prostu jest.

  Co zatem? Wypada go tylko olać.
 • Może jest nadzieja?
  Skoro "narodowcy" (przynajmniej niektórzy) zrozumieli, że polskiej tożsamości nie można budować we wrogiej opozycji do obcych, to może jest nadzieja dla naszego narodu?
  Dla mnie coraz bardziej oczywistym jest np. antypolskie działanie Aaadasia Michnika, polegające na jątrzeniu i perfidnym szczuciu właśnie (vide ostatni tekst o pielgrzymkach). To jest obliczone na nierozważną reakcję narodowców i ludzi związanych z Kościołem. Dlatego cieszą oznaki rozwagi.
 • Szczucie Słowian na siebie to jedno,
  a Smoleńsk to drugie, wykonanie tych samych sił. Rząd Rosji im sprzyja, a przeciętny Rosjanin ma głęboko gdzieś los Polski.
 • @myszka 10:01:10
  Prezydent Rosji, rosyjski premier i przywódca rosyjskiej cerkwii - nie są Rosjanami. Polecam artykuł;
  Oni Rosjanami NIE SĄ! Patriarcha Moskwy, prezydent i premier Rosji - nie-Rosjanie!
  https://eugeniuszsendecki.nowyekran.pl/post/71396,oni-rosjanami-nie-sa-patriarcha-moskwy-prezydent-i-premier-rosji-nie-rosjanie
 • @ratus 18:36:11
  Rowniez pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej