Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4857 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

WŁODZIMIERZ KACZANÓW NIE ŻYJE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny obrońca Krzyża umarł. Włodzimierz Kaczanów, doktor filozofii, pułkownik Wojska Polskiego (brał udział w misjach WSI na Białorusi), biznesmen polski, piłsudczyk przyjazny endekom, przeżył rodzinną tragedię związaną z życiowym wyborem córki...

Właśnie zadzwonił Zenon Nowak i powiedział, że Włodek nie żyje. Zmarł o 09:45. + Niech spoczywa w pokoju! Takim go zapamietaliśmy - dziarski pan z siwą brodą, często rubaszny, polski wojskowy, udzielał się na Krakowskim Przedmiesciu przy Krzyżu. Potrafił stawiać czynny opór Wrogom - zachował się film Doktora Paluski o tym jak Włodek unieszkodliwił napastnika nokautując go i rzucając na warszawski bruk. Kolegował się z Edwardem Mizikowskim i Dariuszem Komorowskim. Zawsze przynosił nagłośnienie, dzięki któremu Obrońcy Krzyża mocniej oddziaływali na rzeczywistość warszawską.

Zachorował w Wielki Piątek. Wiadomość o Śmierci zastała nas 10-go kwietnia, w dzień rocznicy zamachu na Krzyż, Którego tak dzielnie bronił. No i dzisiaj dołączył do Barbary Gontarskiej, którą pochowaliśmy niedawno na Cmentarzu Bródnowskim.

A ja chcę szczególnie Włodkowi podziękować, że razem z narodowcami warszawskimi dzialnie pikietował i protestował z Krzyżem przed siedzibą Krytyki Politycznej w 2011-tym - wtedy gdy nam sprowadzili bojowkarzy z Niemiec, którzy pobili polskich patriotów.

+ Cześć Jego Pamięci!

KOMENTARZE

 • Cześć jego pamięci.
  Nie mogę w to uwierzyć....
  To był porządny facet patriota.
  Walczył do końca to był bohater widziałem go jak w spiekocie dyżurował przy krzyżu Polskim na Krakowskim Przedmieściu. Nie mogłem pojąć z kąd ten starszy pan ma tyle sił.
  Będzie nam brakowało Cię doktorze filozofii.
  Cała Polska oddaje Ci dziś honory.
  Niezapomnimy Twojego oddania dla Ojczyzny.
  Sława Bohaterom!
 • @fan-wolności 18:17:56
  ciężko się dystansować do czegoś czego niema.
 • Będzie na górze bronił dalej spraw naszego kraju.
  Pozostanie w naszej pamięci.
 • Panie pułkowniku Kaczanów!
  Na Boga! Panie Kaczanów! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach, a Ty się nie zrywasz? Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się z Tobą stało... Żołnierzu? Zaliś swej dawnej zapomniał cnoty, że nas samych, w żalu jeno i trwodze zostawiasz? Kto nieprzyjacielowi opór stawi? Kto go wojować będzie? Kto podniesie upadłe serca nasze?
  Chwała i pamięć dla bohaterów!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej