Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

WŁODZIMIERZ KACZANÓW NIE ŻYJE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny obrońca Krzyża umarł. Włodzimierz Kaczanów, doktor filozofii, pułkownik Wojska Polskiego (brał udział w misjach WSI na Białorusi), biznesmen polski, piłsudczyk przyjazny endekom, przeżył rodzinną tragedię związaną z życiowym wyborem córki...

Właśnie zadzwonił Zenon Nowak i powiedział, że Włodek nie żyje. Zmarł o 09:45. + Niech spoczywa w pokoju! Takim go zapamietaliśmy - dziarski pan z siwą brodą, często rubaszny, polski wojskowy, udzielał się na Krakowskim Przedmiesciu przy Krzyżu. Potrafił stawiać czynny opór Wrogom - zachował się film Doktora Paluski o tym jak Włodek unieszkodliwił napastnika nokautując go i rzucając na warszawski bruk. Kolegował się z Edwardem Mizikowskim i Dariuszem Komorowskim. Zawsze przynosił nagłośnienie, dzięki któremu Obrońcy Krzyża mocniej oddziaływali na rzeczywistość warszawską.

Zachorował w Wielki Piątek. Wiadomość o Śmierci zastała nas 10-go kwietnia, w dzień rocznicy zamachu na Krzyż, Którego tak dzielnie bronił. No i dzisiaj dołączył do Barbary Gontarskiej, którą pochowaliśmy niedawno na Cmentarzu Bródnowskim.

A ja chcę szczególnie Włodkowi podziękować, że razem z narodowcami warszawskimi dzialnie pikietował i protestował z Krzyżem przed siedzibą Krytyki Politycznej w 2011-tym - wtedy gdy nam sprowadzili bojowkarzy z Niemiec, którzy pobili polskich patriotów.

+ Cześć Jego Pamięci!

KOMENTARZE

 • Cześć jego pamięci.
  Nie mogę w to uwierzyć....
  To był porządny facet patriota.
  Walczył do końca to był bohater widziałem go jak w spiekocie dyżurował przy krzyżu Polskim na Krakowskim Przedmieściu. Nie mogłem pojąć z kąd ten starszy pan ma tyle sił.
  Będzie nam brakowało Cię doktorze filozofii.
  Cała Polska oddaje Ci dziś honory.
  Niezapomnimy Twojego oddania dla Ojczyzny.
  Sława Bohaterom!
 • @fan-wolności 18:17:56
  ciężko się dystansować do czegoś czego niema.
 • Będzie na górze bronił dalej spraw naszego kraju.
  Pozostanie w naszej pamięci.
 • Panie pułkowniku Kaczanów!
  Na Boga! Panie Kaczanów! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach, a Ty się nie zrywasz? Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się z Tobą stało... Żołnierzu? Zaliś swej dawnej zapomniał cnoty, że nas samych, w żalu jeno i trwodze zostawiasz? Kto nieprzyjacielowi opór stawi? Kto go wojować będzie? Kto podniesie upadłe serca nasze?
  Chwała i pamięć dla bohaterów!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej