Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4857 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

KRYSTYNA GURANOWSKA-STOLARZ W TRZECIĄ ROCZNICĘ SMOLEŃSKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska artystka czyta swoją polityczną poezję i za pomocą rysunków pokazuje warszawską rzeczywistość. Spotykaśmy się w barze naprzeciwko Hotelu Bristol, niedaleko pałacu prezydenckiego i Krzyża. Zzewnątrz słychać odgłosy uroczystości.

Klimat Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie jest mozliwy do uchwycenia, jesli się ma polskie serce i kamerę. 10-go kwietnia spotykamy tu Panią Krystynę, polską artystkę, która podobnie, a nawet bardziej artystycznie nosi w sercu to co sie dzieje przy Krzyżu i dzięki Krzyzowi w tym miejscu - przy pałacu prezydenckim. Pokazuje swoją poezję i reportaże rysunkowe. Ta kobieta ma dar dobrego narysowania i oddania emocji tych lat po katastrofie smoleńskiej w Warszawie. O Pani Krystynie pisała ongiś i zamieściła fotografie Gazeta Wyborcza. Krystyna Guranowska-Stolarz wspomina jak spotkała Panią Marię Kaczyńską i aureolę, jaką roztaczała.

Tego dnia przy Krzyżu przed pałacem prezydenckim pikietował Włodzimierz Knurowski, dzielny rolnik polski z podkarpackiego skrzywdzony przez mafię, która jemu ukradła ziemię i zwierzęta. W tym samym dniu debiutowała Telewizja Republika i na żywo relację z części zgromadzenia prowadziła Telewizja TRWAM.Niestety w żadnej z tych telewizji nie znalazło się miejsce dla opowieści o proroctwie Bartłomieja Kurzeji...

Tego samego dnia około godziny 09:45 umarł Włodzimierz Kaczanów, obrońca Krzyża.

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej