Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
663 posty 4877 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

URSYNÓW, WARSZAWA, ATAK POGAŃSKI PODCZAS PROCESJI BOŻEGO CIAŁA.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polacy i katolicy doświadczają odrzucenia i ostentacyjnego lekceważenia. No cóż, słabych narodów nikt nie będzie szczególnie szanował. Ale zupełnie inna sprawa, gdy chodzi o Boże Ciało i Bożą Krew. Lekceważenie ściąga pomstę z Nieba.

Film z 30-go maja 2013, około godziny 14:00. Scena chwytająca za gardło i dająca do myślenia. Podczas procesji Bożego Ciała, gdy Ksiądz Tomasz śpiewa Ewangelię za płotem u zbiegu ulic Gandhi i Dereniowej, nieopodal kościoła jacyś młodzieńcy grają w najlepsze w piłkę nożną. Szczyt chamstwa, brak szacunku dla kultury narodowej, złośliwa prowokacja, czy bezmyślność? Tyle się mówi o pogaństwie zalewającym Europę i proszę - prawdę się mówi!

/-/ Eugeniusz Sendecki

P.S. Mi się najbardziej wydaje przykry fakt, że ludzie utracili wyczucie - jakie zachowanie jest pogańskie, a jakie nasze, chrześcijańskie. Bo granie w piłkę nożną gdy obok przechodzi procesja Bożego Ciała jest ewidentnie aktem postawy pogańskiej. Akt takiej postawy wydarzony na Ursynowie, w dzielnicy Warszawy która jest w bardzo dużym odsetku zamieszała przez dzieci i wnuki ubeków i esbeków oraz masonów warszawskich - ma dodatkowy smaczek sensacyjny. Zauważyłem to idąc w procesji, to było olsnienie - i dlatego spontanicznie wyciągnąłem kamerę, sfilmowałem 86-sekundowy film, umieściłem w internecie i... gmach Wielkiej Ubeckiej, Esbeckiej i Masońskiej Warszawy doznał kolejnej rysy. Dlatego ONI się tak pieklą - tam na FF-rondzie i na wielu forach internetowych. ONI czują, że ten ICHNI gmach się musi kiedyś zawalić, bo Bóg tak chce. Zaczęło się od Krzyża przed pałacem namiestnikowskim wzniesionym przez masonów, a skończy na statule Maryi na czubku Pałacu Kultury i Nauki wzniesionym przez Stalina.
+ Amen!

KOMENTARZE

 • Z tego co widzę, chłopcy grali na boisku, czyli miejscu do tego przeznaczonym
  Tak więc nie popełnili niczego złego, robili w tym miejscu to, do czego było ono przeznaczone, tak jak ksiądz robił swoje w miejscu do tego przeznaczonym. Chamstwem zaś jest brak tolerancji i wymuszanie swoich potrzeb na innych. Chamstwem byłoby granie na terenie kościelnym jak i chamstwem jest odprawianie nabożeństw na boisku.
  Chrześcijaństwo jest wiarą tolerancyjną, ci, którzy tej tolerancji nie rozumieją występują przeciw nauce Kościoła.

  Nigdy katolicyzm nie był kulturą polską, on z niej czerpał przypisując wartości chrześcijańskie świętom i zwyczajom wiary naszych ojców. Takimi świętami czysto wypływającymi z wiary ojców są np. Stado (Zielone Świątki), Gromnica (Matki Boskiej Gromnicznej), Wilia (Wigilia Bożego Narodzenia - święto zmarłych, którym stawiamy dodatkowe nakrycie na stole wigilijnym), Śmigus- Dyngus (II dzień świąt Wielkanocnych), majowe procesje, dożynki, kupała (św. Jana). Polak powinien przede wszystkim rozumieć i szanować wiarę i kulturę ojców, dopiero później może być katolikiem. Jedno drugiemu wcale nie przeszkadza. Polak - patriota powinien być najpierw Polakiem, dopiero później może być katolikiem.
 • @Zawisza Niebieski 15:56:44 - bardzo źle, że Pan nie popatrzył na sprawę oczyma wiary. Ma Pan w ogóle jeszcze WIARĘ w sercu?
  A tak w ogóle - ma Pan jeszcze polskie serce?
  Właśnie?
  Porządni ludzie powinni podejść do płota i z czcią wysłuchać słów Ewangelii. Zamyślić się.
 • tytuł notki oderwany od treści
  kto atakował ?
 • ???
  Panie autorze jest pan dojrzałym człowiekiem i troszkę się dziwie ze ma pan właśnie takie spojrzenie na życie. Czy nie rozumie pan ze jeżeli naprawdę pan tak myśli to Pan jest tą osobą prześladującą innych? Proszę nad tym pomyśleć i głęboko rozważyć oraz ocenić sytuacje na miejscu zdarzenia.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:52:49
  Jak najbardziej wiarę mam, porządni ludzie, gdy są gotowi wysłuchać ewangelii powinni pójść do kościoła na nabożeństwo, gdy chcą się pomodlić pójść w miejsce odosobnienia,dla mnie wspaniałym miejscem dla tego jest las, ale lubię również pójść do kościoła, gdy jest pusty, nie ma nikogo kaszlącego, chrząkającego. Wtedy mogę spokojnie porozmawiać z własnym sumieniem, z Bogiem. Gdy rozmawiam z Bogiem, na pewno nie potrzebuję pośrednika. Jezus powiedział, módlcie się "Ojcze nasz...", nie kapłanie przekaż moje modlitwy.

  Każdy z nas był kiedyś młody i powinien pamiętać jakie prawa młodością rządzą. Dla młodego chłopaka znacznie lepszym jest wyżycie się w grze w piłkę, nic złego przecież nie robią. Przyjdzie czas, gdy będzie chciał z Bogiem porozmawiać, wtedy porozmawia. Każdy ma ten swój moment, w różnych chwilach nadchodzi, ale ja nie będę narzucał mej woli, nie będę mówił, módl się, gdy ja mam na to ochotę.

  Z księdzem, który prowadził mój rozwój duchowy i uczył nas Boga, nie katechizmu, nie tyranii tłumu, grałem w piłkę (odbijanie rękoma) na terenie kościoła (nie w czasie mszy, nie w czasie nauki, a w czasie po lekcji religii, z nim na wycieczce odprawialiśmy mszę, tak, że każdy uczestniczył, przyjmowaliśmy pełen sakrament i chleba i wina. Dla każdego z nas przyjdzie czas, gdy zrozumiemy Boga, gdy Bóg nam wskaże drogę i nie człowiekowi ją wskazywać. Otrzymaliśmy od Boga wolną wolę i Bóg nam zawierzył. Jeśli grzeszy kapłan można mu powiedzieć, jesteś kapłanem masz byc dla nas wzorem, jeśli grzeszy człowiek dojrzały można mu zwracać uwagę, można wskazywać, że błądzi. Jednak młodzi muszą szukać własnej drogi, ja im mogę podpowiedzieć, nie wymuszać, nie nazywać ich potrzebę grania w piłkę, w miejscu na to wskazanym chamstwem.
  Powiem więcej, ksiądz przez nagłośnienie mógł zakłócać spokój innych ludzi. Może w okolicy był ktoś, kto pracował w nocy, może był chory, potrzebujący ciszy, nie była to jego pora modlitwy ani pora słuchania kazań. Nie potrzebował tego. Czy nazwie Pan głośnie głoszenie kazań chamstwem? Musimy uczyć się żyć obok siebie, akceptowania tego, że jeśli ja chce się modlić to wcale mój brat przebywający obok nie musi tego chcieć. Ja nie pójdę szukać miejsca modlitwy na boisku, a on niech nie szuka miejsca gry w kościele.

  Ale w pierwszym rzędzie musi Pan pamiętać, jesteśmy Polakami, dopiero później katolikami. Jak mówi historia, Kościół w chwilach potrzeby nigdy się za nami nie wstawiał. Papieże odmawiali nam wsparcia po bitwie pod Grunwaldem, w czasie powstań listopadowego, stycznowego, i w 1939 rok. Patronem jest nam człowiek, który zdradził swego księcia, gdy ten nas próbował wyrwać spod niemieckiego władania, mówię tu o zdrajcy Stanisławie i królu Bolesławie Szczodrym. Za to byli z nami wspaniali kapłani, ludzie którzy nas wspierali jak ks. Popiełuszko i wielu przed nim. Tylko, że byli to synowie tej ziemi, którzy najpierw byli Polakami, dopiero później katolikami, bo to przy zachowaniu odpowiednich proporcji nigdy sobie nie przeczy.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:52:49
  ...zgadzam się ...powinni przerwać grę, ale to tylko świadczy o pogardzie (tych grających w piłkę) do Chrystusa wychodzącego do ludzi na ulicę, aby im błogosławić...cóż wpływy palikota w Polsce są wielkie...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Ranger 17:55:19
  Na tłumaczenie, na rozmowę nigdy nie jest za późno. Jeśli nie autor, to może ktoś inny to zrozumie. Zbyt wielu chce nas dzielić, rządź to dziel. Więc na przeciw tym, co nas chcą dzielić trzeba szukać to co nas łączy.
 • @trybeus 18:29:14
  Boisko jest boiskiem, kościół kościołem. To że akurat Ty masz się ochotę pomodlić nie oznacza, że musisz tego wymagać od innego. Chamstwem jest wymaganie by inni postępowali zgodnie z moją wolą. Są zasady ogólne, modlimy się w kościele a gramy w piłkę na boisku i uszanujmy jeden drogiego.
  Postawmy sprawę z drugiej strony, dlaczego uczestnicy mszy nie powinni stanąć przy siatce i zacząć kibicować tym chłopcom? Znajdziesz jakieś tego wytłumaczenie? Jedni chcieli grać, drudzy się modlić i mieli do tego prawo, bo jedni grali na boisku, drudzy modlili się w kościele.
 • @autor
  Oczywiscie,ze to jest prowokacja.
  Podobnie rozgrywane sa mecze ekstraklasy.To nie przypadek,tylko zaplanowana akcja.
 • @Zawisza Niebieski 18:44:08
  ... nie pieprz...normalnym jest, że jak byś ujrzał Boga rzuciłbyś się na kolana ...nieprawdaż...no to wyobraź sobie, że właśnie tam na ulicy był Bóg, a chłopaki miały to w dupie...to wszystko
 • @Ranger 19:11:24
  ...świetnie renger...wypłata będzie sowita ..szef da ci premię za ilość komentów...za kwejki bonus +20%...
 • Moskale. Nie zrozumią o czym Pan pisze.
  Polak to wie ,że kultura nasza jest oparta na trzech filarach

  1Religia Rzymskokatolicka
  2.Prawo Rzymskie
  3.Kultura Grecka

  Dlatego z tymi zrsyfikowanym to szkoda dyskutować
 • @AUTOR
  MASZ RACJĘ GENIU, TO ONI SĄ POGANAMI!

  Jedni palą „dżonty”, inni kradną, jeszcze inni na procesji obrażają Pana Jezusa i Boga Ojca, kłamliwymi pogańskimi obrzędami.

  A tutaj zwykli ludzie „rżną w piłkę”.

  Grają po prostu w miejscu do tego przeznaczonym.

  Jest czwartek, zwykły dzień tygodnia, ani lepszy i ani gorszy od innego dnia. Tu i ówdzie burza, grzmi i wieją wiatry.

  Jaskółki nisko latają nad ziemią, co jest zapowiedzią deszczowej aury.

  Wyluzuj chłopie i zajrzyj Ty do Ewangelii.

  Tam jest napisane, że należy modlić się do Pana Jezusa. Tam jest napisane, że Syn Boży Umarł i Zmartwychwstał, i że tylko On Jest ubłaganiem za nasze grzechy przed Ojcowskim Obliczem!

  A Ty modlisz się do Marii! Padasz przed nią na kolana i prosisz ją o różnego rodzaju wstawiennictwo.

  W ten sposób czyniąc obrażasz Boga Ojca i kompletnie nie liczysz się z Jego Wolą.

  A teraz spokojnie przycupnij gdzie w kącie Twojego domu i zastanów się nad tym, czy to czasami nie Ty jesteś poganinem, ponieważ nieposłuszny jesteś Słowom Ewangelii Pana i Boga, Jezusa Chrystusa.

  Miłego rozmyślania!

  Pozdrawiam!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • Nasi przodkowie byli poganami, aż przyszła banda rzymska i mieczem, ogniem i podstępem wytępiła prawdę.
  Pogańska religia jest religią naturalną i prawdziwą bo czci się przejawy boskie które widzimy w naturze.
  Nasi przodkowie nie potrzebowali kościołów ani opłacanych kapłanów.
  Nasze piękne święta naturalne zostały przywłaszczone przez KK i sfałszowane.

  Granie w piłkę nie jest aktem pogańskim co najwyżej ateistycznym.

  Prawdziwi Polacy zamiast bezmyślnie robić to co usłyszą w kościele powinni poznać trochę historii i roli KK w zniszczeniu Polski.

  http://nikander.nowyekran.net/post/93261,klechistan
 • Genek, cholero, czemuś nie przyatakował??
  To nie nowina, że młode wilki w walce zapalczywe Sakramentu nadciągającego ulicami nie zauważyły. U nas na jednostce tak co wieczór mamy, gdy osobiste treningi na sali się odbywają. Jak chłopaki w ferworze walki tkwią, to tylko wystrzał z broni osobistej jest w stanie ich od siebie oderwać. Każdy chce przeciwnika wyeliiminować i swój osobisty skoring z personal performensu podbudować, nowe metody duszenia i wybijania kręgów i pady z przewrotem na sparingu przećwiczyć. A i obrona przed nożownikami bardzo wciągająca jest, nieraz to i sygnału na ciszę nocną nie zakonotują, tak się intensywnie naparzają. Wtedy tylko wystrzał w sufit ich do izb zagonić potrafi. Od tego strzelania to już dwa razy musieliśmy blachodachówkę na naszym gymie wymieniać. A teraz to nasz Pan Kapitan nakazał przez całe lato na dwór maty wynieść i tam ćwiczyć, by substancji budynku nie naruszać. Na majdanie u nas to wystrzałem żołnierza walczącego nie rozgonisz, bo echo na dworze się nie niesie tak, jak we wnętrzu. Psa trzeba na majdan wpuścić, to po łydach walczące ciała kąsa, wtedy dopiero chłopaki ustaną. Bez kundla byłaby bieda, bo jupitery mamy na placu po 2k wat każdy, niewiadomo, kiedy skowronek się zrywa. Noc całą by w walce zapalczywi trwać mogli, a bez interwencji to i by się umęczyli i zdolność do obrony Ojczyzny utracili. A jednostka u nas ciągłego pogotowia jest, my pierwsi idziemy w ogień, gdy wróg nadciągnie. Tak, że Sendecki jest winny, że psiakrwia zamiast chłopaków opamiętać, to sobie kamerkę z kieszonki wycięgnął i filmiki nagrywał, miast Sakramentu bronić. Chyba Pulizera chce dostać, łapiduch cholerny. Toć już moja Babka w pysk mnie z liścia chlastała, gdym chłopięciem będąc na Mszy przykimałem, co jak wiadomo podług Tomasza a Kempis najlepszym sposobem jest, by pion chłopięciu przywrócić. Tak, że Sendecki winny jest i grzech zaniechania popełnił.
 • Dziwne...
  Poszedł sobie człowiek na procesję Bożego Ciała, zobaczył, że ktoś nie poszedł i się zdziwił. O tym swoim naturalnym zdziwieniu zrobił film. Normalna sprawa, takie zdziwienie. A tu takie halo na cały internet!
 • @rerak 05:47:24
  Pan mnie myli i utożsamia nietrafnie. Co ja jestem winien, że ludziska są przeciwko Wierze Świętej i kocopoły antykatolickie w internecie wypisują?
 • @Zawisza Niebieski 15:56:44
  dla Pana niestety, ale tylko gdy BÓG jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym, sobie przynależnym.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:52:49
  Albo zwyczajnie przerwać grę na czas, gdy obok będzie przechodzić procesja.
 • @Robert.Grunholz 18:16:34
  Komentarz zgłosiłam jako nadużycie. Nie można obrażać Ojca Świętego i jednocześnie mijać się z prawdą. Tym bardziej, że w naprawdę wielu miastach Polski są odprawiane Msze Święte w rycie trydenckim (bo chyba te ma Pan na myśli?).
  PS. Proszę Pana, tu są ludzie inteligentni i wykształceni, którzy nie dają sobie mydlić oczu. A ja prywatnie takim "hejtom" i "trollowaniu" mówię zdecydowane "Nie!".
 • @trybeus 18:29:14
  zgadzam się. T jeden z niewielu właściwych tu komentarzy, dużo lepszy niż wylewane wcześniej elaboraty.
 • @Zawisza Niebieski 18:44:08
  Jednak akurat takie, a nie inne zachowanie jest wymagane od tych młodych ludzi ze względu na elementarne zasady dobrego wychowania. Poza tym, jak to pięknie napisał Adam Asnyk w wierszu "Do młodych":
  "Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
  Choć macie sami doskonalsze wznieść;
  Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
  I miłość ludzka stoi tam na straży,
  I wy winniście im cześć!"
 • @Ranger 19:37:12
  Komentarz został przeze mnie zgłoszony jako nadużycie.
 • @Ranger 19:53:52
  wszystko odwrócone do góry nogami. Chronologicznie najpierw była kultura grecka, potem prawo rzymskie, potem chrześcijaństwo.

  Na prawie rzymskim opierają się systemy prawne we wszystkich państwach, chcących uchodzić za cywilizowane.

  Zaś co do "religii profanacyjno katolickiej" - szczerze radzę dać sobie spokój. Obrażaniem nic sensownego Pan nie zwojuje.
 • @57KerenOr 21:03:50
  On, jak sam Pan napisał, nie modli się do Maryi, tylko prosi o wstawiennictwo. Czyli, żeby przekazała Bogu jego prośby, żeby poprosiła za nim.
 • @NUS 22:14:22
  "nie potrzebowali kościołów i opłacanych kapłanów" - mieli przecież swoje świątynie i swoich kapłanów, którym składano corocznie sowite ofiary. Proszę się dokształcić z historii.
 • @Eugeniusz Sendecki 06:28:18
  To nie jest żaden atak, tylko zwykła manipulacja. Tytuł godny czerwonego szmatławca.

  PS
  Czy wie Pan kogo tylko można nazywać Ojcem?
 • Wsłuchiwałem się w ten film i przy nagłośnieniu księdza,naprawdę nie
  słychać odgłosów gry w piłkę.
  Jeżeli ktoś idzie na mszę po to by się modlić, by słuchać mszy to naprawdę nie słyszy odgłosów otoczenia, śpiewające ptaki, jeżdżące samochody i wiele innych. Jednak są ludzie, którzy chodzą na mszę by obgadać sąsiada, by zobaczyć kto czym przyjechał,kto jak się ubrał, by pokazać, że ma coś nowego i to jest pogaństwo. Mam nadzieję, że autor tylko się mocno nudził, że zauważył tych grających. Jedno jest pewne, na mszy nie był skupiony.
 • @Robert.Grunholz 10:55:01
  Proszę Pana, niekiedy bywam w Rzeszowie. Wiem, że takie msze są odprawiane.
  http://tradsi.blogspot.com/
  Na tej stronie jest napisane, co i jak.
 • @Ranger 19:53:52
  Ranger to w tłumaczeniu PAROBEK ,a Ja z takimi nie dyskutuje.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:52:49
  Eugeniuszu Mieczysławie Michale może Ty idz śpiewać do Kościoła, a nie na ulicy i rozsiewasz propagandę w tak durny idiotyczny sposób i do tego kamerujesz zamiast uczestniczyć w Ewangelii. Jaki Ty dajesz przykład? Młodzież jak widzisz ma w dupie kościoły i ich nauczanie. Ten dzień jest wolny wiec korzystaja z kazdej minuty w dobry sposób. Zamiast palić i ćpać, uprawiaja sport. Więc ? Pomyśl potem wstawiaj takie smutne teorie ze swojego marnego zycia, bo takie historie świadczą raczej o tym, że dzieje się z Tobą nie najlepiej. A i pora zacząć się leczyć, na codzień chyba jesteś blisko osób chorych wiec moze pora do nich dołączyć, ale raczej z poważnym schorzeniem umysłowym :) Ten filmik tylko to potwierdza ;)
 • @Maria Wesołowska 10:01:19
  ""nie potrzebowali kościołów i opłacanych kapłanów" - mieli przecież swoje świątynie i swoich kapłanów, którym składano corocznie sowite ofiary. Proszę się dokształcić z historii."

  Raczej niech pani się dokształci. Proszę pokazać gdzie są te ich świątynie.
  No chyba, że ma pani na myśli lasy, rzeki i ziemię.
  Kapłanami to byli zwykli pobratymcy tak jak to w pierwszym chrześcijaństwie było - przed zawłaszczeniem przez Rzym.
 • Pro-WASP-owskie Środowisko zblizone do Służb Bertonowskich nie zdzierżyło i "tłumaczy" Polakom mój film na forum Fronda.pl (FF);
  Właśnie, bardzo namawiam do rozszyfrowania środowiska kłebiącego się na tym forum. Są tam ludzie biorący udział w medialnej "padgatowce internetowej" polskich sił zbrojnych u boku doradców izraelskich do przegranej wojny w Gruzji. Cytaty zaznaczam kwadratowymi nawiasami. []
  #
  [Otwarte forum dyskusyjne Frondy
  Eugeniusz Sendecki walczy z pogaństwem w Boże Ciało!Brawo!!!
  dodano: 30.05.2013, 19:26 | Kurzejone
  (tutaj AOFI Kurzejone umieścił link do filmu o pogańskiej młodzieży na Ursynowie)]
  #
  [ pochodna | 30.05.2013, 19:35
  "Atak pogaństwa"? Really? Atakiem pogaństwa można ewentualnie nazwać człowieka-motyla, który celowo prowokuje katolików na procesji, ale nie grupę osób, która nikomu nie przeszkadza i zajmuje się własnymi sprawami. A jak komuś się nie podoba gra w piłkę w Boże Ciało, to niech nie odwraca się plecami do ołtarza i skupi na modlitwie.]
  #
  [|Krafft57 | 30.05.2013, 22:00
  Hahaha...dobre..Sendecki juz całkiem odleciał...Jak taki święty jest, to niech skupi się lepiej na udziale we mszy, a nie bawi się kamerką.]
  #
  [Kurzejone | 30.05.2013, 23:05
  Polska to katolicki kraj i sam fakt że w Boże Ciało ktoś gra wtedy piłkę to obraża nasze uczucia religijne. W takie dni wszystkie boiska, kluby itp. powinny być zamknięte!!]
  #
  [Xymox | 30.05.2013, 23:29
  "Polska to katolicki kraj i sam fakt że w Boże Ciało ktoś gra wtedy piłkę to obraża nasze uczucia religijne. W takie dni wszystkie boiska, kluby itp. powinny być zamknięte!!"
  Mow moze w swoim imieniu koles, co?
  Omni vide infra. Vide supra - omni.]
  #
  [Kurzejone | 30.05.2013, 23:34
  "Mow moze w swoim imieniu koles, co?"
  Mówie w imieniu Boga!!Tylko lewactwo uważa że może podważać słowa samego Boga]
  #
  [Xymox | 30.05.2013, 23:42
  "Mówie w imieniu Boga!!Tylko lewactwo uważa że może podważać słowa samego Boga"
  Uuu, wysoko mierzysz. Widzę, że skromność jest najważniejszą spośród wielu twoich zalet.
  Omni vide infra. Vide supra - omni.]
  #
  [Kurzejone | 30.05.2013, 23:51
  "Uuu, wysoko mierzysz. Widzę, że skromność jest najważniejszą spośród wielu twoich zalet."
  Nigdzie nie napisałem że sam jestem bogiem. Specjalnie wrzucasz w moje usta takie słowa żeby pokazać że niby uważam siebie za boga. Jako wierzący prezentuje Boga i twierdze to co twierdze na podstawie nauczania kościoła]
  #
  [Xymox | 30.05.2013, 23:57
  "Nigdzie nie napisałem że sam jestem bogiem. Specjalnie wrzucasz w moje usta takie słowa żeby pokazać że niby uważam siebie za boga. Jako wierzący prezentuje Boga i twierdze to co twierdze na podstawie nauczania kościoła"
  Zieeew...
  Omni vide infra. Vide supra - omni.]
  #
  [Kurzejone | 31.05.2013, 0:35
  "Zieeew..."
  Możesz sobie ziewać ale Sendecki od dawna robi dobrą robotę ośmieszając katolików i katolicyzm. Nawet jak na "frondowe" warunki to wybitny oszołom. Powinien miec tu stałą rubrykę]
  #
  [Xymox | 30.05.2013, 23:32
  "Polska to katolicki kraj i sam fakt że w Boże Ciało ktoś gra wtedy piłkę to obraża nasze uczucia religijne. W takie dni wszystkie boiska, kluby itp. powinny być zamknięte!!"
  Poza tym wklejanie golego linka do yt na forum dyskusyjnym to grubianstwo. Albo dajesz komentarz wlasny albo wypad z tym na wykop.
  Omni vide infra. Vide supra - omni.]
  #
  [Krafft57 | 30.05.2013, 23:40
  Daj spokój Xymox, koleś sobie jaja robi i nas podpuszcza...]
  [Xymox 30.05.2013, 23:44
  "Daj spokój Xymox, koleś sobie jaja robi i nas podpuszcza..."
  No dobra, dobra.
  Co to, w kolko musze byc powazny i logiczny?
  Tez lubie poswirowac.
  Omni vide infra. Vide supra - omni.]
  #
  [Kurzejone | 31.05.2013, 13:23
  Filmik Sendeckiego stał się już hitem internetu i piszą o nim na wielu portalach. Wystarczył tylko jeden link na tym forum by nagłośnić całą sprawę. Wszyscy uważają że to przykład katotalibanizmu doskonale pasujący także do Frondy. Większość katolików się wstydzi a ateiści mają ubaw. Alleluja i do przodu!!!!]
  #
  [Xymox | 31.05.2013, 13:49
  "Filmik Sendeckiego stał się już hitem internetu i piszą o nim na wielu portalach. Wystarczył tylko jeden link na tym forum by nagłośnić całą sprawę. Wszyscy uważają że to przykład katotalibanizmu doskonale pasujący także do Frondy. Większość katolików się wstydzi a ateiści mają ubaw. Alleluja i do przodu!!!!"
  Nudzisz, chłopczyku. Spłyń.
  EOT.
  Omni vide infra. Vide supra - omni.]
  #
  [Kurzejone 31.05.2013, 14:03
  "Nudzisz, chłopczyku. Spłyń. EOT."
  Spływam jednocześnie dziękuje Frondzie że tak bardzo przyczyniła się do nagłośnienia tej katolickiej błazenady]
  #
  Bardzo ciekawa próbka manipulacji hasbarowskiej w wykonaniu AOFI-ego "Kurzejone". Chytrze wpaja FF-rondowiczom, że powinni się Sendeckim brzydzić i za Sendeckiego wstydzić. Co więcej imputuje FF-rondowiczom, że są współwinni tego mojego "obrzydliwego" sukcesu. Najgorsze, że zapomniał, biadaczek - że to on wkleił mój film w tym watku na FF-rondzie. Zapomniał zmienić konto, tak się zagalopował. No - ciekawe kto się z FF-rondowiczów połapie co jest grane? Mi się najbardziej wydaje przykry fakt, że ludzie utracili wyczucie - jakie zachowanie jest pogańskie, a jakie nasze, chrześcijańskie. Bo granie w piłkę nożną gdy obok przechodzi procesja Bożego Ciała jest ewidentnie aktem postawy pogańskiej. Akt takiej postawy wydarzony na Ursynowie, w dzielnicy Warszawy która jest w bardzo dużym odsetku zamieszała przez dzieci i wnuki ubeków i esbeków oraz masonów warszawskich - ma dodatkowy smaczek sensacyjny. Zauważyłem to idąc w procesji, to było olsnienie - i dlatego spontanicznie wyciągnąłem kamerę, sfilmowałem 86-sekundowy film, umieściłem w internecie i... gmach Wielkiej Ubeckiej, Esbeckiej i Masońskiej Warszawy doznał kolejnej rysy. Dlatego ONI się tak pieklą - tam na FF-rondzie i na wielu forach internetowych. ONI czują, że ten ICHNI gmach się musi kiedyś zawalić, bo Bóg tak chce. Zaczęło się od Krzyża przed pałacem namiestnikowskim wzniesionym przez masonów, a skończy na statule Maryi na czubku Pałacu Kultury i Nauki wzniesionym przez Stalina.
  + Amen!
 • @NUS 16:14:46
  zasadniczo były drewniane i z tego powodu nie dochowały się do czasów współczesnych.
 • @NUS 16:14:46 Maria Wesołowska
  Pyta Pan, jeśli Pani to przepraszam o światynie. Nie były drewniane, znane są świątynie wiary ojców na terenie Polski. Były dwa typy zadaszone i nie, otoczone wałem kamiennym. Świątynie otwarte to Góra Dobrzeszowska (odkryta, tyle, że nikt tam nie zawiezie), Góra Siwierska (ta jeszcze nie odkryta), Łysiec, z części wału kultowego zbudowano kapliczkę z figurką Matki Boskiej. Ta świątynia jest najlepiej poznana, bo o niej pisał Długosz, Ursyn Niemcewicz. Długosz podał imiona trzech bóstw. Niemcewicz opisał jak zniszczono znalezioną figurkę z dawnej świątyni. Tę śwątynię mocno przebudowano, dobudowując do niej dodatkowy wał kultowy w okresie reakcji pogańskiej. Do czasów, gdy główne miejsce pielgrzymek przejęła świątynia kultu maryjnego, na Jasnej Górze, właśnie Łysiec był miejscem pielgrzymek władców. Tu pielgrzymował m.in Władysław Jagiełło. Kolejnymi świątyniami wiary ojców były Ślęża, Gniezno, tam gdzie dziś znajduje się katedra. Niszcząc kulturę i wiarę ojców budowano świątynie chrześcijańskie w miejscach kultu wiary ojców.
  Prawdą jest, że kapłani słowiańscy utrzymywali się pracą własnych rąk. Odnotowują to kroniki z tamtych czasów.
  Zaś rzeźby Bogów, rzeczywiście jak pisze Maria Wesołowska, były wykonywane z drewna, bo to był najbardziej dostępny budulec, stąd sie nie zachowały. Zachował się Świętowit ze Zbrucza.
  Świątynie na wzór chrześcijański powstawały dopiero na styku z chrześcijaństwem, czyli u Słowian Zachodnich. Najbardziej znane to Arkona (na wyspie Rugii) oraz Radogoszcz, której miejsca dziś nie znamy, są tylko przypuszczenia. Tak właśnie chrześcijaństwo niszczyło pamiątki po wierze ojców.
 • @Zawisza Niebieski 19:04:52
  Jako, że wiaro przodków była oddawaniem czci naturze więc świątynie nie były potrzebne. Były miejsca "mocy", miejsca zgromadzeń, ale trudno to nazywać świątynią.
  KK przejmował i przywłaszczał sobie te miejsca, niszcząc historię.
  Inna sprawa, że KK też jest kultem solarnym, ale o tym parafianom się nie mówi, bo wtedy parafianie uświadomili by sobie że klechy im są nie potrzebne.
 • Film pokazuje bierność Katolików w Polsce
  W krajach muzumańskich,żydowskich lub hinduistycznych ludzie by rozszarpali owych nieszczęśników grających świadomie lub nie w piłkę. Film przedewszystkim pokazuje bierną postawę Katolików w Polsce wobec ewidentnego hamstw i profanacji.
 • @NUS 19:24:34
  Jak najbardziej chrześcijaństwo to kult solarny, w rozumieniu religioznawstwa. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że Jezus znamiona kultu solarnego otrzymuje po roku 312, gdy chrześcijaństwo przejmuje kult Mitry, a także,i gdy chrześcijaństwo z religii ludzi uciemiężonych stawało się religia władzy ze strukturą cesarstwa rzymskiego.
  Mówisz, że parafianom się nie mówi o tym, mówi się. Zerknij na wiele ołtarzy, w zwieńczeniu masz promienie słoneczne, promienie słoneczne wychodzą z symbolu, Izyda, Horus, Set, parafianom się to mówi, pokazuje, tylko, że oni tego nie rozumieją.

  Zaś na świątynie należy znowu patrzeć historycznie. Ślęża, Łysiec to świątynie post celtyckie. Wspaniałą, bo dobrze zachowaną, choć utajnianą przed parafianami jest góra Dobrzeszowska w Górach świętokrzyskich, prawdopodobnie świątynia milczenia. choć tak naprawdę to o niej niewiele wiemy, a kamienie nie wszystko mówią.
  Tak wiara ojców, to miejsca mocy, w tym przypadku jest to wspólnota wiar celtyckich, nordyckich i słowiańskich, przykład Odry (Kaszuby), gdzie mamy miejsce mocy (KAMIENNY KRĄG) Gotów. Fascynująca jest wiara ojców i jakże nieznana.
 • Popatrz na siebie.
  Zamiast się modlić kręcisz sobie człowieku jakiś głupi film i pieprzysz głupoty, szczujesz ludzi na siebie wzajemnie "katoliku". Jezu skąd w tych "katolikach" tyle hipokryzji i jadu???
 • @Robert.Grunholz 18:16:34
  A jak przyjdzie Islam i będzie chciał cię pokojowo nawrócić to jak na to odpowiesz hipokryto?
 • @sck 21:30:33 - Niestety, nie uciekniemy od kwestii uczciwego formowania pojęć...
  Postawa obojętności wobec procesji Bożego Ciała zaprezentowana przez owych anonimowych młodzieńców z Ursynowa TO JEST pogaństwo. Patrzę z rozbawieniem, jak różne katolickie pięknoduchy rakiem chodzą wokół tego filmu, jak starają się go "oswoić", obrócić w żart proste, uczciwe słowa, których nauczyli mnie moi Dziadkowie i Rodzice w Tomaszowie Lubelskim, Antoniówce i Tyszowcach przed laty - jak byłem małym chłopcem. Szczególnie mi dało do myślenia zakłamanie zaprezentowane na forum Fronda.pl i Rebelya.pl. Oj, wymyka się rząd dusz Siłom WASP-owskim i bertonowcom! Dzięki internetowi Polacy stają się wyemancypowani od zniewolenia przez krętaczy... I bardzo dobrze.
  :)
 • Hipokryta
  Wypowiedział się człowiek który w boże ciało zamiast brać czynnego udziału w uroczystości sterczy z telefonem i nagrywa ludzi. Człowieku jesteś chory zacznij się leczyć. Powinni Cię zamknąć i odizolowac od społeczeństwa, ty nie jesteś Katolikiem tylko Katolem, psychofanatycznym wysłannikiem tej bandy złodziei robiących grube pieniądze na tym że ludzie wierzą w jakieś gówno którego nie da się nawet racjonalnie wytłumaczyć. Z kąd wiesz człowieku że Ci ludzie nie brali udziału np. w porannej mszy? Szkoda słów na Ciebie. Cały materiał wideo który masz na swoim kanale na YT to jakieś gówno którym Ci mózg przesiąknął. Wolę być ateistą nie wierzę w żadne pierdoły, wierzę w to co widze i w to co jest. I jest jeszcze jedna ważna cecha takiego wyboru. Nie jestem kojarzony z bandą kretynów co pieprzą co ślina na język przyniesie, Widzą jakieś chore ataki pogaństwa i nie myślą tylko dają, na tace i dokarmiają kolejne grube świnki przy korycie.
 • Boże, ratuj.
  To, co tutaj widzę, to nie dyskusja. To spotworkowane dziecinne potworki obrzucające się nawzajem błotem rzeczywistym i mentalnym. Podziwiam tylko pana Sendeckiego, gospodarza bloga, że ma nerwy i to "olewa".

  Jak powiedział Seneka (?), "Wszedłem między ludzi i wyszedłem mnejszym człowiekiem". Wychodzę stąd, bo nie chcę ulec zepsuciu.
  Żegnam Państwa.
 • @Ranger 15:57:51
  W tym momencie można Pana oskarżyć o stosowanie gróźb karalnych.
 • @Maria Wesołowska 16:02:54
  ..proszę nie karmić trolla ...pozdrawiam niepoprawnie
 • Sendecki - żyteczny idiota czy zawodowy prowokator?
  Gienio Sandał, vel “papieski”.

  Zastanawiam się, czy jesteś “tylko” użytecznym idiotą, czy na etacie.
  Kto i ile płaci ci za zapędzanie polactfa do obrony żydowskiej, nadjordańskiej dżumy.
  Zastanawia mnie też rola tworu “TelewizjaNarodowa24″ występującego w twojej obronie. Jakiego narodu jest to telewizja?
  Bo żydo-chrześcijaństwo jest tworem żydowskim – żydowski bóg, żydowska biblia, żydówka Miriam, obrzezany żydowski cieśla Joszue jako bóg nr 2 i żydowscy apostołowie.
  A ty i “narodowa” bronicie tej żydowskiej dżumy.
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/31/rzecz-o-katolickim-fanatyzmie-i-antypoganskiej-propagandzie/
 • Coś o Rangerze.
  Wystarczy obejrzeć kilka jego wpisów. Najpierw pojawia się oburzenie. Myśl "co za śmieć". Później upomnienie jakby od Maryi "nigdy bym tak nie powiedziała". Ale ja nie jestem Maryją. Dalej już nie mam gniewu, tylko serce mi tylko krwawi z powodu zdrajców takich jak on. Masoński, bolszewicki pachołek! czyż to nie jest na pierwszy rzut oka aż nad wyraz widoczne? Jakże by inaczej? Czy jest inna możliwość???

  Wspominam na Drogę Krzyżową Pana, jak Go opluwali, biczowali, szydzili z Niego. A On trwał w swojej miłości i mówił "Nie wiedzą co czynią." Naprawdę?! Naprawdę nie wiedzą??? Mój Boże...

  Jezu, Jezu, Jezu...


  Szydercy pełni szyderstwa (2 Piotr 3,3)

  2 Piotr 2:
  // Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę. 2 A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; 3 dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi. 4 Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich] do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd; 5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych; 6 także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład [kary] tym, którzy będą żyli bezbożnie, 7 ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem - 8 sprawiedliwy bowiem mieszkając wśród nich z dnia na dzień duszę swą sprawiedliwą miał umęczoną przeciwnymi Prawu czynami, które widział i o których słyszał - 9 to wie Pan, jak pobożnych wyrwać z doświadczenia, niesprawiedliwych zaś jak zachować na ukaranie w dzień sądu, 10 przede wszystkim zaś tych, którzy idą za ciałem w nieczystej żądzy i pogardę okazują Władzy, zuchwalcy, zarozumialcy, którzy nie wahają się przed wypowiadaniem bluźnierstw na "Chwały". 11 Tymczasem aniołowie, których siła i potęga jest większa, nie wnoszą przeciwko nim przed Pana przeklinającego wyroku potępienia.

  12 Ci zaś, jak nierozumne zwierzęta, przeznaczone z natury na schwytanie i zagładę, wypowiadając bluźnierstwa na to, czego nie znają, podlegną właśnie takiej zagładzie jak one, 13 otrzymując karę jako zapłatę za niesprawiedliwość. Za przyjemność uważają rozpustę uprawianą za dnia, jako zakały i plugawcy pławią się w swych uciechach, gdy z wami są przy stole. 14 Oczy mają pełne kobiety cudzołożnej, oczy nie przestające grzeszyć, uwodzą oni dusze nieutwierdzone. Mają serca wyćwiczone w chciwości, synowie przekleństwa. 15 Opuszczając prawą drogę zbłądzili, a poszli drogą Balaama, syna Bosora, który umiłował zapłatę niesprawiedliwości, 16 ale został skarcony za swoje przestępstwo; juczne bydlę, pozbawione mowy, przemówiwszy ludzkim głosem powstrzymało głupotę proroka. 17 Ci są źródłami bez wody i obłokami wichrem pędzonymi, których czeka mrok ciemności. 18 Wypowiadając bowiem słowa wyniosłe a próżne, uwodzą żądzami cielesnymi i rozpustą tych, którzy zbyt mało odsuwają się od postępujących w błędzie. 19 Wolność im głoszą, a sami są niewolnikami zepsucia. Komu bowiem kto uległ, temu też służy jako niewolnik. 20 Jeżeli bowiem uciekają od zgnilizny świata przez poznanie Pana i Zbawcy, Jezusa Chrystusa, a potem oddając się jej ponownie zostają pokonani, to koniec ich jest gorszy od początków. 21 Lepiej bowiem byłoby im nie znać drogi sprawiedliwości, aniżeli poznawszy ją odwrócić się od podanego im świętego przykazania. 22 Spełniło się na nich to, o czym słusznie mówi przysłowie: Pies powrócił do tego, co sam zwymiotował, a świnia umyta - do kałuży błota.


  2 Piotr 3:
  Umiłowani, piszę do was już ten drugi list; w nich pobudzam wasz zdrowy rozsądek i pamięć, 2 abyście przypomnieli sobie słowa, które były dawno już przepowiedziane przez świętych proroków, oraz przykazanie Pana i Zbawiciela, podane przez waszych apostołów. 3 To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz 4 i będą mówili: "Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata". 5 Nie wiedzą bowiem ci, którzy tego pragną, że niebo było od dawna i ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na słowo Boże, 6 i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony. 7 A to samo słowo zabezpieczyło obecnie niebo i ziemię jako zachowane dla ognia na dzień sądu i zguby bezbożnych ludzi. 8 Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. 9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. 10 Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione.
  Wnioski
  11 Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, 12 gdy oczekujecie i staracie się przyspieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. 13 Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. 14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.
  Zakończenie
  17 Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku. 18 Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen.//
 • Celebryta z Sendeckiego
  http://www.fronda.pl/a/mlodziez-grala-w-pilke-w-boze-cialo-atak-poganstwa,28560.html
 • @circonstance 23:43:50 - oj tam, oj tam celebryta od razu. :)
  Właśnie "pyknął" licznik na YouTube. Wykazuje 1004750 zliczonych wejść. Oni tam liczą skokowo, to znaczy - że jest ilość sprzed kilku godzin. Jak wchodzi dużo ludzi naraz to się liczenie zablokowuje.
  A zatem mamy duży sukces w oglądalności. Bardzo dobrze się z tym czuję.
  :)
 • @opolczyk 18:20:07 - anonimowy oficer frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "TelewizjaNarodowa24"...
  ...znany jest z tego, że od dłuższego czasu na forum YouTube wystepuje przeciwko mojej osobie. Bardzo często lżył mnie, atakował ideę "TELEWIZJI NARODOWEJ" i uzurpował sobie prawo do nazwy. Chwalił się wielokrotnie, że nazwę opatentował i ze ja tej nazwy używam nielegalnie. Jest to osoba anonimowa, mi nie znana, wrogo usposobiona.
  Zdziwiłem się, że Pan napisał:
  "Zastanawia mnie też rola tworu “TelewizjaNarodowa24″ występującego w twojej obronie. Jakiego narodu jest to telewizja?"
  Zapewniam Pana, że się zdziwiłem i to bardzo. Czy mógłby Szanowny Pan zacytować - kiedy i gdzie ów AOFI mnie bronił? Będę wdzięczny za cytat.
  +
  No i tytuł Pańskiego wpisu; [Sendecki - żyteczny idiota czy zawodowy prowokator? Gienio Sandał, vel “papieski”.] jest obraźliwy i oszczerczy. Bardzo mi przykro.
 • @Eugeniusz Sendecki 07:37:51
  // Bardzo dobrze się z tym czuję.//

  Wsadziłeś kij w mrowisko. Może i dobrze, bo każdy się jednak zastanowi.
  To podbijanie standardów.
 • @circonstance 11:44:10
  To monty python na żywo - święty granat ręczny.
 • @Henieck 05:06:26
  Ojtam od razu granat. Życie, Panie!
 • @Ranger 00:18:11 - Moi przyjaciele przeanalizowali Pańską twórczość w internecie i podejrzewaja, że jest Pan...
  ...Robertem F., znanym z publikowania w pewnych gazetach cieszących się negatywnymi ocenami wśród narodowców.
  Czy to jest prawda? Bo gdyby była - to z przykrością i bólem zapewniam Pana o głębokim zrozumieniu Pańskiej trudnej sytuacji życiowej ludzkim współczuciu.
  Proszę przemyśleć propozycję środowiska TELEWIZJI NARODOWEJ - że Pan zaprzestanie ataków personalnych na nas, skupi się na obiektywnej publicystyce - dla dobra Polski.
  Pozdrawiam.
 • Ostatni bedą pierwszymi..." - slyszał Pan w ogóle o tym panie Eugeniuszu?!
  Piszę do Pana jako osoba wierząca. Jestem OBURZONY pana postawą, która z Ewangelią i Słowem w niej głoszonym ma jedynie tyle wspólnego co fragmenty o faryzeuszach, obłudnikach "bogatych wiarą" na pokaz i o wypędzeniu biczem przekupniów ze świątyni Ojca przez Jezusa; niestety dla Pana, bo te fragmenty Nowego Testamentu wprost opowiadają a pana przepełnionym zgorzknieniem, pychą i obłudą sercu.

  Pana "dzieło" nie pozostawia w tej kwestii pola do dyskusji ("po owocach ich poznacie" - zdaje się, że o tym też Pan nie słyszał): jest to świadectwo człowieka, który miast kontemplować Słowo i łączyć się z Bogiem podczas mszy, łączy się (wydawać by się mogło w błahy sposób, bo wyjmując kamerę) z SZATANEM - bowiem to nie Bóg namawia do szydzenia, sączenia jadu na bliźnich i do wywyższania się "my tu jedyni prawi, a tam - pogańsko UBecka hołota". A nawet jeśli - podkreślam JEŚLI - rzeczywiście ci chłopcy z "filmu" są poganami (bo skąd niby do cholery jasnej może to pan wiedzieć na pewno? Może byli już na jutrzniach lub przedpołudniowej mszy? A nasz Karol Wojtyła to nie urządzał spływów kajakowych z okazji świąt?)
  "NIE SĄDŹCIE ABYŚCIE NIE BYLI SĄDZENI..." - o tym tez pan jak widać nie słyszał......

  Przypominam uprzejmie Panu, że sam BÓG do samego końca był PONIŻANY na Krzyżu, choć mógł za jednym pstryknięciem palców uratować się od męk i zmieść WSZYSTKICH POGAN z tego świata. Z jakichś powodów, proszę sobie wyobrazić, tego nie zrobił i "wolał" jednak zginąć w torturach na górze czaszek; również za takich odpornych na Jego przesłanie jak Pan.

  Pytam się więc kim pan do cholery jest żeby się wywyższać?!

  Gdzieś pan przy okazji tego swojego "dzieła krótkometrażowego" odpowiadał na podobne pytanie i napisał coś w stylu "bo Bóg dał mi prawo/obowiązek bronić wiary przed pogaństwem"

  Już to przerabialiśmy przy okazji "Krzyżaków" w podstawówce. Ci panowie to dopiero pękli by z radości gdyby tylko mieli Pana cholerną kamerkę - już taki film dla papieża by nakręcili o polakach, że nic tylko nas wyciąć w pień: te pogańskie oczepiny, rzucanie wianków, śmigus dyngus...
  Proszę sobie wyobrazić, że ONI TEŻ ŚPIEWALI EWANGELIĘ. I to nie od święta i w niedzielę, ale CODZIENNIE I "ZAWODOWO".  A jednak, nawet zmawiając po raz tysięczny "Ojcze nasz..." rozmawiali nie z Bogiem, a z lucyferem...
 • ODPOWIEDŹ NA FILM "NIEKRYTY KRYTYK OCENIA ATAK POGAŃSTWA"
  ODPOWIEDŹ NA FILM NIEKRYTEGO KRYTYKA "NIEKRYTY KRYTYK OCENIA ATAK POGAŃSTWA"
  Jest pewien problem z Niekrytym Krytykiem i jego filmową odpowiedzią na mój film o ataku pogaństwa. Bardzo się cieszę, że Pan NK wczuwa się w rolę Pana Jezusa i że jest taki na luzie, fajny. Jest bardziej kulturalną formą Kuby Wojewódzkiego lub Szymona Majewskiego i chwała mu za to. Ale w jednej sprawie bardzo zbłądził. Przypisuje w swoim filmie Panu Jezusowi wyrzeczenie się Krzyża. To jest błąd teologiczny. Powinien się poprawić. Przeprosić.
  http://www.youtube.com/watch?v=rDkxCDanMqg
 • My tutaj gadu-gadu...
  ...a film o katolickiej obronie przed atakiem pogaństwa na Ursynowie przekracza właśnie JEDEN MILION STO TYSIĘCY wejść.
 • Człowieku
  Jedni chodzą czcić w czwartek kawałek mąki z wodą schowanej w złotym krzyżu, a inni grają sobie w piłkę, przecież robili to na boisku a nie na ulicy koło was,którą wy zajęliście do tego aby pojęczeć i postękać razem z księdzem. Tak więc proponuję wizytę u psychiatry, bo jeśli dla pana wykonywanie jakiekolwiek innej czynności w to święto kościelne niż oddawanie czci mące w wodą to atak pogaństwa, no to jest to już jakiś skrajnie chory fanatyzm i widzę fundamentalistów nie trzeba szukać wcale w krajach islamskich. I dlatego właśnie tylu w Polsce jest ateistów i agnostyków, jak np. ja. Z powodu tak agresywnej postawy polskich katolików, którzy nie tolerują w żaden sposób tego, że inni wolą aktywnie spędzić czas, zamiast smucić się wraz z innymi, blokując kierowcom ulicę i hałasując po oknami tym,którzy na żadne procesje ochoty nie mają, ludzie także odchodzą od kościoła, a szczególnie młodzież, która na kilometr w fundamentach polskiego katolicyzmu, ich niedorzecznych dogmatach dostrzega szwindel. Bo co to za religia, która w swej istocie zawiera trzymanie swoich wiernych w strachu, a za główne zdarzenie obiera sobie jakąś okrutnie barbarzyńską śmierć, którą ponosi człowiek, którego na nią wydaje własny ojciec. Ja nie chciałbym mieć takiego ojca sadysty - jakiego miał Chrystus i widocznie wielu "pogan", też nie ma zamiaru wierzyć w takie obrzydlistwa i dlatego właśnie wolą w wasze święto raczej uprawiać filozofię życia - spalając zbędne kalorie na boisku niż celebrować filozofię śmierci, poprzez utrwalanie się w wierze z jakąś niepotrzebną i obrzydliwą śmierć na krzyżu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej