Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
660 postów 4861 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

Msza Święta i Krzyż z Giewontu przy pomniku Romana Dmowskiego 29 czerwca 2013

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Siedem lat budowano pomnik Dmowskiego w Warszawie, siedem lat pomnik już stoi, ale nie było Mszy Świętej w tym miejscu. Aż do wczoraj - tj do soboty 29-go czerwca 2013. W samo południe przyszedł Ksiądz Małkowski i zaczął przygotowania do Eucharystii.

Czternaście lat podczas których wzniesiono Dmowskiemu pomnik i wielokrotnie świętowano rocznicę podpisania przezeń Traktatu Wersalskiego tworzącego polski byt państwowy trwało intelektualne niedomówienie co do tematu zasadniczego dla narodowej demokracji (endecji). Nie było jednoznacznego stwierdzenia - że ta formacja wyraża politycznie dążenia o wiele wieksze niż nacjonalizm pojety rasistowsko i/lub plemiennie, głębsze, o zasięgu światowym, duchowe. Z jednej strony mieliśmy do czynienia z małymi grupami pogańskimi, które pragnęły politykę narodową od Kościoła Świętego odseparować, z drugiej strony - grę Służb Watykańskich, które chciały politykę narodową polską przejąć i organizacyjnie zapanować nad nią. Po czternastu latach zamysly te okazały się nieskuteczne, życie przyniosło nowe rozwiązania, Boża Opatrzność po pojawieniu się Krzyża przed pałacem prezydenckim w roku 2010 powiedziała stanowcze "NIE!" tym zakusom kolejnego zniewolenia Polaków. Ten Boży głos wyraził się na nowo w formie podobnej do tej z przełomu wieków XIX-go i XX-go. Otóż w wieku XIX-tym Polacy przezyli odrodzenie religijne i społeczne, w wiek XX-ty weszli jako wielki, zespolony Duchem naród. Momentem, w którym nasi przodkowie uzyskali samo-swiadomość tego kim są, jakie są ich dążenia, KTO jest ich królem - było postawienie Krzyża na Giewoncie. Ten religijny heppening sprzed 112 lat jest kluczem do zrozumienia czym jest/powiniem być/nie jest ruch narodowy/Ruch Narodowy.

Prawda o Krzyżu z Giewontu pomaga zrozumieć jaką wagę ma pojawienie się Krzyża przed pałacem prezydenckim po katastrofie smoleńskiej w roku 2010. Tamte, wczesniejsze przemiany duchowe doprowadzily Polaków do umocnienia, również politycznego. Dało to skutek jakim była narodowa demokracja (endecja) - nowoczesna polityczna formacja skutecznie realizująca interes narodowy w praktyce. Analitycy polityczni Wielkich Mocarstw i Korporacji intensywnie dzisiaj przewidują - co to znaczy, że Polacy ZNOWU staną po stonie Krzyża, po stronie Bożej? Jaki to będzie miało wplyw na cenę ropy, żeglugę, procesy demograficzne, przebieg wojen? Serca wielu zadrżały...

/-/Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Pięknie wygląda na tle warszawskiego nieba
  Bóg zapłać za tą wspaniałą inicjatywę.
 • @Ranger 03:29:57 - no i widzicie, daliście wyraz swoim WASP-owskim inspiracjom cytując ichniego komika.
  Bardzo nieładnie, Panie Ranger. Krzyż chce powrócić do Korony - i to nie jest li tylko program artystyczny, lecz bardzo sensowne działanie polityczne, co my tam pod pomnikiem robimy. Pomyślcie dobrze, zanim napiszecie kolejny jakiś śmieszny tekst.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Co dalej?

  Czy Krzyż będzie mógł pozostać w tym miejscu bezterminowo? A jeśli nie, to jak długo?
 • @T-Rex 12:11:59 - no uczta, owszem, owszem.
  Tylko te komary...
 • @Rebeliantka 10:40:27
  Krzyż był potraktowany jak instalacja artystyczna postawiana bez szczególnych zezwoleń w miejscu publicznym. To znaczy, że gdybyśmy go sami nie rozebrali (trwało to niecałą godzinę, a sklejanie konstrukcji - niecałe dwanaście godzin) byłby uprzątnięty przez ekipę sprzątającą miasto.
 • @fan-wolności 10:14:34
  Mam taki pomysł, żeby podobnych rozmiarów, wielki krucyfiks stawiać wszędzie tam, gdzie wypowiada się publicznie prezydent RP. Szczególnie - wtedy, gdy otaczający go źli doradcy wplątują go w jakieś nieuczciwe klimaty, tak jak to było w Jedwabnem (opluwanie niewinnych Polaków za Holokaust), czy Sahryniu (opluwanie Polaków za zbrojny opór przeciwko ludobójcom ukraińskim). Sprawa Sahrynia jest mi szczególnie bliska, bo dotyczy mojego kuzyna Zenona Jachymka, AK-owca pseudonim "Wiktor" z Tomaszowa Lubelskiego.
  Dobrze by było, gdyby się działacze narodowi w Polsce połapali o co chodzi w sprawie Krzyża (Jego powrót do Korony) i zaczęli Krzyż stawiać naszym Wrogom. Tutaj chodzi o coś więcej niż "obrona Krzyża". Tak naprawdę to jest nasz atak, nasza cudowna broń.
 • @Ranger 16:10:26 - a zatem Szanowny Pan PUBLICZNIE nazywa naszego Kolegę "mendą"... bardzo mi przykro.
  Ja sobie pozwolę zarchiwizować Pański wpis. Żeby było świadectwo kim Pan jest i co Pan myśli, i - JAK Pan myśli o Polakach, ludziach oddanych Krzyżowi. Żeby miał Pan okazję do nawrócenia; Nie mam w tej chwili pomysłu, żeby to skomentować. Niech się ludzie przyjrzą, co Pan wyprawia.
  Kluczem jest Pańska tożsamość - do zrozumienia Pańskiego postępowania.
  Kim Pan naprawdę jest...?
  "@Eugeniusz Sendecki 12:43:30 + Znowu pan piszesz o enigmatycznych WROGACH i stawianiu im krzyza. Po co?
  Ciekawe co pan znowu knujesz, mosci Sendecki. Powiadaja, ze pan Gienek jest w trakcie organizowania Sendeckiego Gabinetu Cieni, poniewaz jest zmeczony ukladaniem sie z niedogodnosciami anty-polskosci. Ciekawe kto jest rzeczywistym kacykiem planowanego wywrotu. Powiadaja, ze na Krakowskim u krzyza to Wezyr Sendecki ma faktycznie wladze, znaczy instytucjonalnie z namaszczenia cyrkowcow spod Krzyza, a Wielkim Tamponem jest Jolanta od Krzyza. UWAGA: Anty-polscy poddani nie powinni rozumiec planu Gienka. Powiadaja, ze sendecczycy zrozumieli, ze powinni troszke opoznic przejscie Umeczonej Polski do tyranii krzyzowej, jesli stworza duzy zwierzyniec tyranow szczebla podstawowego, ktorzy beda sie wzajemnie zwalczali i beda za powolni w szkodzeniu obywatelom. Ciekawe jak sie uda Gienkowi strategia dzielenia i rzadzenia, podobno chce on miec paru skundreli w W-wie i reszte w miastach wojewodzkich, jak na przyklad w B-stoku - tamtejsza menda spoleczna jest teraz w kiciu za rasizm. nadużycie link skomentuj usuń Ranger 01.07.2013 16:10:26 "
 • @Ranger 03:29:57 Ranger ty żydzie agencje UB
  Zobaczysz szczurze że to się dla ciebie żle skończy te ataki na wszystko i wszystkich ,którzy pragną wolnej katolickiej Polski.Twoja wzmożona aktywność wskazuje że robisz to ze strachu,srasz w gacie bo czujesz nasze zwycięstwo.Zwyciężymy i znajdziemy cię kanalio ,psie pełowski.
 • Polska jest słowiańska a nie żydowska!
  Ciekawi mnie, kto sponsoruje pana "Gienka Sandała vel papieskiego"? Robienie ogromnej bambusowej repliki rzymskiej szubienicy to kupa czasu. A i materiał kosztuje. A on, zamiastleczyć ludzi, by zarabiać na życie bawi się w budowniczego żydłackich szubienic. Ciekawe, czy płacą mu za to młodsi czy starsi bracia w żydowskiej wierze?
  I dlaczego koniecznie chce, aby Polacy byli duchowymi Żydami, wyznawcami żydowskich guseł i zabobonów?
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/08/polak-katolik-czyli-zyd/
  Panie Gienku - jesteś pan Polak, czy duchowy Żyd?
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/20/koszmarna-morda-katolicyzmu-2/
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/04/poganstwo-a-tzw-chrzescijanskie-wartosci/
 • EUGENIUSZ UJAWNIJ ORIENTACJĘ !
  Nie pisz pan o krzyżu bo to haniebne, tylko ujawnij pan orientację ! Czy to prawda żeś pan miewał spotkania w klubach gejowskich w Warszawie w lutym tego roku?
 • @opolczyk 13:03:56 & @Łowca prawdy 14:57:19
  Krzyż jest znakiem zbawienia. Powinniście się przyłączyć do nas i wspierać dzieło. W klubach gejowskich nie bywałem ani w lutym, ani kiedykolwiek. To jest kłamstwo, co napisała osoba o pseudonimie "Łowca prawdy".
  A co do przyszłości - to jest taki pomysł - żeby 2-go sierpnia 2013 zbudować kolejny raz replikę Krzyża z Giewontu na Placu Zwycięstwa i rano w dniu 03 sierpnia 2013 rano pojawić się z nią na początek pielgrzymki na Jasną Górę, a na koniec - postawić Krzyż przed pałacem prezydenckim. To byłby niezwykle mocny przekaz emocjonalny, duchowy i patriotyczny - że Krzyż chce wrócić do Korony.
  Jakby się ktoś chciał przyłączyć do tego pomysłu - to ja proszę o kontakt na priva, lub telefonicznie (+ 601 787 407).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej