Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

ROBERT WINNICKI XX-LECIE USOPAŁ TENERYFA 2013

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Robert Winnicki, lider formującego się Ruchu Narodowego wzbudził wielkie zainteresowanie i był życzliwie przyjęty przez Prezesa Jana Kobylańskiego na Teneryfie, hiszpańskiej wyspie na Atlantyku w XX-lecie USOPAŁ.

Pierwsza część wystąpienia Roberta Winnickiego podczas obrad plenarnych okolicznościowego zjazdu Polaków zorganizowanego przez Prezesa Kobylańskiego;

/-/ Eugeniusz Sendecki

KOMENTARZE

 • Winnicki jest poważny i wyrazisty, szybko się uczy, panuje nad sobą.
  Widzę w nim naturalnego lidera.
  Niech Bóg mu błogosławi.
 • Panie doktorze, marudzę w formalnej kwestii ...
  Za mało opisowe te odcinki relacji. Filmiki są może i fajne, ale nagłośnienie nie takie, jak trzeba. Niektórzy seplenią. Inni niewyraźnie mówią ... Postulujemy więcej opisów i tłumaczeń z narracją ...
 • @Nathanel 02:26:40
  //Droga jest tak daleka ,że nie sądzę aby wątły , slaby Winnicki ją przebył//

  Ma Bożą pomoc, bo o nią prosi z wiarą, w przeciwieństwie do Kaczyńskiego.


  Kaczyński odcina się od narodowców z prostej przyczyny- sojusz socjalisty z narodowcami dałby narodowy socjalizm;-))
 • młodzież wszechpopaprana ?
  //Moją duszę dzisiaj akurat ogarnęło zwątpienie, czy dalej zajmować się TELEWIZJĄ NARODOWĄ. Zniechęcony, podczas zjazdu Polaków na Teneryfie doświadczyłem ogólnego rozbicia i niepozbierania moich Kochanych Rodaków. Siedziałem z Włodkiem Kulińskim w hallu przy internecie, zwierzyłem się jemu z mojego zniechęcenia i rozczarowania...//

  Coś pan Sendecki niezadowolony z Teneryfy. Pewnie Winnicki jednak nie skory do porozumień, mimo nacisku prezesa USOPAŁ. Słaby ten Winnicki- myśli, że harcerzykami i ministrantami rozwali ten układ.
  Odkąd olał Nowy Ekran gienierały przerzuciły-chcąc, nie chcąc- swoje poparcie na Korwina ( sam się przymówił, pisząc, że to w sumie nic złego, że kogoś służby popierają). Załatwili mu nagły wzrost w sondażach i Solorz co tydzień go do Polsatu zaprasza…
  Na Teneryfie zanosiło się na to, że Winnicki przeprosi się „z innymi środowiskami narodowymi”, ale zdaje się, że jak zwykle. Ilość popaprania po tej stronie jest wielka.
 • @circonstance :"Kaczyński odcina się od narodowców"
  Kaczyński ma przydział na nieco inny elektorat.

  Winnicki jest słaby i dostanie kopa od Centrali.
 • @circonstance
  Czy sprawdziłaś już jakich przodków ma Winnicki?
  Podziel się wiedza tajemną bo wszyscy znajomi mnie pytają.
 • @konserwatystka 22:59:14
  Tyle wiem, co z netu. Przodków ma jak wszyscy Polacy, mieszanych, jak ja na przykład.

  ''W prezesie wszechpolaków jest coś z kujona; przyznaje zresztą, że taką opinię miał już w podstawówce. Człowiek, który chce obalić republikę, ma 27 lat, ale jest dopiero na III roku politologii. Tłumaczy, że to przez pracę i przeprowadzkę z Wrocławia do Warszawy.

  Urodził się w wiosce Skrzydlice pod Zgorzelcem, a więc pod samą granicą z Niemcami. Ale większość rodziny pochodziła z Kresów – dziadkowie z okolic Lwowa, jedna z babć z Wileńszczyzny. Dorastał wśród książek, jako dziecko zaczytywał się w Alfredzie Szklarskim i Karolu Mayu, później – od Sienkiewicza – zaczęła się ciekawość historii.

  W rodzinie splotły się różne polskie losy: prababcia była kościelną, dziadek – sekretarzem gminnym PZPR, mama należała do Solidarności. Siostra babci do Polski przybyła z Ludowym Wojskiem Polskim i, jak wspomina Winnicki, harmonijnie godziła miłość do Boga i ojczyzny z sympatią do Berlinga i Jaruzelskiego.

  Dzieciństwo prezesa było szczęśliwe, a najgorszym wspomnieniem – rozwód rodziców. Twierdzi, że ominęły go objawy młodzieńczego buntu w rodzaju popalania papierosów czy picia piwa na ławce. – Nigdy nie byłem typem chłopaka z osiedla – zapewnia. Zbuntował się za to politycznie. – Miałem 14 czy 15 lat i natrafiłem na audycję w Radiu Maryja. Pierwszy raz usłyszałem coś innego niż mainstream. To było fascynujące – mówi. Potem wujek, który wstąpił do LPR, obdarował Roberta pismem „Wszechpolak”, organem Młodzieży Wszechpolskiej. Wkrótce Winnicki rozpoczął życie działacza.

  Ówczesną MW rządził polityk LPR Roman Giertych, choć od lat nieformalnie. Jako jej odnowiciel – reaktywował przedwojenną organizację w 1989 r. i przez kilka lat jej szefował – i dziedzic endeckiego rodu Giertychów, autorytet miał niepodważalny.

  – Prześmiewczo i trochę obrazoburczo mawiało się u nas, że budowano taki ich wizerunek, jakby to była Trójca Święta: Bóg Ojciec Maciej Giertych, Syn Boży Roman Giertych i Duch Święty Wojciech Wierzejski – wspomina Winnicki.

  Karni wszechpolacy, z czasem coraz bieglejsi w politycznych grach, ułatwili Giertychowi przejęcie kontroli nad LPR. Wroga Unii Europejskiej, radykalnie prawicowa Liga weszła do Sejmu w 2001 r. jako zlepek różnych partii – Jana Łopuszańskiego, Antoniego Macierewicza, Jana Olszewskiego i Giertycha – i w związku z tym szybko zaczęły od niej odpadać różne grupki o patetycznych nazwach (Dom Ojczysty, Ruch Patriotyczny etc.) i śladowym poparciu. A Ligą rządził już niepodzielnie Giertych.

  Z sukcesów Giertycha i LPR korzystała Młodzież Wszechpolska. Po eurowyborach 2004 r. z Parlamentu Europejskiego wartkim strumieniem popłynęły euro na organizację konferencji i szkoleń, sponsorowane artykuły w związanym z LPR i MW piśmie, a wszechpolacy zarabiali duże pieniądze jako stażyści w europarlamencie. Unia Europejska fundnęła nawet kilkadziesiąt butelek alkoholu – od absoluta po żubrówkę – na eurosceptyczny wszechpolski bankiet w grudniu 2004 r.''

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/1532783,1,robert-winnicki---lider-wszechpolakow.read#ixzz2alkKsGq4
 • @
  Ruch Narodowy mamy z głowy?:(

  http://www.youtube.com/watch?v=SVczavWR6iE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej