Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
665 postów 4878 komentarzy

Eugeniusz Sendecki

Eugeniusz Sendecki - Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

GABRIEL JANOWSKI, GENERAŁ GRUDNIEWSKI I WOJCIECH PODJACKI PRZYPOMINAJĄ O CO CHODZI?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jan Strzeżek sfilmował wystąpienia liderów ruchu narodowego przed Sejmem 13-go września 2013, podczas protestu związkowców. W kilku słowach przypomnieli o kwestii własności dla Polaków. Bez zamożnych ludzi nie będzie silnej Polski.

Przmówienie Generała Grudniewskiego. Na koniec tego materiału  TELEWIZJI NARODOWEJ Jan Strzeżek podchodzi do Wojciecha Podjackiego, który z uznaniem wypowiada się o koncepcji uwłaszczenia Polaków. Przewodniczący LOS-u Wojciech Podjackijest liczącym się liderem ruchu narodowego, z wielkim uznaniem wypowiadał sie o nim Jan Kobylański. Jest poważnym punktem na mapie politycznej, wokół którego zbierają się działacze endeccy (narodowcy) - czyli swiadomi patrioci, mający warsztat polityczny, gotowi do poświęceń, swoi ludzie.

/-/Eugeniusz Sendecki (tel. 601 787 407)

KOMENTARZE

 • UZUPEŁNIENIE DO TEKSTU WIODĄCEGO - PRZEMÓWIENIE GABRIELA JANOWSKIEGO;
  Sprzed Sejmu filmuje Jan Strzeżek; Koniecznie trzeba zaznaczyć - że nasi liderzy przemawiali dopiero wtedy, gdy obok pomnika AK przed polskim parlamentem postawiliśmy Krzyż, którego bardzo tam brakuje;
  http://www.youtube.com/watch?v=qaSfpfix0EU
 • No widzisz
  jak nie ośmieszasz i nie profanujesz krzyża to całkiem sensownie piszesz. Szkoda, że to tylko przykrywka...
 • *****
  Jednym z ratunków dla Polski i Polaków jest rozdanie polskiej ziemi Polakom, piszę to zupełnie poważnie, w Polsce jest tyle "bezpańskiej" ziemi leżącej ugorem, niech ją zagospodarują Polacy!

  Polskie państwo powinno sobie zostawić, Lasy Państwowe, drogi, kolej państwowa, zakłady przemysłowe i dostęp do rzek, jezior i plaż nad polskim Bałtykiem. Resztę rozdać Polakom!

  Czym prędzej to uczynimy, tym szybciej Polska i Polacy staną na swoje nogi.
 • @Paweł Tonderski 17:14:28
  Patrzcie jego, jaki zatroskany patriota... A na innych blogach Tonderski vel fałszywy szlachcic zionie nienawiścią do Polski i Polaków i aktywnie broni ruskich interesów zwalczając polskie. Jeśli myślisz, że jak będziesz każdego inaczej myślącego od ciebie wyzywał od żydów to ktoś da się na to nabrać?
 • @Mind Service 17:25:31
  Kolejne oszczerstwa i pomówienia.
 • @Paweł Tonderski 17:46:19
  Nie łżyj jak zwykle. Kto o mnie wcześniej napisał:

  //@Mind Service 16:03:23
  Ty żydowski pokurczu do mnie w ogóle się nie odzywaj.
  nadużycie link skomentuj
  Paweł Tonderski 15.09.2013 16:08:38//

  - Jesteś tak prymitywny, że aż mi ciebie żal...
 • @Mind Service 17:59:30
  A jaki to ma związek z tym, o czym napisałem pod tym felietonem?

  Pan będzie rozdawał polską ziemię Polakom?

  Panie, pan nie jest pępkiem świata, a już na pewno Polski. :))

  Bym ci napisałem naprawdę, co o tobie myślę, ale mam wzgląd na ten szacowny blog i na ten portal.
 • @Paweł Tonderski 18:10:12
  Co ma polska ziemia z tym, że Polaków obrażasz i wyzywasz od żydów? Lepiej weź przykład ze swojego guru i przestań ziać nienawiścią i nie kompromituj się.
 • @podlasie21 18:24:25
  Ale dlaczego mieliby to uczynić? Pan by ją przepił, zastawił w providencie?

  Nie wiem jak pan, ja bym jej nie przepił...ponieważ polska ziemia dla Polaków powinna być świętością. A może bym ją odsprzedał innemu Polakowi, jednak pieniądze zostałyby w polskich kieszeniach, a już na co by je wydali, to nie jest aż tak istotna sprawa.

  To nie jest proszę pana nierealne.

  Co jest takiego nierealnego, w tym co napisałem w poprzednim komentarzu? Nie chce pan, żeby polska ziemia należała do Polaków?
 • @Mind Service 18:25:48
  Z tego co piszesz, wydaje się być zupełnie inaczej, i to nie ja obrażam Polaków tylko ty i to w zasadzie za każdym razem.
 • @podlasie21 18:34:21
  Ziemi nie trzeba wcale uprawiać, ziemię trzeba posiadać, a jak ktoś umie to może ją uprawiać. Liczy się przede wszystkim prawo własności do polskiej ziemi i jej dziedziczenia w przyszłości przez naszych spadkobierców.
 • @Paweł Tonderski 18:32:15
  //Z tego co piszesz, wydaje się być zupełnie inaczej, i to nie ja obrażam Polaków tylko ty i to w zasadzie za każdym razem.//

  - Ja Polaków nie nazywam żydami, jak ty, więc nie odwracaj kota ogonem.
 • @Paweł Tonderski 17:46:19
  Niech się Kolega nie przejmuje tym anonimowym oficerem frontu ideologicznego (AOFI). To jest osoba nosząca WASP-owski pseudonim, licząca na skłócenie uczciwych ludzi, prawdziwych Polaków. Radzę notować wszelkie pomówienia i oszczerstwa antypolskie w wykonaniu tego osobnika (to zapewne kobieta jest) i ustalić drogą operacyjną - tożsamość. Zapewne jest to jakiś średniego stopnia hasbarowiec etatowo pracujący, pragnący polskim działaczom wytrącić Krzyż z dłoni. Oni się w tej hasbarze Krzyża Świętego boją panicznie. Ostatnio, jak byliśmy przed Pałacem i przed Sejmem z Krzyżem - wydarliśmy rząd dusz z rąk hałastry związkowej (w większości konfidentów Służb) i przypomnieliśmy - że władza należy do Boga i Narodu. I taki właśnie będzie koniec ich antypolskiego panowania - Krzyż wróci do Korony, Polacy odzyskają własność, esbecy przejdą ze strony niemieckiej, WASP-owskiej, izraelskiej i rosyjskiej - na naszą, polską. Pewnego pięknego dnia do AOFI-ego zapuka o szóstej brygada POLSKIEJ esbecji, zapuszkujemy ptaszka, odbędzie się pokazowy procesik i parę latek więzienia zaliczy nasz "Mind Service". Plus dożywotni zakazik korzystania z internetu. Będzie jeszcze płakał/a i zgrzytał/a ząbkami, hehehe!
  --------------------
  @Mind Service 17:25:31
  Kolejne oszczerstwa i pomówienia.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Paweł Tonderski 15.09.2013 17:46:19
 • @Eugeniusz Sendecki 18:45:10
  Na szczęście w razie czego archiwizuję dyskusje z tego typu indywiduami, jak Mind, dla swojego bezpieczeństwa. Niech się dalej pogrążają. :)

  Pozdrawiam pana.
 • @Skanderbeg @Tonderski @Sendecki
  Jeszcze trochę tego jadu i kłamstw wylejcie na mnie. To mnie tylko śmieszy. I utwierdza w przekonaniu, że taką agenturę jak wy powinienem jeszcze bardziej demaskować :)
 • @Mind Service 19:17:19
  Mind od ciebie pachnie czosnkiem na kilometr.

  A my Polacy możemy się pod wieloma względami nie zgadzać nawet pomiędzy sobą kłócić, ale w chwili próby zawsze stajemy razem do walki z naszymi wrogami, i tak teraz też będzie.
 • @Paweł Tonderski 17:14:28
  "w Polsce jest tyle "bezpańskiej" ziemi leżącej ugorem, niech ją zagospodarują Polacy!"
  ___________________________

  No i proszę, jaka piękna koncepcja, jednakże o o jej wymiar praktyczno-ideologiczny proszę zapytać blogera Gawroński Rafzen, któren uprawial ziemię poprzez jej ugorowanie, po czym kazał wypasać się tam bydłu rogatemu, jednak ono nie bite w ciemię wybierało raczej tereny nieugorowane, czym wzbudzało gniew sąsiadów.
  On ma doświadczenie, wiedzę, czyli tzw. warsztat.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:45:10
  Już była taka piosenka o „Holdingu Polskich Cukrowni i Hut". Czy teraz polska ziemia ma zniknąć?
 • @OHV 21:56:33
  Nie rozumiem tego komentarza. To pan Janowski doprowadził do tego, że sprzedano polskie cukrownie? Bo nie rozumiem?

  Przecież z tego co pamiętam, to wtedy tymi sprawami najpierw zajmowało się SLD a potem AWS. :)))))

  Dzisiaj wielu awuesowców protestuje przeciwko temu, że w Polsce nie ma miejsc pracy, i że w naszej ojczyźnie jest duże bezrobocie. Niestety wszyscy nie mogą pracować w zarządach spółek, w nadzorze biurowym, czy w ZUS-e, US, czy w bankach.

  A miejsca pracy przy kasach w hipermarketach też są ograniczone, pozostaje jeszcze kwestia zarobków. :)))
 • @Paweł Tonderski 23:08:27
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @Mind Service 19:17:19
  Konkretne pytanie: prosze napisac swoje zdanie na temat Izraela.Sadze ze mind service dorzuci tez nieco informacji na temat talmudu.Co sadzisz o tym swierszczyku?? Wyrzucasz do fajansa czy trzymasz na regale?
 • @Eugeniusz Sendecki 18:45:10
  Szanowny Panie ,
  banuj Pan tego niszczyciela, rozbijakę Minda Service. Wszyscy patrioci powinni go zablokować na swych blogach. Ja nie wiem jak to się robii, ale może ktoś by pouczył. Musimy jakoś sobie poradzić z tymi szkodnikami.
 • @trevor 12:18:41
  popieram prośbę.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:45:10
  @podlasie21 też należy zablokować, bo to następny szkodnik dla sprawy Polskiej. A Pan niech ich teraz banuje.
 • @Jan Szczepanik 15:20:11
  Czyli zastosujmy regułę Kononowicza, godnego przedstawiciela Podlasia - zbanować wszystkich, żeby nie było niczego.
 • @Jan Szczepanik 15:20:11 - "PODLASIE21" TO POLSKI INTELEKTUALISTA, ZNAWCA WIELU SPRAW, BARDZO DOBRY KOLEGA.
  Pan musiał tego szlachetnego człowieka z kimś pomylić. Na pewno go nie zabanuję. I wszystkim tak powiem.
 • @Paweł Tonderski 17:14:28
  "Jednym z ratunków dla Polski i Polaków jest rozdanie polskiej ziemi Polakom, piszę to zupełnie poważnie, w Polsce jest tyle "bezpańskiej" ziemi leżącej ugorem..."
  To jakieś fantasmagorie. Nie ma czegoś takiego jak bezpańska ziemia. Jest ziemia w zarządzie Agencji Nieruchomości Rolnych. Jest to ziemia po zlikwidowanych PGR, które powstały po zrabowaniu, w latach 40-tych, ziemi prawowitym właścicielom. A jeżeli nie im to komu? Wszystkim dorosłym Polakom? I jaki areał? A jak dla kogoś pod Krakowem nie wystarczy, to dostanie pod Szczecinem? A kto będzie dzielił? W/g jakich kryteriów?

  "Ziemi nie trzeba wcale uprawiać, ziemię trzeba posiadać, a jak ktoś umie to może ją uprawiać." Nie wyobrażam sobie tego. Ziemia wyłącznie posiadana, a nie uprawiana - jak dzięki temu Polska i Polacy staną na nogi? Przecież jeżeli kilka mln ha zostanie rozdanych za darmo, to ceny ziemi uprawnej polecą na łeb i na szyję. Ciekawe co na to rolnicy, którzy wzięli kredyty na zakup ziemi, pod jej zastaw. Cena ziemi w dół, bank żąda (po urealnieniu wartości zastawu) nowych zabezpieczeń... A ile ziemi, tej do rozdania, trzeba będzie wydzielić na miedze i drogi dojazdowe?
  Więc zanim panie Tonderski zorganizujesz rozdawnictwo NIE SWOJEJ ziemi, to ja już dzisiaj darowuję WP... Niderlandy. Miłego posiadania
 • --Panie Sendecki !! KOMEDYJE Pan sobie uskuteczniasz
  ---a Polska GORE --karierę Pan sobie budujesz a Polska GORE -TANIEC z GWIAZDAMI jak widzę Panu PASI --oj! dobry człowieku nad wyraz ... dobry --KABARET Pan załóż !! i w nim się realizuj --a od POWAŻNEJ WALKI o Polskę Pan się ODSTOSUNKUJ !!! myślę ,że krew w grobach ! zalewa moich ANTENATÓW jak Pana taniec na gruzach Ojczyzny widzą
 • @ninanonimowa 18:54:26 - OJ TAM GORE
  Jeśli gore - to trzeba się mądrze ustawić i świniaka nadzianego kaszą gryczaną przypiec na tym ojczyźnianym ogniu. Nie ma co rozpaczać. I niech Pani piór z głowy nie drze, bo potem trudno odrastają.
 • @Eugeniusz Sendecki 19:02:31
  --- pióra - ba ! CELEBRYTOM wydaje się ,że dalej włosy mają
 • @LeAN 18:25:37
  Pan polską ziemię traktuje jak towar, który można sprzedać lub kupić wrogom Polski?

  Proszę pana tutaj chodzi przede wszystkim, napiszę to jeszcze raz, o akta własności, które będą w naszej ojczyźnie posiadali w większości Polacy!

  Poza tym, to jest wyznacznik polskości, ktoś kto ma jakiekolwiek dylematy z tym, aby polską ziemię rozdać Polakom, jego własnym braciom, jest delikatnie pisząc niewiarygodny.

  To pana zdaniem lepiej ją rozdać Niemcom, Holendrom i żydom? Wtedy na pewno będzie droga, jak cholera i wtedy na pewno nie będzie nas biedaków Polaków stać na to, aby ją od nich odkupić. :))))

  Będzie nas czekał los Palestyńczyków.

  O to panu chodzi?

  To pan jest posiadaczem wielkich połaci polskiej ziemi, której chce się pan pozbyć z wielkim zyskiem?

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nJAvbpDFXQ4
 • @LeAN 18:25:37
  Pan chyba pod moim tekstem o polskim Śląsku wypowiadał się w sposób pochlebny na temat niemieckich dążeń do uzyskania na terenie Śląska śląskiej suwerenności?

  To pan?

  Rozdawanie polskiej ziemi przez Polaków dla Polaków jest nie tylko dobrze widziane, ale i dobre w sytuacji Polski i Polaków, których czeka całkowite wydziedziczenie z ich własnej polskiej ziemi.

  A czyja jest ta polska ziemia jak nie moja, nas wszystkim Polaków, którą chce się ją nam obecnie odebrać?

  Zaborcy jej nam nie odebrali, a teraz my mamy się jej dobrowolnie pozbawić?

  Nasi ojcowie i dziadowie o nią walczyli, ginęli na niej i jej bronili i chronili jak źrenice oka, a pan mi tutaj pisze, żebym nie rozdawał nie swojej ziemi moim braciom innym Polakom?

  Panie do działek rolnych nie musi być doprowadzona droga, żeby to uczynić najpierw trzeba ją odrolnić. Ale to już nie pański problem, pan może się swojej działki zrzec na moje konto, wcale o to na pana bym się nie pogniewał.
 • @Paweł Tonderski 23:23:36
  Znowu czytanie bez zrozumienia. Jak z bibliotekami. Owszem ziemia jest towarem, jak wszystko na tym świecie (tylko gdzie ja o tym napisałem?). Lecz jest przede wszystkim największym skarbem, jaki może posiadać naród. Ropę można zastąpić choćby olejem roślinnym ale jedzenia ropą się nie zastąpi. Ziemia dobrze uprawiana, będzie dawać plony w nieskończoność.
  Trzeba też na to popatrzeć szerzej. Jeżeli zablokują nam dostawy gazu, czy ropy, na początku będzie trudno ale damy sobie z tym radę. Ale jeżeli zmarnujemy ziemię uprawną, a tym samym uzależnimy się od importu żywności to zginiemy. A rozdanie ziemi to MARNOTRAWSTWO. Zwłaszcza, że uprawiać ją miałby ten co zechce lub potrafi. To jest punkt widzenia mieszczucha, który wie, że jedzenie to pochodzi z supermarketu, a na działkę się jedzie, na grilla, ze szwagrem. Ziemię, jeżeli jest to możliwe, należy zwrócić jej właścicielom - Polakom wyzutym z własności dzięki tzw reformie rolnej. Lub za pieniądze uzyskane ze sprzedaży jej POLSKIM ROLNIKOM, w końcu byłym właścicielom wypłacić rekompensaty.

  "Panie do działek rolnych nie musi być doprowadzona droga, żeby to uczynić najpierw trzeba ją odrolnić." Proszę spróbować dojechać do swojej działki, jeżeli nie będzie sąsiadowała z drogą, a będzie leżeć za za cudzą. Czy to tak trudno zrozumieć? Jeżeli podzieli się cała ziemię na miliony działek, to miliony ich właścicieli będą chcieli tam dojechać. Choćby raz. Po czym pojadą?
  "Nasi ojcowie i dziadowie o nią walczyli, ginęli na niej i jej bronili i chronili jak źrenice oka, a pan mi tutaj pisze, żebym nie rozdawał nie swojej ziemi moim braciom innym Polakom?" Nie bardzo rozumiem tej części - czy chodzi tu o ziemię ojczystą - naszą OJCZYZNĘ, czy o ziemię - czyli rolę?
  Tak się składa, że jeżeli chodziło o to drugie pojęcie, to właśnie potomkowie tych, którzy wcześniej walczyli i strzegli tej ziemi, zostali jej pozbawieni, przez państwo zorganizowane nam przez Stalina. Więc ziemię zrabowaną tamtym, rozdać między innymi potomkom tych, którzy ją zrabowali?

  "Poza tym, to jest wyznacznik polskości, ktoś kto ma jakiekolwiek dylematy z tym, aby polską ziemię rozdać Polakom, jego własnym braciom, jest delikatnie pisząc niewiarygodny."
  "To pana zdaniem lepiej ją rozdać Niemcom, Holendrom i żydom? Wtedy na pewno będzie droga, jak cholera i wtedy na pewno nie będzie nas biedaków Polaków stać na to, aby ją od nich odkupić. :))))" "To pan jest posiadaczem wielkich połaci polskiej ziemi, której chce się pan pozbyć z wielkim zyskiem?"
  Zwykłe insynuacje i demagogia, a do tego zero logiki. Gdybym miał dużo ziemi, a jej nie uprawiał - wydzierżawił bym ją i żył z czynszu za nią i dopłat unijnych. Proponuję odpowiedzieć na zadane w moim komentarzu pytania. Odnoszą się do praktycznej realizacji, tej jak to nazwałem fantasmagorii. No chyba, że zwyczajem polityków rzucić chwytliwe hasełko, narobić szumu. A na zadane konkretne pytania obrzucić pytającego kalumniami albo się wykręcić.
  Podsumowując: propozycja rozdania ziemi uprawnej, a tym samym jej zmarnowania jest ANTYPOLSKA.
  P.s. Artykułu pańskiego n/t Śląska nie czytałem. Znajdę, przeczytam i tam skomentuję.
 • @LeAN 21:20:34
  Jak można ziemię którą będą posiadali Polacy zmarnować?

  A widział pan jak dojeżdżają rolnicy do swoich pól uprawnych?
 • @Paweł Tonderski 23:34:09 - A O CO CHODZI Z TYM DOJEŻDŻANIEM?
  Bo normalnie dojeżdżają zazwyczaj. Traktorami. A bo co?
 • @Eugeniusz Sendecki 23:59:23
  Mój przedmówca pisze, że do każdej działki rolnej musi być doprowadzona droga... Jaka droga, gruntowa, kto jest właścicielem tej drogi? Przecież to wszystko to tylko niuanse, które przed spisaniem umowy notarialnej można uzgodnić, przecież napisałem wyraźnie w swoim poprzednim komentarzu, że drogi pozostają własnością państwa!
 • @Paweł Tonderski 23:34:09
  "Jak można ziemię którą będą posiadali Polacy zmarnować?" Ziemia służy do tego by z niej uzyskiwać żywność. Jeżeli dostaną ją wszyscy dorośli, to większość z nich nie będzie jej uprawiać. Zwłaszcza, że zasoby ziemi nie są równomiernie rozłożone. Dużo jest np w Zachodniopomorskim, a w ok. Krakowa pewnie niewiele. Jak pan porozdaje, to niektórzy do swojej ziemi będą mieli kilkaset km. Jeżeli nie jest uprawiana - marnuje się. Proste?
  "A widział pan jak dojeżdżają rolnicy do swoich pól uprawnych?" Taak. Na pewno jadą przez pola sąsiadów (he, he). Nie chodzi o to, czy droga jest drogą gruntową, asfaltową, czy innego rodzaju. Ani o to, że państwo będzie tę drogę posiadać. Chodzi o to, że z powierzchni przeznaczonej do rozdania, jakiś jej procent trzeba przeznaczyć na drogi. Zboże na nich nie wyrośnie=MARNOTRAWSTWO. A z rozdanej ziemi ile procent zostanie przeznaczone na produkcję żywności?
  Kolejna rzecz. Czy przed wymyśleniem sposobu na ratowanie Polski i Polaków, poprzez zmarnowanie naszego największego skarbu, zapoznał się pan z problemem? Aktualnie w zasobach ANR znajduje się nierozdysponowanej ziemi 1,1 mln ha (http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/ile-ziemi-w-dzierzawie-ma-anr,41342.html). Przyjmijmy, dla ułatwienia, że dorosłych Polaków jest 30 mln. Więc na jednego przypadnie 0,037 ha - niecałe 4 ary. Jak odejmiemy grunty przeznaczone na drogi dojazdowe na jednego nowego posiadacza przypadną 3 ary - działka o wymiarach 10x30 m. To uratuje Polskę?
 • @LeAN 20:39:15
  Nie ziemia nie służy tylko do tego, aby ją uprawiać, polską ziemię przede wszystkim powinni posiadać Polacy. Nie zamierzam dalej wchodzić z panem w dalszą dyskusję, ponieważ uważam, ze jest ona w tym przypadku bezcelowa.

  p.s.

  Czy ma pan coś wspólnego z RAŚ-em?
 • @Paweł Tonderski 21:15:59
  Dziwi mnie pańska odporność na prostą argumentację. Rzucić bzdurne hasełko, a jeżeli ktoś się z tym nie zgadza i potrafi to argumentować to wróg: RAŚ-owiec*, żyd*, Holender*, Eskimos*, mason*, cyklista*czy jeszcze cóś*.

  -----------------
  * niepotrzebne skreślić

  "Nie ziemia nie służy tylko do tego, aby ją uprawiać, polską ziemię przede wszystkim powinni posiadać Polacy." Głupszego argumentu, już nie można było użyć. Tak, ziemię posiadajmy, nie uprawiając, a żywność importujmy. Dziwią mnie takie poglądy u osoby, która chce uchodzić za patriotę.
  Też uważam, że nasza dyskusja jest bezcelowa. Po prostu człowiek myślący nie porozumie się z demagogiem pańskiego pokroju.

  Ps. Nie mam. NUS to nie ja

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej